HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 29 ožu 2024, 01:54.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 101 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Hrvatska općina u Banja Luci
PostPostano: 05 svi 2012, 11:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 11:02
Postovi: 8044
Lokacija: Banovina Usora
Da se referiram na potencialnu općinu Vareš - Kraljeva Sutjeska. Odlična analiza i karte. Po ovome ipak mislim da se može stvoriti jedna kompaktna hrvatska cjelina, naravno ne etnički čista, ali sa našom većinom.

http://www.hercegbosna.org/vijesti/bih/ ... -2488.html


Što se Banja Luke tiče nemoguće, ali će se ta općina gotovo sigurno prekrojiti u više manjih gradskih općina, o čemu su već pričali pojedini lokalni političari.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska općina u Banja Luci
PostPostano: 05 svi 2012, 12:26 
Offline

Pridružen/a: 16 ožu 2010, 21:38
Postovi: 4367
Cesta Kraljeva Sutjeska - Vares je tek pred sami rat probijena od lokalni Hrvata za potrebu kojoj je i sluzila 93´. Ta cesta nikad nije asfaltirana (nadam se da ima neko da me ispravi nisam 100% siguran) tako da ja prosli mjesec kad sam isao iz Kaknja u Vares sam moro ic kakanj-visokog-podlugovi-breza-vares !!!
kako onda da se pravi opcina a mjesta nisu ni povezana??? Znam i 100% sam ubjeden da u Zupi Kraljeva Sutjeska zivi danas vise muslimana nego Hrvata!!
Da me niko pogresno ne shvati ja sam za takvu opcinu volio bi da se napravi takva opcina, ali mislim da nije realno nikako.
Volio bi da nam se Bobovac ukljuci u diskusiju on ima bolje veze sa svecenicima pa tako zna nesto sto ja neznam.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska općina u Banja Luci
PostPostano: 09 svi 2012, 01:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 vel 2012, 03:56
Postovi: 687
Trebali bi se jače aktivirati u pomaganju srbima pri povratku u Mostar (sa istočne strane Neretve, naravno). Time bi ugrozili bošnjačku dominaciju na istočnoj strani i povećali njihovo iseljavanje, a mogli bi tražiti od srba ustupak u Banskoj Luci za našu općinu ako bi i mi njima prepustili neka njihova područja u Mostaru...

_________________
[url]http://www.youtube.com/watch?v=8BhSmd5ZWkw[/url]


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska općina u Banja Luci
PostPostano: 09 svi 2012, 07:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
VUKsaJUGA je napisao/la:
Cesta Kraljeva Sutjeska - Vares je tek pred sami rat probijena od lokalni Hrvata za potrebu kojoj je i sluzila 93´. Ta cesta nikad nije asfaltirana (nadam se da ima neko da me ispravi nisam 100% siguran) tako da ja prosli mjesec kad sam isao iz Kaknja u Vares sam moro ic kakanj-visokog-podlugovi-breza-vares !!!
kako onda da se pravi opcina a mjesta nisu ni povezana??? Znam i 100% sam ubjeden da u Zupi Kraljeva Sutjeska zivi danas vise muslimana nego Hrvata!!
Da me niko pogresno ne shvati ja sam za takvu opcinu volio bi da se napravi takva opcina, ali mislim da nije realno nikako.
Volio bi da nam se Bobovac ukljuci u diskusiju on ima bolje veze sa svecenicima pa tako zna nesto sto ja neznam.


Čuj, nisam znao kako je tek pred rat probijena, prošlo ljeto sam išao tom cestom i nije asfaltirana.

Općenito, kad vidim prometnu (ne)povezanost hrvatskih krajeva čovjeka doista sumnja obuzme kako nije slučajna, no opet ne može se bit siguran u to. Najžešći su mi primjer Posušje i Grude, i KS i Vareš, pa Rama - TG i sl...

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska općina u Banja Luci
PostPostano: 09 svi 2012, 10:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 pro 2011, 21:58
Postovi: 9127
Lokacija: Zagreb
JD Cesta Rama-Tomislav je ok kolko znam.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska općina u Banja Luci
PostPostano: 09 svi 2012, 11:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:56
Postovi: 9973
Tomislav Diablo je napisao/la:
Trebali bi se jače aktivirati u pomaganju srbima pri povratku u Mostar (sa istočne strane Neretve, naravno). Time bi ugrozili bošnjačku dominaciju na istočnoj strani i povećali njihovo iseljavanje, a mogli bi tražiti od srba ustupak u Banskoj Luci za našu općinu ako bi i mi njima prepustili neka njihova područja u Mostaru...



Ma ne treba... Nasi Srbima sve gratis daju, bez ikakvih ustupaka.. Budale

_________________
Serbian are nationalists. It is impossible to argue with Serbians because they are without understanding. Since they respect only force, the same method should be used when dealing with them."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska općina u Banja Luci
PostPostano: 09 svi 2012, 12:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
Posušje - Grude je još bolja, mislio sam na prijeratno stanje, u ratu su brojne ceste probijene, i napravljene, većinom nisu ucrtane na kartama ni dan-danas.

Ne može se čovjek oteti dojmu kako je ipak bilo bitno gdje Hrvati žive, pa je izbjegavana gradnja cesta tuda. Pa i N. Travnik i Bugojno nisu bili direktno povezani.

Na pr. Kotor Varoš je prema drugim Hrvatima na jugu povezana loše, Jajce i Dobretići tek sad zadnje vrijeme se nešto radi, ove 3 nabrojane. Kiseljak, Busovača i dan-danas nisu preko Fojnice povezane s Ramom i TG (najkraći put do mora iz SB)... To je ova cesta:

http://www.fojnica.ba/2005/07/26/kresev ... spasa.html

Nažalost je nema ni 7 godina od ovog teksta.

I Uskoplje i Rama su bili slabo povezani.

Evo i danas neke od tih cesta nisu gotove.

Citat:
5,000.000 KM usmjeri ka završetku ceste Kreševo-Tarčin, zatim za nastavak gradnje ceste Novi Travnik - Pavlovica - Uskoplje - Gornji Vakuf, te za završetak ceste Rama-Tomislavgrad.


http://www.vecernji.ba/vijesti/proracun ... nak-364826

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska općina u Banja Luci
PostPostano: 09 svi 2012, 12:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 11:02
Postovi: 8044
Lokacija: Banovina Usora
Junuzovom postu bih dodao cestovnu komunikaciju Komušina - Žepče. (tj. povezivanje 40.000 Hrvata)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska općina u Banja Luci
PostPostano: 09 svi 2012, 14:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 pro 2011, 21:58
Postovi: 9127
Lokacija: Zagreb
MRSHO 40 000 ????!!!!!!! Nisam znao da nas tolko ima :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska općina u Banja Luci
PostPostano: 09 svi 2012, 14:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 pro 2011, 21:58
Postovi: 9127
Lokacija: Zagreb
To si u pravu Junuz ta cesta Kiseljak - Rama je od super vaznosti. To se mora napraviti. Moze proc i sjeverom Konjicke opcine ak treba nije bitno samo da se spoji. A cesta za TG kolko znam je ok cim ljudi 100 na sat voze od Rumboka prema TG komotno :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska općina u Banja Luci
PostPostano: 09 svi 2012, 14:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 11:02
Postovi: 8044
Lokacija: Banovina Usora
Ibar je napisao/la:
MRSHO 40 000 ????!!!!!!! Nisam znao da nas tolko ima :D


Kompaktan teritorij Teslić-Komušina, Novi Šeer-Maglaj, Žepče, Sjeveroistok općine Zavidovići.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska općina u Banja Luci
PostPostano: 09 svi 2012, 14:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 pro 2011, 21:58
Postovi: 9127
Lokacija: Zagreb
MRSHO je napisao/la:
Ibar je napisao/la:
MRSHO 40 000 ????!!!!!!! Nisam znao da nas tolko ima :D


Kompaktan teritorij Teslić-Komušina, Novi Šeer-Maglaj, Žepče, Sjeveroistok općine Zavidovići.


Koliko na tom prostoru te recimo zamisljene hrvatske opcine zivi Srba i Muslimana?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska općina u Banja Luci
PostPostano: 09 svi 2012, 14:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 11:02
Postovi: 8044
Lokacija: Banovina Usora
Napravio sam davno jednu analizu strukture prema popisu iz 1991.

Samo da nađem...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska općina u Banja Luci
PostPostano: 09 svi 2012, 15:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 pro 2011, 21:58
Postovi: 9127
Lokacija: Zagreb
MRSHO je napisao/la:
Napravio sam davno jednu analizu strukture prema popisu iz 1991.

Samo da nađem...


Nemoj zamjerit al jel mogu neke okvirne procjene iz 2012 :dinamo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska općina u Banja Luci
PostPostano: 09 svi 2012, 15:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 11:02
Postovi: 8044
Lokacija: Banovina Usora
Oprosti Ibar, malo sam se zeznuo, 40.000 bi bilo svih zajedno u toj općini.

Evo analize po "reonima" i zajednički zbroj.

MRSHO je napisao/la:
Formiranje općine Žepče u ovim okvirima:

slika
Statisktika:

1. područje Komušina

Naselja Gornja Vrućica*, Studenci, Slatina, Komušina Donja, Komušina Gornja, Kamenica, Rajševa**.

Hrvati: 6599 - 81%
Muslimani: 1337 - 16%
Srbi: 176 - 2%

* Gornja Vrućica bez srpskog zaseoga Bežlja (cca - 250 Srba)
** Rajševa, samo lijeva obala Usore, hrvatski zaseoci Stjepići, Bučići, Kruškovci (-479 Muslimana)

2. područje Novi Šeher

Naselja Lugovi, Kopice, Čobe, Adže, Domislica, Pire, Matina, Brezove Dane, Mladoševica, Strupina, Novi Šeher, Grabovica, Ljubatovići, Ponijevo, Komšići, Radojčići, Tujnica, Čusto Brdo, Radunice, Globarica.

Hrvati: 7175 - 54%
Muslimani: 4585 - 35%
Srbi: 1408 - 11%

3. područje Vinište - Osova

Naselja Brankovići, Donji Lug, Gornji Lug, Vrbica, Debelo Brdo, Osova, Vinište, Gornja Lovnica.

Hrvati: 3947 - 87%
Muslimani: 575 - 13%
Srbi: ---------

4. područje Žepče

*općina Žepče (1991.) bez naselja Željezno Polje, Begov Han, Golubinja, Gornja Golubinja, Mračaj.

Hrvati: 8457 - 55%
Muslimani: 4732 - 30%
Srbi: 2116 - 15%


Ukupno Komušina + Novi Šeher + Vinište-Osova + Žepče

Hrvati: 26.178 (63%)
Muslimani: 11.228 (27%)
Srbi: 3700 (10%)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska općina u Banja Luci
PostPostano: 09 svi 2012, 15:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 11:02
Postovi: 8044
Lokacija: Banovina Usora
A za 2012. Odbij od Hrvata 6000-7000 tisuća (većina Komušine), toliko od Muslimana i od Srba barem 2000 tisuće.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska općina u Banja Luci
PostPostano: 09 svi 2012, 15:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 pro 2011, 21:58
Postovi: 9127
Lokacija: Zagreb
Aha hvala ti ovo mi je predobro zvucalo da nas danas ima 40 tisuca tamo fakat sam bio :))

MRSHO

jel ovo realno za opcinu Teslic danas

Srbi 35 tisuca i 500
Muslimani 4 tisuce
Hrvati 500

UKUPNO 40 tisuca


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska općina u Banja Luci
PostPostano: 09 svi 2012, 15:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 pro 2011, 21:58
Postovi: 9127
Lokacija: Zagreb
MRSHO je napisao/la:
A za 2012. Odbij od Hrvata 6000-7000 tisuća (većina Komušine), toliko od Muslimana i od Srba barem 2000 tisuće.


Ukupno Komušina + Novi Šeher + Vinište-Osova + Žepče

Hrvati: 26.178 (63%) - 6000 = 20 000 (75 %)
Muslimani: 11.228 (27%) - 6000 = 5 000 (18 %)
Srbi: 3700 (10%) - 2000 = 1700 (7 %)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska općina u Banja Luci
PostPostano: 09 svi 2012, 15:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 11:02
Postovi: 8044
Lokacija: Banovina Usora
Ibar je napisao/la:
Aha hvala ti ovo mi je predobro zvucalo da nas danas ima 40 tisuca tamo fakat sam bio :))

MRSHO

jel ovo realno za opcinu Teslic danas

Srbi 35 tisuca i 500
Muslimani 4 tisuce
Hrvati 500

UKUPNO 40 tisuca


Hrvati 1200.

500 nas ima u župama Bežlja i Teslić. Grad i prigradska naselja broje minimalno 700-800 Hrvata. (mnogi iz gradskog područja su u Tesliću ostali i tokom rata).

Za Srbe i Muslimane teško mogu dat procjenu, puno je Srba otišlo trbuhom za kruhom posljednjih 10-ak godina, Italija je najpopularnija, tako a je njihov broj sigurno pao osjetljivo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska općina u Banja Luci
PostPostano: 09 svi 2012, 18:02 
Offline

Pridružen/a: 16 ožu 2010, 21:38
Postovi: 4367
Junuz Djipalo je napisao/la:
VUKsaJUGA je napisao/la:
Cesta Kraljeva Sutjeska - Vares je tek pred sami rat probijena od lokalni Hrvata za potrebu kojoj je i sluzila 93´. Ta cesta nikad nije asfaltirana (nadam se da ima neko da me ispravi nisam 100% siguran) tako da ja prosli mjesec kad sam isao iz Kaknja u Vares sam moro ic kakanj-visokog-podlugovi-breza-vares !!!
kako onda da se pravi opcina a mjesta nisu ni povezana??? Znam i 100% sam ubjeden da u Zupi Kraljeva Sutjeska zivi danas vise muslimana nego Hrvata!!
Da me niko pogresno ne shvati ja sam za takvu opcinu volio bi da se napravi takva opcina, ali mislim da nije realno nikako.
Volio bi da nam se Bobovac ukljuci u diskusiju on ima bolje veze sa svecenicima pa tako zna nesto sto ja neznam.


Čuj, nisam znao kako je tek pred rat probijena, prošlo ljeto sam išao tom cestom i nije asfaltirana.

Općenito, kad vidim prometnu (ne)povezanost hrvatskih krajeva čovjeka doista sumnja obuzme kako nije slučajna, no opet ne može se bit siguran u to. Najžešći su mi primjer Posušje i Grude, i KS i Vareš, pa Rama - TG i sl...


Da se vratim, nije ta cesta probijena pred rat nego u samom ratu upravo zato da se povezu Hrvati iz KS i Varesa. Bez vrijedana ikoga ali mislim da je to jedini pametan potez bio koji je HVO (hrvati)
Kakanj/ K.S povukli u cjelom ratu.
Nepostojanje te ceste je najveci razlog zasto je Vares i dan danas "sljepo crijevo". Kao sto rece prosli mjesec sam iso u Vares i sat i po sam se vozio iz Kaknja a te dvije opcine granice jedna uz drugu!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska općina u Banja Luci
PostPostano: 17 srp 2012, 02:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2010, 22:57
Postovi: 2546
ljubi je napisao/la:
Prije rata u Kotor Varošu bilo je 1800 hrvatskih obiteljskih kuća. Od toga je srušeno njih 1200, dvije trećine. U tri katoličke župe (Kotor Varoš, Sokoline i Vrbanjci) živjelo je oko 11. 000 Hrvata. Sada ih je samo oko tri stotine i to uglavnom starijih. Brojna hrvatska sela više ne postoje kao i cijela župa Sokoline. Na nekadašnjoj Svinjari, u srcu kotorvaroške župe, u središtu predratnih skoro stoposto hrvatskih katoličkih sela Zabrđa, Podbrđa i Šibova na osnovnoj školi ćiriličnim slovima od pola metra piše Sveti Sava Zabrđe. Tu je ove godine počela izgradnja pravoslavne crkve pod imenom Hram Svetog Velemučenika kneza Lazara i s porukom Izgrađujući hramove Svetim precima se odužujemo, a potomke zadužujemo. Prometni znakovi u Kotor Varošu ispisani su ćirilicom. Ipak, svojim masovnim dolaskom u Kotor Varoš za Gospojinu i Rokovo prognani kotorvaroški Hrvati pokazuju kako vole svoj zavičaj i da se žele vratiti u njega. Govori se čak i o njihovim sve učestalijim povratcima. Za takve povratke potrebna je što veća materijalna i politička potpora.

nema vecih prekrajaca povijesti od srba i muslimana...rodno mijesto Hrvatinica da popravoslave...samo oni to mogu

_________________
...naši zadržavaju po koju usamljenu zgradu, kao: "Hrvatski dom", hotel "Kalin", jedna zgrada u Gaju... Sva vojska u potpunom okruženju. Takvo nešto ne bih ni ja baba rasporedila.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska općina u Banja Luci
PostPostano: 06 sij 2013, 18:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 vel 2012, 03:56
Postovi: 687
Općinu Bansku Luku bi trebalo preurediti i napraviti neku podjelu kao u Mostaru u kojoj bi ova sjeverna (nekad) hrvatska sela bila u jednom dijelu. Dakle neka izborna jedinica unutar općine, podopćina ili tako nešto...

Evo slike:

slika

Prije toga treba malo preuredit granice općine.

Prvo treba napravit razmjenu većinski hrvatskog sela Stratinska (na samom zapadu općine Banska Luka) i muslimanskog sela Gornja Tramošnja sa srpskim selima Ilidža i Podovi (a ako to nije dovoljno i srpskim selom Donje Sokolovo) u Sanskom Mostu (i Ključu). Ovo sam već napisao i u temi o općini Ljubija.

Onda treba hrvatsko selo Mičije u općini Gradiška priključiti općini Banska Luka.

I onda sela sa značajnim udjelom Hrvata - Jablan, Bukovica i Trn iz općine Laktaši priključiti Banskoj Luci. Općini Laktaši se može priključiti selo Priječani istočno od Vrbasa kako bi se malo nadoknadio gubitak sela u općini Laktaši, ali i ne mora.

Ovime bi rubna hrvatska sela obuhvatili općinom Banska Luka.

I onda možemo od tih sela napraviti neku posebnu jedinicu unutar općine, Sjeverna Banska Luka. Za uzvrat bi Srbima dali isto u Mostaru na sjeveru općine istočno od Neretve.

I u Banskoj Luci bi na tom dijelu Srbi bili većina, kao i u Mostaru preimenovani Muslimani, samo što bi time bilo manje prdnjave o izdaji Banjalučkih Hrvata/Mostarskih Srba. Bratska suradnja s ciljem povećanja multietnićnosti i jačanja hrvatsko-srpske suradnje protiv muslimanskog fašizma. :aleale

_________________
[url]http://www.youtube.com/watch?v=8BhSmd5ZWkw[/url]


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska općina u Banja Luci
PostPostano: 06 sij 2013, 18:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 pro 2012, 17:41
Postovi: 121
Tomislav Diablo je napisao/la:
Općinu Bansku Luku bi trebalo preurediti i napraviti neku podjelu kao u Mostaru u kojoj bi ova sjeverna (nekad) hrvatska sela bila u jednom dijelu. Dakle neka izborna jedinica unutar općine, podopćina ili tako nešto...

Evo slike:

slika

Prije toga treba malo preuredit granice općine.

Prvo treba napravit razmjenu većinski hrvatskog sela Stratinska (na samom zapadu općine Banska Luka) i muslimanskog sela Gornja Tramošnja sa srpskim selima Ilidža i Podovi (a ako to nije dovoljno i srpskim selom Donje Sokolovo) u Sanskom Mostu (i Ključu). Ovo sam već napisao i u temi o općini Ljubija.

Onda treba hrvatsko selo Mičije u općini Gradiška priključiti općini Banska Luka.

I onda sela sa značajnim udjelom Hrvata - Jablan, Bukovica i Trn iz općine Laktaši priključiti Banskoj Luci. Općini Laktaši se može priključiti selo Priječani istočno od Vrbasa kako bi se malo nadoknadio gubitak sela u općini Laktaši, ali i ne mora.

Ovime bi rubna hrvatska sela obuhvatili općinom Banska Luka.

I onda možemo od tih sela napraviti neku posebnu jedinicu unutar općine, Sjeverna Banska Luka. Za uzvrat bi Srbima dali isto u Mostaru na sjeveru općine istočno od Neretve.

I u Banskoj Luci bi na tom dijelu Srbi bili većina, kao i u Mostaru preimenovani Muslimani, samo što bi time bilo manje prdnjave o izdaji Banjalučkih Hrvata/Mostarskih Srba. Bratska suradnja s ciljem povećanja multietnićnosti i jačanja hrvatsko-srpske suradnje protiv muslimanskog fašizma. :aleale





Hehe, ti bi znaci bez Bosnjacke dozvole dao teritorij (sjeveroistocni dio Mostarske opcine) Srbima? :D Kako si pametan.

Mozes samo dobiti jednu obrezanu kurcetinu, da izbijes oci. :evotigana

_________________
...u Goraždu bitku izgubili, višegradsku bošnjačku krv pili, uzaludno se borili za Olovo, Kladanj, Srpsko Sarajevo...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska općina u Banja Luci
PostPostano: 06 sij 2013, 19:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:56
Postovi: 9973
Smiri malo Jakove

_________________
Serbian are nationalists. It is impossible to argue with Serbians because they are without understanding. Since they respect only force, the same method should be used when dealing with them."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska općina u Banja Luci
PostPostano: 06 sij 2013, 22:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 vel 2012, 03:56
Postovi: 687
Jakub je napisao/la:
Tomislav Diablo je napisao/la:
Općinu Bansku Luku bi trebalo preurediti i napraviti neku podjelu kao u Mostaru u kojoj bi ova sjeverna (nekad) hrvatska sela bila u jednom dijelu. Dakle neka izborna jedinica unutar općine, podopćina ili tako nešto...

Evo slike:

slika

Prije toga treba malo preuredit granice općine.

Prvo treba napravit razmjenu većinski hrvatskog sela Stratinska (na samom zapadu općine Banska Luka) i muslimanskog sela Gornja Tramošnja sa srpskim selima Ilidža i Podovi (a ako to nije dovoljno i srpskim selom Donje Sokolovo) u Sanskom Mostu (i Ključu). Ovo sam već napisao i u temi o općini Ljubija.

Onda treba hrvatsko selo Mičije u općini Gradiška priključiti općini Banska Luka.

I onda sela sa značajnim udjelom Hrvata - Jablan, Bukovica i Trn iz općine Laktaši priključiti Banskoj Luci. Općini Laktaši se može priključiti selo Priječani istočno od Vrbasa kako bi se malo nadoknadio gubitak sela u općini Laktaši, ali i ne mora.

Ovime bi rubna hrvatska sela obuhvatili općinom Banska Luka.

I onda možemo od tih sela napraviti neku posebnu jedinicu unutar općine, Sjeverna Banska Luka. Za uzvrat bi Srbima dali isto u Mostaru na sjeveru općine istočno od Neretve.

I u Banskoj Luci bi na tom dijelu Srbi bili većina, kao i u Mostaru preimenovani Muslimani, samo što bi time bilo manje prdnjave o izdaji Banjalučkih Hrvata/Mostarskih Srba. Bratska suradnja s ciljem povećanja multietnićnosti i jačanja hrvatsko-srpske suradnje protiv muslimanskog fašizma. :aleale





Hehe, ti bi znaci bez Bosnjacke dozvole dao teritorij (sjeveroistocni dio Mostarske opcine) Srbima? :D Kako si pametan.

Mozes samo dobiti jednu obrezanu kurcetinu, da izbijes oci. :evotigana


Niti bi se stvorila hrvatska općina na sjeveru Banske Luke i pripojila FBiH niti bi se stvorila srpska općina na sjeveroistoku Mostara i pripojila RS.

Ovo je neka unutaropćinska podjela koja bi ljudima koji tu žive omogućila da se lakše organiziraju. Gdje bi Srbi dozvolili stvaranje hrvatske općine u Banskoj Luci ili preimenovani Muslimani srpske na istočnom dijelu Mostara? Ali kad već preimenovani Muslimani traže podjelu Mostara, trebaju i Srbi dobiti dio. Ne traže Hrvati podjelu Mostara, već preimenovani Muslimani!

_________________
[url]http://www.youtube.com/watch?v=8BhSmd5ZWkw[/url]


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 101 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 15 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO