HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 18 tra 2024, 20:46.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 237 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Albanske teme
PostPostano: 19 sij 2013, 17:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 vel 2010, 19:22
Postovi: 5990
Vise mogu suradzivati Srbi i Albanci nego Srbi i Bosnjaci. Veca razlika manje animoziteta

_________________
Neki Fadil


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Albanske teme
PostPostano: 05 tra 2013, 10:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 pro 2011, 21:58
Postovi: 9127
Lokacija: Zagreb
@sokoli

Neki dan je bila dobra emisija o jednom fenomenu u Albaniji.

Naime u Albaniji postoji jedna određena populacija žena koje se ne udavaju. Na ulasku u pubertet odluče se za to i počinju se oblačiti kao muškarci, te se šišaju kao muškarci. One imaju jednaka prava i ugled kao muškarci i čak se postavljaju za vođe obitelji ili klanova.

Uzimaju muška imena, to jest svoja ženska preformuliraju u muška.

Sada su to većinom žene u godinama, čini se da tradicija izumire :zubati

To bi bile nekakve eunuhinje svojevoljne, vrlo ˝zanimljiva˝ tradicija.

Sokoli, daj nam koju više o tome. poz


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Albanske teme
PostPostano: 07 tra 2013, 17:15 
Offline

Pridružen/a: 08 lis 2012, 15:49
Postovi: 1565
da ima toga ibar.sada rijetko al ranije billo je puno sllucajeva kada su zhene preuzelle vodece ulloge u familiju.Uvijek su allbanci zhivjelli po svojim zakonima.I to ih pravi unkallnim.Sve dileme od tako velikog tunnella u allbansku istoriju popunjavaju njihov nacin zhivota i tih zakona koji se smatraju i josh starije nego rimsko pravo.Veoma kasno je taj zakon imenovan kao kanun leka dukagjinija.Lek dukadjini je bio savremenik gjergja kastriotija skenderbega.Lek dukadjini je donosio zapadnu renesansu venedika raguze i zapada dok je gjergj imao drugaciji put.proshavshi kao oficer odaja sulltana murata ll.Lek dukagjini je bio princ plemena dukadjini cije sedishte je billo u lezhi.Dok se prostirallo u nekim periodima do ulpiane duboko u srbiju.Njegov otac pal dukagjini ucestvuje u dogovoru poznat kao beslidhja e lezhes.Gde su allbanski princevi pod vodjstvom skenderbega dali su besu da ce bratski ratovati protiv turaka.posle osllabadjaqnja allbanskih teritorija od turaka lek dukadjini hvata se posllu i zakon pllanina donosi allbancima u pisanu formu.Zato se taj zakon pllanina kasnije zove kanun pllanina ili kanun leka dukadjinija.
edit durham u jednom pasusu kazhe:
lek dukadjini treba da je billa veoma impresivna licnost kada se u narodu josh upotrebljava izraz: ovako je rekao leka. to je billo toliko oblikatorno i jako, da je prelazio izvrshnost i deset zapovjeda u bibli.Bio je jaci u izvrshnosti cak i od islamskog ucenja kurana i islamskog prava sherijata.Taj zakon leka dukadjinija nadmashivao je i islamsko i hristijansko ucenje i zakone.Cak i ova vjerska pisma su moralli da se potcinjuju kanunu leka dukadjinija.

U tom kanunu je striktno napisano kako i kada mozhe i kako se mozhe osvetiti za jednu krv.Osvetnik koji treba da napllati krv trebo je da stavi crvenu traku na gllavu.Napisano je pravillo ponashanja mushkaraca u sobi za mushkarce gde se dogovaraju za krupne odlluke.Tamo nemaju dostup zhene.
U slucaju da u jednu familiju poginu svi mushkarci i nema ko da se osveti znallo se da puno djevojaka baci zhenske haljine ubuce mushko odello i stavi crvenu krpu na gllavu.
Kada bi gosti doshli kuci ta djevojka mushkarac bi izvadilla kutiju duvana iz xhepa ponuilla bi goste i uzella bi ravnopravno rijec u sobi za mushkarce.Puno se puta deshavallo da u familiji jedna djevojka preuzima ullogu burneshe iako je u familiji billo puno mushkaraca.Jednostavno djevojka je zhivjella djecackim zhivotom.Odjevalla se kao mushkarac zhivjella kao momak.Tuklla se ko mushkarac.jednostavno prestalla je da bude ono shta u stvari i jeste.Probao sam neshto pronaci za burneshe na srpsko hrvatskom u netu ali nije ishlo.Nashao sam neshto na engleski

http://www.upi.com/blog/2013/01/17/Port ... 358460618/
ovo je jedna od mnogo narodnih pjesmi o leku dukadjiniju: besa bes je rekao leka
http://www.youtube.com/watch?v=YT8GZlYZn6k


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Albanske teme
PostPostano: 21 srp 2013, 22:45 
Offline

Pridružen/a: 08 lis 2012, 15:49
Postovi: 1565
Albanski emigranti u usa su veoma cenjeni.Posle priznanja eminentnih svetskih novina koje po treci put redom restoran NAOMI i vllasnika renea rexhepi progllashavaju najboljim restoranom u svetu, danas su doshle josh neke bash sjajne slike koje pokazuju da allbanci ne da su drzhalli cijellu jugosllaviju sa raznim radnjama nego uspevaju i u preko okeanskim zemljama.

Za vllasnika restorana Bari drishtu i njegov staf restorana benny todinos billo je prijatno iznenadjenje kada je dzho bajden, senator mendez i gradonacallnik hobokena odabralli njegov restoran za objed.
Oni su posetilli taj restoran po preporukama senatora Lautenberga.
Bari drishta je poznat kao jedan veliki allbanski patriota i u njegov restorant permanentno je izllozhena allbanska zastava pored one americke.Dzho bajden jedan poznati simpatizer allbanaca videvshi allbansku zastavu prijatellski je zagrlio vllasnika restorana i napravilli fotografije za uspomenu
http://almakos.com/kuriozitete/29039-jo ... ptari.html


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Albanske teme
PostPostano: 21 srp 2013, 22:47 
Offline

Pridružen/a: 08 lis 2012, 15:49
Postovi: 1565
Tuca i neredi na utakmici u tirani izmedju kuksa i sarajeva.Desilla se masivna tuca medju navijace posle cega je moralla da intervenira i allbanska policija.
http://almakos.com/lajme/kronika-e-zeze ... video.html


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Albanske teme
PostPostano: 22 srp 2013, 01:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 srp 2013, 16:40
Postovi: 179
Doći će vam tj. proći u četvrtak more torcidaša kroz državu, budite dobri prema njima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Albanske teme
PostPostano: 22 srp 2013, 13:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19705
sokoli je napisao/la:
Albanski emigranti u usa su veoma cenjeni.Posle priznanja eminentnih svetskih novina koje po treci put redom restoran NAOMI i vllasnika renea rexhepi progllashavaju najboljim restoranom u svetu, danas su doshle josh neke bash sjajne slike koje pokazuju da allbanci ne da su drzhalli cijellu jugosllaviju sa raznim radnjama nego uspevaju i u preko okeanskim zemljama.

Za vllasnika restorana Bari drishtu i njegov staf restorana benny todinos billo je prijatno iznenadjenje kada je dzho bajden, senator mendez i gradonacallnik hobokena odabralli njegov restoran za objed.
Oni su posetilli taj restoran po preporukama senatora Lautenberga.
Bari drishta je poznat kao jedan veliki allbanski patriota i u njegov restorant permanentno je izllozhena allbanska zastava pored one americke.Dzho bajden jedan poznati simpatizer allbanaca videvshi allbansku zastavu prijatellski je zagrlio vllasnika restorana i napravilli fotografije za uspomenu
http://almakos.com/kuriozitete/29039-jo ... ptari.html



:D

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Albanske teme
PostPostano: 22 srp 2013, 21:52 
Offline

Pridružen/a: 08 lis 2012, 15:49
Postovi: 1565
GoranM je napisao/la:
Doći će vam tj. proći u četvrtak more torcidaša kroz državu, budite dobri prema njima.


Torcidashi to su dalmati.to su nasha braca po krvi.A krv nije voda


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Albanske teme
PostPostano: 22 srp 2013, 21:53 
Offline

Pridružen/a: 08 lis 2012, 15:49
Postovi: 1565
Vladimire bog te ubio.Ot kad nisam gledo crtiçe


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Albanske teme
PostPostano: 20 sij 2014, 17:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
Kritizira EU
Milanović: Nije ispravno što je Srbija počela pregovore, a Albanija nije
Milanović je upozorio da je europska politika "često pod pritiskom regionalnih etičkih predrasuda" te da smo i mi bili "izloženi takvom odnosu" pa ćemo se sada "glasno boriti protiv toga".

http://www.vecernji.hr/hrvatska/milanov ... ije-916185

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Albanske teme
PostPostano: 20 sij 2014, 18:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
Mogu reći da je ovo prvi premijerov potez koji mi se iskreno sviđa :zubati .

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Albanske teme
PostPostano: 20 sij 2014, 19:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2010, 00:50
Postovi: 444
Gdje mogu u Hercegovini upoznati mlade, neudate Albanke??

:D

_________________
"Pušenje ubija. A ako umrete, izgubili ste važan dio svog života." (Brooke Shields, glumica)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Albanske teme
PostPostano: 20 sij 2014, 21:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 20:35
Postovi: 13034
Lokacija: Zagreb
Josip321 je napisao/la:
Gdje mogu u Hercegovini upoznati mlade, neudate Albanke??

:D

U najbližoj pekari :zubati
On topic: ne vjerujem da postoji onaj program kao u južnoj Srbiji gdje šalju mladenke seljanima, Hercegovina je daleko id vukojebine ipak još.

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Albanske teme
PostPostano: 20 sij 2014, 21:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Najavio je Zoki da će HR i Albanija biti velike energetske sile.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Albanske teme
PostPostano: 21 sij 2014, 09:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
volvoks je napisao/la:
Josip321 je napisao/la:
Gdje mogu u Hercegovini upoznati mlade, neudate Albanke??

:D

U najbližoj pekari :zubati
On topic: ne vjerujem da postoji onaj program kao u južnoj Srbiji gdje šalju mladenke seljanima, Hercegovina je daleko id vukojebine ipak još.


Ne šalju, moraš da odeš do Albanije, da te upozna familija, obično moraš u Crnoj Gori ili Skadru da nađeš provodadžije kojima se vjeruje u Arbaniji...

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Albanske teme
PostPostano: 14 lip 2014, 20:46 
Offline

Pridružen/a: 08 lis 2012, 15:49
Postovi: 1565
papa francesku do te vizitoj shqiperine.
Papa ce posjetiti alöbaniju 21 septembra
http://koha.net/?id=27&l=14175
dobro nam dosho.oticicu na doceku


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Albanske teme
PostPostano: 21 lip 2014, 20:40 
Offline

Pridružen/a: 08 lis 2012, 15:49
Postovi: 1565
definitivno allbanska policija ullazi i kontrolishe lazarat
http://almakos.com/lajme/shqiperi/53988 ... ratin.html


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Albanske teme
PostPostano: 22 lip 2014, 15:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19705
sokoli je napisao/la:
definitivno allbanska policija ullazi i kontrolishe lazarat
http://almakos.com/lajme/shqiperi/53988 ... ratin.html

Sjebaše "biznis" nekoliko milijardi evra vrijedan dok si reko svjetlost. =))

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Albanske teme
PostPostano: 22 lip 2014, 18:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
E jebi ga što su ovi Srbi troleri prešli sa Bošnjaka i Hrvata i okomili se na Albance.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Albanske teme
PostPostano: 23 lip 2014, 20:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 sij 2013, 15:27
Postovi: 1676
Lokacija: Srbija Beograd
korrisnik je napisao/la:
E jebi ga što su ovi Srbi troleri prešli sa Bošnjaka i Hrvata i okomili se na Albance.

Ne možeš bilo koga porediti sa albancima.
To je primitivna plemenska grupa, koja razmišlja mentalitetom čopora. Recimo ja kažem da su albanci djubrad u političkom smislu, jer podržavaju antievropske snage i svaki albanac forumaš se naljuti, bez obzira da li on deli tu političku opciju ili ne.
On se oseća uvredjenim zato što sam nekog albanca kritikovao, nebitno da li je vlast ili opozicija, narko diler ili trgovac ljudskim organima. Oni razmišljaju ''nema veze i naš najgori je bolji od najboljeg stranca''.
Kako on odgovara ? Argumentima ? Ma neeeee.
Njihova inteligencija je na nivou primata, on će ti spominjati majku, sestru, reagovaće kao pas, samo što je će koristiti klozetski vokabular.

Recimo ti meni kažeš da je Vučić ***. Ja bih ti odgovorio da je teško ***.
Ali da smo mi albanci, ja bih se sa tobom posvadjao na krv i nož i spominjao bih ti familiju, jer si uvredio mog pripadnika plemena. Ma nije bitno što ga ja mrzim, ali branim čak i ono što ne valja.
Eto to su oni.

Ne boj se nećeš kod njih naći, jednog Fikreta, Čedu Jovanovića, Žarka Puhorskog ili Vedranu Rudan.
Slučajno ? Ništa nije slučajno. Nema kod njih tih NVO i boraca za ljudska prava. Kaže li neko nešto što je protiv vodje plemena, nož pod grlo i ćao zdravo.
Albanci...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Albanske teme
PostPostano: 23 lip 2014, 20:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Whiteone je napisao/la:
korrisnik je napisao/la:
E jebi ga što su ovi Srbi troleri prešli sa Bošnjaka i Hrvata i okomili se na Albance.

Ne možeš bilo koga porediti sa albancima.
To je primitivna plemenska grupa, koja razmišlja mentalitetom čopora. Recimo ja kažem da su albanci djubrad u političkom smislu, jer podržavaju antievropske snage i svaki albanac forumaš se naljuti, bez obzira da li on deli tu političku opciju ili ne.
On se oseća uvredjenim zato što sam nekog albanca kritikovao, nebitno da li je vlast ili opozicija, narko diler ili trgovac ljudskim organima. Oni razmišljaju ''nema veze i naš najgori je bolji od najboljeg stranca''.
Kako on odgovara ? Argumentima ? Ma neeeee.
Njihova inteligencija je na nivou primata, on će ti spominjati majku, sestru, reagovaće kao pas, samo što je će koristiti klozetski vokabular.

Recimo ti meni kažeš da je Vučić ***. Ja bih ti odgovorio da je teško ***.
Ali da smo mi albanci, ja bih se sa tobom posvadjao na krv i nož i spominjao bih ti familiju, jer si uvredio mog pripadnika plemena. Ma nije bitno što ga ja mrzim, ali branim čak i ono što ne valja.
Eto to su oni.

Ne boj se nećeš kod njih naći, jednog Fikreta, Čedu Jovanovića, Žarka Puhorskog ili Vedranu Rudan.
Slučajno ? Ništa nije slučajno. Nema kod njih tih NVO i boraca za ljudska prava. Kaže li neko nešto što je protiv vodje plemena, nož pod grlo i ćao zdravo.
Albanci...


A to je isto kad mi govorimo a Aliju Izetbegovića.
Ne vjerujem da bi Albanci branili Kusturicu.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Albanske teme
PostPostano: 24 lip 2014, 19:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 sij 2013, 15:27
Postovi: 1676
Lokacija: Srbija Beograd


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Albanske teme
PostPostano: 24 lip 2014, 19:18 
Offline

Pridružen/a: 08 lis 2012, 15:49
Postovi: 1565
Whiteone je napisao/la:

I ti si isto *** ko te zhivotinje sa bradama.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Albanske teme
PostPostano: 24 lip 2014, 19:19 
Offline

Pridružen/a: 08 lis 2012, 15:49
Postovi: 1565
americki ambasador Arvizu cestitao allbaniji i allbanskom narodu status drzhave kandifdat za ullazak u evropsku uniju.Nashi izvori iz allbansko americke lige tvrde da punopravno cllanstvo allbanije u eu ce nastupiti u septembar 2018 godine

http://www.telegrafi.com/lajme/ambasada ... 12129.html


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Albanske teme
PostPostano: 24 lip 2014, 20:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 sij 2013, 15:27
Postovi: 1676
Lokacija: Srbija Beograd
korrisnik je napisao/la:
Whiteone je napisao/la:
Ne možeš bilo koga porediti sa albancima.
To je primitivna plemenska grupa, koja razmišlja mentalitetom čopora. Recimo ja kažem da su albanci djubrad u političkom smislu, jer podržavaju antievropske snage i svaki albanac forumaš se naljuti, bez obzira da li on deli tu političku opciju ili ne.
On se oseća uvredjenim zato što sam nekog albanca kritikovao, nebitno da li je vlast ili opozicija, narko diler ili trgovac ljudskim organima. Oni razmišljaju ''nema veze i naš najgori je bolji od najboljeg stranca''.
Kako on odgovara ? Argumentima ? Ma neeeee.
Njihova inteligencija je na nivou primata, on će ti spominjati majku, sestru, reagovaće kao pas, samo što je će koristiti klozetski vokabular.

Recimo ti meni kažeš da je Vučić ***. Ja bih ti odgovorio da je teško ***.
Ali da smo mi albanci, ja bih se sa tobom posvadjao na krv i nož i spominjao bih ti familiju, jer si uvredio mog pripadnika plemena. Ma nije bitno što ga ja mrzim, ali branim čak i ono što ne valja.
Eto to su oni.

Ne boj se nećeš kod njih naći, jednog Fikreta, Čedu Jovanovića, Žarka Puhorskog ili Vedranu Rudan.
Slučajno ? Ništa nije slučajno. Nema kod njih tih NVO i boraca za ljudska prava. Kaže li neko nešto što je protiv vodje plemena, nož pod grlo i ćao zdravo.
Albanci...


A to je isto kad mi govorimo a Aliju Izetbegovića.
Ne vjerujem da bi Albanci branili Kusturicu.

Ma šiptari su moralni talog, jedan nesoj što bi rekli Crnogorci, to pogazi reč čim okreneš ledja, nekulturno do beskonačnosti.
Vidiš ja recimo ovom jednom jedinom predstavniku njihovog plemena kažem da mi se ne obraća, ali on ne može, to je jače od njega.

Kao što rekoh svi imaju neku opoziciju, jedino oni svi isti.
Sutra da S.A.D. izgube moć, oni preko noći srušili spomenik Klintonu i stavili drugi odgovarajući.
Oni mentalno pripadaju zaostalom delu Azije, negde izmedju Afganistana i Pakistana. Mada i po fizionomiji nisu daleko od njih.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 237 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 50 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO