HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 29 ožu 2024, 10:25.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 15341 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 614  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 03 srp 2012, 13:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19704
Citat:
Crna Gora: Vibrator izvađen po zakonu

Disciplinskim postupkom protiv dva lekara i četiri medicinske sestre - tehničara, koji su prošlog meseca u crnogorskom Kliničkom centru u Podgorici svojim telefonom snimili tek izvađen vibrator iz anusa pacijenta, ustanovljeno je da nije bilo povreda prava pacijenta.

Mala povreda radne discipline donela olakšanje lekarima i medicinskim sestrama

Utvrđeno je, naime, da nisu povređena prava čoveka koga je sa zaglavljenim vibratorom u ovu zdravstvenu ustanovu dovela supruga, kao i da je to seksualno pomagalo izvađeno u potpunosti po zakonu.

- Zaposleni su odgovorni za to što su 2. juna 2012. godine oko 21 čas, na svom radnom mestu, tokom hirurške intervencije, neovlašćeno privatnim mobilnim telefonima snimali i fotografisali strano telo-preparat, pri čemu su počinili povredu radne dužnosti. Utvrđeno je da nije snimana sama intervencija, pa tako nije ugrožena privatnost pacijenta - odgovorili su iz PR službe KC CG i dodali da će zaposlenima za učinjenu lakšu povredu dužnosti biti izrečena disciplinska mera i da će im se naredna dva meseca od plate odbijati 10 odsto zarade.

Izvor: http://www.vesti-online.com/Vesti/Ex-YU/236604/Crna-Gora-Vibrator-izvaden-po-zakonu

:zubati

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 30 srp 2012, 10:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 vel 2012, 12:30
Postovi: 12935
Citat:
Ne podnosi Srbe: Vlasnik restorana na Njegušima izbacio monahinju SPC i majku sa petoro dece

Vlasnik Etno sela Kadmi na Njegušima Milo Kadija izbacio je iz svog restorana Veselinku Rajković iz Podgorice i njeno petoro maloletne dece, kao i jednu monahinju Mitropolije crnogorsko-primorske, jer kako je kazao, ne podnosi Srbe i Srpsku pravoslavnu crkvu.

Rajkovićeva je "Vijestima" rekla da je sa decom i njihovom verskom učiteljicom u povratku iz posete manastiru na Prevlaci svratila u restoran Kadmi, u Etno selu na Njegušima, ali im je prišao Kadija i rekao da za njih u tom lokalu nema obroka.

- Prvo smo pomislili da se šali s nama. On je, međutim, upitao monahinju da li radi za srpsku crkvu, na šta mu je ona kratko potvrdno odgovorila, da bi Kadija nakon toga kazao da za nas u restoranu nema hrane, jer je tu sve crnogorsko - navela je Rajkovićeva.

Kadija je, prema njenim rečima, potom zatražio da napuste restoran.

Kadija je "Vijestima" potvrdio da je izbacio iz svog restorana monahinju i majku sa petoro dece.

- Napišite da sam crnogorski nacionalista i da Srbi ne mogu da jedu kod mene - rekao je Kadija "Vijestima", posle čega je, kako se navodi, upitio niz pogrdnih naziva za sveštenike SPC.


Kakav nesoj. Ako me nekad uhvati ludost, pa odlučim da letujem u jeftinoj, urednoj i ljubEznoj Černoj Gori... posetiću ovo ugodno mesto. Sve u nadi da ću proširiti bratstvo i razumevanje međ' narodima...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 30 srp 2012, 13:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19704
Kadija ti sudi, kadija te tuzi. :zubati

Milo, a jos pritom i Kadija. :D

Ima da mu opadne promet za dvije trecine, s obzirom na to da upravo toliko gradjana Crne Gore je pro-srpski orijentisano + stani turisti koji uglavnom dolaze iz Srbije i BiH (RS).

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 30 srp 2012, 17:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19704
A evo i povratne informacije. :zubati

Citat:
Demolirana kafana iz koje su izbačene Srpkinje

Kafana iz koje je vlasnik Milo Kadija izbacio Veselinku Radojković i njeno petoro dece, kao i monahinju iz Mitropolije crnogorsko-primorske samo zato što su se izjasnili kao Srbi demolirali su Beranci.

Vlasnik etno sela Kadmi u Njegušima crnogorskim medijima je naglasio da je "crnogorski nacionalista" i zabranio je "Srbima da uđu i jedu u njegovoj kafani", a grupa revoltiranih stanovnika Berana, piše Srbin.com, uništila je kompletan inventar, besna zbog postupka Kadije, budući da nije štedeo ni decu, ni njihovu majku, kao i monahinju.

Nevladina organizacija Institut socijalne inkluzije (ISI) podnela je krivičnu prijavu protiv Kadije zbog više krivičnih dela počinjenih iz mržnje.

"Od Tužilaštva očekujemo preduzimanje odgovarajućih službenih mera i radnji, kako bi se utvrdilo da li u radnjama Kadije ima elemenata krivičnih dela motivisanih netolerancijom", navela je ISI.

Predsednik Srpskog nacionalnog saveta Momčilo Vuksanović ocenio je da, nažalost, incident na Njegušima nije slučajnost, već posledica ambijenta koji je stvoren u Crnoj Gori.

"Poznato je šta se dešavalo na utakmicama košarkaških reprezentacija na Cetinju, a mi, koliko god je to moguće, pokušavamo da sve te negativne pojave amortizujemo, na način da bi se prestalo sa šikaniranjem Srba u Crnoj Gori", kazao je on.

Iz Srpske liste su naveli da šovinistički istupi kao ovaj na Njegušima ne smeju proći bez adekvatne osude, jer će se, u suprotnom, opet ponoviti. Član Saveta Demokratskog fronta Milan Popović smatra da je incident na Njegušima posledica agresivnog režimskog nacionalizma.

Izvor: http://www.vesti-online.com/Vesti/Ex-YU/243254/Demolirana-kafana-iz-koje-su-izbacene-Srpkinje

=))

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 30 srp 2012, 19:15 
Offline

Pridružen/a: 05 lis 2010, 15:52
Postovi: 2769
Lokacija: Žepačko-bobovačka županija
Jagnjeca brigada je napisao/la:
Citat:
Ne podnosi Srbe: Vlasnik restorana na Njegušima izbacio monahinju SPC i majku sa petoro dece

Vlasnik Etno sela Kadmi na Njegušima Milo Kadija izbacio je iz svog restorana Veselinku Rajković iz Podgorice i njeno petoro maloletne dece, kao i jednu monahinju Mitropolije crnogorsko-primorske, jer kako je kazao, ne podnosi Srbe i Srpsku pravoslavnu crkvu.

Rajkovićeva je "Vijestima" rekla da je sa decom i njihovom verskom učiteljicom u povratku iz posete manastiru na Prevlaci svratila u restoran Kadmi, u Etno selu na Njegušima, ali im je prišao Kadija i rekao da za njih u tom lokalu nema obroka.

- Prvo smo pomislili da se šali s nama. On je, međutim, upitao monahinju da li radi za srpsku crkvu, na šta mu je ona kratko potvrdno odgovorila, da bi Kadija nakon toga kazao da za nas u restoranu nema hrane, jer je tu sve crnogorsko - navela je Rajkovićeva.

Kadija je, prema njenim rečima, potom zatražio da napuste restoran.

Kadija je "Vijestima" potvrdio da je izbacio iz svog restorana monahinju i majku sa petoro dece.

- Napišite da sam crnogorski nacionalista i da Srbi ne mogu da jedu kod mene - rekao je Kadija "Vijestima", posle čega je, kako se navodi, upitio niz pogrdnih naziva za sveštenike SPC.


Kakav nesoj. Ako me nekad uhvati ludost, pa odlučim da letujem u jeftinoj, urednoj i ljubEznoj Černoj Gori... posetiću ovo ugodno mesto. Sve u nadi da ću proširiti bratstvo i razumevanje međ' narodima...



A ovako je bilo nema ni 20 godina



Eh ko nas bre zavadi...

_________________
Herceg-Bosno brdovita, zemljo mila plemenita, sva prkosna i od pjesme osvojit te nitko ne smije.
ivica je napisao/la:
Tuđman je za muslimane učinio više i od alije...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 30 srp 2012, 19:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
NoviSeer je napisao/la:
Eh ko nas bre zavadi...


Eh, ko, dušmani, dušmani, majko, dušu nemaju... :D


_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 30 srp 2012, 19:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 tra 2012, 18:37
Postovi: 3926
Lokacija: Τριβαλλοί
Šerac , kakve veze imaju Cetinje i Nikšić? To su politički nebo i zemlja u CG.

Inače, gosp. Kadija traži da mu se nešto nažao dogodi , brđani su malo zajebaniji od Cetinjana.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 30 srp 2012, 19:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 vel 2012, 12:30
Postovi: 12935
Srećom pa znam dovoljno Crnogoraca da znam da i oni crvene zbog ovoga...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 30 srp 2012, 19:50 
Offline

Pridružen/a: 05 lis 2010, 15:52
Postovi: 2769
Lokacija: Žepačko-bobovačka županija
ZlatkoZG je napisao/la:
Šerac , kakve veze imaju Cetinje i Nikšić? To su politički nebo i zemlja u CG.

Inače, gosp. Kadija traži da mu se nešto nažao dogodi , brđani su malo zajebaniji od Cetinjana.


Zlaja, ja se u političku situaciju u CG kontam ko u nuklearnu fiziku da izvineš. :D Jednostavno iz dosade iz znatiželje i dosade sam čito ovu temu pa reko malo da prokomentiram :D .

_________________
Herceg-Bosno brdovita, zemljo mila plemenita, sva prkosna i od pjesme osvojit te nitko ne smije.
ivica je napisao/la:
Tuđman je za muslimane učinio više i od alije...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 30 srp 2012, 19:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 tra 2012, 18:37
Postovi: 3926
Lokacija: Τριβαλλοί
NoviSeer je napisao/la:

Zlaja, ja se u političku situaciju u CG kontam ko u nuklearnu fiziku da izvineš. :D Jednostavno iz dosade iz znatiželje i dosade sam čito ovu temu pa reko malo da prokomentiram :D .


Ma pusti :D Jedno Šersko molim :001_smile

Radio sam sa tvojim Žepčacima u Zagrebu ,sve ljudine :palacgore1


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 30 srp 2012, 20:11 
Offline

Pridružen/a: 05 lis 2010, 15:52
Postovi: 2769
Lokacija: Žepačko-bobovačka županija
ZlatkoZG je napisao/la:
NoviSeer je napisao/la:

Zlaja, ja se u političku situaciju u CG kontam ko u nuklearnu fiziku da izvineš. :D Jednostavno iz dosade iz znatiželje i dosade sam čito ovu temu pa reko malo da prokomentiram :D .


Ma pusti :D Jedno Šersko molim :001_smile

Radio sam sa tvojim Žepčacima u Zagrebu ,sve ljudine :palacgore1


Da znaš da bi i meni jedno šersko sjelo, samo kad bi se proizvodilo. Zadovolji se Žujom/Panom/Karlovačkom dotad :zivili .

_________________
Herceg-Bosno brdovita, zemljo mila plemenita, sva prkosna i od pjesme osvojit te nitko ne smije.
ivica je napisao/la:
Tuđman je za muslimane učinio više i od alije...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 30 srp 2012, 21:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
Nikad ne reci nikad. Evo ja naletio u Eraniji na Hercegovačko. Nisam znao da postoji.

http://www.hercegovacko.com/

Nije loše, bolje od one mokraće koju zovu Sarajevskim.

Kosaču ne probah, drugi put.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 30 srp 2012, 21:22 
Offline

Pridružen/a: 05 lis 2010, 15:52
Postovi: 2769
Lokacija: Žepačko-bobovačka županija
Junuz Djipalo je napisao/la:
Nikad ne reci nikad. Evo ja naletio u Eraniji na Hercegovačko. Nisam znao da postoji.


Da, ali se šersko stvarno više ne proizvodi. Ali odešmo mi u offtopic...

_________________
Herceg-Bosno brdovita, zemljo mila plemenita, sva prkosna i od pjesme osvojit te nitko ne smije.
ivica je napisao/la:
Tuđman je za muslimane učinio više i od alije...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 03 ruj 2012, 04:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 stu 2011, 21:14
Postovi: 226
http://www.youtube.com/watch?v=x7aStU7j7MM&feature=youtu.be


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 03 ruj 2012, 21:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 vel 2012, 12:30
Postovi: 12935
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 04 ruj 2012, 11:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 kol 2009, 10:00
Postovi: 1736
Lokacija: ...................
Crnogorci očitali braci srbima lekciju iz navijanja :zubati
dok je za vrijeme prve utakmice u beogradu crnogorska himna izviždana đetici su odlucili pokazati da su pravi europejci

_________________
Cuius regio, eius religio


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 04 ruj 2012, 12:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 pro 2011, 21:58
Postovi: 9127
Lokacija: Zagreb
Prvi video je dogadanje u Srbiji zapravo hehe :zubati kakva trica





Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 06 ruj 2012, 12:09 
Offline

Pridružen/a: 18 vel 2012, 16:20
Postovi: 9
:thumbup1

dobra tema......

koga interesuju dešavanja u cg slobodno neka postavlja pitanja :001_smile


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 01 lis 2012, 20:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 ruj 2010, 08:54
Postovi: 7728
Lokacija: Danska
http://www.kurir-info.rs/crnogorci-izba ... nak-436527

Citat:
Crnogorci izbacili iz škola Svetog Savu!


Njih su izbrisali ili smanjili

• Sveti Sava (izbačen)
• Dositej Obradović (izbačen iz osnovne)
• Jovan Jovanović Zmaj (izbačen)
• Đura Jakšić (redukovan u srednjoj)
• Jovan Dučić (izbačen iz osnovne, redukovan u srednjoj)
• Aleksa Šantić (redukovan u srednjoj)
• Miloš Crnjanski (redukovan u srednjoj)
• Dobrica Ćopić (izbačen iz osnovne)
• Branko Radičević (izbačen iz osnovne, redukovan u srednjoj)
• Milan Rakić (izbačen iz osnovne, redukovan u srednjoj)
• Vladislav Petković Dis (redukovan u srednjoj)
• Ljubivoje Ršumović (redukovan u osnovnoj)
• Dušan Radović (redukovan u osnovnoj, izbačen u srednjoj)
• Vojislav Ilić (izbačen iz osnovne)
• Sima Pandurović (izbačen)
• Milorad Pavić (izbačen)
• Brana Crnčević (izbačen)
• Matija Bećković (izbačen)
• Miodrag Pavlović (izbačen)
• Dobrica Erić (izbačen)

_________________
Svjetski priznati NOBELOVAC Ivo Andrić o trokutu23%

“Mene također ova sredina smrada, loja, ljenosti i pokvarenosti poklonika arapskog varalice guši, pa sam više u Zapadnom Mostaru nego u Bosni.’’


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 01 lis 2012, 20:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 vel 2012, 12:30
Postovi: 12935
Citat:
Andrej Nikolaidis
• Sreten Asanović
• Jevrem Brković
• Mladen Lompar
• Sreten Perović
• Mirko Kovač
• Husein Bašić
• Balša Brković
• Ognjen Spahić
• Avdo Međedović
• Esad Mekuli
• Musa Ćazim Ćatić


Prvi je savetnik Ranka Krivokapića, poznat po izjavi da je na Dodika, Tadića i patrijarha Irineja trebalo izvršiti atentat. Dok mu je Herceg-Novi četničko uporište ubica i blablabla.

Bravo. Uspeće da naprave BiH mk.2 ako ovako nastave.

:klanjam


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 02 lis 2012, 00:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 tra 2012, 18:37
Postovi: 3926
Lokacija: Τριβαλλοί
Jagnjeca brigada je napisao/la:
Prvi je savetnik Ranka Krivokapića, poznat po izjavi da je na Dodika, Tadića i patrijarha Irineja trebalo izvršiti atentat. Dok mu je Herceg-Novi četničko uporište ubica i blablabla.

Bravo. Uspeće da naprave BiH mk.2 ako ovako nastave.

:klanjam



Samo molim da ne optužuju Beograd ako Đukanović do te mjere sjebe CG.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 02 lis 2012, 11:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 vel 2012, 12:30
Postovi: 12935
ZlatkoZG je napisao/la:
Samo molim da ne optužuju Beograd ako Đukanović do te mjere sjebe CG.


A čuj, koga će da optužuju? Kako su otišli svojim putem Srbiju je realno boleo tuki za sve iza Peštera, ali im to ne smeta da svaki dan rade ovakve stvari. Samo je pitanje vremena kad će 30-40% ljudi početi da doživljava ovakvu CG kao tuđu državu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 02 lis 2012, 14:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ruj 2012, 22:55
Postovi: 118
SVe mogu da razumem, ali sto im smetaju Zmaj, Copic, Radovic i Eric? To su pisci decijih pesama i romana, ne mogu se dovesti u vezu sa bilo kakvim nacionalizmom. Pogotovo Zmaj i Copic, ja svoje detinjstvo ne mogu da zamislim bez njihovih knjiga, narocito Zmajeve "Riznice pesama za decu".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 02 lis 2012, 15:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 tra 2012, 18:37
Postovi: 3926
Lokacija: Τριβαλλοί
Jagnjeca brigada je napisao/la:
A čuj, koga će da optužuju? Kako su otišli svojim putem Srbiju je realno boleo tuki za sve iza Peštera, ali im to ne smeta da svaki dan rade ovakve stvari. Samo je pitanje vremena kad će 30-40% ljudi početi da doživljava ovakvu CG kao tuđu državu.


Pa već je počelo ,čitam komentare po vijesti.me , ljudi se žale da pol države navija protiv CG kad igra u nečem protiv Srbije , "kako siješ tako ćeš i žeti" rekao bi Sir Arthur Harris.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 02 lis 2012, 16:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
Ne razumijem ni te crnogorske Srbe. Dozvoljavaju da im ovi odrodi kreiraju život u svakom segmentu a ima ih jedva nešto više od njih. Pa mater mu jebem, tih titogoraca u cijeloj Crnoj Gori ima manje nego Srba u Banjaluci a glume silu a ovi ih gledaju i ne preduzimaju ništa. Jednostavno, ako su ovi odjebali srpstvo i postali titogorci, ovi trebaju odjebati njih i tražiti put za sebe. S obzirom da su Srbi većina i na zapadu i istoku i jugu i sjeveru Crne Gore, lijepo se isparcelisati, formirati republiku u sastavu Crne Gore a vremenom se i odvojiti kad se ukaže prilika za to. Mislim, koji ćeš k* sa nekim ko ti negira jezik, Crkvu, ko ti izbacuje pjesnike i pisce iz udžbenika i pokušava potitogorčiti, jer to ovi ni sa šiftarima ne rade.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 15341 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 614  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 66 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO