HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 24 tra 2024, 08:09.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 2193 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68 ... 88  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Događanja u Makedoniji
PostPostano: 12 lip 2017, 22:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2015, 16:38
Postovi: 1757
Lokacija: Novi Sad
Vladimir RUS je napisao/la:
Trampa nažalost ne napadaju samo oni koji nisu prošli na izborima (tačnije kod glasova elektora) već i 90 odsto naroda ako je sudeći po negativnim komentarima na društvenim mrežama, a koji se tiču ocjene njegovog karaktera. Nešto kao što u Srbiji napadaju Vučića. Negativni komentari na društvenim mreža domininiraju, a Vučić Srbiju gradi. Internet zahvaljujući Facebooku više nije relevantan s obzirom da se ispostavilo da je sklon manipulaciji više nego televizija, ustvari ne zna se šta je gore, cenzura sa jedne strane ili sa druge strane sve što čovjeku padne na pamet da kaže u afektu o nekome ili nečemu.


Društvene mreže su septička jama i deponija interneta. Svaka debilčina tamo može napraviti zilion naloga i proseravati se maksimalno odatle... trolovanje bez prestanka :biceovodobro Na taj način se kreira lažna slika pa ispada da neko ima manju / veću podršku, kritiku itd. nego što realno ima :kava mada imaju one i svoju dobru stranu, jer za razliku od medija, teže ih je kontrolisati i cenzurisati :palacgore1

Vladimir RUS je napisao/la:
Više ne zna ko je američka marioneta, a ko ruska pošto svi političari za vrijeme svoje političke karijere prođu i jednu i drugu školu prije nego što budu najureni.


Itekako se zna ko je čija marioneta, samo prati novac i naravno umesto izjava obrati pažnju na dela :biceovodobro

_________________
[quote="joe enter"]Jeo sam sendvič dok sam forumao , a "bacanje pegle" je ako nisi znao sleng za povraćanje.[/quote]


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Gornjoj Makedoniji
PostPostano: 12 lip 2017, 23:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69259
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Makedonski ustav se po makedonskom ustavu moze mijenjati samo s 2/3 podrskom u parlamentu.

To mozda "stiti" Makedonce od toga da Zaev izmijeni s Albancima ustav, ali mozda jos gore od toga, uskoro Makedonci vise nece vlastiti ustav moci mijenjati i koristiti ga kao orudje za bavljenjem albanskim pitanjem u Makedoniji.

Makedonci ce uskoro biti taoci manjina slicno kao i Kosovo, koje takodjer ne moze mijenjati ustav bez podrske manjina.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Gornjoj Makedoniji
PostPostano: 12 lip 2017, 23:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69259
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Isto tako granice Makedonije se mogu mijenjati samo 2/3 vecinom. Bolje im je da taj clan ustava ukinu, jer poslije nece moci koristiti ga za svoje dobro. A protuustavnim djelovanjem mogu samo dati Albancima povod ko nekada Milosevic drugim republikama. Pa ako Makedonci igraju protuustavno i protiv medjunarodnog prava, onda i Albanci mogu uletiti iz Kosova i Makedonije da "obrane ustavni poredak Makedonije", a brojniji su 4 puta od Makedonaca.

Moje elegantno rjesenje za albansko pitanje u Makedoniji je da Makedonci jednostrano (!!) proglase Makedoniju federalnom drzavom, koja bi se sastojala od oko 5% Makedonije oko Tetova i 95% preostale Makedonije, te da se dvama entitetima daju ovlasti vece od RS, samo vanjska politika, vojska i granice da budu zajednicki.
Poanta ovoga je da na taj nacin Makedonci su ti koji sami crtaju granice kako im pase, i olaksavaju se od pola Albanaca uz minimalnu zrtvu teritorija. Prisilna visoka autonomija za Albance :zubati , ali ne onakva kakvu bi oni zeljeli, samo za one zgurane oko Tetova cime bi se njihov utjecaj na ostatak Makedonije eliminirao. Ako pogledate kartu vidite da preko pola Albanaca zivi na 5% teritorija Makedonije. U biti bi se radilo o rezervatu.

S obzirom da ne znam je li se moze Makedonija tek tako "odreci" Tetova i izbaciti ga iz drzave, pa da taj amputirani dio bogtepitaj hoce li netko priznati ka drzavu (cime bi ti amputirani Albanci postali apatridi, i dobili drzavu koju ni ne zele? jer zele puno vise), onda se moze kroz tu nazor-autonomiju efektivno dati samostalnost Tetovu ali da im granice budu pod kontrolom Makedonaca.

Ovako bi se dobila drzava sa 80% Makedonaca, 10% ostalih manjina i 10% Albanaca, na teritoriju cak 95% Makedonije.

:zubati

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Gornjoj Makedoniji
PostPostano: 12 lip 2017, 23:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2015, 16:38
Postovi: 1757
Lokacija: Novi Sad
Zašto je promenjen naziv teme ?

_________________
[quote="joe enter"]Jeo sam sendvič dok sam forumao , a "bacanje pegle" je ako nisi znao sleng za povraćanje.[/quote]


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Gornjoj Makedoniji
PostPostano: 12 lip 2017, 23:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69259
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Moja privremena (24-48h) sala na najavu Makedonaca da ce radi ulaska u NATO mijenjati si naziv drzave i da je Gornja Makedonija najvjerojantiji naziv. :zubati

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Gornjoj Makedoniji
PostPostano: 12 lip 2017, 23:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69259
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Zamisli da Hrvatska postavi Srbiji uvjet da mora promijeniti naziv u Raska ili Servia ukoliko zeli u EU, i da Kolinda i Vucic vode pregovore o tome. :D

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Gornjoj Makedoniji
PostPostano: 13 lip 2017, 00:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2015, 16:38
Postovi: 1757
Lokacija: Novi Sad
Taman sam pomislio da si raspizdio po rakiji i prasetini kad ono debilčine bi da menjaju ime države zbog nato sekte :sega

eu je *** od ovce koji će uskoro biti zamenjen kalifatom, u kome će beli majmuni i ostali nevernički otpad postati stoka za odstrel i gaženje kamionom :palacgore1 zahvalite se angeli merkel :biceovodobro

_________________
[quote="joe enter"]Jeo sam sendvič dok sam forumao , a "bacanje pegle" je ako nisi znao sleng za povraćanje.[/quote]


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Gornjoj Makedoniji
PostPostano: 13 lip 2017, 07:59 
Offline

Pridružen/a: 02 srp 2015, 15:00
Postovi: 258
Robi,

plan ti je odličan. Racionalan, dugoročno rešenje a i eliminiše sve pretnje po ukupnost teritorije FJRM.

No, što su narodi manji-to su veći mitomani, idealizatori svoje istorije i busači u prsa. Tako da-tvoj plan bi verovatno odmah bio proglašen "izdajom" i predlagač bi se našao u nebranom grožđu.

Elem, ovaj tvoj plan je primenjiv na mnoga žarišna područja sveta.

Recimo-Turci bi mogli dati Kurdima tu teritoriju gde su većina. To je trenutko oko 20 % ukupne teritorije. Time bi ubili nekoliko muva jednim udarcem:

- iz zdravog tkiva bi odstranili gangrenozni strani elemenAt i sa sadašnjih 70 % otišli na 90 % etničke čistoće
- potpuno eliminisali predviđenu mogućnost da natalitetom Kurdi za pola veka postanu polovina populacije i posedovaoci polovine teritorije
- nabacili na leđa problem Kurdistana svim konkurentima oko sebe i, dok se ovi rvu sa tim, oni sami bi mogli bez tog tereta da se posvete razvoju i jačanju
- stvorili bi tako i "buffer" zonu prema Iranu te imali amortizacioni jastuk u slučaju konflikta (a to je istorijski jedan od najčešćih konflikta koje su imali od stizanja u Anadoliju)
- eliminisali neki eventualni problem jermenskog traženja teritorija nazad (Jermeni su bili većina tu gde su sada Kurdi)

itd.

Nas sa Kosovom zeza što nam je onolika kulturna imovina tamo-da je samo teritorija amputacija bi bila lako zamisliva...

Ja sam 2012e imao cimera Makedonca... kul lik, dobar... doduše-meni su svi dobri, ja sam baš retko imao probleme i sa kim... dal' zato što sam imao sreće, ili zato što od ljudi ne očekujem previše ili jer sam nekonfliktna ličnost-Bog zna...

Elem, pričamo tako jednom o njegovom narodu i ja mu kažem da je to njihovo verovanje da su oni Antički Makedonci potpuni mit nakon svih kasnijih naseljavanja tog prostora od strane Rimljana, Vizantinaca, Slovena, Turaka, itd.

I kaže on meni tad kako "postoji jedan neoborivi arheološki dokaz koji se krije-a biće otkriven celom svetu 2014. ili 2015.-koji van svake sumnje dokazuje da su Makedonci nekakvi preci svima nama ovde... svi smo lagani, istina će nas iznenaditi... ceo svet će biti zapanjen kada se to obznani!"

Prošle i 2014a i 2015a a ne objaviše ništa...

Ne bi bilo loše da kolega iz Makedonije koji se povremeno javlja kaže da li on ima ikakvih saznanja o tom arheološkom dokazu...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Gornjoj Makedoniji
PostPostano: 13 lip 2017, 09:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
Još jedan klon...

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Gornjoj Makedoniji
PostPostano: 13 lip 2017, 21:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2015, 16:38
Postovi: 1757
Lokacija: Novi Sad
Nebitan lik je napisao/la:
Ne bi bilo loše da kolega iz Makedonije koji se povremeno javlja kaže da li on ima ikakvih saznanja o tom arheološkom dokazu...


čokalija trenutno nije u mogućnosti da se javi jer su mu na kruzeru puna usta sperme i kurčeva :sega

_________________
[quote="joe enter"]Jeo sam sendvič dok sam forumao , a "bacanje pegle" je ako nisi znao sleng za povraćanje.[/quote]


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Gornjoj Makedoniji
PostPostano: 14 lip 2017, 06:01 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
BahamutNS je napisao/la:
Taman sam pomislio da si raspizdio po rakiji i prasetini kad ono debilčine bi da menjaju ime države zbog nato sekte :sega

eu je *** od ovce koji će uskoro biti zamenjen kalifatom, u kome će beli majmuni i ostali nevernički otpad postati stoka za odstrel i gaženje kamionom :palacgore1 zahvalite se angeli merkel :biceovodobro


:laugh samo da izjavim da mi se svidja vas stil pisanja gospodine bahamut :palacgore2 :D

Kad se bude raspadala makedonija oce li bit dio kolaca za bracu srbe? Necete valjda sve tamo bugarima dat. Namirite se dole pa nama ostavite banja luku. Ne vodi nigdje. Slijepa ulica. A tamo dole mozete namirisat more. :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Gornjoj Makedoniji
PostPostano: 14 lip 2017, 10:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 lip 2015, 15:01
Postovi: 1643
jel te ko diro?

u sta bi ti to upleo sape? b luka?

da ne kazem stas ti dobit umesto banja luke...

mkd nas ne zanima


cuvaj ti zagreb, jer bo nas opasno nerviraju ti germanski konjusari ispod maksimira

ne treba nama zagreb

bilo kakva iluzija oko b luke, i ne do bog suluda intervencija zg , znacilo bi da ce purgerima dupe biti podobro oprangijano

pa nek onda slobodno protestvuju zbog srpskih slatkisa...


ovo se ne odnosi na rvate u bih, sve dok su normalni za rzliku od onih satrapa u zg


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Gornjoj Makedoniji
PostPostano: 14 lip 2017, 17:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2015, 16:38
Postovi: 1757
Lokacija: Novi Sad
s one strane dinare je napisao/la:
:laugh samo da izjavim da mi se svidja vas stil pisanja gospodine bahamut :palacgore2 :D

Kad se bude raspadala makedonija oce li bit dio kolaca za bracu srbe? Necete valjda sve tamo bugarima dat. Namirite se dole pa nama ostavite banja luku. Ne vodi nigdje. Slijepa ulica. A tamo dole mozete namirisat more. :D


Dosta smo se mi zajebavali sa tim sranjem, neka se sada drugi sa njim usreće. Da li će to biti Grci, bugari, šiptari ili neko četvrti, za to me zabole ***, a kad počne raspad bjrm, prvo što Srbija treba da uradi je da zatvori granicu i da svakog majmuna koji proba da je pređe ili prosledi u nemačku, ili ekspresno vrati nazad :biceovodobro

Nije Banja Luka slepa ulica, već su to eu / nato septičke jame u koje su vas ko poslednje svinje i majmune nagurali i uterali... jebiga, zapadu trebaju beskičmenjaci i korisni idioti koji će biti potrošna roba i topovsko meso na istočnom frontu :biceovodobro

_________________
[quote="joe enter"]Jeo sam sendvič dok sam forumao , a "bacanje pegle" je ako nisi znao sleng za povraćanje.[/quote]


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Gornjoj Makedoniji
PostPostano: 14 lip 2017, 19:59 
Offline

Pridružen/a: 30 sij 2012, 17:47
Postovi: 4042
Otkud tolike frustracije? To sve zbog Kosova ili?

_________________
(*_*)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Gornjoj Makedoniji
PostPostano: 15 lip 2017, 12:38 
Offline

Pridružen/a: 08 lis 2012, 15:49
Postovi: 1565
Robbie MO je napisao/la:
Makedonski ustav se po makedonskom ustavu moze mijenjati samo s 2/3 podrskom u parlamentu.

To mozda "stiti" Makedonce od toga da Zaev izmijeni s Albancima ustav, ali mozda jos gore od toga, uskoro Makedonci vise nece vlastiti ustav moci mijenjati i koristiti ga kao orudje za bavljenjem albanskim pitanjem u Makedoniji.

Makedonci ce uskoro biti taoci manjina slicno kao i Kosovo, koje takodjer ne moze mijenjati ustav bez podrske manjina.


Robbie ne uskoro nego za promenu ustava i mnogih zakona u makedoniju je potrebno imati 2/3 gllasove svih manjina.To stoji i u ohridskom dogovoru.Treba ispunjavanje badinterovog pravilla.
Allbanci iz makedonije nikada to nisu koristilli.Nismo pristalice bllokada i krvoproljevanja.Rat ne donosi lepe stvari.
Tvoje analize robbi su nikakve.Nece moci da se podeli makedonija.Ako makedonci probaju to grdno ce da se zajebe.A i ti sa tvojom matematikom.
Mislis da ce jenki tek tako dozvoliti da se allbanci tamo zatvore u rezervat oko tetova i gostivara i da rusima ostave osovinu atina beograd moskva.
Ondak ako tako mislis to znaci da si veliki naivac.Makedonije bez allbanaca nece sigurno biti.Asimilaciju allbanaca treba da zaboravish.Znaci hoces neces mora da se pomiris sa postojecom situacijom.Ako makedonci pokusaju da nesto promene ondak ce da ga nagrabuse.Tu ce da pukne rat i to veoma krvavi.Nece se vojevati za tetovo gostivar.Najveca vatra ce biti kumanovo nagoricani rankovce kriva pallanka.Da roobi.Albancima ce se narediti od zapada da se napredjuje ka krivoj pallanci gde na 60-70 killometara ima svega 15 hiljada stanovnika.Sa druge strane bugari ce odmah da reaguju kao eto mai tova e balgarska zemia i niama tova da go davame na allbancite.Ak ne se bieme allbaci vsi4ko 6te grabiat za sebe.I eto ti bugarsko allbansku granicu na severu makedonije.Srbija je u teshkom ekonomskom stanju.ne moze se ukljuciti u billo kakvu vojnu avanturu jer njena privreda ne moze to izdrzati ni mjesec dana.Rusi ne daju miliarde jer nemaju za sebe.
Vllada makedonije je moralla pasti.Nikolla gruevski ce u zatvor.Partija VMRO je postalla podruzhnica srpske tajne slluzhbe.Tu nije bio nikakav konflikt medju zaeva i gruevskog.To je bio konflikt prestiza izmedju usa i zapada sa jedne strane i beograda i moskve sa druge strane.Trenutno gubi srpsko ruska osovina minimallnim rezulltatom.Ali ce se ubrzo rezulltat menjati munjevitom brzinom u korist zapada.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Gornjoj Makedoniji
PostPostano: 15 lip 2017, 12:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69259
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Da, nisam znao da su Makedonci Ohridskim sporazumom vec uveli Dom naroda, odnosno etnicko glasanje unutar parlamenta i vitalni interes, slicno kao i Kosovo.

Citat:
5. Special Parliamentary Procedures
5.1. On the central level, certain Constitutional amendments in accordance with Annex A and the Law on
Local Self-Government cannot be approved without a qualified majority of two-thirds of votes, within
which there must be a majority of the votes of Representatives claiming to belong to the communities not
in the majority in the population of Macedonia.
5.2. Laws that directly affect culture, use of language, education, personal documentation, and use of
symbols, as well as laws on local finances, local elections, the city of Skopje, and boundaries of
municipalities must receive a majority of votes, within which there must be a majority of the votes of the
Representatives claiming to belong to the communities not in the majority in the population of Macedonia.


4.3. For the Constitutional Court, one-third of the judges will be chosen by the Assembly by a majority of
the total number of Representatives that includes a majority of the total number of Representatives claiming
to belong to the communities not in the majority in the population of Macedonia. This procedure also will
apply to the election of the Ombudsman (Public Attorney) and the election of three of the members of the
Judicial Council.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Gornjoj Makedoniji
PostPostano: 15 lip 2017, 13:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 36051
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Kakvi crni Rusi i bakrači, s Makedonijom će biti ono šta odluči kolonijalni upravitelj u Washingtonu, uostalom kao i sa BiH, ni mi, niti vi se tu ništa nećete pitati ako velike sile odluče da podijele Makedoniju.

Koliko ja znam u onim analizima Makedoncima bi se zauzvrat ponudilio ulazak u NATO i EU preko reda.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Gornjoj Makedoniji
PostPostano: 15 lip 2017, 18:04 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
@sokoli znaci vi prijetite ratom ako makedonci pokusaju podijelit svoju zemlju? Pa to valjda ide vama u korist? Da dobijete svoj dio? Ili smatrate da je vase vise od 10-20% makedonije koliko bi dobili? Daj neku mapu :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Gornjoj Makedoniji
PostPostano: 15 lip 2017, 18:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69259
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
s one strane dinare je napisao/la:
@sokoli znaci vi prijetite ratom ako makedonci pokusaju podijelit svoju zemlju? Pa to valjda ide vama u korist? Da dobijete svoj dio? Ili smatrate da je vase vise od 10-20% makedonije koliko bi dobili? Daj neku mapu :D


Pa jel ti rekao da smatraju da im i Kumanovo (25% Albanaca) pripada, a ratovat ce protiv Makedonaca i u Krivoj Palanci (97% Makedonaca i 3% ostalih nealbanaca). :zubati

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Gornjoj Makedoniji
PostPostano: 15 lip 2017, 18:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69259
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Mene je zapanjilo da je Ohridskim sporazumom uvedeno glasanje kao u Domu naroda u Sobranje.

Mislio sam da su samo uveli dodatne sluzbene jezike na lokalnoj razini. Pa Ohridskim sporazumom de facto drugi makedonski konstitutivni narod uopce ne bi trebao biti nezadovoljan.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Gornjoj Makedoniji
PostPostano: 15 lip 2017, 18:13 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
A krvi ti, koliko je to, pola makedonije. Sokoli pa vi ste onda ko i nasi sugradjani dobri bosnjani. Nece vam to na dobro :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Gornjoj Makedoniji
PostPostano: 15 lip 2017, 18:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 36051
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Megalomanija se uvijek obije o glavu.
Pa prije Srbi u općini Kumanovo mogu tražiti odvajanje jer su većina na sjeveru općine nego Albanci.

slika

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Gornjoj Makedoniji
PostPostano: 15 lip 2017, 22:44 
Offline

Pridružen/a: 08 lis 2012, 15:49
Postovi: 1565
Robbie MO je napisao/la:
Da, nisam znao da su Makedonci Ohridskim sporazumom vec uveli Dom naroda, odnosno etnicko glasanje unutar parlamenta i vitalni interes, slicno kao i Kosovo.

Citat:
5. Special Parliamentary Procedures
5.1. On the central level, certain Constitutional amendments in accordance with Annex A and the Law on
Local Self-Government cannot be approved without a qualified majority of two-thirds of votes, within
which there must be a majority of the votes of Representatives claiming to belong to the communities not
in the majority in the population of Macedonia.
5.2. Laws that directly affect culture, use of language, education, personal documentation, and use of
symbols, as well as laws on local finances, local elections, the city of Skopje, and boundaries of
municipalities must receive a majority of votes, within which there must be a majority of the votes of the
Representatives claiming to belong to the communities not in the majority in the population of Macedonia.


4.3. For the Constitutional Court, one-third of the judges will be chosen by the Assembly by a majority of
the total number of Representatives that includes a majority of the total number of Representatives claiming
to belong to the communities not in the majority in the population of Macedonia. This procedure also will
apply to the election of the Ombudsman (Public Attorney) and the election of three of the members of the
Judicial Council.

Dych oder italianisch isches auch inordnung.Engleski ne razumem


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Gornjoj Makedoniji
PostPostano: 15 lip 2017, 22:48 
Offline

Pridružen/a: 08 lis 2012, 15:49
Postovi: 1565
daramo je napisao/la:
Kakvi crni Rusi i bakrači, s Makedonijom će biti ono šta odluči kolonijalni upravitelj u Washingtonu, uostalom kao i sa BiH, ni mi, niti vi se tu ništa nećete pitati ako velike sile odluče da podijele Makedoniju.

Koliko ja znam u onim analizima Makedoncima bi se zauzvrat ponudilio ulazak u NATO i EU preko reda.

Stim se slazhem da nas niko nista ne pita.Interes velikog bosa je da se prekine osovina atina beograd moskva.Nikolla gruevski je igro sprotivno ovg interesa i ce da plati.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Gornjoj Makedoniji
PostPostano: 15 lip 2017, 22:54 
Offline

Pridružen/a: 08 lis 2012, 15:49
Postovi: 1565
s one strane dinare je napisao/la:
@sokoli znaci vi prijetite ratom ako makedonci pokusaju podijelit svoju zemlju? Pa to valjda ide vama u korist? Da dobijete svoj dio? Ili smatrate da je vase vise od 10-20% makedonije koliko bi dobili? Daj neku mapu :D

To je vasa greska u svatanjima.To nikad nije njihova zemlja nego je nasa zajednicka zemlja.I mi smo protiv odvajanja i protiv prekrajanja granica
Kada se prekrajaju granice ondak tu nema pravilla.Ko igra najpametnije taj dobija vise.Ko srbi u bosni.Nisu mi 30% a drzhe 50% teritorija.To u makedoniju nece da prodje.Bit ce polla polla.Polla bugarima polla albancima i konjec filma.Najbolja sollucija za sve je zajednicka drzava u nato i eu.To nam najvishe odgovara


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 2193 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68 ... 88  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 48 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO