HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 25 tra 2024, 00:12.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 2193 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69 ... 88  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Događanja u Gornjoj Makedoniji
PostPostano: 15 lip 2017, 22:58 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69281
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Sokoli, BiH je 80-90% podijeljena prema kriteriju tko je bio većina u kojoj općini.

Preostalih 10-20% su bile izrazito mješovite općine gdje se pobjednik odredio vojno.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Gornjoj Makedoniji
PostPostano: 15 lip 2017, 23:00 
Offline

Pridružen/a: 08 lis 2012, 15:49
Postovi: 1565
Robbie MO je napisao/la:
s one strane dinare je napisao/la:
@sokoli znaci vi prijetite ratom ako makedonci pokusaju podijelit svoju zemlju? Pa to valjda ide vama u korist? Da dobijete svoj dio? Ili smatrate da je vase vise od 10-20% makedonije koliko bi dobili? Daj neku mapu :D


Pa jel ti rekao da smatraju da im i Kumanovo (25% Albanaca) pripada, a ratovat ce protiv Makedonaca i u Krivoj Palanci (97% Makedonaca i 3% ostalih nealbanaca). :zubati

Ok normalno bi treballo da te ostavim da zivis u zabludi ali zalim te.kao prvo uvjek je opshtina kumanovo billa kumanovo sa okollna sella.Makedonci su se usililli maximalno i jednostavno to sta je radio milosevic u srbiji oni su dva put vise radili u makedoniju.Znaci spremili su se za makedoniju bez allbanaca.Allbanci pretezhno zhive u okolnim sellama jer u gradu gratis stanove je billo samo za makedonce.Tako da gradska jezgra su drzali makedonci.I ondak bez da nas neko pita odvojilli su okollna sella od gradova tako da bi oni billi gospodari civilizacije.Kumanovo sa okollnim sellima je 60% allbanaca.Dopada ti se to ili ne ali to je istina.samo gradsko jezgro ima 25% allbanaca.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Gornjoj Makedoniji
PostPostano: 15 lip 2017, 23:02 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69281
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Kumanovo prema popisu ima 25% Albanaca.

U općinskom vijeću (znaci glasovi na izborima) nema vas ni 20%, a ne 60%.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Gornjoj Makedoniji
PostPostano: 15 lip 2017, 23:17 
Offline

Pridružen/a: 08 lis 2012, 15:49
Postovi: 1565
Robbie MO je napisao/la:
s one strane dinare je napisao/la:
@sokoli znaci vi prijetite ratom ako makedonci pokusaju podijelit svoju zemlju? Pa to valjda ide vama u korist? Da dobijete svoj dio? Ili smatrate da je vase vise od 10-20% makedonije koliko bi dobili? Daj neku mapu :D


Pa jel ti rekao da smatraju da im i Kumanovo (25% Albanaca) pripada, a ratovat ce protiv Makedonaca i u Krivoj Palanci (97% Makedonaca i 3% ostalih nealbanaca). :zubati

Da robi tako ce biti svidja se to tebi i meni ili ne.Imas na masu dvije mogucnosti.Ili zajednicka makedonija u nato i eu ili izgubi sve.Tako babo kaze i tako ce biti


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Gornjoj Makedoniji
PostPostano: 15 lip 2017, 23:26 
Offline

Pridružen/a: 08 lis 2012, 15:49
Postovi: 1565
Robbie MO je napisao/la:
Mene je zapanjilo da je Ohridskim sporazumom uvedeno glasanje kao u Domu naroda u Sobranje.

Mislio sam da su samo uveli dodatne sluzbene jezike na lokalnoj razini. Pa Ohridskim sporazumom de facto drugi makedonski konstitutivni narod uopce ne bi trebao biti nezadovoljan.

Robi meni ne trebaju zakoni u sobranju koji se u stvarnosti ne sprovode.meni ne treba badinterov kriterium da bih bllokiro napredak makedonije.Meni treba u stvarnosti da me neko ne goni sa svog ognjista.Ja zhelim da ne budem opljackan.Ja ne zhelim da pllatim onu struju koju trose makedonci u strumicu.ja ne dam da ja punim kasu ddv-a sa 60% u makedoniju a zauzvrat dobijam nulla posto.meni smeta kada se na makedonski deo skoplja investira cijella miliarda dok na allbansku stranu 300 hiljada evra i to se ne ispllati.jebes ti ohridski sporazum kada ti mene permanentno pokrades.Mislis da je kod nas prazna fraza kada kazemo da hocemo evropsku makedoniju.E pa u evropi kradje je da ima malo ali velike kradje su nemoguce


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Gornjoj Makedoniji
PostPostano: 15 lip 2017, 23:27 
Offline

Pridružen/a: 02 srp 2015, 15:00
Postovi: 258
sokoli je napisao/la:
Bit ce polla polla.Polla bugarima polla albancima i konjec


Kao nekad... u stara, dobra vremena... eeehh....

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Gornjoj Makedoniji
PostPostano: 15 lip 2017, 23:32 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
Po toj mapi nije 50:50 nego negdje 80:20, ako ne i vise


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Gornjoj Makedoniji
PostPostano: 15 lip 2017, 23:40 
Offline

Pridružen/a: 08 lis 2012, 15:49
Postovi: 1565
Robbie MO je napisao/la:
Kumanovo prema popisu ima 25% Albanaca.

U općinskom vijeću (znaci glasovi na izborima) nema vas ni 20%, a ne 60%.

Robii jesi gledao statistike kumanova ajde sad pogledaj statistike naseljenih mesta oko kumanova.Pogledaj statistike za ova mesta:
dolno i gorno konjare-recica-llopate-opaje-lojane-vaksince-slupcane-orizare-lipkovo-otla-matejce -vistica-nikustak-cerkez-grusino-agino sello i jos nekoliko sella.To ti je kumanovo robi.A ne politicka podjella kako se nekome svidja.Oni mogu da naprave podele na papiru ali u stvarnosti imas drugaciju situaciju


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Gornjoj Makedoniji
PostPostano: 15 lip 2017, 23:42 
Offline

Pridružen/a: 02 srp 2015, 15:00
Postovi: 258
s one strane dinare je napisao/la:
Po toj mapi nije 50:50 nego negdje 80:20, ako ne i vise


Naravno... mislio sam generalno-susret starih komšija na novoj zajedničkoj granici...

Zanimljivo da ova mapa i dan danas tačno obuhvata predeo gde su Albanci većina i kada bi se po tom kriterijumu danas delilo makedoniju-bila bi u skladu sa Stvarnošću....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Gornjoj Makedoniji
PostPostano: 15 lip 2017, 23:47 
Offline

Pridružen/a: 08 lis 2012, 15:49
Postovi: 1565
Robbie MO je napisao/la:
Sokoli, BiH je 80-90% podijeljena prema kriteriju tko je bio većina u kojoj općini.

Preostalih 10-20% su bile izrazito mješovite općine gdje se pobjednik odredio vojno.

Robi reci mi kakva je billa situacija prije rata u srebrenici.zvorniku, u zepi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Gornjoj Makedoniji
PostPostano: 15 lip 2017, 23:54 
Offline

Pridružen/a: 08 lis 2012, 15:49
Postovi: 1565
s one strane dinare je napisao/la:
A krvi ti, koliko je to, pola makedonije. Sokoli pa vi ste onda ko i nasi sugradjani dobri bosnjani. Nece vam to na dobro :D

Opet vi polla cetvrtina i sta ti ja znam procente.nema ni polla ni cetvrtine.cella makedonija i samo cella.Ili cella i komplet u nato i eu ili je nece biti.Necemo dozvoliti da makedonija postane ruski poligon na ballkanu


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Gornjoj Makedoniji
PostPostano: 15 lip 2017, 23:58 
Offline

Pridružen/a: 08 lis 2012, 15:49
Postovi: 1565
Nebitan lik je napisao/la:
sokoli je napisao/la:
Bit ce polla polla.Polla bugarima polla albancima i konjec


Kao nekad... u stara, dobra vremena... eeehh....

slika

To nisu za nas bile stara dobra vremena.Tu kartu su nacrtali talijani i bugari bez da se mi pitamo jesmo li za takvu kartu


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Gornjoj Makedoniji
PostPostano: 16 lip 2017, 00:00 
Offline

Pridružen/a: 08 lis 2012, 15:49
Postovi: 1565
Nebitan lik je napisao/la:
s one strane dinare je napisao/la:
Po toj mapi nije 50:50 nego negdje 80:20, ako ne i vise


Naravno... mislio sam generalno-susret starih komšija na novoj zajedničkoj granici...

Zanimljivo da ova mapa i dan danas tačno obuhvata predeo gde su Albanci većina i kada bi se po tom kriterijumu danas delilo makedoniju-bila bi u skladu sa Stvarnošću....

nece biti nikakve podjelle.Ili cijella ili nece postojati vise u google maps


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Gornjoj Makedoniji
PostPostano: 17 lip 2017, 20:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2015, 16:38
Postovi: 1757
Lokacija: Novi Sad
Divlja svinja5 je napisao/la:
blablablablablabla


Jebote koja si ti papčina :sega Izvadi prste iz dupeta i uključi malo taj zakržljali mozak :001_cool

_________________
[quote="joe enter"]Jeo sam sendvič dok sam forumao , a "bacanje pegle" je ako nisi znao sleng za povraćanje.[/quote]


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Gornjoj Makedoniji
PostPostano: 22 lip 2017, 19:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 lip 2015, 15:01
Postovi: 1643
sokoli je napisao/la:
s one strane dinare je napisao/la:
A krvi ti, koliko je to, pola makedonije. Sokoli pa vi ste onda ko i nasi sugradjani dobri bosnjani. Nece vam to na dobro :D

Opet vi polla cetvrtina i sta ti ja znam procente.nema ni polla ni cetvrtine.cella makedonija i samo cella.Ili cella i komplet u nato i eu ili je nece biti.Necemo dozvoliti da makedonija postane ruski poligon na ballkanu



ti neces dozvoliti siptarcino?

tako sto ces ko poslednja pizda dozivotno kukavicki napadati iz sume i nekim isilovskim akcijama terorisati vecno narod po regionu?

kozojebi neobrazovani su neki bitan faktor da ce nekom nesto dozvoliti?


jebace.mo mi vas sipac upamti to, na suvo , i posteno

i to vase , jednom ce presrati a kad se krene ti ces se pitati kolko i kura.c na biciklu...

usljiva kukavna bagro

budi ubedjen da iduci sukob s vama ici ce do kraja... nece vise biti gerilskih kukvickih upada ima vas poteramo do jadranskog mora te ce sto kaze onaj na plavom jadranu ostati samo bele capice...

previse ste presrali, obice vam se to budi ubedjen...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Gornjoj Makedoniji
PostPostano: 22 lip 2017, 19:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 lip 2015, 15:01
Postovi: 1643
sokoli je napisao/la:
Robbie MO je napisao/la:
Mene je zapanjilo da je Ohridskim sporazumom uvedeno glasanje kao u Domu naroda u Sobranje.

Mislio sam da su samo uveli dodatne sluzbene jezike na lokalnoj razini. Pa Ohridskim sporazumom de facto drugi makedonski konstitutivni narod uopce ne bi trebao biti nezadovoljan.

Robi meni ne trebaju zakoni u sobranju koji se u stvarnosti ne sprovode.meni ne treba badinterov kriterium da bih bllokiro napredak makedonije.Meni treba u stvarnosti da me neko ne goni sa svog ognjista.Ja zhelim da ne budem opljackan.Ja ne zhelim da pllatim onu struju koju trose makedonci u strumicu.ja ne dam da ja punim kasu ddv-a sa 60% u makedoniju a zauzvrat dobijam nulla posto.meni smeta kada se na makedonski deo skoplja investira cijella miliarda dok na allbansku stranu 300 hiljada evra i to se ne ispllati.jebes ti ohridski sporazum kada ti mene permanentno pokrades.Mislis da je kod nas prazna fraza kada kazemo da hocemo evropsku makedoniju.E pa u evropi kradje je da ima malo ali velike kradje su nemoguce


pa ako ti sta smeta, mrs odakle si dosao

pa da
cuj ti ovaj debilizam

zamisli srbe i hrvate u nemckoj da pricaju kako im nesto smeta...

psce jedno, kolko je to maha uzelo...na kraju ce tu slediti debeli njeb jer prema ovim nem milosti...

polako sipac mnogo si se zaleteo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Gornjoj Makedoniji
PostPostano: 23 lip 2017, 17:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 stu 2014, 21:01
Postovi: 1588
Izbrišite ovaj sramni naziv Gornja Makedonija ... kako god to nije zvanično.

_________________
Република Српска & Herceg Bosna against Mordor.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Gornjoj Makedoniji
PostPostano: 23 lip 2017, 19:36 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69281
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Naslov je privremen i "aktivisticka intervencija", kako bi rekli na http://poskok.info

Bit cete zahvalni naslovu teme jer vas cijepi protiv soka kada stvarno promijene ime, bit cete jedni od rijetkih Balkanaca koji se nece morati sokirati i navikavati na novo ime. :zubati

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Gornjoj Makedoniji
PostPostano: 23 lip 2017, 19:44 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69281
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Muslimani mogu biti sretni sto RH želi sto brzi ulazak BiH u EU, inače bi dobili Donje Bošnjake.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Gornjoj Makedoniji
PostPostano: 24 lip 2017, 15:01 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69281
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Koliko vidim, Srbija je zapravo odredila granice granice danasnjeg makedonskog slavenskog etnikuma u Balkanskim ratovima.

slika

"Makedonci" su onaj dio Bugara koje je Srbija oslobodila od Otomana.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Gornjoj Makedoniji
PostPostano: 24 lip 2017, 15:34 
Online
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21673
Robbie MO je napisao/la:
Sokoli, BiH je 80-90% podijeljena prema kriteriju tko je bio većina u kojoj općini.
Preostalih 10-20% su bile izrazito mješovite općine gdje se pobjednik odredio vojno.

Samo DGG ti je 5%. Bivša muslimanska istočna bosna (koja def. nije mješovita) je negdje oko 10%.
Posavina bi mogla proć pod mješovitu (iako s hr. većinom), ali tu je malen postotak.
Postoci ti nisu ok, ali načelno imaš pravo.
Muslimani su izgubili Podrinje, te mješoviti Prijedor i Doboj Srbima, a od istih dobili Serb-free Sarajevo.
Mi smo izgubili većinu Posavine (u kojoj je bila značajna srpska manjina, danas većina) a dobili smo DGG i zaleđe Dubrovnika.
Muslimansko naše razgraničenje još nije gotovo, ali načelno ima manje Hrvata u srednjoj Bosni, a nešto (iako nije velika razlika) manje muslimana u Hercegovini.
@Sokoli, šanse da ćete dobiti pola Makedonije su jako male. Po mom mišljenju, možda dobijete koje selo više od granice iz ww2 (a i neko manje).

A inače karta gore ima greške.
Međimurje i Prekmurje su držali Mađari (prvo okupirali, drugo aneksirali). Omiš nije bio dio Italije, ali Boka je. Itd...

@Robbie, za Donje Bošnjake, nije loša ideja.
Za Makedonce imaš pravo :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Gornjoj Makedoniji
PostPostano: 24 lip 2017, 21:54 
Offline

Pridružen/a: 02 srp 2015, 15:00
Postovi: 258
Robbie MO je napisao/la:
Koliko vidim, Srbija je zapravo odredila granice granice danasnjeg makedonskog slavenskog etnikuma u Balkanskim ratovima.

slika

"Makedonci" su onaj dio Bugara koje je Srbija oslobodila od Otomana.


Zapravo, mi smo hteli Solun. Kad već car Dušan nije uspeo.

Problem je što su taj isti Solun hteli i Grci... a i Bugari...

FYRM je jedno od tih nesrećnih područja ukleštenih između 3 sile (sile-u odnosu na njega) gde se preklapaju uticaju, interesi i nasleđe... lično mislim da je očigledno da su Bugari ostavili više traga od nas tamo kao što je očigledno da smo mi ostavili značajan trag zapadno od Drine... ipak, Arčibald Rajs je u "Čujte, Srbi!" napisao svoje lično iskustvo da smo bili dočekani kao oslobodioci a poneli se kao umišljene kabadahije... on piše da je asimilacija bila lako moguća.... ali, naše klasično, uobičajeno srbendisanje nas uvek puno košta...

Recimo, pametni zapadnjaci ta nedefinisana područja reše dajući im da postoje kao nekakve buffer zone (Luksemburg, Andora, i sl)...

Ceha,

da, vi ste baš izmešani u srednjoj Bosni i ne vidim kojom magičnom olovkom bi se iscrtale granice a da se vi spojite sa tim vašim enklavicama... pitanje je samo koliko su one vama važne i koliko su one velike (populaciono)...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Gornjoj Makedoniji
PostPostano: 24 lip 2017, 22:27 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69281
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Važne su nam koliko i muslimanima enklava USK. I obranjene su u ratu tisućama ubijenih.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Gornjoj Makedoniji
PostPostano: 25 lip 2017, 10:04 
Offline

Pridružen/a: 02 srp 2015, 15:00
Postovi: 258
Hmm... pa, mnogi Bošnjaci/Muslimani vele da su ti tamo "drugorazredni", loši Bošnjaci/Muslimani koje treba "ostaviti Kjafirima"...

Tako da ne verujem da su vam isto važni kao oni njima.

Znam, razumem da vam je svako hrvatsko mesto važno (naročito ona odbranjena krvlju) i da imate emocije prema njemu ali-treba biti jebeni čarobnjak pa tu hrpu Lesota u eventualnom razgraničenju priljubiti uz kompatnu hrvatsku većinsku celinu (Cro ili HB)... realnost i izvodljivost u istoj ne pita za emocije-to sam pokušao da objasnim Cehi koji bi nekako da inkorporira svako jebeno hrvatsko selo a da ne žrtvuje ni jedno...

Elem, nisam skopčao ovo za Donje Bošnjake/Muslimane-mislite oni gore u USK su "Gornji" a ovi u trouglu Zenice, Sarajeva i Tuzle su "Donji", šta?

A šta su onda Raški/Sandžački? I kada već pitah ovo: ima li kod vas Bošnjaka/Muslimana ono kao kod nas "Koji su najbolji Srbi: Ličani, Crnogorci, Moravci, Hercegovci, Bosanci itd" samo što bi kod vas bilo "Sandže, USKovci ili Kotlinaši"?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Gornjoj Makedoniji
PostPostano: 25 lip 2017, 11:14 
Online
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21673
Ako će se BiH raspadati, neće biti Lesota, nego će HR uzeti Travnik i sve do njega.
Banovinske granice, a možda i više (Usora, Žepče...).
USK isto neće biti muslimanski u toj priči.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 2193 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69 ... 88  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 119 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO