HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 18 tra 2024, 20:09.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 2193 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 88  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Događanja u Makedoniji
PostPostano: 23 ožu 2013, 14:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 sij 2013, 15:27
Postovi: 1676
Lokacija: Srbija Beograd
Citat:
Drži se ti Srbije i usput promjeni prezime da budeš što veći Srbin.

Draga sestro, ne brini ti za moje prezime i našu zajednicu u Srbiji. Prezime nikada neću promeniti, bez obzira što nam je deda pričao da se seća poslednjeg prezimena na -vić, pre nego što su nam promenili u -ski.

Mi Makedonci smo ubedljivo najbrojnija zajednica u Srbiji, samo Madjara ima više, ali mi nismo nacionalna manjina, jer mi smo Makedonci po geografskoj pripadnosti i identitetu, ali po nacionalnom identitetu mi smo Srbi.
Naših ljudi, dakle sa -vski prezimenom ima svuda, na najvišim položajima u državnom sektoru, u političkim strankama, a inače vodja ekstremne desničarske organizacije ''Zavetnici'' je u pravo makedonski brat Stefan Stamenkovski.

Očigledno je da -vski prezime mi tretiramo kao srpsko prezime, tako da nikada nisam osetio nikakvu diskriminaciju zato što sam Makedonski Srbin, osim što sam možda ja vršio diskriminaciju prema nekim drugim Srbima koji su bili suviše liberalni.

Citat:
A sad kao Makedonac kažeš meni koja sam Makedonka da ne postojim,da sam zapravo Srpkinja?
Ovi naši makedonski iseljenici u Srbiji veći nacionalisti i Srbi od pravih Srba.

Ne, svako ima pravo na nacionalni identitet i ja poštujem to. Ti si to što želiš da budeš.
Iskreno, ja Makedonce delim na moje Srbe i na Bugare i naravno da želim da Makedonija opstane i da bude najbliža Srbiji, jer i moja rodbina u Makedoniji to želi, jer pola rodbine je tamo, a pola je ovde u Srbiji.

Da je Makedonija zaista država Aleksandra Velikog i da ste vi najstarija nacija, pa onda bi mi u Srbiji bili najveća nacionalna manjina, ali očigledno je da negde postoji problem pošto nemate nacionalnu svest.

Inače ja nisam iseljenik, ja sam rodjen u Beogradu.
Bez obzira na ovo neslaganje sa vama, mi ćemo ako ne daj Bože dodje do toga prihvatiti sve makedonske izbeglice, ja inače nagovaram rodjake da ovde kupuju stanove, nagovaram ih da ovde traže posao itd.
Ako dodje do rata, srpski dobrovoljci su spremni, srpsko oružje je spremno, srpski saveznici takodje.

Naravno, najveći šamar nama Makedoncima u Srbiji je bilo priznavalje Kosova od strane vaše vlade i gotovo nikakva reakcija vaše nacije.
Mislim da posle toga i oni stari Makedonci u Srbiji su digli ruke od Makedonstva i shvatili da su pravi Makedonci ipak samo i jedino Srbi.

Sada je ovo najmanje bitno, jer vi morate da shvatite da svi Pravoslavci imaju istog neprijatelja na Balkanu i da moramo da se držimo zajedno, a ujedno i svi Hrišćani Balkana moraju da se drže zajedno, jer opet neprijatelj nam je isti.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Makedoniji
PostPostano: 23 ožu 2013, 16:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 15:46
Postovi: 1787
Citat:
Whiteone je napisao/la:

Draga sestro, ne brini ti za moje prezime i našu zajednicu u Srbiji. Prezime nikada neću promeniti, bez obzira što nam je deda pričao da se seća poslednjeg prezimena na -vić, pre nego što su nam promenili u -ski.

Mi Makedonci smo ubedljivo najbrojnija zajednica u Srbiji, samo Madjara ima više, ali mi nismo nacionalna manjina, jer mi smo Makedonci po geografskoj pripadnosti i identitetu, ali po nacionalnom identitetu mi smo Srbi.
Naših ljudi, dakle sa -vski prezimenom ima svuda, na najvišim položajima u državnom sektoru, u političkim strankama, a inače vodja ekstremne desničarske organizacije ''Zavetnici'' je u pravo makedonski brat Stefan Stamenkovski.

Očigledno je da -vski prezime mi tretiramo kao srpsko prezime, tako da nikada nisam osetio nikakvu diskriminaciju zato što sam Makedonski Srbin, osim što sam možda ja vršio diskriminaciju prema nekim drugim Srbima koji su bili suviše liberalni.

Ti ne prestavljaš nikakve Makedonce pa govoriš u ime svih,za razliku od tebe u Srbiji postoje Makedonci koji se deklariraju kao Makedonci i ne smatraju svoj narod za izmišljeni.Zašto su tražili i dobili u nekim opštinama kao Jabuka i Plandište u Srbiji školovanje na mak.jezik?Zašto?
Prema tome nemoj mi pisati da si Makedonac jer to nikako nisi,već napiši da si Srbin.
Ovo što pišeš da je vođa nekakve lokalne desničarske stranke nekakav Srbin sa makedonskim prezimenom je još jedna potvrda da je točna moja tvrdnja da su ovi wanna be Srbi poput tebe nacionalistički najagresivniji Srbi!
Moje prezime je na ski i u mojoj obitelji je mjenjano upravo od tvojih Srba od -ski u ić pa su onda vratili u -ski ,a nemam nikakve veze sa Srbijom,nemam ni nikakve rodbine u Srbiji,zato prekini sa tom Šešeljovskom retorikom koju ovdje prosipaš da smo svi mi zapravo Južni Srbi ! :rolleyes


Citat:
Ne, svako ima pravo na nacionalni identitet i ja poštujem to. Ti si to što želiš da budeš.
Iskreno, ja Makedonce delim na moje Srbe i na Bugare i naravno da želim da Makedonija opstane i da bude najbliža Srbiji, jer i moja rodbina u Makedoniji to želi, jer pola rodbine je tamo, a pola je ovde u Srbiji.
A ne,ne poštuješ ako kažeš da Makedonci ne postoje!

Citat:
Da je Makedonija zaista država Aleksandra Velikog i da ste vi najstarija nacija, pa onda bi mi u Srbiji bili najveća nacionalna manjina, ali očigledno je da negde postoji problem pošto nemate nacionalnu svest.
Očigledno je da pojma nemaš što se dešava kod nas ,da se družiš sa našim Makedoncima bi znao da se nitko ne osjeća kao potomak A.M :ucelo
Kako nemamo nacionalnu svest,jel čitaš ti što pišeš,a kakvu svest imamo?
Na što ti liči moje pisanje ovdje?

Citat:
Inače ja nisam iseljenik, ja sam rodjen u Beogradu.
Bez obzira na ovo neslaganje sa vama, mi ćemo ako ne daj Bože dodje do toga prihvatiti sve makedonske izbeglice, ja inače nagovaram rodjake da ovde kupuju stanove, nagovaram ih da ovde traže posao itd.
Ako dodje do rata, srpski dobrovoljci su spremni, srpsko oružje je spremno, srpski saveznici takodje.
Ne treba nam Srpska odbrana!
Citat:
Naravno, najveći šamar nama Makedoncima u Srbiji je bilo priznavalje Kosova od strane vaše vlade i gotovo nikakva reakcija vaše nacije.
Mislim da posle toga i oni stari Makedonci u Srbiji su digli ruke od Makedonstva i shvatili da su pravi Makedonci ipak samo i jedino Srbi.

Sada je ovo najmanje bitno, jer vi morate da shvatite da svi Pravoslavci imaju istog neprijatelja na Balkanu i da moramo da se držimo zajedno, a ujedno i svi Hrišćani Balkana moraju da se drže zajedno, jer opet neprijatelj nam je isti.[/quote
]
Pazi boldane rečenice, :ucelo dečko govori u svoje ime!Meni ne može biti prijatelj onaj koji me ne priznaje !
Ili po ničemu te ne razlikuje od Grka ili Bugara! :mad ili Albanaca.Takvi prijatelji nam ne trebaju za ništa.

_________________
Животот не се мери со бројот на вдишувања , туку со моментите, од коишто ни запрел здивот!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Makedoniji
PostPostano: 23 ožu 2013, 16:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 vel 2012, 12:30
Postovi: 12935
snezana mk je napisao/la:
Ne treba nam Srpska odbrana!


Istina.

Pusti ti ovog tipa. Srbija vas potpuno priznaje, i državu i narod, možda baš ne Filipa i Aleksandra... ali ne mož' baš sve.

Nek' je sa srećom južnu susedi!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Makedoniji
PostPostano: 23 ožu 2013, 19:29 
Offline

Pridružen/a: 08 lis 2012, 15:49
Postovi: 1565
snezana mk je napisao/la:
I za kraj.Ljupčo G je bio mladi harizmatični lider ,tako smo ga gledali i bilo je dosta nas koji smo ga podržavali sve do 2001,te godine je on kapitulirao ,danas nema nikakvu podršku,ama baš nikakvu ,možda jedno 1000 ljudi ga podržavaju.Albanci ga vole danas što je čudno ,a možda i nije jer je spominjao priče o odcepljivanju djelova,razmjenu teritorija i slično!A ranije ga nisu voleli jer je za njih bio najveći makedonski nacionalist.

U svom očaju jer nema svojih ljudi,on je u koaliciji sa svojim najvećim političkim suparnikom ,njegova stranka samo što nije stavila ključ.

Njegova priča je zapravo tužna ,kako od masovne podrške da padneš do nikakve.
A imao je potencijala,još uvijek ga smatram jako inteligentnim iako ima naznake povremenog ludila,a većina ljudi koji su ga podržavali ga danas smatraju ludakom.


Gospodjo ili gospodjice snezhana.Veoma mi je neugodno ako moram sa vama da repliciram radi toga shto vi ste predstavnica suprotnog polla.Kod nas allbanaca josh uvijek vllada mislenje da fin mushkarac ne razgovara sa tudjim zhenama a josh manje da se sprotivstavlja nepoznatoj zheni.Ali ja cu da podjem od toga da mi nemamo uopshte suprotivne stavove nego vodimo jednostavno jedan informativan razgovor.

Kao prvo gospodjo snezhano dali je tacno da za vreme vllade lubceta georgievskog gradjani makedonije su imalli naj bolju ekonomsku situaciju.I dali ste u njegovo vreme najbolje zhiveli.To je period koalicije VMRO DPMNE-DPA?

Da ga allbanci danas vole nije tacno.Allbanci ga cene.Znao sam da cenim i brat lubeta iako smo billi na razlicite strane barikade i pucali jedan na drugome.Ali ja volim makedonce koji se bore za svoju stvar.Onaj makedonski izdajnik koji izdaje kod mene shta ce meni sutra da uradi.Mene ce da proda za pet para.Gospodjo snezhano vi tvrdite da je lupce pristao na neko otceplenje zapadne makedonije.Izvinite ali mi smo vas smatrali pametnom nacijom.Greshili smo.Lubce je predllozhio razmene teritorija Nudio je tetovo gostivar debar zapadno od reke vardar za mallu prespu pogradec struga gollo brdo.Gospodjo snezhano pogledajte bolje kartu makedonije.Shta daje shta trazhi.trazhi sve gradove oko jezera i civilizacije dok nama za to nudi krsh prokletija.Gospodjo snezhano njega su oborile sa vllasti pavle trajanov, sllobodan bogoevski,zmejkovski, gollubovski.Oni su saradnici eks udbe.

Shta mislite gospodjo snezhano da se nije desilo taj rezhirani konflikt 2001 godine koja nacionallna prava bi imo ja danas u makedoniju?
Dali bih imo ova ista prava i bez tog oruzhanog konflikta.ja misllim da mozhda josh unapredjenije.Jer po mome mishljenju stanje prije i poslije konflikta bar za mene bolje je billo prije konflikta.Kome je ondak trebo konflikt.Ti cesh da me pitash dobro kog si djavolla trazhio da dodjesh iz shwicarske da tu ratujesh.jednostavno ti odgovaram da nisam imo gde.jer drugi su zakuhalli to.E sad ili idi napred ili seli se odatle.da sam ja izgubio taj konflikt moj narod je trebo da se seli iz makedonije definitivno.Nisam hteo morao sam

Shta se njegove stranke tice on ce uvijek imati jedan broj pristalica.Da se podigne nema shanse dok ima tamo tih petrova trajanova i koje kakvih agentiça. Al covjek vredi ima vizije.Sjecam se ko danas kada prodatu dushu gruevskog javno opominje promeni drzhavne rezerve deviza u zllato budallo jedna.Nije hteo da sllusha.Otishllo zllato od 16.8 hiljada franaka za killogram na 49 hiljada franaka.On je to znao.Da smo ga posllushalli imalli bismo par miljarde dollara u drzhavnu kasu.On vam opet kazhe ucite allbanski.Ne da on toliko voli mene.Nego on je svestan da makedonija nema shanse da se podeli.Tako babo kazhe tako ce i da bude.Egzodusi selidbe menjanje stanovnishtva to izbrishite iz gllave.Moramo zajedno.On tezhi da uz pomoc poznavanja jezika i bliskim vezama sa svaku vllast makedonci imaju vece biznis mogucnosti.A pare trenutno su kod allbanaca buduci da ekonomija je katastrofa. jad i siromashtija se ubija novcem iz diaspore.E lubce georgievbski zheli da pokupi te allbanske devize.A vi ga smatrate lluidim.Shteta shta nije allbanac i shta mi allbanci nemamo jednog takvog politicara i vizionera.Ja ga cenim


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Makedoniji
PostPostano: 23 ožu 2013, 20:14 
Offline

Pridružen/a: 08 lis 2012, 15:49
Postovi: 1565
snezana mk je napisao/la:
Sutra su izbori kod nas ,lokalni.Da bi Albanci dobili Kičevo najavljivani su masovni čarter letovi iz Švicarske i ostale zemlje.Inače u Kičevo se desio pravi egzodus" Albanaca,sve živo iseljeno,ostali starci ,pogotovo Zajas i Oslomej.To masovno iseljavanje nama odgovara jer je taj grad bitna tačka.
Makedonske stranke za prvi put u istoriji su se obedinile u jedno.Žestoki suparnici SDSM i VMRO idu sa zajedničkim kandidatom i savetničkom listom za Kičevo i Struga.
Albanci idu sa kandidatom Fatmirom Dehari koji u kampanji pokazuje na fejsbuku njegov stajling učk vojnika,naravno da bi se privukli glasači . :yawn

Isto bitni glasovi će biti za koga će glasovati Torbeši,Turci,Romi! I naravno dali će stići ovi leteći Albanci.


Gospodjo snezhano zbog cega kicevo je toliko bitan?
koja je posebnost kiceva za vas makedonce?
hmmmm bio je bitan struga sad vishe nije odjednom bitan postaje kicevo.Gospodjo snezhano Kicevo je grad alije ahmeti koalicionog partnera vashe partije vmro.Uvijek na sllobodne izbore dui partija mog komandanta alije ahmetija alias aleksandar antic pobedjivalla je drugu allbansku partiju sa 20 000 sprema 0.sada vec DPA ne ucestvuje u trku za kicevo sede sa strane i porucilli su aliju ahmetiju imash i nashe gllasove pobedi sakupi 20 000 gllasova.Teshko ce to biti.Znaci ce da izadje deseto godishnja kradja gllasova.
Ali ima drugi problem.Za makedonski parllament gllasallo se i u diaspori.Iako allbanci su imalli naj jacu diasporu interes je bio nulla.I tako vmro sa po 200 gllasova dobija 3 pratenika od dijaspore.Pitam se zashto.Zashto ja kao allbanac nisam otisho iz ciriha za bern da gllasam a sada otidnem 2000 killometara da gllasam za llokallne izbore.ZASHTO SU TOLIKO VAZHNI TI IZBORI.Ko je probudio allbance?

Gospodjice snezhano dali se sjecash problema oko crkve u tvrdjavu u skoplje.tada su VMRO-vci izashli na proteste.Sa druge strane allbanci vodjeni zamenikom ministra unutrashnjih posllova bushi.Allbanci sa dui na cello proteralli su vmrovce.Sve hadzhije gledaju to na televiziju i pricaju partija na vllasti se bori za nas allbance.Dobilli ste gllasove allbanske nepismene mase za vasheg koalicionog partnera.Ime bushi.Hmmm nazim bushi bezbednjak koji je bio infiltriran u likvidaciju komandanta telija.familija bushi mehmet bushi oznash od vremena.Da ne spominjem cellu familiju.veoma providno.
E pa treballo je opet da pomognete svom koalicionom partneru.Ako gubi kicevo ali ahmeti je izgubio izbore.Ako izgubi izbore to znaci da kreditna karta od konflikta 2001 godine pollako se troshi.Ako dodje drugi umjesto njega bit ce frke.ILi menduh taci ili rufi osmani koji i da bude bit ce problema.Svaki od njih ce da trazhi deo buxheta.Nece ti oni dati da gruevski investira polla miljarde evra na spomenike na makedonski deo makedonije samo za spomenike dok na allbanski deo nishta.Rufi osmani ili menduh taci ce da mu trazhe 25%.
Oni ce da mu trazhe reshenje problema sa imenom i ullaz u nato i eu.To znaci kraj samovolju ostacima udbo komunistista.Zato gruevski je probudio allbance da gllasaju za aliju ahmeti.Allbanci gllupi i nepismeni su to progutalli.ja ne spadam u te gllupake siguirno i nemam interes za gllasanje.Inace zbog cega je treballa ova retorika gruevskog.

necemo dozvoliti da makedonija postane allbanija.Oni zhele sa ljudima koji zhive u inostranstvo da vode grad kicevo.

http://www.telegrafi.com/lajme/gruevski ... -3857.html.

Odmah reakcija.Allbanci pollaze avionima autobusima i privatnim kolima za gllasanje za inat gruevskom.I porucuju mu.Mi smo vani jer nije billo poslla za nas a samo za makedonce.Ako ti mozhesh da nosish makedonce iz allbanije i da im dash licne karte i bezpllatnu lekarsku negu na racun drzhave, mozhemo i mi koji smo tu rodjeni drzhava nam nishta nije dalla.istoj drzhavi nosimo svake godine milione evra
http://www.telegrafi.com/lajme/mergimta ... -3892.html.

Kim mehmeti pisac u fb porucuje :nemojte se uzrujati za teshke rjeci medju dvije partije na vllast.Te rijeci ce nestati odmah posle loksllnih izbora.Na to ove dve partije trenutno ih obvezuju zajednicke akcije kao monstra radusha ubijanje i kllanje dece i neduzhnih malishana.Buduci da gruevski i ahmeti imaju prljave ruke krvlju neduzhnih gradjana makedonije oni moraju biti zajedno dok teshke rjeci su samo farsa

Kim Mehmeti
Wednesday
“… mos u shqetësoni për ofendimet e ndërsjella mes VMRO- DPMNE-së dhe BDI-së. Edhe ajo është pjesë e lojës së tyre vëllazërore. Do e shihni: posa të përfundojnë zgjedhjet, ata prapë do veprojnë si vëllezër. VMRO-DPMNE-në dhe BDI-në përjetësisht i lidhë bashkë autorësia e “Monstrave” policore, deshqiptarizimit të Shkupit, territ informativ... Ata tani sillen si barinj që e ndjellin kopenë e vet me fishkëllimën që i josh dhentë të hyjnë në vathë, e ku ata në qetësi do vazhdojnë t’i qethin!

Opet se pitam zbog cega so toliko interesni ovi izbori.ZASHTO PARTIJE NA VLLAST I MAKEDONSKA I ALLBANSKA TO TOLIKO PROPAGIRAJU.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Makedoniji
PostPostano: 23 ožu 2013, 20:36 
Offline

Pridružen/a: 08 lis 2012, 15:49
Postovi: 1565
snezana mk je napisao/la:
Zadar1993 je napisao/la:

Pa po popisu je Albanaca u Kičevu oko 30% i da se svi vrate ne vidim kako bi bio problema za makedonske stranke osvajanje načelničkog mjesta i većine u općinskom vijeću :wink .

Sve je kod nas moguće.I njima je jako važno Kičevo ,najavljivali su više od 3o aviona :eek
Ja mislim da Kičevo mogu dobiti samo sa teškim izbornim falsifikatom.


Ja josh uvijek nemam neko objashnjenje ZASHTO BI MI BILLO TOLIKO VAZHNO KICEVO.Ako zhelimo dokazati da postojimo pred bijellim svetom zashto ne skopje.Zashto bash kicevo a ne skopje.Ili recimo ako dobijemo kumanovo ondak imamo kontrollu nad granicom u nashe ruke.Zashto ne kumanovo nego kicevo.Trazhim llogican odgovor zashto? nemam odgovor.Ako u kicevo se dobiju 20 hiljada gllasova za aliju ahmeti pokrice se drzhavno llazhiranje izbora cijellih deset godina u izbornu jedinicu 6.
Fallsifikat mi allbanci ne mozhemo napraviti.Ni makedonska opozicija ne mozhe falcificirati izbore.Izbore mozhe falcificirati samo i samo nikolla gruevski sa tajfom.
Ako ima falcifikat ondak to radi car nikolla


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Makedoniji
PostPostano: 23 ožu 2013, 21:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 15:46
Postovi: 1787
[quote="sokoli"]


Nema zašto da bude neugodno,ja sam ovdje forumaš,a forum služi za diskusije pa pol nije ni bitan!

Misliš o periodu 1998-2003?Ko je kakvo ekonomsko stanje imao bolje onda ili sad je relativno,zavisi kako tko se snašao.U to vrijeme je ministar finansija bio Nikola Gruevski kao kadar iz tabora LJ.G.

Ljupčo je bio najomraženiji makedonski političar jer je u to vrijeme bio veliki nacionalist,što je bilo i istina,danas kažeš ga cene,a zašto,što je on učino za Albance da ga cene?

Pološki region je veoma plodan region,nadam se da to znaš,a mi smo se naljutili na njega jer mi nismo njemu dali glas da mjenja naš imot i teritoriju gdje smo bili rođeni i živjeli za nekim djelom u Albaniji,on nije imao naš blagoslov da to predlaže!

Konflikt je bio fingiran i to je točno ,nikakva prava nisu bila u pitanju,no tko od Albanskih političara je bio uključen u taj dogovor?Ljupčo nije dogovorio taj konflikt,dogovorio je B.C.i njegovi ljudi no s kime,i za koga ?
Bogojevski možda je bio uključen,a Pavle ne vjerujem,meni je taj promašeni slučaj ,ne vjerujem da ima nekakav kapacitet za takvo nešto.

Pa ako uzmemo da je konflikt bio kao za prava,dobili ste ništa više nego što bi ste dobili i mirnim putem,ako uzmemo da je bio za teritorije onda ste izgubili jer nam teritorija nije oduzeta,ako uzmemo da je bio fingiran da bi Ali izašao na scenu onda opet ništa niste dobili :neznam
Drugi su zakuhali točno ,a vi ste ratovali i bili nečiji igrači,tako da ste i vi izgubili,ništa niste dobili!

Znaš li koliko glasova je Ljupčo osvojio 2011?
1600 ,to je katastrofalno.Inače greška si,kad smo kod zlata Makedonija ima državne rezerve u zlato!JNikola je upravo to što pišeš učino.Jedina od ex yu koja nema državne reyerve u zlato je Hrvatska.

Znaš to što kaže je zapravo teško licemerje!
Dali je on sam naučio albanski čisto da lakše razgovara sa Albanskim političarima.Ne!
Nisu pare samo kod Albanaca imaš dosta tajkuna Makedonaca,možda ih neznaš ako si još u Švicarskoj!

Ako kažeš da je nemoguće da MK bude podjelena,zašto tvoja braća u MK onda se uporno filmaju na Veliku A.Zašto politilčari koriste takvu retoriku?

_________________
Животот не се мери со бројот на вдишувања , туку со моментите, од коишто ни запрел здивот!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Makedoniji
PostPostano: 23 ožu 2013, 21:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 15:46
Postovi: 1787
sokoli je napisao/la:

Gospodjo snezhano zbog cega kicevo je toliko bitan?
koja je posebnost kiceva za vas makedonce?
hmmmm bio je bitan struga sad vishe nije odjednom bitan postaje kicevo.Gospodjo snezhano Kicevo je grad alije ahmeti koalicionog partnera vashe partije vmro.Uvijek na sllobodne izbore dui partija mog komandanta alije ahmetija alias aleksandar antic pobedjivalla je drugu allbansku partiju sa 20 000 sprema 0.sada vec DPA ne ucestvuje u trku za kicevo sede sa strane i porucilli su aliju ahmetiju imash i nashe gllasove pobedi sakupi 20 000 gllasova.Teshko ce to biti.Znaci ce da izadje deseto godishnja kradja gllasova.
Ali ima drugi problem.Za makedonski parllament gllasallo se i u diaspori.Iako allbanci su imalli naj jacu diasporu interes je bio nulla.I tako vmro sa po 200 gllasova dobija 3 pratenika od dijaspore.Pitam se zashto.Zashto ja kao allbanac nisam otisho iz ciriha za bern da gllasam a sada otidnem 2000 killometara da gllasam za llokallne izbore.ZASHTO SU TOLIKO VAZHNI TI IZBORI.Ko je probudio allbance?

Zašto je važno Kičevo pa gdje se nalazi Kičevo,ako dobiju Albanci taj grad što imamo?
Imamo Tetovo,Gostivar,Debar,Kičevo,Struga ,ceo jedan povezani region sa Albanskim upravljanjem gradonačalnika.A ako ne nema spoja.Ostavi ti Alija,Ali je izgubljen slučaj,
Znaš kako bi išla onda retorika kod vaših glasača ,sve je od Tetova do Struge naše,zato je bitno to Kičevo!

Citat:
Gospodjice snezhano dali se sjecash problema oko crkve u tvrdjavu u skoplje.tada su VMRO-vci izashli na proteste.Sa druge strane allbanci vodjeni zamenikom ministra unutrashnjih posllova bushi.Allbanci sa dui na cello proteralli su vmrovce.Sve hadzhije gledaju to na televiziju i pricaju partija na vllasti se bori za nas allbance.Dobilli ste gllasove allbanske nepismene mase za vasheg koalicionog partnera.Ime bushi.Hmmm nazim bushi bezbednjak koji je bio infiltriran u likvidaciju komandanta telija.familija bushi mehmet bushi oznash od vremena.Da ne spominjem cellu familiju.veoma providno.
E pa treballo je opet da pomognete svom koalicionom partneru.Ako gubi kicevo ali ahmeti je izgubio izbore.Ako izgubi izbore to znaci da kreditna karta od konflikta 2001 godine pollako se troshi.Ako dodje drugi umjesto njega bit ce frke.ILi menduh taci ili rufi osmani koji i da bude bit ce problema.Svaki od njih ce da trazhi deo buxheta.Nece ti oni dati da gruevski investira polla miljarde evra na spomenike na makedonski deo makedonije samo za spomenike dok na allbanski deo nishta.Rufi osmani ili menduh taci ce da mu trazhe 25%.
Oni ce da mu trazhe reshenje problema sa imenom i ullaz u nato i eu.To znaci kraj samovolju ostacima udbo komunistista.Zato gruevski je probudio allbance da gllasaju za aliju ahmeti.Allbanci gllupi i nepismeni su to progutalli.ja ne spadam u te gllupake siguirno i nemam interes za gllasanje.Inace zbog cega je treballa ova retorika gruevskog.

Čekaj malo,ti imaš problem sa albanskim faktorom u Vladi,pa što onda svi uporno glasaju za DUI što ne glasaju za DPA ipak su Dpa ovci građani ,dakle ipak je problem u vašim glasačima,da je DPA dobio albanske glasove danas bi DPA bio u Vladi sa Nikolom,ionako je DPA pa nekako prikladniji partner VMRO,nego DUI,no DPa nema glasove,sad će i Tetovo da bude izgubljeno,pobjediće Teuta Arifi.
Malo previše si napisao pa su mi postovi nepregledni,o kojoj retorici Gruevskog govoriš?
U Kičevu?On je govorio ono što Makedonci iz tog regiona trebaju čuti,i on će izgubiti ako izgubi Kičevo,nemoj da misliš da ne,ako izgubi Kičevo ili Strugu,ode vlast na sledećim parlamentarnim izborima.Nije njemu briga za Alija,već za sebe.


Citat:
necemo dozvoliti da makedonija postane allbanija.Oni zhele sa ljudima koji zhive u inostranstvo da vode grad kicevo.


Ova rečenica ti je potvrda za ono gore što govorim,koliko je bitno to Kičevo ,Kičevo ti je i borba za vlast za sledeće izbore.

Citat:
Kim mehmeti pisac u fb porucuje :nemojte se uzrujati za teshke rjeci medju dvije partije na vllast.Te rijeci ce nestati odmah posle loksllnih izbora.Na to ove dve partije trenutno ih obvezuju zajednicke akcije kao monstra radusha ubijanje i kllanje dece i neduzhnih malishana.Buduci da gruevski i ahmeti imaju prljave ruke krvlju neduzhnih gradjana makedonije oni moraju biti zajedno dok teshke rjeci su samo farsa



Opet se pitam zbog cega so toliko interesni ovi izbori.ZASHTO PARTIJE NA VLLAST I MAKEDONSKA I ALLBANSKA TO TOLIKO PROPAGIRAJU.
Kako zašto su interesni ovi lokalni izbori,pa gradonačalnička fotelja ti je zlatna koka,sokole.
Koja predizborna kampanja ikad u MK nije bila nacionalistička?
Što radi Fatmir sa stajlingom UČK manekena sa puškom ?
I tu je Nikola dobro pitao koga će on da uplaši ? :neznam

_________________
Животот не се мери со бројот на вдишувања , туку со моментите, од коишто ни запрел здивот!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Makedoniji
PostPostano: 23 ožu 2013, 21:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 15:46
Postovi: 1787
sokoli je napisao/la:

Ja josh uvijek nemam neko objashnjenje ZASHTO BI MI BILLO TOLIKO VAZHNO KICEVO.Ako zhelimo dokazati da postojimo pred bijellim svetom zashto ne skopje.Zashto bash kicevo a ne skopje.Ili recimo ako dobijemo kumanovo ondak imamo kontrollu nad granicom u nashe ruke.Zashto ne kumanovo nego kicevo.Trazhim llogican odgovor zashto? nemam odgovor.Ako u kicevo se dobiju 20 hiljada gllasova za aliju ahmeti pokrice se drzhavno llazhiranje izbora cijellih deset godina u izbornu jedinicu 6.
Fallsifikat mi allbanci ne mozhemo napraviti.Ni makedonska opozicija ne mozhe falcificirati izbore.Izbore mozhe falcificirati samo i samo nikolla gruevski sa tajfom.
Ako ima falcifikat ondak to radi car nikolla


Objasnila sam ti već zašto je važno Kičevo.Bitna je povezana linija.
Falsifikat ne možete napraviti vi Albanci?
Ma nemoj mi reći ,e kako se pune glasovi baš u izbornoj 6 ,to ti ja znam iz prve ruke,a znamo i tko ih puni i od DPA i od DUi.Ne zezaj,Nikola nema veze sa izbornom 6 tu vi carujete.Ne optužuj njega za sve,nije on kriv što imate nesposobne političare.
Pa sutra što će biti u te ,ako ne napune Dpa ovci kutije sutra, gradonačalnik Te će biti Teuta ,a oni praznih ruku kompletno.

_________________
Животот не се мери со бројот на вдишувања , туку со моментите, од коишто ни запрел здивот!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Makedoniji
PostPostano: 23 ožu 2013, 23:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 sij 2013, 15:27
Postovi: 1676
Lokacija: Srbija Beograd
snezana mk, prvo da znaš da niko u mojoj familiji nema one bugarske nadimke, Dinčo, Borče, Kirče, Mirče itd. Svi imaju srpska imena.
Hvala Bogu dragom da danas tvoji Makedonci više ne daju takve glupe nadimke deci, već normalna imena.

Drugo, Srbija nije Makedonija, ovde postoji više srpskih zajednica, pošto su poreklom iz različitih krajeva, recimo postoje Crnogorci, Krajišnici ili Srbi iz Hrvatske, Vojvodjani, Ere, Šumadinci, Srbi iz Republike Srpske, pa Hercegovci, pa je sasvim normalno da ima i nas Makedonaca.

Šta misliš kako bi se provela da jednom Srbinu koji je poreklom iz Crne Gore, kažeš da on nije Crnogorac i da Njegoš nije Srbin, da su Milovi Crnogorci pravi, pa uvredila bi ga do srži.

Ali ako kažeš mislim da ovako, ali poštujem što vi mislite onako, to je druga stvar.

Citat:
Ti ne prestavljaš nikakve Makedonce pa govoriš u ime svih,za razliku od tebe u Srbiji postoje Makedonci koji se deklariraju kao Makedonci i ne smatraju svoj narod za izmišljeni.Zašto su tražili i dobili u nekim opštinama kao Jabuka i Plandište u Srbiji školovanje na mak.jezik?Zašto?
Prema tome nemoj mi pisati da si Makedonac jer to nikako nisi,već napiši da si Srbin.
Ovo što pišeš da je vođa nekakve lokalne desničarske stranke nekakav Srbin sa makedonskim prezimenom je još jedna potvrda da je točna moja tvrdnja da su ovi wanna be Srbi poput tebe nacionalistički najagresivniji Srbi!
Moje prezime je na ski i u mojoj obitelji je mjenjano upravo od tvojih Srba od -ski u ić pa su onda vratili u -ski ,a nemam nikakve veze sa Srbijom,nemam ni nikakve rodbine u Srbiji,zato prekini sa tom Šešeljovskom retorikom koju ovdje prosipaš da smo svi mi zapravo Južni Srbi !

Makedonaca koji su ignorišu srpske korene ima svega 23.000, oni su samo 10% nas Makedonaca u Srbiji, a u tim selima čine populaciju od 21.31% u Plandištu i 32.5 u Jabuci.
Problem sa školovanjem na makedonskom jeziku je naišao na niz problema, jer Makedonci iz Kumanova ne govore književnim makedonskim jezikom, već južnjačkim srpskim dijalektom. Jezik ne možeš zaustaviti na granici, pa reći sada je ovo Makedonija, stop.

Što se tiče mog prava na makedonski geografski identitet, to je moje pravo i ti ne možeš to da mi zabraniš, kao što ja poštujem tvoje pravo da budeš šta misliš da si.

To što si ti naletela na Makedonca koji je nacionalista, to je samo slučajnost, jer bez obzira što smo većina nas dakle 90% nas Srbi, nismo svi mi nacionalisti, ali jedino u čemu se svi slažemo da smo Srbi.
Po ideološkoj pripadnosti se razlikujemo, recimo neki moji rođaci su liberali i evropejci, neki su apolitični, neki su socijalisti, daleko od toga da smo svi isti, pa to bi bilo generalizovanje.

Što se tiče šešeljevske retorike, ja ne podržavam proislamske nacionaliste i četnike, a oni su upravo to.
Teško da ćeš na hrvatskom forumu naći šešeljevce, oni su kao pravaši u Hrvatskoj, jedna minorna grupa.
I kao što rekoh vi ste ono što vi želite da budete.

Citat:
A ne,ne poštuješ ako kažeš da Makedonci ne postoje!

Ne postoje onako kako vi zamišljate, ali kao jedna nova nacija stara 50 ili 100 godina to je već sasvim druga priča.
U svakom slučaju to je moje lično mišljenje, ali ja moram da poštujem vase pravo na nacionalnu pripadnost.

Citat:
Očigledno je da pojma nemaš što se dešava kod nas ,da se družiš sa našim Makedoncima bi znao da se nitko ne osjeća kao potomak A.M
Kako nemamo nacionalnu svest,jel čitaš ti što pišeš,a kakvu svest imamo?
Na što ti liči moje pisanje ovdje?

Pa ne znam, jedni pričaju da ste potomci, drugi da ste Sloveni, treći da ste mešavina Aleksandrovih i Slovena, ne znam koja je tvoja istina. Reci slobodno.

Što se tiče nacionalne svesti, to što ti imaš tu n.svest, ne znači da imaju svi, evo primer u Srbiji je totalno drugačiji.
Inače čudno je da ti kao Makedonka koristiš ijekavicu, toga nema u Makedoniji.

Citat:
Ne treba nam Srpska odbrana!

Kad postaneš predsednik države to reci, sada si samo jedan pripadnik svog naroda, dakle nemoj opet da generalizuješ stvari.

Citat:
Pazi boldane rečenice, dečko govori u svoje ime!Meni ne može biti prijatelj onaj koji me ne priznaje !
Ili po ničemu te ne razlikuje od Grka ili Bugara! ili Albanaca.Takvi prijatelji nam ne trebaju za ništa.

Veruj mi da je to povredilo osećanja mnogih Makedonaca ovde, bolje da tu bolnu temu preskočiš i da ne komentarišeš.
Jer mi smo još za vreme Miloševića priznali vašu državu u vašim granicama sa vašim imenom Republika Makedonija, bez onog BJRM, a vi ste nam vratili priznavanjem Kosova.

Ali ja znam da jako mali broj Makedonaca u Makedoniji je antisrpski nastrojen i da je to delo vaše vlade i političara.
Kako god Makedonija će ostati jedan od najbližih ne prijatelja, već braće. Braća moraju da se pomažu, tu nema govora.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Makedoniji
PostPostano: 23 ožu 2013, 23:52 
Offline

Pridružen/a: 08 lis 2012, 15:49
Postovi: 1565
snezana mk je napisao/la:
sokoli je napisao/la:


Nema zašto da bude neugodno,ja sam ovdje forumaš,a forum služi za diskusije pa pol nije ni bitan!

Misliš o periodu 1998-2003?Ko je kakvo ekonomsko stanje imao bolje onda ili sad je relativno,zavisi kako tko se snašao.U to vrijeme je ministar finansija bio Nikola Gruevski kao kadar iz tabora LJ.G.

Ljupčo je bio najomraženiji makedonski političar jer je u to vrijeme bio veliki nacionalist,što je bilo i istina,danas kažeš ga cene,a zašto,što je on učino za Albance da ga cene?

Pološki region je veoma plodan region,nadam se da to znaš,a mi smo se naljutili na njega jer mi nismo njemu dali glas da mjenja naš imot i teritoriju gdje smo bili rođeni i živjeli za nekim djelom u Albaniji,on nije imao naš blagoslov da to predlaže!

Konflikt je bio fingiran i to je točno ,nikakva prava nisu bila u pitanju,no tko od Albanskih političara je bio uključen u taj dogovor?Ljupčo nije dogovorio taj konflikt,dogovorio je B.C.i njegovi ljudi no s kime,i za koga ?
Bogojevski možda je bio uključen,a Pavle ne vjerujem,meni je taj promašeni slučaj ,ne vjerujem da ima nekakav kapacitet za takvo nešto.

Pa ako uzmemo da je konflikt bio kao za prava,dobili ste ništa više nego što bi ste dobili i mirnim putem,ako uzmemo da je bio za teritorije onda ste izgubili jer nam teritorija nije oduzeta,ako uzmemo da je bio fingiran da bi Ali izašao na scenu onda opet ništa niste dobili :neznam
Drugi su zakuhali točno ,a vi ste ratovali i bili nečiji igrači,tako da ste i vi izgubili,ništa niste dobili!

Znaš li koliko glasova je Ljupčo osvojio 2011?
1600 ,to je katastrofalno.Inače greška si,kad smo kod zlata Makedonija ima državne rezerve u zlato!JNikola je upravo to što pišeš učino.Jedina od ex yu koja nema državne reyerve u zlato je Hrvatska.

Znaš to što kaže je zapravo teško licemerje!
Dali je on sam naučio albanski čisto da lakše razgovara sa Albanskim političarima.Ne!
Nisu pare samo kod Albanaca imaš dosta tajkuna Makedonaca,možda ih neznaš ako si još u Švicarskoj!

Ako kažeš da je nemoguće da MK bude podjelena,zašto tvoja braća u MK onda se uporno filmaju na Veliku A.Zašto politilčari koriste takvu retoriku?


Ok znaci mozhemo govoriti otvoreno pa i o stvarima koje nam se ne svidjaju i za koje se ne sllazhemo.pa idemo redom.Vi gledate stvaro odozdo i kazhesh to je relativna stvar ko kako se snashao.Dok mi koji zhivimo napolje i dollazimo jednom godishnje odmah osjecamo promene.Kad se obrijam svaki dan i gledam svaki dan moje lice ne osjetim da starim al kad gledam slike kazhem gotovo je brzo starim.Gospodjo snezhano koga doadjav na odmor za vreme na lupco nemashe prazno stolce vo kafana od domashnite.Sekoj imashe dzheparac od 100-200 marki.Deneska toj film ne mozhesh da go vidish osven kaj lludjeto bliski do vllasta.Ljudi nemaju da jedu.Sve vishe samoubistava medju narodom.

Kada pitash za to da ga allbanci cene i shta je ucinio on za njih da ga cene.Gospodjo snezhano protivnika ako je jak ti ga cenish.Ako je sllab ti igrash sa rezervnom ekipom.Lubce je bio jak igrac.

Prvo on to nikad i nije predllozhio.Tu promenu teritorija su predllozhilli vashi akademici.Lubce gledajuci da se allbanske jedinice svakim danom sve vishe mnozhe i da allbanci masivno se hvataju oruzhja on je prihvatio predllog vashih akademika.On je jednu i jedinu greshku napravio shta nije otvorio front sa domacim udbashima.Snezhano vash gllavni i cenjeni akademik bllazhe ristovski je udbin infiltrirani agent.Nadimak BALON.Oni su spretno lubcetu doturili taj vruci krompir u ruke i sami su se povukli njemu su ostavili to sranje u rukama. Jer je treballo da lupce bude unishten za njihove daljne planove.Shta se polloshkog regiona tice snezhano ja bar znam koliko je taj region bogat.prvo objekt razmene nije bio cijelli polloshki region nego samo deo zapadno od reke vardar.A ja znam koliko je taj region pllodan.Nikolla pashic nije posllao agrarce u rakovec shipkovicu nego u brvenicu.A ako poznajesh koliko tvrdish taj rajon ondak zhash shta hocu da kazhem.

Konflikt 2001 godine najmanje je odgovarao nama allbancima u tom trenutku.Ali ahmeti je bio toliko zamoljen nemoj jer to nam stvara probleme na kosovu.Srbija ce to da koristi protiv nas.Srbija ce da tvrdi da neovisno kosovo je riziko za cijeli region.Rugova i ramush haradinaj ponudili su mu sve pogodnosti i garantiranu dozhivotnu penziju.Kucu kolla pa cak i privatnog shofera i licne tellohranitelje.On je imo naredjenje da pokrene te nerede isto ko llatas posle za paljenje americke ambasade.
Od allbanskih politicara to su uradilli neki iz raspalle PDP sa nekim krugovima iz NPK.Dok od vashih politicara makedonaca gllavni i odgovorni urednik tog filma je pavle trajanov.Kada kazhesh trajanov ili bogoevski reklla si isto to jedno.
Firma interfallko iz kumanova je billo njihovo vllasnishtvo.Embargo prema srbiji vecinom je ta firma krshilla i veliko kasiralla.To je bio razllog da arber xhaferi i menduh taci stave ultimatum lupcetu ili ona dvojica RAUS iz policije ili mi rasturamo koaliciju.Lupce primoran time razrashuje oboje.Ne sluteci da i zmejkovski i gollubovski su na pllatan spisak ove dvojice.Trajanov i bogoevski su rezhiralli 2001 godinu zajedno sa ali ahmetijem emrushom xhemailijem xhavitom halitijem.

Cuj kada optuzhujesh nas i samo nas za taj konflikt u 2001 godinu ondak nisi korektna.Svaki konflikt trazhi i pllodno tllo.Znaci ti kazhesh neshto nizhe da nikolla gruevski je to reko u kicevo shta u stvari su htelli cuti kicevcani.Pllodno tllo za 2001 godinu prije svega su jednostrani zakoni doneseni bez sagllasnosti allbanaca a ugllavnom ti zakoni su ugrozhavalli direktno nas allbance.U vreme bivshe jugosllavije mi smo imalli pravo na nacionallnu zastavu. u neovisnu makedoniju ste to ukinulli.Policiske ekspedicije u ladorishtu.Ubijanja u bit pazaru.LLom 1997 godine u gostivaru opet zhrtve allbanci, shtrajk glladju vashih studenata da se allbancima zabrani VPA koja je billa tada jedina ustanova gde se mogllo uciti na allbanski.To je bio precedan gde jedni studenti shtrajkuju glladju zbog cega se drugom studentu ne zabranjuje studiranje na maternjem jeziku.Znaci i vi ste se maksimallno trudilli da tovite taj konflikt.I mislilli ste da koliko budete vishe anti allbanski raspollozheni toliko cete biti vishe makedonci.Ako stavish na vagu ko je dobio a ko izgubio iz tog konflikta bogami mogu ti reci svi.A najvishe opet vi makedonci.Mi smo izgubili i nishta nismo dobili.Vi ste izgubili i nishta niste dobili.Vi izgubili ste vishe shto je vec djavo izashao iz flashe.I ako se neko jednom hvata oruzhja on je uvek spreman na to.Znaci djavo je odneo shallu.Ali taj konflikt je pojeo i telekom makedonije.

Shta se broj gllasova tice koliko je lupce dobio gllasova to je najmanje vazhno.On i nema pretenzije da dodje na vllast.On je svoje odradio.On je stvorio neovisnu makedoniju.Njegovo ce ime ostati zapamceno i historiju.Bit ce najmladji politicar koji je stvorio nezavisnu makedoniju.Za gllasove lupce ne mozhe dobiti gllasove.Ne mozhe dobiti gllasove ni rufi osmani.Pa iza njih ne stoje mocne tajne slluzhbe i kriminallne organizacije.Dok gube to je dobro znaci josh se nisu prodalli.

Snezhano da ih poznajem ne poznajem licno makedonske tajkune ali cuo sam o njima.Svakakvi zingovi shuturkovi zegini ne znam shto.No edno da ti e jasno.Tajkuni to su drzhavni llopovi.I obicni smrtnici nemaju ama bash nishta od njih.Jer oni skupljaju novac i iznose napolje.To su velike sumo koje narod nikad ne vidi.Smatra se da godishnje izlaze iz makedonije oko 500 miliona evra.Lupce predllazhe novac obicnih smrtnika da se sakupi od obicnih smrtnika da bi prezhivjelli.A to je razlika.

Kada kazhem da makedonija nece moci da se podeli ja sam cvrsto uveren i imam razlloga za to.Posle 2001 godine pune dvije godine sam se vrzmao po grckim pllaninama.Spremalli smo skllonishta po pllaninama sulija paramithie janine.Mislili smo da mallo podrmamo grke sa par eksplozija sa par napada na policiske patrolle.Babo je sve znao.Doshla pretnja smirite se da vas mi ne smirimo.I mi smo se smirili i evo poceli smo i radimo domacinski.Za makedoniju vazhe ista pravilla.Nema shanse da se odvoji makedonija.
A zashto to velikom albanijom barataju albanski politicari to meni ne znaci ama bash nishta.To njima treba za predizborne kampanje.Ako nemaju zdrave projekte ondak nude nacionalizam kao opciju.No to nije karakteristika samo allbanskih politicara.I vi makedonci cijello vreme tvrdite da je sollun nash.Znaci li to da cemo mi prvom prilikom aneksirati sollun.Znaci li to da mi imamo teritorijallne pretensije prema grckoj?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Makedoniji
PostPostano: 24 ožu 2013, 00:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 sij 2013, 15:27
Postovi: 1676
Lokacija: Srbija Beograd
Citat:
Istina.

Pusti ti ovog tipa. Srbija vas potpuno priznaje, i državu i narod, možda baš ne Filipa i Aleksandra... ali ne mož' baš sve.

Nek' je sa srećom južnu susedi!

Jagnjeca brigada, a šta sam ja to rekao drugačije od tebe ? Prvo kažeš potpuno, pa onda možda baš ne. Daj odluči se, nemoj da budeš licemeran. Kaži da se ne slažeš ni sa SPC, i da ti lično priznaješ i njihovu nepriznatu crkvu. Kaži i da su stariji od Grka i da su im Grci ukrali istoriju, kaži sve što oni žele da budu, pa onda meni nešto prigovaraj.

Ali moramo biti iskreni, granica koju su povukli komunisti, ne može da zaustavi jezik i nacionalna osećanja.
Ili ovi Srbi iz Vranja i Leskovca nisu Srbi, nego su Makedonci ili Bugari ... ili Makedonci sa severa Makedonije nisu Makedonci već Srbi.
Pričamo iskreno i otvoreno, nismo političari i lažovi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Makedoniji
PostPostano: 24 ožu 2013, 00:31 
Offline

Pridružen/a: 08 lis 2012, 15:49
Postovi: 1565
snezana mk je napisao/la:
sokoli je napisao/la:

Gospodjo snezhano zbog cega kicevo je toliko bitan?
koja je posebnost kiceva za vas makedonce?
hmmmm bio je bitan struga sad vishe nije odjednom bitan postaje kicevo.Gospodjo snezhano Kicevo je grad alije ahmeti koalicionog partnera vashe partije vmro.Uvijek na sllobodne izbore dui partija mog komandanta alije ahmetija alias aleksandar antic pobedjivalla je drugu allbansku partiju sa 20 000 sprema 0.sada vec DPA ne ucestvuje u trku za kicevo sede sa strane i porucilli su aliju ahmetiju imash i nashe gllasove pobedi sakupi 20 000 gllasova.Teshko ce to biti.Znaci ce da izadje deseto godishnja kradja gllasova.
Ali ima drugi problem.Za makedonski parllament gllasallo se i u diaspori.Iako allbanci su imalli naj jacu diasporu interes je bio nulla.I tako vmro sa po 200 gllasova dobija 3 pratenika od dijaspore.Pitam se zashto.Zashto ja kao allbanac nisam otisho iz ciriha za bern da gllasam a sada otidnem 2000 killometara da gllasam za llokallne izbore.ZASHTO SU TOLIKO VAZHNI TI IZBORI.Ko je probudio allbance?

Zašto je važno Kičevo pa gdje se nalazi Kičevo,ako dobiju Albanci taj grad što imamo?
Imamo Tetovo,Gostivar,Debar,Kičevo,Struga ,ceo jedan povezani region sa Albanskim upravljanjem gradonačalnika.A ako ne nema spoja.Ostavi ti Alija,Ali je izgubljen slučaj,
Znaš kako bi išla onda retorika kod vaših glasača ,sve je od Tetova do Struge naše,zato je bitno to Kičevo!

Citat:
Gospodjice snezhano dali se sjecash problema oko crkve u tvrdjavu u skoplje.tada su VMRO-vci izashli na proteste.Sa druge strane allbanci vodjeni zamenikom ministra unutrashnjih posllova bushi.Allbanci sa dui na cello proteralli su vmrovce.Sve hadzhije gledaju to na televiziju i pricaju partija na vllasti se bori za nas allbance.Dobilli ste gllasove allbanske nepismene mase za vasheg koalicionog partnera.Ime bushi.Hmmm nazim bushi bezbednjak koji je bio infiltriran u likvidaciju komandanta telija.familija bushi mehmet bushi oznash od vremena.Da ne spominjem cellu familiju.veoma providno.
E pa treballo je opet da pomognete svom koalicionom partneru.Ako gubi kicevo ali ahmeti je izgubio izbore.Ako izgubi izbore to znaci da kreditna karta od konflikta 2001 godine pollako se troshi.Ako dodje drugi umjesto njega bit ce frke.ILi menduh taci ili rufi osmani koji i da bude bit ce problema.Svaki od njih ce da trazhi deo buxheta.Nece ti oni dati da gruevski investira polla miljarde evra na spomenike na makedonski deo makedonije samo za spomenike dok na allbanski deo nishta.Rufi osmani ili menduh taci ce da mu trazhe 25%.
Oni ce da mu trazhe reshenje problema sa imenom i ullaz u nato i eu.To znaci kraj samovolju ostacima udbo komunistista.Zato gruevski je probudio allbance da gllasaju za aliju ahmeti.Allbanci gllupi i nepismeni su to progutalli.ja ne spadam u te gllupake siguirno i nemam interes za gllasanje.Inace zbog cega je treballa ova retorika gruevskog.

Čekaj malo,ti imaš problem sa albanskim faktorom u Vladi,pa što onda svi uporno glasaju za DUI što ne glasaju za DPA ipak su Dpa ovci građani ,dakle ipak je problem u vašim glasačima,da je DPA dobio albanske glasove danas bi DPA bio u Vladi sa Nikolom,ionako je DPA pa nekako prikladniji partner VMRO,nego DUI,no DPa nema glasove,sad će i Tetovo da bude izgubljeno,pobjediće Teuta Arifi.
Malo previše si napisao pa su mi postovi nepregledni,o kojoj retorici Gruevskog govoriš?
U Kičevu?On je govorio ono što Makedonci iz tog regiona trebaju čuti,i on će izgubiti ako izgubi Kičevo,nemoj da misliš da ne,ako izgubi Kičevo ili Strugu,ode vlast na sledećim parlamentarnim izborima.Nije njemu briga za Alija,već za sebe.


Citat:
necemo dozvoliti da makedonija postane allbanija.Oni zhele sa ljudima koji zhive u inostranstvo da vode grad kicevo.


Ova rečenica ti je potvrda za ono gore što govorim,koliko je bitno to Kičevo ,Kičevo ti je i borba za vlast za sledeće izbore.

Citat:
Kim mehmeti pisac u fb porucuje :nemojte se uzrujati za teshke rjeci medju dvije partije na vllast.Te rijeci ce nestati odmah posle loksllnih izbora.Na to ove dve partije trenutno ih obvezuju zajednicke akcije kao monstra radusha ubijanje i kllanje dece i neduzhnih malishana.Buduci da gruevski i ahmeti imaju prljave ruke krvlju neduzhnih gradjana makedonije oni moraju biti zajedno dok teshke rjeci su samo farsa



Opet se pitam zbog cega so toliko interesni ovi izbori.ZASHTO PARTIJE NA VLLAST I MAKEDONSKA I ALLBANSKA TO TOLIKO PROPAGIRAJU.
Kako zašto su interesni ovi lokalni izbori,pa gradonačalnička fotelja ti je zlatna koka,sokole.
Koja predizborna kampanja ikad u MK nije bila nacionalistička?
Što radi Fatmir sa stajlingom UČK manekena sa puškom ?
I tu je Nikola dobro pitao koga će on da uplaši ? :neznam


mora da vas citiram sve redom da bih mogo da odgovorim

Čekaj malo,ti imaš problem sa albanskim faktorom u Vladi,pa što onda svi uporno glasaju za DUI što ne glasaju za DPA ipak su Dpa ovci građani ,dakle ipak je problem u vašim glasačima,da je DPA dobio albanske glasove danas bi DPA bio u Vladi sa Nikolom,ionako je DPA pa nekako prikladniji partner VMRO,nego DUI,no DPa nema glasove,sad će i Tetovo da bude izgubljeno,pobjediće Teuta Arifi.
Malo previše si napisao pa su mi postovi nepregledni,o kojoj retorici Gruevskog govoriš?

Ne ja nemam problem sa nikim.Albanski faktor u vlladu su obicni piuni u shahovsku tablicu.Njihove poteze odredjuju tajne slluzhbe makedonije koje niti su nekad bille neovisne niti ce u dogledno vreme to biti.Tajne slluzhbe makedonije su pod dirigentskom palicom ostataka starih struktura iz bivshe jugosllavije.Nek ne misli neko da se one kontroliraju od srbije jer one vec izmicu iz ruku i drzhavi srbiji.Poseduju veoma mnopgo crnog kapitalla poseduju veoma veoma mnogo informacije sa kojim barataju za njihove potrebe.Da ce teuta arifi da pobedi tetovo e tu je mallo veci problem.Tetovo ce da dobije ona partija koja ima nakllonost firme ekolog koja ima oko 3000 radnika po cellom svetu iz tetova.Svaki radnik ima po tri cetri gllasa u familiji.Ekollog mozhe da pobedi billo koju partiju u tetovo.Ko ce da ima njihovu nakllonost taj dobija izbore.Gore spomenute strukture su nemocne sprema ekollogu jer ipak iza njih stoji CIA i bnd.Neko ce da kazhe zavezhi nemash pojma jer nema nedelje a da ove dve tajne slluzhbe ne poshalju neku kritiku na njihovu adresu.Ja na to samo se smijem.


citat
Imamo Tetovo,Gostivar,Debar,Kičevo,Struga ,ceo jedan povezani region sa Albanskim upravljanjem gradonačalnika.A ako ne nema spoja.Ostavi ti Alija,Ali je izgubljen slučaj,
Znaš kako bi išla onda retorika kod vaših glasača ,sve je od Tetova do Struge naše,zato je bitno to Kičevo!

Ja und was das heist.Kakvog li to znacaja ima zhivota ti.Prvo Struga ne zna se ko ce da pobedi.ako pobede allbanci koja ce to partija biti.Drugo gostivar dobija rufi osmani.tetovo se ne zna.Znaci razlicite partije.Nego ako pocnesh od novosella kod strumice pa severno do krivepallanke i juzhno do gevgelije pa do linije kumanovo skopje prilep bitolla ohrid sve makedonski gradonacallnici.Treba li meni da uhvati panika.Pa gospodjo snezhano ja sa ovu moju pamet ne mogu da razumijem shta to znaci.Mislish secesija teritorije?Pa shta ce biti sa allbance ispod zhelina.Shta ce da bude sa allbance iz skoplja kumanova resen bitolj prilep

citat
U Kičevu?On je govorio ono što Makedonci iz tog regiona trebaju čuti,i on će izgubiti ako izgubi Kičevo,nemoj da misliš da ne,ako izgubi Kičevo ili Strugu,ode vlast na sledećim parlamentarnim izborima.Nije njemu briga za Alija,već za sebe.

prvo veoma je moguce on da izgubi kicevo.Shto ne znaci da mora.Ako on obezbedi aliju 20 000 gllasova i pored toga da dobije kicevo tako ce i da bude.Aliju gruevski ne mozhe tako llako da okrene ledja.Puno akcija kao ona na smilkovskom jezeru, radusha ekscesi medju navijace i shta ti ja znam prinudjuje njih dvoje da budu zajedno.Ako padnu izgubice vllast.Ako alija propeva izgubice gllave.A to je velika razlika.A kakav je alija veoma je moguce da propeva i ostade borkica udovica

citat
Kako zašto su interesni ovi lokalni izbori,pa gradonačalnička fotelja ti je zlatna koka,sokole.
Koja predizborna kampanja ikad u MK nije bila nacionalistička?
Što radi Fatmir sa stajlingom UČK manekena sa puškom ?
I tu je Nikola dobro pitao koga će on da uplaši

Zlatna koka gospodjo snezhano racunaj 5000 ljudi X 1000 evra = 5 miliona evra/ 48 mjeseci jedan mandat to =108000 evro mesecno.da nije to dijamantska koka.Pare nisu u pitanju sigurno otpada to.

Kakav fatmir kakva pushka.nagradno pitanje od mene vishe nemam ali 100 hiljada evra nagrade onome koji mi spomne bitku gde je vodio boj fatmir sa vashim segashnjim ministerom odbrane talatom xhaferijem.Ako su oni jedan metak ispucalli 2001 godine ja dajem jednu ruku ka zhrtvu.Ali meni nek kazhu gde i kad


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Makedoniji
PostPostano: 24 ožu 2013, 13:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ruj 2012, 22:55
Postovi: 118
Whiteone je napisao/la:
Citat:
Istina.

Pusti ti ovog tipa. Srbija vas potpuno priznaje, i državu i narod, možda baš ne Filipa i Aleksandra... ali ne mož' baš sve.

Nek' je sa srećom južnu susedi!

Jagnjeca brigada, a šta sam ja to rekao drugačije od tebe ? Prvo kažeš potpuno, pa onda možda baš ne. Daj odluči se, nemoj da budeš licemeran. Kaži da se ne slažeš ni sa SPC, i da ti lično priznaješ i njihovu nepriznatu crkvu. Kaži i da su stariji od Grka i da su im Grci ukrali istoriju, kaži sve što oni žele da budu, pa onda meni nešto prigovaraj.

Ali moramo biti iskreni, granica koju su povukli komunisti, ne može da zaustavi jezik i nacionalna osećanja.
Ili ovi Srbi iz Vranja i Leskovca nisu Srbi, nego su Makedonci ili Bugari ... ili Makedonci sa severa Makedonije nisu Makedonci već Srbi.
Pričamo iskreno i otvoreno, nismo političari i lažovi.


Mislim da je vreme da se okanemo tih svojatanja na Balkanu, Makedonci su zaseban narod, kao i Bošnjaci i glupo je i jednima i drugima nametati nešto drugo jer to samo produbljuje jaz. Naravno, ti ako se osećaš kao Srbin niko nema pravo da ti to ospori, ali nemoj ni ti nekome odlučivati ko je i šta je.

Slažem se da je ovo sa antičkom Makedonijom malo smešno, ali ih razumem, okruženi su sa narodima koji im svako malo nešto osporavaju, mora postojati neki odbrambeni mehanizam.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Makedoniji
PostPostano: 24 ožu 2013, 13:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 sij 2013, 15:27
Postovi: 1676
Lokacija: Srbija Beograd
Rea je napisao/la:
Whiteone je napisao/la:
Jagnjeca brigada, a šta sam ja to rekao drugačije od tebe ? Prvo kažeš potpuno, pa onda možda baš ne. Daj odluči se, nemoj da budeš licemeran. Kaži da se ne slažeš ni sa SPC, i da ti lično priznaješ i njihovu nepriznatu crkvu. Kaži i da su stariji od Grka i da su im Grci ukrali istoriju, kaži sve što oni žele da budu, pa onda meni nešto prigovaraj.

Ali moramo biti iskreni, granica koju su povukli komunisti, ne može da zaustavi jezik i nacionalna osećanja.
Ili ovi Srbi iz Vranja i Leskovca nisu Srbi, nego su Makedonci ili Bugari ... ili Makedonci sa severa Makedonije nisu Makedonci već Srbi.
Pričamo iskreno i otvoreno, nismo političari i lažovi.


Mislim da je vreme da se okanemo tih svojatanja na Balkanu, Makedonci su zaseban narod, kao i Bošnjaci i glupo je i jednima i drugima nametati nešto drugo jer to samo produbljuje jaz. Naravno, ti ako se osećaš kao Srbin niko nema pravo da ti to ospori, ali nemoj ni ti nekome odlučivati ko je i šta je.

Slažem se da je ovo sa antičkom Makedonijom malo smešno, ali ih razumem, okruženi su sa narodima koji im svako malo nešto osporavaju, mora postojati neki odbrambeni mehanizam.

Ti si još jedan forumaš koji mi nešto prigovara, a onda se složi sa mojoj konstatacijom u potpunosti.
Pa evo i ti kažeš da je priča o antičkoj Makedoniji smešna, a to je dovoljno da ih uvrediš do srži.
Ako je priča o antičkoj Makedoniji smešna, onda reci drugim rečima da su oni nova nacija kao i Bošnjaci.
Nema trećeg ili su najstariji narod ili su novi narod.
Naravno da ja poštujem njihovo pravo da budu i potomci marsovaca, ali ovo je forum i iznosimo svoje mišljenje.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Makedoniji
PostPostano: 24 ožu 2013, 13:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 vel 2012, 12:30
Postovi: 12935
Whiteone je napisao/la:
Jagnjeca brigada, a šta sam ja to rekao drugačije od tebe ? Prvo kažeš potpuno, pa onda možda baš ne. Daj odluči se, nemoj da budeš licemeran. Kaži da se ne slažeš ni sa SPC, i da ti lično priznaješ i njihovu nepriznatu crkvu. Kaži i da su stariji od Grka i da su im Grci ukrali istoriju, kaži sve što oni žele da budu, pa onda meni nešto prigovaraj.

Ali moramo biti iskreni, granica koju su povukli komunisti, ne može da zaustavi jezik i nacionalna osećanja.
Ili ovi Srbi iz Vranja i Leskovca nisu Srbi, nego su Makedonci ili Bugari ... ili Makedonci sa severa Makedonije nisu Makedonci već Srbi.
Pričamo iskreno i otvoreno, nismo političari i lažovi.


Istorija je neumoljiva. Da se oslobođenje od Turaka desilo ranije, da nije bilo ovoga ili onoga, drugu priču bi pričali. Ali to su nagađanja...

Granica je granica, čak i ako su se Makedonci popišali na našu (ali to će se već njima osvetiti gore nego nama). Stvarnost je stvarnost.

Imaju poseban jezik, imaju neku zajedničku istoriju, imaju osećanje pripadnosti jednoj grupi, koja nije ni srpska, ni bugarska, ni grčka (barem je to dominantno osećanje), imaju svoju državu. Da su nešto manje zaluđeni, imali bi i svoju crkvu.

Naravno da ove antičke gluposti ne priznajem i ne odobravam, ali kad razmisliš, ni kod drugih naroda ne priznaješ sve konstrukcije iz njihove prošlosti. Uzmimo primer Srba i Hrvata. Ili posebno Bošnjaka (mada oni nisu načisto ni sami sa sobom).

To što se neko vređa zbog ovog mog mišljenja, apsolutno me ne zanima.

Rea je napisao/la:
Mislim da je vreme da se okanemo tih svojatanja na Balkanu, Makedonci su zaseban narod, kao i Bošnjaci i glupo je i jednima i drugima nametati nešto drugo jer to samo produbljuje jaz. Naravno, ti ako se osećaš kao Srbin niko nema pravo da ti to ospori, ali nemoj ni ti nekome odlučivati ko je i šta je.

Slažem se da je ovo sa antičkom Makedonijom malo smešno, ali ih razumem, okruženi su sa narodima koji im svako malo nešto osporavaju, mora postojati neki odbrambeni mehanizam.


+1

To sa antikom se ne razlikuje puno od onoga što drugi rade. Albanci i Makedonci, pa u manjoj meri i Bugari i Grci. Makedonci su male mace prema onome što piskaraju po albanskim udžbenicima (pa se mi ovde čudimo kad pričamo sa nekim Albancem kao da je sišao sa druge planete).

A što se svojatanja tiče... ne moraju ni Srbi baš da se petljaju u svako sranje. Posebno kad imamo u vidu odnos Makedonaca prema ulozi Srbije u balkanskim ratovima, dva svetska rata, razvoju infrastrukture, školstva, zdravstva, pa čak i nacionalne svesti, u njihovoj državi.

Srbi i građani srpske države su oni koji ostaju tu i u najteža vremena i kroz najteža iskušenja. Svi ostali se smeškaju i sarađuju do prve prilike da, ako mogu slikovito da se izrazim, zabodu nož u leđa.

Zato kažem. Sa srećom susedi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Makedoniji
PostPostano: 24 ožu 2013, 15:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 sij 2013, 15:27
Postovi: 1676
Lokacija: Srbija Beograd
Citat:
Granica je granica, čak i ako su se Makedonci popišali na našu (ali to će se već njima osvetiti gore nego nama). Stvarnost je stvarnost.

Ja sam poreklom sa tih prostora, pa poznajem situaciju.
Moj otac je rodjen u okolini Kumanova i nije znao makedonski, kao i ostali Makedonci u tom severnom delu, pričali su i dan danas pričaju srpskim južnjačkim dijalektom.
U školi je imao kao i ostali mnogo problema, jer je nastava bila na makedonskom jeziku, tamo su morali da čitaju i da uče na tom jeziku, a kod kuće komuniciraju na srpskom.
Odlaskom u vojsku, prvi put se susreće sa ''pravim Makedoncima'' i oni su Kumanovčane smatrali seljacima jer ne pričaju makedonskim jezikom, pošto nisu imali nacionalnu svest, družili su se najviše sa onima koji govore istim jezikom.

Ja odlično razumem Leskovčane i učio sam ruski, pa samim tim nije mi teško da razumem i Makedonce, jer imaju dosta ruskih reči.

Tako ti kažem da granica nije mesto gde možeš da zaustaviš jezik, a jezik je ipak merilo nacionalnog identitet, jer ne bi dzabe Bošnjaci i Crnogorci pravili nakaradni lažni jezik, da im nije potrebno.

Citat:
Imaju poseban jezik, imaju neku zajedničku istoriju, imaju osećanje pripadnosti jednoj grupi, koja nije ni srpska, ni bugarska, ni grčka (barem je to dominantno osećanje), imaju svoju državu. Da su nešto manje zaluđeni, imali bi i svoju crkvu.

Druže, ja ne znam odakle si poreklom, pošto vidim da ne poznaješ tematiku, ali ponavljam oni nemaju zajednički jezik na celoj terotoriji gde žive Makedonci, to sam gore objasnio.
Sa ostalim stavovima se slažem.

Citat:
Naravno da ove antičke gluposti ne priznajem i ne odobravam, ali kad razmisliš, ni kod drugih naroda ne priznaješ sve konstrukcije iz njihove prošlosti. Uzmimo primer Srba i Hrvata. Ili posebno Bošnjaka (mada oni nisu načisto ni sami sa sobom).

E to si dobro rekao ''oni nisu načisto ni sami sa sobom'', to je ključna stvar, ali to nije problem samo sa Bošnjacima, već i sa Makedoncima i Crnogorcima.
Makedonci i Crnogorci imaju najsmešniji primer na Balkanu, znaš koliko ima primera gde rodjena braća pripadaju različitim nacijama, crkvama, pa na kraju i totalno različitim političkim stavovima.
To Hrvati i Srbi nemaju, dakle problem,nisu načisto sami sa sobom.
Mada tu i tamo ima malo kontraditornosti, recimo hrvatski lingvisti objave da je ćirilica i hrvatsko pismo, a onda posle par nedelja brane Srbima tu istu ćirilicu, jer su se borili protiv ćirilice u ratu. To su već dečije bolesti, koje smo mi preležali.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Makedoniji
PostPostano: 24 ožu 2013, 15:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ruj 2012, 22:55
Postovi: 118
@Jagnje

Upravo tako. Imamo važnijih stvari od toga da li neko u Skoplju diže spomenik Filipu i Aleksandru.
Naravno, nije mi drago kada čujem da imaju problema sa Albancima, ali njihova država, njihova stvar. Svu sreću želim.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Makedoniji
PostPostano: 24 ožu 2013, 15:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 20:35
Postovi: 13034
Lokacija: Zagreb
A jesi li ikada pomislio da je "srpski južnjački dijalekt" zapravo dio bugarsko-makedonskog jezika, mislim nema padeža, naglasci nemaju veze s novoštokavskim , ne provodi se vokalizacija...

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Makedoniji
PostPostano: 24 ožu 2013, 15:50 
Offline

Pridružen/a: 30 sij 2012, 17:47
Postovi: 4042
Jagnjeca brigada je napisao/la:
Whiteone je napisao/la:
Jagnjeca brigada, a šta sam ja to rekao drugačije od tebe ? Prvo kažeš potpuno, pa onda možda baš ne. Daj odluči se, nemoj da budeš licemeran. Kaži da se ne slažeš ni sa SPC, i da ti lično priznaješ i njihovu nepriznatu crkvu. Kaži i da su stariji od Grka i da su im Grci ukrali istoriju, kaži sve što oni žele da budu, pa onda meni nešto prigovaraj.

Ali moramo biti iskreni, granica koju su povukli komunisti, ne može da zaustavi jezik i nacionalna osećanja.
Ili ovi Srbi iz Vranja i Leskovca nisu Srbi, nego su Makedonci ili Bugari ... ili Makedonci sa severa Makedonije nisu Makedonci već Srbi.
Pričamo iskreno i otvoreno, nismo političari i lažovi.


Istorija je neumoljiva. Da se oslobođenje od Turaka desilo ranije, da nije bilo ovoga ili onoga, drugu priču bi pričali. Ali to su nagađanja...

Granica je granica, čak i ako su se Makedonci popišali na našu (ali to će se već njima osvetiti gore nego nama). Stvarnost je stvarnost.

Imaju poseban jezik, imaju neku zajedničku istoriju, imaju osećanje pripadnosti jednoj grupi, koja nije ni srpska, ni bugarska, ni grčka (barem je to dominantno osećanje), imaju svoju državu. Da su nešto manje zaluđeni, imali bi i svoju crkvu.

Naravno da ove antičke gluposti ne priznajem i ne odobravam, ali kad razmisliš, ni kod drugih naroda ne priznaješ sve konstrukcije iz njihove prošlosti. Uzmimo primer Srba i Hrvata. Ili posebno Bošnjaka (mada oni nisu načisto ni sami sa sobom).

To što se neko vređa zbog ovog mog mišljenja, apsolutno me ne zanima.

Rea je napisao/la:
Mislim da je vreme da se okanemo tih svojatanja na Balkanu, Makedonci su zaseban narod, kao i Bošnjaci i glupo je i jednima i drugima nametati nešto drugo jer to samo produbljuje jaz. Naravno, ti ako se osećaš kao Srbin niko nema pravo da ti to ospori, ali nemoj ni ti nekome odlučivati ko je i šta je.

Slažem se da je ovo sa antičkom Makedonijom malo smešno, ali ih razumem, okruženi su sa narodima koji im svako malo nešto osporavaju, mora postojati neki odbrambeni mehanizam.


+1

To sa antikom se ne razlikuje puno od onoga što drugi rade. Albanci i Makedonci, pa u manjoj meri i Bugari i Grci. Makedonci su male mace prema onome što piskaraju po albanskim udžbenicima (pa se mi ovde čudimo kad pričamo sa nekim Albancem kao da je sišao sa druge planete).

A što se svojatanja tiče... ne moraju ni Srbi baš da se petljaju u svako sranje. Posebno kad imamo u vidu odnos Makedonaca prema ulozi Srbije u balkanskim ratovima, dva svetska rata, razvoju infrastrukture, školstva, zdravstva, pa čak i nacionalne svesti, u njihovoj državi.

Srbi i građani srpske države su oni koji ostaju tu i u najteža vremena i kroz najteža iskušenja. Svi ostali se smeškaju i sarađuju do prve prilike da, ako mogu slikovito da se izrazim, zabodu nož u leđa.

Zato kažem. Sa srećom susedi.


Možeš malo pojasniti o tom smješkanju i surađivanju i zabijanju noža u leđa? Stvarno mi nije ništa jasno. :neznam

_________________
(*_*)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Makedoniji
PostPostano: 24 ožu 2013, 16:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 vel 2012, 12:30
Postovi: 12935
Divlja svinja5 je napisao/la:
Možeš malo pojasniti o tom smješkanju i surađivanju i zabijanju noža u leđa? Stvarno mi nije ništa jasno. :neznam


Pa prosto... Ne znam zašto ti nije jasno. Tj. jasno ti je, samo bez potrebe pokrećeš priču.

Čemu težnja da se u srpsku naciju ili državu inkorporira element, kome pripadnost srpstvu ili pripadnost srpskoj državi ili pripadnost zajedničkoj državi tipa YU predstavlja usmerenje samo u trenucima kada nema drugog izbora, kada postoji direktna korist i sl? Zašto da jedno srpsko dete padne za tvorevinu koja će sutra odneti hiljade života ili makar biti izvor nestabilnosti i tenzije?

Zaista ne vidim šta bi Srbija dobila da se milion i po Bošnjaka sutra opet naprže na bratstvo-jedinstvo, pa da opet budemo jarani dok se ne vrate u osnovno agregatno stanje. Ili šta bi Srbija dobila sa milion i po Makedonaca kod kojih je zbunjenost nešto veća a opasnost nešto manja? Ili, da izletim u velikosrpske vode, šta bi Srbija dobila npr uzimanjem delova Hrvatske?

Da se vratim na Makedoniju. Za ime Boga, zašto bi se Srbija petljala u nešto što je podaleko od njenog "težišta", sa narodom koji je odlučio da ne želi da živi sa Srbima, sa narodom koji zatire sve srpsko, istina ne fizički, što ih ipak stavlja na viši nivo od pojedinih. Sa narodom koji je priznao terorističku državu na teritoriji RS, samo par godina pošto je potpisao sporazum o granici sa našom državom. I sa narodom koji uz to živi sa izuzetno brojnim drugim narodom, za kojeg važi sve od nabrojanog pa puta 10. Da ne pominjemo kako bi petljanje uticalo na odnose sa npr Grčkom ili Bugarskom.

Makedonci su nam, da kažemo bliski. Nije palo previše krvi, nema nekih graničnih sporova. Eto postoji pitanje tzv MPC, koje će verujem biti rešeno. Imamo pristojne ekonomske i kulturne odnose. To bi bilo to. Želim im sreću, ali ako je sudbina da potonu pod težinom izbora koje su sami pravili, Srbija tu ne treba da mrdne prstom. U slučaju nekog crnog scenarija, verujem da će izbeglice biti primljene, da će Srbi dobiti mesto u Srbiji kao i brojni nesrećnici koji su tokom vekova napuštali svoja ognjišta itd.

Naklonjen, ali neutralan sused. Kraj.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Makedoniji
PostPostano: 24 ožu 2013, 16:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 vel 2012, 12:30
Postovi: 12935
volvoks je napisao/la:
A jesi li ikada pomislio da je "srpski južnjački dijalekt" zapravo dio bugarsko-makedonskog jezika, mislim nema padeža, naglasci nemaju veze s novoštokavskim , ne provodi se vokalizacija...


Nikad čuo za bugarsko-makedonski jezik.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Makedoniji
PostPostano: 24 ožu 2013, 23:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 pro 2011, 21:58
Postovi: 9127
Lokacija: Zagreb
sokoli je napisao/la:
.Znaci li to da cemo mi prvom prilikom aneksirati sollun.Znaci li to da mi imamo teritorijallne pretensije prema grckoj?


slika

Jagnjeca brigada je napisao/la:
volvoks je napisao/la:
A jesi li ikada pomislio da je "srpski južnjački dijalekt" zapravo dio bugarsko-makedonskog jezika, mislim nema padeža, naglasci nemaju veze s novoštokavskim , ne provodi se vokalizacija...


Nikad čuo za bugarsko-makedonski jezik.


Mislio je na

http://en.wikipedia.org/wiki/Torlakian_dialect

I podrazumijevao da je makedonski jezik zapravo dio bugarskog.

@sokoli, snezana

Uz granicu sa Makedonijom sa grčke strane ima li neka značajnija populacija Albanaca i Makedonaca? Držite li se makar tamo zajedno( s obzirom da ste i jedni i drugi ugnjetavani od Grka) ?

@sokoli

U Dalmaciji i Bosni je ostalo dosta ilirskog stanovništva po brdima koje se tek naknadno pomiješalo s nama Slavenima, a neki gotovo i da nisu. Ima i u Hercegovini ali manje. Ali to je porijeklo. Odnosno dio porijekla hrvatskog naroda, mi nismo 100 % Slaveni i nepravimo oko toga problem.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Makedoniji
PostPostano: 24 ožu 2013, 23:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 20:35
Postovi: 13034
Lokacija: Zagreb
Jagnjeca brigada je napisao/la:
volvoks je napisao/la:
A jesi li ikada pomislio da je "srpski južnjački dijalekt" zapravo dio bugarsko-makedonskog jezika, mislim nema padeža, naglasci nemaju veze s novoštokavskim , ne provodi se vokalizacija...


Nikad čuo za bugarsko-makedonski jezik.

Bio sam pristojan pa ga nisam nazvao bugarskim :zubati
slika
Ovo je gori slučaj od našeg jer mi dijelimo samo jedan dijalekt, koji je nažalost izabran za osnovu službenog jezika, dok su njima gotovo svi zapadni dijalekti zajednički...

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Makedoniji
PostPostano: 24 ožu 2013, 23:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 vel 2012, 12:30
Postovi: 12935
volvoks je napisao/la:
Ovo je gori slučaj od našeg jer mi dijelimo samo jedan dijalekt, koji je nažalost izabran za osnovu službenog jezika, dok su njima gotovo svi zapadni dijalekti zajednički...


Jel' ovo trenutak kad ja proglasim "Srbi svi i svuda"? :zubati


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 2193 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 88  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 42 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO