HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 16 tra 2024, 21:37.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 2193 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45 ... 88  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Događanja u Makedoniji
PostPostano: 15 vel 2015, 20:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 lis 2014, 09:58
Postovi: 2352
Lokacija: Република Српска/Republika Srpska
E da - jos sam zaboravio da kazem. Ako on misli na bazu za obuku specijalnih jedinica sa terenima, vjezbalistima i smjestajem polaznika, pa zar misli da moze ko god hoce da zaviri tu.

_________________
Za dobar zivot nije rodjen svako


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Makedoniji
PostPostano: 15 vel 2015, 21:15 
Offline

Pridružen/a: 08 lis 2012, 15:49
Postovi: 1565
boksnamnik je napisao/la:
Da li sam te dobro shvatio. Ti ne kazes da Srbi drze vlast u Makedoniji, vec prosrpski krugovi?
Cekaj, mogu i ja sad da pocnem izmisljati teorije zavjere, a pri tome ne postaviti ispod svog teksta niti jedan pisani trag. Ne ide to tako sokole.
Sto se Batajnice tice, zivio sam tamo skoro godinu dana i dobro znam da postoji vojni aerodrom koji ce uskoro prestati biti vojni, ali nigdje nisam vidjeo te tvoje trospratnice.
Sledeca stvar, govoris o izbjeglicama u Makedoniji. Pa gdje ce ljudi bjezati nego dole. Nece valjda ici na Pastrik i okolinu Prizrena gdje je bilo zariste sukoba. Dobro se to zna.
Nato napadi su bili jer je zvanicna Srbija u to vrijeme bila megalomanskih ambicija i naravno radi izbjeglica, ali nije zbog teorije o Makedoniji.
Ti iznosis teorije, ali to treba nekako da potkujes informacijama, a ne nagadjanjima.
Jedino sto je vjerodostojno danas je da je i dalje srpska sluzba bezbjednosti najjaca u regionu, ali ne toliko koliko ti tvrdis. Jedinu prevagu ima u tome sto ima dobru osnovu iz bezbjednosne sluzbe bivse Jugoslavije i nista vise.


Ok ako tako hocesh ili ako ti se to vishe dopada cu ovako da ti objasnim.Ali ahmeti nije srbin ali ako ga isecesh na cetiri komade od njega ce da ti ispadnu cetri sheshelja.I aleksandar karadjordje nije bio rodom srbin ali je dosta toga napravio za srbiju a nama jebo sve po spisku.Inace aleksandar karadjordjevic i ibrahim rugova su daljnji rodjaci.Sprema gilasovoj knjizi o josipu brozu titu ispada da je i on bio allbanac iz familije kuçi iz malesije ali on nam je jebo majku vishe od polla veka.Rahman morina muzh bratisllave bube isto je bio allbanac ali koliko je on bio allbanac.
Kao ovi koje sam spomenuo su ali ahmeti, grk nikolla gruevski, sasha mijallkov iz kumanova zajedno sa gordankom jankullovskom ili u narodu poznata kao goca brk.Znaci potpuno kumanovsko porecanska kllapa drzhi makedoniju u shaci.
Za batajnicu moguce da ti ja to nisam najbolje objasnio.Ja u taj objekat nisam bio.Po informacijama to bi treballo biti na izllazku iz beograda.Znaci predje se savski most predje se beogradska arena sada prodje se zemun ili ne to ne znam.Al na putu prema batajnici sa leve strane ili recimo put iz hrvatske granice do beograda sa desne strane treba da je neko shiprazhje ili neka shumica.Iza toga su sportski centrovi bivsheg SSUP.Tu postoje dva niska objekta nalik na svllacionice.U dubini tih objekata na tri etazhe to je datoteka tajnih slluzhbi od ozne pa do dana danashnjeg.Nemash saznanja jer te nije to interesovallo.
Prijatelju kada govorimo o izbjeglicama trebamo napomenuti jednu stvar.Batalimo prazne price i uvelicavanja tadashnje srpske DB da na kosovu ima milione uck boraca.ja sam licno bio od pocetka pa do kraja tog rata.danas se upisuju veterani rata na kosovu.Upisani su oko 23 000 vojnika i ucesnika u oruzhanom konfliktu.To nije istina.Od tih polla su samo nosilli turshiju za uck.Moje je mishljenje da je billo maksimallno 8-10 hiljada vojnika pod oruzhjem.I jedno 2-3 hiljade bez oruzhja.Da u sllucaju jedan pogine ovaj drugi odmah se dohvati njegove pushke.Imali smo puno takvih.
Srbija je imalla oko 100 hiljada vojnika i policajaca sa josh 50 hiljada dobrovoljaca i naoruzhanih srba sa kosova i ostalih djellova bivshe jugosllavije to je 150 hiljada naoruzhanih vojnika.Recimo 30 vecih naseljenih gradova na kosovu svaki bi grad bio opkruzhen sa 5000 vojnika.Ne bi mogllo da se probije ni vrabac a ne izbeglice.Akcija na kosovu se ne bi zvalla potkovica nego bi se zvalla ring.Prema pashtriku isto je billo izbeglica.U allbaniju je isto boillo vishe od polla miliona raseljenih.To je bio isti cilj.Da allbanija kao siromashna zemlja.Drzhava u rasulu josh i toliki broj izbeglica allbanija bi brzo palla na kolena.Josh bi i poceo rat medju kosovare i domace allbance.
Da nato nije napallo radi makedonije to je jasno kao dan.Ali da su nato napadi spasilli makedoniju i to je jasno ko dan.E pa ako su mene nato vojnici spasilli ja ih ne mrzim.Dok je makedonsku drzhavu nato bukvallno spasillo da ne postane evropski bejrut.I nagrada za to je billo anti nato demonstracija i zapaljivanje americke ambasade.A to je izvella srpska tajna slluzhba i njeni infiltrirani agenti u makedoniju.
Da je srpska slluzhba naj jaca u ballkanu to je fakt.Ako ne upali nishta ondak se koriste stari dosiei za ucenjivanje i primoravanju na saradnju.
Trenutno hrvatska tajna slluzhba ima prednosti u prisllushkivanju telekomunikacija i skupljanju informacija.Jer koriste americki sistem za prisllushkivanje.Oni skupljaju informacije.Njihova slluzhba analitike to sve analizira i shta smeta za interesno to dalje poshalje CIA na daljnu obradu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Makedoniji
PostPostano: 15 vel 2015, 21:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 lip 2009, 12:19
Postovi: 5376
Lokacija: Croatia Alba; site:hercegbosna.org/forum
boksnamnik je napisao/la:
Pa cekaj. Ako je dobro cuvano - pa kako je bas soko to uspio vidjeti. Ne budimo naivni. Vojno cuvani objekti su nepristupacni ne samo civilima nego i vecini vojske.


Za sada nije rekao da je sam vidio, nego da se arhiv službi državne sigurnosti nalazi tamo.

Po mojim spoznajama tamo se ne nalazi cijeli arhiv, nego samo izdvojeni odjel arhiva, ali neka @sokoli pojasni što je mislio.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Makedoniji
PostPostano: 15 vel 2015, 21:52 
Offline

Pridružen/a: 08 lis 2012, 15:49
Postovi: 1565
Glazbenik je napisao/la:
boksnamnik je napisao/la:
Pa cekaj. Ako je dobro cuvano - pa kako je bas soko to uspio vidjeti. Ne budimo naivni. Vojno cuvani objekti su nepristupacni ne samo civilima nego i vecini vojske.


Za sada nije rekao da je sam vidio, nego da se arhiv službi državne sigurnosti nalazi tamo.

Po mojim spoznajama tamo se ne nalazi cijeli arhiv, nego samo izdvojeni odjel arhiva, ali neka @sokoli pojasni što je mislio.

Prije nato napada veliki deo te arhive vagonom je prenet u smederevo gde je izgoreno od strane srpske drzhavne bezbednosti.Ali veliki deo i onaj najvazhniji se josh uvek tamo cuva.
Ranije na tom dellu gde je bio taj objekat je postajao ausfahrt sa gllavnog puta sa nadpisom:sroprtski rekreativni centar saveznog sekretarijata unutrashnjih poslova skraceno ssup


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Makedoniji
PostPostano: 15 vel 2015, 22:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 lis 2014, 09:58
Postovi: 2352
Lokacija: Република Српска/Republika Srpska
Dobro sokole. Predajem se. Previse mi je to za danas, ali stvarno.
Vidim da se ti vodis nekom svojom logikom i carsijskim pricama. Da li stvarno mislis da je neko toliko glup, a da ne prikriva tragove time sto ce plasirati jednu pricu da bi bas svi mi povjerovali u to?
To je sve u domenu nagadjanja i nicega vise.
Logika bi prije bila da je sve to o cemu pricas ili Topcider ili nedodirljiva Rakovica ili pak podzemna skladista oko Jagodine. Eto malo da i ja unesem konfuzije.
Iz prethodnih zapisa ja mogu zakljuciti jednu od tri stvari:
1. Glazbenik i ti ste jedan lik ili
2. Znate mnogo vise od nas obicnih smrtnika ili
3. Vasi izvori informacija su forumi potpomognuti nekom Vasom cudnom logikom

_________________
Za dobar zivot nije rodjen svako


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Makedoniji
PostPostano: 15 vel 2015, 22:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 lip 2009, 12:19
Postovi: 5376
Lokacija: Croatia Alba; site:hercegbosna.org/forum
boksnamnik je napisao/la:
2. Znate mnogo vise od nas obicnih smrtnika ili


Ja sam običan smrtnik. :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Makedoniji
PostPostano: 15 vel 2015, 22:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
Ima čudesne moći otkako se zamonašio :zubati

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Makedoniji
PostPostano: 15 vel 2015, 22:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 lip 2009, 12:19
Postovi: 5376
Lokacija: Croatia Alba; site:hercegbosna.org/forum
Zadar1993 je napisao/la:
Ima čudesne moći otkako se zamonašio :zubati


Samo mi reci jesi li na inauguraciji sjedio ili stajao. Ja sam bio kod dr. Ćorušića, on je sjedio u lijevom bloku.

Žao mi je što smo se mimoišli.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Makedoniji
PostPostano: 15 vel 2015, 22:41 
Offline

Pridružen/a: 08 lis 2012, 15:49
Postovi: 1565
boksnamnik je napisao/la:
Dobro sokole. Predajem se. Previse mi je to za danas, ali stvarno.
Vidim da se ti vodis nekom svojom logikom i carsijskim pricama. Da li stvarno mislis da je neko toliko glup, a da ne prikriva tragove time sto ce plasirati jednu pricu da bi bas svi mi povjerovali u to?
To je sve u domenu nagadjanja i nicega vise.
Logika bi prije bila da je sve to o cemu pricas ili Topcider ili nedodirljiva Rakovica ili pak podzemna skladista oko Jagodine. Eto malo da i ja unesem konfuzije.
Iz prethodnih zapisa ja mogu zakljuciti jednu od tri stvari:
1. Glazbenik i ti ste jedan lik ili
2. Znate mnogo vise od nas obicnih smrtnika ili
3. Vasi izvori informacija su forumi potpomognuti nekom Vasom cudnom logikom

O shok un jom un.Quhem sokol hasani -hasa
jam banor i nje qyteze te vogel qe quhet meilen ne largesi prej 20 kilometrave nga cyrichu.I lindur ne maqedoni.Jamqytetare zviceran -i maqedonise -bulgarise.Urdhero nese te bjen ruga ne zvicer te pres me buk kryp e zemer.Ka sokoli zemer per miq e per hasem.
U prevodu ovo ti znaci: drzhe ja sam ja.zovem se sokol hasani-hasa.Ja sam gradjanin jedne male varoshice koja se zove meilen, i je udaljena otprilike 20 kilometara od ciriha.Rodjen sam u makedoniju.Gradjanin sam swicarske, makedonije i bugarske.U sllucaju da nekad dodjesh u cirihu sllobodno javi se.Hleba soli i srca imam dovoljno i za prijatelje i za neprijatelje.Ako me neshto ne razumesh na ovaj koliko ga poznajem srpski mogu ti sve doobjasniti na makedonski, allbanski, njemacki,italijanski, bugarski, pa cak i na turski sa kojim ne mogu bash puno da se pohvalim ali ni u tursku ne ostajem glladan.
Prijatelju i u nashim redovima za vreme rata su postojalle slluzhbe koje su prikupljalle informacije, iste klasificiralle i analiziralle.Znaci da je postojalla neka vrsta slluzhbe analitike.Shta ne znaci da su uvijek sve informacije bille tacne.Ali u taj kongllomerat informacija duzhnost je billa da seizvuce ono najbolje i najzdravije.
I ja sam jedan obican smrtnik


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Makedoniji
PostPostano: 15 vel 2015, 22:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 lis 2014, 09:58
Postovi: 2352
Lokacija: Република Српска/Republika Srpska
Zadar1993 je napisao/la:
Ima čudesne moći otkako se zamonašio :zubati


:palacgore1

_________________
Za dobar zivot nije rodjen svako


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Makedoniji
PostPostano: 15 vel 2015, 22:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 lis 2014, 09:58
Postovi: 2352
Lokacija: Република Српска/Republika Srpska
Glazbenik je napisao/la:
boksnamnik je napisao/la:
2. Znate mnogo vise od nas obicnih smrtnika ili


Ja sam običan smrtnik. :zubati


Znaci, ti i ja isto, a evo vidim i soko. Joj kombinacije. Sve sami teoreticari zavjere.
:zubati

_________________
Za dobar zivot nije rodjen svako


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Makedoniji
PostPostano: 15 vel 2015, 22:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 lis 2014, 09:58
Postovi: 2352
Lokacija: Република Српска/Republika Srpska
sokoli je napisao/la:
boksnamnik je napisao/la:
Dobro sokole. Predajem se. Previse mi je to za danas, ali stvarno.
Vidim da se ti vodis nekom svojom logikom i carsijskim pricama. Da li stvarno mislis da je neko toliko glup, a da ne prikriva tragove time sto ce plasirati jednu pricu da bi bas svi mi povjerovali u to?
To je sve u domenu nagadjanja i nicega vise.
Logika bi prije bila da je sve to o cemu pricas ili Topcider ili nedodirljiva Rakovica ili pak podzemna skladista oko Jagodine. Eto malo da i ja unesem konfuzije.
Iz prethodnih zapisa ja mogu zakljuciti jednu od tri stvari:
1. Glazbenik i ti ste jedan lik ili
2. Znate mnogo vise od nas obicnih smrtnika ili
3. Vasi izvori informacija su forumi potpomognuti nekom Vasom cudnom logikom

O shok un jom un.Quhem sokol hasani -hasa
jam banor i nje qyteze te vogel qe quhet meilen ne largesi prej 20 kilometrave nga cyrichu.I lindur ne maqedoni.Jamqytetare zviceran -i maqedonise -bulgarise.Urdhero nese te bjen ruga ne zvicer te pres me buk kryp e zemer.Ka sokoli zemer per miq e per hasem.
U prevodu ovo ti znaci: drzhe ja sam ja.zovem se sokol hasani-hasa.Ja sam gradjanin jedne male varoshice koja se zove meilen, i je udaljena otprilike 20 kilometara od ciriha.Rodjen sam u makedoniju.Gradjanin sam swicarske, makedonije i bugarske.U sllucaju da nekad dodjesh u cirihu sllobodno javi se.Hleba soli i srca imam dovoljno i za prijatelje i za neprijatelje.Ako me neshto ne razumesh na ovaj koliko ga poznajem srpski mogu ti sve doobjasniti na makedonski, allbanski, njemacki,italijanski, bugarski, pa cak i na turski sa kojim ne mogu bash puno da se pohvalim ali ni u tursku ne ostajem glladan.
Prijatelju i u nashim redovima za vreme rata su postojalle slluzhbe koje su prikupljalle informacije, iste klasificiralle i analiziralle.Znaci da je postojalla neka vrsta slluzhbe analitike.Shta ne znaci da su uvijek sve informacije bille tacne.Ali u taj kongllomerat informacija duzhnost je billa da seizvuce ono najbolje i najzdravije.
I ja sam jedan obican smrtnik


Aj da se i ja falim malo.
Nema mjesta gdje nisam bio.
U Riju, Tokiju, Kairu i .... Meksiko sitiju .... Tu takodje nisam bio.
Zar hleb i so nije srpski obicaj?
Ja se malo nasalim s tobom, a ti odmah produbis temu.
Slobodno i ti dodji kod mene u Podrinje :)

_________________
Za dobar zivot nije rodjen svako


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Makedoniji
PostPostano: 15 vel 2015, 23:08 
Offline

Pridružen/a: 08 lis 2012, 15:49
Postovi: 1565
boksnamnik je napisao/la:
sokoli je napisao/la:
O shok un jom un.Quhem sokol hasani -hasa
jam banor i nje qyteze te vogel qe quhet meilen ne largesi prej 20 kilometrave nga cyrichu.I lindur ne maqedoni.Jamqytetare zviceran -i maqedonise -bulgarise.Urdhero nese te bjen ruga ne zvicer te pres me buk kryp e zemer.Ka sokoli zemer per miq e per hasem.
U prevodu ovo ti znaci: drzhe ja sam ja.zovem se sokol hasani-hasa.Ja sam gradjanin jedne male varoshice koja se zove meilen, i je udaljena otprilike 20 kilometara od ciriha.Rodjen sam u makedoniju.Gradjanin sam swicarske, makedonije i bugarske.U sllucaju da nekad dodjesh u cirihu sllobodno javi se.Hleba soli i srca imam dovoljno i za prijatelje i za neprijatelje.Ako me neshto ne razumesh na ovaj koliko ga poznajem srpski mogu ti sve doobjasniti na makedonski, allbanski, njemacki,italijanski, bugarski, pa cak i na turski sa kojim ne mogu bash puno da se pohvalim ali ni u tursku ne ostajem glladan.
Prijatelju i u nashim redovima za vreme rata su postojalle slluzhbe koje su prikupljalle informacije, iste klasificiralle i analiziralle.Znaci da je postojalla neka vrsta slluzhbe analitike.Shta ne znaci da su uvijek sve informacije bille tacne.Ali u taj kongllomerat informacija duzhnost je billa da seizvuce ono najbolje i najzdravije.
I ja sam jedan obican smrtnik


Aj da se i ja falim malo.
Nema mjesta gdje nisam bio.
U Riju, Tokiju, Kairu i .... Meksiko sitiju .... Tu takodje nisam bio.
Zar hleb i so nije srpski obicaj?
Ja se malo nasalim s tobom, a ti odmah produbis temu.
Slobodno i ti dodji kod mene u Podrinje :)

Jer to u sremsko vukovarsku zhupaniju.Na samu granicu zhupanije u blizini antunovaca, erestinova.Isto i tenja nije daleko.Cesto posjecujem prijatelje iz naselja aerodrom u osijeku.Pa mogu te posjetiti.Wiso nicht


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Makedoniji
PostPostano: 15 vel 2015, 23:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 lip 2009, 12:19
Postovi: 5376
Lokacija: Croatia Alba; site:hercegbosna.org/forum
sokoli je napisao/la:
Jer to u sremsko vukovarsku zhupaniju.Na samu granicu zhupanije u blizini antunovaca, erestinova.Isto i tenja nije daleko.Cesto posjecujem prijatelje iz naselja aerodrom u osijeku.Pa mogu te posjetiti.Wiso nicht


Antunovac, Ernestinovo i Tenja su u Osječko-baranjskoj županiji, a Podrinje je u općini Markušica u Vukovarsko-srijemskoj.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Makedoniji
PostPostano: 15 vel 2015, 23:21 
Offline

Pridružen/a: 08 lis 2012, 15:49
Postovi: 1565
Glazbenik je napisao/la:
sokoli je napisao/la:
Jer to u sremsko vukovarsku zhupaniju.Na samu granicu zhupanije u blizini antunovaca, erestinova.Isto i tenja nije daleko.Cesto posjecujem prijatelje iz naselja aerodrom u osijeku.Pa mogu te posjetiti.Wiso nicht


Antunovac, Ernestinovo i Tenja su u Osječko-baranjskoj županiji, a Podrinje je u općini Markušica u Vukovarsko-srijemskoj.

Pa da ako se ne varam od antunovaca treba da je daleko 10-15 kilometara.Ako me pamcenje dobro sluzhi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Makedoniji
PostPostano: 15 vel 2015, 23:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 lis 2014, 09:58
Postovi: 2352
Lokacija: Република Српска/Republika Srpska
....

_________________
Za dobar zivot nije rodjen svako


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Makedoniji
PostPostano: 15 vel 2015, 23:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 lis 2014, 09:58
Postovi: 2352
Lokacija: Република Српска/Republika Srpska
E pa moram vas razocarati. Nije to Podrinje, vec regija :)

_________________
Za dobar zivot nije rodjen svako


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Makedoniji
PostPostano: 16 vel 2015, 00:20 
Offline

Pridružen/a: 08 lis 2012, 15:49
Postovi: 1565
boksnamnik je napisao/la:
E pa moram vas razocarati. Nije to Podrinje, vec regija :)

Ma sigurno se mi poznajemo.vrijeme ce pokazati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Makedoniji
PostPostano: 16 vel 2015, 17:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 lis 2014, 09:58
Postovi: 2352
Lokacija: Република Српска/Republika Srpska
Sokole, da li je ovo potvrda da je makedonska politika u sjenci Srbije? Ne salim se sad, nego te ozbiljno pitam za misljenje.

Citat:
Vučić: Poštovanje i poverenje između dve vlade

PONEDELJAK, 16. FEB 2015.

U Skoplju je održana zajednička sednica vlada Srbije i Makedonije. Potpisano sedam sporazuma. Prethodno je premijer Srbije Aleksandar Vučić imao sastanak sa makedonskim kolegom Nikolom Gruevskim, kao i ministri sa makedonskim kolegama.

Premijer Srbije Aleksandar Vučić, na konferenciji za novinare, istakao je da su današnji razgovori bili uspešniji od prve sednice u Beogradu 2013. godine, zato što su njihovi predstavnici imali priliku da se bolje upoznaju i konkretizuju pojedina pitanja.

"Izašli smo ne samo sa sedam sporazuma, već i sa mnogo projekata koje moramo da završavamo, neke u ovoj, a neke u 2016. godini. Uspeli smo da nađemo zajedničke interese u svim sferama društva", naglasio je Vučić.

Kao primer naveo je zajedničku nabavku vakcina kojom će biti ostvarene uštede u budžetu obe države.

Prema njegovim rečima, na sednici je bilo reči o završetku Koridora 10 do septembra 2016. godine, izgradnji 400-kilovoltne dalekovodske mreže između Niša i Štipa, koja bi, kako je rekao, mogla da bude otvorena decembra ove godine, o izgradnji gasne konekcije Vranje–Kumanovo, izgradnji železnice do Grčke...

"Iz ovoga možete da vidite koliko stvari smo rešavali i koliko je toga pred nama. Naša politička otvorenost, poštovanje i poverenje koje postoji između dve vlade, i između nas dvojice kao predsednika vlade, važni su za uzajamne odnose, na kojima je veoma važno da nastavimo da radimo", rekao je Vučić.

Vučić je dodao da su dve zemlje jedna drugoj veoma važni kao spoljnotrgovinski partneri.

Navodeći kao primer da je bilo i razgovora o otvaranju zajedničkih diplomatsko-konzularnih predstavništava u pojedinim zemljama, Vučić je istakao da je učinjeno sve što je moglo da se učini, da će ove godine biti vidljivi rezultati, ali i da veruje da će sledeća sednica biti još produktivnija.

slika

Jedna od tema bile su i evrointegracije, a Gruevski je izrazio uverenje da Srbija i Makedonija moraju da rade na procesu jačanja dijaloga, zatvaranju pitanja iz prošlosti, poštovanju principa međunarodnog prava, jačanju dobrosusedskih odnosa, ublažavanju efekata globalne ekonomske krize i ostvarivanju zajedničkih projekata koji će omogućiti otvaranje novih radnih mesta.

Prema njegovim rečima, brojne inicijative i predlozi o namerama da se one brže sprovedu, kao i sedam bilateralnih ugovora i dokumenata doprineće boljoj ekonomskoj saradnji.

"Imali smo konstruktivnu i produktivnu sednicu vlade i očekujem da će ovi ugovori biti novi ekonomski plus koji će biti u interesu obe zemlje", zaključio je Gruevski.

Odgovarajući na pitanje novinara šta će biti učinjeno da se ne ponovi postavljanje bilborda u Makedoniji sa antisrpskim porukama, Gruevski je istakao da je to stav pojedinaca koji je dozvoljen u svakom demokratskom društvu, ali da to nije i zvaničan stav makedonske vlade.

"Politika Vlade Makedonije je da ima što je moguće bolje odnose sa svojim susedima, a Srbija je sused s kojom imamo odlične odnose i hteli bismo da oni potraju. U svakoj državi postoje pojedinci ili partije koje drugačije gledaju na određene stvari i to se u demokratskom okruženju ne može isključiti. Te bilborde je postavila jedna vanparlamentarna stranka i to je njihov stav, a ne stav Republike Makedonije", poručio je Gruevski.

slika

Predstavnici vlada dveju država potpisali su sporazume o ekonomskoj saradnji, saradnji u oblasti turizma, o utvrđivanju graničnih procedura za železnički granični prelaz Tabanovci–Preševo, saradnji u oblasti nauke, obrazovanja i tehnologija, saradnji u oblasti održivog razvoja i zaštite životne sredine, saradnji u oblasti kulture, kao i plan za održavanje konsultacija za period 2015–2016. između ministarstava spoljnih poslova Srbije i Makedonije.

_________________
Za dobar zivot nije rodjen svako


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Makedoniji
PostPostano: 18 vel 2015, 14:39 
Offline

Pridružen/a: 08 lis 2012, 15:49
Postovi: 1565
boksnamnik je napisao/la:
Sokole, da li je ovo potvrda da je makedonska politika u sjenci Srbije? Ne salim se sad, nego te ozbiljno pitam za misljenje.

Citat:
Vučić: Poštovanje i poverenje između dve vlade

PONEDELJAK, 16. FEB 2015.

U Skoplju je održana zajednička sednica vlada Srbije i Makedonije. Potpisano sedam sporazuma. Prethodno je premijer Srbije Aleksandar Vučić imao sastanak sa makedonskim kolegom Nikolom Gruevskim, kao i ministri sa makedonskim kolegama.

Premijer Srbije Aleksandar Vučić, na konferenciji za novinare, istakao je da su današnji razgovori bili uspešniji od prve sednice u Beogradu 2013. godine, zato što su njihovi predstavnici imali priliku da se bolje upoznaju i konkretizuju pojedina pitanja.

"Izašli smo ne samo sa sedam sporazuma, već i sa mnogo projekata koje moramo da završavamo, neke u ovoj, a neke u 2016. godini. Uspeli smo da nađemo zajedničke interese u svim sferama društva", naglasio je Vučić.

Kao primer naveo je zajedničku nabavku vakcina kojom će biti ostvarene uštede u budžetu obe države.

Prema njegovim rečima, na sednici je bilo reči o završetku Koridora 10 do septembra 2016. godine, izgradnji 400-kilovoltne dalekovodske mreže između Niša i Štipa, koja bi, kako je rekao, mogla da bude otvorena decembra ove godine, o izgradnji gasne konekcije Vranje–Kumanovo, izgradnji železnice do Grčke...

"Iz ovoga možete da vidite koliko stvari smo rešavali i koliko je toga pred nama. Naša politička otvorenost, poštovanje i poverenje koje postoji između dve vlade, i između nas dvojice kao predsednika vlade, važni su za uzajamne odnose, na kojima je veoma važno da nastavimo da radimo", rekao je Vučić.

Vučić je dodao da su dve zemlje jedna drugoj veoma važni kao spoljnotrgovinski partneri.

Navodeći kao primer da je bilo i razgovora o otvaranju zajedničkih diplomatsko-konzularnih predstavništava u pojedinim zemljama, Vučić je istakao da je učinjeno sve što je moglo da se učini, da će ove godine biti vidljivi rezultati, ali i da veruje da će sledeća sednica biti još produktivnija.

slika

Jedna od tema bile su i evrointegracije, a Gruevski je izrazio uverenje da Srbija i Makedonija moraju da rade na procesu jačanja dijaloga, zatvaranju pitanja iz prošlosti, poštovanju principa međunarodnog prava, jačanju dobrosusedskih odnosa, ublažavanju efekata globalne ekonomske krize i ostvarivanju zajedničkih projekata koji će omogućiti otvaranje novih radnih mesta.

Prema njegovim rečima, brojne inicijative i predlozi o namerama da se one brže sprovedu, kao i sedam bilateralnih ugovora i dokumenata doprineće boljoj ekonomskoj saradnji.

"Imali smo konstruktivnu i produktivnu sednicu vlade i očekujem da će ovi ugovori biti novi ekonomski plus koji će biti u interesu obe zemlje", zaključio je Gruevski.

Odgovarajući na pitanje novinara šta će biti učinjeno da se ne ponovi postavljanje bilborda u Makedoniji sa antisrpskim porukama, Gruevski je istakao da je to stav pojedinaca koji je dozvoljen u svakom demokratskom društvu, ali da to nije i zvaničan stav makedonske vlade.

"Politika Vlade Makedonije je da ima što je moguće bolje odnose sa svojim susedima, a Srbija je sused s kojom imamo odlične odnose i hteli bismo da oni potraju. U svakoj državi postoje pojedinci ili partije koje drugačije gledaju na određene stvari i to se u demokratskom okruženju ne može isključiti. Te bilborde je postavila jedna vanparlamentarna stranka i to je njihov stav, a ne stav Republike Makedonije", poručio je Gruevski.

slika

Predstavnici vlada dveju država potpisali su sporazume o ekonomskoj saradnji, saradnji u oblasti turizma, o utvrđivanju graničnih procedura za železnički granični prelaz Tabanovci–Preševo, saradnji u oblasti nauke, obrazovanja i tehnologija, saradnji u oblasti održivog razvoja i zaštite životne sredine, saradnji u oblasti kulture, kao i plan za održavanje konsultacija za period 2015–2016. između ministarstava spoljnih poslova Srbije i Makedonije.

Nije samo to.I takvu politiku ne vodi samo partija vmro nego i njihov partner u koaliciji dui ili partija koja je izashla iz konflikta 2001 godine.Znaci albanske uçke na cello sa alijom ahmetijem, alias ibar, alias abaz xhuka, alias aleksandar antic.Fakt je da su 95% medija u makedoniji u rukama vllade ili pod nadzorom makedonske drzhavne bezbednosti na cello sa sashom mijallkovim.Oni se odrzhavaju od fondova koje im pllaca drzhava u ime rekllama za vlladina dostignuça.Ako otvorish te tv stanice one su pokrivene emisijama na srpskom jeziku.Svaki bi pomislio da je to invazija srpskih silikona u makedonskom javnom prostoru.Ja imam suprotno misljenje.
To je jedna smisljena strategija da se svugdje trazhe neprijatelji.Allbanci su neprijatelji jer zhele da uzmu polla makedonije.Grci su najveci neprijatelji jer ne dozvoljavaju ime.(A grci imaju pravo jer tu nikada makedonije nije billo.To je tito hteo uz pomoc te artificijallne republike da udara nizhe da se grcima oduzme sollun da bi srbija dobilla izllazak na more u sollunu.Znaci tezhillo se na liniji vidin-montana-sofija -sandanski-thesaloniki.U tim planovima sofija bi bi prestao biti gllavni grad bugarske i prestonica bi se preselilla u veliko tarnovo.)
Sa bugarima imaju ili stvaraju probleme i kad ih nema.Sa druge strane troshe se sredstava bez ikakvog razlloga na barokne zgrade spomenike llavove i magarce da bi se drzhava shto vishe zaduzhilla u neprofitabillne projekte da bi se drzhava donjella do bankrotstva.Sa sredstva javnog informiranja nastavlja se srbizacija makedonije josh jace nego za vrijeme zajednicke drzhave.
U samu partiju VMRO koja je uvek billa poznata kao jaki anti srpski bastion ukotvili su se svi infiltrirani agenti srpske drzhavne bezbednosti.To su oni uradilli pod naredbom.Oni su billi u bivshu komunisticku-socijalisticku-na kraju socijal demokratsku stranku makedonije.Ali posle skandalozne privatizacije pod vodstvom tih istih infiltriranih srpskih agenata znallo se da narod makedonije nece da oprosti sdsm-u tu bllamazhu.Pa je stiglla naredba promenite jato brzo u VMRO.Danas je vmro -dpmne kopija ravnogorskog pokreta.Billbordove sa rekllamom da se prekine so srbizacija na makedonija su klici davljenika eks premijera lupceta georgievskog koji je znacio za probugarina i koga su oborili sa vllasti deca spasica kao ali ahmeti, musa xhaferi,fazli velija,gzim ozreni, u koje dupe da stave u zhar ja ne vjerujem.Trenutno cetnici iz vardarske makedonije na cello sa grkinom nikolom gruiosom su u defanzivi. argumenti o nikosu gruiosu
https://www.youtube.com/watch?v=FHGQ88kFy1s
Situacija je takva da danas eks socijalisticka partija makedonije koja je billa lezhishte infiltriranih srpskih agenata je naj makedonska partija u makedoniju.lnfiltrirani su sada u vmro sa koalicionim partnerom dui ciji su celnici sve sami aktivni i produktivniji infiltrirani agenti udbe i sida.
Praceni su bili 25000 javnih i privatnih lica.Bombe eksplodiraju jedna za drugom.Ubrzo se ocekuju bomba za dogadjaje u skopskom kaletu sa crkvom u tvrdjavu i protestom allbanaca.postoje bombe kako je likvidiran harun aliu ili komandant kushtrimi u koju su infiltrirani i neki komandanti sa kosova na cello sa naitom hasanijem.usledice bomba kako su likvidirani djecaci u smiljkovsko jezero.bombe za likvidaciju novinara fokusa mlladenova i tetovskog profesora ruhi bakije od strane tajne slluzhbe za interese ballkan energi group i normallno njihovog gazde gazproma.
Jos jedan razgovor kako se rade zdeljke na crno.Srpski gazda nini i potpis nikosa grujosa na makedonsku banku za 1.5 miliona evra u keshu
https://www.youtube.com/watch?v=spPy1JAt5Og
Vasko evtov kazhe da je nafta otishlla u grcke ruke sa potpisom grujosa i svega sta je vredno u makedoniju.Ostallo ode u srpske ruke.
Makedonija je na putu da postane vardarska banovina.Srpska se politika ne moze odreci prisvajanju teritorija.Izgubljene teritorije u hrvatsku.Status quo pozicija u bosni gde trenutno ne ide im sve po pllanu.Odvajanje republike srpske bi znacio novi rat u koji srbi bi mozhda dozhivjeli isti pakao kao u oluju, jer nema unapred utvrdjenih pozicija i pomoc jna.A boshnjaci ne spavaju pa ni hercegovci.Nema vishe kod njih kuce bez oruzhja i sa iskustvom poslednjeg rata i novim oficirima i policiskim jedinicama treba da se racuna na njih.Jedina opcija preostaje makedonija.
Oni pokushavaju naj normalnijim putem da prisvoje makedoniju u minifederaciju,i to sa referendumom u koji bi se izjasnili vecina gradjana makedonije.Protiv kog referenduma niko ne bi nista mogo jer je to legitimno pravo jednog naroda.
Makedonija u kolenima ekonomski.Zaduzhena u dugovima i opkruzhena neprijateljima albancima grcima i bugarima , jedini spas bi gledali na kraju tunella koji vodi prema severu.
Glloballno ja mislim da ni ova politika nece da prodje.Izbori u grckoj i izjave premijera grcke o okretanju prema istoku i republici kina.srpska neodllucnost putin ili dvojka obama -merkelka mislim da je najveca koshnica ka stvaranju vardarske makedonije.Ako ne uspiju bombe da obore cara nikollu ondak ce zapad da trazhi novog koalicionog partnera u ballkanu koji ce da izvrshavaju njihova naredjenja bez pogovora.Nashe je da koristimo situaciju i da se nametnemo kao evropski posllushnici.Uz pomoc zapada da zgrabimo makedoniju i zajedno milom ili sillom da je teramo u eu.Da je otkacimo od grcko srpsko ruske alianse.Mi znamo da etnicka allbanija je nemoguca.nema teoretske shanse.Zajednicka allbanija je jedino moguca u zajednicku evropu.To trea da bude i jeste jedini nash cilj.Ne trebaju nam inati sa susjedima.Ne trebaju nam kavge za dnevnu politiku i partijske poene sa susjedima.Trebamo da budemo popustljivi prema susjedima.Ako jednom udjemo u evropi treba da se borimo vishe nego za sebe i nashe komshije da povedemo sa sobom u evropi.To je formulla za parollu svi allbanci u jednu drzhavu.Prvo koje treba da uradimo je maksomalno poboljshanje usllova za srbe na kosovu.To trerba biti prioritet allbanske glloballne politike.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Makedoniji
PostPostano: 18 vel 2015, 23:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 stu 2014, 21:01
Postovi: 1588
boksnamnik cilj Makedonaca je da stvore etnički čistu Makedoniju, oni imaju svoju nacionalnu svest i to više niko ne može da izmeni, kao što je cilj Srba takođe da oslobode Kosovo i Metohiju, oni smatraju da će to ubrzo biti moguće, jer slabi američka dominacija.

Na krilima te ''islamofobije'' koja se forsira iz Nemačke, udružiće se ako se već nisu udružili i četnici i ustaše i Makedonci i Grci ... a Bugarima samo fali jedna šibica da zapale vatru i da nastave tamo gde je stao Todor Živkov.

EU je veštačka tvorevina na čijim temeljima će možda nastati unija evropskih nacija, ali mira na Balkanu neće biti sigurno, jer ničija nije gorela do zore.

_________________
Република Српска & Herceg Bosna against Mordor.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Makedoniji
PostPostano: 19 vel 2015, 11:24 
Offline

Pridružen/a: 03 pro 2014, 17:07
Postovi: 74
Makedonija je stara Srbija.JNA se povukla iz nje upravo jer je to srpska teritorija.
Albanci su tu stranci kao i na KiM i u Grckoj,CG.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Makedoniji
PostPostano: 19 vel 2015, 15:28 
Offline

Pridružen/a: 08 lis 2012, 15:49
Postovi: 1565
strelica je napisao/la:
Makedonija je stara Srbija.JNA se povukla iz nje upravo jer je to srpska teritorija.
Albanci su tu stranci kao i na KiM i u Grckoj,CG.

Ha ha ha ha ha ha ha ulepsho si mi dan.slusham lepu muziku i povrh toga dodje kao desert vic godine.
pozdravljam te:
https://www.youtube.com/watch?v=xuYWhsjFpNM


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Makedoniji
PostPostano: 19 vel 2015, 18:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 lis 2014, 09:58
Postovi: 2352
Lokacija: Република Српска/Republika Srpska
Blitz je napisao/la:
boksnamnik cilj Makedonaca je da stvore etnički čistu Makedoniju, oni imaju svoju nacionalnu svest i to više niko ne može da izmeni, kao što je cilj Srba takođe da oslobode Kosovo i Metohiju, oni smatraju da će to ubrzo biti moguće, jer slabi američka dominacija.

Na krilima te ''islamofobije'' koja se forsira iz Nemačke, udružiće se ako se već nisu udružili i četnici i ustaše i Makedonci i Grci ... a Bugarima samo fali jedna šibica da zapale vatru i da nastave tamo gde je stao Todor Živkov.

EU je veštačka tvorevina na čijim temeljima će možda nastati unija evropskih nacija, ali mira na Balkanu neće biti sigurno, jer ničija nije gorela do zore.


Tesko da to moze da se dogodi ... Etnicki cista Makedonija.
Sta si hteo reci ovim drugim pasusom. Nije mi jasan cilj tog "udruzivanja" i protiv koga?
EU ce prebroditi probleme ... To je sigurno. Previse je ulozeno u nju da bi se sad urusila

_________________
Za dobar zivot nije rodjen svako


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Makedoniji
PostPostano: 19 vel 2015, 18:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 lis 2014, 09:58
Postovi: 2352
Lokacija: Република Српска/Republika Srpska
Sokole,
ni najveci srpski nacionalisti nisu imali u vidu Srbiju u granicama kao sto si rekao.
Nelogicnost u tvom tekstu je da albanske stranke iz vlasti preferiraju Srbiju.
To oko udruzivanja Albanije sa Kosovom bi dovelo zasigurno do rata. Nece se to desiti za naseg zivota.
To oko srpske dominacije u Makedonskom tv prostoru se slazem, jer realno je da su televizije iz Srbije mocnije.

_________________
Za dobar zivot nije rodjen svako


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 2193 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45 ... 88  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 21 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO