HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 25 tra 2024, 14:58.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 35515 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 529, 530, 531, 532, 533, 534, 535 ... 1421  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji!
PostPostano: 27 kol 2014, 10:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
edit


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji!
PostPostano: 27 kol 2014, 10:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Metemma je napisao/la:

Da, naravno, kao i dosad što su nezavisno sudstvo i policija profesionalna radili... nema tu posla za vladu i politiku, jok...

Ima posla za vladu i politiku. Da stvori nezavisno sudstvo i policiju. A ne da postavlja lopove u uprave preduzeća koje su u njenom vlasništvu.
Citat:
Da aktivnije potpomogne razvoj industrije, ne samo da čeka da joj fabrike padnu s neba.

Nema te države koja se razvila čekajući da joj ulete švapski milijarderi, mora da postoji program razvoja.


Pa jbt država daje subvencije investitorima, oslobađa poreza, daje stimulanse od od 5.000 do 10.000 evra po zaposlenom....

Jel imaš neke dodatne ideje kako da se potpomogne? I koliko bi još državnih para trebalo potrošiti na to potpomaganje (a trenutno se ne troši baš malo na to).


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji!
PostPostano: 27 kol 2014, 11:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
Pa kakve onda bajke prosipaš o pravosuđu i policiji kad i sam znaš da je njihovo ponašanje politička odluka, pa i da počnu da se ponaašaju profesionalno, to mora neko da odluči i sprovede.

Nek prepišu malo od Japana, Tajvana, Koreje, Singapura...

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji!
PostPostano: 27 kol 2014, 12:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Metemma je napisao/la:
Pa kakve onda bajke prosipaš o pravosuđu i policiji kad i sam znaš da je njihovo ponašanje politička odluka, pa i da počnu da se ponaašaju profesionalno, to mora neko da odluči i sprovede.

Pa to sam i ja napisao, samo drugim rečima.

Citat:
Nek prepišu malo od Japana, Tajvana, Koreje, Singapura...

Šta da prepišu od tih zemalja?

Ako misliš na pravnu državu, to ne može da se prepiše, to ćemo morati sami.

Ili možda misliš da su te zemlje krcate državnim firmama? Nisam te u potpunosti shvatio šta hoćeš da kažeš.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji!
PostPostano: 27 kol 2014, 12:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 sij 2010, 17:54
Postovi: 13159
Da bi imao pravnu drzavu u kojoj se postuje zakon...ti prvo mora da si bogata drzava...

Nema siromasne drzave u kojoj korupcija nije uzela maha...cak i bogate drzave su nekad pod udarom lopova u vlasti, a sta reci onda za ove druge...

Da bi sprecavao lopovluk, ti mora da organizujes i platis citav drzavni i pravni sistem...od policije, pravosudja, poreske uprave, javnih sluzbi, nadzornih organa... preko skolstva i zdravstva... sve je to lose placeno, lose nadzirano... a kad nema kontrole, po pravilu se gura ruka u med...

Povratna sprega je sto takav truli sistem onda i sprecava ekonomski razvoj, ozbiljne firme izbegavaju poslove gde da bi usli na trziste moraju da plate od politicara, do mastiljara u opstini...

Primeri Japana, Tajvana, Koreje...radi se o visoko tehnoloski razvijenim zemljama, mnogo bogatim...a to su i narodi koji imaju ozbiljan odnos prema poslu i drzavi. Tu je onda moguce da zakoni ne budu mrtvo slovo na papiru, znaju se prava i obaveze, i ko iskoci iz sina, odmah se eliminise iz drustva.

Nas slovenski i srpski mentalitet je neradnicki i koruptivan, odnos prema drzavi i opstem interesu je niske svesti... tu je po meni krucijalan problem...sve ostale falinke dolaze iz toga. To da bi se promenilo mora da se krene od jaslica, skola, vaspitanja, uzora... mi ako hocemo da opstanemo u ovakvom svetu, moramo da se promenimo, prilagodimo, obrazujemo...i vise radimo u svakom smislu...

_________________
Pokaj se Grobi! Mali korak za tebe, veliki za Srpstvo!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji!
PostPostano: 27 kol 2014, 13:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
DzoniBG je napisao/la:

Nas slovenski i srpski mentalitet je neradnicki i koruptivan, odnos prema drzavi i opstem interesu je niske svesti... tu je po meni krucijalan problem...sve ostale falinke dolaze iz toga. To da bi se promenilo mora da se krene od jaslica, skola, vaspitanja, uzora... mi ako hocemo da opstanemo u ovakvom svetu, moramo da se promenimo, prilagodimo, obrazujemo...i vise radimo u svakom smislu...

Ovo.

I rezultati toga će moći da se vide tek u narednim generacijama.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji!
PostPostano: 27 kol 2014, 13:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 sij 2010, 17:54
Postovi: 13159
Carmello Šešelj je napisao/la:
Ovo.

I rezultati toga će moći da se vide tek u narednim generacijama.


Svakako...

Nema carobnog stapica koji ce nam sutra resiti probleme... proces sazrevanja je dugorocan i mukotrpan, i zahteva ucesce svakog pojedinca.

Prvi znaci ozdravljenja ce biti kad svojim ocima vidimo da su nam cistije ulice, uredjenije fasade, pokosena trava, uredniji saobracaj... kad ljudi prestanu da kukaju na politicare i vlast, i uzmu stvari u svoje ruke onoliko koliko mogu. Politicari su uvek neki srednji presek svesti u narodu, ako se narod kroz svakog pojedinca ne menja, nema sanse da se promeni politicka elita... nemaju potrebe za time, njima je dobro i ovako...

Ne bolujemo mi od bolesti koja izbegava druge narode... naprotiv, mnogo je manje vise neuspesnih naroda i drzava, jer nisu dorasli izazovu vremena... ali to nije uteha, to bi trebao biti poziv na uzbunu. Ne mozemo vise ovako kao do sada... doziveli smo nacionalni brodolom 90-ih ne zato sto se zlo i naopako urotilo protiv nas, nego zato sto nismo bili dorasli i spremni na izazove...

Ne volim da se vadim na druge, hajde mi sami da se pogledamo u ogledalo... dosta vise bednih izgovora da su svi oko nas zli, a eto, mi smo dobri, veseljaci i junaci... dosta ulagivanja laznim stereotipima da smo dobri i pomalo neshvaceni... to je izgovor alkoholicara i narkomana...

Imaju Srbi dosta vrlina...ali i dosta mana koje te vrline onda guraju na marginu... ja znam da mozemo bolje od toga, zato ovo i pisem...

_________________
Pokaj se Grobi! Mali korak za tebe, veliki za Srpstvo!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji!
PostPostano: 27 kol 2014, 13:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
DzoniBG je napisao/la:
Carmello Šešelj je napisao/la:
Ovo.

I rezultati toga će moći da se vide tek u narednim generacijama.


Svakako...

Nema carobnog stapica koji ce nam sutra resiti probleme... proces sazrevanja je dugorocan i mukotrpan, i zahteva ucesce svakog pojedinca.

Prvi znaci ozdravljenja ce biti kad svojim ocima vidimo da su nam cistije ulice, uredjenije fasade, pokosena trava, uredniji saobracaj... kad ljudi prestanu da kukaju na politicare i vlast, i uzmu stvari u svoje ruke onoliko koliko mogu. Politicari su uvek neki srednji presek svesti u narodu, ako se narod kroz svakog pojedinca ne menja, nema sanse da se promeni politicka elita... nemaju potrebe za time, njima je dobro i ovako...

Ne bolujemo mi od bolesti koja izbegava druge narode... naprotiv, mnogo je manje vise neuspesnih naroda i drzava, jer nisu dorasli izazovu vremena... ali to nije uteha, to bi trebao biti poziv na uzbunu. Ne mozemo vise ovako kao do sada... doziveli smo nacionalni brodolom 90-ih ne zato sto se zlo i naopako urotilo protiv nas, nego zato sto nismo bili dorasli i spremni na izazove...

Ne volim da se vadim na druge, hajde mi sami da se pogledamo u ogledalo... dosta vise bednih izgovora da su svi oko nas zli, a eto, mi smo dobri, veseljaci i junaci... dosta ulagivanja laznim stereotipima da smo dobri i pomalo neshvaceni... to je izgovor alkoholicara i narkomana...

Imaju Srbi dosta vrlina...ali i dosta mana koje te vrline onda guraju na marginu... ja znam da mozemo bolje od toga, zato ovo i pisem...

Evo jedna anegdota, čisto da ilustrujem čemu treba težiti. Ovo je istinit događaj.

Jedan moj dalji rođak živi u Švajcarskoj već dugo vremena. I on je svojevremeno, pre deset i više godina, provalio šemu kako da uštedi na porezu i da plaća manje nego što treba da plaća.

I on je posle nekog vremena svojem komšiji Švajcarcu sa kojim je bio dobar, odlučio da pokaže kako da i on plaća manji porez. Ono, komšije su i dobri su.

Kada je ovaj to čuo, popizdeo je na njega i rekao mu nešto u stilu "pa jebem ti mater, primili smo te ovde i ti nas sada sve podkradaš!"

Moj rođak nije mogao da veruje na reakciju na koju je naišao. A bio je baš dobar sa tim likom. A lik mu je nakon toga pretio da će ga prijaviti muriji. Ipak ga nije prijavio, ali ne pričaju više od tada.


Kada dostignemo nivo svesti prema državi kao taj Švajcarac, to će biti to.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji!
PostPostano: 27 kol 2014, 14:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 sij 2010, 17:54
Postovi: 13159
Carmello Šešelj je napisao/la:
Evo jedna anegdota, čisto da ilustrujem čemu treba težiti. Ovo je istinit događaj.

Jedan moj dalji rođak živi u Švajcarskoj već dugo vremena. I on je svojevremeno, pre deset i više godina, provalio šemu kako da uštedi na porezu i da plaća manje nego što treba da plaća.

I on je posle nekog vremena svojem komšiji Švajcarcu sa kojim je bio dobar, odlučio da pokaže kako da i on plaća manji porez. Ono, komšije su i dobri su.

Kada je ovaj to čuo, popizdeo je na njega i rekao mu nešto u stilu "pa jebem ti mater, primili smo te ovde i ti nas sada sve podkradaš!"

Moj rođak nije mogao da veruje na reakciju na koju je naišao. A bio je baš dobar sa tim likom. A lik mu je nakon toga pretio da će ga prijaviti muriji. Ipak ga nije prijavio, ali ne pričaju više od tada.


Kada dostignemo nivo svesti prema državi kao taj Švajcarac, to će biti to.


To su ljudi koji znaju red... ne mora on da zna sta su kvarkovi, ali je bazdaren da postuje drzavu...i kad je takvih velika vecina, dobijes rezultat. Na stranu sad sto nisu ratovali stotinama godina, i da su prebogati...snaga je u tom pojedincu koji razume da od tog poreza drzava moze da postoji, i da je utaja poreza greh prema svih sunarodnicima...i na kraju i prema samom sebi...

Secam se kad sam bio u Nemackoj... naz zemljak mi prica ironcino da je pusio ispred zgrade i bacio pikavac... i sutradan nadje pikavac u postanskom sanducetu uz upozorenje da to vise ne radi... bez obzira sto radi tamo i dobro zivi...on jos nije shvatio zasto se pikavac ne baca na ulicu...

Drugi primer... prosle godine kod komsije dodju iz elektrodistribucije da mu iseku struju... otkrili ljudi da koristi namesteno brojilo koje pokazuje minimalnu potrosnju... digli dreku, dosli i rodjaci...kao, nismo to mi, to nam je neko smestio, mi smo postena familija... i na kraju uz pretnju batina oteraju ove radnike... a posto ih znam, znam da su namerno krali struju...

Pomnozi sve ove primere sa milion, pa se jasno vidi gde je problem... nekultura i spremnost na laz... neki lazovi se smatraju kao spretni i dovitljivi...pametni... imponuju ljudima... to sto drpa drzavu i sve nas...a jbg, drpaju je svi... kad bi ih prijavio ispao bi picka, cava, cinkaros...

Da ne bude da pricam samo o drugima... pre par godina na Banovom brdu sam se isparkiravao, skuceno je bilo, i dupetom opela zakacim autobus... ko za q, cuknem ga tako u neku razvodnu kutiju da mu pokvarim paljenje, majstor vergla, ali ne moze vise da upali :zubati kad sam video da je vrag odneo salu, sednem u auto i zapalim... sutra dolazi murija na vrata, privode me, beg sa lica mesta, pisu neke papire, slikaju me...na sud... Jurili su me nekoliko puta zbog neodazivanja...i na kraju predmet zastareo...

Divlji zapad... :neznam

_________________
Pokaj se Grobi! Mali korak za tebe, veliki za Srpstvo!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji!
PostPostano: 27 kol 2014, 16:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 20:35
Postovi: 13036
Lokacija: Zagreb
To je posljedica višestoljetne okupacije naših krajeva i dugog živato u feudalizmu. Država se promatrala kao neprijatelj, porez kao najveće zlo, i zato su svi gledali kako da što više zadrže za sebe, bez da se odriču svojega za dobrobit nekih stranaca, neprijatelja.

Taj se mentalitet prenosio s koljena na koljeno i još je živ kod nas, no tome ne bi smjelo biti mjesta.

Makar, mora se priznati i da su kod nas razna davanja dosta velika.

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji!
PostPostano: 27 kol 2014, 16:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
DzoniBG je napisao/la:
... neki lazovi se smatraju kao spretni i dovitljivi...pametni... imponuju ljudima...

Ovo. Kada zajebeš nekog, onda si inteligentan, a ne prevarant i lopov...

Citat:
to sto drpa drzavu i sve nas...a jbg, drpaju je svi... kad bi ih prijavio ispao bi picka, cava, cinkaros...

Još jedna jako loša stvar, a sveprisutna. I ja sam nekoliko puta izbegao da budem "sisa i drukara", a trebao sam itekako da prijavim bagru i kajem se sada zbog toga.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji!
PostPostano: 27 kol 2014, 16:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
http://www.youtube.com/watch?v=qnX0eNxLnMk

1:06:40

Менталитет... подсјетише ме ова два мапетовца са пљувањем по улици...

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji!
PostPostano: 27 kol 2014, 16:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Metemma je napisao/la:
http://www.youtube.com/watch?v=qnX0eNxLnMk

1:06:40

Менталитет... подсјетише ме ова два мапетовца са пљувањем по улици...

U šta se pretvorila Ivana Mihić kasnije, tragedija...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji!
PostPostano: 27 kol 2014, 16:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 sij 2010, 17:54
Postovi: 13159
volvoks je napisao/la:
To je posljedica višestoljetne okupacije naših krajeva i dugog živato u feudalizmu. Država se promatrala kao neprijatelj, porez kao najveće zlo, i zato su svi gledali kako da što više zadrže za sebe, bez da se odriču svojega za dobrobit nekih stranaca, neprijatelja.

Taj se mentalitet prenosio s koljena na koljeno i još je živ kod nas, no tome ne bi smjelo biti mjesta.

Makar, mora se priznati i da su kod nas razna davanja dosta velika.


Slazem se... odatle je pocelo...

Propustili smo da imamo svoje drzave kada su se neke zapadne enormno bogatile na racun osvajanja i kolonija, zapusteni pod turskom i madjarskom cizmom, bez skolovanih ljudi, bez univerziteta, van kulturnih i tehnoloskih tokova...zaostali u svakom smislu...

Pod romanticarskim zanosom borili smo se za nezavisnost, ali sve ostalo je falilo...izgubljeno vreme je bilo nenadoknadivo...onda su dosli ratovi koji su nas desetkovali, i komunizam... kad deda Boga hoce bas nekoga da zajebe, priusti mu sve to... zato je danas ovako...







Veliki Branislav Nusic... iz njegovih dela vidimo kako nije bas pre sve bilo super, a danas nista ne valja...iako je stvarao krajem 19. stoleca, likovi i karakteri ni danas nisu izgubili na vaznosti...cak neki su zivlji nego ikad... obratiti paznju na cuvenog Agatona iz Ozaloscene porodice, uz virtuoznu glumu Mise Janketica naslikao je prototip prevaranta, ulizice, foliranta...

Ako smo ista umeli, onda je to ironicni humor u kome ismevamo do suza sve nase mane...a to nije za podcenjivanje...

_________________
Pokaj se Grobi! Mali korak za tebe, veliki za Srpstvo!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji!
PostPostano: 27 kol 2014, 17:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
To jeste tako, ali samo donekle.

Imaš brdo korupcije i prevarantskog mentaliteta i u državama koje nisu bile porobljene. Španija, Portugalija, Italija (mada je ona bila delimično porobljena neko vreme).


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji!
PostPostano: 27 kol 2014, 18:40 
Offline

Pridružen/a: 30 sij 2012, 17:47
Postovi: 4042
Carmello Šešelj je napisao/la:
Metemma je napisao/la:
Nije problem kad privatnik otvori svoju firmu. Problem je kad mu s neba padne gomila starog gvožđa, puta kila puta dinara, u vidu državne firme stvarane decenijama...

Svakako, ali to je druga tema. Kojom treba da se bavi policija i sud.

[quote]

I kriminalom u državnim i javnim poduzećima se treba baviti policija i sud.

_________________
(*_*)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji!
PostPostano: 28 kol 2014, 10:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 vel 2012, 12:30
Postovi: 12935
I dok se drži konferencija o nekakvom "Zapadnom Balkanu" teroristi i razbojnici opet divljaju i pored prisustva hiljada stranih vojnika na KiM.

Prvo je juče jedna šiptarska razbojnička družina uhvaćena od strane srpske policije tokom krađe šume oko Kuršumlije, na šta su odgovorili vatrom. Tom prilikom jedan razbojnik je ranjen. Inače ne znam da li postoji još neko mesto i neki narod u Evropi koji se neprestano čitav vek bavi ovakvom pljačkom?

Onda su danas teroristi valjda izvršili osvetu i ubili žandarma Stevana Sinđelića dok je bio u patroli. Istovremeno, stotine Albanaca iz Suve Reke blokiraju autobusima sa raseljenim Srbima prolaz do pravoslavne crkve u kojoj su nameravali proslaviti praznik Velike Gospojine.

Da li će na ovo biti neke reakcije - neće. Sve je dobro, sve po starom. Ne bi čudilo da se povuče srpska policija sa administrativne linije kako ne bi smetala gospodi dok seku tuđu šumu i terorišu okolna sela. Kakava bre policija... 21. vek, Jevropa, integracije, demokratska republjika Kosova.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji!
PostPostano: 28 kol 2014, 11:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
Ekstremisti ISIS-a
Džihadisti novače u Srbiji za 'sveti rat'
slika
Teroristi ISIS-a su u stalnom kontaktu sa pristašama u Srbiji, Bosni i Crnoj Gori, Albaniji i Makedoniji

Prema saznanjima srpskih medija, dvije zapadne sigurnosne službe dostavile su srpskim vlastima informaciju da su ekstremisti iz Islamske države Iraka i Levanta (ISIS), koji u svom petogodišnjem planu imaju za cilj pokoravanje Srbije, na Kosovu i Sandžaku unovačili su više od 20 ljudi koji su spremni na tom području u svakom trenutku povesti "sveti rat" tako što bi izvodili terorističke napade.

- Teroristi ISIS-a su u stalnom kontaktu sa pristašama u Srbiji, Bosni i Crnoj Gori, Albaniji i Makedoniji. Svi oni dobili su nalog da budu spremni za akciju - izvijestili su zapadni obavještajci kolege u Srbiji.

- Prijetnje smrću koje su džihadisti iz terorističke organizacije ISIL u pismu uputili Srbima u veleposlanstvu u Damasku najvjerojatnije su potekle iz ogranka koji se zove Balkanska brigada, a u kojemu ratuju džihadisti iz Srbije – kaže Milovan Drecun, vojnopolitički analitičar, i upozorava kako prijetnje valja shvatiti ozbiljno jer ISIL ima kapaciteta ostvariti ih. Dodaje kako je vođa Balkanske brigada s Kosova, a njegov zamjenik iz Srbije, iz Sandžaka i poznati su po svireposti "deru žive ljude".

Srpski šef diplomacije Ivica Dačić je prije nekoliko dana izjavio srpskim medijima kako srpske sigurnosne službe "sve prate i nema potrebe za panikom, ali valja svakoj prijetnji prići s dozom ozbiljnosti".

http://www.vecernji.hr/balkan/dzihadist ... rat-957797

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji!
PostPostano: 28 kol 2014, 11:27 
Offline

Pridružen/a: 04 srp 2014, 19:53
Postovi: 2159
DzoniBG je napisao/la:
Da bi imao pravnu drzavu u kojoj se postuje zakon...ti prvo mora da si bogata drzava...

Nema siromasne drzave u kojoj korupcija nije uzela maha...cak i bogate drzave su nekad pod udarom lopova u vlasti, a sta reci onda za ove druge...

Da bi sprecavao lopovluk, ti mora da organizujes i platis citav drzavni i pravni sistem...od policije, pravosudja, poreske uprave, javnih sluzbi, nadzornih organa... preko skolstva i zdravstva... sve je to lose placeno, lose nadzirano... a kad nema kontrole, po pravilu se gura ruka u med...

Povratna sprega je sto takav truli sistem onda i sprecava ekonomski razvoj, ozbiljne firme izbegavaju poslove gde da bi usli na trziste moraju da plate od politicara, do mastiljara u opstini...

Primeri Japana, Tajvana, Koreje...radi se o visoko tehnoloski razvijenim zemljama, mnogo bogatim...a to su i narodi koji imaju ozbiljan odnos prema poslu i drzavi. Tu je onda moguce da zakoni ne budu mrtvo slovo na papiru, znaju se prava i obaveze, i ko iskoci iz sina, odmah se eliminise iz drustva.

Nas slovenski i srpski mentalitet je neradnicki i koruptivan, odnos prema drzavi i opstem interesu je niske svesti... tu je po meni krucijalan problem...sve ostale falinke dolaze iz toga. To da bi se promenilo mora da se krene od jaslica, skola, vaspitanja, uzora... mi ako hocemo da opstanemo u ovakvom svetu, moramo da se promenimo, prilagodimo, obrazujemo...i vise radimo u svakom smislu...

slika

Kako se širi politička misao?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji!
PostPostano: 28 kol 2014, 14:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
Carmello Šešelj je napisao/la:
Citat:
Nek prepišu malo od Japana, Tajvana, Koreje, Singapura...

Šta da prepišu od tih zemalja?

Ako misliš na pravnu državu, to ne može da se prepiše, to ćemo morati sami.

Ili možda misliš da su te zemlje krcate državnim firmama? Nisam te u potpunosti shvatio šta hoćeš da kažeš.


Nek prepišu kako se prelazi iz trećeg u prvi svijet, kako se pravi rast koji nije između 0,5 i -0,5% godišnje, kako se stvara industrija... nigdje to ne ide bez velike uloge države, razvojnog plana, čega li.

Nema te države koja je sjedila i čekala i imala 5% rasta godišnje. Kod azijskih tigrova je država imala veliku ulogu u razvoju.

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji!
PostPostano: 28 kol 2014, 14:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
DzoniBG je napisao/la:
Da bi imao pravnu drzavu u kojoj se postuje zakon...ti prvo mora da si bogata drzava...

Nema siromasne drzave u kojoj korupcija nije uzela maha...cak i bogate drzave su nekad pod udarom lopova u vlasti, a sta reci onda za ove druge...

Da bi sprecavao lopovluk, ti mora da organizujes i platis citav drzavni i pravni sistem...od policije, pravosudja, poreske uprave, javnih sluzbi, nadzornih organa... preko skolstva i zdravstva... sve je to lose placeno, lose nadzirano... a kad nema kontrole, po pravilu se gura ruka u med...

Povratna sprega je sto takav truli sistem onda i sprecava ekonomski razvoj, ozbiljne firme izbegavaju poslove gde da bi usli na trziste moraju da plate od politicara, do mastiljara u opstini...

Primeri Japana, Tajvana, Koreje...radi se o visoko tehnoloski razvijenim zemljama, mnogo bogatim...a to su i narodi koji imaju ozbiljan odnos prema poslu i drzavi. Tu je onda moguce da zakoni ne budu mrtvo slovo na papiru, znaju se prava i obaveze, i ko iskoci iz sina, odmah se eliminise iz drustva.

Nas slovenski i srpski mentalitet je neradnicki i koruptivan, odnos prema drzavi i opstem interesu je niske svesti... tu je po meni krucijalan problem...sve ostale falinke dolaze iz toga. To da bi se promenilo mora da se krene od jaslica, skola, vaspitanja, uzora... mi ako hocemo da opstanemo u ovakvom svetu, moramo da se promenimo, prilagodimo, obrazujemo...i vise radimo u svakom smislu...


S obzirom kakve šupljake pijete, Vučić će da vlada sto godina. Vidim, primili ste se na ovu priču o "mentalitetu". Pa je tako Srbin u Srbiji jednog mentaliteta, u Sloveniji drugog, u Kanadi trećeg. A istočni Njemac je jednog a zapadni Nijemac drugog. A sjeverni Koreanac jednog a južni Koreanac drugog.

U dva različita sistema jedni te isti ljudi/jedan te isti narod se ponašaju drugačije.

Imali smo plate po 2000 maraka 1990, sad imamo 400 maraka, ali jok, nije problem u sistemu, u državi, problem je u mentalitetu. Tad smo bili mentalitetniji nego sad.

Kako ti se mijenja mentalitet tako ti raste prosječna plata... a kad uđemo u EU ljudi više neće pljuvati po ulici, govoriće ljubim ruke u javnom prevozu i čitaće Dostojevskog u metrou...

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji!
PostPostano: 28 kol 2014, 14:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
Carmello Šešelj je napisao/la:
Kada dostignemo nivo svesti prema državi kao taj Švajcarac, to će biti to.


Da, a Švajcarac se jednog jutra probudio i rekao "menjam nivo svesti, od sutra pošteno plaćam porez".

Naterao ga sistem.

Da ne pišem o tome kakav je nivo svesti "švajcarskih bankara", šta serete.

A na zapadu nema loših ljudi, korupcije, krađe, jok bre, sve poštenjačina do poštenjačine. Eno u nekoj švajcarskoj vukojebini ti sedi CEO Glenkora, guglaj malo šta radi Glenkor u Zambiji. Nivo svesti u vidu prikazivanja korupcije u zemljama trećeg sveta kao legitimnih troškova poslovanja.

Ovoliku zaslepljenost zapadom danas neko da prosipa...

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji!
PostPostano: 28 kol 2014, 15:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Metemma je napisao/la:
Carmello Šešelj je napisao/la:

Šta da prepišu od tih zemalja?

Ako misliš na pravnu državu, to ne može da se prepiše, to ćemo morati sami.

Ili možda misliš da su te zemlje krcate državnim firmama? Nisam te u potpunosti shvatio šta hoćeš da kažeš.


Nek prepišu kako se prelazi iz trećeg u prvi svijet, kako se pravi rast koji nije između 0,5 i -0,5% godišnje, kako se stvara industrija... nigdje to ne ide bez velike uloge države, razvojnog plana, čega li.

Nema te države koja je sjedila i čekala i imala 5% rasta godišnje. Kod azijskih tigrova je država imala veliku ulogu u razvoju.

Sve se slažem, ali nijedna od tih zemalja se nije rukovodila tvojom vizijom "domaćinskog upravljanja preduzećima od strane države".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji!
PostPostano: 28 kol 2014, 15:17 
Offline

Pridružen/a: 21 stu 2012, 09:26
Postovi: 3402
Lokacija: Србија
doc je napisao/la:
Ekstremisti ISIS-a
Džihadisti novače u Srbiji za 'sveti rat'


Ja lepo pričam na poslu, biće pizdarija za godinu dve, niko mi ne veruje.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji!
PostPostano: 28 kol 2014, 15:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Metemma je napisao/la:
Carmello Šešelj je napisao/la:
Kada dostignemo nivo svesti prema državi kao taj Švajcarac, to će biti to.


Da, a Švajcarac se jednog jutra probudio i rekao "menjam nivo svesti, od sutra pošteno plaćam porez".

Naterao ga sistem.

Da ne pišem o tome kakav je nivo svesti "švajcarskih bankara", šta serete.

A na zapadu nema loših ljudi, korupcije, krađe, jok bre, sve poštenjačina do poštenjačine. Eno u nekoj švajcarskoj vukojebini ti sedi CEO Glenkora, guglaj malo šta radi Glenkor u Zambiji. Nivo svesti u vidu prikazivanja korupcije u zemljama trećeg sveta kao legitimnih troškova poslovanja.

Ovoliku zaslepljenost zapadom danas neko da prosipa...

Znam ja sve to. Tako i nemački hemijski gigant BASF u Nemačkoj ne sme da prdne od ekoloških propisa, ali su zato potrovali pola sveta. I to im se dozvoljava jer su potkupili političare u zemljama u kojima to rade. Ima još milion takvih primera.

Ali ne rade to u svojoj zemlji. I korumpirani švajcarski bankari ne kradu Švajcarsku, nego druge zemlje. U tome je poenta onoga šta hoću da kažem, nisam sigurno pričao o univerzalnoj pravdi i moralu.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 35515 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 529, 530, 531, 532, 533, 534, 535 ... 1421  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 169 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO