HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 tra 2024, 11:39.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 35515 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 607, 608, 609, 610, 611, 612, 613 ... 1421  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji!
PostPostano: 08 sij 2015, 15:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 stu 2014, 21:01
Postovi: 1588
joe enter je napisao/la:
Evo jednog klipa kojeg samo ja mogu postaviti na srpskoj temi jer moja braća Srbi se valjda stide ili nije im do gledanja ovakvih klipova kad imaju gledati klipove o Bošnjacima,Arnautima i ostalim koje mrze.



Pravoslavna talibanija i koljačka četnička bagra preuzimaju decu sa odobrenjem roditelja koje bi trebali strpati u zatvor zbog ovoga i uče ih...ma ne mogu izgovoriti čemu koliko mi od ovoga popada muka.

Pre određenog vremena sam bio zatečen kad su hodže decu obrađivali sa "Kad si srećan ti reci alah uekber" , međutim i pravoslanvi pedofili i zločinci su u trci za trofej "kako ubiti mladost kod Srba i uništiti im sav moral i život".

Naježen sam konstatno od ovoga.
Fuj.

Jbga i ti četnici i te ustaše su bili zapadni saveznici. A danas sa ove distance ljudi više nisu opterećeni prošlošću.

Ustaše iz Mostara kopiraju RS četnike pa pišu ''nož žica Ahmići'', Mađari u Vojvodini se deklarišu kao srpski nacionalisti i zajedno sa Srbima pale dzamije i teraju emigrante ili brane romskoj populaciji da se dosele u njihova mesta. Novo vreme, novi problemi, ništa nije isto kao što ti zamišljaš čitajući čitanke koje je pregazilo vreme.

Sutra će ti najveći problem biti novi odnosno stari evropski poredak, koji više neće podržavati tvoje pacifističke levičarske gluposti.
Možda ćeš reći ovi pravoslavni talibani i nisu bili tako loši, kakvi su zapadnjaci.

_________________
Република Српска & Herceg Bosna against Mordor.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji!
PostPostano: 08 sij 2015, 15:49 
Offline

Pridružen/a: 21 stu 2012, 09:26
Postovi: 3402
Lokacija: Србија
Blitz je napisao/la:
Mađari u Vojvodini se deklarišu kao srpski nacionalisti i zajedno sa Srbima pale dzamije


Daj, ne seri.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji!
PostPostano: 08 sij 2015, 15:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10750
Blitz je napisao/la:
joe enter je napisao/la:
Evo jednog klipa kojeg samo ja mogu postaviti na srpskoj temi jer moja braća Srbi se valjda stide ili nije im do gledanja ovakvih klipova kad imaju gledati klipove o Bošnjacima,Arnautima i ostalim koje mrze.



Pravoslavna talibanija i koljačka četnička bagra preuzimaju decu sa odobrenjem roditelja koje bi trebali strpati u zatvor zbog ovoga i uče ih...ma ne mogu izgovoriti čemu koliko mi od ovoga popada muka.

Pre određenog vremena sam bio zatečen kad su hodže decu obrađivali sa "Kad si srećan ti reci alah uekber" , međutim i pravoslanvi pedofili i zločinci su u trci za trofej "kako ubiti mladost kod Srba i uništiti im sav moral i život".

Naježen sam konstatno od ovoga.
Fuj.

Jbga i ti četnici i te ustaše su bili zapadni saveznici. A danas sa ove distance ljudi više nisu opterećeni prošlošću.

Ustaše iz Mostara kopiraju RS četnike pa pišu ''nož žica Ahmići'', Mađari u Vojvodini se deklarišu kao srpski nacionalisti i zajedno sa Srbima pale dzamije i teraju emigrante ili brane romskoj populaciji da se dosele u njihova mesta. Novo vreme, novi problemi, ništa nije isto kao što ti zamišljaš čitajući čitanke koje je pregazilo vreme.

Sutra će ti najveći problem biti novi odnosno stari evropski poredak, koji više neće podržavati tvoje pacifističke levičarske gluposti.
Možda ćeš reći ovi pravoslavni talibani i nisu bili tako loši, kakvi su zapadnjaci.


A sad brzo trkom u pećinu tj. u svoje prirodno stanište.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji!
PostPostano: 08 sij 2015, 23:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 stu 2014, 21:01
Postovi: 1588
Evo šta kaže Jusufspahić o napadu u Parizu
Autor: mondo.rs

Karikature Muhameda nisu crtali prijatelji muslimana, niti prijatelji slobode govora

http://mondo.rs/a760118/Info/Drustvo/Ju ... arizu.html

Kada najliberalniji, najnormalniji, najhumaniji, najbolji musliman i to muftija beogradski kaže ovo, onda šta bi trebalo da kažu i da rade one gori i ekstremniiji.

Islam treba zabraniti i to prvo u Srbiji.

_________________
Република Српска & Herceg Bosna against Mordor.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji!
PostPostano: 08 sij 2015, 23:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Koji *** mu je "prijatelji muslimana". Pogotovo ako znaš da su oni sami sebi kao hijene i ubijaju se, kome od njih sad biti "prijatelj". Računa li se ako simaptiziraš Kurde (i shia u zadnje vrijeme).

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji!
PostPostano: 09 sij 2015, 12:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 stu 2014, 21:01
Postovi: 1588
I Srbija da bude na oprezu
IZVOR: B92
Beograd -- Teroristički napad u Parizu otvorio je novi front u međunarodnoj borbi protiv islamista.

Posle skoro desetogodisnje pauze od bombaškog napada u Londonu 2005. ponovo je napadnuta jedna evropska prestonica.

Vojni analitičar Aleksandar Radić kaže da je teroristima dovoljna samo jedna slaba tačka da bi udarili.

"Najveća slabost bezbednosne arhitekture Evrope jeste u tome što ljudi koji vode Islamsku državu, ljudi koji regrutuju ratnike, stoje ideološko i propagandno iza njih su ljudi koji u džepu verovatno imaju pasoš Francuske, Nemacke, Austrije", kaže Radić.

Radić smatra da ne treba širiti paniku da bi i naša zemlja mogla da bude meta, ali ističe da treba biti oprezan.

"Nažalost, i Srbija kao i bilo koja druga zemlja Evrope postoji na mapi potencijalnog rizika na jednom vrlo solidnom mestu. Ne toliko koliko zemlje koje imaju razvijene arapske zajednice. Sad je važno bezbednosno pitanje za Srbiju kako identifikovati svakog čoveka koji je otišao u Siriju, kako pronaći naćin da se napravi ipak jedan oblik diskretnog, zakonski naravno limitiranog nadzora nad tim covekom", objašnjava Radić.

Glavna i odgovorna urednica "Politike" Ljiljana Smajlović ističe da je napad u Parizu napad na slobodu govora i izražavanja, a da novine nisu oruđe rata.

"Mi moramo da budemo zaista fundamentalisti kada je odbrana slobode govora u pitanju u smislu da moramo da branimo i kada su napadnute redakcije u Jemenu i kada su napadnute redakcije u Libiji i kada se napada Al Džazira u Kabulu. Znači, mi moramo da branimo svuda slobodu govora", kaže Smajlovićeva.

Ona smatra da ubistvo karikaturista i novinara u Parizu zaslužuje potpunu solidarnost srpskih kolega.

"Ja mislim da bi ovde kod nas novinari, bez obzira što su slabo plaćeni i poniženi, da bi zapravo trebalo da razumeju bolje nego bilo ko drugi. I ja mislim da treba reći sa Francuzima Je suis Charlie hebdo", navodi Ljiljana Smajlović.

Vladimir Ajzenhamer sa Fakulteta za bezbednost smatra da ubistvo karikaturista i novinara u Parizu, osim empatije, iziskuje i oštru reakciju celog sveta.

"To jeste jedan akt ne terorizma samog po sebi, već i terora, jer nije izvršen napad samo na ljudske živote već i na osnove i bazične tekovine zapadne civilizacije, dakle govorim o slobodi mišljenja pre svega i slobodi izražavanja tog istog mišljenja, dakle sa te strane ovo je jedan akt i čin koji zaslužuje najoštriju osudu i na posletku naravno ovo je jedno dešavanje koje iziskuje veoma oštru reakciju i Francuske države ali i drugih evropskih država, ali ne samo evropskih , već i islamskih država, dakle onu reakciju koja mora biti pre svega adekvatna, a kada to kažemo mislimo da se njome mora u Evropi pozabaviti država kao takva i institucije, a nikako nekakve desničarske i osvetničke grupe, koje vidimo sada već polako počinju da se komešaju i već imamo prve indikatore i indicije koje pokazuju da će i te kako biti različitih odmazdi u ovom pravcu, što svakako nije dobro, iz prostog razloga jer jedan običan čovek koji drži kebab ili običnu prodavnicu primera radi, a muslimanske je veroispovesti, zaista ima malo šta zajedničko sa ovim terorističkim aktom, kao što i čitavo ovo dešavanje zaista nije izraz jednog pravog islama kao veroispovesti".

On kaže da su sadašnji događaji posledica istorijski zapetljanog sleda okolnosti.

"Francuska je otvorila svoje granice za muslimanske migrante koji su pohrlili u potrazi za boljim životom, ali taj bolji život nisu dočekale nove generacije kojima pripadaju i dva od tri napadača koji su francuski državljani. Sve ovo je kao bumerang kolonijalnog, postokolonijalnog i Hladnog rata koji se vraća, jer se niko nije bavio sanacijom problema koji su nastajali u prošlosti."

Ajzenhamer smatra i da je naše podneblje pogodno tlo za sejanje zrna nasilja koja mogu da poteknu iz raširenog fenomena Islamske države.

Fondacija Slavko Ćuruvija izrazila je saučešće povodom napada na satirički list "Šarli ebdo", saopštivši da su francuski novinari ubijeni u borbi za pravo da slobodno misle i da svoju kritiku sveta u kome su živeli slobodno prenesu drugima.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php ... _id=944741

_________________
Република Српска & Herceg Bosna against Mordor.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji!
PostPostano: 09 sij 2015, 12:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10750
Blitz je napisao/la:
Evo šta kaže Jusufspahić o napadu u Parizu
Autor: mondo.rs

Karikature Muhameda nisu crtali prijatelji muslimana, niti prijatelji slobode govora

http://mondo.rs/a760118/Info/Drustvo/Ju ... arizu.html

Kada najliberalniji, najnormalniji, najhumaniji, najbolji musliman i to muftija beogradski kaže ovo, onda šta bi trebalo da kažu i da rade one gori i ekstremniiji.

Islam treba zabraniti i to prvo u Srbiji.


Znači slažeš se da se crtaju karikature sv.Save kao satira srpskog fašizma gde Savo kao pedofilčina jebe decu , a ti,Obrazovci i Amfilohije mu duvate u jaja da se ohlede , a u drugoj slici koljate svi đuture muslimane?!

Mislim da nećeš imati ništa protiv ovakve satire i karikature ma koliko ti bila odbojna , zar ne?!

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji!
PostPostano: 09 sij 2015, 12:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 stu 2014, 21:01
Postovi: 1588
joe enter je napisao/la:
Blitz je napisao/la:
Evo šta kaže Jusufspahić o napadu u Parizu
Autor: mondo.rs

Karikature Muhameda nisu crtali prijatelji muslimana, niti prijatelji slobode govora

http://mondo.rs/a760118/Info/Drustvo/Ju ... arizu.html

Kada najliberalniji, najnormalniji, najhumaniji, najbolji musliman i to muftija beogradski kaže ovo, onda šta bi trebalo da kažu i da rade one gori i ekstremniiji.

Islam treba zabraniti i to prvo u Srbiji.


Znači slažeš se da se crtaju karikature sv.Save kao satira srpskog fašizma gde Savo kao pedofilčina jebe decu , a ti,Obrazovci i Amfilohije mu duvate u jaja da se ohlede , a u drugoj slici koljate svi đuture muslimane?!

Mislim da nećeš imati ništa protiv ovakve satire i karikature ma koliko ti bila odbojna , zar ne?!

Nama je upravo cilj da bolesnici poput tebe to javno ispoljavaju i da sami sebe zakopate. Da se zgadite i vašim istomišljenicima, da se zgadite i bratskim nacionalnim manjinama i da oni u još većem broju pređu na našu stranu.

Da sam ja vlast ja bih tebe i slične bolesnike finansirao, jer i zapad je otkrio svoj identitet, tek kada su muslimani počeli da kolju i da divljaju.

Nama više ne treba SPC i Rusija, oni su uz nas kako god okreneš, to su jake veze, ali treba nam pomoć bratskim nacionalnih manjina, baš kao što srpska dijaspora u Austriji, Nemačkoj, Švajcarskoj i Francuskoj pomaže patriotske snage.

Međutim problem u Srbiji i hrišćanskom Balkanu je to što ti ''naši'' satiričari selektivno napadaju, dok ja gajim poštovanje prema francuskom listu, jer Charlie hebdo je napadao sve redom, bez izuzetka, pa čak i nas.

_________________
Република Српска & Herceg Bosna against Mordor.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji!
PostPostano: 09 sij 2015, 14:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 stu 2014, 21:01
Postovi: 1588
Zilkić:Neprihvatljiva i ubistva i vređanja Proroka
Autor: Beta
Reis-ul-ulema Islamske zajednice (IZ) Srbije Adem Zilkić izjavio je da je za islam neprihvatljivo da se bilo koji problem rešava ubistvom ljudi i donošenjem presude bez šerijatskog suda, a u nemuslimanskim zemljama bez domaćih sudova.
Zilkić je, povodom terorističkog napada na redakciju lista Šarli ebdo u Parizu u kojem je ubijeno 12 ljudi, agenciji Beta rekao da je za muslimane neprihvatljivo i vređanje Božijeg poslanika Muhameda, "bilo verbalno ili virtuelno kroz karikature".

"Poslanik Muhamed je deo verovanja kod muslimana, pa njegovo vređanje predstavlja atak na veru svakog pojedinca u islamu. Neprihvatljivo je i ovo što je indukovalo ovaj tragični događaj u Parizu, a to je arogancija Zapada i islamofobija koja je iz dana u dan sve veća iveća", rekao je Zilkić.

Reis je dodao da su te dve ekstremne situacije, i sa jedne i sa druge strane, dovele do tragičnog gubitka života 12 ljudi, što je za čoveka bilo koje vere i nacije neprihvatljivo.

Trojica radikalnih islamista upali su 7. januara u prostorije redakcije satiričnog lista Šarli ebdo u Parizu i ubili 12 ljudi, među kojima su novinari i karikaturisti lista, ali i dvojica policajaca.

U toku je policijska potera u Francuskoj,oni su opkoljeni i policija vodi pregovore sa njima.

http://mondo.rs/a760295/Info/Drustvo/Zi ... oroka.html
*********************************************
Za ovog visokog islamskog poglavara u Srbiji, olovka i puška su isto. Novinari su ekstremisti kao i ovi islamisti.
U Srbiji sve redom muslimanske vođe pokušavaju da relativizuju ovaj zločin, i da rehabilituju zločince.

Jadno ... gade mi se.

p.s. ni meni se mnogo toga ne sviđa u Francuskoj, ali to je njihova kultura, ja ne želim da je menjam, možda ću je zabraniti ovde, ali tamo to je njihov problem.

_________________
Република Српска & Herceg Bosna against Mordor.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji!
PostPostano: 09 sij 2015, 17:25 
Offline

Pridružen/a: 21 stu 2012, 09:26
Postovi: 3402
Lokacija: Србија
Pa sinovac, prvo je neko napisao Komunistički manifesto, pa je neko pod alibijem ideologije u toku krvavog prevrata oladio Nikolaja.
Prvo je i napisan Mein Kampf, 'el tako? A kasnije znamo šta je bilo...
Knjige čuda rade od labilnog uma.

Naš je ćar da u Srbijici sačuvamo mir, ako je ikako moguće.
Ako nije, LET'S ROLL...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji!
PostPostano: 09 sij 2015, 19:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 stu 2014, 21:01
Postovi: 1588
SLAVE TERORIZAM: INTERNET GORI OD BALKANSKIH DŽIHADISTA
EKSTREMISTI PRETE: Beograd je sledeći!

PLANETA09:19, 09.01.2015.Autor: Ekipa Kurira,Foto: Shutterstock

Radikalni muslimani veličaju napad na francuski magazin Šarli ebdo i koriste priliku da zaprete i Srbiji

BEOGRAD - Radikalni muslimani preko interneta, naročito na bosanskim portalima i društvenim mrežama, u komentarima veličaju teroristički napad na francuski magazin Šarli ebdo. Ekstremisti su iskoristili zločin da pošalju poruke pretnje i Srbiji.

- Ako pukne rat, nijedan Srbin neće ostati na planeti - samo je jedan od komentara na portalu Sandžak presa, a nadovezuje se „sledeći jeste beogradski pašaluk s većim rezultatima“

Svet mržnje

Analitičar Dušan Janjić kaže da takve reakcije potvrđuju da živimo u svetu mržnje, nasilja i globalnog trenda porasta radikalnog i verskog ekstremizma.

- Ozbiljni su rizici da se i kod nas dese slučajevi poput tragedije u Francuskoj, a mi se ponašamo kao da smo skandinavska zemlja. Srbija ne može rešavati globalne probleme, ali mora da ojača službe i posveti se više borbi protiv terorizma jer, podsetimo se, na našoj teritoriji su obučavane vehabije - navodi Janjić.

Zbog opasnosti da se napadi prošire na Evropu i Balkan policija je, kako saznajemo, pojačala mere bezbednosti u Bosni, na celoj teritoriji Srbije, a pogotovo u Sandžaku i Raškoj.

Zoran Dragišić, profesor Fakulteta za bezbednost, upozorava na takozvani sindrom krvave stonoge, u kojem posle nekog velikog terorističkog napada ljudi oponašaju isti.

Novi zločini

- Posle napada na redakciju Šarli ebdoa desila su se još dva zločina u Francuskoj. Vrlo je važno videti da li je reč o „krvavoj stonogi“, to jest da li ljudi oponašaju prethodni napad - kaže Dragišić i dodaje:
- Napadači su došli u trenutku kad je bio sastanak redakcije, dobro su poznavali raspored prostorija, što sve ukazuje na to da su imali nekoga iznutra ko im je pomagao i davao im informacije - ističe Dragišić.

BIA
SARAĐUJEMO SA STRANIM SLUŽBAMA

U BIA tvrde da svakodnevno sprovode aktivnosti iz delokruga svoje nadležnosti, a naročito u borbi protiv terorizma.

Sve aktivnosti sprovodimo u saradnji sa ostalim bezbednosnim službama - VBA, VOA i specijalizovanim organizacionim jedinicama MUP. Što se tiče međunarodne saradnje, kontakti su redovni i ovakvi događaji ih ne intenziviraju, imamo je sa svim službama, kao i s kolegama u Francuskoj i nudimo im pomoć koliko im je potrebna - rečeno je Kuriru u toj agenciji.

Sandžak pres
Alahu-ekber!
Sledeći jeste beogradski pašaluk s većim rezultatima Inšalah (Salim)

Ako pukne rat, nijedan Srbin neće ostati na planeti... (Sokol)

Ja sam se ovom i prije nadao. Žao mi je samo ako ima nevino stradalih, a ovih karikaturista nimalo (Nermin Schulka Smrković)

Iskreno rečeno, jako mi je drago! Šteta da nije više mrtvih! Bilo ko se igra vatrom taj bude opečen... Da vidimo ko će sad da se igra i vređa opet (Robin Kandić Rahn)
http://www.kurir.rs/planeta/ekstremisti ... ak-1654167

_________________
Република Српска & Herceg Bosna against Mordor.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji!
PostPostano: 09 sij 2015, 21:22 
Offline

Pridružen/a: 21 stu 2012, 09:26
Postovi: 3402
Lokacija: Србија
Naše komšije i prijatelji...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji!
PostPostano: 09 sij 2015, 21:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 vel 2010, 19:22
Postovi: 5990
Kominternovsko-Vatikansko-Washingtonsko-Teheranska zavera protiv Srba

_________________
Neki Fadil


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji!
PostPostano: 09 sij 2015, 21:36 
Offline

Pridružen/a: 21 stu 2012, 09:26
Postovi: 3402
Lokacija: Србија
Kum Bečo je napisao/la:
Kominternovsko-Vatikansko-Washingtonsko-Teheranska zavera protiv Srba


Ajde!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji!
PostPostano: 09 sij 2015, 21:57 
Offline

Pridružen/a: 09 sij 2015, 20:31
Postovi: 21
Blitz je napisao/la:
Zilkić:Neprihvatljiva i ubistva i vređanja Proroka
Autor: Beta
Reis-ul-ulema Islamske zajednice (IZ) Srbije Adem Zilkić izjavio je da je za islam neprihvatljivo da se bilo koji problem rešava ubistvom ljudi i donošenjem presude bez šerijatskog suda, a u nemuslimanskim zemljama bez domaćih sudova.
Zilkić je, povodom terorističkog napada na redakciju lista Šarli ebdo u Parizu u kojem je ubijeno 12 ljudi, agenciji Beta rekao da je za muslimane neprihvatljivo i vređanje Božijeg poslanika Muhameda, "bilo verbalno ili virtuelno kroz karikature".

"Poslanik Muhamed je deo verovanja kod muslimana, pa njegovo vređanje predstavlja atak na veru svakog pojedinca u islamu. Neprihvatljivo je i ovo što je indukovalo ovaj tragični događaj u Parizu, a to je arogancija Zapada i islamofobija koja je iz dana u dan sve veća iveća", rekao je Zilkić.

Reis je dodao da su te dve ekstremne situacije, i sa jedne i sa druge strane, dovele do tragičnog gubitka života 12 ljudi, što je za čoveka bilo koje vere i nacije neprihvatljivo.

Trojica radikalnih islamista upali su 7. januara u prostorije redakcije satiričnog lista Šarli ebdo u Parizu i ubili 12 ljudi, među kojima su novinari i karikaturisti lista, ali i dvojica policajaca.

U toku je policijska potera u Francuskoj,oni su opkoljeni i policija vodi pregovore sa njima.

http://mondo.rs/a760295/Info/Drustvo/Zi ... oroka.html
*********************************************
Za ovog visokog islamskog poglavara u Srbiji, olovka i puška su isto. Novinari su ekstremisti kao i ovi islamisti.
U Srbiji sve redom muslimanske vođe pokušavaju da relativizuju ovaj zločin, i da rehabilituju zločince.

Jadno ... gade mi se.

p.s. ni meni se mnogo toga ne sviđa u Francuskoj, ali to je njihova kultura, ja ne želim da je menjam, možda ću je zabraniti ovde, ali tamo to je njihov problem.




Jesi li ti glup ili se samo pravis? Biti ce da je do velike mrznje prema muslimanima. Pa sta si ti ocekivao? Da ce podrzati ismijavanje i ponizavanje jedne od odlika njegove vjere? Projekcija je gadna stvar, ono sto si ti zelis da i muslimani da budu?! I kada nisu, krivo ti i cudno? WTF i ROFL.


Zvanicni stav Islamske zajednice je da se osuduje i napad na novinare i vrijedanje vjerskih osjecanja muslimana i mrznje iskazane prema muslimanima u bilo kakvom obliku.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji!
PostPostano: 09 sij 2015, 22:02 
Offline

Pridružen/a: 21 stu 2012, 09:26
Postovi: 3402
Lokacija: Србија
Bolesni ste.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji!
PostPostano: 09 sij 2015, 22:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 stu 2014, 21:01
Postovi: 1588
JeSuisSuljo je napisao/la:
Blitz je napisao/la:
Zilkić:Neprihvatljiva i ubistva i vređanja Proroka
Autor: Beta
Reis-ul-ulema Islamske zajednice (IZ) Srbije Adem Zilkić izjavio je da je za islam neprihvatljivo da se bilo koji problem rešava ubistvom ljudi i donošenjem presude bez šerijatskog suda, a u nemuslimanskim zemljama bez domaćih sudova.
Zilkić je, povodom terorističkog napada na redakciju lista Šarli ebdo u Parizu u kojem je ubijeno 12 ljudi, agenciji Beta rekao da je za muslimane neprihvatljivo i vređanje Božijeg poslanika Muhameda, "bilo verbalno ili virtuelno kroz karikature".

"Poslanik Muhamed je deo verovanja kod muslimana, pa njegovo vređanje predstavlja atak na veru svakog pojedinca u islamu. Neprihvatljivo je i ovo što je indukovalo ovaj tragični događaj u Parizu, a to je arogancija Zapada i islamofobija koja je iz dana u dan sve veća iveća", rekao je Zilkić.

Reis je dodao da su te dve ekstremne situacije, i sa jedne i sa druge strane, dovele do tragičnog gubitka života 12 ljudi, što je za čoveka bilo koje vere i nacije neprihvatljivo.

Trojica radikalnih islamista upali su 7. januara u prostorije redakcije satiričnog lista Šarli ebdo u Parizu i ubili 12 ljudi, među kojima su novinari i karikaturisti lista, ali i dvojica policajaca.

U toku je policijska potera u Francuskoj,oni su opkoljeni i policija vodi pregovore sa njima.

http://mondo.rs/a760295/Info/Drustvo/Zi ... oroka.html
*********************************************
Za ovog visokog islamskog poglavara u Srbiji, olovka i puška su isto. Novinari su ekstremisti kao i ovi islamisti.
U Srbiji sve redom muslimanske vođe pokušavaju da relativizuju ovaj zločin, i da rehabilituju zločince.

Jadno ... gade mi se.

p.s. ni meni se mnogo toga ne sviđa u Francuskoj, ali to je njihova kultura, ja ne želim da je menjam, možda ću je zabraniti ovde, ali tamo to je njihov problem.




Jesi li ti glup ili se samo pravis? Biti ce da je do velike mrznje prema muslimanima. Pa sta si ti ocekivao? Da ce podrzati ismijavanje i ponizavanje jedne od odlika njegove vjere? Projekcija je gadna stvar, ono sto si ti zelis da i muslimani da budu?! I kada nisu, krivo ti i cudno? WTF i ROFL.


Zvanicni stav Islamske zajednice je da se osuduje i napad na novinare i vrijedanje vjerskih osjecanja muslimana i mrznje iskazane prema muslimanima u bilo kakvom obliku.

Isti taj zapad je sto puta više vređao osećanja Hrišćana i drugih verskih zajednica, ali za nas to nije vređanje nego umetnička sloboda.
Recimo ja obožavam englesku grupu komičara Monti Pajton, koji su ismejavali i samog Hrista.
Nikada mi nije palo na pamet da uzmem sekiru i da im zbog toga odrubim glave.

Isti taj zapad je znao da vređa i nacionalna osećanja evropskih etničkih grupa, što je još direktnije i što nas još više može da povredi, pa opet niko nije dizao bunu.

Vi muslimani delujete kao neko divlje pleme koje ne može da prihvati kulturu zapada, odnosno kulturu Evrope.
Ili ćete prihvatiti stvarnost Evrope, a to je da smo mi sekularno i hrišćansko društvo koje ima slobodu govora i kritike ili ćete tražiti mesto koje odgovara vašim religijskim pravilima, a to je Azija ili Afrika.
Nama Hrišćanstvo daje slobodu, ne stavlja nam okove kao vama.

Evropu ne možete da promenite.

_________________
Република Српска & Herceg Bosna against Mordor.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji!
PostPostano: 09 sij 2015, 23:53 
Offline

Pridružen/a: 09 sij 2015, 20:31
Postovi: 21
Blitz je napisao/la:
JeSuisSuljo je napisao/la:



Jesi li ti glup ili se samo pravis? Biti ce da je do velike mrznje prema muslimanima. Pa sta si ti ocekivao? Da ce podrzati ismijavanje i ponizavanje jedne od odlika njegove vjere? Projekcija je gadna stvar, ono sto si ti zelis da i muslimani da budu?! I kada nisu, krivo ti i cudno? WTF i ROFL.


Zvanicni stav Islamske zajednice je da se osuduje i napad na novinare i vrijedanje vjerskih osjecanja muslimana i mrznje iskazane prema muslimanima u bilo kakvom obliku.

Isti taj zapad je sto puta više vređao osećanja Hrišćana i drugih verskih zajednica, ali za nas to nije vređanje nego umetnička sloboda.
Recimo ja obožavam englesku grupu komičara Monti Pajton, koji su ismejavali i samog Hrista.
Nikada mi nije palo na pamet da uzmem sekiru i da im zbog toga odrubim glave.

Isti taj zapad je znao da vređa i nacionalna osećanja evropskih etničkih grupa, što je još direktnije i što nas još više može da povredi, pa opet niko nije dizao bunu.

Vi muslimani delujete kao neko divlje pleme koje ne može da prihvati kulturu zapada, odnosno kulturu Evrope.
Ili ćete prihvatiti stvarnost Evrope, a to je da smo mi sekularno i hrišćansko društvo koje ima slobodu govora i kritike ili ćete tražiti mesto koje odgovara vašim religijskim pravilima, a to je Azija ili Afrika.
Nama Hrišćanstvo daje slobodu, ne stavlja nam okove kao vama.

Evropu ne možete da promenite.



Ne moze biti i sekularno i krscansko. A ne brini se ti za muslimane. Mi cemo zadrzati i svoju vjeru i svoje kulture, ti i takvi kao sto si ti odgriste muda od muke ili prihvatite obrezani i cuclajte.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji!
PostPostano: 10 sij 2015, 02:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 stu 2014, 21:01
Postovi: 1588
JeSuisSuljo je napisao/la:
Blitz je napisao/la:
Isti taj zapad je sto puta više vređao osećanja Hrišćana i drugih verskih zajednica, ali za nas to nije vređanje nego umetnička sloboda.
Recimo ja obožavam englesku grupu komičara Monti Pajton, koji su ismejavali i samog Hrista.
Nikada mi nije palo na pamet da uzmem sekiru i da im zbog toga odrubim glave.

Isti taj zapad je znao da vređa i nacionalna osećanja evropskih etničkih grupa, što je još direktnije i što nas još više može da povredi, pa opet niko nije dizao bunu.

Vi muslimani delujete kao neko divlje pleme koje ne može da prihvati kulturu zapada, odnosno kulturu Evrope.
Ili ćete prihvatiti stvarnost Evrope, a to je da smo mi sekularno i hrišćansko društvo koje ima slobodu govora i kritike ili ćete tražiti mesto koje odgovara vašim religijskim pravilima, a to je Azija ili Afrika.
Nama Hrišćanstvo daje slobodu, ne stavlja nam okove kao vama.

Evropu ne možete da promenite.



Ne moze biti i sekularno i krscansko. A ne brini se ti za muslimane. Mi cemo zadrzati i svoju vjeru i svoje kulture, ti i takvi kao sto si ti odgriste muda od muke ili prihvatite obrezani i cuclajte.


Vaše vreme je prošlo, što ste igrali na kartu genocida igrali ste, ničija nije gorela do zore. Samo ćete nas ujediniti, što se sada i dešava.

_________________
Република Српска & Herceg Bosna against Mordor.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji!
PostPostano: 10 sij 2015, 02:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
“Be tolerant, command what's right, pay no attention to foolish people” [7:199]
“Call people to the way of your Lord with wisdom and good teaching, and argue with them in the most courteous way” [16:125]

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji!
PostPostano: 10 sij 2015, 14:09 
Offline

Pridružen/a: 21 stu 2012, 09:26
Postovi: 3402
Lokacija: Србија
JeSuisSuljo je napisao/la:
Blitz je napisao/la:
Isti taj zapad je sto puta više vređao osećanja Hrišćana i drugih verskih zajednica, ali za nas to nije vređanje nego umetnička sloboda.
Recimo ja obožavam englesku grupu komičara Monti Pajton, koji su ismejavali i samog Hrista.
Nikada mi nije palo na pamet da uzmem sekiru i da im zbog toga odrubim glave.

Isti taj zapad je znao da vređa i nacionalna osećanja evropskih etničkih grupa, što je još direktnije i što nas još više može da povredi, pa opet niko nije dizao bunu.

Vi muslimani delujete kao neko divlje pleme koje ne može da prihvati kulturu zapada, odnosno kulturu Evrope.
Ili ćete prihvatiti stvarnost Evrope, a to je da smo mi sekularno i hrišćansko društvo koje ima slobodu govora i kritike ili ćete tražiti mesto koje odgovara vašim religijskim pravilima, a to je Azija ili Afrika.
Nama Hrišćanstvo daje slobodu, ne stavlja nam okove kao vama.

Evropu ne možete da promenite.



Ne moze biti i sekularno i krscansko. A ne brini se ti za muslimane. Mi cemo zadrzati i svoju vjeru i svoje kulture, ti i takvi kao sto si ti odgriste muda od muke ili prihvatite obrezani i cuclajte.


Dame i gospodo, naš novi forumaš... pasuljko.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji!
PostPostano: 11 sij 2015, 03:52 
Offline

Pridružen/a: 29 ožu 2013, 06:32
Postovi: 6304
JeSuisSuljo je napisao/la:
Blitz je napisao/la:
Isti taj zapad je sto puta više vređao osećanja Hrišćana i drugih verskih zajednica, ali za nas to nije vređanje nego umetnička sloboda.
Recimo ja obožavam englesku grupu komičara Monti Pajton, koji su ismejavali i samog Hrista.
Nikada mi nije palo na pamet da uzmem sekiru i da im zbog toga odrubim glave.

Isti taj zapad je znao da vređa i nacionalna osećanja evropskih etničkih grupa, što je još direktnije i što nas još više može da povredi, pa opet niko nije dizao bunu.

Vi muslimani delujete kao neko divlje pleme koje ne može da prihvati kulturu zapada, odnosno kulturu Evrope.
Ili ćete prihvatiti stvarnost Evrope, a to je da smo mi sekularno i hrišćansko društvo koje ima slobodu govora i kritike ili ćete tražiti mesto koje odgovara vašim religijskim pravilima, a to je Azija ili Afrika.
Nama Hrišćanstvo daje slobodu, ne stavlja nam okove kao vama.

Evropu ne možete da promenite.



Ne moze biti i sekularno i krscansko. A ne brini se ti za muslimane. Mi cemo zadrzati i svoju vjeru i svoje kulture, ti i takvi kao sto si ti odgriste muda od muke ili prihvatite obrezani i cuclajte.

Jesi ti lizao malo srpsku kobasicu?Ja bi reko da jesi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji!
PostPostano: 11 sij 2015, 15:40 
Offline

Pridružen/a: 08 lis 2012, 15:49
Postovi: 1565
Blitz je napisao/la:
SLAVE TERORIZAM: INTERNET GORI OD BALKANSKIH DŽIHADISTA
EKSTREMISTI PRETE: Beograd je sledeći!

PLANETA09:19, 09.01.2015.Autor: Ekipa Kurira,Foto: Shutterstock

Radikalni muslimani veličaju napad na francuski magazin Šarli ebdo i koriste priliku da zaprete i Srbiji

BEOGRAD - Radikalni muslimani preko interneta, naročito na bosanskim portalima i društvenim mrežama, u komentarima veličaju teroristički napad na francuski magazin Šarli ebdo. Ekstremisti su iskoristili zločin da pošalju poruke pretnje i Srbiji.

- Ako pukne rat, nijedan Srbin neće ostati na planeti - samo je jedan od komentara na portalu Sandžak presa, a nadovezuje se „sledeći jeste beogradski pašaluk s većim rezultatima“

Svet mržnje

Analitičar Dušan Janjić kaže da takve reakcije potvrđuju da živimo u svetu mržnje, nasilja i globalnog trenda porasta radikalnog i verskog ekstremizma.

- Ozbiljni su rizici da se i kod nas dese slučajevi poput tragedije u Francuskoj, a mi se ponašamo kao da smo skandinavska zemlja. Srbija ne može rešavati globalne probleme, ali mora da ojača službe i posveti se više borbi protiv terorizma jer, podsetimo se, na našoj teritoriji su obučavane vehabije - navodi Janjić.

Zbog opasnosti da se napadi prošire na Evropu i Balkan policija je, kako saznajemo, pojačala mere bezbednosti u Bosni, na celoj teritoriji Srbije, a pogotovo u Sandžaku i Raškoj.

Zoran Dragišić, profesor Fakulteta za bezbednost, upozorava na takozvani sindrom krvave stonoge, u kojem posle nekog velikog terorističkog napada ljudi oponašaju isti.

Novi zločini

- Posle napada na redakciju Šarli ebdoa desila su se još dva zločina u Francuskoj. Vrlo je važno videti da li je reč o „krvavoj stonogi“, to jest da li ljudi oponašaju prethodni napad - kaže Dragišić i dodaje:
- Napadači su došli u trenutku kad je bio sastanak redakcije, dobro su poznavali raspored prostorija, što sve ukazuje na to da su imali nekoga iznutra ko im je pomagao i davao im informacije - ističe Dragišić.

BIA
SARAĐUJEMO SA STRANIM SLUŽBAMA

U BIA tvrde da svakodnevno sprovode aktivnosti iz delokruga svoje nadležnosti, a naročito u borbi protiv terorizma.

Sve aktivnosti sprovodimo u saradnji sa ostalim bezbednosnim službama - VBA, VOA i specijalizovanim organizacionim jedinicama MUP. Što se tiče međunarodne saradnje, kontakti su redovni i ovakvi događaji ih ne intenziviraju, imamo je sa svim službama, kao i s kolegama u Francuskoj i nudimo im pomoć koliko im je potrebna - rečeno je Kuriru u toj agenciji.

Sandžak pres
Alahu-ekber!
Sledeći jeste beogradski pašaluk s većim rezultatima Inšalah (Salim)

Ako pukne rat, nijedan Srbin neće ostati na planeti... (Sokol)

Ja sam se ovom i prije nadao. Žao mi je samo ako ima nevino stradalih, a ovih karikaturista nimalo (Nermin Schulka Smrković)

Iskreno rečeno, jako mi je drago! Šteta da nije više mrtvih! Bilo ko se igra vatrom taj bude opečen... Da vidimo ko će sad da se igra i vređa opet (Robin Kandić Rahn)
http://www.kurir.rs/planeta/ekstremisti ... ak-1654167

O luja luja sokol


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji!
PostPostano: 12 sij 2015, 16:36 
Offline

Pridružen/a: 21 stu 2012, 09:26
Postovi: 3402
Lokacija: Србија
Citat:
13. 01. 2015 | blic.rs
PRVI LAPSUS Kolinda odvojila Vojvodinu od Srbije u pobedničkom govoru

Nova predsednica Hrvatske Kolinda Grabar Kitarović u pobedničkom govoru napravila je i prvi lapsus, jer je u svom obraćanju odvojila Vojvodinu od Srbije.

Kolinda Grabar Kitarović, koja je sinoć izabrana za prvu predsedinicu Hrvatske, poručila je nakon što je Državna izborna komisija objavila prve nepotpune rezultate, da će raditi za Hrvatsku kako bi ona bila među najrazvijenijim zemljama EU i sveta.

Ona je rekla da će se boriti za unapređenje prava manjina, ali da "ništa manje" neće traziti za Hrvate u Srbiji i dodala da će se zalagati i za ravnopravnost Hrvata u BiH.

- Boriću se za prava manjina u Hrvatskoj i tražiti da ona budu što veća, ali ništa manje neću tražiti ni za Hrvate u Srbiji i Vojvodini i u drugim susednim zemljama - rekla je Kolinda na šta je dobila veliki aplauz.

Onda je navela i da "bez Hrvata,nema i Bosne i Hercegovine" i dodala da će se boriti za prava manjina u toj zemlji.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji!
PostPostano: 12 sij 2015, 16:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Srbi se pored mase svojih problema bave tuđim.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 35515 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 607, 608, 609, 610, 611, 612, 613 ... 1421  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 102 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO