HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 14:56.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 1580 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51 ... 64  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Vojvođanske aktualnosti
PostPostano: 22 sij 2014, 17:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 20:35
Postovi: 13033
Lokacija: Zagreb
Vujadin je napisao/la:
Pessimus dux je napisao/la:
Ne znam što na ovoj slici više djeluje kao nepripadajuće bačkoj ravnici i srednjoeuropskom kulturnom kontekstu, mladež u nekakvoj dinarskoj nošnji ili hram u bizantskom stilu... :zubati


Naša država - naša pravila. :kava

Vaša država-vaš neukus :kava
Ovo je užas živi, uopće se nema poštovanja za povijest Vojvodine. U Slavoniji recimo nijedan dinarac ne hoda u nošnji staroga kraja, svi nose šokačku.
To vaše ponašanje dokazuje kako smatrate da vojvođanski identitet uopće nije srpski.

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojvođanske aktualnosti
PostPostano: 22 sij 2014, 18:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
volvoks je napisao/la:
Vujadin je napisao/la:

Naša država - naša pravila. :kava

Vaša država-vaš neukus :kava
Ovo je užas živi, uopće se nema poštovanja za povijest Vojvodine. U Slavoniji recimo nijedan dinarac ne hoda u nošnji staroga kraja, svi nose šokačku.
To vaše ponašanje dokazuje kako smatrate da vojvođanski identitet uopće nije srpski.


Kakva povijest Vojvodine? A gdje su one stotine džamija po kojima se Vojvodina i Slavonija nisu razlikovale od BiH?

Ko to uopšte određuje šta je kulturni krug?

Baroknih hramova ima južno od Save i Dunava, a tako sad ima i vizantijskih sjeverno od ovih rijeka.

Zašto bismo se odricali dinarske nošnje naših predaka?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojvođanske aktualnosti
PostPostano: 22 sij 2014, 18:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10744
volvoks je napisao/la:
Vujadin je napisao/la:

Naša država - naša pravila. :kava

Vaša država-vaš neukus :kava
Ovo je užas živi, uopće se nema poštovanja za povijest Vojvodine. U Slavoniji recimo nijedan dinarac ne hoda u nošnji staroga kraja, svi nose šokačku.
To vaše ponašanje dokazuje kako smatrate da vojvođanski identitet uopće nije srpski.


Znači Slavonci ili žive još uvek u 19.veku ili su svi članovi folkornog orkestra pa ih se može videti uvek u narodnim nošnjama.

A da se ti i Vujadin nađete pa sami pa evocirate ljubav spram tradicije , ovaj će igrati "Bacanje ovce s'ramena" kako priliči dinarcima , a ti brate timari konje 0-24h nekom Švabi i razvali asflat na putu da ti bude blato kao nekada. :zubati

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojvođanske aktualnosti
PostPostano: 22 sij 2014, 18:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
Bogdan Kalabić (69) to ne pamti jer je, iz rodnog Ključa, u Kozarce donet sa jedva godinu dana, ali je ceo život posvetio čuvanju tradicije starog zavičaja.

- To se iz ljudi ne briše lako, a i ne treba. Pogledajte samo ovu našu decu koja, mada su u ravnici rođena skoro pola veka posle kolonizacije, još govore, i dišu, krajiški :zivili - veli Kalabić, inače predsednik KUD „Petar Kočić“, pokazujući na dvoje sedamnaestogodišnjaka, Nikolinu Puzić i Branka Đenića, obučene u izvornu nošnju starog kraja.

slika

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/re ... -kolonisti


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojvođanske aktualnosti
PostPostano: 22 sij 2014, 18:19 
Offline

Pridružen/a: 20 pro 2011, 19:02
Postovi: 8531
Dvometrasu, i ti si Dinarac, ne rugaj se. :zubati

_________________
Oj Hrvati, svi na desno krilo....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojvođanske aktualnosti
PostPostano: 22 sij 2014, 18:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 17:27
Postovi: 6018
Lokacija: Generalni konzulat HR HB za Slavoniju i Baranju
Vujadin je napisao/la:
Naša država - naša pravila. :kava

Nitko ne dovodi u pitanje ni vašu državu ni vaša pravila u ovom slučaju, dapače, samo dajem svoje impresije slike postavljene na forum. :sleep1


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojvođanske aktualnosti
PostPostano: 22 sij 2014, 18:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
Pessimus dux je napisao/la:
Metemma je napisao/la:
Da stvarno, Ličani u Vojvodini, čudo neviđeno... s kog ste vi Marsa pali?

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/re ... padu-Backe

U jebote, otkrio si mi nove dimenzije. =))

Shvati da isto tako Hercegovci u narodnoj nošnji i nekakva kamena crkvica u mediteranskom slogu u Zagrebu ili okolici nisu pripadajući i ukorijenjeni elementi, bez obzira što su možda ondje doselili prije 50 ili 100 godina...

Možeš stavit i zgradu mađarskog parlamenta ili neku u tom stilu na dubrovačku obalu i koliko god ona tamo stajala, djelovat će "iščašeno".


Jesu, pripadajući su elementi, bilo bi smiješno kad bi Ličani pokušavali da nose vojvođanske nošnje i pričaju po "laloški". Jednostavno, veliki broj naselja u Vojvodini dobio je nove stanovnike, i stvorene su nove kombinacije, pa tako i Ličani iz Apatina, Prigrevice... to je danas vojvođanski mozaik.

Crkve u vizantijskom stilu nisu karakteristika smo uže Srbije, već ih je Marija Terezija zabranila u Vojvodini. Sad je došla sloboda.
Vizantijski stil nije nikakav regionalno ograničen stil.

volvoks je napisao/la:
Ovo je užas živi, uopće se nema poštovanja za povijest Vojvodine. U Slavoniji recimo nijedan dinarac ne hoda u nošnji staroga kraja, svi nose šokačku.
To vaše ponašanje dokazuje kako smatrate da vojvođanski identitet uopće nije srpski.


Time što Ličani nose svoje narodne nošnje pokazuju da mi smatramo da vojvođanski identitet uopšte nije srpski?

Biće da vi malo pogrešno zamišljate vojvođanski identitet, koji se mijenja s vremenom, a danas uključuje i Ličane i Bosance i Crnogorce i Hercegovce i Krajišnike i Makedonce i južnosrbijance...

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojvođanske aktualnosti
PostPostano: 22 sij 2014, 21:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 vel 2012, 12:30
Postovi: 12935
Zašto bi Ličani nosili ovdašnju nošnju? Ako imaju KUD, valjda je sam smisao postojanja te organizacije da čuva tradiciju jedne grupe ljudi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojvođanske aktualnosti
PostPostano: 22 sij 2014, 21:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Citat:
Zašto bi Ličani nosili ovdašnju nošnju? Ako imaju KUD, valjda je sam smisao postojanja te organizacije da čuva tradiciju jedne grupe ljudi.


Izgleda da misle da nose narodnu nošnju svakodnevno.

Vrilu verovatno paradiraju svaki dan ispred kuće u ličkoj nošnji, pa je zato ovako revoltiran.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojvođanske aktualnosti
PostPostano: 22 sij 2014, 21:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 vel 2012, 12:30
Postovi: 12935
Vrilu bi bilo bolje da se priseti iz kojih su se krajeva doselili njegovi pre nego što krene o opančarima dinarcima.

Uostalom, kada se konačno formira samostalna Velika Vojvodina, Pessimus i ja ćemo dovesti dinarce u red i široke bele gaće. :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojvođanske aktualnosti
PostPostano: 22 sij 2014, 22:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 20:35
Postovi: 13033
Lokacija: Zagreb
Jagnjeca brigada je napisao/la:
Vrilu bi bilo bolje da se priseti iz kojih su se krajeva doselili njegovi pre nego što krene o opančarima dinarcima.

Uostalom, kada se konačno formira samostalna Velika Vojvodina, Pessimus i ja ćemo dovesti dinarce u red i široke bele gaće. :zubati

A otkud su tvoji došli? U Vojvodini postoje samo Dinarci i friškiji Dinarci :zubati

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojvođanske aktualnosti
PostPostano: 22 sij 2014, 23:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 tra 2012, 18:37
Postovi: 3926
Lokacija: Τριβαλλοί
volvoks je napisao/la:
Vaša država-vaš neukus :kava
Ovo je užas živi, uopće se nema poštovanja za povijest Vojvodine. U Slavoniji recimo nijedan dinarac ne hoda u nošnji staroga kraja, svi nose šokačku.
To vaše ponašanje dokazuje kako smatrate da vojvođanski identitet uopće nije srpski.


Pitaj te prave Šokce dal ove smatraju Šokcima što im paradiraju u nošnjama :kava

Mogao bih biti i bezobrazan ali neću iz respekta prema forumu.

Uostalom ja ću koncipirat drugačije pitanje , da li se šargija može čuti na radio-valovima u Hrvatskoj , s obzirom koliko ljudi taj instrument doživljava kao bitan dio identiteta i skoro svi su Hrvati? Skoro ništa , nešto malo KUD programa pa prikažu na telki , tek toliko , ko da su ti ljudi stranci.

Da li se kultura tih ljudi doživljava hrvatskom? Veoma slabo , prema tome , između koncepta proživljavanja i prožimljanja kulture ljudi sa svih prostora i osjećaj stida prema dijelu naroda te da ih treba "mittleuropeizirat" , ipak više cijenim vojvođanski model.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojvođanske aktualnosti
PostPostano: 23 sij 2014, 00:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 17:27
Postovi: 6018
Lokacija: Generalni konzulat HR HB za Slavoniju i Baranju
volvoks je napisao/la:
A otkud su tvoji došli? U Vojvodini postoje samo Dinarci i friškiji Dinarci :zubati

Šuti, mi ćemo svoje "friškije" i neintegrirane Dinarce dovoditi u red. :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojvođanske aktualnosti
PostPostano: 23 sij 2014, 09:15 
Offline

Pridružen/a: 21 stu 2012, 09:26
Postovi: 3402
Lokacija: Србија
Vujadin je napisao/la:
Hunter je napisao/la:

Odakle vadiš ovakve bedastoće od slika? Opančari u Apatinu, zona sumaraka...


A jbg tebra, ili se navikni na opančare i na ledeni pogled komšije iz Pakraca o kome si ranije govorio, ili kupi prnje i idi gdje ti je bolje. :neznam


Opet kažem, nemam ništa protiv porekla ali takve nošnje me asociraju na netrpeljivost koju su izbeglice sa sobom donele. Ne kažem ni da svi mrze nesrbe, ali kod mnogih i dalje važi kalendar iz ratne 1992.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojvođanske aktualnosti
PostPostano: 16 svi 2016, 17:05 
Offline

Pridružen/a: 20 pro 2011, 19:02
Postovi: 8531
vrilo_pridaka_1686 je napisao/la:
Metemma je napisao/la:
Stvarno je nepristojno od tog nesretnog Berisavljevića da još nije umro... Brozovi vampiri.


Spremajte žicu i kamu, gospodine Metemma. :zubati
Što više režite, tanje su niti koje nas drže u zajedničkoj državi...


Hunter 2012

_________________
Oj Hrvati, svi na desno krilo....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojvođanske aktualnosti
PostPostano: 16 svi 2016, 17:08 
Offline

Pridružen/a: 20 pro 2011, 19:02
Postovi: 8531
vrilo_pridaka_1686 je napisao/la:
Jagnjeca brigada je napisao/la:

Ja stvarno ne znam koje je to pitanje... Priviđa se samo ekstremima sa jedne i druge strane.


"Podsećamo da ni posle 20 godina od održavanja Londonske mirovne konferencije, Srbija nije ispunila obavezu da vrati Vojvodini sva ustavna prava koja su joj oduzeta za vreme režima Slobodana Miloševića", navodi se u saopštenju za javnost.

Ekstremizam je tražiti da Vojvodina raspolaže novcima koje sama zarađuje? Doista neobičan ekstremizam, kako nas samo nije sramota! :zubati


Hunter, kako ide autonomija.

_________________
Oj Hrvati, svi na desno krilo....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojvođanske aktualnosti
PostPostano: 16 svi 2016, 17:09 
Offline

Pridružen/a: 10 lip 2015, 23:16
Postovi: 6025
Punticu ti nisi cul za evoluciju. Panta rej, sve tece sve se menja. Jedino je GLUPOST vjecna. Gde se ti tu pronalazis ???

_________________
Kako smo svi opljackani.Film "Tezina lanaca" https://youtu.be/waEYQ46gH08

Film o propasti imperije duge 1.123 g. Vizantijska lekcija https://youtu.be/_fLuI92iHR4


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojvođanske aktualnosti
PostPostano: 16 svi 2016, 17:09 
Offline

Pridružen/a: 20 pro 2011, 19:02
Postovi: 8531
vrilo_pridaka_1686 je napisao/la:
Jagnjeca brigada je napisao/la:

Ti banalizuješ pojam države. A dok nije bilo komunista nije bilo ni ostalih republika (ni pokrajina), tako da ti je teza pomalo šuplja.


Tako je Jagnje, prije Jugoslavije imali smo Srboslaviju.


Tako je, Hunteru.

_________________
Oj Hrvati, svi na desno krilo....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojvođanske aktualnosti
PostPostano: 16 svi 2016, 17:12 
Offline

Pridružen/a: 20 pro 2011, 19:02
Postovi: 8531
vrilo_pridaka_1686 je napisao/la:
Metemma je napisao/la:

Da, ali su ih doveli Englezi, nisu došli sami, u organizaciji Društva zatočenika koje je odlučilo naselit Australiju.



Samo tvoj šovinizam može tvrditi da su Srbi okupatori u Srbiji.



Kao državljanin Srbije imaš i dužnost da ne širiš nacionalnu i vjersku mržnju. A inače, kad već Hrvatska nema nikakvu posebnu autonomiju, ne vidim zašto bi Srbija morala da ima.
Ustvari, nema je niko na Balkanu osim BiH, koja je poseban slučaj.



Srbija podijeljena na 4-5 država, a mi držali bič... ccc...



Yeah, and ajatolah Cerić can fly...



I tako ti lijepo svima nama mamu... da bar pokušaš da sakriješ te svoje fašističke poglede na svijet?

Ne slažem se s Jagnjetom koji stalno potencira neke odlaske, ko da je "Oluju" organizovao, i smatram da svi stanovnici Srbije koji su u njoj starosjedioci imaju pravo na svoj jezik, vjeru, kulturu, tradiciju, nacionalno osjećanje, jednostavno da su i kao pojedinci i kao pripadnici naroda ravnopravni sa Srbima. Međutim, da bi tebe neko poštovao, moraš i ti da pokažeš izvjesno poštovanje prema svojim komšijama Srbima i prema državi Srbiji, jer njihovi djedovi žive i u umiru u toj Srbiji i za tu Srbiju već barem 1300 godina.



S tom razlikom da je Vojvodina u Srbiji od 1918.
To je 94 godine.
Hrvata je na prostoru južne Ugarske bilo i prije famoznog srpskog vojvodstva iz 1691.
Optužbe za fašizam neću ni komentirati. Gluposti. Ne voliš Srbe, pa si đubre.
Poštivati državu koja se nikad zvanično nije ispričala Hrvatima za progon? O istrazi ubojstava Hrvata da i ne pričam... Priznaćeš, to nije laka zadaća.
Ako moram birati između solidarnosti s ranama svojega naroda, i solidarnosti s ranama tuđeg naroda.
To za mene uopće nije dilema.
Ako je to za tebe fašizam, ja se svojim fašizmom ponosim.


.

_________________
Oj Hrvati, svi na desno krilo....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojvođanske aktualnosti
PostPostano: 16 svi 2016, 17:14 
Offline

Pridružen/a: 20 pro 2011, 19:02
Postovi: 8531
vrilo_pridaka_1686 je napisao/la:
Metemma je napisao/la:

Vojvodina predstavlja severnu Srbiju, i mi je kao takvu poštujemo. To je jedna stvar.

Druga stvar je - zašto si se ti osjetio pozvan da lupetaš gluposti o Vojvodini? O Hrvatima u Vojvodini slobodno, i progonima i diskriminaciji i čemu god hoćeš, i siguran sam da će se i svi Srbi ovde složiti s tobom u osudi takvih pojava.

Ali eto, ti napao da braniš posebnost Vojvodine, i da je izjednačavaš sa Srbijom... izvoli pa pokaži poštovanje Republici Srpskoj Krajini. A i kad to uradiš, opet nisi pozvan da se petljaš u pitanja Vojvodine, niti nekog zanimaju tvoje teorije.



Kao što su vjerovatno preci nekog Srbina iz Vojvodine tamo gore duže od Vrilovih.

Ili su preci nekog Srbina iz Like duže u Lici nego nekog tamo Hrvata s foruma.

I?



Tvoje pravljenje ludim je patetika. Ne znam šta misliš da ćeš postići time što pokušavaš da iskriviš moje riječi?

Ja sam govorio o zemlji Srbiji i tvojim komšijama Srbima. Ti si počeo o patnjama i ubijanju Hrvata. Ako si odlučio da svoje komšije i svoju zemlju izjednačiš sa zločinima i patnjama, samo izvoli.



Super. Ne samo da imaš moju punu podršku da budeš za bilo šta u vezi Hrvatske, što ne znači kršenje ljudskih prava Srbima, već me savršeno zabole neka stvar za šta si.



Čekaj, ti to meni negiraš pravo da pričam o Vojvodini? Genijalno.

Ugušiti Vrila? Tema o autonomiji Vojvodine je tema o Vrilu? Dajte vi prvo autonomiju nekom Milanu iz Plaškog, pa da pričamo.



Na foru da je Vojvodina dio Srbije oko čije posebnosti ne vidim razloga da TI liješ krokodilske suze.



Nemam pojma odakle ti ideja da je Vojvodina bila izvorno katolička.



Nemoguće. Kad te vidim kako patiš zbog posebnosti Vojvodine, ne mogu da se ne sjetim posebnosti Republike Srpske Krajine.


Banajte ovog četnika. :ban
.

_________________
Oj Hrvati, svi na desno krilo....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojvođanske aktualnosti
PostPostano: 16 svi 2016, 17:18 
Offline

Pridružen/a: 20 pro 2011, 19:02
Postovi: 8531
vrilo_pridaka_1686 je napisao/la:
Jagnjeca brigada je napisao/la:

:zubati

Svi "mi" ne možemo ići protiv istorijskih činjenica, a činjenice su takva kakve jesu.



Rođen sam u istoj zemlji kao i ti i imam isto državljanstvo kao i ti. Ne popujem, ali mi se gadi "elitizam" i šovinizam koji povremeno pokazuješ.

Posebno je komično kad kreneš na divlje brđane, kad su i tvoji preci došli sa istog mesta. Ili misliš da ste izmileli iz neke sremske močvare? I upravo u tome pokazuješ koliko zapravo ne veruješ u kulturnu superiornost ovog dela Srbije i koliko je toliko pominjana tolerancija nepostojeća kada ne odgovara ličnim ukusima.


Kultura ne podrazumijeva neograničeni mazohizam vojvođana i kolonijalni odnos Beograda prema Vojvodini! Ne podrazumijeva ni njeno kontinuirano propadanje, na očigled tog istog Beograda.
Ako pokrajinske institucije budu ukinute, nemam razloga sumnjati da će početi otvoreno posrbljavanje i progon nacionalnih manjina. Prije svega Mađara i Hrvata, kao najomrženijih.
Tvoj odbrambeni mehanizam nikad neće biti u pripravnosti koliko je moj.
Ti možeš mahati tom tvojom zastavicom i vikati Srbija, ja ne mogu niti imam namjeru. Za mene kao Hrvata je jedino jaka Vojvodina održivi način da živim ovdje. Nemamo iste interese, o tome je očito besmisleno razmjenjivati mišljenja.


Digni zastavu, Hunteru.

_________________
Oj Hrvati, svi na desno krilo....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojvođanske aktualnosti
PostPostano: 16 svi 2016, 17:28 
Offline

Pridružen/a: 10 lip 2015, 23:16
Postovi: 6025
https://www.stormfront.org/forum/t919655-3/

Evo ti istina. KONKORDAT, gde se katolicima davala VECA prava no pobednicima Srbima....cak da KC MISIONARI u Srbiji. Mi kao ABORIDZINI.


ГЛАСАЊЕ У НАРОДНОЈ СКУПШТИНИ И СМРТ ПАТРИЈАРХА
Увече, 23. јула 1937. године, Конкордат је у Народној скупштини изгласан са 166 гласова, уз 129 против. Требало је да буде изгласан у Сенату, у коме је влада лошије стајала Али, још исто вече, Стојадиновић је пред посланицима ЈРЗ објавио да ће се неко време сачекати са изношењем Конкордата пред Сенат. При крају дана, у коме је у доњем дому изгласан Конкордат, умро је патријарх Варнава. Свим члановима владе, осим генерала Марића, било је забрањено да присуствују сахрани.
Конкордат је прихваћен, и, између осталог, предвиђао је да свака особа која није римокатолик а склопи брак са римокатоликом мора да предје у римокатолицку веру.Друга тачка које је била веома проблематична и упозоравајућа, била је одлука Ватикана да се Краљевина Југославија убудуће има третирати као мисионарско подручје. Да појаснимо: мисионарским подручјима су се проглашавале територије и земље у којим живе незнабошци и нехришчани – примитивни народи и племенске заједнице. На пример католичке мисије састављене од језуита са мисионарским задатком су осниване током XВИ, XВИИ, XВИИИ по Латинској Америци, Филипинима, Африци и слично, да би се домородачко становниство упознало са хришћанством и покатоличило ! То је била дакле судбина Срба у Краљевини Југославији.

ЕСКОМУНИКАЦИЈА
После гласања у Скупштини 1. августа 1937. године, Свети архијерејски синод једногласно је донео одлуку о ескомуникацији министара и посланика православне вере, који су гласали за Конкордат и искључени су из цркве. Стојадиновић је тражио да се укине ескомуникација. После Владиног одрицања од конкордата и Црква је попустила у свом ставу према ескомуникацији

_________________
Kako smo svi opljackani.Film "Tezina lanaca" https://youtu.be/waEYQ46gH08

Film o propasti imperije duge 1.123 g. Vizantijska lekcija https://youtu.be/_fLuI92iHR4


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojvođanske aktualnosti
PostPostano: 16 svi 2016, 17:33 
Offline

Pridružen/a: 21 stu 2012, 09:26
Postovi: 3402
Lokacija: Србија
Ma jede ***, pusti ga. A to što je izbunario iz arhive za mene su zablude iz prošlosti. Neko ih se odrekne, neko sa njima skonča. Stvar izbora. :kava


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojvođanske aktualnosti
PostPostano: 16 svi 2016, 17:40 
Offline

Pridružen/a: 20 pro 2011, 19:02
Postovi: 8531
vrilo_pridaka_1686 je napisao/la:
ZlatkoZG je napisao/la:

Neki hrvatski vojvoda osim svpskog vojvode Šešelja? Šta misliš da je to djelo samo srpsko strane ,a ne ne , to je bio dogovor dviju država.


To je prijatelju bio čist revanšizam nad građanima susjedne države, koji su etnički također bili Hrvat (što je i jedini povod). Kao što je i otmica iz Sjeverina bio čist revanšizam Srba nad građanima Srbije, koji su islamske vjere. Ni te Sandžaklije ni srijemski Hrvati nisu htjeli imati ništa s ratom, ali su eto ipak imali nešto s ratom... Tko kaže da se biti lojalan ne isplati? Ni dan danas nema pravde za otete i mučki ubijene iz Sjeverina. Isto važi za ubojstva Hrvata po Srijemu, iz tog perioda.

Kad smo kod rata, mala anegdota... pri kraju osnovne škole, pročulo se po gradu da je iz Đurđina (ili Tavankuta, ne sjećam se točno sela) jedan mladi čovjek (Hrvat, dabome) preplivao Dunav i priključio se zengama.

Sve škole u gradu dobile su naređenje da se zaključavaju za vrijeme časova, jer "u gradu ima jedan ustaša". :zubati
Osobno sam nosio obavijest po školi, zato se i sjećam svega jer sam se smijao po hodniku čitajući notorno prosravanje. To je bilo vrijeme hajke na sve što je hrvatsko, kako se kupavao hrvatski tjednik Glas ravnice, da ne pričam...

Noćas gledam gradske vijesti, i vidim obavijest najnovije patriJotske organizacije u Subotici. Nikad prije čuo za njih... niču kao gljive poslije kiše. I naravno svakoj su nacionalne manjine prst u oku. Što znaš Zlatko, možda će ovi novi iseljavati za Hrvatsku (baš te bačke Hrvate, koje je 1991 nekim čudom obišlo).
.

_________________
Oj Hrvati, svi na desno krilo....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojvođanske aktualnosti
PostPostano: 16 svi 2016, 18:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58266
Lokacija: DAZP HQ
ovo je drugi esktreman primjer preokreta, prvi je bio Zlatni ljiljan koji je od bosanca gradžanina postao vehabija i zaglibio negdje u Sriji. :D

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1580 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51 ... 64  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 85 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO