HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 18 tra 2024, 22:58.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 132 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Zeljko Raznatovic Arkan
PostPostano: 19 vel 2013, 20:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 sij 2013, 15:27
Postovi: 1676
Lokacija: Srbija Beograd
Ibar je napisao/la:
Zaviša je napisao/la:

Da, ali postoje i neke univerzalne moralne norme, lopov je lopov i kod katolika i muslimana i pravoslavaca, kurva je kurva, izdajnik izdajnik, ljigavac je ljigavac i da ne navodim primere, Arkan je, kao što rekoh bio institucija jednog sumanutog društva.

Ne organ u okviru institucije, nego sama institucija, onda je jasno koliko je to društvo bilo zastranilo.

Zato sad u Hagu imate Pavkovića i Lazarevića, časne oficire, a optužnica suluda, da su se udružili da potamane Albance a onda je NATO morao da preventivno interveniše da to spreči i oni su krivi jer NATO iako je preventivno delovao nije uspeo u svojim namerama.

Taj isti Hag nije ni tražio Arkana.


A što se Kosova tiče. Pa tu se slažem da su neke druge face trebale odgovarat al činjenica je da ste organizirali i umalo uspjeli pobit/protjerat milijun i pol Albanaca s Kosova. Netko za to mora odgovarati ako ne ta dvojca tko?

Hahahaha milion i po, pa ne mogu da verujem na kakvu ste propagandu naseli.
Brate da se ne lažemo, kamo lepe sreće da smo i upola od toga proterali i pobili, ali nažalost nismo.

Što se tiče Arkana, on je pre svega ratni zločinac, zato što je ratovao u Hrvatskoj, a ujedno je i mafijaš.
Arkanov greh, je isti kao i greh svih ratnih zločinaca koji su nosili krst oko vrata i ubijali druge ljude koji su takodje pripadali hrišćanskoj veri (bilo pravoslavnoj ili katoličkoj).

Mi smo bez problem mogli da ratujemo protiv Makedonaca i Crnogoraca, bilo je i tek kako dosta povoda, ali nismo. Zašto ? Pa zato što su i oni Hrišćani i Pravoslavci. Tako nismo trebali da ratujemo ni sa vama Hrvatima, iz istih razloga.

Nama se upravo loše vraća za sve što smo učinili vama, kao što se verovatno u prošlosti vratilo i vama, ali što se tiče vojnih podviga na Kosovu i Metohiji i u Srebrenici, pa mi smo dobili najveće poštovanje u zapadnoj Evropi od njihovih najtvrdjih katoličkih organizacija i pokreta, kao i patriota.

Lično mislim da Bošnjaci još uvek imaju vremena da se dozovu pameti da ostave Srbe na miru u RS i Srbiji, da ostave Hrvate na miru u Herceg Bosni i Hrvatskoj i da lepo osnuju svoju dzamafiriju Bosnji i smrde tamo.
Što se tiče šiptara, oni žele teritorije ne samo Srbije, već i Makedonije, Grčke i Crne Gore, a mi svi zajedno želimo da ih potamanimo ili deportujemo preko Prokletija i to će biti novi balkanski rat.

Nemojte da mislite da postoji velika mržnja prema Hrvatima, pa igrom sudbine vaš najveći državnik i predsednik u novijoj istoriji Franjo Tudjman je bio predsednik mog omiljenog kluba FK Partizan.
Sve je to bila prljava politika i nezrelost naših političara.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zeljko Raznatovic Arkan
PostPostano: 19 vel 2013, 21:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 vel 2012, 12:30
Postovi: 12935
Pitanje je da li je i bilo milion i po Albanaca, a ne da ih protera par desetina hiljada srpskih vojnika na Kosmetu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zeljko Raznatovic Arkan
PostPostano: 19 vel 2013, 21:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 lip 2009, 12:19
Postovi: 5376
Lokacija: Croatia Alba; site:hercegbosna.org/forum
Whiteone je napisao/la:
Hahahaha milion i po, pa ne mogu da verujem na kakvu ste propagandu naseli.
Brate da se ne lažemo, kamo lepe sreće da smo i upola od toga proterali i pobili, ali nažalost nismo.

Nama se upravo loše vraća za sve što smo učinili vama, kao što se verovatno u prošlosti vratilo i vama, ali što se tiče vojnih podviga na Kosovu i Metohiji i u Srebrenici, pa mi smo dobili najveće poštovanje u zapadnoj Evropi od njihovih najtvrdjih katoličkih organizacija i pokreta, kao i patriota.


1.) Brojka od 1 596 072 Albanaca na Kosovu 1991. je službena srpska procjena iz Beograda.

2.) Molim te nemoj pokušavati uvlačiti katolike u srpske zločine u Srebrenici i nad Albancima. Hvala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zeljko Raznatovic Arkan
PostPostano: 19 vel 2013, 21:40 
Offline

Pridružen/a: 17 lip 2009, 20:01
Postovi: 13476
Lokacija: ZG
Vojni podvig pobit civile ?!

_________________
Muslimane ko je kleo, nije dangubio.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zeljko Raznatovic Arkan
PostPostano: 19 vel 2013, 21:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 vel 2012, 12:30
Postovi: 12935
Glazbenik je napisao/la:
1.) Brojka od 1 596 072 Albanaca na Kosovu 1991. je službena srpska procjena iz Beograda.


Sjajna procena...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zeljko Raznatovic Arkan
PostPostano: 19 vel 2013, 21:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 sij 2013, 15:27
Postovi: 1676
Lokacija: Srbija Beograd
Glazbenik je napisao/la:
Whiteone je napisao/la:
Hahahaha milion i po, pa ne mogu da verujem na kakvu ste propagandu naseli.
Brate da se ne lažemo, kamo lepe sreće da smo i upola od toga proterali i pobili, ali nažalost nismo.

Nama se upravo loše vraća za sve što smo učinili vama, kao što se verovatno u prošlosti vratilo i vama, ali što se tiče vojnih podviga na Kosovu i Metohiji i u Srebrenici, pa mi smo dobili najveće poštovanje u zapadnoj Evropi od njihovih najtvrdjih katoličkih organizacija i pokreta, kao i patriota.


1.) Brojka od 1 596 072 Albanaca na Kosovu 1991. je službena srpska procjena iz Beograda.

2.) Molim te nemoj pokušavati uvlačiti katolike u srpske zločine u Srebrenici i nad Albancima. Hvala.

Nikakve veze Katolici nemaju što se tiče neposrednog ratovanja, ali niko ne može da ospori da zahvaljujući tome imamo snažnu podršku ekstremnih katoličkih krugova u zapadnoj Evropi koji se takodje bore protiv ekspanzije islamista u njihovim državama.
Veliku podršku uživamo i u Izraelu koji brani naše zajedničko hrišćansko sveto mesto od najezde dzihadista.
Austrijska slobodarska stranka (Freiheitliche Partei Österreichs, FPÖ) ima najviše glasača Srba, i njihov lider je dolazio u Srbiju više puta itd.
Mi nemamo podršku liberalnih proEU katolika, mi imamo podršku tvrdokornih katolika, poput porodice Le Pen u Francuskoj i gore spomenutog Heinz-Christian Strache iz FPO.

Ja znam da ima Hrvata koji vole islamiste i šiptare i da im je sav smisao života da mrze Srbe, ali znam da ima mnogo više normalnih Hrvata, kao i onih koji shvataju da Srbi nisu pretnja već oni koji žive preko mosta.
Takvih ima i ovde u Srbiji, islamofili kojima je sav smisao života da mrze Hrvate, Papu i katolike, to su naši izdajnici.

Nas su izdala najbliža braća, a Vatikan nije priznao tkz Kosovo, niti će kao neke muslimanske zemlje da pljunu pa da poližu ono što su rekli.

Citat:
srpske zločine u Srebrenici

Ovo je veliki napredak reći zločin, pošto neprijatelji govore ''genocid''. Svakako slažem se bilo je i zločina svuda i sa svih strana, pa ko bi to negirao.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zeljko Raznatovic Arkan
PostPostano: 19 vel 2013, 22:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 sij 2010, 17:54
Postovi: 13159
Drinski vuk je napisao/la:
Arkan. Sreo sam ga dvaput,jednom na pocetku i drugi put na kraju rata. Prvi put mi je cak pruzio ruku i pozdravili smo se,i sve bi bilo dobro da nije taj isti dan 15 ljudi,od kojih su mnogi bili moji rodjaci poskidao gole i ostavio napolju,na kisi. Drugi put smo se sreli na zapadu Republike pred kraj rata...

Njegova hrabrost i sposobnost komandovanja je bila nevjerovatna. Sa svojih 40-50 ljudi i skoro bez ikakve tehnike je uspjevao da odradi zadatke koje VRS nije pokusavala ni sa tenkovima...

Da nije radio to sto je radio zarobljenicima i civilima,cak i Srbima ostao bi upamcen samo po dobrom.
Danas ga slabo ko cijeni,jer je ukaljao obraz necovjestvom.


Mnogi koji su ratovali sa njim svedoce da je imao petlju da radi zadatke koje obicna vojska, cak ni specijalci nisu hteli da prihvate...

Skoro sam naleteo na ovaj snimak posle koje je Vukovar odvojen od Borova naselja, i posle toga ubrzo je suzbijen svaki otpor...



Izmedju ostalog ovo govori koliko je dezoganizovana bila JNA, kad je ona za presudne akcije morala da zove coveka koji nije imao dan vojnicke skole... kad tebi jedan gasterski krimos vodi akcije koje bi morali da vode specijalci, mnogo tu stvari nije valjalo...

Sloba se kleo u njega, pricao je da ga nisu ubili, ne bi bilo 5. oktobra...odradjivao mu je najgore stvari za vreme protesta, Arkanovi batinashi sa fantomkama su tukli palicama sve sto mrda...

_________________
Pokaj se Grobi! Mali korak za tebe, veliki za Srpstvo!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zeljko Raznatovic Arkan
PostPostano: 19 vel 2013, 22:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 lip 2009, 12:19
Postovi: 5376
Lokacija: Croatia Alba; site:hercegbosna.org/forum
Whiteone je napisao/la:
Glazbenik je napisao/la:

1.) Brojka od 1 596 072 Albanaca na Kosovu 1991. je službena srpska procjena iz Beograda.

2.) Molim te nemoj pokušavati uvlačiti katolike u srpske zločine u Srebrenici i nad Albancima. Hvala.

Nikakve veze Katolici nemaju što se tiče neposrednog ratovanja, ali niko ne može da ospori da zahvaljujući tome imamo snažnu podršku ekstremnih katoličkih krugova u zapadnoj Evropi koji se takodje bore protiv ekspanzije islamista u njihovim državama.
Veliku podršku uživamo i u Izraelu koji brani naše zajedničko hrišćansko sveto mesto od najezde dzihadista.
Austrijska slobodarska stranka (Freiheitliche Partei Österreichs, FPÖ) ima najviše glasača Srba, i njihov lider je dolazio u Srbiju više puta itd.
Mi nemamo podršku liberalnih proEU katolika, mi imamo podršku tvrdokornih katolika, poput porodice Le Pen u Francuskoj i gore spomenutog Heinz-Christian Strache iz FPO.

Ja znam da ima Hrvata koji vole islamiste i šiptare i da im je sav smisao života da mrze Srbe, ali znam da ima mnogo više normalnih Hrvata, kao i onih koji shvataju da Srbi nisu pretnja već oni koji žive preko mosta.
Takvih ima i ovde u Srbiji, islamofili kojima je sav smisao života da mrze Hrvate, Papu i katolike, to su naši izdajnici.


FN obitelji Le Pen je odbačen od Katoličke crkve:
http://www.croire.com/Definitions/Vie-chretienne/Politique/L-Eglise-catholique-ferme-face-au-FN

Heinz-Christian Strache je u sukobu s bečkim nadbiskupom kardinalom Christophom Schönbornom:
http://wien.orf.at/news/stories/2567591/

Katolička crkva je u sukobu s FN i FPÖ. To smo pitanje time završili.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zeljko Raznatovic Arkan
PostPostano: 19 vel 2013, 22:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08
Postovi: 19084
Lokacija: među zvijezdama
slika

Ostaće upamćen kao otpad ljudskog roda.Zadnji izrod i smeće.To ni milion srpskih esejista ne moze poreći.Kriminalac i zločinac !

Gorio u vječnom paklu za svoja nedjela !A i VI s njim skupa koji ga veličate :D

Opravdavate ili umanjujete zločine !

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zeljko Raznatovic Arkan
PostPostano: 19 vel 2013, 22:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 sij 2013, 15:27
Postovi: 1676
Lokacija: Srbija Beograd
[/quote]
FN obitelji Le Pen je odbačen od Katoličke crkve:
http://www.croire.com/Definitions/Vie-chretienne/Politique/L-Eglise-catholique-ferme-face-au-FN

Heinz-Christian Strache je u sukobu s bečkim nadbiskupom kardinalom Christophom Schönbornom:
http://wien.orf.at/news/stories/2567591/

Katolička crkva je u sukobu s FN i FPÖ. To smo pitanje time završili.[/quote]

Haha :zubati ova ti je baš dobra ... znaš kako se kaže, jedna lasta ne čini proleće. Pa i ja sam u sukobu sa onim pravoslavnim popovima koji prozivaju Papu. Ja sebe u tom slučaju vidim kao većeg Hrišćanina od njih, ali na sreću to su samo neki popovi.
Ništa od toga što si naveo nije zvanični stav Vatikana.

A realnost je da svaka crkva uživa najveću podršku u nacionalističkim desničarskim krugovima. Pa gde će drugo, ko će da ih podržava ? EU-ateisti, anarhisti, komunjare i levičari ?
Hoćeš li reći da ova antihrišćanska EU je prirodni saveznik katoličke crkve ? Ne bih rekao, to smo videli i na primeru Kosova kada su nas skoro sve države EU izdale, ali Vatikan nije.

Sukob sa jednim sveštenikom, nije sukob sa celom crkvom.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zeljko Raznatovic Arkan
PostPostano: 19 vel 2013, 22:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08
Postovi: 19084
Lokacija: među zvijezdama
Citat:
Pokolj u Bijeljini odnosi se na događaje 1. travnja 1992. kada su srpske paravojne postrojbe predvođene Arkanom upale u Bijeljinu i nasilno preuzele vlast u tom gradu.[1] Iako je već tada trajao nasilni raspad SFRJ, još nije bilo rata u samoj Bosni i Hercegovini, tako da su mještani Bijeljine ostali potpuno iznenađeni vojnom akcijom u gradu te su je dočekali potpuno nespremno. Smatra se da je tim činom započeo rat u Bosni i Hercegovini. Tijekom tog preuzimanja, najmanje 48 civila je ubijeno,[1][2][3][4] a leševi su danima ostavljeni ležati po ulicama.[1] Teror se međutim nastavio i sljedećih mjeseci u obliku pljačkanja, silovanja,[5] ubojstava i protjerivanja Bošnjaka. Vrhunac se dogodio u rujnu, kada je Srpska demokratska stranka (BiH) odlučila potpuno istjerati sve preostale Bošnjake. Sastavljen je spisak ne-Srba, a Beli orlovi i Srpska dobrovoljačka garda su potom izvršili ubojstva građana i bacali ih u Drinu. Lokalne džamije su uništene.[1]

Tada se tijela ubijenih uklanjaju a u grad dolazi visoka delegacija bosansko-hercegovačkih vlasti, predvođena Biljanom Plavšić, i proglašava "oslobođenje Bijeljine" koju pripajaju Republici Srpskoj.[1] TV Novi Sad objavio je svojedobno prilog o događaju u kojem okrivljuje "muslimanske ekstremiste" za ubojstva ljudi a srpske vojnike kao osobe koje uvodi red i mir.[6]

Fotograf Ron Haviv pozvan je osobno od Arkana radi snimanja fotografija "oslobađanja Bijeljine", zapravo ubojstava ljudi, među njima prizor srpskog vojnika netom prije nogom udara ranjenu bošnjačku ženu na tlu te čovjeka koji moli za život minutama prije nego su ga vojnici bacili sa četvrtog kata kroz prozor zgrade. Kada je Haviv uspio pobjeći u inozemstvo i objaviti slike, Arkan je izdao nagradu za njegovu glavu.[7][8]

Procjenjuje se da je oko 10.000 Bošnjaka protjerano iz općine Bijeljina, od toga 3.000 u rujnu 1994.[9] Prema iskazima prognanih, uniformirani ljudi su im pokucali u ponoć i obavijestili ih da moraju napustiti svoje kuće za pet minuta, a prije odlaska su ih često opljačkali.[10]


Mali odlomak iz zločinačkog opusa !

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zeljko Raznatovic Arkan
PostPostano: 19 vel 2013, 22:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ruj 2012, 22:55
Postovi: 118
Citat:
Gorio u vječnom paklu za svoja nedjela !A i VI s njim skupa koji ga veličate


Ne loži se niko ga ne veliča, pogotovo ne na ovoj temi.

Inače, krimos, radio prljave poslove za UDBU, kasnije DB, ratni profiter i zločinac.... :rigam


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zeljko Raznatovic Arkan
PostPostano: 19 vel 2013, 23:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 sij 2013, 15:27
Postovi: 1676
Lokacija: Srbija Beograd
SarajkaDjevojka je napisao/la:
Citat:
Pokolj u Bijeljini odnosi se na događaje 1. travnja 1992. kada su srpske paravojne postrojbe predvođene Arkanom upale u Bijeljinu i nasilno preuzele vlast u tom gradu.[1] Iako je već tada trajao nasilni raspad SFRJ, još nije bilo rata u samoj Bosni i Hercegovini, tako da su mještani Bijeljine ostali potpuno iznenađeni vojnom akcijom u gradu te su je dočekali potpuno nespremno. Smatra se da je tim činom započeo rat u Bosni i Hercegovini. Tijekom tog preuzimanja, najmanje 48 civila je ubijeno,[1][2][3][4] a leševi su danima ostavljeni ležati po ulicama.[1] Teror se međutim nastavio i sljedećih mjeseci u obliku pljačkanja, silovanja,[5] ubojstava i protjerivanja Bošnjaka. Vrhunac se dogodio u rujnu, kada je Srpska demokratska stranka (BiH) odlučila potpuno istjerati sve preostale Bošnjake. Sastavljen je spisak ne-Srba, a Beli orlovi i Srpska dobrovoljačka garda su potom izvršili ubojstva građana i bacali ih u Drinu. Lokalne džamije su uništene.[1]

Tada se tijela ubijenih uklanjaju a u grad dolazi visoka delegacija bosansko-hercegovačkih vlasti, predvođena Biljanom Plavšić, i proglašava "oslobođenje Bijeljine" koju pripajaju Republici Srpskoj.[1] TV Novi Sad objavio je svojedobno prilog o događaju u kojem okrivljuje "muslimanske ekstremiste" za ubojstva ljudi a srpske vojnike kao osobe koje uvodi red i mir.[6]

Fotograf Ron Haviv pozvan je osobno od Arkana radi snimanja fotografija "oslobađanja Bijeljine", zapravo ubojstava ljudi, među njima prizor srpskog vojnika netom prije nogom udara ranjenu bošnjačku ženu na tlu te čovjeka koji moli za život minutama prije nego su ga vojnici bacili sa četvrtog kata kroz prozor zgrade. Kada je Haviv uspio pobjeći u inozemstvo i objaviti slike, Arkan je izdao nagradu za njegovu glavu.[7][8]

Procjenjuje se da je oko 10.000 Bošnjaka protjerano iz općine Bijeljina, od toga 3.000 u rujnu 1994.[9] Prema iskazima prognanih, uniformirani ljudi su im pokucali u ponoć i obavijestili ih da moraju napustiti svoje kuće za pet minuta, a prije odlaska su ih često opljačkali.[10]


Mali odlomak iz zločinačkog opusa !


Bilo je toga i na vašoj strani. Šta je radio vaš ''Arkan'' zvani Ćelo i ekipa po Sarajevu. Šta su radili po Bratuncu ?
Šta je bilo bilo je, ne postoji vremeplov pa da se vratimo unazad i spravljamo krive drine.
Najvažnije šta Bošnjaci žele u bliskoj budućnosti ?
Ja znam da Srbi i Hrvati ne žele ovu Alijinu BiH. Takođe znam da BiH nije unitarna država kao Srbija i Hrvatska, već država tri ravnopravna naroda.
Gde takva država vodi zna se ili ka unitarnoj muslimanskoj državi sa hrišćanskim manjinama ili ka raspadu na tri dela.
Sve to može mirnim putem ili ratom.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zeljko Raznatovic Arkan
PostPostano: 19 vel 2013, 23:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 20:35
Postovi: 13034
Lokacija: Zagreb
Citat:
Skoro sam naleteo na ovaj snimak posle koje je Vukovar odvojen od Borova naselja, i posle toga ubrzo je suzbijen svaki otpor...

Sori dzoni, ali terminologija :rigam

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zeljko Raznatovic Arkan
PostPostano: 19 vel 2013, 23:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 sij 2010, 17:54
Postovi: 13159
volvoks je napisao/la:
Citat:
Skoro sam naleteo na ovaj snimak posle koje je Vukovar odvojen od Borova naselja, i posle toga ubrzo je suzbijen svaki otpor...

Sori dzoni, ali terminologija :rigam


Sta je tebi tu problem?! otpor?!

_________________
Pokaj se Grobi! Mali korak za tebe, veliki za Srpstvo!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zeljko Raznatovic Arkan
PostPostano: 19 vel 2013, 23:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 20:35
Postovi: 13034
Lokacija: Zagreb
Pa da, zvuči neljudski, opisi iz partizanskih filmskih žurnala, a znamo što se krilo iza te sintagme...

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zeljko Raznatovic Arkan
PostPostano: 19 vel 2013, 23:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 sij 2010, 17:54
Postovi: 13159
volvoks je napisao/la:
Pa da, zvuči neljudski, opisi iz partizanskih filmskih žurnala, a znamo što se krilo iza te sintagme...


Ne znam kojim se ti jezikom sluzis, ali otpor je normalna rec koja se upotrebljava u borbi...

_________________
Pokaj se Grobi! Mali korak za tebe, veliki za Srpstvo!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zeljko Raznatovic Arkan
PostPostano: 19 vel 2013, 23:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 20:35
Postovi: 13034
Lokacija: Zagreb
Suzbijen svaki otpor, baš je odvratna sintagma, nakon ulaska snaga generala Ratka Mladića u Srebrenicu suzbijen je svaki otpor muslimanskih ekstremističkih formacija, to je ta razina...
Čak da si rekao došlo je do potpunog osvajanja grada bi ljudskije zvučalo...

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zeljko Raznatovic Arkan
PostPostano: 19 vel 2013, 23:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 sij 2010, 17:54
Postovi: 13159
Opet pricas gluposti...

Tebi je sve uzaludnije replicirati.

_________________
Pokaj se Grobi! Mali korak za tebe, veliki za Srpstvo!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zeljko Raznatovic Arkan
PostPostano: 19 vel 2013, 23:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
volvoks je napisao/la:
Suzbijen svaki otpor, baš je odvratna sintagma, nakon ulaska snaga generala Ratka Mladića u Srebrenicu suzbijen je svaki otpor muslimanskih ekstremističkih formacija, to je ta razina...
Čak da si rekao došlo je do potpunog osvajanja grada bi ljudskije zvučalo...

Pa ajde kako bi ti to sročio da ti ne bude "uvredljivo" a da i dalje zadrži isti smisao? :neznam


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zeljko Raznatovic Arkan
PostPostano: 19 vel 2013, 23:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 20:35
Postovi: 13034
Lokacija: Zagreb
Nakon čega je pao Vukovar, nakon čega su srpske snage ovladale gradom, dakle da ne podrazumijeva ljude :neznam

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zeljko Raznatovic Arkan
PostPostano: 19 vel 2013, 23:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58742
Lokacija: DAZP HQ
tih dana je de facto slomljena obrana, iako je glavni razlog što su vukovarski branitelji ostali bez minobacačkog naoružanja, a i nestale su ozbiljnije zalihe pješadijske municije. bez oružja se ipak nemoguće braniti. da je dostavljena municija kao u ranijim slučajevima, ništa se tu ne bi promjenilo još mjesec dana, možda i mjesecima, iako u konačnici bi se dogodio pad jer Hrvatska u tom trenutku nije imala snage koje bi uspile razbiti obruč oko grada sa slobodnog teritorija.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zeljko Raznatovic Arkan
PostPostano: 19 vel 2013, 23:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
@volvoks

Ok, može i tako. Mada ipak mislim da si reagovao baš preterano osetljivo na ovo što je kolega napisao. Otpor je najnormalnija reč kada se opisuju događaji iz rata.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zeljko Raznatovic Arkan
PostPostano: 19 vel 2013, 23:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 sij 2010, 17:54
Postovi: 13159
dudu je napisao/la:
tih dana je de facto slomljena obrana, iako je glavni razlog što su vukovarski branitelji ostali bez minobacačkog naoružanja, a i nestale su ozbiljnije zalihe pješadijske municije. bez oružja se ipak nemoguće braniti. da je dostavljena municija kao u ranijim slučajevima, ništa se tu ne bi promjenilo još mjesec dana, možda i mjesecima, iako u konačnici bi se dogodio pad jer Hrvatska u tom trenutku nije imala snage koje bi uspile razbiti obruč oko grada sa slobodnog teritorija.


Ima dobar serijal - Heroji Vukovara, koji opisuje kakva je to odbrana bila...ako zaobidjemo jednostranost i malo propagande, ostaje cinjenica da je malo ljudi, preko stapa i kanapa branilo to...

Stravicno losa taktika JNA...sve sracunato da se izgubi sto manje ljudi...koji q ulazis u rat ako ne smes da posaljes jedinice da brzo i efektno zavrse borbu... dal je takvih jedinica uopste bilo, dalo bi se raspravljati, ali ostaje utisak da se ratovalo na jajarski nacin, a da su fizionomije poput Arkana bacali u vatru... njemu je to selo ko dupe na nosu, ali tako se ne ponasa ozbiljna armija.

Arkan je imao prirodni talenat, bio je pametan i lukav, ludo hrabar...ali sve to pada u vodu kad ostaje fakat sta su njegove jedinice radile posle borbe...

_________________
Pokaj se Grobi! Mali korak za tebe, veliki za Srpstvo!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zeljko Raznatovic Arkan
PostPostano: 19 vel 2013, 23:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 20:35
Postovi: 13034
Lokacija: Zagreb
Ma sve te jedinice hajdučkog tipa, Arkanivi tigrovi, kažnjenička bojna, ima sigurno i neki muslimanski pandan, su dugoročno za ***, prava vojska mora strogo izvršavati zapovijedi i sve raditi po pravilima, tako efikasnost dostiže maksimum, a žrtve minimum...

Čitao sam u VP, mislim da ga ima negdje i kod vas u Srbiji za kupit, da se u jedinicama JNA svaku večer udaralo po rakiji, pa takva armija ne može dobiti rat :kava

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 132 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 32 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO