HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 18 tra 2024, 10:07.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 254 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Dr. Franjo Tuđman - Prvi Hrvatski Predsjednik
PostPostano: 27 ožu 2013, 14:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
Sad je svačiji ćaća
Na splitskom vijeću HNS-ovci tepali Tuđmanu i nazivali ga 'naš Frane'
slika
Izglasana je odluka da se kod Nadbiskupije podigne spomenik neovisnosti i prvom hrvatskom predsjedniku

Split će dobiti spomenik neovisnosti i prvom hrvatskom predsjedniku. Zoran Jaramaz naglasio je kako je spomenik nenametljiv, a Jure Šundov, koji je također bio član komisije, je naglasio kako lik dr. Tuđmana drži ruku na kocki i promatra je zabrinuto.

- Prikazana je jedna čvrsta državnička figura. Šalje se poruka da uspostavom države, posao nije gotov. Suglasili smo se da je spomenik dobar jer se ne imitira ništa iz prošlosti. To je urban i suvremen spomenik kojeg je lako montirati - rekao je Šundov.

-Estetika je svačija struka, a na prvi pogled čak i nije loše. Međutim, treba spomenuti Tuđmana, našeg Franu, jedno je lokacija spomenika, a drugo je on kao ličnost. Trebaju nam spomenici prvom hrvatskom predsjedniku, ali postavlja se pitanje lokacije. Spomenik Tuđmanu nam treba. Jesmo za spomenik, ali na Trgu hrvatske bratske zajednice. Trebali ste taj trg napraviti u ove četiri godine. - rekao je Joško Dvornik uime Kluba vijećnika SDP-HNS.

Mirko Ramljak (HDZ) pozvao je vijećnike da budu realni jer Tuđmanovo djelo nadilazi djela svih splitskih vijećnika i, kako je rekao, nisu dostojni o njemu govoriti.

- Tuđman je stvorio hrvatsku državu, a mnogi koji su bili za opstanak Jugoslavije bi sakrili spomenik dr. Franje Tuđmana na drugu lokaciju, najbolje u Sitno. Tuđman zaslužuje najreprezentativnije mjesto u Splitu - poručio je Ramljak.

Dvornik mu je replicirao da odbija o pokojnom predsjedniku govoriti kao o bogu. Rekao je da poštuje njegovo djelo i značaj, ali misli da lokacija nije primjerena. Tijekom glasovanja SDP-HNS bio je suzdržan, a 15 ostalih vijećnika bilo je za, što je sasvim dovoljno.

http://www.vecernji.hr/regije/na-splits ... nak-530392

Njofra je zakon! :001_cool

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dr. Franjo Tuđman - Prvi Hrvatski Predsjednik
PostPostano: 27 ožu 2013, 21:59 
Offline

Pridružen/a: 13 svi 2009, 23:53
Postovi: 168
Dovoljno je samo vidjeti tko je protiv njega, i jasno je da je najveći. Prvi, i najveći!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dr. Franjo Tuđman - Prvi Hrvatski Predsjednik
PostPostano: 28 ožu 2013, 01:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2011, 12:01
Postovi: 3688
Lokacija: Edmonton,Alberta,Canada
marasovac je napisao/la:
Dovoljno je samo vidjeti tko je protiv njega, i jasno je da je najveći. Prvi, i najveći!!


Zaslužuje spomenik u svakom gradu i na svakom trgu u Republici Hrvatskoj!

_________________
"Nisu svi koji lutaju izgubljeni"


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dr. Franjo Tuđman - Prvi Hrvatski Predsjednik
PostPostano: 28 ožu 2013, 08:44 
Offline

Pridružen/a: 09 pro 2010, 02:36
Postovi: 24
Veliki drzavnik,najveci Hrvat,jedini predsjednik Hrvata jer stvarno sto reci za maloumnog cirkusanta mesica i ovog Josipaovica kod koga su svi u pravu i nitko nije u pravu, stvarno sto taj covjek misli???
Franjo je mozda imao nekih pogresaka ali kada sagledamo siru sliku sve sto je on radio i mislio uraditi je nesto sto cemo mi dozivjeti kad tad jer je to najbolje rijesenje i za Hrvate i sve ostale!!!
NEKA MU JE VJECNA SLAVA I HVALA!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dr. Franjo Tuđman - Prvi Hrvatski Predsjednik
PostPostano: 28 ožu 2013, 08:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ožu 2012, 07:39
Postovi: 1695
mario_cro je napisao/la:
marasovac je napisao/la:
Dovoljno je samo vidjeti tko je protiv njega, i jasno je da je najveći. Prvi, i najveći!!


Zaslužuje spomenik u svakom gradu i na svakom trgu u Republici Hrvatskoj!


I zračnu luku u Zagrebu!

_________________
Neću NATO
Hoću na te


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dr. Franjo Tuđman - Prvi Hrvatski Predsjednik
PostPostano: 28 ožu 2013, 09:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
Mislim da i lokacija u Zagrebu nije loša. Naravno sad je to livada ali tu bi se dao napraviti prekrasan trg. Najljepši u Zagrebu.

Na sredini nešto monumentalno poput Lincolnovog spomenika u Washingtonu, okolo zelenilo, trava, drveće, voda. Lijepo uređeno i funkcionalno da se ljudi okupljaju i druže. Kao i do sada, samo puno bolje.

Naravno dole spustit garažu i srušit zgradu općine u kutu.

I bilo bi sjajno.

slika

slika

Ovako su zamislili projekt.

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dr. Franjo Tuđman - Prvi Hrvatski Predsjednik
PostPostano: 28 ožu 2013, 11:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 sij 2012, 16:01
Postovi: 12341
Upozorenja: 1
U njegovu čast ukinuti instituciju presjednika, kao što u nogometu neki klubovi povlače brojeve svojih legendi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dr. Franjo Tuđman - Prvi Hrvatski Predsjednik
PostPostano: 28 ožu 2013, 11:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 20:35
Postovi: 13034
Lokacija: Zagreb
Lebowski je napisao/la:
U njegovu čast ukinuti instituciju presjednika, kao što u nogometu neki klubovi povlače brojeve svojih legendi.

Što je najgore, država ne bi imala velikih problema u funkcioniranju :kava

@doc, ovaj projekt zahvaća područje blizu mojeg kvarta koje je danas dosta mrtvo, radničke spavaonice iz tridesetih i ostatci prve zagrebačke industrijske zone...
Neki projekti, poput željezničkog muzeja umjesto pruge koja presijeca grad, bi ga itekako oživjeli...

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dr. Franjo Tuđman - Prvi Hrvatski Predsjednik
PostPostano: 28 ožu 2013, 22:58 
Offline

Pridružen/a: 13 svi 2009, 23:53
Postovi: 168
Evo ovima što kažu da je Tuđman bio komunjara:

http://www.youtube.com/watch?v=A-xSBz-VZ64

Sad imamo problem. Imamo "komunjaru" koja je razvalila jasenovački mit, kojeg prati i progoni UDBA, i koji je za vrijeme vlasti komunjara u tri navrata bio na robiji, zbog pro-hrvatskih ideala.
Tu nešto ne štima. Zato valja pogledati film o predsjedniku, koji će najbolje sve objasniti, puno bolje nego da ja ovdje sad nekom nešto objašnjavam. Uostalom, bolje gledati film nego čitati knjigu po kojoj je film snimljen :zubati

http://www.youtube.com/watch?v=hDO2YM8fN48

Meni je on najjači na ovom klipu:

http://www.youtube.com/watch?v=uBU_RtsYzl4

Video završava a on se još smije :zubati

I još jedna svježa: pogledajte kako izgledaju i što misle oni koje je Tuđman pobjedio i nabio im komplekse:

http://www.vecernji.hr/vijesti/smeta-im ... nak-530379

Mislim, njega se može gledati u svakoj prilici, ali dovoljno je samo vidjeti njega, i onda vidjeti sve ove koji su vladali iza njega, meni se takav slučaj dogodio samo s košarkom. Igrao je Dražen Petrović, pa je poginuo, i onda su košarkom zavladali neki papajzaneri, a isto se dogodilo s politikom, imali smo Tuđmana i sad ove političare koji su u usporedbi s njim kao današnji košarkaši u usporedbi s Draženom. A ti loši političari se itekako odražavaju na sve.

Evo primjera kojeg je uvijek rado ističem. Svatko tko je bio vojnik jako dobro zna da nema loših vojnika, da to ne postoji, već da postoje samo loši zapovjednici, pa ako su oni loši onda ni vojnici ne mogu pod takvim zapovjedanjem biti dobri, i loš zapovjednik će uništiti i potencijalno dobrog vojnika. Isto tako, dobar zapovjednik će od potencijalno lošeg vojnika napraviti kotačić u stroju koji će naći svoje mjesto, svoju svrhu i svoj smisao.
Mimohod na Jarunu, 1995. godine, Vrhovni zapovjednik vojske doktor Tuđman:

http://www.youtube.com/watch?v=8Th1jGVGerk

Ja sam stavio treći, a možete pogledati bilo koji isječak ovog mimohoda, ali svugdje ćete vidjeti isto. Vidjet ćete vojsku koja je ošišana, obrijana, uredna, zategnuta, jednobrazna, usklađena, ponosna, i koja hrvatske zastave drže visoko gore pod pravim kutem, da se ponosno vijore.

Dan državnosti 2007. mimohod HV-a, vrhovni zapovjednik Stjepan Mesić:

http://www.youtube.com/watch?v=nofxslZmGrE

Dakle, oko svakog profesionalnog vojnika odmah će primjetiti kako čovjek koji ide ispred kolone ima košulju istrgnutu iz hlača, dakle opušten kao da je makro a ne vojnik, košulja razdrljena, jedan botun odnosno dugme otkopčano viška (moralo bi biti jedno ovdje su otkopčana dva) iza njega ide vojska koja nosi zastave, odnosno vuku im se po podu, izgledaju kao da idu na sprovod, u njima nema ponosa, liče na luzere, a nisu.



To vam je zapravo ista vojska, samo se promjenio Vrhovni zapovjednik, a rezultate vidite golim okom.
Onima koji nikad nisu bili profesionalni vojnici ovo možda može izgledati nebitno, ali mi koji smo bili znamo što znači izostanak stege u vojsci, i kako se nebriga oko vojničkog izgleda i ponašanja može pretvoriti u nešto zbog čega ljudi na bojišnici gube glave. Pa nije general Gotovina bez veze na svakoj slici na kojoj ga vidite onako uvijek uredan, dotegnut, obrijan, vojničkog izgleda i ponašanja, nego je to uvjet da se može biti pravi vojnik.
Naravno, uvijek netko može, a poučen primjerima kojih je bilo, reći kako je bilo onih koji su uvijek bili uredni, čisti, ošišani, obrijani a nisu u ratu napravili ništa, a neki koji su bili neuredni, nisu se recimo redovito brijali i pazili na svoj izgled, a opet su u ratu napravili dosta posla. Takvi izuzeci koji potvrđuju pravilo mogu egzistirati u vrsti rata kao što je bio ovaj od 1991. do 1995. na velikom ratištu (teritorij Hrvatske i BiH, to nisu dva rata, to je jedan te isti rat), koji je više indijansko-gerilski, u kojem se ponekad nije znalo tko pije a tko plaća, i u kojem smo mi modularnim modelom ratovanja na početku uspjeli zaustaviti njihov stroj koji je ratovao linearnom doktrinom, ali u ratu u kojem se organizirana vojska bori protiv druge organizirane vojske u strateškom napadu ili strateškoj obrambenoj formaciji, urednost, obrijanost, ošišanost, ažurnost, točnost, preciznost... puno su bitnije nego što to može zamisliti netko tko to nikad nije prošao...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dr. Franjo Tuđman - Prvi Hrvatski Predsjednik
PostPostano: 28 ožu 2013, 23:08 
Offline

Pridružen/a: 17 lip 2009, 20:01
Postovi: 13472
Lokacija: ZG
Marasovac, sto se Tudjmana tice tu se ne moras puno trudit objasnjavat i dokazivat "lik i djelo Franje".
Vjereovatno nigdje na netu neces nac forum di su 100% tudjmanisti osim tu ...

Posebno ga cijenimo mi Bosanci ;) na goli uzas nasih bosnjackih "federalnih partnera", odnosno na jos veci uzas yugofilnih hr medija koji se satrase objasnit svima a napose nama kako nas je on zapravo sjebo skroz. A spasio nam glavu covjek, doslovno...

_________________
Muslimane ko je kleo, nije dangubio.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dr. Franjo Tuđman - Prvi Hrvatski Predsjednik
PostPostano: 28 ožu 2013, 23:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 20:35
Postovi: 13034
Lokacija: Zagreb
@marasovac, što se tiče vojničke stege, za ovo ipak nije kriv Mesić, riječ o nošenju odire na američki način, bez opasača...
Na Woodland uniformi to izgleda jako loše, no s novom digitalnom je sasvim druga priča, i na njoj takvo nošenje izgleda prirodno...
Znam da nije bila glavna poanta posta, ali ovo ne može škoditi :palacgore1

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dr. Franjo Tuđman - Prvi Hrvatski Predsjednik
PostPostano: 28 ožu 2013, 23:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58697
Lokacija: DAZP HQ
tata Franjo. :kava

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dr. Franjo Tuđman - Prvi Hrvatski Predsjednik
PostPostano: 29 ožu 2013, 08:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ožu 2012, 07:39
Postovi: 1695
marasovac je napisao/la:
Meni je on najjači na ovom klipu:

http://www.youtube.com/watch?v=uBU_RtsYzl4



Meni je najjači na ovom videu:


_________________
Neću NATO
Hoću na te


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dr. Franjo Tuđman - Prvi Hrvatski Predsjednik
PostPostano: 29 ožu 2013, 22:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
Političko glasilo Europske unije predstavilo Hrvatsku kao 28. članicu EU
'Hrvatska je prekrasna zemlja, domovina Tesle, Tuđmana i Šukera'

http://www.vecernji.hr/vijesti/hrvatska ... nak-531941

:001_cool

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dr. Franjo Tuđman - Prvi Hrvatski Predsjednik
PostPostano: 30 ožu 2013, 09:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
marasovac je napisao/la:




Jel ima još dokumentaraca o Tuđmanu koje nismo stavili?

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dr. Franjo Tuđman - Prvi Hrvatski Predsjednik
PostPostano: 30 ožu 2013, 12:06 
Offline

Pridružen/a: 31 svi 2009, 08:53
Postovi: 609
mario_cro je napisao/la:
marasovac je napisao/la:
Dovoljno je samo vidjeti tko je protiv njega, i jasno je da je najveći. Prvi, i najveći!!


Zaslužuje spomenik u svakom gradu i na svakom trgu u Republici Hrvatskoj!

uglavnom svaki grad već ima spomenik ili će ga uskoro imati (Split i Osijek) ,ako ne onda postoje ulice po FT .

_________________
Zadar glavni grad Hrvatske


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dr. Franjo Tuđman - Prvi Hrvatski Predsjednik
PostPostano: 30 ožu 2013, 13:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
Gdje je to u Splitu gdje će biti spomenik?

U Osijeku bi trebao biti na Trgu Slobode.

slika

Ovo je spomenik u Splitu.

slika

Ovo u Osijeku.

slika

slika

slika

Ja se nadam nečem ovakvom nasred trga u Zagrebu. Samo većem. :zubati

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dr. Franjo Tuđman - Prvi Hrvatski Predsjednik
PostPostano: 31 ožu 2013, 15:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 17:27
Postovi: 6018
Lokacija: Generalni konzulat HR HB za Slavoniju i Baranju
frane je napisao/la:
Zuglavnom svaki grad već ima spomenik ili će ga uskoro imati (Split i Osijek) ,ako ne onda postoje ulice po FT .

Osijek ima spomenik (bistu) Franje Tuđmana u dvorištu zgrade Županije u Županijskoj ulici, a ima i most preko Drave imenovan prema njemu.

Ne vidim smisao da jedna osoba ima dva spomenika u istom gradu, ali isto tako smatram da dvorište Županije nije pravo mjesto za spomenik Tuđmanu, već bi puno primjereniji i simbolički jači bio Trg slobode, o kojem se sada govori kao lokaciji novog spomenika.

Tu bistu u dvorištu Županije postavio je Glavaš još dok je bio u HDZ-u, odnosno zeznuo stvar s time, jer je silom htio što prije postaviti Tuđmanu spomenik u Osijeku, bez obzira na primjerenost lokacije, pa sad opet isti taj Glavaš i njegovi poltrončići žele ispravljati krive Drine i postavljati novi spomenik na daleko primjerenijoj lokaciji. Ako već to rade, nek onda recimo bistu iz dvorišta Županije poklone nekoj manjoj općini koja želi spomenik Tuđmanu, a još ga nema. :neznam


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dr. Franjo Tuđman - Prvi Hrvatski Predsjednik
PostPostano: 31 ožu 2013, 16:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
doc je napisao/la:
Gdje je to u Splitu gdje će biti spomenik?

U Osijeku bi trebao biti na Trgu Slobode.

slika


A na stolu karta, a s druge strane Slobo, a na podestu piše "Karađorđevo"? :zubati

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dr. Franjo Tuđman - Prvi Hrvatski Predsjednik
PostPostano: 01 tra 2013, 01:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 17:27
Postovi: 6018
Lokacija: Generalni konzulat HR HB za Slavoniju i Baranju
Metemma je napisao/la:
A na stolu karta, a s druge strane Slobo, a na podestu piše "Karađorđevo"? :zubati

:aleale =))


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dr. Franjo Tuđman - Prvi Hrvatski Predsjednik
PostPostano: 01 tra 2013, 09:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
A što ćemo s Muslimanima?

Pravimo se da ih nema.

=))

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dr. Franjo Tuđman - Prvi Hrvatski Predsjednik
PostPostano: 03 tra 2013, 16:09 
Offline

Pridružen/a: 13 svi 2009, 23:53
Postovi: 168
volvoks je napisao/la:
@marasovac, što se tiče vojničke stege, za ovo ipak nije kriv Mesić, riječ o nošenju odire na američki način, bez opasača...
Na Woodland uniformi to izgleda jako loše, no s novom digitalnom je sasvim druga priča, i na njoj takvo nošenje izgleda prirodno...
Znam da nije bila glavna poanta posta, ali ovo ne može škoditi :palacgore1


Znam ja za to, ali ova gluma je jako loša. I mislim da se Amerikanci tako postrojavaju na unutarnjim svečanostima, a da se na trgovima za važne obljetnice postrojavaju ipak malo drugačije. Nebitno, prvom na klipu otkopčana su dva botuna, a to je nešto što je nedopustivo na redovnoj jutarnjoj smotri.
Uglavnom, kao što kažeš to je nebitno, bitno je da jedna od, hmmm htio sam reći ovih dviju, ali to je jedna te ista vojska, i jedna igleda kao pobjednička vojska, a druga kao skupina luzera.
A za to je odgovoran vrhovni zapovjednik.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dr. Franjo Tuđman - Prvi Hrvatski Predsjednik
PostPostano: 03 tra 2013, 17:24 
Offline

Pridružen/a: 13 svi 2009, 23:53
Postovi: 168
PCM je napisao/la:
Marasovac, sto se Tudjmana tice tu se ne moras puno trudit objasnjavat i dokazivat "lik i djelo Franje".
Vjereovatno nigdje na netu neces nac forum di su 100% tudjmanisti osim tu ...

Posebno ga cijenimo mi Bosanci ;) na goli uzas nasih bosnjackih "federalnih partnera", odnosno na jos veci uzas yugofilnih hr medija koji se satrase objasnit svima a napose nama kako nas je on zapravo sjebo skroz. A spasio nam glavu covjek, doslovno...


Ne znam ja baš jesu li tu svi kako ti kažeš tudjmanisti 100%, jerbo sam ja čitao po redu, i prva četri posta na temi su još mogla poroći, :zubati , ali već peti post, stringerbel-polgasol mi tu nešto "prodao, izdao, nama *** vama ovo..." i te spike, a oni ne kuže da kad to gleda netko tko je totalno neutralan da će vidjeti da ga oni dižu zapravo više nego mi, jer oni mu daju sposobnosti supermena a ne čovjeka od krvi i mesa koji se mora kretati u realnim okvirima, a ne ne da odleti visoko pa padne još niže.
Bio je o tome jedan odličan članak na e-posavini, ali ga više nema, sve što je od njega ostalo sačuvano je na jednom mom postu na drugom forumu, i to je uvod koji je išao ovako:

Kako je dr. Franjo Tuđman uopće postao izazivač u ovom meču za titulu najmoćnijeg polučovjeka-poluboga otkad je svijeta i vijeka?
Situacija je jasna. Odbor koji odlučuje o kandidaturi za izazivača, a čine ga gospoda Clark Kent, Bruce Wayne i Peter Parker, donio je odluku da je predsjednik Tuđman najbolji kandidat na temelju činjenice da mu njegovi mrzitelji i politički oponenti pridaju veće nadljudske moći od njegovih sljedbenika i obožavatelja. Bio je to presedan među svim kandidaturama, nešto što nikad do pojave predsjednika Tuđmana nije viđeno, i izbor je bio prilično jasan i jednostavan. Kako su moći Chucka Norrisa poznate duž svih meridijana i paralela zemaljske kugle te takvo maltene božanstvo nije trebalo posebno predstavljati, svijet je dočekao trenutak da ga se upozna s moćima našeg Franje i to onima koje on uživa u očima svojih oponenata.


I onda je on tu počeo nabrajati ispočetka kako je Tuđman uspio dogovoriti s Miloševićem da dobije čitavu Hrvatsku i skoro pola BiH kad je Milošević imao cijelu vojsku iza sebe a Tuđman 25. 3. 1991. imao dvije brzinske generacije hrvatskih policajaca i još možda pet-šest takvih jugo-milicajaca među kojima preko 70% Srba, kao što je taj Alavanja što bi nam ga Pilseli prodali prvog poginulog branitelja (a što je najgore to je i uspio on i oni koji stoje iza njegam, jer ovog stvarno ima u registru branitelja, iako je riječ o notornom četniku, o tome nema dileme, on je bio policajac u Zadru i Benkovcu, a tu je bilo preko 90% Srba u policiji, od kojih je njih 99,9% kasnije otišlo u martićevce, a otišao bi i Alavanja da ga njegovi nisu zabunom ubili misleći da je on iz ove dvije generacije hrvatskih policajaca. Ali neću o tome evo tko hoće o tome čitati ima ovdje:http://www.zadarskilist.hr/clanci/30042010/nimac-iako-je-u-registru-hrvatskih-branitelja-alavanja-nije-prvi-hrvatski-redarstvenik Ja samo mogu potvrditi da znam o kome se radi, i da je riječ o notornom četniku).

I tako je taj bivši članak na tom portalu nabrojao sve ono dalje što je proizašlo iz ovog osnovnog mita i teorije urote, te u stvari najbolje pokazao taj paradoks, da njemu zapravo veće moći pridodaju njegovi oponenti nego njegovi pristaše, a to je samo dokaz koja je to bila faca.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dr. Franjo Tuđman - Prvi Hrvatski Predsjednik
PostPostano: 03 tra 2013, 17:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
To je samo slika šire stvarnosti. Činjenica je da je vojska blijeda sjena one za vrijeme Tuđmana. I ne što se tiče brojnosti i sredstava nego u pristupu i stezi.

Taj gumb je samo simbol toga.



Ovo im je previše tuđmanovski valjda. :001_rolleyes

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dr. Franjo Tuđman - Prvi Hrvatski Predsjednik
PostPostano: 03 tra 2013, 17:51 
Offline

Pridružen/a: 13 svi 2009, 23:53
Postovi: 168
limpus je napisao/la:
marasovac je napisao/la:
Meni je on najjači na ovom klipu:

http://www.youtube.com/watch?v=uBU_RtsYzl4



Meni je najjači na ovom videu:



Meni je trenutno hit ovaj:

http://www.youtube.com/watch?v=pmk2rX0NEVU

A taj je legendaran, to je tri dana prije krvavog Uskrsa bilo, a ovaj moj iz 1971. mi je jak zbog publike, Tuđman je standardan (dok su neki koji mu sad spočitavaju komunizam u svojim govorima stalno spominjali neko bratstvo jedinstvo, socijalistički radni narod, i ostale jugo-komunističke mantre Tuđman je takve stvari samtrao gubitkom vremena), ali publika, točno možeš osjetiti kako vrije, u samom videu možeš po reakcijama publike osjetiti kakvo je to bilo nezadovoljstvo, i koliko je svaki, bilo kakav oblik hrvatsva bio potiskivan, kad je bilo dosta da Tuđman kaže samo "hrvatska zastava" i svi su u transu. To se može samo zamisliti kakva je to bila nepravda i srbo-komunizam u toj državi, kad je narod ovako nabrijan.
Ima još novih:

http://www.youtube.com/watch?v=tfzNWyCto0c

Kako je digao glavu kad je rekao "hrvatski generali neće ići u Haag". A tako bi i bilo da je on ostao živ. Zato je trebao naglasiti "bar dok ja hodam zemljom". Mislim da bi nas on sačuvao od ove traume koja se dogodila s cijelom pričom oko suđenja za Oluju, medački džep nikad ne bi prošao ni pod razno, Lora isto, itd.
A za ovo u BiH bi se morali tući ovako ili onako, jer na toj smo temi u ratu i iza rata na svjetskoj razini, informacijski ipak potučeni, i tek se u zadnje vrijeme oporavljamo, i nadamo se da će to biti dosta za rušenje optužnice protiv Prlića i ostalih, a Blaškića i Kordića nitko živ nije mogao spasiti u okolnostima koje su tad vladale u Haagu. Da se Gotovina predao onda kad je protiv njega podignuta optužnica, dobio bi bar 25 godina.
Ali kad je Tuđman umro mi smo dobili svoju, a vi dolje svoju, još veću porciju otrova i šokova od detuđmanizatora predvođenih čekinjavim dikobrazom, i to je to.

http://www.youtube.com/watch?v=F76THXRwl9M
Mislim da je ovo bi njegov zadnji govor u Saboru. Naravno, detuđmanizatori su napravile upravo suprotno od ovoga što je on htio učiniti.

A pazi ovaj, kako danskom veleposlaniku čim je došao, Tuđman mu daje vjerodajnice i odmah mu govori: "nemoj mi tu neke jugosfere, zapadne balkane i slične zvizdarije, jer ću te nogom u guzicu nabiti nazad u Dansku" :zubati

http://www.youtube.com/watch?v=1_4UC_vM7lM

Ponašanje, govor tijela, to nije kao sad kad se daje vjerodajnice veleposlanicima pa se stoji kao kmet kad dođe netko iz neke Danske, Švedske i slično...

Evo kanal od ytozua:

http://www.youtube.com/user/ytozu/video ... =dd&view=0

Ima toga ko u priči...


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 254 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Dr. Van Nostrand, Gaugamela93, iprodano, Naša Kvačica i 17 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO