HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 20 tra 2024, 07:06.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 254 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Dr. Franjo Tuđman - Prvi Hrvatski Predsjednik
PostPostano: 05 tra 2013, 12:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
















:hrvatinic

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dr. Franjo Tuđman - Prvi Hrvatski Predsjednik
PostPostano: 05 tra 2013, 12:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb


And we didn't. :001_cool



:HercegBosanac



Da se sjetimo još jednog Franje. :cool

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dr. Franjo Tuđman - Prvi Hrvatski Predsjednik
PostPostano: 05 tra 2013, 12:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
doc je napisao/la:



:hrvatinic


Kad ga vidiš kako je radostan ko malo dijete srce ti se raznježi.

:klanjam

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dr. Franjo Tuđman - Prvi Hrvatski Predsjednik
PostPostano: 05 tra 2013, 13:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb


HRT-ov dokumentarac iz 2010. Puno zanimljivih izjava.

http://www.youtube.com/watch?v=hDO2YM8f ... r_embedded

Talijanski predsjednik Francesco Cossiga

46:20 O osamostaljenju

55:00 O Tuđmanu. Al ga je nahvalio. :palacgore2

41:12 Thatcherica. :zivili

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dr. Franjo Tuđman - Prvi Hrvatski Predsjednik
PostPostano: 21 srp 2014, 16:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 vel 2010, 19:22
Postovi: 5990
Tuđman u Sarajevu 1991.: Posjeta HDZ-u BiH


_________________
Neki Fadil


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dr. Franjo Tuđman - Prvi Hrvatski Predsjednik
PostPostano: 21 kol 2014, 19:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
slika

slika

slika

slika

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dr. Franjo Tuđman - Prvi Hrvatski Predsjednik
PostPostano: 21 kol 2014, 20:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 pro 2012, 19:27
Postovi: 17349
Lokacija: יום טוב
ne može Ministar bez svog ljubljenog jednonogog zločinca. :D

ajd Mini, usporedi svog idola i Prvog (i zasad jedinog ) hrvatskog Predsjednika. šta su postigli kao političari (Gertrudu i Terezu možeš izostaviti :D )

_________________
Ako išta ne podnosim to je kad me netko tjera da radim. - Naša Kvačica

Takozvana RS je genocidna tvorevina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dr. Franjo Tuđman - Prvi Hrvatski Predsjednik
PostPostano: 21 kol 2014, 20:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Bez klevetanja molim, prezirem zločinca Tita zbog općih načela, kao i činjenice da su mi njegovi nekažnjeno pobili skoro pola obitelji. Postavio sam slike jer su zanimljive, ne dajem nikakav vrijednosni sud.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dr. Franjo Tuđman - Prvi Hrvatski Predsjednik
PostPostano: 21 kol 2014, 20:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 pro 2012, 19:27
Postovi: 17349
Lokacija: יום טוב
oš me tužit? :D

pa ne znam šta je zanimljivo na slikama, zna se da je Tuđman bio najmlađi Titov general. :neznam nitko to ne prešućuje.

_________________
Ako išta ne podnosim to je kad me netko tjera da radim. - Naša Kvačica

Takozvana RS je genocidna tvorevina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dr. Franjo Tuđman - Prvi Hrvatski Predsjednik
PostPostano: 21 kol 2014, 21:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
Je li ono dru.....pardon gospodin Stevo Krajačić na prvoj fotci :zubati

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dr. Franjo Tuđman - Prvi Hrvatski Predsjednik
PostPostano: 21 kol 2014, 21:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Dolanc i Stevo izgleda. Austro-ugarska komponenta Jugoslavije.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dr. Franjo Tuđman - Prvi Hrvatski Predsjednik
PostPostano: 21 kol 2014, 21:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 pro 2012, 19:27
Postovi: 17349
Lokacija: יום טוב
tko je ovaj između Tita i Franje? ne mogu se sjetiti imena.
Džemal Bijedić?

_________________
Ako išta ne podnosim to je kad me netko tjera da radim. - Naša Kvačica

Takozvana RS je genocidna tvorevina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dr. Franjo Tuđman - Prvi Hrvatski Predsjednik
PostPostano: 21 kol 2014, 21:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 tra 2012, 19:51
Postovi: 1490
ZGabriel je napisao/la:
oš me tužit? :D

pa ne znam šta je zanimljivo na slikama, zna se da je Tuđman bio najmlađi Titov general. :neznam nitko to ne prešućuje.


:smijeh


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dr. Franjo Tuđman - Prvi Hrvatski Predsjednik
PostPostano: 21 kol 2014, 21:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
A je, Đemo Letač.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dr. Franjo Tuđman - Prvi Hrvatski Predsjednik
PostPostano: 21 kol 2014, 21:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
Nije Bijedić ne mogu se ni ja sjetiti.

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dr. Franjo Tuđman - Prvi Hrvatski Predsjednik
PostPostano: 21 kol 2014, 21:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Bakarić....

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dr. Franjo Tuđman - Prvi Hrvatski Predsjednik
PostPostano: 21 kol 2014, 21:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 pro 2012, 19:27
Postovi: 17349
Lokacija: יום טוב
e, da, Bakarić.

_________________
Ako išta ne podnosim to je kad me netko tjera da radim. - Naša Kvačica

Takozvana RS je genocidna tvorevina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dr. Franjo Tuđman - Prvi Hrvatski Predsjednik
PostPostano: 21 kol 2014, 22:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
Svileni bez cvika? Jel to moguće :D . Zapravo ovo je iz ranijih dana .

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dr. Franjo Tuđman - Prvi Hrvatski Predsjednik
PostPostano: 22 kol 2014, 10:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ožu 2012, 07:39
Postovi: 1695
ZGabriel je napisao/la:
, zna se da je Tuđman bio najmlađi Titov general. :neznam nitko to ne prešućuje.


Nema tko to prešućivati jer nije istina. Ivan Šibl je najmlađi Titetov general, a ne Tuđman.

_________________
Neću NATO
Hoću na te


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dr. Franjo Tuđman - Prvi Hrvatski Predsjednik
PostPostano: 23 kol 2014, 22:10 
Offline

Pridružen/a: 13 svi 2009, 23:53
Postovi: 168
limpus je napisao/la:
ZGabriel je napisao/la:
, zna se da je Tuđman bio najmlađi Titov general. :neznam nitko to ne prešućuje.


Nema tko to prešućivati jer nije istina. Ivan Šibl je najmlađi Titetov general, a ne Tuđman.


Tuđman uopće nije bio aktivni general. On jhe rat završio kao major, to je po naški bojnik, nakon toga je bio potpukovnik ili po naški pukovnik, pa je bio pukovnik ili po naški brigadir. Druga je stvar što je JNA imala pravilo da svatko onaj tko ode u mirovinu samim činom odlaska u mirovinu dobija jedan čin više od onog koji ima. Znači, Tuđman je bio pukovnik zadnjeg dana na poslu, a prvog dana u mirovini je postao general-major. To znači da on nikad u toj odori nije nosio čin generala i da nikad nije obnašao funkciju koja je u skladu s tim činom. Iako bi po svojim sposobnostima i inteligenciji, da nije bio nepodoban, i da je bio manje hrvatski a više jugoslavenski ili prosrpski nastrojen, imao čin generala armije već tamo do 1955. godine.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dr. Franjo Tuđman - Prvi Hrvatski Predsjednik
PostPostano: 17 ruj 2014, 08:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 vel 2010, 19:22
Postovi: 5990
Franjo i Gojko otrovani

http://bosniapress.info/index.php/polit ... zaziva-rak

_________________
Neki Fadil


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dr. Franjo Tuđman - Prvi Hrvatski Predsjednik
PostPostano: 14 lis 2014, 12:27 
Offline

Pridružen/a: 22 vel 2012, 15:06
Postovi: 2843
ŽELJKO ŠIMIĆ - SMRT DOKTORA FRANJE TUĐMANA

Eeeeej na tisuću devete stotine devedeset devete godine na deseti prosinca mjeseca sva Hrvatska od žalosti jeca prije zore i bijela dana digoše se dva crna gavrana poletiše te zloguke ptice iz Dubrave hrvatske bolnice vinuše se k nebu pod oblake upoznaše Hrvatice majke noćas oko jedanaest sati presta srce veliko kucati presta kucat' srce velikana predsjednika doktora Tuđmana. Presta kucat' srce našeg brata predsjednika prvog svih Hrvata drage majke roda hrvatskoga izgubismo velikana svoga izgubismo domovine oca najvećega hrvatskoga borca generacijo poslušaj mlađa u povijesti taj se jedan rađa u subotu jutros u dva sata tužna vijest bijaše poznata pročuše se žalosne istine po Hrvatskoj i van domovine jer hrvatska vlada zasjedala jednu točku dnevnog reda imala akademik Pavletić nam reče naš predsjednik umri ovu večer izgubismo suborca i brata predsjednika prvog svih Hrvata. Tako jutros prije zore rone vijest zateče hrvatske građane svi listovi i TV postaje objaviše tužne događaje zvona zvone i pale se svijeće narod munjen ne zna kuda kreće sva'k' je tužan predsjednika žali jer se smrti još nisu nadali na pol' koplja sve naše zastave svud su boli izražene prave sve od Istre pa do Vukovara, herceg-zemlje i grada Mostara svako mjesto gdje žive Hrvati vijest žalosna će ih šokirati. Jer otkad je Hrvata i Boga Hrvat nema predsjednika svoga doktor Tuđman stvarno prvi biše prvi biše i nema ga više draga braćo roda hrvatskoga slušaj pjesmu predsjednika svoga kronološki koja broji dane od rođenja pa sve do sahrane. Ej Trgovišće ime mu Veliko naš predsjednik u tebi je nik'o sedamnaesti svibnja dvadest druge zapisano u fratarske knjige otac Petar i majka Justina dobili su svoga Franju sina župnik Stjepan Petričevac slavni križ na čelo stavi Tuđman Franji kad osnovno završio znanje ode Zagrebu na školovanje u Zagrebu svrši gimnaziju u Beograd ide na studiju svrši vojnu tu akademiju jugovojska što se tada zvala promaknu ga u čin generala ćirilićno omrznu mu slovo te u Zagreb vraća se ponovno tu godine šezdeset i pete slušaj dobro moj hrvatski svijete posta doktor povijesne znanosti i službeno s vojskom se oprosti kad mu biše četr'es't pet godina zapade ga rana mirovina napredovat' nije mog'o više jer se s drugom Titom ne složiše. Sedamdeset druge ga osude da mu vezu emigranti nude u zatvoru tada ne odleža jer ga spasi Miroslav Krleža osamdeset prve u veljači pritisak je na njeg' bio jači zbog svoje po Hrvatskoj slave tri godine dobi Lepoglave. A sedamnaest punih godinica oduzeta mu bi putovnica osamdeset devete godine dobro slušaj moj premili sine on hrvatsku sakuplja dicu demokratsku stvara zajednicu nakon ovog devedeset druge on Hrvatsku odvoji od Juge a Hrvatska postade priznata Tuđman posta predsjednik Hrvata. Neka povijest i ovo zapiše da on prvi predsjednik nam biše pet godina nakon ovog čina potvrdi ga naša domovina predsjednik će bit' još pet godina al' prvi studenog na Sve svete devedeset godine devete napa bolest našeg predsjednika i to ona što joj nema lijeka nakon toga četrdeset dana crnim slovim' povijest je pisana Hrvatska je izgubila brata predsjednika prvog svih Hrvata. Umri Franjo u najvišoj slavi u hrvatskoj bolnici Dubravi ej u subotu jedanaesti prosinca u Dubravi proplaka bolnica iz nje nose ovog tužnog dana mrtvo tijelo doktora Tuđmana zvona zvone ljudi se redaju predsjednika svoga ispraćaju. Lijes Tuđmanov iznesoše vani protokol od ljudi odabranih to su hrabri hrvatski bojnici i sa njima uzorni satnici tu Grbavac, Šestak i Raković, Malagurski, Raguž i s njim Franjić, Petrijević i Kovačeviću ponesoše lijes u vječnu kuću a na čelu počasne povorke brigadire i zamašne momke to brigadir Dragane Škrtiću, još Želimir kraj njeg' Kramariću na začelju lijesa predsjednika vitko tijelo general-bojnika to je bojnik da mu nema para nosi ime Krešimir Gašpara. Još supruga Franjina Ankica te sin mali Franjina ... jedinica tu je još i kćerka uplakana žalosna Nevenka još profesor Branimir Jakšiću kolega mu Stjepan Kranjčeviću što su punih četrdeset dana za život se borili Tuđmana mrtvačka ga odvezoše kola Banskim dvorim' poviše Kaptola tu ga opet na ruke uzeše generali iz Lijepe naše.

Eeeeej ... Ivane Marenković s njima Marijane i još mnogi još i Čuletiću, Jozo general Milićeviću, Filipović Miljenko sa njima predsjednika preuzeti ima još zapade nositi Tuđmana Mirka Norca i Kljunak Mladena još sa njima udova Ankica te Miroslav i Stjepan joj dica mlade snahe Anja i Snježana Banskim dvorim' unose Tuđmana. U svečanu nose ga dvoranu za priliku ovu uređenu ej pored groba doktor Tuđman Frane počasna je straža s obje strane pred lijesom i to s prednje strane odličja su doktor Tuđman Frane i lijep barjak od svježega cvijeća svaki hrvat nek' se ovog sjeća. U tri reda i to malo duža tri su vrste različitih ruža sa hrvatskim grbom sred sredine to je barjak naše domovine gledajući sprijeda prema glavi tri su boje crven-bijeli-plavi s desne strane ... njegova crnim slovom slika Tuđmanova s buketom od tri vrste cvijeća gori crven-bijelo-plava svijeća. Više od sto tisuća građana prođe pored odra za tri dana klanjajuć' se njemu tužna lica od odraslih, mladih i starica glavnu stražu nek' upamti svatko drži doktor Pavletiću Vlatko i sa njime kolega dvojica Ivan Jarnjak, Kostović Ivica posloži se za ova tri dana pet tisuća voljenih građana. Ej tog dana kad bi devet sati mimohod se poče ustavljati Bože mili da je kome stati tužni Zagreb tada pogledati trinaestog prosinca mjeseca na Luciju katoličkog sveca kad se kovčeg ponijeti mora Mirogoju poći s Banskih dvora muk, tišina, jecaji se čuju predsjedniku k'o da poručuju pođi zbogom naš hrvatski sine pođi zbogom oče domovine tada našeg Tuđmana staviše generali iz Lijepe naše uz zvonjavu žalosnoga zvona Mirogoju polazi kolona križ nositi zapade tog dana brigadira Škrtića Dragana veličanstveno to biše gledati cijeli Zagreb ovaj sprovod prati na sprovodu ispred Banskih dvora skupila se cijela dijaspora iz dalekog Novog Zelanda pa na sjever do mrzlog Grenlanda deset tisuć' hrvatskih vojnika generala, bojnika, satnika i još puno tisuća građana ispratilo doktora Tuđmana. Ispratiše uzdanicu svoju mrtvačnici groblju Mirogoju uvaženi mnogi državnici i državni velikodostojnici dolaziše jer im biše želja ispratiti svoga prijatelja u tišini, miru i spokoju ispratismo uzdanicu svoju sunce žarko zašlo za oblake da ne vidi rasplakane majke dok na Griču danas evo pali k'o da i on predsjednika žali sprovod 'vakav baš nikada prije Zagreb dosad upamtio nije nit' je im'o ovakvog čelnika k'o što Franju Tuđman predsjednika i Bog dragi kao da sve prati iz oblaka ne će kišu dati kad četrnaest otkucalo sati Mirogoju došli su Hrvati. Ispratiti do vječnog počinka najdražega svoga predsjednika zadnji pozdrav daju mu dvojica Pavletiću i s njim Aralica a vijenac u obliku srca tu donijela supruga Ankica Bože mili teško ti nam biše kad pred raku Tuđmana staviše prekrsti se biskup ... i naroda dvjesta tisuća što ispratit' dođe predsjednika do njegova vječnog počinka uz grob tu su bili kardinali i ugledni hrvatski vladari svi biskupi hrvatske države od Jadrana do rijeke Drave generali, visoki časnici, djeca, snahe, supruga, unuci al' najteži bili su trenuci obitelji, suprugi Ankici kad pomoćnik Gašpar Krešimire što Hrvatsku vojsku podupire barjak skinu s lijesa Tuđmanova i primi ga Ankica udova. Primajući barjak tad zajeca i Ankica, nevjeste i djeca kad Tuđmana spuste u grobnicu rasplakaše svu hrvatsku dicu sve Hrvate na cijelome svijetu na prvom i šestom kontinentu uz plotunske počasti najviše predsjednika našeg sahraniše a kad u grob Tuđmana staviše zrakoplovi nebo zaparaše i začu se pjesma nam poznata Lijepa naša himna svih Hrvata tad dolazi narod do grobnice da bacaju svježe latice od bijeloga cvijeća mirisnoga posipaju predsjednika svoga i grobnicu tada zatvoriše majci zemlji tijelo predaše. Mirogoju grobnice Hrvata primi tijelo našeg dragog brata anđeli te primili na krila hrvatska ti zemlja laka bila ode Franjo ode naša nada tko će sada Hrvatskom da vlada kad najviše Hrvatskoj si treba pozvaše te anđeli sa neba uz žalosne svog naroda suze Bog te dragi Franjo sebi uze u srcu nam svakom nešto fali ponosni smo što smo te imali nismo svjesni da se mora mriti tebe teško je nadoknaditi tko će sada vodit' brigu sine o Hrvatim' izvan domovine neka živi domovina bratska Bog na nebu na zemlji Hrvatska mirno spavaj ti hrvatski sine pokoj vječni daj mu Gospodine.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dr. Franjo Tuđman - Prvi Hrvatski Predsjednik
PostPostano: 14 lis 2014, 19:30 
Offline

Pridružen/a: 27 lip 2012, 01:19
Postovi: 2148
ne vole baš u splitu franju, shvatit ćete iz slike o čemu se radi

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dr. Franjo Tuđman - Prvi Hrvatski Predsjednik
PostPostano: 14 lis 2014, 20:29 
Offline

Pridružen/a: 22 vel 2012, 15:06
Postovi: 2843
ŽELJKO ŠIMIĆ - USTOLIČENJE DOKTORA FRANJE TUĐMANA

Eeeeej gusle moje vi ste naša nada po Hrvatskoj ova nova vlada što se stvori ovih burnih dana sve pod vodstvom doktora Tuđmana mili Bože kad si zemlju stvara zar si mog'o dati većeg dara stvori more, stvori joj ravnice, stvori plodna polja za pšenice je l' se netko u svijetu pita koja je to zemlja ponosita nagorkinja odgovara vila to Hrvatska moja zemlja mila. Što je korist od ove ljepote kad joj drugi sve od Boga ote ali pošto je federativna Beograd je sad uprava njena komunisti to se dogovore pa Hrvatskoj svaki dan je gore zato pare nebrojene njene pojede fond za nerazvijene i još drugih neprilika biše svakog dana sve više i više komunisti dok bili na vlasti Hrvatska se mnogo upropasti ako nisi komuniste sluša nastrada ti i tijelo i duša drugačije ako si mislio Goli otok kuća ti je bio Goli otok ili Lepoglava biše kuća hrvatskih sinova. Nisi smio u rođenoj kući reć' da s' Hrvat il' će te pretući jer ih dosta prodalo je uši samo da se Hrvat uguši zato mnoga iz Hrvatske dica traže mira van svojih granica komunisti dok na vlasti biše običaje stare pogaziše nit' bijaše Božića nit' sveca tradiciju izgubiše djeca ostavlj'o si onog sa nebesa prihvatio Marxa i Engelsa. Kada su se pjesme pomiješale kazne su se odmah za to znale ako netko ustade nam bana otprilike biše še'''set dana a hrvatsku kad spomeneš mati devedeset dana ćeš ležati a za pjesmu Vilo Velebita ne znam pravo nisam nikog pita. Da bi svoja ostvario prava hrvatski se narod iseljava Hrvat vani bolje živi više nego doma tako pero piše vidjelo se od sveg' nema ništa Hrvat svoja napušta ognjišta majka plače a otac tuguje plač i jauk daleko se čuje zbogom majko, zbogom oče mili moram ići da bi preživili kod bogatstva svoga prirodnoga kruha traže u oca tuđega a mnogi su proganjani bili majci nikad nisu se vratili identitet izgubi nacija Hrvatske se doveza Srbija u Srbiji rodila se snaga kojoj biše tuđa zemlja draga to se čulo na Petrovoj gori kako Srbin jako glasno zbori sva hrvatska nek' čuje nacija i Petrova gora je Srbija. Svojataju cijelu Dalmaciju, Bosnu, Liku pa i Slavoniju namjere su jasne bile sviju hoće stvorit' Veliku Srbiju a da bude još i veća šteta Slovenija postade im meta svakog dana pritisci su jači al' se jedno jutro naoblači sinu munja od Ljubljane grada grom udari usred Beograda zatim sinu iz Zagreba bijela potrese se Jugovina cijela povod ovog Slovenija dade Četrnaesti kongres im propade pa nimalo nije ni čekala komuniste s vlasti protjerala sa Mosora stade bijela vila oj Hrvatska domovino mila ej Hrvati Srbija vam priti ima li vas itko zaštititi Ivan Račan da ne bude gore demokratske provodi izbore da hrvatske ne jecaju majke stvori nekolike stranke. Još Hrvatska ima zmaja ljuta što se nikom ne odmiče s puta nit' se boji Srba nit' partije spasitelj je hrvatske nacije s trobojnicom crven-bijeli-plavi glavar posta hrvatskoj državi od hrvatske on je rođen majke na barjaku nema petokrake nit' je krvnik nit' je ubojica jedino mu oružje krunica tko to biše ova perjanica a rodi ga majka Hrvatica iz Zagorja mjesta hrvatskoga krupna stasa, pogleda miloga tom čovjeku rado bi se klanj'o to je Tuđman a ime mu Franjo. Oj Hrvatsko zagorje zeleno divno mjesto lijepa uspomeno Trgovišće to ime Veliko ponosita ti hrvatska diko to je čovjek tvoje gore lista što se bori protiv komunista Hrvatska ga slavi svakolika on postade svome rodu dika hrvatske je okupljao mase stranku osniva HDZ zna se. Kad izborna započe kampanja mase skuplja oko sebe Franja vidjelo se odmah prvih dana da će narod poći uz Tuđmana uz Franju se podigla nacija džaba stranka i koalicija džaba Račan i ostali manji sva'k' je više vjerovao Franji ni atentat u Benkovcu gradu u narodu ne izgubi nadu svugdje su ga prihvatili ljudi njegov program evo što vam nudi tko je Hrvat i hrvatskog roda garancija svakom je sloboda. Dok je meni roda hrvatskoga nikoga se ne bojim već Boga nosim barjak crven-bijeli-plavi i nikome ne prkosim glavi trobojnica naša zaštitnica to je amblem majki Hrvatica zato braćo hrvatski narode izbistrimo naše mutne vode radi sebi i svome narodu HDZ ti donosi slobodu draga majko kaži svome sinu da će Tuđman spasit' domovinu. Tko će s nama njemu k'o i nama a tko ne će neka traži sreće a Hrvatska moja domovina bit će dobra za dobra Srbina, Muslimana, Šiptara i druge al' Hrvati ne će biti sluge svaki Srbin treba ovo znati potomak mu spasiše Hrvati.

Eeeeej sjetite se vi na dane one kad bugarski care Simeone šalje vojsku na zemlju Srbiju da vas ruši i pokori sviju da vam ne bi Tomislava kralja nestali bi i to znati valja pa umjesto da se zahvalite vi nas danas stalno napadate ja se borim i tu sam u pravu suverenu hrvatsku državu što pastorče ne će nikom biti ekonomski ću ju ojačati svu hrvatsku braću sjediniti u njoj će se Hrvati pitati što se tiče narodnih manjina ravnopravni su sa Hrvatima bude l' netko od nas tražit' više tome ne će dobro da se piše svakom kažem odavde do mora ne ponovi se Petrova gora. Nitko ne smije radit' kao prije tu govorit' ovo je Srbija moja stranka i moji Hrvati znati ćemo zemljom upravljati rukavi će se morat' sukati a ne sjedit' i Marxa čitati za marksizam bit će molitvenik mjesto Marxa biti će svećenik držat ćemo se kulturnog bića Uskrsa će biti i Božića gradit ćemo crkve i oltare zato moramo stvoriti pare ne će biti niti protekcije sva'k' će radit' ono što umije poštivat ću svakoga vjernika svećenici biti će nam dika. Poštivat ću i to mi je srića kardinala Franju Kuharića nitko više ne će da te pita tko to pjeva Vilo Velebita a ni toga ne ću tražit' krivca tko spomene biskupa Stepinca s ovog mjesta poručujem svima prošlo vrijeme staroga režima slobodno ćeš moći ti kazati da te rodi Hrvatica mati u Hrvatskoj bit će mir i sloga dok je Franje i Gospoda Boga drage majke zovite sinove tako svoje ostvarite snove da tuđinu napuste što prije u nas će im biti slobodnije. Vratite se imat ćete mira za svakoga Tuđman garantira gdje se Tuđman pojavi na sceni šanse nema nijedan crveni kad šahovka vidi se zastava narod kliče to je naša prava u prvome krugu glasovanja većina je bila za Tuđmana u drugome krugu glasovanja sve je stranke potukao Franja prevaziđen stari je običaj jednog metni onda za njeg' glasaj tu glasanjem uvijek stvaraj zbrku jedan konj će uvijek odnijet' trku. Bože mili sretan li je bio tko je ovog dana doživio u mjesecu svibnja tridestoga za Hrvate dana veseloga a tisuću devete stotine devedesete biše godine u Zagrebu gradu hrvatskome puk se skupi vođi narodnome došle stranke da se dogovore i provedu slobodne izbore po hrvatskom običaju staru stranke idu vjerskom poglavaru za blagoslov i Hrvatim' sriću svi odoše Franji Kuhariću zagrebačka puna katedrala za priliku ovu biše mala tu Kuharić za priliku ovu reče misu za Hrvatsku novu misu sluša sva hrvatska vlada samo nisu Račan i balada oj Stepinče da ti je ustati pa vidjeti što slave Hrvati rekao bi Blažević Jakovu da državu želi još i ovu zatim idu do trga Radića i pozdrave Franju Kuharića tu Hrvati ovog lijepog dana ustoliče doktora Tuđmana dogovoriše se mnoge stranke doktor Tuđman predsjednik Hrvatske. Tad mu lentu staviše sa strane zaklinje se pred njom Tuđman Frane trobojnice crven-bijeli-plavi tko te nosi taj je Hrvat pravi zaklinjem se narodu i Bogu borit ću se za pravdu i slogu ej Hrvati diljem cilog svita u Hrvatskoj HDZ se pita komuniste mi smo porazili u mišju rupu utjerali. Dosta biše njihova režima evo punih četr'es't pet godina dok šahovka veselo vihori Franjo Tuđman ovako govori putove ću slijedit' pradjedova od kraljeva, hrvatskih banova sjedinimo sile rastrgane bolji danak sutra će da svane dok u dvorcu zaklinje se Frane na trgu je nesnošljivo stanje svi čekaju trenutak svečani kad će Franjo da iziđe vani na tisuće dočeka ga ljudi trobojka mu prekrilila grudi kršan stasit starac sav u cviću kardinal je uza nj Kuhariću do njeg' Ivan ... tvrdo skaču mladi konjanici na njima su šareni barjaci zatim idu na Trg Republike gdje se mase skupiše velike tu predsjednik narod pozdravio a Kuharić državu krstio s Kuharićem još biskupa biše što se ovoj slavi pridružiše narod kliče živjela Hrvatska, doktor Tuđman i njegova stranka ovo ne će u zaborav pasti dosta biše crvenih na vlasti narod kliče trenutku ovome Hrvat svaki sad je svoj na svome žarko sunce nasred neba stalo i na ovu žalost proplakalo potekle mu suze radosnice jer žalilo majke Hrvatice što umriše prije ovog dana kad Hrvatska izabra Tuđmana a na crkvi kraj svih katolika zvona zvone poslušat' ih dika odatle se masa okupila na Jarunu cijelu noć slavila cijelu noć je bila puna čaša pjevala se himna Lijepa naša. Ej Tuđmane čuvaj svoje dice što su blizu hrvatske granice sad spominju tvoje ime divno Duvno, Kupres, Posušje i Livno, Grude, Čitluk, Vitina, Ljubuški za HDZ tu se bore muški od Mostara do Širokog Briga sav se narod uza te podiga ovaj tren je pogledati dika svugdje visi Tuđmanova slika ej Tuđmane diko ovog kraja herceg-zemlje pozdravlja te raja na tvom putu nek' te prati srića i ne boj se ti Miloševića za blagoslov domovine svoje posjeti nam nekad Međugorje i povedi čitav sabor novi majka Božja da ga blagoslovi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dr. Franjo Tuđman - Prvi Hrvatski Predsjednik
PostPostano: 24 stu 2014, 18:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 sij 2010, 18:56
Postovi: 5403
Prvi mimohod Oružanih snaga Republike Hrvatske 30.05.1995


47652
Kakav ponos i slava, koja se želi uništiti i zaboraviti!

_________________
MIR da, ali ne kao u Macelju, Ovčari i Hudim jamama!
Komunisti nude bolju budućnost, neuspješni u sadašnjosti, a razlog je uvijek u prošlosti!
Želiš stvoriti neprijatelja – spasi ga od genocida!


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 254 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Naša Kvačica i 25 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO