HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 23 tra 2024, 18:46.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 387 post(ov)a ] 
Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: HDZ - nova nada?
PostPostano: 15 pro 2013, 12:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
Gospodarski program HDZ-a: Što su trebali ponuditi da biračima budu uvjerljivi?
slika

Kada je prošli tjedan premijeru Milanoviću postavio ultimatum – rekonstrukcija Vlade ili prijevremeni izbori, šef HDZ-a Tomislav Karamarko pompozno je najavio i kako će HDZ u petak konačno otkriti svoj gospodarski program. No, kao što je bilo i za očekivati, umjesto jasnih mjera i reformi, najjača oporbena stranka javnosti je otkrila tek naznake i crtice toga što planira raditi osvoji li vlast.

Porezno rasterećenje, nove investicije te stop ad hoc privatizaciji glavne su poruke. Martina Dalić obećala je izuzetno brz rast koji bi trebao dovesti do oporavka BDP-a u 2015., pri čemu bi rast bio oko 3 posto. Obećala je ukidanje poreza na dividendu, odnosno dodatne stope od 12 posto na porez na dobit, ukidanje svih nameta kojim se financiraju javna poduzeća, što bi značilo nestanak sigurnosti za Hrvatske šume, a već je odavno poznato da HDZ obećava smanjenje PDV-a od 1 posto nakon što se zabilježi rast BDP-a u tri tromjesečja zaredom. Prema gospodarskom planu HDZ-a, to bi, da su već na vlasti, građani dočekali već u 2015.

Novina je da planiraju ozbiljnu zdravstvenu reformu. Naime, HZZO bi restrukturirali u osiguranje, a u sustav zdravstva uvelo bi se imovinsko načelo u financiranje usluga. Strateški projekti za HDZ i dalje su navodnjavanje Slavonije, Like i Dalmacije, nizinska pruga Botovo – Rijeka te pelješki most, kao i hidroelektrane i LNG terminal. Za novac bi se obratili obveznim mirovinskim i fondovima EU. HDZ bi podržao privatizaciju samo ako nije riječ o strateškim tvrtkama, a to su autoceste i željeznice, a na prodaju ne bi bio ni HEP, Hrvatske vode ni Hrvatske šume.

Dekan ZŠEM-a Đuro Njavrko kao desetogodišnji cilj postavlja da barem jedno sveučilište iz Republike Hrvatske dođe na listu 100 najboljih sveučilišta svijeta. „Obrazovanje je temelj napretka i zato je izuzetno važno povezati sustav obrazovanja s potrebama gospodarstva. Samo obrazovani ljudi koji su naučili biti inovativni i čija se kreativnost poticala mogu pokrenuti napredak. To možemo ostvariti i time da potičemo i omogućujemo mladim ljudima širenje znanja i tako da ih pošaljemo u Europu i svijet. Makar deset do petnaest posto studenata svake bi godine trebalo otići na školovanje izvan domovine“, istaknuo je Njavro.

Kako komentirate poruke koje je HDZ poslao sa svoga skupa?

Ulijevaju li one povjerenje da HDZ može nešto promijeniti i pokrenuti na gospodarskom planu?

Stoji li iza ovih natkuknica konkretan gospodarski program?

Kako komentirate smjernice koje su HDZ-ovci iznjeli?

Može li se na temelju njih ostvariti brzi rast koji HDZ-ovci obećavaju?

Podržavate li njihov odnos prema privatizaciji državnih poduzeća?

http://barometar.vecernji.hr/topics/slu ... ponuditi-/

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HDZ - nova nada?
PostPostano: 15 pro 2013, 12:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
Jasno da se s detaljima ne će ići bar ne tako skoro. A i trebaju se još neke stvari zbrojiti u glavama i onda sve izkoordinirati i uobličiti u smislenu ideju, no svakako je dobro da se pojavljuju ovakve ideje u RH i da se pomalo izlazi iz prijašnjeg bezglavog poimanja gospodarske politike.

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HDZ - nova nada?
PostPostano: 15 pro 2013, 12:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
HDZ-ov program
Ukidanje poreza na dividendu, manji PDV i stop prodaji autocesta
slika
Plan za oporavak Hrvatske: Bez detaljne analize, otkrili su samo crtice

Sasvim je jasno da je HDZ krenuo u kampanju za osvajanje vlasti. Kao i uvijek kad su veliki skupovi u igri, HDZ je Svehrvatski gospodarski forum, održan u Westinu, u produkcijskom smislu odradio u velikom stilu.

Respektabilni gosti

Okupio je i respektabilne goste, poznate igrače poput dr. Robina Harrisa, bivšeg savjetnika pokojne Margaret Thatcher. Ipak, od velikih najava prezentacije gospodarskog programa HDZ ipak nije suviše otkrio. Šef HDZ-a Tomislav Karamarko vladajuće je gađao lošim gospodarskim pokazateljima, a Milanovića je optužio kako je uvjeren da je sve – romantično.

Gospodarski program najveće oporbene stranke dugo se iščekivao, ali HDZ je otkrio samo crtice i načelna stajališta o tome što bi trebao biti novi model gospodarskog rasta. Porezno rasterećenje, nove investicije te stop ad hoc privatizaciji glavne su poruke. Ipak o tome što će se sve rezati malo se moglo čuti. Martina Dalić obećala je izuzetno brz rast koji bi trebao dovesti do oporavka BDP-a u 2015., pri čemu bi rast bio oko 3 posto. Obećala je ukidanje poreza na dividendu, odnosno dodatne stope od 12 posto na porez na dobit, ukidanje svih nameta kojim se financiraju javna poduzeća, što bi značilo nestanak sigurnosti za Hrvatske šume, a već je odavno poznato da HDZ obećava smanjenje PDV-a od 1 posto nakon što se zabilježi rast BDP-a u tri tromjesečja zaredom.

Prema gospodarskom planu HDZ-a, to bi, da su već na vlasti, građani dočekali već u 2015. Pojednostavili bi porezne procedure, a Dalić upozorava da poreznici moraju biti servis, a ne organ gonjenja. HDZ namjerava uvesti novi sustav nagrađivanja i kontrole u javnu upravu, ali je decidirano obećala i da nitko “preko noći” u upravi neće izgubiti posao.

Novina je da planiraju ozbiljnu zdravstvenu reformu. Naime, HZZO bi restrukturirali u osiguranje, a u sustav zdravstva uvelo bi se imovinsko načelo u financiranje usluga.

Međunarodni natječaji

Pretpostavka uklanjanja barijera i rješavanja nepotrebne administracije, iznio je Domagoj Ivan Milošević, jest da se uvede obveza procjene učinaka svakog zakona na međuresorskoj komisiji. Za poticanje investicija HDZ u programu nudi rješenje u obliku aktivacije državne imovine poput milijuna hektara neobrađenog zemljišta. Strateški projekti za HDZ i dalje su navodnjavanje Slavonije, Like i Dalmacije, nizinska pruga Botovo – Rijeka te pelješki most, kao i hidroelektrane i LNG terminal.

Za novac bi se obratili obveznim mirovinskim i fondovima EU. HDZ bi podržao privatizaciju samo ako nije riječ o strateškim tvrtkama, a to su autoceste i željeznice, a na prodaju ne bi bio ni HEP, Hrvatske vode ni Hrvatske šume. Javna poduzeća moraju se reorganizirati i natjerati ih da nude usluge koje bi im jamčile financijsku stabilnost, kaže Marko Kolaković iz HDZ-ova tima, koji bi menadžere u javnim tvrtkama birao na međunarodnim javnim natječajima.
Dođu li na vlast, neće prodavati željeznice, Hrvatske šume, HEP...

Porez - Smanjivanje PDV-a

HDZ se zalaže za porezno rasterećenje, odnosno za ukidanje poreza na dividendu i za manji PDV. Zalažu se i za ukidanje svih nameta kojim se financiraju javna poduzeća.

Projekti - Navodnjavanje, nizinska pruga, pelješki most...

HDZ obećava strateške projekte poput navodnjavanja u Slavoniji, nizinske pruge Botovo – Rijeka, pelješkog mosta, hidroelektrane, ali i LNG terminal.

Zdravstvo - Reforma HZZO-a

HDZ planira ozbiljnu zdravstvenu reformu. HZZO bi bio restrukturiran u osiguranje koje bi dobilo konkurenciju na tržištu, a u sustav zdravstva uvelo bi se imovinsko načelo u financiranju usluga.

Privatizacija - Nema ad hoc prodaje tvrtki

HDZ ne vjeruje u ad hoc privatizaciju, nego u sustavno prodavanje tvrtki koje nisu od državnog interesa. Željeznice, Šume ni HEP HDZ obećava da ne bi prodavao kada bi došao na vlast.
Prijedlozi poduzetnika, dijaspore, stručnjaka...

Gjuro Gavrilović, vlasnik Gavrilovića d.o.o.: - Kad sam imao pet godina, država mi je konfiscirala igračke, zato sam rano naučio kako se obraniti od države. Od države nikad nisam tražio niti mi treba ikakva pomoć, osim da u mene ne dira. Meni bi bilo najmilije kada bismo imali neku vladu nacionalnog spasa, na koju me podsjećaju Nikica Valentić i Franjo Gregurić. Iako sam Hrvat, nemam državljanstvo svoje domovine jer mi uvijek odmaže. Pametna država mora poduzetniku omogućiti da zarađuje, a napore usmjeravati u to da se ta zarada povećava.

Dr. sc. Đuro Njavro, dekan ZŠEM-a: - U sljedećih deset godina, a vjerujte mi to je vrlo ambiciozan plan, kao cilj moramo postaviti da barem jedno sveučilište iz Republike Hrvatske dođe na listu 100 najboljih sveučilišta svijeta. Obrazovanje je temelj napretka i zato je izuzetno važno povezati sustav obrazovanja s potrebama gospodarstva. Samo obrazovani ljudi koji su naučili biti inovativni i čija se kreativnost poticala mogu pokrenuti napredak. To možemo ostvariti i time da potičemo i omogućujemo mladim ljudima širenje znanja i tako da ih pošaljemo u Europu i svijet. Makar deset do petnaest posto studenata svake bi godine trebalo otići na školovanje izvan domovine.

Luka Budak ravnatelj Centra hrvatskih studija, Australija: - Dijaspora je u 2012. u Hrvatsku doznačila 1,5 mlrd. eura, a tu nije trošak koji Hrvati godišnje naprave dolaskom u domovinu. Kod izbora diplomata treba uključiti i mišljenje Hrvata iz dijaspore, a ne da nam se šalju ljudi po nahođenju politike.

Ivana Maletić zastupnica HDZ-a u Parlamentu EU: - U kohezijskim fondovima imamo 60 milijardi kuna te još 25 milijardi kuna iz fondova za poticanje poljoprivrede. Vlada je od EK-a dobila negativne ocjene strateških dokumenata jer ne zna kako uokviriti strategiju razvoja u jedan plan.
Zaboravite da pravedno društvo znači da svi imaju jednak standard

Dr. Robin Harris, savjetnik pokojne britanske premijerke Margaret Thatcher, poručio je da pesimizam Hrvatsku vuče prema dnu, a da socijalisti ne razumiju da gospodarstvo mora biti dinamično. Hrvatska deficit može smanjiti smanjenjem poreznog opterećenja i poticanjem poduzetništva.

– M. Thatcher odbijala je prihvatiti da je Britanija na koljenima, to ima veze s patriotizmom! – rekao je. Treba odbaciti ideju da pravedno društvo znači da svi imaju jednaki standard. Socijalisti to tako shvaćaju.

http://www.vecernji.hr/hrvatska/hdz-ov- ... sta-909121

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HDZ - nova nada?
PostPostano: 15 pro 2013, 12:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
slika

Ivo Banac, Joachim Pfeiffer, Mathias Kamp, Robin Harris, Jakša Cvitanić.

slika

Jakša Cvitanić

http://en.wikipedia.org/wiki/Jak%C5%A1a_Cvitani%C4%87

Jeli naš Caltechov profesor najava velikog potencijala dijaspore?

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HDZ - nova nada?
PostPostano: 15 pro 2013, 13:22 
Offline

Pridružen/a: 25 lip 2012, 07:32
Postovi: 2506
Lokacija: United States Of Balkan
HDZ - nova nada? LOLCINA

_________________
Israel


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HDZ - nova nada?
PostPostano: 15 pro 2013, 13:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
bura je napisao/la:
HDZ - nova nada? LOLCINA


Jedina lolčina su ovakvi komentari.

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HDZ - nova nada?
PostPostano: 15 pro 2013, 13:28 
Offline

Pridružen/a: 17 lip 2009, 20:01
Postovi: 13484
Lokacija: ZG
Pa sta ce Muslimani pisat drugo...

_________________
Muslimane ko je kleo, nije dangubio.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HDZ - nova nada?
PostPostano: 15 pro 2013, 13:30 
Offline

Pridružen/a: 25 lip 2012, 07:32
Postovi: 2506
Lokacija: United States Of Balkan
Jadan onaj kome je HDZ nada LOLCINA

_________________
Israel


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HDZ - nova nada?
PostPostano: 15 pro 2013, 14:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58861
Lokacija: DAZP HQ
ovu državu i može voditi samo HDZ s tim da treba pronaći mehanizme kontrole vrhuške stranke da ne dođe do novih otuđenja. u HDZ-u je daleko najveći ljudski potencijal, njihove veze s vanjskim svijetom su neusporedivo bolje nego kod svih ostalih zajedno i s vremena na vrijeme je potrebno proluftati stranku i otvoriti vrata novim ljudima. jedino imam još otklon od Karamarka, ne mogu se oteti dojmu da je on glavna kočnica za stranku da ne pomete crvene na idućim izborima i to hametice.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HDZ - nova nada?
PostPostano: 15 pro 2013, 14:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Karamarko je srednja žalost, on je ono što na zapadu zovu "unelectable". Vjerojatno bi bio sjajan glavni tajnik, manipulator u pozadini, ali nažalost lider stranke ipak mora biti jak orator ili nositelj nekih poželjnih ljudskih osobina.

No, teoretski je moguće da HDZ osvoji izbore, unatoč (a ne zbog) Karamarku, nekako po defaultu, sklapanjem najšire moguće koalicije, i što većim guranjem bilo koga osim njega u prvi plan.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HDZ - nova nada?
PostPostano: 15 pro 2013, 14:15 
Offline

Pridružen/a: 30 sij 2012, 17:47
Postovi: 4042
dudu je napisao/la:
ovu državu i može voditi samo HDZ

:sega

Drugovi, ovu državu može voditi samo KPJ!

_________________
(*_*)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HDZ - nova nada?
PostPostano: 15 pro 2013, 14:22 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:32
Postovi: 11675
Lokacija: Varta drzava
Ministry of Sound je napisao/la:
Karamarko je srednja žalost, on je ono što na zapadu zovu "unelectable". Vjerojatno bi bio sjajan glavni tajnik, manipulator u pozadini, ali nažalost lider stranke ipak mora biti jak orator ili nositelj nekih poželjnih ljudskih osobina.

No, teoretski je moguće da HDZ osvoji izbore, unatoč (a ne zbog) Karamarku, nekako po defaultu, sklapanjem najšire moguće koalicije, i što većim guranjem bilo koga osim njega u prvi plan.


Itekako je moguce. Ovdje (na ovim prostorima) se ne osvajaju izbori nekim zalugama vec obicno ljude toliko zgadi trenutno vlast da jednostavno nemaju izbora. A ovo u opoziciji osim HDZ-a je sica.

_________________
Prvo i najbitnije!!! Kupuj Janu, i kupi je u Konzumu!!!
Život je tvoje igralište
Pretpostavka je majka svih zajeba
Svi mi prdimo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HDZ - nova nada?
PostPostano: 15 pro 2013, 14:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 stu 2013, 13:16
Postovi: 962
Ministry of Sound je napisao/la:
Karamarko je srednja žalost, on je ono što na zapadu zovu "unelectable". Vjerojatno bi bio sjajan glavni tajnik, manipulator u pozadini, ali nažalost lider stranke ipak mora biti jak orator ili nositelj nekih poželjnih ljudskih osobina.

To je pomalo smiješno, sa jedne strane spektra tu je čovjek prilično slaba javna nastupa poput Karamarka, a sa druge strane je čovjek koji izjavi glupost svaki put kad zine poput Milanovića.
Možemo zaključiti da nam izborne opcije i nisu baš nešto privlačne.

dudu je napisao/la:
ovu državu i može voditi samo HDZ

Ne razumijem ovakvu izjavu, svaka stranka koja bi na kvalitetan način štitila hrvatske nacionalne interese i socijalna prava građana, te bila sposobna učiniti pozitivan pomak u vezi lošeg gospodarskog stanja, bi po meni bila dobrodošla voditi RH.
Samo, problem je što takve stranke trenutno nema na političkoj sceni.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HDZ - nova nada?
PostPostano: 15 pro 2013, 14:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Aztec je napisao/la:
Ministry of Sound je napisao/la:
Karamarko je srednja žalost, on je ono što na zapadu zovu "unelectable". Vjerojatno bi bio sjajan glavni tajnik, manipulator u pozadini, ali nažalost lider stranke ipak mora biti jak orator ili nositelj nekih poželjnih ljudskih osobina.

No, teoretski je moguće da HDZ osvoji izbore, unatoč (a ne zbog) Karamarku, nekako po defaultu, sklapanjem najšire moguće koalicije, i što većim guranjem bilo koga osim njega u prvi plan.


Itekako je moguce. Ovdje (na ovim prostorima) se ne osvajaju izbori nekim zalugama vec obicno ljude toliko zgadi trenutno vlast da jednostavno nemaju izbora. A ovo u opoziciji osim HDZ-a je sica.


Realno gledajući, iako ankete vjerojatno favoriziraju SDP i satelite za možda 3-4%, ovaj Karamarko je sam-samcat svojim nastupom i percepcijom koštao HDZ barem 5%, i samim time ga je koštao vodstva u anketama.

Da se opet ogradim, ankete jesu do neke razine namještene, ali Karamarkiša je doista uspio nešto što nisam mislio da je uopće moguće - biti na dnu ljestvice popularnosti političara, iako uopće nije dio ova katastrofalne vlasti.

SDP i sateliti su zreli ko kruška, a Karamarko ispada kao neko ko nije u stanju samo malo prodrmati drvo, pa će ipak morati čekati da ovi sami tresnu o beton.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HDZ - nova nada?
PostPostano: 15 pro 2013, 14:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
Aztec je napisao/la:
Ministry of Sound je napisao/la:
Karamarko je srednja žalost, on je ono što na zapadu zovu "unelectable". Vjerojatno bi bio sjajan glavni tajnik, manipulator u pozadini, ali nažalost lider stranke ipak mora biti jak orator ili nositelj nekih poželjnih ljudskih osobina.

No, teoretski je moguće da HDZ osvoji izbore, unatoč (a ne zbog) Karamarku, nekako po defaultu, sklapanjem najšire moguće koalicije, i što većim guranjem bilo koga osim njega u prvi plan.


Itekako je moguce. Ovdje (na ovim prostorima) se ne osvajaju izbori nekim zalugama vec obicno ljude toliko zgadi trenutno vlast da jednostavno nemaju izbora. A ovo u opoziciji osim HDZ-a je sica.

Ma i Zokyu unatoč su ovi ostvarili pobjedu, sjetimo se samo trenutka kada je 2007.g. on laprdao prije izbora pa dobivene izbore izgubio, slažem se da predsjednik stranke treba biti orator, no mislim da je narodu u ovom trenutku toga zbilja dosta i da će opet u većini glasati protiv nekoga na izborima, a ne za. Ipak kada ovi sjaše će se napokon stvoriti preduvjeti za stvaranje malo šireg društvenog konsenzusa.

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HDZ - nova nada?
PostPostano: 15 pro 2013, 14:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Crni Božo je napisao/la:
Ministry of Sound je napisao/la:
Karamarko je srednja žalost, on je ono što na zapadu zovu "unelectable". Vjerojatno bi bio sjajan glavni tajnik, manipulator u pozadini, ali nažalost lider stranke ipak mora biti jak orator ili nositelj nekih poželjnih ljudskih osobina.


To je pomalo smiješno, sa jedne strane spektra tu je čovjek prilično slaba javna nastupa poput Karamarka, a sa druge strane je čovjek koji izjavi glupost svaki put kad zine poput Milanovića.
Možemo zaključiti da nam izborne opcije i nisu baš nešto privlačne.


E sad usporedi inteligenciju, dikciju i općenito javni nastup i Čovića i Raguža u BiH - i jedan i drugi bi komotno i premoćno predvodili HDZ do pobjede u Hrvatskoj.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HDZ - nova nada?
PostPostano: 15 pro 2013, 14:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ožu 2012, 07:39
Postovi: 1695
Slažem se Ministrom. Karamarko meni definitivno nije za prvu violnu, trebao je biti glavni tajnik. Doduše moraju mu se priznati izvanredne organizacijske sposobnosti, ono što je on napravio od HDZ-a je doslovno čudo. Od pušione na parlamentarnim izborima dovesti stranku koja je na sudu do dvije pobjede u dva izborna ciklusa je impresivno.

Što se nvog HDZ-a tiče skeptičan sam. Ne bi bilo prvi put da HDZ u oporbi govori jedno, a na vlasti radi dijametralno suprotni, također tu je problem Karamarka koji je promijenio kaputa i kaputa, jednostavno rečeno - ne usudim se vjerovati nekom tko je bio Mesićev čovjek na čelu UNS-a dok su novinari Channel 5 kopali po arhivima na Patovčaku. No opet s drug strane sklopio je koaliciju s HSP AS-om, HČSP-om, ostalima, pretpostavljam da će Srbinov HSP također u koaliciju (bilo kao posebna stranka, bilo kao ujedinjeni HSP s HČSP-om i HSP AS-om) a i HRAST također.

Ti koalicijski partneri mi izgledaju kao osigurači u koaliciji. Ne vjerujem da bi i jedan od njih ostao u koaliciji ako bi Karamarkiša počeo regijunašiti. A i moram priznati da mi se sviđa to što on govori i da mu želim vjerovati.

A ne znam,HDZ bi trebao biti neka blago konzervativna, liberterijanska i domoljubna stranka. Koliko vidim to im je i program i to bi definitvno bila moja politička opcija, nadam se da će Karamarko gurati stranku u tom smjeru, ako bude sigurno ću mu na preksljedećim izborima dati glas, što se sljedećih parlamentarnih tiče - nisam siguran. ZA europarlamentarne izbore sigurno imaju moj glas, točnije Stier ga ima.

Eh, da je barem on predsjednik HDZ-a....

_________________
Neću NATO
Hoću na te


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HDZ - nova nada?
PostPostano: 15 pro 2013, 15:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35314
Lokacija: Gl. grad regije
Čudo jedno, kad god slušam Karamarka, ili čitam što je rekao, to je doista ono što je trebao reći u tom trenutku, savršeno. Rijetko je to ko dosad radio bolje. Čak i njegov glas na radiju je O.K. ali jednostavno fizički tako izgleda (mada nije nešto grdan) da djeluje neuvjerljivo, samim tim i ono što govori gubi smisao. Neko s ljepšim osmijehom i istim riječima bi već bio premijer. :neznam

Eto, ima ljudi koji jesu za nešto, i koji nisu...

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HDZ - nova nada?
PostPostano: 15 pro 2013, 16:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 20:35
Postovi: 13036
Lokacija: Zagreb
Junuz Djipalo je napisao/la:
Čudo jedno, kad god slušam Karamarka, ili čitam što je rekao, to je doista ono što je trebao reći u tom trenutku, savršeno. Rijetko je to ko dosad radio bolje. Čak i njegov glas na radiju je O.K. ali jednostavno fizički tako izgleda (mada nije nešto grdan) da djeluje neuvjerljivo, samim tim i ono što govori gubi smisao. Neko s ljepšim osmijehom i istim riječima bi već bio premijer. :neznam

Eto, ima ljudi koji jesu za nešto, i koji nisu...

Istina, kad god čitam njegov intervju mogu jedino zaključiti da je to pametan čovjek koji promisli prije nego što nešto izrekne, dok je na televiziji dojam gotovo pa dijametralno suprotan, zbog tog govorenja u bradu i čudnog izgleda.
Nije da premijer mora biti zgodan, i da je to primarno, no Karamarkov je baš specifičan i zbog tog djeluje neinteligentno.

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HDZ - nova nada?
PostPostano: 15 pro 2013, 17:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Junuz Djipalo je napisao/la:
Čudo jedno, kad god slušam Karamarka, ili čitam što je rekao, to je doista ono što je trebao reći u tom trenutku, savršeno. Rijetko je to ko dosad radio bolje. Čak i njegov glas na radiju je O.K. ali jednostavno fizički tako izgleda (mada nije nešto grdan) da djeluje neuvjerljivo, samim tim i ono što govori gubi smisao. Neko s ljepšim osmijehom i istim riječima bi već bio premijer. :neznam

Eto, ima ljudi koji jesu za nešto, i koji nisu...


To uopće nije sporno. Ja sam prije nekoliko mjeseci ocijenio njegov intervju u Avazu kao najbolji intervju svih vremena koji je bilo koji hrvatski političar napravio u muslimanskim medijima.

No problem sa intervjuima u tiskanim medijima je taj da često možeš kontrolirati dinamiku razgovora i temeljito se pripremiti. Možeš inzistirati ili na e-mail korespondenciji, ili pak tražiti da se pitanja dostave unaprijed, iako se intervju pravi u četiri oka.

Tako da ga pismena forma favorizira u odnosu na spontane, audio-vizuelne medije, od kojih se teško sakriti, i koji najviše oblikuju javno mnjenje.

Vjerojatno će se sve više ponašati kao glavni tajnik stranke, ispred sebe isturajući kompetentan kadar i "velika" imena, kako se HDZ ne bi personificirao u njegovom liku, nego kao stranku eksperta i tehnomenadžera, koja je i kao takva dijelom što šire koalicije. To bi dakle bila neka anti-Sanader taktika, gdje je stranka bila utjelovljenje jednog sposobnog i karizmatičnog oratora. Mali off, naknadno sam pregledao nekoliko njegovih govora i intervjua i moram priznati da uopće nisam primjetio ni karizmu, niti magnetizam, niti šarm, niti nekakve izvanredne oratorske sposobnosti. Nije lokalpatriotski, ali stvarno mislim da je Dragance Čović numero uno na ovim prostorima.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HDZ - nova nada?
PostPostano: 15 pro 2013, 19:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58861
Lokacija: DAZP HQ
Divlja svinja5 je napisao/la:
dudu je napisao/la:
ovu državu i može voditi samo HDZ

:sega

Drugovi, ovu državu može voditi samo KPJ!


nije daleko od istine i jedno i drugo. HDZ je stvorio današnju RH i zbog toga će uvijek imati svojevrsni bianco ček od birača kad god ih se izabere u vlast, a i neke veće promjene u društvu dokazano samo HDZ može provesti (npr. ćirilicu u Vukovaru). isto vrijedi za KPJ i SFRJ. :D

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HDZ - nova nada?
PostPostano: 15 pro 2013, 21:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 pro 2012, 19:27
Postovi: 17349
Lokacija: יום טוב
gledala sam Karamarka neki dan u Dnevniku. ugodno me iznenadio nastupom.
dosad su mediji prenosili neke njegove izjave na koje sam samo kolutala očima. očito su ga opako editirali. :D

to što ne izgleda kao maneken nije bitno za posao koji obavlja. bitno je skinuti ovu katastrofalnu garnituru s vlasti dok nismo otišli u tri p.m.

sused, moj glas imate. :D

_________________
Ako išta ne podnosim to je kad me netko tjera da radim. - Naša Kvačica

Takozvana RS je genocidna tvorevina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HDZ - nova nada?
PostPostano: 15 pro 2013, 21:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 17:27
Postovi: 6018
Lokacija: Generalni konzulat HR HB za Slavoniju i Baranju
Ministry of Sound je napisao/la:
Karamarko je srednja žalost, on je ono što na zapadu zovu "unelectable". Vjerojatno bi bio sjajan glavni tajnik, manipulator u pozadini, ali nažalost lider stranke ipak mora biti jak orator ili nositelj nekih poželjnih ljudskih osobina.

No, teoretski je moguće da HDZ osvoji izbore, unatoč (a ne zbog) Karamarku, nekako po defaultu, sklapanjem najšire moguće koalicije, i što većim guranjem bilo koga osim njega u prvi plan.

To je to, slažem se.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HDZ - nova nada?
PostPostano: 15 pro 2013, 21:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
Ministry of Sound je napisao/la:
Junuz Djipalo je napisao/la:
Čudo jedno, kad god slušam Karamarka, ili čitam što je rekao, to je doista ono što je trebao reći u tom trenutku, savršeno. Rijetko je to ko dosad radio bolje. Čak i njegov glas na radiju je O.K. ali jednostavno fizički tako izgleda (mada nije nešto grdan) da djeluje neuvjerljivo, samim tim i ono što govori gubi smisao. Neko s ljepšim osmijehom i istim riječima bi već bio premijer. :neznam

Eto, ima ljudi koji jesu za nešto, i koji nisu...


To uopće nije sporno. Ja sam prije nekoliko mjeseci ocijenio njegov intervju u Avazu kao najbolji intervju svih vremena koji je bilo koji hrvatski političar napravio u muslimanskim medijima.

No problem sa intervjuima u tiskanim medijima je taj da često možeš kontrolirati dinamiku razgovora i temeljito se pripremiti. Možeš inzistirati ili na e-mail korespondenciji, ili pak tražiti da se pitanja dostave unaprijed, iako se intervju pravi u četiri oka.

Tako da ga pismena forma favorizira u odnosu na spontane, audio-vizuelne medije, od kojih se teško sakriti, i koji najviše oblikuju javno mnjenje.

Vjerojatno će se sve više ponašati kao glavni tajnik stranke, ispred sebe isturajući kompetentan kadar i "velika" imena, kako se HDZ ne bi personificirao u njegovom liku, nego kao stranku eksperta i tehnomenadžera, koja je i kao takva dijelom što šire koalicije. To bi dakle bila neka anti-Sanader taktika, gdje je stranka bila utjelovljenje jednog sposobnog i karizmatičnog oratora. Mali off, naknadno sam pregledao nekoliko njegovih govora i intervjua i moram priznati da uopće nisam primjetio ni karizmu, niti magnetizam, niti šarm, niti nekakve izvanredne oratorske sposobnosti. Nije lokalpatriotski, ali stvarno mislim da je Dragance Čović numero uno na ovim prostorima.


Pa ne treba biti neki veliki mudrac kako bi shvatio da je ovo bila i njegova platforma dobivanja izbora unutar samog HDZa, gdje je dao ljudima poput Stiera da govore u njegovo ime, dok se on povukao u sjenu i sa Vasom odradio teren. Ja sam doduše navijao isprva za jednog koji je zbilja dobar orator no na kraju se pokazao kao egotrip pomoću kojeg su neki drugi vukli svoje konce i igrali svoje igre.

Sad je mali problem vremenskog međuintervala jer generacija koja nadolazi je zahvaljujući poliglotu i djelomično Jaci totalno devastirana te se tek sada mogu stvarati temelji neke snažnije kadrovske politike, no kad HDZ na kraju dobije tu novu generaciju Karamarku (i svim budućim predsjednicima stranke) ne će trebati nikakve oratorske sposobnosti jer će imati druge koji će taj dio pokrivati.

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HDZ - nova nada?
PostPostano: 15 pro 2013, 22:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 stu 2013, 13:16
Postovi: 962
Ovdje se sad pomalo krenulo u krivome smjeru.
Pogledajte niz hrvatskih i svjetskih političara, nije to zbirka nekih ljepotana, haha.
No problem je kad dikcija i ton glasa nisu na mjestu, onda se počinju vaditi i kojekakve stvari nebitne za političara, poput eto izgleda.

Kao što kažete, šteta što mu te oratorske sposobnosti fale jer zasad izgleda kao prilično pametan političar, no jednako tako treba iskreno priznati da je lako "biti pametan" u oporbi, a samo su rijetki pametni, odnosno sposobni kada dođu u poziciju vlasti, da se ovako simplistički izrazim.

Uglavnom, on i HDZ će vrlo vjerojatno za 2 godine dobiti priliku da pokažu što mogu, znaju i umiju.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 387 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 19 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO