HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 25 tra 2024, 17:11.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 387 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 12, 13, 14, 15, 16  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: HDZ - nova nada?
PostPostano: 15 ožu 2015, 23:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
Kao što sam predviđao na jednom sastanku HDZu treba još par mjeseci da bude spreman za kvalitetno preuzimanje vlasti (program je u velikoj mjeri gotov, sada se radi na sitnim izvedbenim detaljima, no nakon toga treba ti oko dva mjeseca da buduće ministre pripremiš za njihove prve korake kad se vlast preuzme kako se opet ne bi gubili mjeseci na glupostima i snalaženju kao 2012.g.) što je danas i sam Tomislav Karamarko neizravno potvrdio u intervju za večernjak.

Utoliko HDZu odgovaraju najviše izbori najesen.

Zoky je dovoljno jak u stranci da još uvijek može izazvati sranja na političkoj sceni - a hoće li ta sranja izvoditi uvelike ovisi o tome jel se ujutro digao na lijevu nogu.

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HDZ - nova nada?
PostPostano: 16 ožu 2015, 05:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
Iz tvojih usta...

Inače još jedan veličanstveni mutavac; Silent Cal and the Lost Arcadia.

Da i mi dočekamo šutljivog Tomu...a i hrvatsku Arkadiju prije nego ju izgubimo...

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HDZ - nova nada?
PostPostano: 26 tra 2015, 21:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 20:35
Postovi: 13036
Lokacija: Zagreb
Zanima me je li HDZ stvarno protiv bušotina u Jadranu ili je to samo u svrhu kampanje kako bi se po što više osnova pokazali kao različiti od SDP-a? Osobno, za jednu demokršćansku, narodnjačku stranku mi nema smisla da po pitanju ekologije bude na liniji Green commieja iz ORaH-a

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HDZ - nova nada?
PostPostano: 26 tra 2015, 23:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 17:27
Postovi: 6018
Lokacija: Generalni konzulat HR HB za Slavoniju i Baranju
volvoks je napisao/la:
Zanima me je li HDZ stvarno protiv bušotina u Jadranu ili je to samo u svrhu kampanje kako bi se po što više osnova pokazali kao različiti od SDP-a? Osobno, za jednu demokršćansku, narodnjačku stranku mi nema smisla da po pitanju ekologije bude na liniji Green commieja iz ORaH-a

Zašo hrvatski demokršćanin ne bi mogao biti ekološki osviješten? :neznam

Ne vidim tu ništa kontradiktorno - ne preslikavajte odnose iz nekih drugih država i ne poistovjećujte angloamerički tip neokonzervativca s europskim kontinentalnim demokršćanima. :wink


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HDZ - nova nada?
PostPostano: 26 tra 2015, 23:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 lis 2013, 21:41
Postovi: 9853
Pessimus dux je napisao/la:
volvoks je napisao/la:
Zanima me je li HDZ stvarno protiv bušotina u Jadranu ili je to samo u svrhu kampanje kako bi se po što više osnova pokazali kao različiti od SDP-a? Osobno, za jednu demokršćansku, narodnjačku stranku mi nema smisla da po pitanju ekologije bude na liniji Green commieja iz ORaH-a

Zašo hrvatski demokršćanin ne bi mogao biti ekološki osviješten? :neznam

Ne vidim tu ništa kontradiktorno - ne preslikavajte odnose iz nekih drugih država i ne poistovjećujte angloamerički tip neokonzervativca s europskim kontinentalnim demokršćanima. :wink


Šta ima ekološki zeleno u nebušenju? Umrijet će ribe? Demokršćanstvo nema veze sa zelenlukom. Zelenluk je inače nova pojava, uskrsla nakon dugo vremena, nakon što ju je Adolf Hitler vodio neko vrijeme. Danas je zelenluk u stvari komunizam upakovan u zeleno, i ne, ne mislim na bošnjačke nacionaliste. U njih je obratno, zeleno upakovano u crveno.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HDZ - nova nada?
PostPostano: 27 tra 2015, 00:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 17:27
Postovi: 6018
Lokacija: Generalni konzulat HR HB za Slavoniju i Baranju
Tuta je napisao/la:
Šta ima ekološki zeleno u nebušenju? Umrijet će ribe? Demokršćanstvo nema veze sa zelenlukom. Zelenluk je inače nova pojava, uskrsla nakon dugo vremena, nakon što ju je Adolf Hitler vodio neko vrijeme. Danas je zelenluk u stvari komunizam upakovan u zeleno, i ne, ne mislim na bošnjačke nacionaliste. U njih je obratno, zeleno upakovano u crveno.

Ako je kod nas (i općenito) dominantan marksistički derivat zelene politike, ne znači da svaka ekološka/environmentalistička politika nužno mora biti marksistička. Ne apsolutizirajte. :wink


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HDZ - nova nada?
PostPostano: 27 tra 2015, 06:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 pro 2009, 14:42
Postovi: 8241
Lokacija: Na rubu egzistencije
Zadar1993 je napisao/la:
Zoky je dovoljno jak u stranci da još uvijek može izazvati sranja na političkoj sceni - a hoće li ta sranja izvoditi uvelike ovisi o tome jel se ujutro digao na lijevu nogu.

ako to može radit bez posljedica onda respect!

prljavi zoky. :D

_________________
Too proud to beg, too dumb to steal

It's probably me...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HDZ - nova nada?
PostPostano: 27 tra 2015, 08:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
Graničar Jozo je napisao/la:
Zadar1993 je napisao/la:
Zoky je dovoljno jak u stranci da još uvijek može izazvati sranja na političkoj sceni - a hoće li ta sranja izvoditi uvelike ovisi o tome jel se ujutro digao na lijevu nogu.

ako to može radit bez posljedica onda respect!

prljavi zoky. :D


Odnosilo se na određivanje datuma izbora i na manipulacije određenim institucijama.

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HDZ - nova nada?
PostPostano: 27 tra 2015, 09:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 pro 2009, 14:42
Postovi: 8241
Lokacija: Na rubu egzistencije
Zadar1993 je napisao/la:
Graničar Jozo je napisao/la:
ako to može radit bez posljedica onda respect!

prljavi zoky. :D


Odnosilo se na određivanje datuma izbora i na manipulacije određenim institucijama.


mislim da će čekati se sredi situacija na ljevici.

čini mi se da je tamo kaos.

_________________
Too proud to beg, too dumb to steal

It's probably me...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HDZ - nova nada?
PostPostano: 27 tra 2015, 09:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
Koliko sam ja polovio Holy je protiv bušenja, a HDZ je protiv procedure i metoda ove vlade za koje smatraju da su loše, a ne protiv samog bušenja.

Našli su se jer smatraju da vlada po tom pitanju radi loše.

E sad oko tog bušenja bi zaista trebalo loptu na zemlju i manje politikanstva.

Ako nam zlatna koka leži pod morem...

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HDZ - nova nada?
PostPostano: 27 tra 2015, 12:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Ovi vam ne daju nimalo vremena za javne diskusije. Nešto dogovore, daju vam par tjedana i hoće to da provedu.

Nešto kao šupljak koji je beogradski gradonačelnik podvalio Srbima. Projekt milenija neviđen u tim krajevima on im dao 30 dana za diskusiju. Ono vi ste budale, što vi imate za diskutirati.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HDZ - nova nada?
PostPostano: 27 tra 2015, 12:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 vel 2012, 12:46
Postovi: 6610
Lokacija: kašeta brokava
Mislim da je najznamenitija dvotjedna javna rasprava o propalim ustavnim promjenama 2013. pod radnim naslovom: Spasimo Perkija od zatvora u Njemačkoj tako što ćemo ukinuti zastaru za teško ubojstvo u Hrvatskoj i suditi mu ovdje. :D

_________________
Čast svakome, veresija nikome.

zabranjeni list, 16.11.2012., 8h:

Sudac Meron danas će pročitati konačnu presudu Hrvatskoj dr. Franje Tuđmana.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HDZ - nova nada?
PostPostano: 28 tra 2015, 13:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
TOMISLAV KARAMARKO
'Samo teški zahvati, prolazak kroz dolinu suza, mogu nas izvesti iz ovog stanja'
slika

Hrvatsku iz krize ne mogu izvući ad hoc mjere i rješenja, a HDZ je spreman posegnuti za bolnim rezovima kako bi proveo nužne reforme. Poručio je to danas predsjednik HDZ-a Tomislav Karamarko u emisiji ''Oporbeni zarez'' Hrvatskog radija.

– Prije godinu dana ozbiljno smo prionuli poslu da bismo kreirali sveobuhvatni gospodarski program. Neće biti lako i u početku će biti gorkih zalogaja. Postoji ono što se u ekonomiji zove upravljanje dugom. Ova vlada nije ništa napravila s tim. Vlada donosi stihijska rješenja koja će možda uštedjeti 15 milijuna kuna, a mi govorimo o milijardama – kazao je Karamarko.

Sveobuhvatne reforme

Čelnik najveće oporbene stranke uvjeren je da će na sljedećim izborima HDZ odnijeti pobjedu, a on postati premijer. Smatra da dubinske i sveobuhvatne reforme koje se moraju provesti, a obuhvatile bi poreznu politiku, socijalu, tržište rada, zdravstvo, ne mogu biti popularne.

– U širem, državnom smislu bit će bolje. Samo ti teški zahvati, prolazak kroz dolinu suza može nas izvesti iz ovog stanja i da nam bude bolje
– vjeruje predsjednik HDZ-a. Kritizirao je politiku koju provodi Vlada, ali i premijera Zorana Milanovića.

– Milanović je rekao da će deficit biti 12 milijardi, a ja da će deficit biti 18,5 milijardi kuna. Nevjerojatno je da prvi čovjek države ne zna točnu brojku, a to govori dovoljno o ozbiljnosti premijera koji barata milijardama kao da su kune – podsjetio je Karamarko i poručio da ad hoc mjere za obuzdavanje deficita i javnog duga koje vlada posljednjih mjeseci provodi više ne mogu pomoći.

– To je potez očajnika. Malog učenika koji iz zadnje klupe dolazi stalno u Bruxelles i dobiva po prstima – ironično je zaključio i dodao: ''Čak ni Grčka nema primarni deficit izražen kao RH. Porezna politika mora stimulirati, a ne biti destimulativna kao ova koju oni vode. Moramo dati vjetar u leđa malim i srednjim poduzetnicima – kazao je Karamarko i poručio da će on, kada dođe na vlast, prezentirati što je sve ''naslijedio'' i kako neće tražiti alibi za nedjelovanju u naslijeđenim dugovima.

Prisjetio se i anketa koje su provedene posljednje dvije godine.

– Ankete su cijelo vrijeme imale za cilj smanjiti našu poziciju i to je bio psihološki rat koji nije uspio. Bio sam stalno skeptičan prema tim anketama, a skeptičan sam i danas – kazao je Karamarko i ustvrdio da razlika između HDZ-a i SDP-a trenutačno nije 13% već 20% ali, tvrdi, izgleda da te ''režimske'' agencije žele spasiti što se da, no poručuje da im neće uspjeti te da će razlika između dvije vodeće stranke uoči samih izbora biti 20, a možda i 25%.

Osvrćući se na aktualne dnevnopolitičke teme, Karamarko je kazao da HDZ podržava zahtjev udruge Franak za smjenom guvernera HNB-a Borisa Vujčića.

– Smatramo da HNB ne može biti pasivan i promatrač događaja u gospodarstvu. Oni kao da vole sjediti u loži kao na nogometnoj utakmici i gledati što se događa na terenu, a na njemu se valja u blatu. Trebali su predvidjeti što će se dogoditi s frankom i zaštititi građane, a ne samo brinuti o tečaju kune – pojasnio Karamarko.


Proslava Oluje u Kninu

Ponovio je zbog čega ne podržava proslavu obljetnice Oluje na dvije lokacije.

Specijalnost je ove vlade da mijenja ustaljene navike i običaje pa i u pogledu odnosa prema braniteljima i datumima. Knin je simbol okupacije, ali i pobjede. Tamo je počelo i završilo. Zato se tamo treba i slaviti – rezolutno je utvrdio predsjednik HDZ-a. Ponovio je kako je nemoguće da se ljudi teleportiraju iz Knina u Zagreb te da će HDZ biti tamo i na tvrđavi i u gradu te se družiti s građanima. Mimohod ne odobrava jer smatra da on poskupljuje cijeli događaj, a sad se mora paziti na svaku kunu.

Komentirao je i obilježavanje proboja jasenovačkih logoraša te pohvalio predsjednicu Kolindu Grabar-Kitarović jer je izbjegla politizaciju događaja i žrtvama odala dostojnu počast.

– Kazao je da se Jasenovac mogao pretvoriti u scenu političke zlouporabe gdje se premijer ponovno pokazuje kao jedini autentični antifašist, ali nije.

Rekao je da je Jasenovac mjesto gdje se dogodio veliki zločin, mjesto pijeteta. Osudio je sve totalitarizme 20. stoljeća, i nacionalsocijalizam i fašizam, ali i komunizam što, kaže, vladajuća ljevica u Hrvatskoj stalno zaboravlja, čime se čine podjele u hrvatskom društvu.

Kazao je da će, ako postane premijer, ići u Jasenovac i to u siječnju kada se odaje počast žrtvama holokausta. No planira ići i na Bleiburg.


http://www.vecernji.hr/hrvatska/tomisla ... ja-1002559

Konačno da netko i to kaže.

Zbog ove izjave ima veliki plus kod mene.

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HDZ - nova nada?
PostPostano: 13 svi 2015, 10:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 17:27
Postovi: 6018
Lokacija: Generalni konzulat HR HB za Slavoniju i Baranju
Citat:
ČELNIŠTVO HDZ-A SJEDNICU ODRŽALO U KUTJEVAČKOM VINOGORJU

Uz Anušića, i Damir Kramarić ušao u Predsjedništvo HDZ-a

http://www.glas-slavonije.hr/269232/1/U ... stvo-HDZ-a

Nesposobni, politički nepismeni i nedorasli bivši čelnik osječkog HDZ-a nakon smjene nagrađen ulaskom u predsjedništvo stranke.

Koja komedija. :w00t


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HDZ - nova nada?
PostPostano: 13 svi 2015, 14:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
Znaš kako se radi kad se nekog hoćeš riješiti. Promakneš ga. :laugh

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HDZ - nova nada?
PostPostano: 13 svi 2015, 14:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
Pessimus dux je napisao/la:
Citat:
ČELNIŠTVO HDZ-A SJEDNICU ODRŽALO U KUTJEVAČKOM VINOGORJU

Uz Anušića, i Damir Kramarić ušao u Predsjedništvo HDZ-a

http://www.glas-slavonije.hr/269232/1/U ... stvo-HDZ-a

Nesposobni, politički nepismeni i nedorasli bivši čelnik osječkog HDZ-a nakon smjene nagrađen ulaskom u predsjedništvo stranke.

Koja komedija. :w00t


A za godinu dana izbori po načelu jedan čovjek jedan glas pa da vidimo hoće uć :D

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HDZ - nova nada?
PostPostano: 23 svi 2015, 23:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
slika

Kako ih je milo skupa vidjeti kraj ovog čičkavog popa. :zubati

Hrvatska ptica sa dva krila. :001_cool

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HDZ - nova nada?
PostPostano: 24 svi 2015, 11:49 
Offline

Pridružen/a: 17 tra 2015, 19:31
Postovi: 931
doc je napisao/la:
slika

Kako ih je milo skupa vidjeti kraj ovog čičkavog popa. :zubati

Hrvatska ptica sa dva krila. :001_cool

Bit ce jos milije vidjet HDZ vladu za kojih 6 mjeseci.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HDZ - nova nada?
PostPostano: 24 svi 2015, 11:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
To ćemo tek vidjet. :zubati

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HDZ - nova nada?
PostPostano: 24 svi 2015, 15:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 pro 2009, 14:42
Postovi: 8241
Lokacija: Na rubu egzistencije
slika

Don Petar FTW!

_________________
Too proud to beg, too dumb to steal

It's probably me...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HDZ - nova nada?
PostPostano: 25 svi 2015, 14:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
slika

Prejak je. :laugh

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HDZ - nova nada?
PostPostano: 25 svi 2015, 21:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
Ovo je valjda prvi Franjin kip dosad koji mi se sviđa. Svi ostali su neka apstraktna umjetnost ili totalni promašaj doslovnog vizualiziranja našeg Franje.

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HDZ - nova nada?
PostPostano: 26 svi 2015, 15:51 
Offline

Pridružen/a: 17 tra 2015, 19:31
Postovi: 931
Izašla najnovija IPSOSova lažna anketa http://www.sloboda.hr/po-anketi-ipsos-p ... ropagandu/


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HDZ - nova nada?
PostPostano: 10 lip 2015, 13:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23320
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
slika

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HDZ - nova nada?
PostPostano: 15 lip 2015, 13:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
Karamarko u Torontu
'Ljevica i socijaldemokracija u Hrvatskoj ne postoje. Postoje jugofilija i jugonostalgija'

http://www.vecernji.hr/hrvatska/ljevica ... ja-1010546

Pravi dijasporaški govor. :zubati

Citat:
Shvatite da je Hrvatska ugrožena. Shvatite da moramo biti jedinstveni i da samo jedinstvo iseljene i domovinske Hrvatske može donijeti uspjeh – poručio je Karamarko te dodao da su Hrvati narod koji živi u dvije države jer je i BiH "naša država". – Tamo živi naš narod koji je obespravljen iako je konstitutivan narod – kazao je Karamarko i dodao da se mora voditi jedinstvena politika u Zagrebu, Sarajevu, Mostaru i u Torontu.


:zivili

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 387 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 12, 13, 14, 15, 16  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Navodni Poslanik i 40 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO