HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 25 tra 2024, 02:53.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 112 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Podrška vojvođanskim Hrvatima u Zagrebu
PostPostano: 11 lip 2012, 15:04 
Offline

Pridružen/a: 30 sij 2012, 17:47
Postovi: 4042
joe enter je napisao/la:

Mislim da je dosta bilo iseljavanja u "maticu" , tj.ako se neko kao pojedinac hoće bilo gde iseliti on bi to trebao uraditi isključivo zbog ličnih i ekonomskih razloga , a nikako nacionalnih i političkih.


A iz kojih su se razloga tvoji doselili tamo? Zašto su se Nijemci morali iseliti? Zapravo su sve masovnije migracije u prošlosti bile uvjetovane nacionalno-političkim razlozima.

_________________
(*_*)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Podrška vojvođanskim Hrvatima u Zagrebu
PostPostano: 11 lip 2012, 15:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10750
vrilo_pridaka_1686 je napisao/la:
joe enter je napisao/la:

Ajde Vrilo idi u Hrvatsku , jel vidiš da te zove Mirv najveći Hrvat međ' Hrvatima kako na forumu tako i šire.

On ti želi dobro , i naravno da svog unuka ne nazoveš Momčilo. :001_rolleyes

Vidiš Vrilo kakvih frikova ovde ima od tvojih sunarodnjaka?! , oni se koriste temama o vojvođanskim Hrvatima samo za podkusurivanje sa Srbima i svojim imaginarnim neprijateljima , boli njih i *** i milokliz za tebe i za tvoje autohtone vojvođanske sunarodnike jer ti 'ladno predlaže da se preseliš jer ćeš postati Momčilo.

Znam da ti je zajebano , em trpiš verovatno od nekih Srba mnoga sranja u svome gradu , a sad ti kao šlagvort dolaze "najveći Hrvati i branitelji svekolikog Hrvatstva" da ti kažu da napustiš svoje pestogodišnja ognjišta.

Ovaj Mirv je redak retard koje je ljudsko stvorenje u vidu ženke rodilo , takve treba eutanazirati i staviti u formalin u neku laboratoriju zajedno sa uzorcima virusima kuge,lepre,variole,...da niko bez specijalne dozvole ga ne može videti.


Sa žaljenjem konstatujem (ko što sam primetio i jutros, al sam moro ić), da je ovo je jeftino podjebavanje s tvoje strane.
Obaška sam već nadivanio o ovoj temi, mani me se...
Ako imaš štogod protiv forumaša pod imenom mirv, obrati mu se u prvom licu, a ne priko moji leđa.
Kad triba vabit koga, ajmo priko Bunjevca. On je i ovako ni tamo ni vamo. Ni naš ni njev.
Čibe kad kažem...
Kad budeš našo za shodno da me ko čovika pitaš štogod, možda ti se i obratim drukčije. Dotle, kuš!


Pa na njegovo pozivanje da se iseliš jer ćeš postati Momčilo ti odgovaraš sa video klipom narodne pesme i kažeš :"Nećemo mi baš tako friško nestat".
Pa da neko kaže to nekom Srbinu iz RS ili bilo odakle oterao bih ga i tri lepe šargarepe , i u peršun naravno.

Šta je bilo preko tvojih leđa?! , pa ovaj hoće da ti u Srbiji vidimo leđa i da se iseliš u Hrvatsku.

A ti mlako odgovaraš ovom ludaku samo zato što je Hrvat , e to mi je jako jadno jer si posle mene strpo zajedno u koš sa njime , a od mene nikad nećeš čuti bilo šta slično.

Ja ne branim Bunjevce niti bilo koga niti bilo koji narod već branim principe , i ako ti to nije jasno onda postavi leđa pa nek' te mlati i oni realni i oni izmišljeni neprijatelji.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Podrška vojvođanskim Hrvatima u Zagrebu
PostPostano: 11 lip 2012, 15:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10750
Divlja svinja5 je napisao/la:
joe enter je napisao/la:

Mislim da je dosta bilo iseljavanja u "maticu" , tj.ako se neko kao pojedinac hoće bilo gde iseliti on bi to trebao uraditi isključivo zbog ličnih i ekonomskih razloga , a nikako nacionalnih i političkih.


A iz kojih su se razloga tvoji doselili tamo? Zašto su se Nijemci morali iseliti? Zapravo su sve masovnije migracije u prošlosti bile uvjetovane nacionalno-političkim razlozima.


Pa u tome i jeste poenta da konačno prestane da to budu razlozi iseljavanja ljudi i naroda.

Ovakva vrsta razmišljanja je odavno postalo pravilo na ovim prostorima nažalost , ali tendencija izgleda ne prestaje i dalje.
Pričati i rapravljati dali treba nekog iseliti ili ne postaje normalna stvar.

Ali to i ne čudi jer ovde na forumu ima sijaset tema tipa nacionalni sastav stočnog fonda Brčko distrikta i koliko je baba Hrvatica iz opštine Doboj.

Strašno.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Podrška vojvođanskim Hrvatima u Zagrebu
PostPostano: 11 lip 2012, 15:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 svi 2009, 22:03
Postovi: 1447
joe enter je napisao/la:

Pa na njegovo pozivanje da se iseliš jer ćeš postati Momčilo ti odgovaraš sa video klipom narodne pesme i kažeš :"Nećemo mi baš tako friško nestat".
Pa da neko kaže to nekom Srbinu iz RS ili bilo odakle oterao bih ga i tri lepe šargarepe , i u peršun naravno.

Šta je bilo preko tvojih leđa?! , pa ovaj hoće da ti u Srbiji vidimo leđa i da se iseliš u Hrvatsku.

A ti mlako odgovaraš ovom ludaku samo zato što je Hrvat , e to mi je jako jadno jer si posle mene strpo zajedno u koš sa njime , a od mene nikad nećeš čuti bilo šta slično.

Ja ne branim Bunjevce niti bilo koga niti bilo koji narod već branim principe , i ako ti to nije jasno onda postavi leđa pa nek' te mlati i oni realni i oni izmišljeni neprijatelji.


Nedićevcu, kao prvo jebem ti mater klevetničku jer si me lažno optužio za fašizam. Imaš predsjednika četničkog vojvodu koji je osumnjičen za ubojstva za razliku od mene koji nisam nikoga ubio pa ti još jednom jebo pas mater za to što si me nazvao koljačem.

A druga stvar, nikoga ja ne tjeram da ode nego govorim što će se dogoditi jer Hrvata tamo ima jako malo, prestrašeni su i podijeljeni i to je neminovno, bilo mira ili ne. A ono što se devedesetih dogodilo nije zbog toga što je bio rat nego zato što ste vi jugofašistički Vojvođani to sve organizirali, podupirali, mirno gledali i željeli. Stoka ste miloševićevska i to dobro znate. Ispod svakog lažnog lica tobožnje humanosti izlazi bradurina. Možda možeš obmanuti nekoga tko te jučer prvi puta čitao ali meni ne možeš srat. Baš me zanima jesi li i sam sudjelovao u progonu Hrvata devedesetih, prokleti smrade.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Podrška vojvođanskim Hrvatima u Zagrebu
PostPostano: 11 lip 2012, 15:24 
Offline

Pridružen/a: 30 sij 2012, 17:47
Postovi: 4042
joe enter je napisao/la:
Pa u tome i jeste poenta da konačno prestane da to budu razlozi iseljavanja ljudi i naroda.


Tako bi trebalo biti, ali treba učiniti konretne stvari da se ljudi ne iseljavati. Ako se ne spriječi diskriminacija, teško će prestati takve stvari.

_________________
(*_*)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Podrška vojvođanskim Hrvatima u Zagrebu
PostPostano: 11 lip 2012, 15:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2009, 00:05
Postovi: 13352
Divlja svinja5 je napisao/la:
joe enter je napisao/la:
Pa u tome i jeste poenta da konačno prestane da to budu razlozi iseljavanja ljudi i naroda.


Tako bi trebalo biti, ali treba učiniti konretne stvari da se ljudi ne iseljavati. Ako se ne spriječi diskriminacija, teško će prestati takve stvari.


Vrilo se nije ni žalio na diskriminaciju, koliko ja znam. Njegova muka je finansijske prirode, kao i mnogima u Srbiji.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Podrška vojvođanskim Hrvatima u Zagrebu
PostPostano: 11 lip 2012, 15:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10750
Divlja svinja5 je napisao/la:
joe enter je napisao/la:
Pa u tome i jeste poenta da konačno prestane da to budu razlozi iseljavanja ljudi i naroda.


Tako bi trebalo biti, ali treba učiniti konretne stvari da se ljudi ne iseljavati. Ako se ne spriječi diskriminacija, teško će prestati takve stvari.


Pre svega je potrebno podići nivo svesti o tome kod svih , ali to kao što vidiš ide teško jer prosto postala rutina planirati i raspravljati o tome gde ko treba živeti iz političkih i nacionalnih razloga.

Velika šteta na ovim prostorima je već učinjena i tu nema nazad , ali ono što je preostalo treba čuvati.

Malo ću dati čudno poređenje ali u principu to je otprilike tako.
To je kao kad ljudski rod istrebi neku divlju životinju pa se onda pita kad vidi da ih nema više :"A šta sada jbt?".
I onda zbog griže savesti počinju nadoknađivanje štete tako što nađu dve jedinke pa ih pod nadzorom razmnožavaju ne bi li ih ponovo vratili u prvobitna staništa.

E slično je i ovde problem , eno Vujadin kaže pa to je normalna stvar da se neko iseljava , ali kad Bunjevaca ne bude bilo više , onda će u Srbiji da se neko zapita slično kao ovi sa divljim životinjama , a u Hrvatskoj će isto neko se zapitati "Što smo ih zvali na iseljavanje pa nestadoše iz kraja gde im je dom"!

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Podrška vojvođanskim Hrvatima u Zagrebu
PostPostano: 11 lip 2012, 15:50 
Offline

Pridružen/a: 24 lis 2011, 13:53
Postovi: 2140
mirv je napisao/la:
joe enter je napisao/la:

Pa na njegovo pozivanje da se iseliš jer ćeš postati Momčilo ti odgovaraš sa video klipom narodne pesme i kažeš :"Nećemo mi baš tako friško nestat".
Pa da neko kaže to nekom Srbinu iz RS ili bilo odakle oterao bih ga i tri lepe šargarepe , i u peršun naravno.

Šta je bilo preko tvojih leđa?! , pa ovaj hoće da ti u Srbiji vidimo leđa i da se iseliš u Hrvatsku.

A ti mlako odgovaraš ovom ludaku samo zato što je Hrvat , e to mi je jako jadno jer si posle mene strpo zajedno u koš sa njime , a od mene nikad nećeš čuti bilo šta slično.

Ja ne branim Bunjevce niti bilo koga niti bilo koji narod već branim principe , i ako ti to nije jasno onda postavi leđa pa nek' te mlati i oni realni i oni izmišljeni neprijatelji.


Nedićevcu, kao prvo jebem ti mater klevetničku jer si me lažno optužio za fašizam. Imaš predsjednika četničkog vojvodu koji je osumnjičen za ubojstva za razliku od mene koji nisam nikoga ubio pa ti još jednom jebo pas mater za to što si me nazvao koljačem.

A druga stvar, nikoga ja ne tjeram da ode nego govorim što će se dogoditi jer Hrvata tamo ima jako malo, prestrašeni su i podijeljeni i to je neminovno, bilo mira ili ne. A ono što se devedesetih dogodilo nije zbog toga što je bio rat nego zato što ste vi jugofašistički Vojvođani to sve organizirali, podupirali, mirno gledali i željeli. Stoka ste miloševićevska i to dobro znate. Ispod svakog lažnog lica tobožnje humanosti izlazi bradurina. Možda možeš obmanuti nekoga tko te jučer prvi puta čitao ali meni ne možeš srat. Baš me zanima jesi li i sam sudjelovao u progonu Hrvata devedesetih, prokleti smrade.


Ovde si na žalost u pravu.
Glaso sam za Tadića, više nije u mojoj moći.

Šta su "jugofaštistički Vojvođani"? :blink
Daj oladite obojica... i onako ću ja pokavati žavežljaj, a ne vi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Podrška vojvođanskim Hrvatima u Zagrebu
PostPostano: 11 lip 2012, 16:55 
Offline

Pridružen/a: 24 lis 2011, 13:53
Postovi: 2140
joe enter je napisao/la:
Divlja svinja5 je napisao/la:

Tako bi trebalo biti, ali treba učiniti konretne stvari da se ljudi ne iseljavati. Ako se ne spriječi diskriminacija, teško će prestati takve stvari.


Pre svega je potrebno podići nivo svesti o tome kod svih , ali to kao što vidiš ide teško jer prosto postala rutina planirati i raspravljati o tome gde ko treba živeti iz političkih i nacionalnih razloga.

Velika šteta na ovim prostorima je već učinjena i tu nema nazad , ali ono što je preostalo treba čuvati.

Malo ću dati čudno poređenje ali u principu to je otprilike tako.
To je kao kad ljudski rod istrebi neku divlju životinju pa se onda pita kad vidi da ih nema više :"A šta sada jbt?".
I onda zbog griže savesti počinju nadoknađivanje štete tako što nađu dve jedinke pa ih pod nadzorom razmnožavaju ne bi li ih ponovo vratili u prvobitna staništa.

E slično je i ovde problem , eno Vujadin kaže pa to je normalna stvar da se neko iseljava , ali kad Bunjevaca ne bude bilo više , onda će u Srbiji da se neko zapita slično kao ovi sa divljim životinjama , a u Hrvatskoj će isto neko se zapitati "Što smo ih zvali na iseljavanje pa nestadoše iz kraja gde im je dom"!


Bunjevci nemaju dom od kako su Turci okrenuli Balkan naglavačke... Da nisu banula ta osmanlijska gamad, i danas bi se naša pisma orila Hercegovinom i Dalmatinskom Zagorom.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Podrška vojvođanskim Hrvatima u Zagrebu
PostPostano: 11 lip 2012, 17:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10750
vrilo_pridaka_1686 je napisao/la:
Bunjevci nemaju dom od kako su Turci okrenuli Balkan naglavačke... Da nisu banula ta osmanlijska gamad, i danas bi se naša pisma orila Hercegovinom i Dalmatinskom Zagorom.


:ucelo

Šta da ti kažem moj dragi Momčilo nego šemšir rogozan na glavu a prnje u kufer , pa pravac zap.Hercegovina i Dalmacija , tamo danas Turaka nema a bogami ni Srba , pa pivaj do mile volje.

A Zvonko Bogdan ostaje nama jer ti se vraćaš korenima dole južno , a tamo nema vojvođanske pisme već kamenjarska halabuka tvojih predaka , i naravno klapa.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Podrška vojvođanskim Hrvatima u Zagrebu
PostPostano: 11 lip 2012, 17:25 
Offline

Pridružen/a: 24 lis 2011, 13:53
Postovi: 2140
joe enter je napisao/la:
vrilo_pridaka_1686 je napisao/la:
Bunjevci nemaju dom od kako su Turci okrenuli Balkan naglavačke... Da nisu banula ta osmanlijska gamad, i danas bi se naša pisma orila Hercegovinom i Dalmatinskom Zagorom.


:ucelo

Šta da ti kažem moj dragi Momčilo nego šemšir rogozan na glavu a prnje u kufer , pa pravac zap.Hercegovina i Dalmacija , tamo danas Turaka nema a bogami ni Srba , pa pivaj do mile volje.

A Zvonko Bogdan ostaje nama jer ti se vraćaš korenima dole južno , a tamo nema vojvođanske pisme već kamenjarska halabuka tvojih predaka , i naravno klapa.


Dobar je Zvonko, al u klape da mi nisi ni popriko pogledo!! :mad



Vidi ti njega. :mad


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Podrška vojvođanskim Hrvatima u Zagrebu
PostPostano: 01 kol 2012, 11:25 
Offline

Pridružen/a: 27 kol 2010, 07:22
Postovi: 4662
Zasto samo Hrvatima,podrska svim Vojvodjanima protiv četničkog zuluma.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 112 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: tetejac i 30 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO