HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 tra 2024, 02:13.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 112 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Podrška vojvođanskim Hrvatima u Zagrebu
PostPostano: 10 stu 2011, 17:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24632
Lokacija: Heartbreak Hotel

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Podrška vojvođanskim Hrvatima u Zagrebu
PostPostano: 10 stu 2011, 19:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 sij 2010, 17:54
Postovi: 13159
vrilo_pridaka_1686 je napisao/la:
DzoniBG je napisao/la:

Ovo je jedna filtrirana slika, mracna i netacna...

Svako slovo je autentično, a uvjeravam te da takve stvari ne pišu djeca od 10 godina. Slika je mračna jer je uređaj loše kvalitete. Sve može da se obiđe i pročita na licu mjesta. Nije to jedini bilbord u gradu koji je uništen. Ali ja ipak nisam lutajući reporter.

Ajde da govorimo cinjenice, posto verovatno zivis u Subotici ili okolini, ko vlada u tvom gradu...

http://www.subotica.rs/pdf/sluzbeni_list/2008_15_sr.pdf

Tko vlada u Subotici? Pa to je bar lako... to što si ponudio na uvid je više platni spisak nego oličenje vlasti. Vladaju isti oni koji su natjerali policiju prije dva mjeseca da otkažu skup koji je bio najvavljen na vrijeme. A zajamčen je zakonom. Lani su napravili štetu od milijun eura za par sati. Ove godine su i zvanično doživjeli triumf nad državom. Policija se povukla, zakon nije ispoštovan. Skupa nije bilo. Za mene je to prava vlast.

Crno na belo, DS, Madjari, Hrvati i ostali vise od 80% glasova na zadnjim izborima...svi srpski desnicari zajedno 17%... ta odnos je u dobroj meri preslikan na celu Vojvodinu... e ovo ti je slika Subotice, a ne ovi grafiti, koje svaki klinac za 10 jura moze da napise u 4 ujutru.
Nije bitan postotak, već koliko je koja skupina agresivna u ostvarivanju svojih ciljeva.

Treba da znas da je tokom 90-ih u Vojvodinu se slila masa Srba iz Hrvatske i Bosne, tamo su im zapaljene kuce, neko je izgubio najmilije... od takvih ljudi ocekujes da naprasno postanu prosvecene kosmopolite...ne moze tako.

Očekujem da se bave svojim životom. Što je Vojvodina? Odjel za duševne bolesnike? Rame za plakanje? I ja sam izgubio člana obitelji, i netko je za to odgovoran, a niti dana nije proveo iza rešetaka. To je obiteljska tragedija, ne tiče se cijelog društva. Njihov se bol iz nekog razloga mora ticati svakoga? Njihovo visočanstvo je moralo van... a što su se dizali na oružje? Što su pravili državu u državi? S đavolom ste tikve sadili... u ostalom imaju užu Srbiju, sve "moj do mojega".

Sad bi ja mogao da ti postavim iste, i jos gore stvari sto se tice ponasanja nekih Hrvata prema Srbima u Hrvatskoj, grafite, pretnje tuce... i da kazem da je to jedina slika tamo... nije, i dovoljno sam svestan da se ne povedem za jeftinom propagandom.

Činjenica da Srbijom vladaju huligani nije jeftina propaganda, već realnost.

Okosnica problema i Srba i Hrvata u susednim drzavama njihovih matica su losi odnosi vlasti u Beogradu i Zagrebu, na tom strateskom nivou ima jos mnogo djubreta ispod tepiha...kad se to resi, onda ce se u mnogome smanjiti potencijal za bilo kakve nacionalno motivisane probleme...ali to je proces, zahteva vreme, nikakva ad hoc resenja nisu moguca i treba biti strpljiv.

Imali ste dvadeset (DVADESET) godina da postignete bar jedan strateški cilj.
Zahteva vremena...


Koji MI smo imali vremena... jel ti zivis u zemlji Srbiji, ili ovde glumatas :confused1

Na ovom oglednom primeru je srz tvojeg odnosa prema zemlji...kao i u onom primeru gde ti odredjujes gde ce izbeglice da idu... tebe da pitaju a, ajde dosta tog bezobrazluka, ostali su bez igde icega ta sirotinja, najbolje jos da tebe pitaju dal mogu da se skuce u Vojvodini... :yawn

Pokusao sam jednim normalnim recnikom da ti se obratim, krajnje prijateljski da vidimo gde je problem... vidim da si ti u svom filmu, i nemam nameru vise da polemisem sa tobom... to su oni sto od ujutru mrze sebe, a od podne sve ostale.

_________________
Pokaj se Grobi! Mali korak za tebe, veliki za Srpstvo!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Podrška vojvođanskim Hrvatima u Zagrebu
PostPostano: 10 stu 2011, 19:27 
Offline

Pridružen/a: 14 vel 2010, 20:40
Postovi: 1575
Lokacija: Zaljev svinja
DzoniBG je napisao/la:
Koji MI smo imali vremena... jel ti zivis u zemlji Srbiji, ili ovde glumatas :confused1

Na ovom oglednom primeru je srz tvojeg odnosa prema zemlji...kao i u onom primeru gde ti odredjujes gde ce izbeglice da idu... tebe da pitaju a, ajde dosta tog bezobrazluka, ostali su bez igde icega ta sirotinja, najbolje jos da tebe pitaju dal mogu da se skuce u Vojvodini... :yawn

Pokusao sam jednim normalnim recnikom da ti se obratim, krajnje prijateljski da vidimo gde je problem... vidim da si ti u svom filmu, i nemam nameru vise da polemisem sa tobom... to su oni sto od ujutru mrze sebe, a od podne sve ostale.


Što ste vi forumski Srbi tako osljetljivi na bilo kakvu kakvu kritiku? Čim se neki Hrvat, pa i onaj koji tamo živi, usudi progovoriti o problemima s kojima se susreće u Srbiji ili RS, odmah skačete, i ti i Real i Džo... A kad se priča o Srbima na Kosovu ili drugdje, onda slijede klasične spike o ugroženisti i nepoštivanju ljudskih prava, o nemogućnosti suživota i slično. Budite barem malo objektivni i shvatite da i drugi imaju svoje probleme. Kako nemate ista mjerila kad su u pitanju izbjeglice iz istočne Bosne i Sandžaka u Trokutu i ovi u Vojvodini? I da, netko kome je sve obnovljeno i ima mogućnosti za povratak 16 godina nakon rata ne može se smatrati izbjeglicom.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Podrška vojvođanskim Hrvatima u Zagrebu
PostPostano: 10 stu 2011, 19:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35314
Lokacija: Gl. grad regije
ŠoviBG :zubati pa frtaljka, ajd Šoe, ja nisam uspio skužit koga on voli a da to nema veze balkanskom narkorutom... :zubati

Nabrojani bi na ovoj temi trebali slušat, čitat, i ne osjećat se napadnuto.

Ipak je riječ o vrlo malom broju ljudi koji ne mogu ugrozit Srbiju ni Srbe, te ne vidim niti jedan razlog zašto bi imali probleme koji se navode.

Sad mi ona vaša kvazipatetika o sjeveru K. djeluje još degutantnije. I dosad je djelovala, samo je sad za povratit.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Podrška vojvođanskim Hrvatima u Zagrebu
PostPostano: 10 stu 2011, 19:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 sij 2010, 17:54
Postovi: 13159
divlja svinja je napisao/la:

Što ste vi forumski Srbi tako osljetljivi na bilo kakvu kakvu kritiku? Čim se neki Hrvat, pa i onaj koji tamo živi, usudi progovoriti o problemima s kojima se susreće u Srbiji ili RS, odmah skačete, i ti i Real i Džo... A kad se priča o Srbima na Kosovu ili drugdje, onda slijede klasične spike o ugroženisti i nepoštivanju ljudskih prava, o nemogućnosti suživota i slično. Budite barem malo objektivni i shvatite da i drugi imaju svoje probleme. Kako nemate ista mjerila kad su u pitanju izbjeglice iz istočne Bosne i Sandžaka u Trokutu i ovi u Vojvodini? I da, netko kome je sve obnovljeno i ima mogućnosti za povratak 16 godina nakon rata ne može se smatrati izbjeglicom.


Ti poredis poziciju Srba na Kosovu i Hrvata u Vojvodini...jel si ti citav :confused1

Ja retko kad spominjem poziciju Srba u Hrvatskoj, koja je sigurno gora od pozicije Hrvata u Vojvodini, zato sto necu da zvuci pateticno i narikacki... pitam ovog tipa gde su pravi problemi, koji vas zakon diskriminise, ko vas politicki ugrozava, ko vam ne da da imate legitime predstavnike u vlasti, koliko ima ekstremista(izlozim mu kartu izbora...)...njegovi odgovori su tipicno demagoski, neke frazetine od kojih ti se kenja, stavi neke grafite i pizdarije... to nije ozbiljna prica, to je prdenje u prazno...

To su ljudi koji na drzavu gledaju kao na neprijatelja, i sta god se uradi na poboljsanju, ponavljace istu pricu... ja sa takvim ljudima nema sta da pricam, on ne voli ovu zemlju, i vozdra...

_________________
Pokaj se Grobi! Mali korak za tebe, veliki za Srpstvo!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Podrška vojvođanskim Hrvatima u Zagrebu
PostPostano: 10 stu 2011, 20:00 
Online
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10750
Junuz Djipalo je napisao/la:
ŠoviBG :zubati pa frtaljka, ajd Šoe, ja nisam uspio skužit koga on voli a da to nema veze balkanskom narkorutom... :zubati

Nabrojani bi na ovoj temi trebali slušat, čitat, i ne osjećat se napadnuto.

Ipak je riječ o vrlo malom broju ljudi koji ne mogu ugrozit Srbiju ni Srbe, te ne vidim niti jedan razlog zašto bi imali probleme koji se navode.

Sad mi ona vaša kvazipatetika o sjeveru K. djeluje još degutantnije. I dosad je djelovala, samo je sad za povratit.


I ti se praviš mutav kao i ostali branitelji Hrvata u Vojvodini.

Opet i tebi kažem kad neki srpski političar tipa radikali počne da sere o u grafitinima i o tihom pokatoličavanju i hrvatizaciji Srba , ja verujem da bi svi skočili o rekli :"Četnička propaganda" , a lokalni srpski političari tipa Pupovac ili bilo ko već su isti ti radikali ali prikriveni.
Eto to bi rekli , i naglasili da se ništa Srbima danas tamo ne dešava što ih ugrožava.

Ne osećam se napadnuto od nekog , već ne podnosim laž i propagandu jeftinog tipa , a to je ovakva tema upravo koja je krenula od ustaškog senzibiliteta za pravdu Hrvata i uopšte ljudi.

Ne kenjaj Junuze na prazno već se vataj papira , jer u suprotnom ispaščeš blesast kao ovi Bošnje neoprane guzice što bi rekao Ljiljan ili koji već psihotični forumaški Bošnjo. :zubati
Tako da bez ironije jer trebaš takav biti prema ovim tvojim rodoljubno-nadrogiranih sunarodnika.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Podrška vojvođanskim Hrvatima u Zagrebu
PostPostano: 10 stu 2011, 20:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 sij 2010, 17:54
Postovi: 13159
Junuz Djipalo je napisao/la:
ŠoviBG :zubati pa frtaljka, ajd Šoe, ja nisam uspio skužit koga on voli a da to nema veze balkanskom narkorutom... :zubati

Nabrojani bi na ovoj temi trebali slušat, čitat, i ne osjećat se napadnuto.

Ipak je riječ o vrlo malom broju ljudi koji ne mogu ugrozit Srbiju ni Srbe, te ne vidim niti jedan razlog zašto bi imali probleme koji se navode.

Sad mi ona vaša kvazipatetika o sjeveru K. djeluje još degutantnije. I dosad je djelovala, samo je sad za povratit.


Realno, od Hrvata u Vojvodini Srbiji ne preti nikakav problem, sutra da svi nestanu, ni BG ni ZG ne bi trepnuli...eto toliko znace ti ljudi nekome...

Mogu da okrenem glavu i kazem - kolko ih ima, saka jada...aj neka ih...kao sto je Tudjman uradio kad je sveo Srbe na 4%.

Ja necu tako da se ponasam, nece Vojvodina biti bolja ako u njoj ostanu samo Srbi, pitao sam frajera koji su problemi, a on poceo da prica nesto levo, svako moze da ti drobi da je ugrozen danas, vidim da nema argumente, i tu staje razgovor.

Ti u svemu tome pojma nemas, ukljucis se na temu samo da bi isprozivao neke ljude... necu uopste s tobom da se nesto napusavam, rekao sam ti sta mislim o tvojoj ideologiji, svakim ovim potezom ispadas mi sve manji u ocima, sacuvaj barem malo dostojanstva.

_________________
Pokaj se Grobi! Mali korak za tebe, veliki za Srpstvo!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Podrška vojvođanskim Hrvatima u Zagrebu
PostPostano: 10 stu 2011, 20:19 
Online
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10750
DzoniBG je napisao/la:
Junuz Djipalo je napisao/la:
ŠoviBG :zubati pa frtaljka, ajd Šoe, ja nisam uspio skužit koga on voli a da to nema veze balkanskom narkorutom... :zubati

Nabrojani bi na ovoj temi trebali slušat, čitat, i ne osjećat se napadnuto.

Ipak je riječ o vrlo malom broju ljudi koji ne mogu ugrozit Srbiju ni Srbe, te ne vidim niti jedan razlog zašto bi imali probleme koji se navode.

Sad mi ona vaša kvazipatetika o sjeveru K. djeluje još degutantnije. I dosad je djelovala, samo je sad za povratit.


Realno, od Hrvata u Vojvodini Srbiji ne preti nikakav problem, sutra da svi nestanu, ni BG ni ZG ne bi trepnuli...eto toliko znace ti ljudi nekome...

Mogu da okrenem glavu i kazem - kolko ih ima, saka jada...aj neka ih...kao sto je Tudjman uradio kad je sveo Srbe na 4%.

Ja necu tako da se ponasam, nece Vojvodina biti bolja ako u njoj ostanu samo Srbi, pitao sam frajera koji su problemi, a on poceo da prica nesto levo, svako moze da ti drobi da je ugrozen danas, vidim da nema argumente, i tu staje razgovor.

Ti u svemu tome pojma nemas, ukljucis se na temu samo da bi isprozivao neke ljude... necu uopste s tobom da se nesto napusavam, rekao sam ti sta mislim o tvojoj ideologiji, svakim ovim potezom ispadas mi sve manji u ocima, sacuvaj barem malo dostojanstva.


Ovi ovde su svi na tripovima od one majorizacije,Komšića i ostalih brđansko-kamenjarskih problema pa im ovo dodatno čini plezir da se isprazne , jer šta će kukavci već da svoje probleme reflektuju na sve što pročitaju.
Poor gays! :zubati

Kad pređu na vutru i alkohol , a ostave se tradicionalnog herceg-katoličkog kokaina i speeda , ja verujem da će se malo avertiti svome mozgu i od stoljeća sedmog duši. :zubati

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Podrška vojvođanskim Hrvatima u Zagrebu
PostPostano: 10 stu 2011, 20:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:56
Postovi: 9973
Nije valjda da se i ovi Srbi na forumu osjecaju ugrozeni zbog podrske braci Hrvatima u Vojvodini?
Ujme, oca i sina i duha....

_________________
Serbian are nationalists. It is impossible to argue with Serbians because they are without understanding. Since they respect only force, the same method should be used when dealing with them."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Podrška vojvođanskim Hrvatima u Zagrebu
PostPostano: 10 stu 2011, 20:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35314
Lokacija: Gl. grad regije
Kad Hrvati Bunjevci navale da peku srpsku decu na vekovnoj srpskoj zemlji, moraju da se brane... :smijeh

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Podrška vojvođanskim Hrvatima u Zagrebu
PostPostano: 10 stu 2011, 21:21 
Offline

Pridružen/a: 14 vel 2010, 20:40
Postovi: 1575
Lokacija: Zaljev svinja
DzoniBG je napisao/la:
Ti poredis poziciju Srba na Kosovu i Hrvata u Vojvodini...jel si ti citav :confused1

Ja retko kad spominjem poziciju Srba u Hrvatskoj, koja je sigurno gora od pozicije Hrvata u Vojvodini, zato sto necu da zvuci pateticno i narikacki... pitam ovog tipa gde su pravi problemi, koji vas zakon diskriminise, ko vas politicki ugrozava, ko vam ne da da imate legitime predstavnike u vlasti, koliko ima ekstremista(izlozim mu kartu izbora...)...njegovi odgovori su tipicno demagoski, neke frazetine od kojih ti se kenja, stavi neke grafite i pizdarije... to nije ozbiljna prica, to je prdenje u prazno...

To su ljudi koji na drzavu gledaju kao na neprijatelja, i sta god se uradi na poboljsanju, ponavljace istu pricu... ja sa takvim ljudima nema sta da pricam, on ne voli ovu zemlju, i vozdra...


Sad mi se žuri, ali ipak ću ti odgovoriti. Ja mislim da je istina negdje između; niti je pozicija Hrvata u Srbiji tako dobra kao što je želite prikazati, niti (svih) Srba na Kosovu tako loša. Iako je pozicija Hrvata u globalu vjerojatno nešto bolja. Opet postoje razlike između Srba koji žive u faktičnom entitetu (ili državi) na sjeveru Kosova i onih po enklavama i onih koji žive u albanskim sredinama po gradovima (ako je još ostalo takvih ili su svi očišćeni). Ti o poziciji Srba u RH ili BiH možeš govoriti na isti način kao i ja o Hrvatima u Vojvodini, ali pravu težinu imaju riječi ljudi koji tamo žive. Inače, mislim da nije dobro što odbijaš razgovarati sa svojim sugrađaninom Hrvatom, pa makar se i ne slagali.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Podrška vojvođanskim Hrvatima u Zagrebu
PostPostano: 10 stu 2011, 21:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35314
Lokacija: Gl. grad regije
divlja svinja je napisao/la:
Inače, mislim da nije dobro što odbijaš razgovarati sa svojim sugrađaninom Hrvatom, pa makar se i ne slagali.


A sad ozbiljno, evo jedan od rijetkih veprovih zaključaka, dobrih. Niste ni pokušali.

A sad neozbiljno, Džoni je valjda dobio nick zato što je džonom vazda išao... :zubati

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Podrška vojvođanskim Hrvatima u Zagrebu
PostPostano: 10 stu 2011, 21:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 sij 2010, 17:54
Postovi: 13159
divlja svinja je napisao/la:

Sad mi se žuri, ali ipak ću ti odgovoriti. Ja mislim da je istina negdje između; niti je pozicija Hrvata u Srbiji tako dobra kao što je želite prikazati, niti (svih) Srba na Kosovu tako loša. Iako je pozicija Hrvata u globalu vjerojatno nešto bolja. Opet postoje razlike između Srba koji žive u faktičnom entitetu (ili državi) na sjeveru Kosova i onih po enklavama i onih koji žive u albanskim sredinama po gradovima (ako je još ostalo takvih ili su svi očišćeni). Ti o poziciji Srba u RH ili BiH možeš govoriti na isti način kao i ja o Hrvatima u Vojvodini, ali pravu težinu imaju riječi ljudi koji tamo žive. Inače, mislim da nije dobro što odbijaš razgovarati sa svojim sugrađaninom Hrvatom, pa makar se i ne slagali.


Ako hoce da pristupi razumno - to valja, to je lose, to je bolje, to bi moglo bolje... uvek cu saslusati dobronamerne ljude...

Ako hoce da celu moju drzavu i narod maze ***, onda dobija ovakvu reakciju...

_________________
Pokaj se Grobi! Mali korak za tebe, veliki za Srpstvo!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Podrška vojvođanskim Hrvatima u Zagrebu
PostPostano: 10 stu 2011, 21:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Ovaj Joe je davno ban zaslužio. *** srpsko pokvareno.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Podrška vojvođanskim Hrvatima u Zagrebu
PostPostano: 10 stu 2011, 22:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2009, 00:05
Postovi: 13352
BBC je napisao/la:
Ovaj Joe je davno ban zaslužio. *** srpsko pokvareno.


Ima ih koji su zaslužili mnogo više pa ništa. Imaju neki imunitet, šta li.
I nije ti neki fazon da vređaš na taj način.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Podrška vojvođanskim Hrvatima u Zagrebu
PostPostano: 10 stu 2011, 22:27 
Offline

Pridružen/a: 24 lis 2011, 13:53
Postovi: 2140
DzoniBG je napisao/la:
vrilo_pridaka_1686 je napisao/la:
Imali ste dvadeset (DVADESET) godina da postignete bar jedan strateški cilj.
Zahteva vremena...


Koji MI smo imali vremena... jel ti zivis u zemlji Srbiji, ili ovde glumatas :confused1

Na ovom oglednom primeru je srz tvojeg odnosa prema zemlji...kao i u onom primeru gde ti odredjujes gde ce izbeglice da idu... tebe da pitaju a, ajde dosta tog bezobrazluka, ostali su bez igde icega ta sirotinja, najbolje jos da tebe pitaju dal mogu da se skuce u Vojvodini... :yawn

Pokusao sam jednim normalnim recnikom da ti se obratim, krajnje prijateljski da vidimo gde je problem... vidim da si ti u svom filmu, i nemam nameru vise da polemisem sa tobom... to su oni sto od ujutru mrze sebe, a od podne sve ostale.



Prijezir prema Hrvatskoj zajedinici jeste realnost. Nije to moj hobi, kako ti kažeš "za medalju"... Za taj prijezir nema nikakve osnove koja se temelji na djelima. To je također realnost. Ti bilbordi koštaju. Pričinjena je materijalna šteta. Nema razlike između polupanih prozora i pocijepanih bilborda. Iako ne djeluje dovoljno dramatično na prvi pogled. Brojke pak govore drukčije. Nigdje nisam tvrdio da nas love po ulici, iako o tome rado pjevaju pred konzulatom. I ja njima želim sve najbolje u životu... Tvrdim ono što jeste i što se da provjeriti. Vrlo lako. Kako sebi daješ pravo preslišavati ljude po slobodnoj volji, samo bog dragi zna. Ne bih zalazio u tvoju psihologiju, iako si se ti već uživio u ulogu Freuda... zajebi to. Tipičan beogradski mentalitet, "ništa o vama bez nas". Ovaj joe enter... ne bih trošio riječi. još jedan forumski mali Mujo. Sitna duša, bez argumenata. Tek sam došao na forum a već sam uspijo postati "Fejk". Samo kad si ti essential... A inteligenciju ćemo nadomjestiti zajedljivim opaskama koje žive samo u našoj glavi... good luck with that. Moje je da skrenem pažnju na stvari koje se ne rješavaju i ne mijenjaju. A morale bi. Desi li se što slično, postupit ću isto. Važnije je kako se osjećaš i kako si prihvaćen na tržnici govoreći svojim jezikom, nego koliko radijskih emisija imaš tjedno. Radio se ne mora slušati, ali se na tržnicu mora ići. Život nije u medijima, život ja vani.
Neka to tumači kome je kako drago. Nemam ni volje ni živaca natezati se s vašom percepcijom života u gradu u kojem ne živite. Niti bremena nacionalnog identiteta koji ne nosite. Meni ne smije biti težak. Jer drugi nemam, niti želim imati.
U pravu si da nikoga u biti nije briga (a u stanju je nešto poduzeti), ni EU nikad nije tražila da se temeljito ispitaju protjerivanja i ubojstva srijemskih Hrvata. Ne može samo Šešelj biti odgovoran... to je bila koordinirana akcija u koju je država imala itekako uvida. Sad je Den Haagu bitnije tko je skrivao Mladića i što je Mladić ručao za sve godine skrivanja, od toga tko je na silu protjerao desetke tisuće Hrvata? Vlast se promijenila, zločin je zarastao u korov... Hm. Zato danas i govorim kao da ne živim u Srbiji. To nije moja zemlja. Kako ta "moja zemlja" može organizirano protjerivati moj narod? Pa ne može. To je tuđa zemlja.
I ne postoje nikakvi "Srbijanci". Vama je i Davy Crockett Srbijanac.
Podržavam inicijativu da ne ulaziš u bilo kakve rasprave samnom. Ne volim kad se oko stvari koje se daju ignorirati, diže prašina samo da bi se nešto dešavalo. Izneo si svoje mišljene, u više navrata, sad lijepo odj... u skokovima. Znam vas kao zlu paru. Ovdje nisam zbog Srba, već zbog svog naroda u Hrvatskoj i BiH. Važno mi je što im se događa i što imaju reći. Za njih imam uši i oči. Za vas nemam. Vas sam čuo... i ništa novo niste rekli. Umjesto da se problem riješi ili se nešto uistinu poduzme, relativiziraj ga, nađi gori primjer, eto u Nigeriji je bilo gore... Srpska posla. Sagovi se ne istresaju tako što se uperi prstom u prljavije. Drži se dalje od mojih tema, i svima dobro.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Podrška vojvođanskim Hrvatima u Zagrebu
PostPostano: 10 stu 2011, 23:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
teranova je napisao/la:
BBC je napisao/la:
Ovaj Joe je davno ban zaslužio. *** srpsko pokvareno.


Ima ih koji su zaslužili mnogo više pa ništa. Imaju neki imunitet, šta li.
I nije ti neki fazon da vređaš na taj način.


Naporan je jer spominje neke ustaše gdje nema potrebe. Nije urednik RTS 1991-e.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Podrška vojvođanskim Hrvatima u Zagrebu
PostPostano: 11 stu 2011, 00:50 
Offline

Pridružen/a: 14 vel 2010, 20:40
Postovi: 1575
Lokacija: Zaljev svinja
Junuz Djipalo je napisao/la:
A sad ozbiljno, evo jedan od rijetkih veprovih zaključaka, dobrih.


Ajde Junuze brate, nemoj o zaključcima, postao si legendaran po svojim konstrukcijama koje veze s vezom nemaju. :smajl015


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Podrška vojvođanskim Hrvatima u Zagrebu
PostPostano: 11 stu 2011, 14:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 17:27
Postovi: 6018
Lokacija: Generalni konzulat HR HB za Slavoniju i Baranju
divlja svinja je napisao/la:
Što ste vi forumski Srbi tako osljetljivi na bilo kakvu kakvu kritiku? Čim se neki Hrvat, pa i onaj koji tamo živi, usudi progovoriti o problemima s kojima se susreće u Srbiji ili RS, odmah skačete, i ti i Real i Džo... A kad se priča o Srbima na Kosovu ili drugdje, onda slijede klasične spike o ugroženisti i nepoštivanju ljudskih prava, o nemogućnosti suživota i slično. Budite barem malo objektivni i shvatite da i drugi imaju svoje probleme. Kako nemate ista mjerila kad su u pitanju izbjeglice iz istočne Bosne i Sandžaka u Trokutu i ovi u Vojvodini? I da, netko kome je sve obnovljeno i ima mogućnosti za povratak 16 godina nakon rata ne može se smatrati izbjeglicom.


divlja svinja je napisao/la:
Sad mi se žuri, ali ipak ću ti odgovoriti. Ja mislim da je istina negdje između; niti je pozicija Hrvata u Srbiji tako dobra kao što je želite prikazati, niti (svih) Srba na Kosovu tako loša. Iako je pozicija Hrvata u globalu vjerojatno nešto bolja. Opet postoje razlike između Srba koji žive u faktičnom entitetu (ili državi) na sjeveru Kosova i onih po enklavama i onih koji žive u albanskim sredinama po gradovima (ako je još ostalo takvih ili su svi očišćeni). Ti o poziciji Srba u RH ili BiH možeš govoriti na isti način kao i ja o Hrvatima u Vojvodini, ali pravu težinu imaju riječi ljudi koji tamo žive. Inače, mislim da nije dobro što odbijaš razgovarati sa svojim sugrađaninom Hrvatom, pa makar se i ne slagali.


:palacgore1 :palacgore1


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Podrška vojvođanskim Hrvatima u Zagrebu
PostPostano: 11 stu 2011, 14:35 
Online
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10750
BBC je napisao/la:
teranova je napisao/la:

Ima ih koji su zaslužili mnogo više pa ništa. Imaju neki imunitet, šta li.
I nije ti neki fazon da vređaš na taj način.


Naporan je jer spominje neke ustaše gdje nema potrebe. Nije urednik RTS 1991-e.


Slušaj nepismena blećino , nisam ja pomenuo ustaše već začetnik teme jer se poziva na njih.

Zato čitaj i prodrmaj glavom da ti se onaj kliker od mozga malo pokrene i zazvoni da bi neke jade ukapirao.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Podrška vojvođanskim Hrvatima u Zagrebu
PostPostano: 11 stu 2011, 14:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 17:27
Postovi: 6018
Lokacija: Generalni konzulat HR HB za Slavoniju i Baranju
DzoniBG je napisao/la:
Ja retko kad spominjem poziciju Srba u Hrvatskoj, koja je sigurno gora od pozicije Hrvata u Vojvodini, zato sto necu da zvuci pateticno i narikacki...

:ucelo

O Bože, a ja mislio da smo raspravili, usuglasili se i zaključili kako se radi o institucionalnoj neravnopravnosti, odnosno neusklađenosti i nepostojanju ekvivalentnosti prava srpske manjine u RH (koja su daleko veća) s hrvatskom manjinom u Vojvodini, odnosno Srbiji u globalu. E sad, ja mislim kako tu ključni dio odgovornosti leži na nepostojanju prave hrvatske vanjske politike prema Srbiji u posljednjih 10-ak godina (faza normalizacije odnosa), a jedan dio odgovornosti svakako snosi i inertna oportunistička hrvatska politička elita iz DSHV-a, dok je odgovornost na samoj državi Srbiji po meni tek na trećem mjestu.

Emocionalni stav kod dominantnog dijela matičnog naroda prema jednoj i drugoj manjini već je nešto drugo i ajmo reći da je on donekle sličan u obje države, s pojedinim specifičnim karakteristikama i problemima, te teritorijalnom, povijesnom i društvenom uvjetovanošću istih. O uzrocima, razlozima i posljedicama, te nekakvoj "opravdanosti", objašnjivosti i razumljivosti jednog i drugog odnosa, s obzirom na društveno-povijesne okolnosti, ne bih ovaj put, preduga je i preširoka tema... :wink


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Podrška vojvođanskim Hrvatima u Zagrebu
PostPostano: 11 stu 2011, 14:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 17:27
Postovi: 6018
Lokacija: Generalni konzulat HR HB za Slavoniju i Baranju
BBC je napisao/la:
Ovaj Joe je davno ban zaslužio. *** srpsko pokvareno.

Ma jok, kako možeš tako? :smajl052

Pa on nikada nije pokvaren, zajedljiv, nadobudan i bahat. Naprotiv, uvijek je realan, konstruktivan i dobronamjeran, posebno kada se radi o Hrvatima u Vojvodini. :clap


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Podrška vojvođanskim Hrvatima u Zagrebu
PostPostano: 11 stu 2011, 15:18 
Online
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10750
Pessimus dux je napisao/la:
BBC je napisao/la:
Ovaj Joe je davno ban zaslužio. *** srpsko pokvareno.

Ma jok, kako možeš tako? :smajl052

Pa on nikada nije pokvaren, zajedljiv, nadobudan i bahat. Naprotiv, uvijek je realan, konstruktivan i dobronamjeran, posebno kada se radi o Hrvatima u Vojvodini. :clap


Ne uzimaj me usta , jer sam odustao sa tobom raspravljati jer samo kao i ovaj BBC pucaš svoje parole od par reči i pičiš smajlije.
Ne čitaš postove , nećeš da shvatiš pravu poentu i vadiš iz konsteksta i referiraš se samo onome što ti odogovara i što je nasuprot nekome .
Nemaš stav , nemaš se za čega uhvatiti , tipičan si mediokretiet doduše malo bolji nego ovaj BBC.


Ja jesam realan kad su Hrvati u Vojvidini u pitanju jer su to moje komšije , naravno da sam uvek dobronamran jer kad ustaše počinju da ih brane onda se mora reagovati.
Kad kažem ustaše mislim na začetnika teme jer njemu je vodilja taj HČSP.

I ovaj mamlaz mene optuži da stavljam ustaše gde ne treba?! , a začetnik teme to radi , a ti nisi reagovao na to što ovaj BBC ladno laže i mene optužuje na pravdi Boga a nije kao ni ti pročitao tekst uvodni.

Pa ne da sam konstruktivan,pametan,dobronameran i lep sa velikim kulenom u gaćama , nego sam sve to na kvadrat kad ste vi takvi u pitanju.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Podrška vojvođanskim Hrvatima u Zagrebu
PostPostano: 11 stu 2011, 15:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 17:27
Postovi: 6018
Lokacija: Generalni konzulat HR HB za Slavoniju i Baranju
joe enter je napisao/la:
Ne uzimaj me usta , jer sam odustao sa tobom raspravljati jer samo kao i ovaj BBC pucaš svoje parole od par reči i pičiš smajlije.
Ne čitaš postove , nećeš da shvatiš pravu poentu i vadiš iz konsteksta i referiraš se samo onome što ti odogovara i što je nasuprot nekome .
Nemaš stav , nemaš se za čega uhvatiti , tipičan si mediokretiet doduše malo bolji nego ovaj BBC.

Hvala na izraženim komplimentima. Puno mi znače. Znaš da jako cijenim tvoje mišljenje. :thumbup1

joe enter je napisao/la:
Ja jesam realan kad su Hrvati u Vojvidini u pitanju jer su to moje komšije , naravno da sam uvek dobronamran jer kad ustaše počinju da ih brane onda se mora reagovati.
Kad kažem ustaše mislim na začetnika teme jer njemu je vodilja taj HČSP.

I ovaj mamlaz mene optuži da stavljam ustaše gde ne treba?! , a začetnik teme to radi , a ti nisi reagovao na to što ovaj BBC ladno laže i mene optužuje na pravdi Boga a nije kao ni ti pročitao tekst uvodni.

slika
joe enter je napisao/la:
Pa ne da sam konstruktivan,pametan,dobronameran i lep sa velikim kulenom u gaćama , nego sam sve to na kvadrat kad ste vi takvi u pitanju.

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Podrška vojvođanskim Hrvatima u Zagrebu
PostPostano: 11 stu 2011, 17:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 sij 2011, 11:38
Postovi: 2611
Pessimus dux je napisao/la:
DzoniBG je napisao/la:
Ja retko kad spominjem poziciju Srba u Hrvatskoj, koja je sigurno gora od pozicije Hrvata u Vojvodini, zato sto necu da zvuci pateticno i narikacki...

:ucelo

O Bože, a ja mislio da smo raspravili, usuglasili se i zaključili kako se radi o institucionalnoj neravnopravnosti, odnosno neusklađenosti i nepostojanju ekvivalentnosti prava srpske manjine u RH (koja su daleko veća) s hrvatskom manjinom u Vojvodini, odnosno Srbiji u globalu. E sad, ja mislim kako tu ključni dio odgovornosti leži na nepostojanju prave hrvatske vanjske politike prema Srbiji u posljednjih 10-ak godina (faza normalizacije odnosa), a jedan dio odgovornosti svakako snosi i inertna oportunistička hrvatska politička elita iz DSHV-a, dok je odgovornost na samoj državi Srbiji po meni tek na trećem mjestu.

Emocionalni stav kod dominantnog dijela matičnog naroda prema jednoj i drugoj manjini već je nešto drugo i ajmo reći da je on donekle sličan u obje države, s pojedinim specifičnim karakteristikama i problemima, te teritorijalnom, povijesnom i društvenom uvjetovanošću istih. O uzrocima, razlozima i posljedicama, te nekakvoj "opravdanosti", objašnjivosti i razumljivosti jednog i drugog odnosa, s obzirom na društveno-povijesne okolnosti, ne bih ovaj put, preduga je i preširoka tema... :wink


Uvijek realno.
No ne mislim da je Vrilo rekao nešto što ne stoji.
Samo mislim da se izrazio vrlo izravnim jezikom koji većini Srba nije prihvatljiv.
Činjenica jest da stanje nije dobro.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 112 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 22 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO