HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 20 tra 2024, 03:16.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 946 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Što se to događa u Hrvatskoj ?!
PostPostano: 21 vel 2014, 20:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
Još jedan :klanjam ovaj put za Zokya, krepavao sam od smijeha veći dio intervjua, a najveći piš je bio na kraju pogled voditeljice nakon što je prekinula intervju =)) =))

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Što se to događa u Hrvatskoj ?!
PostPostano: 21 vel 2014, 21:15 
Offline

Pridružen/a: 17 lip 2009, 20:01
Postovi: 13477
Lokacija: ZG
HDZ ne smije u koaliciju sa Markickom i Glavasem.

_________________
Muslimane ko je kleo, nije dangubio.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Što se to događa u Hrvatskoj ?!
PostPostano: 21 vel 2014, 21:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
Šteta te desnice. Osim HDSSB-a koji je kompromitiran i par budalaša moglo bi se tu nešto stvoriti.

Uvijek će biti glasova koje HDZ neće pokupiti, a bez jake desne stranke propadaju.

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Što se to događa u Hrvatskoj ?!
PostPostano: 21 vel 2014, 21:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
PCM je napisao/la:
HDZ ne smije u koaliciju sa Markickom i Glavasem.


Mislim da i ne će. Konkretno mislim da su Karamarku sljedeći potezi ti da će pustiti da se SZH raspadne(ili prije izbora ili nakon izbora, neovisno), a potom će pokupiti iz SZHa HRAST i HSP, HSPi će se ujediniti pod dirigentskom palicom HSP AS i TK i onda možemo dalje razgovarati.

Markićka je poštena kada nije tražila da nitko iz njene inicijative bude na listi.

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Što se to događa u Hrvatskoj ?!
PostPostano: 22 vel 2014, 03:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
Konzervativni savez
Karamarko: HDZ je kamion, a Savez bicikl! Markić: Bitno da voze u istom smjeru
slika

http://www.vecernji.hr/hrvatska/karamar ... eru-922743

Markićka daje prihvatljivije izjave u ovom trenutku.

Nije vrijeme za bahatost od Karamarka.

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Što se to događa u Hrvatskoj ?!
PostPostano: 22 vel 2014, 12:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Sve se uvrnulo. Dobije jedan referendum i misli da može voditi državu. Baš ste u kurcu sa tom "desnicom".

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Što se to događa u Hrvatskoj ?!
PostPostano: 22 vel 2014, 14:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
Pa za sada to ne radi...djeluje kao posrednik između glavonja ne tražeći ništa za sebe već za cilj...za sada...

Ali da.

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Što se to događa u Hrvatskoj ?!
PostPostano: 23 vel 2014, 15:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
Kolakušić sve objasnio u NU2

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Što se to događa u Hrvatskoj ?!
PostPostano: 23 vel 2014, 16:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 17:27
Postovi: 6018
Lokacija: Generalni konzulat HR HB za Slavoniju i Baranju
Zadar1993 je napisao/la:
Kolakušić sve objasnio u NU2

:palacgore2


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Što se to događa u Hrvatskoj ?!
PostPostano: 26 vel 2014, 02:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 pro 2011, 21:58
Postovi: 9127
Lokacija: Zagreb
Nama u Hrvatskoj treba mlada, obrazovana osoba koja bi ujedinila desnicu, odnosno pokrenula nešto novo i pokupila sve desnije od HDZ-a, pa i dio HDZ-a, i sve do kraja desnog političkog spektra. Problem desnice je što tu vrludaju i parazitiraju razni istrošeni likovi, željni novca, slave i moći, u prvi plan počesto izađe krkanluk ili primitivizam, a ne stručnost, znanje, kvalitetno zastupanje i branjenje stavova itd. Politička strast je dakako potrebna, no bez znanja i civiliziranog pristupa nema prođu.

Najbliže tome bili bi ljudi poput Nine ili Bože Petrova. Ruža ne može postat naša Le Pen, iz niza razloga. Ona može utrt put, novim mladim generacijama, i tu bi njena uloga bila velika.

Pogledajmo Austriju, Francusku, Finsku. Tako se to radi :kava

Ukratko, ako u jednoj Francuskoj Le Pen i desnica mogu bit najjača stranka, u Hrvatskoj postoje preduvjeti za to da jedna stožerna desna stranka osvoji više glasova od HDZ-a i SDP-a zajedno. :kava


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Što se to događa u Hrvatskoj ?!
PostPostano: 26 vel 2014, 10:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ožu 2012, 07:39
Postovi: 1695
Dobit' ćemo novog državnog odvjetnika.

Zna li netko kakav je dotični? Je l' udbašina k'o Bajić?

_________________
Neću NATO
Hoću na te


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Što se to događa u Hrvatskoj ?!
PostPostano: 26 vel 2014, 12:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
Takve stvari se komentiraju usmeno druže limpus. :zubati

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Što se to događa u Hrvatskoj ?!
PostPostano: 26 vel 2014, 17:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
Milan Kujundžić:
'To što radi Željka Markić nema veze sa zrelom politikom'
Njezinim odlaskom Branimiru Glavašu nije nezadovoljan samo HDZ nego i Kujundžić i konzervativci

http://www.vecernji.hr/hrvatska/to-sto- ... kom-923407

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Što se to događa u Hrvatskoj ?!
PostPostano: 27 vel 2014, 09:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ožu 2012, 07:39
Postovi: 1695
Zadar1993 je napisao/la:
Takve stvari se komentiraju usmeno druže limpus. :zubati


Dok me oralno ne razuvjeriš :zubati stavit' ću ga pod udbašine.

Opreza nikada dosta. :kava

_________________
Neću NATO
Hoću na te


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Što se to događa u Hrvatskoj ?!
PostPostano: 27 vel 2014, 09:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
limpus je napisao/la:
Zadar1993 je napisao/la:
Takve stvari se komentiraju usmeno druže limpus. :zubati


Dok me oralno ne razuvjeriš :zubati stavit' ću ga pod udbašine.

Opreza nikada dosta. :kava


Ako te se sete za dan bezbednosti sete :zubati ?

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Što se to događa u Hrvatskoj ?!
PostPostano: 03 ožu 2014, 12:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ožu 2012, 07:39
Postovi: 1695
Ćaćko kreće u akciju.

Citat:
- Napravili smo analizu. Jedno je već gotovo izvjesno, a to je da će biti osnovana nova stranka i da će biti na liniji centra. Zalagat će se za osnovne vrijednosti, na kojima su HNS i osnivali Savka Dabčević Kučar, Miko Tripalo, Krešimir Džeba pa i sam Radimir Čačić. A i ljudi, tj. članovi HNS-a koji to više nije iz cijele države, zovu na dnevnoj bazi.


http://www.vecernji.hr/hrvatska/cacic-o ... ina-924462

_________________
Neću NATO
Hoću na te


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Što se to događa u Hrvatskoj ?!
PostPostano: 03 ožu 2014, 23:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
Vice John Batarelo
'Milanović se ponaša bahato kao da je cijela država njegova. Takav je bio i Sanader'
slika
Vodeći teoretičar konzervativnog pokreta o zbivanjima u hrvatskom društvu i politici, Milanoviću, Sanaderu, konzervativizmu, vrijednostima, gospodarstvu...

http://www.vecernji.hr/hrvatska/milanov ... der-924496

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Što se to događa u Hrvatskoj ?!
PostPostano: 05 ožu 2014, 18:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 sij 2010, 18:56
Postovi: 5403
Umjesto pod hrvatskim grbom, policajci prisegnuli pred piramidom - simbolom vlasti i ropstva!

slika

Najzanimljivije od svega zapravo je ogromna piramida koja se nalazi u dvorištu policijske akademije i pred kojom svake godine na stotine policajaca daje svoju prisegu. Dakle od svih simbola koje ima Hrvatska kroz svoju povijest, hrvatski policajci izabrali su drevnu egipatsku piramidu da čini simbol pred kojim se oni moraju pokloniti i zakleti na vjernost. Pitamo se samo na vjernost kome? Naime, opće je poznato da je piramida simbol vlasti i ropstva, a ne služenja čovjeku što bi po definiciji trebalo biti policijsko zanimanje.

http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatska/1 ... pstva.html

_________________
MIR da, ali ne kao u Macelju, Ovčari i Hudim jamama!
Komunisti nude bolju budućnost, neuspješni u sadašnjosti, a razlog je uvijek u prošlosti!
Želiš stvoriti neprijatelja – spasi ga od genocida!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Što se to događa u Hrvatskoj ?!
PostPostano: 12 ožu 2014, 11:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ožu 2012, 07:39
Postovi: 1695
Navali Ratko. :zastava_Hrvata

Citat:
Radimir Čačić ponudit će novu političku platformu, bez ideologija i demagogije, s jasnim rješenjima za probleme, snagom za reforme i znanjem o projektima. Takvu opciju trenutno u državi nemamo i nakon njegovog povratka iz zatvora bit će ponuđena. Još nema konkretne odluke o stranci. A činjenica da u središnjici HNS-a osnivaju nove stranke dovoljno govori sama za sebe, o kakvoj je panici i strahu riječ - izjavila je Natalija Martinčević, izbačena članica HNS-a, na presici koju je u Varaždinu održala sa Zlatkom Koračevićom, bivšim predsjednikom uprave HEP-a, koji je također izbačen.



Podržao ih je Darko Hrenić, gradonačelnik Novog Marofa, koji je svojevoljno u srijedu ujutro istupio iz stranke, kao i međimurska dožupanica Sandra Herman, koja je bila kritična, ali nije istupila, već rekla da "ako i ona treba snositi posljedice zbog stavova, spremna je".

A nakon njihovih izjava, za stol je došao novi četvorac HNS-a, to jest "obični" članovi stranke iz Varaždina. Održali su pravi mali performans. Po stolu su poredali svežanj HNS-ovih iskaznica, rekavši da iz gradske organizacije istupa 160 članova (kažu da je dio iskaznice izgubio, pa su donijeli njihove potpise).


http://www.vecernji.hr/hrvatska/na-stol ... s-a-926361

_________________
Neću NATO
Hoću na te


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Što se to događa u Hrvatskoj ?!
PostPostano: 12 ožu 2014, 11:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
To bi bila prava stvar. Sjeverozapadna regionalna stranka čime HNS gubi 70% glasova i utjecaja te ove štetočine ostaju bez mjesta...

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Što se to događa u Hrvatskoj ?!
PostPostano: 12 ožu 2014, 12:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
Moje molitve idu u smjeru da se udjel HNSa i Čačićevaca podijeli 50-50 pa da ni jedni ne uđu u Sabor :D

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Što se to događa u Hrvatskoj ?!
PostPostano: 12 ožu 2014, 13:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ožu 2012, 07:39
Postovi: 1695
Još zanimljivosti vezano uz Ratka:

Citat:
Prema pisanju Novog lista, razlog zbog kojeg je Radimir Čačić prije nekoliko mjeseci bio izbačen iz HNS-a jest njegovo inzistiranje na tome da stranka prije sljedećih parlamentarnih izbora napravi sporazum s listom Milana Bandića, HDSSB-om, Nacionalnim forumom Nikice Gabrića i, ako bi to bilo moguće, IDS-om.

Izvori Novog lista iz HNS-a kažu da Čačić, s kojim je obavljeno više sastanaka tijekom njegovih slobodnih vikenda, ne samo da je inzistirao na suradnji sa spomenutim strankama nego im je praktički u ime HNS-a počeo nuditi predizbornu koaliciju.

"Stalno nam je govorio – Miki, Šiljo, mi, Nikica, možda i IDS, trebamo ići skupa. I da ćemo zajedno dobiti barem 15 zastupnika pa da onda možemo ići i s jednima i s drugima, tko ponudi više. Naravno da vodstvo stranke nije moglo pristati na nešto takvo. I budući da je on za vrijeme svojih vikend izlazaka iz zatvora počeo i pregovarati s nekima od spomenutih stranaka, i da nije slušao naša upozorenja da to ne radi, nije nam preostalo ništa drugo nego da ga izbacimo iz stranke", izjavio je za Novi list jedan član vodstva HNS-a.

U HNS-u neslužbeno priznaju da bi im Čačićev izlazak iz zatvora i eventualno formiranje nove stranke čiji bi naziv bio sličan HNS-ovom mogao zadati velike probleme, posebno na području sjeverozapadne Hrvatske gdje je Čačić uvijek imao veliku podršku birača, piše riječki list.


http://www.poslovni.hr/mobile/hrvatska/ ... nku-266020

_________________
Neću NATO
Hoću na te


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Što se to događa u Hrvatskoj ?!
PostPostano: 12 ožu 2014, 13:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 20:35
Postovi: 13034
Lokacija: Zagreb
Na varaždinskom području bi se glasovi podjelili 75-25 za Ratka, možda bi Vesna iz navike dobila i više, dok je u istatku Hrvatske Čaćić toliko omražen da nema što tražiti. No u ostatku Hrvatske HNS ne prelazi prag. Znači svim frakcijama maksimalno hedan zastupnik, ako opet ne zavaljaju SDP :D

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Što se to događa u Hrvatskoj ?!
PostPostano: 30 tra 2014, 20:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
doc je napisao/la:
Citat:
travanj 2004.
"Hrvatska je vjerojatno mnogo pripremljenija za članstvo u EU-u od Bugarske i Rumunjske, koje će vjerojatno prije ući u Uniju" , izjavio je bivši povjerenik za vanjske poslove Europske komisije Chris Patten. Stoji to u dopisu američkog veleposlanstva u Bruxellesu, jednom od tisuća povjerljivih diplomatskih dokumenata State Departmenta koji je objavio WikiLeaks

2008.
Potpredsjednik Europske komisije i bivši povjerenik za proširenje Günter Verheugen kaže "Hrvatska bi već bila članica EU da nas tajna služba jedne države EU nije sve izludjela tim pričama."(nap: da RH skriva Gotovinu)

Gunter Verhugen:
"Još 1999. htio sam Hrvatsku u skupini država u procesu proširenja,ali sam zato imao samo potporu Austrije...
Britanci, Francuzi i Nordijci su bili apsolutno protiv!"


Za podsjetnik.


Lord David Owen
slika

Je li u tom smislu Hrvatska dobro prošla ulaskom u EU?

- Svakako. Imali ste i jake saveznike. Njemačka je zdušno zagovarala Hrvatsku.
Vi ste ušli prije svih ostalih i sada je vrijeme da to otplatite tako što ćete pomoći regiji, ovima koji su iza vas, da i oni dođu do toga. Budite kreativni i pomažite Bosni. Ali, u suradnji sa Srbijom. To se od vas očekuje.

Ali, Hrvati u BiH nisu zadovoljni načinima na koji im sadašnja hrvatska vlast želi pomagati , tu postoje velike razlike. Ideje iz Zagreba već dugo nisu dobrodošle u Mostaru jer Hrvati u BiH smatraju da im je napravljena nepravda i da su u toj zemlji marginalizirani.

- U redu, ali moraju gledati širu sliku. Što ako svi uđu u EU osim BiH? Što ako uđu Srbija, Crna Gora, Hrvatska je već u EU...Kakav to život misle da će imati izolirani u tom europskom okruženju? Kakvu će to budućnost imati? Pritom, Bosna nije Švicarska.

Naravno, u idealnim okolnostima, volio bih da BiH uđe u EU istovremeno kada i Srbija i Crna Gora, ali mislim da se to neće dogoditi. Eu na to nije spremna. I zato je pustila Hrvatsku prvu. Nisam čak ni bio kritički raspoložen prema tome, mislim da je uredu da je Hrvatska dobila šansu.

Sa Srbijom je drukčije, ona mora doživjeti puno drugih transformacija, i zato je bilo pošteno da Hrvatska ide prva u Uniju. Ali, budite fleksibilni, pomozite i drugima. I, najvažnije, pomozite i Bosni. Jer nema nikakve šanse da EU, ni u najdubljem snu, prihvati BiH u svoje članstvo u ovakvom stanju u kakvom je ona sada. Ni uz najbolju volju na svijetu to nije moguće. Govori se - ali pustili smo podijeljeni Cipar. Jesmo, i to je velika pogreška. I bilo je onih koji su to znali od prvog dana.

Jeste li tada, devedesetih, znali da će baš Hrvatska biti prva koja će ući u EU? Je li bila "zapadnija" od ostalih, naravno ne samo zemljopisno?

- Ne, ne i ne. Naša je namjera bila da učinimo tako da Srbija i Hrvatska uđu zajedno. Ne Crna Gora, jer je ona tada bila tako korumpirana, ali Srbija i Hrvatska, to da. I siguran sam da će EU tražiti od Hrvatske i Srbije da zajedno rade na tome da cijela regija ima europsku perspektivu. Za BiH će trebati vremena, ali ako nešto ne naprave, naći će se u situaciji da su posve opkoljeni Eurospkom Unijom i da tako izolirani neće moći dalje. To je suluda situacija. I, iskreno, vratit će se debelo u prošlost, a to ne smiju dopustiti. Moraju shvatiti da je EU životno važna za BiH kao politički i ekonomski plan, koncept.

(Izvor: Globus)

Drugi dio.

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Što se to događa u Hrvatskoj ?!
PostPostano: 30 tra 2014, 20:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
Citat:
Jeste li tada, devedesetih, znali da će baš Hrvatska biti prva koja će ući u EU? Je li bila "zapadnija" od ostalih, naravno ne samo zemljopisno?

- Ne, ne i ne. Naša je namjera bila da učinimo tako da Srbija i Hrvatska uđu zajedno.


slika

Naši dragi otočni prijatelji.

Normalno je da će svaka vlast koja drži do hrvatskih nacionalnih interesa gledati prema Londonu, a ne prema onom užasnom berlinskom četvrtom Reichu.

Pogotovo sad je kad je popularno biti uz Švabe.

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 946 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 26 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO