HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 24 tra 2024, 14:39.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 490 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Zagreb
PostPostano: 03 lip 2014, 13:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35317
Lokacija: Gl. grad regije
Kome se ne plaća neka u vlastitom dvorištu od jednog dva mjesta napravi:

slika

Ne kužim zašto je problem platit korištenje nečega što svi plaćamo? Nemoj ni ZET onda plaćat.

Ovo je normalno na zapadu, kome nije, eno Lika prazna...

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zagreb
PostPostano: 09 lip 2014, 10:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 ruj 2010, 19:54
Postovi: 161
zlatna ribica je napisao/la:
SDP izgubio u Zagrebu... još u Rijeci da izgubi :D

Orah 14% :ucelo

Al tko zna hoće li tako biti i na parlamentarnim izborima. Ove za europski parlament je rijetko tko uopće doživljavao, nisu ljudima bitni.

Vidjet ćemo, ne zaboravi da nema Bandića ne europskima, dok će na parlamentarnim biti.

Ali ljevica je definitivno izgubila Zagreb


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zagreb
PostPostano: 05 lis 2014, 11:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

http://www.vecernji.hr/zg-vijesti/ovo-s ... ama-965134

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zagreb
PostPostano: 05 lis 2014, 12:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 20:35
Postovi: 13036
Lokacija: Zagreb
Mora se priznati da su ulice očišćene u rekordnom roku.

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zagreb
PostPostano: 05 lis 2014, 12:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Kakve su vam ono kerefeke sa blinkajućim lampicama ? Prvi put se moram složiti sa ovim civilnim udrugama. Plus toga realna opasnost za epileptičare.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zagreb
PostPostano: 05 lis 2014, 13:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 20:35
Postovi: 13036
Lokacija: Zagreb
BBC je napisao/la:
Kakve su vam ono kerefeke sa blinkajućim lampicama ? Prvi put se moram složiti sa ovim civilnim udrugama. Plus toga realna opasnost za epileptičare.

Na Mesničkoj je to stavljeno kao oznaka ruba ceste. Vizualno, Mesnička izgledna puno šure nego prije, i te kocke odaju dojam minulih vremena, no nekako nije ugodno hodati, ne znaš gdje je zebra, ne znaš kad će neko fulati rub ceste.

Ove bljeskajuće lampice bi trebale goriti cijelo vrijeme i bilo bi sve ok za vozače i epileptičare. Pješacima je mesnička uništena.

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zagreb
PostPostano: 05 lis 2014, 13:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
Ma bezveze je.

Ne treba light show biti na ulici.

Potpuno nepotrebno.

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zagreb
PostPostano: 05 lis 2014, 20:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35317
Lokacija: Gl. grad regije
Što se mene tiče, kao i u slučaju fontana i Varašvske. J.bo ga centar više. Mi u Sesvetama nemamo ništa protiv podzemnih garaža, fontana i ulica s LED rasvjetom. A ogromna većina glas za nj.

A on navalio u centar pa u centar, a tamo ga jedva čekaju, da ga poseru i popljuju.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zagreb
PostPostano: 05 lis 2014, 20:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 20:35
Postovi: 13036
Lokacija: Zagreb
Junuz Djipalo je napisao/la:
Što se mene tiče, kao i u slučaju fontana i Varašvske. J.bo ga centar više. Mi u Sesvetama nemamo ništa protiv podzemnih garaža, fontana i ulica s LED rasvjetom. A ogromna većina glas za nj.

A on navalio u centar pa u centar, a tamo ga jedva čekaju, da ga poseru i popljuju.

Da, u Sesvete hrle turisti, to je prioritet uređivati :zubati

A koji je to megaprojekt, osim garaža, bio u centru, nije se baš nešto ulagalo u isti, jedan od rijetkih projekata je uređenje poteza trg-Vlaška i garaže.

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zagreb
PostPostano: 05 lis 2014, 21:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35317
Lokacija: Gl. grad regije
Pa hrlit ce da vide fontane, moderne ulice s LED rasvjetom i veliki shooping centar. :D

U centar ionako turist ne dodje da vidi novo nego staro.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zagreb
PostPostano: 05 lis 2014, 21:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 20:35
Postovi: 13036
Lokacija: Zagreb
Junuz Djipalo je napisao/la:
Pa hrlit ce da vide fontane, moderne ulice s LED rasvjetom i veliki shooping centar. :D

U centar ionako turist ne dodje da vidi novo nego staro.

Da vide uređeno staro. Ne zanimaju ih mračne ulice i smeđkaste fasade kakve su krasile Zg osamdesetih.

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zagreb
PostPostano: 05 lis 2014, 21:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35317
Lokacija: Gl. grad regije
Pa dobro. Uredjeni su trgovi, parkovi, ulice i obnovljene fasade. Spomenicka renta je i previse para nanijela za te stvari. Ja doista ne znam kojeg vraga se po centru stalno neki k. bune. Ja osobno mislim da nam muzeji nisu dobri i da su nedovoljno iskoristeni, te da ih fali. Ali, to mi se ne cini kao problem gradonacelnika.

Najruznija stvar u Zg je stadion. Jednog dana ce valjda bit i to... Ja cekam biciklisticku stazu istok-zapad.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zagreb
PostPostano: 21 lis 2014, 22:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
Crkva u Dubravi nakon godinu i pol stavljena pod krov
slika

slika

http://www.vecernji.hr/zg-vijesti/crkva ... rov-968419

Još jedan primjer moderne katoličke arhitekture...

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zagreb
PostPostano: 21 lis 2014, 22:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Izgleda kao termoelektrana.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zagreb
PostPostano: 22 lis 2014, 20:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 stu 2013, 22:00
Postovi: 942
Junuz Djipalo je napisao/la:
Pa dobro. Uredjeni su trgovi, parkovi, ulice i obnovljene fasade. Spomenicka renta je i previse para nanijela za te stvari. Ja doista ne znam kojeg vraga se po centru stalno neki k. bune. Ja osobno mislim da nam muzeji nisu dobri i da su nedovoljno iskoristeni, te da ih fali. Ali, to mi se ne cini kao problem gradonacelnika.

Najruznija stvar u Zg je stadion. Jednog dana ce valjda bit i to... Ja cekam biciklisticku stazu istok-zapad.


Pa imaš nasip :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zagreb
PostPostano: 03 stu 2014, 16:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
Nova vizura grada
Završena gradnja najvećeg nebodera u Hrvatskoj
slika

slika

slika

Citat:
Građevinu od 25 katova visoku 96,15 metara i cijeli kompleks u Strojarskoj ulici u Zagrebu gradilo je 900 radnika samo 26 mjeseci. Autor projekta je arhitekt Davor Mateković, a investitor VMD promet, sa 100 milijuna eura


Prije nekoliko dana skinute su dizalice s najvišeg nebodera u Hrvatskoj, u Strojarskoj ulici, koji će bit useljiv do kraja godine. Neboder je visok 96,15 metara ima 25 katova i terasu na samom vrhu s koje puca pogled na cijeli Zagreb.

Neboder je dio poslovno-stambenog kompleksa u koji je domaća tvrtka VMD promet uložila oko sto milijuna eura. Za usporedbu, približno toliko teška je i investicija Ikee u Zagrebu, no za razliku od tog ulaganja, u Strojarsku je uložen domaći kapital. Cijeli kompleks pokazao je direktor tvrtke Antun Mikec, kazavši da je riječ o najvećem projektu koji se u protekle dvije godine gradio u Hrvatskoj.

Gradnja je trajala dvije godine i dva mjeseca, većina stanova je prodana, a trenutačno dogovaramo najam poslovnih prostora u velikom neboderu – kazao je Mikec. Uz veliki neboder, kompleks čine i manji neboder od 13 katova u kojem već nekoliko mjeseci posluju brojne tvrtke i institucije, dvije stambene zgrade sa 111 stanova veličine od 60 do 130 četvornih metara te dvije manje poslovne zgrade. Ispod cijelog kompleksa prostire se velika popločana podzemna garaža sa 850 parkirnih i garažnih mjesta te zasebnom autopraonicom. Unutar kompleksa nalazi se i dvorana za aerobik, sauna te dvorana za sastanke, prezentacije te rođendane i proslave.

Veliki poslovni prostor za simboličnu svotu tvrtka je iznajmila i tetama koje su otvorile privatan vrtić za 70-ak djece zaposlenih i stanara. Unutar kompleksa smještena je i trgovina mješovitom robom, dva restorana i kafića, a prostore su zakupile i privatne škole, ordinacije te najjače svjetske tvrtke i institucije. Poslovni prostor tvrtka iznajmljuje za 12,5 eura po kvadratu (uz 2,5 eura po kvadratu za sve režijske troškove), a stanovi su planuli za cijenu od 2200 do 2400 eura po kvadratu.


U zgradama imamo i najbolju telekomunikacijsku i informatičku opremu, što je privuklo brojne tvrtke te zasebne agregate za struju pa u slučaju problema s isporukom možemo funkcionirati posve neovisno – kazao je Mikec. Dodao je da su zbog izuzetne kvalitete i najmodernijih materijala troškovi za grijanje u njihovim stanovima manji za 50 posto u odnosu na susjedne zgrade.

– Ako netko za grijanje plati više od polovice troškova koliko imaju stanari u susjednim zgradama, mi ćemo mu pokriti trošak – istaknuo je Mikec. Napomenuo je kako je riječ o velikoj investiciji od koje se u državnu blagajnu slilo 130 milijuna kuna različitih poreza te u gradsku 26 milijuna kuna za komunalnu naknadu. Na gradnji kompleksa u špici je sudjelovalo i 900 radnika.

http://www.vecernji.hr/zg-vijesti/zavrs ... koj-971063

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zagreb
PostPostano: 03 stu 2014, 16:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
Cijeli kompleks izgleda lijepo i skladno. Uživo puno bolje izgleda. Naprijed su ta dva nebodera, iza ove šarene stambene zgrade na zadnjoj slici koje mi nisu bešto.

No neboderi su efektni.

Jedino je šteta što je sve to razbacano po gradu uz neka grupiranja po Vukovarskoj. Trebao se napraviti smislen urbanistički plan za poslovni dio.

Ovo je između autobusnog i stare tvornice Gredelja koja propada. Pa to utječe na dojam.

Ali kao cjelina uredu.

Sviđa mi se što su počeli sa tim popratnim sadržajima poput vrtića gdje mogu zaposleni ostavit djecu.

I naravno Junuzova stambena mafija koja je vrlo skupe stanove u šestoj godini krize doslovce razgrabila.

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zagreb
PostPostano: 03 stu 2014, 16:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
Citat:
Super izgleda i evo završena je jedna od rijetkih privatnih investicija u Hrvatskoj. Zanimljivo, tu investiciju su sdp-ovci pokušali sabotirati samo zato da napakoste Bandiću. Ma izgradnju svih ovih poslovnih nebodera u Zagrebu su ljubomorni esdepeovci pokušali sabotirati jer valjda ti neboderi zasjenjuju komunističko sivilo kojem se dive sdp-ovci.


A ni komentar nije za bacit. :zubati

slika

I još ju postavi jewishamericanpatriot.

Uljepšalo mi dan. :laugh

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zagreb
PostPostano: 14 stu 2014, 19:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 20:35
Postovi: 13036
Lokacija: Zagreb
Napkon jedna dobra vijest za BBC-a, više ne postoji tramvajska s imenom maršala Tita pa više neće morati patiti svaki put kad prođe kraj HNK-a. Zamijenio ju je Rooseveltov trg.

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zagreb
PostPostano: 19 sij 2015, 11:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
Izborni porazi
SDP bacio sve snage na Zagreb: Vrbuju Sandru Švaljek
slika

http://www.vecernji.hr/hrvatska/sdp-bi- ... sti-984817

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zagreb
PostPostano: 19 sij 2015, 11:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
Svesrdno podržavam gospodina Zokya da ovo odradi , a Sandru Švaljek da prihvati poziv. :D

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zagreb
PostPostano: 30 sij 2015, 01:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 stu 2013, 22:00
Postovi: 942
Ne zaboravite:

slika

http://nocmuzeja.hr/


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zagreb
PostPostano: 22 vel 2015, 17:22 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23318
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Na 3000 ispitanika, anketa provedena između 13.02. i 17.02.2015.

slika

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zagreb
PostPostano: 31 svi 2015, 00:01 
Offline

Pridružen/a: 30 sij 2012, 17:47
Postovi: 4042
Ruši se zid s muralima u Branimirovoj. :no

_________________
(*_*)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zagreb
PostPostano: 31 svi 2015, 01:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 20:35
Postovi: 13036
Lokacija: Zagreb
Divlja svinja5 je napisao/la:
Ruši se zid s muralima u Branimirovoj. :no

Po meni nepotreban potez. Riječ je o praktički umjetničkim djelima koji su davali neki posebni štih tom inače dosadnjikavom, poluindustrijskom, dijelu grada. Ne vidim koje je opravdanje za taj potez ako se ne ide u neke zahtjevnije urbanističke poteze vezane uz povezovanje grada preko pruge.

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 490 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: goran2hr, HVO-110 i 23 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO