HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 tra 2024, 19:29.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 30 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: P.P.N."GRDANI"ČITLUK
PostPostano: 17 srp 2011, 00:39 
Offline

Pridružen/a: 07 pro 2009, 22:13
Postovi: 123


Slava im i hvala :HercegBosanac

_________________
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: P.P.N."GRDANI"ČITLUK
PostPostano: 08 lis 2012, 22:05 
Offline

Pridružen/a: 08 lis 2012, 22:01
Postovi: 3
Ja nisam cuo za tu postrojbu!!! Ali jesam za PPN Gavran 2 jer sam sudjelovao u njoj 2 godine!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: P.P.N."GRDANI"ČITLUK
PostPostano: 08 lis 2012, 22:28 
Offline

Pridružen/a: 08 lis 2012, 22:01
Postovi: 3
Mar-kan je napisao/la:
maljutka je napisao/la:
I,Mar-kane,nije Ćitluk,nego Čitluk!


jesi tu ako jesi vidim online si javi mi se odma!!!

Ti si mene zamijenio sa Gavran2 nickom?To je on pisao:

Gavran 2 je napisao/la:
Na žalost vidim da neki nemaju pojma o ratnim jedninicama pa evo da ja kažem sto se tiće Ćitluka tu jeste bila jdinica P.P.N Gavran2 Postrojba posebne namjene Gavran2 ja sam bio u toj jednici. Ali veoma malo je na internetu o njoj recimo ima nekih klipova na youtube ali nije bas prikazano mada smo usli u Glamoć medju prvim a medju zadnjim krenuli ako se sjecate ona dva aviona su dignuta zboga nas iz Hrvatske jer nismo mogli da probijemo Jablanicki VRH kota 1635 nikada je necu zaboraviti 5 dana smo napadali i jedva smo uzeli imali smo 3 ranjena u 10 minuta jeb ga dusa me malo boli kad ovo pisem ali ako koga jos tsa zanima ja sam sve te akcije prosao ali ZIV sam bila je to dobra jedinica koja nijemogla da se osamostali nego je pod Drugu Gard. Brigad. pala da smo brojali 250 ljudi osamostalili bi se tad ali nije nam se dalo lijep pozdrav ako ko ima da je bio u ovoj jednici neka mi se javi ja sam zvani BUSOVAČA !!!! ;)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: P.P.N."GRDANI"ČITLUK
PostPostano: 08 lis 2012, 22:39 
Offline

Pridružen/a: 08 lis 2012, 22:01
Postovi: 3
Mar-kan je napisao/la:
Gavran 2 je napisao/la:
Na žalost vidim da neki nemaju pojma o ratnim jedninicama pa evo da ja kažem sto se tiće Ćitluka tu jeste bila jdinica P.P.N Gavran2 Postrojba posebne namjene Gavran2 ja sam bio u toj jednici. Ali veoma malo je na internetu o njoj recimo ima nekih klipova na youtube ali nije bas prikazano mada smo usli u Glamoć medju prvim a medju zadnjim krenuli ako se sjecate ona dva aviona su dignuta zboga nas iz Hrvatske jer nismo mogli da probijemo Jablanicki VRH kota 1635 nikada je necu zaboraviti 5 dana smo napadali i jedva smo uzeli imali smo 3 ranjena u 10 minuta jeb ga dusa me malo boli kad ovo pisem ali ako koga jos tsa zanima ja sam sve te akcije prosao ali ZIV sam bila je to dobra jedinica koja nijemogla da se osamostali nego je pod Drugu Gard. Brigad. pala da smo brojali 250 ljudi osamostalili bi se tad ali nije nam se dalo lijep pozdrav ako ko ima da je bio u ovoj jednici neka mi se javi ja sam zvani BUSOVAČA !!!! ;)


Iz Busovače?


Da Anel Rajić zvani Busovaca!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: P.P.N."GRDANI"ČITLUK
PostPostano: 06 kol 2013, 13:44 
Offline

Pridružen/a: 06 kol 2013, 13:15
Postovi: 3
Gavran 2 je napisao/la:
Na žalost vidim da neki nemaju pojma o ratnim jedninicama pa evo da ja kažem sto se tiće Ćitluka tu jeste bila jdinica P.P.N Gavran2 Postrojba posebne namjene Gavran2 ja sam bio u toj jednici. Ali veoma malo je na internetu o njoj recimo ima nekih klipova na youtube ali nije bas prikazano mada smo usli u Glamoć medju prvim a medju zadnjim krenuli ako se sjecate ona dva aviona su dignuta zboga nas iz Hrvatske jer nismo mogli da probijemo Jablanicki VRH kota 1635 nikada je necu zaboraviti 5 dana smo napadali i jedva smo uzeli imali smo 3 ranjena u 10 minuta jeb ga dusa me malo boli kad ovo pisem ali ako koga jos tsa zanima ja sam sve te akcije prosao ali ZIV sam bila je to dobra jedinica koja nijemogla da se osamostali nego je pod Drugu Gard. Brigad. pala da smo brojali 250 ljudi osamostalili bi se tad ali nije nam se dalo lijep pozdrav ako ko ima da je bio u ovoj jednici neka mi se javi ja sam zvani BUSOVAČA !!!! ;)

Pozdrav,u potrazi za info o PPN Gavran 2 iz Čitluka nađoh ovaj forum ,dosta netočnih informacija o PPN Gavran 2-
PPN Gavran 2 je formiran 10.09.1993 godine na Buni,kod Mostara od nekoliko pripadnika 3.satnije Hvo Čitluk a ne 1994 god kako je netko napisao.Bio sam jedan od osnivača
postrojbe a zatim i zapovjednik 2.satnije sve do kraja postojanja ,kada prelazimo u 2.Gmbr 01.12.1995 god.
PPN Gavran 2 je učestovao u dosta akcija a naj poznatije su Tvigi 94 u Uskoplju,Operacija Cincar oslobađanje Kupresa a zatim i dijela Livanjskog polja ,akcije Skok 1,2...,Zima 94,Ljeto 95 .Ulazak u Glamoč i sve ostale operacije Jajce ,Mrkonjić Grad ,Manjača ...!
Tko je bio u PPN Gavran 2 ,trebao bi znati (o meni) o kome se radi.
Neki su naveli da su bili pripadnici postrojbe,ovaj Anel iz Busovače ako se ne varam bio je u 2.satniji kojom sam zapovijedao.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 30 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 21 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO