HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 tra 2024, 23:18.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 312 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: NBA LIGA
PostPostano: 31 svi 2014, 13:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 vel 2012, 12:46
Postovi: 6610
Lokacija: kašeta brokava
Btw., evo jednog zanimljivog podatka za NBA fanatike. U zadnje 24 godine (od 1991.), bilo je slovom i brojkom jedno (1) finale u kojemu nije sudjelovao netko od trojca Pat Riley, Phil Jackson, Gregg Popovich, kao trener ili predsjednik kluba (Houston-Orlando 1995.).

Najbolje je da ukinemo playoff i samo pustimo njih trojicu da međusobno razigravaju za naslov. :D

_________________
Čast svakome, veresija nikome.

zabranjeni list, 16.11.2012., 8h:

Sudac Meron danas će pročitati konačnu presudu Hrvatskoj dr. Franje Tuđmana.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: NBA LIGA
PostPostano: 01 lip 2014, 09:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Rematch u finalu! 6 utakmica finala zapada je bila predobra i riješena tek u produžetku...usput, prva utakmica u kojoj je domaćin pobijeđen. Spursi su cijelo drugo poluvrijeme igrali bez Parkera, a praktički je klupa iznijela pobjedu.

Spursi imaju prednost domaćeg terena u finalu, a ovo je prva godina gdje se igra 2-2-1-1-1 (prije, 2-3-2). Rekao bih da ovo još više favorizira ekipu koja ima domaći teren, jer je u prijašnjem sustavu samo jedan kiks doma za vodeću ekipu (u prve dvije utakmice), praktički slabijoj ekipi dao meč loptu.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: NBA LIGA
PostPostano: 02 lip 2014, 03:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 vel 2012, 12:46
Postovi: 6610
Lokacija: kašeta brokava
http://en.wikipedia.org/wiki/Three-peat

Citat:
Three-peat is a portmanteau of the words three and repeat, which has been trademarked for commercial use by retired basketball coach Pat Riley.

_________________
Čast svakome, veresija nikome.

zabranjeni list, 16.11.2012., 8h:

Sudac Meron danas će pročitati konačnu presudu Hrvatskoj dr. Franje Tuđmana.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: NBA LIGA
PostPostano: 05 lip 2014, 23:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 vel 2012, 12:46
Postovi: 6610
Lokacija: kašeta brokava
Pantagana je napisao/la:
spursi i miami u finalu konferencija, onaj SDBovac jesus sasuo opet cigansku tricu u facu piercu i KGu za prolazak, steglo me kad sam to vidio :sad


http://sportsillustrated.cnn.com/nba/ne ... ls-game-6/

Citat:
As a young player in Milwaukee, Allen invented a drill in which he lies in the key, springs to his feet and backpedals to the corner. A coach throws him a pass. He has to catch and shoot without stepping on the three-point line or the sideline. In Allen's first training session with the Heat, just after Labor Day 2012, he performed the drill. "It was the first time I ever saw anybody do that," Spoelstra says. "He told me he does it for offensive rebounding purposes. He said, 'You never know when you'll be in a situation where you have to find the three-point line without looking down.' "

_________________
Čast svakome, veresija nikome.

zabranjeni list, 16.11.2012., 8h:

Sudac Meron danas će pročitati konačnu presudu Hrvatskoj dr. Franje Tuđmana.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: NBA LIGA
PostPostano: 11 lip 2014, 07:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Spursi imaju beskonačnu klupu. Sinoć vraćena prednost domaćeg terena i Heat-u nanesen prvi domaći poraz u play-offu. Šut 76% u prvom poluvremenu, Kawhi Leonard vanzemaljac.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: NBA LIGA
PostPostano: 11 lip 2014, 10:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 vel 2012, 12:46
Postovi: 6610
Lokacija: kašeta brokava
K....c od ovce. Heat je ušao u utakmicu kao da je finale već gotovo, a onda se nemoguće vratiti u ritam. Čim sam u jednom od prvih napada vidio kako se na centru dodaju iza leđa (i popuše loptu), bilo mi je jasno kamo to ide. Hebote, primili u prvoj četvrtini 41 koš, kao da su s druge strane Bird, Magic, Đole i Shaquille, u najmanju ruku. :ucelo Kakav Leonard, kakvi bakrači....

Ovo će Heat skupo stajati, bojim se.

_________________
Čast svakome, veresija nikome.

zabranjeni list, 16.11.2012., 8h:

Sudac Meron danas će pročitati konačnu presudu Hrvatskoj dr. Franje Tuđmana.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: NBA LIGA
PostPostano: 11 lip 2014, 10:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 16:45
Postovi: 5906
Budući da mi sport baš nije zanimljiv, jedino sam dosta pozorno
pratio sagu o Donaldu Sterlingu i V. Stiviano. E, to je bilo interesantno...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: NBA LIGA
PostPostano: 13 lip 2014, 08:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Malo me je SAS vratio u život nakon Hrvatske sinoć, brutalno iživljavanje nad Miamijem, čak mi ih je bilo žao. Valjda neće prosuti 3:1 i još dvije utakmice kod kuće (ako uopće bude bila potrebna 6 ili 7). Lijepa osveta za prošlu godinu.

Leonard vjerojatno budući nositelj ekipe, već solidna ekipa i ako izvučeš 2 od velike 3, a nadam se da Duncan može kao i Malone do 40 i neke.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: NBA LIGA
PostPostano: 13 lip 2014, 10:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 vel 2012, 12:46
Postovi: 6610
Lokacija: kašeta brokava
Mene dotukli do kraja, no budući da sam očekivao onakav razvoj dogaaja u Brazilu, ovo u Miamiju mi je bilo još gore. :ucelo

Cijela serija me najviše podsjeća na finale Detroit-LAL, kad je Malone izgubio svoje zadnje finale. Jednostavno se u jednom trenutku dogodio raspad Lakersa i više se nikako nisu mogli vratiti.

Slično se dogodilo Heatu nakon druge. Mislili su da je sve gotovo, ušli bahato u treću i Spursi su to kaznili. Sad su potpuno izašli van ritma i gotovi su.

Svaka čast Spursima i Popu, mada stojim iza toga da Pop ne zna voditi završnice (ima neki fetiš protiv rađenja faula u zadnjoj minuti). Tako je Miami dobio drugu.

P.S. Gdje nam je gospodin Pantagana da likuje? :D

_________________
Čast svakome, veresija nikome.

zabranjeni list, 16.11.2012., 8h:

Sudac Meron danas će pročitati konačnu presudu Hrvatskoj dr. Franje Tuđmana.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: NBA LIGA
PostPostano: 13 lip 2014, 12:02 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69042
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Gospodine SDB samo bih da natuknem kako me uvijek nanovo fascinira povijesni citat iz vašeg potpisa. :D

Siguran sam da će naći put u udžbenike kad tad, rame uz rame uz "guske u magli". :D

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: NBA LIGA
PostPostano: 13 lip 2014, 20:47 
Offline

Pridružen/a: 27 lip 2012, 01:19
Postovi: 2148
SDB je napisao/la:
Mene dotukli do kraja, no budući da sam očekivao onakav razvoj dogaaja u Brazilu, ovo u Miamiju mi je bilo još gore. :ucelo

Cijela serija me najviše podsjeća na finale Detroit-LAL, kad je Malone izgubio svoje zadnje finale. Jednostavno se u jednom trenutku dogodio raspad Lakersa i više se nikako nisu mogli vratiti.

Slično se dogodilo Heatu nakon druge. Mislili su da je sve gotovo, ušli bahato u treću i Spursi su to kaznili. Sad su potpuno izašli van ritma i gotovi su.

Svaka čast Spursima i Popu, mada stojim iza toga da Pop ne zna voditi završnice (ima neki fetiš protiv rađenja faula u zadnjoj minuti). Tako je Miami dobio drugu.

P.S. Gdje nam je gospodin Pantagana da likuje? :D


ima se tu još za igrat, nakon onoga prošle godine ništa me više ne može iznenadit... ali tu sam, virim iz prikrajka, tek kad vidim trofej u timmyjevim rukama može početi likovanje :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: NBA LIGA
PostPostano: 16 lip 2014, 04:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
I to je to!

slika

Radila guza ko meduza sve do zadnje 2-3 minute i uz vodstvo od 18 razlike, sa obzirom na finale prošle godine.

Da ne govorimo o prvoj četvrtini kad je Miami poveo 22:6 a sam LeBron postigao više poena od cijelog San Antonia.

No, kao i tijekom cijelog finala, James je manje-više ostao usamljen, a SAS ima beskonačnu klupu.

Velika trojka je već sada velika četvorka (Leonard, MVP finala!), a imaju taj luksuz da se u rotaciju ubacuju moj Aboridžin Mills (dostojna zamjena Parkeru), Diaw, Splitter, Green i Belinelli!

Predstoji smjena generacija, a za Heat potraga za klupom.

Nakon što sam jedno vrijeme ignorirao NBA jer sam mislio da se slavne 90-te nikako ne mogu vratiti, mora se reći da su zadnje 4 godine došle jako blizu tog standarda, rivaltsva između ekipa. Možda najviše nalik 80-im (Celtics vs Lakers), SAS kao Celtics, Miami kao Lakers, a Oklahoma možda kao Detroit u nastajanju.

PS: Da je SAS zadnjih 15 godina bio u istočnoj konferenciji, mislim da bi ovih 5 titula lako moglo biti 7 ili 8.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: NBA LIGA
PostPostano: 16 lip 2014, 04:50 
Offline

Pridružen/a: 27 lip 2012, 01:19
Postovi: 2148
Ministry of Sound je napisao/la:
I to je to!

slika

Radila guza ko meduza sve do zadnje 2-3 minute i uz vodstvo od 18 razlike, sa obzirom na finale prošle godine.

Da ne govorimo o prvoj četvrtini kad je Miami poveo 22:6 a sam LeBron postigao više poena od cijelog San Antonia.

No, kao i tijekom cijelog finala, James je manje-više ostao usamljen, a SAS ima beskonačnu klupu.

Velika trojka je već sada velika četvorka (Leonard, MVP finala!), a imaju taj luksuz da se u rotaciju ubacuju moj Aboridžin Mills (dostojna zamjena Parkeru), Diaw, Splitter, Green i Belinelli!

Predstoji smjena generacija, a za Heat potraga za klupom.

Nakon što sam jedno vrijeme ignorirao NBA jer sam mislio da se slavne 90-te nikako ne mogu vratiti, mora se reći da su zadnje 4 godine došle jako blizu tog standarda, rivaltsva između ekipa. Možda najviše nalik 80-im (Celtics vs Lakers), SAS kao Celtics, Miami kao Lakers, a Oklahoma možda kao Detroit u nastajanju.

PS: Da je SAS zadnjih 15 godina bio u istočnoj konferenciji, mislim da bi ovih 5 titula lako moglo biti 7 ili 8.


ma heat je gotov, wade penzija, allen penzija, puno više od same klupe se tu triba minjat...
ma da je heat na zapadu bio ovaj njihov big 3 vrlo lako moguće ne bi prstena vidio...na zapadu je playoff kalvarija a na istoku šetnja... a gotovo bilo koja playoff ekipa sa zapada bi na istoku nered radila...

duncan jedini u povijesti koji je u 3 različita desetljeća osvajao naslove, popovich goat, raspad sistema floriđana, uglavnom sretan sam ko malo dijete :aleale


Vrh
   
 
 Naslov: Re: NBA LIGA
PostPostano: 16 lip 2014, 04:54 
Offline

Pridružen/a: 27 lip 2012, 01:19
Postovi: 2148
p.s. moja sućut za gospodina SDB :D :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: NBA LIGA
PostPostano: 24 lip 2014, 15:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Citat:
Agent to Heat: LeBron opting out

LeBron James' agent, Rich Paul, has informed the Miami Heat that James will exercise his early termination option and become an unrestricted free agent on July 1.

Opting out does not mean that James has decided to leave the Heat, sources said.

James, a four-time NBA MVP, had until June 30 to decide whether to opt out of the final two years of his contract with the Heat. He was scheduled to make $20 million next season and had two years and about $42.7 million remaining on his deal.

After Miami's season-ending loss to the San Antonio Spurs in Game 5 of the NBA Finals, James told reporters he would take a vacation with his family before considering his contract options.

James did indicate that he welcomed the opportunity to become a free agent and have the same level of flexibility he was afforded in 2010, when he signed with Miami after spending his first seven years in Cleveland.

In his four seasons in Miami, the Heat have gone to the NBA Finals four times, winning two championships.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: NBA LIGA
PostPostano: 25 lip 2014, 01:36 
Offline

Pridružen/a: 27 lip 2012, 01:19
Postovi: 2148
bit će zanimljivo ljeto, neka velika imena su na tržištu, melo i love vjerojatno mjenjaju klubove, a za lebrona mislim da ostaje tu gdje je


Vrh
   
 
 Naslov: Re: NBA LIGA
PostPostano: 27 lip 2014, 12:21 
Offline

Pridružen/a: 18 srp 2009, 14:14
Postovi: 5261
Lokacija: Na dženazi BiH
slika

posrbili ga :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: NBA LIGA
PostPostano: 27 lip 2014, 12:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Nije ti to Bojan Bogdanović.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: NBA LIGA
PostPostano: 27 lip 2014, 12:30 
Offline

Pridružen/a: 18 srp 2009, 14:14
Postovi: 5261
Lokacija: Na dženazi BiH
na ESPN-u su pogrijesili. :zubati


Citat:
Prošao je NBA draft, a ESPN-u koji je prenosio cijeli događaj potkrala se pogreška. Zamijenili su hrvatskog i srpskog košarkaša


Kao što smo pisali, na NBA draftu prvi izbor je bio Kanađanin Andrew Wiggins od strane Clevelanda, a naša mlada nada Dario Šarić je kao 12. izbor završio u Philadelphia 76ersima preko Orlanda.

Ipak, na ovo košarkaškom događanju nije sve prošlo idealno, a veliku pogrešku napravila je američka televizija ESPN. Nakon što je Phoenix kao 27. izbor uzeo partizanovca Bogdana Bogdanovića umjesto njegovih poteza televizija je prikazala košarkaške majstorije njegovog prezimenjaka Bojana u dresu hrvatske reprezentacije i Cibone.

Ubrzo je uslijedila isprika, ali njihov gaf brzo je obišao svijet.

ESPN-u to nije prva velika pogreška vezana uz sport. Tako su u prošlosti Cristiana Ronalda zamijenili Brazilcem Ronaldom, pa su Benzemu i Higuaina strpali u dres Barce umjesto Realov, a za Lionela Messija su postavili pitanje kako će s reprezentacijom igrati na Europskom prvenstvu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: NBA LIGA
PostPostano: 27 lip 2014, 12:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 svi 2009, 09:57
Postovi: 9554
Lokacija: HR HB
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: NBA LIGA
PostPostano: 02 srp 2014, 19:37 
Offline

Pridružen/a: 18 srp 2009, 14:14
Postovi: 5261
Lokacija: Na dženazi BiH
Citat:
Novi Hrvat u NBA ligi: Rudež se dogovorio s Pacersima!

DAMJAN RUDEŽ potpisao je ugovor Indiana Pacersima na tri i pol godine te će već ovog ljeta Španjolsku zamijeniti NBA ligom!

"USA Today" objavio je danas vijest kako je dogovor između američkog kluba i hrvatskog reprezentativca postignut iako još nije službeno potvrđen.

Rudež je do sada igrao za Zaragozu, u koju je stigao iz Cedevite, ranije je igrao i za Zrinjevac, Split, Union Olimpiju.

Amerikanci ga predstavljaju kako vrhunskog šutera, naročito za tri pena (46,6 posto prošle sezone), a uspoređuju ga s Mirzom Teletovićem koji je u Netsima imao sjajnu sezonu, no tvrde da je u nekim elementima i bolji od bosanskohercegovačkog reprezentativca.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: NBA LIGA
PostPostano: 02 srp 2014, 23:47 
Offline

Pridružen/a: 27 lip 2012, 01:19
Postovi: 2148
bojim se da se neće baš naigrat rudež...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: NBA LIGA
PostPostano: 05 srp 2014, 13:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 vel 2012, 12:46
Postovi: 6610
Lokacija: kašeta brokava
Pantagana je napisao/la:
p.s. moja sućut za gospodina SDB :D :zubati


Zahvaljujem, gospodine Pantagana. :D

_________________
Čast svakome, veresija nikome.

zabranjeni list, 16.11.2012., 8h:

Sudac Meron danas će pročitati konačnu presudu Hrvatskoj dr. Franje Tuđmana.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: NBA LIGA
PostPostano: 08 srp 2014, 10:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Citat:
Bojan Bogdanović putem Dražena Petrovića, odlazi u Netse!

Bojan Bogdanović ispunit će dječački san i zaigrati u NBA ligi, čime će Hrvatska nakon Damjana Rudeža imati još jednog predstavnika u najjačem košarkaškom natjecanju na svijetu! Klub u kojem će nastaviti karijeru bit će Brooklyn Netsi.

Upravo u Netsima igrala su već dva Hrvata, Dražen Petrović i Zoran Planinić, ali bilo je to u vrijeme dok su još bili "stacionirani" u New Jerseyju. A s obzirom da NBA klubovi ne smiju do 10. srpnja davati nikakve informacije o odlascima i dolascima igrača, strpit ćemo se dva dana prije nego ovo postane službeno.

Inače, u NBA ligi igralo je ukupno 12 košarkaša iz Hrvatske, a Rudež i Bogdanović tu su brojku povisili na 14. Koliko je to značajno pokazuje podatak da posljednjih pet godina niti jedan Hrvat nije igrao u NBA.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: NBA LIGA
PostPostano: 09 srp 2014, 16:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Spekulacije, glasine, mišljenja i želje ovih dana jednog dana Lebrona šalju natrag kući u Cleveland, a drugog vraćaju u Miami. Bosh u Houston, za max. ugovor.

Oglasio se i LeBron:

Citat:
MIAMI — After viewing its latest pitch highlighting all he could accomplish with its organization, NBA power forward LeBron James confirmed Tuesday that he is currently leaning toward joining the militant Islamic group Al-Qaeda. “I’ve been doing my due diligence, and right now I’m really interested in [Al-Qaeda leader] Ayman al-Zawahiri’s vision and what he has already built over there,” said James, adding that while he has also considered offers from terrorist organizations such as Boko Haram and the Taliban, he believes heading to Al-Qaeda remains his best opportunity to defeat the West in the immediate future.

“It seems like they’re open to doing a max deal, but I’d be willing to take a pay cut if that’s what it’ll take for them to bring in a big-time cell leader to work alongside me. Of course, I also can’t ignore their storied history and the fact that they have such a loyal following. I’m certain they have the personnel to take out both L.A. and San Antonio. Overall, I think moving to the Arabian Peninsula is the best option for me right now, and it will help take me to the next level.” At press time, James confirmed that his agent Rich Paul, who has been overseas negotiating with the group, has not been heard from in six days."

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 312 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO