HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 18:09.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 173 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Pas je najbolji čovjekov prijatelj
PostPostano: 12 ožu 2012, 15:16 
Offline

Pridružen/a: 24 svi 2010, 19:48
Postovi: 2948
Lokacija: predvorje dzeneta
BBC je napisao/la:
Ja se raspravljam sa suprugom oko toga. Ja hoću velikog, jer mora se ego potvrditi, ona hoće neko malo čudo. Ja joj govorim da od sramote neću to čudo šetati po gradu.

Sad je promijenila taktiku pa mi pokazuje neke cuke osrednje veličine.


Haj ne seri Boga ti,tako i moj buraz veli meni ,imam brata kaze mrcinu od 109 kg a voda cuku od 3,5 kg,a jebi ga ja sam k‘o Mirko Filipovic volim male umiljate bipsice...

_________________
Bismillahi rrahmani rrahim
Kul huvallahu Ehad
Allahu Samed
Lem Jelid Ve Lem Juled
Vel Lem Jekullehu Kufuven Ehad


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pas je najbolji čovjekov prijatelj
PostPostano: 12 ožu 2012, 15:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Ma pričam o Bolonki, (cvetnoj, ili kako već). Da je šetam po gradu i moram paziti da ne nagazim na nju.

slika

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pas je najbolji čovjekov prijatelj
PostPostano: 12 ožu 2012, 15:22 
Offline

Pridružen/a: 24 svi 2010, 19:48
Postovi: 2948
Lokacija: predvorje dzeneta
BBC je napisao/la:
Ma pričam o Bolonki, (cvetnoj, ili kako već). Da je šetam po gradu i moram paziti da ne nagazim na nju.

slika


ima u komshiluku mom mala bolonkica mislim da ima dvije kg ,a moj redzan se pali na nju ,on je za nju tarzan kad stane uz nju,a i on kukavac 3,5 kg tezak...

_________________
Bismillahi rrahmani rrahim
Kul huvallahu Ehad
Allahu Samed
Lem Jelid Ve Lem Juled
Vel Lem Jekullehu Kufuven Ehad


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pas je najbolji čovjekov prijatelj
PostPostano: 12 ožu 2012, 22:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 sij 2012, 02:15
Postovi: 5115
Lokacija: Mali noćni razgovori
Obožavam pse, ali nažalost živim na dvije lokacije pa ne mogu da ga nabavim.
Volim samo velike pse, tornjake, šarplanince, engleske bull terriere, labradore, samojede, haskije, njemačke ovčare.
Od ovih "opasnih" samo mi se sviđa rotvajler. Doge me strah, pit bull mi je ružan.
A od manjih pasa sladak mi je jazavčar i nijedan više.
One čiuvave i slične njima ne bih nabavila ni pod razno.
Shar pei mi je isto tako ružan, hrt da i ne govorim.
Nisam ljubitelj ni terijera, posebno erdel terijera, osim kratkodlakih kao npr jack russell.

_________________
Pomozite mi da vas ne ubijem!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pas je najbolji čovjekov prijatelj
PostPostano: 13 ožu 2012, 11:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 svi 2010, 14:38
Postovi: 2207
moj pas (njemački oštrodlaki) je neki dan uginuo od starosti. prvi put u životu razmišljam nabaviti psa koji nije ptičar.
lovački psi su obilježili moj život i odrastanje i to su najbolji psi na svijetu za mene, bili i ostali.
sad namjeravam nabaviti maltezera, radi djece, dosadili mi posteri na zidovima i prenemaganje do istapanja kad vide one male slatke njuškice, ali i radi toga što prostor gdje mi je bio box za bivšeg psa, moram iskoristiti za neke druge namjene..

zna li tko kakvu uzgajačnicu u splitu ili okolici, a još bolje, nekog tko ne traži za onu bijelu grudicu dlake velike novce... do 100 ojra za kučića bih podnijela, preko toga, baš i ne..

_________________
16.11.2012. - "...izmjena u reprezentaciji Hrvatske, izlaze Gotovina i Markač, ulaze Čačić i Sanader..."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pas je najbolji čovjekov prijatelj
PostPostano: 13 ožu 2012, 11:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Ako hoćeš vučjaka sa pedigreom to znam.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pas je najbolji čovjekov prijatelj
PostPostano: 13 ožu 2012, 11:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 svi 2010, 14:38
Postovi: 2207
ma bih ja, a bi i djeca, njima nije bitno, ali nemam gdje s njim.. na prostor gdje je bio box će se praviti građevina..
a ja pse na lancu ne držim.
kućica i prostran box...

_________________
16.11.2012. - "...izmjena u reprezentaciji Hrvatske, izlaze Gotovina i Markač, ulaze Čačić i Sanader..."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pas je najbolji čovjekov prijatelj
PostPostano: 13 ožu 2012, 13:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2011, 12:01
Postovi: 3688
Lokacija: Edmonton,Alberta,Canada
Šta ste obrisali moju Vijetnamsku svinju?

_________________
"Nisu svi koji lutaju izgubljeni"


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pas je najbolji čovjekov prijatelj
PostPostano: 13 ožu 2012, 13:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
trolling/10

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pas je najbolji čovjekov prijatelj
PostPostano: 13 ožu 2012, 13:34 
Offline

Pridružen/a: 18 svi 2009, 00:06
Postovi: 552
Spominjao se tornjak..definitvno zajeban pas kome je prvi..tvrdoglavo skroz stvorenje i nije za svakoga..plus,treba paziti od koga se uzima..jer ovi za izlozbe su genetski mutavi i to skroz..ubiti u psu njegovu bit psotojanja kroz povijest je genocid,ali doslovno..
jednako je sa sarcima..koji su danas mix svega i svacega..
moj izbor bi bio akita inu..lojalan i odan maksimalno..problem je dresura i sami odgoj..ukoliko se krivo pristupi od malih nogu,tesko je kasnije ispravljati..zeznuto je i to,sto gore nabrojani psi opcenito imaju jednog gazdu kojeg slusaju i kojem ce se pokoriti..
doduse,kod jednog tornjaka to tako nije bilo..sumnjam da ikada bi vise mgoao nabaviti psa slicnog njemu..taj je realno bio pametniji od pola foruma(ukljucujuci mene)..strasan pas za imati..onaj za kojeg se toliko vezes da bi dao zivot za istog..ali doslovno..
akita cisto iz razloga sto je po karakteru slican tornjaku i sarcu,ali ne treba ga previse istrcavati,iako zahtjeva dosta paznje vlasnika..
moze se drzati cak i u stanu..
i ne,nije zbog hachika,fala


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pas je najbolji čovjekov prijatelj
PostPostano: 18 ožu 2012, 11:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
slika

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pas je najbolji čovjekov prijatelj
PostPostano: 15 ruj 2012, 15:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Citat:
Loyal dog ran away from home to find his dead master's grave - and has stayed by its side for six years

Miguel Guzman died in 2006 and loyal Capitan has guarded his grave since

A faithful dog has refused to leave the side of his dead master's grave for six years, it was reported today. German shepherd Capitan ran away from home after the death of Argentinian Miguel Guzman in 2006. A week later Mr Guzman's family went to pay their respects and found the heartbroken pet sitting by his owner's grave, wailing.

slika
Loyal: Capitan has not left the side of Miguel Guzman's grave since 2006 - and sleeps on top of it every night

Since then the grieving dog has rarely left the spot at the cemetery in the town of Villa Carlos Paz, central Argentina. Mr Guzman bought Capitan as a present for his 13-year-old son Damian in 2005. He died suddenly in March the next year, but by the time his family had returned home from the funeral Capitan was gone.

Mr Guzman's widow Veronica told Argentina's Cordoba newspaper: 'We searched for him but he had vanished. We thought he must have got run over and died. 'The following Sunday we went to the cemetery and Damian recognised his pet. Capitan came up to us, barking and wailing, as if he were crying.'

slika
His Masters Grave: The German Shepherd ran away from the family home shortly after Mr Guzman's funeral and miraculously found his resting place

She added: 'We had never taken him to the cemetery so it is a mystery how he managed to find the place. 'We went back the next Sunday, and he was there again. This time, he followed us home and spent a bit of time with us, but then went back to the cemetery before it started getting dark. 'I don't think he wanted to leave Miguel on his own at night.'

slika
Protector: Although it has been six years since Mr Guzman's death Capitan proves a faithful companion and guards his grave day and night

slika
Here to stay: Mr Guzman's son Damian has tried to bring Capitan home but he always runs back to the cemetary in Villa Carlos Paz

The cemetery's director Hector Baccega remembers the day he first saw the dog. He said: 'He turned up here one day, all on his own, and started wandering all around the cemetery until he eventually found the tomb of his master. 'During the day he sometimes has a walk around the cemetery, but always rushes back to the grave. And every day, at six o'clock sharp, he lies down on top of the grave stays there all night.'

Mr Baccega said staff at the cemetery are now feeding and taking care of Capitan. Mr Guzman's son Damian said: 'I've tried to bring Capitan home several times, but he always comes straight back to the cemetery. I think he's going to be there until he dies too. He's looking after my dad.'

The story is similar to that of Hachiko, an Akita who is said to have waited at a Tokyo train station for its master to return each day for nine years from May 1925, following owner Hidesaburo Ueno's death at work.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pas je najbolji čovjekov prijatelj
PostPostano: 15 ruj 2012, 19:43 
Offline

Pridružen/a: 17 vel 2011, 13:09
Postovi: 3485
slika



http://www.filmski.net/filmovi/5020


:palacgore1


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pas je najbolji čovjekov prijatelj
PostPostano: 16 ruj 2012, 00:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 sij 2012, 02:15
Postovi: 5115
Lokacija: Mali noćni razgovori
Psi su zakon. Nekad šetam s psom od komšije i kad idemo po poznatom terenu on više ne zna šta će od sebe koliko je razdragan. Trčkara okolo, maše repom, skače i njuši sve na što naiđe. Ali čim odemo negdje gdje nikad nije bio doslovno mi se zalijepi za nogu i kad stanem on mi sjedne na stopala i ne mrda. Ne znam zašto je tako nesiguran :neznam

_________________
Pomozite mi da vas ne ubijem!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pas je najbolji čovjekov prijatelj
PostPostano: 16 ruj 2012, 00:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
Njuši Hrvate!

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pas je najbolji čovjekov prijatelj
PostPostano: 20 ruj 2012, 21:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 sij 2012, 02:15
Postovi: 5115
Lokacija: Mali noćni razgovori
Fascinantne fotografije pasa pod vodom

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

_________________
Pomozite mi da vas ne ubijem!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pas je najbolji čovjekov prijatelj
PostPostano: 20 ruj 2012, 22:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 20:35
Postovi: 13033
Lokacija: Zagreb
Fascinantno mi je kako se razvesele zbog svake sitnice :palacgore1

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pas je najbolji čovjekov prijatelj
PostPostano: 21 ruj 2012, 07:39 
Offline

Pridružen/a: 24 lis 2011, 13:53
Postovi: 2140
Huh! Lane sam još primjetio da zastanem svaki put kad netko voda svog rasnog psa, nisam imao keru (kako mi to u Vojvodini kažemo) od 13te godine. A s tim zadnjim psom sam praktično odrastao... Moj ponovni izbor bi bio Aljaski Malamut. Najbliži pas vuku. A opet je izrazito dobar s djecom, i najvažnije vjeran drug!

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pas je najbolji čovjekov prijatelj
PostPostano: 21 ruj 2012, 07:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32057
Svaka čast ostalim,ali No.1:

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pas je najbolji čovjekov prijatelj
PostPostano: 21 ruj 2012, 08:00 
Offline

Pridružen/a: 24 lis 2011, 13:53
Postovi: 2140
Mar-kan je napisao/la:
Svaka čast ostalim,ali No.1:

slika


Imao. Ali je apetit tog psa bio takav da je pojeo i komšijske koke. Ostalo samo perje... :D
Morali smo ga dati na selo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pas je najbolji čovjekov prijatelj
PostPostano: 21 ruj 2012, 08:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 svi 2010, 14:38
Postovi: 2207
vrilo_pridaka_1686 je napisao/la:
Mar-kan je napisao/la:
Svaka čast ostalim,ali No.1:

slika


Imao. Ali je apetit tog psa bio takav da je pojeo i komšijske koke. Ostalo samo perje... :D
Morali smo ga dati na selo.


...jer tamo nema gradskih koka... :zubati

_________________
16.11.2012. - "...izmjena u reprezentaciji Hrvatske, izlaze Gotovina i Markač, ulaze Čačić i Sanader..."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pas je najbolji čovjekov prijatelj
PostPostano: 21 ruj 2012, 08:07 
Offline

Pridružen/a: 24 lis 2011, 13:53
Postovi: 2140
Ilirk@ je napisao/la:
vrilo_pridaka_1686 je napisao/la:

Imao. Ali je apetit tog psa bio takav da je pojeo i komšijske koke. Ostalo samo perje... :D
Morali smo ga dati na selo.


...jer tamo nema gradskih koka... :zubati


Bio je mlad, oko dvije godine... može biti da nije imao što zaskočiti, pa se kalio na nedužnoj peradi! :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pas je najbolji čovjekov prijatelj
PostPostano: 21 ruj 2012, 09:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32057
Btw,moj cuko je unuk od ovog frajera sa slike.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pas je najbolji čovjekov prijatelj
PostPostano: 21 ruj 2012, 10:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Najviše volim one male kad laju i reže na mene. Odmah znaš da to radi što ga strah jer su ljudi veći od njih.

Pa prvo što uradim (ako imam priliku) dam mu šaku da je zagrize. I kad zagrize poslije toga se potpuno izgubi, ispucao sav svoj arsenal. Onda uvijek odmah iza toga dozvoli da ga maziš i smiri se.

Treba čučnuti da ga manje strah, djeluješ mu manja grdosija. Ako stojiš pa se samo nagneš teško se smiri.
(inače isti princip vrijedi i sa malom djecom koje prvi put sretneš)

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pas je najbolji čovjekov prijatelj
PostPostano: 21 ruj 2012, 10:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 svi 2010, 14:38
Postovi: 2207
još mi se nije desilo da je pas na mene zarežao. lavež uz mahanje repom ne kontam, to je pozdrav...
greška je psu dati da te grize za ruku. nema veze što je mali, to nema veze s veličinom.
ako pokazuje agresiju, ne smiješ prilaziti ali ni ustuknjivati dok ne skuži da si ti gazda.
kad se umiri, tek onda mu smiješ pružiti ruku i to nadlanicom da ju onjuši, to shvaća kao znak prijateljstva.
to vrijedi i za male pse.
valjda sam zato najprihvatljiviji vikend-udomitelj prijatelja vlasnika malih pasa... dok ne počnem naplaćivat.

_________________
16.11.2012. - "...izmjena u reprezentaciji Hrvatske, izlaze Gotovina i Markač, ulaze Čačić i Sanader..."


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 173 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 29 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO