HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 20 tra 2024, 16:01.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 1219 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 49  Sljedeća

Hrvatska plasman na Euru 2016
Ispadanje u skupini 22%  22%  [ 7 ]
Osmina finala 22%  22%  [ 7 ]
Četvrtfinale 25%  25%  [ 8 ]
Polufinale 9%  9%  [ 3 ]
Finale 9%  9%  [ 3 ]
Pobjednik 13%  13%  [ 4 ]
Ukupno glasova : 32
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: EURO 2016 - Hrvatska reprezentacija
PostPostano: 15 svi 2016, 10:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
dudu je napisao/la:
potencijal Hrvatske je strašan, imamo širinu, kombinaciju mladosti i iskustva, ali ne dodaju li tome fanatizam i nacionalni ponos ništa od svega.


Pravo pitanje je - daj konkretne primjere i predviđanja zašto će ova reprezentacija igrati radikalno drukčije (i bolje) od one sa SP 2014.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: EURO 2016 - Hrvatska reprezentacija
PostPostano: 15 svi 2016, 10:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58798
Lokacija: DAZP HQ
Ministry of Sound je napisao/la:
dudu je napisao/la:
potencijal Hrvatske je strašan, imamo širinu, kombinaciju mladosti i iskustva, ali ne dodaju li tome fanatizam i nacionalni ponos ništa od svega.


Pravo pitanje je - daj konkretne primjere i predviđanja zašto će ova reprezentacija igrati radikalno drukčije (i bolje) od one sa SP 2014.


prvi razlog vidim u klimi, dokazano se ne snalazimo na drugim kontinentima. sad već tradicionalno bolje igramo na Euru nego na svjetskom (iako sam rezultat nije značajno bolji). ove sezone najbolji igrači nam nisu iscjeđeni, čak ni Modrić nije odigrao previše utakmica. svi igraju, ali nitko se nije preigrao. nema više Štimca i Kovača, tzv. nogometnih revolucionara i prodavača magle, Čačić je svjestan da ne zna puno, da je ograničen, pa možda bude i slušao druge.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: EURO 2016 - Hrvatska reprezentacija
PostPostano: 15 svi 2016, 10:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 36010
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Mene jedino brine izbornik, nepostojanje ustaljene taktike i sustava igre, sve se bojim da će biti kao na prošlom SP.

Držite li u talonu sva tri sustava igre, o kojima ste govorili uoči pripremnih utakmica, ili ste od nekih odustali?

Čačić
- Naša reprezentacija ima naviku igrati s četiri igrača u zadnjoj liniji, to je baza. Naš koncentrat kvalitete je u veznoj liniji, za koju vi kažete da je najbolja vezna linija u Europi. Ne bježim od toga. Iako je daleko do utakmice s Turskom, zna se 80 posto igrača koji će započeti utakmicu...

Hvala Bogu da je odustao od 3 zadnja i one stare balkanske davno prevaziđene škole.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: EURO 2016 - Hrvatska reprezentacija
PostPostano: 15 svi 2016, 10:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
dudu je napisao/la:
Ministry of Sound je napisao/la:

Pravo pitanje je - daj konkretne primjere i predviđanja zašto će ova reprezentacija igrati radikalno drukčije (i bolje) od one sa SP 2014.


prvi razlog vidim u klimi, dokazano se ne snalazimo na drugim kontinentima. sad već tradicionalno bolje igramo na Euru nego na svjetskom (iako sam rezultat nije značajno bolji). ove sezone najbolji igrači nam nisu iscjeđeni, čak ni Modrić nije odigrao previše utakmica. svi igraju, ali nitko se nije preigrao. nema više Štimca i Kovača, tzv. nogometnih revolucionara i prodavača magle, Čačić je svjestan da ne zna puno, da je ograničen, pa možda bude i slušao druge.


OK, to je optimističan scenarij. Sad daj pesimističan i neki prosječni/očekivani.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: EURO 2016 - Hrvatska reprezentacija
PostPostano: 15 svi 2016, 10:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58798
Lokacija: DAZP HQ
daramo je napisao/la:
Mene jedino brine izbornik, nepostojanje ustaljene taktike i sustava igre, sve se bojim da će biti kao na prošlom SP.

Držite li u talonu sva tri sustava igre, o kojima ste govorili uoči pripremnih utakmica, ili ste od nekih odustali?

Čačić
- Naša reprezentacija ima naviku igrati s četiri igrača u zadnjoj liniji, to je baza. Naš koncentrat kvalitete je u veznoj liniji, za koju vi kažete da je najbolja vezna linija u Europi. Ne bježim od toga. Iako je daleko do utakmice s Turskom, zna se 80 posto igrača koji će započeti utakmicu...

Hvala Bogu da je odustao od 3 zadnja i one stare balkanske davno prevaziđene škole.


3-5-2 uopće nije loša ideja, pod uvjetom da je Srna na klupi, a da Vrsaljko drži desnu stranu. rak rana nam je pozicija lijevog beka, a s 3-5-2 ti lijevu stranu drži Perišić. ipak, to je teško uigrati i trebalo bi dosta vremena.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: EURO 2016 - Hrvatska reprezentacija
PostPostano: 15 svi 2016, 10:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58798
Lokacija: DAZP HQ
Ministry of Sound je napisao/la:
dudu je napisao/la:

prvi razlog vidim u klimi, dokazano se ne snalazimo na drugim kontinentima. sad već tradicionalno bolje igramo na Euru nego na svjetskom (iako sam rezultat nije značajno bolji). ove sezone najbolji igrači nam nisu iscjeđeni, čak ni Modrić nije odigrao previše utakmica. svi igraju, ali nitko se nije preigrao. nema više Štimca i Kovača, tzv. nogometnih revolucionara i prodavača magle, Čačić je svjestan da ne zna puno, da je ograničen, pa možda bude i slušao druge.


OK, to je optimističan scenarij. Sad daj pesimističan i neki prosječni/očekivani.


nije ovo optimističan scenarij, otpimističan bi bio da odigramo na nivou renomea naših najboljih igrača i rutinski dođemo do četvrtfinala.

pesimizma ne nedostaje, nikad slabiji interes za reprezentaciju, vjerojatno mlaka atmosfera na tribinama, očajne igre u zadnjim prijateljskim utakmicama gdje su nam i Mađari uzeli loptu i nismo mogli pošteno sastaviti tri pasa cijelo poluvrijeme.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: EURO 2016 - Hrvatska reprezentacija
PostPostano: 15 svi 2016, 10:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 36010
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
I strani mediji jasno očitavaju najslabiju kariku

"SERVISER televizora vodi Hrvatsku na Europsko prvenstvo", naslov je teksta u kojem AFP predstavlja hrvatsku reprezentaciju uoči nastupa u Francuskoj.

U članku koji prenosi veliki broj medija AFP napominje kako navijači nisu bili oduševljeni činjenicom da će reprezentaciju na Europskom prvenstvu voditi Ante Čačić, koji za razliku od svojih prethodnika nije imao veliku igračku, a ni trenersku karijeru.

"Izbor trenera bez rezultata razljutio je navijače"

"Pored toga što nije imao igračku karijeru, ni u trenerskoj nije imao uspjeha, pa je njegov izbor izazvao burnu reakciju navijača", piše AFP i čitatelje upoznaje s trenerskom karijerom bivšeg trenera Lokomotive.

"Nakon svojih serviserskih dana Čačić je završio Kineziološki fakultet. Vodio je mladu reprezentaciju Libije, a onda se vratio u Hrvatsku gdje je Inter i Dubravu uveo u prvu ligu. Nakon toga više nije imao uspjeha iako je vodio Dinamo, gdje je smijenjen nakon manje od godinu dana na klupi, te Maribor. Prije nego što je imenovan za izbornika vodio je Lokomotivu."

"Generacija koja može nadmašiti prethodne"

AFP podsjeća i da su najveći uspjesi Hrvatske na europskom prvenstva četvrtfinala 1996. i 2008. godine, ali da današnja momčad prepuna talenta s Modrićem, Kovačićem, Mandžukićem, Perišićem i Brozovićem može nadmašiti te rezultate.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: EURO 2016 - Hrvatska reprezentacija
PostPostano: 15 svi 2016, 10:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
I Štimac i Kovač su bili amateri bez velikog iskustva pa su im dali reprezentaciju.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: EURO 2016 - Hrvatska reprezentacija
PostPostano: 15 svi 2016, 10:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 36010
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
WTF Češki reprezentativac Daniel Pudil rekao je kako ima informaciju da će Lovren ipak zaigrati na Euru.

Slučaj Lovren čini se, prati se i van Hrvatske. U opširnom razgovoru za tportal, češki reprezentativac Daniel Pudil rekao je kako ima informaciju da će Lovren ipak zaigrati na Euru.

„Bio sam jako iznenađen oko cijele situacije s Lovrenom, ali ja imam informaciju da će se Lovren priključiti vašoj reprezentaciji ako će mu se jamčiti mjesto u prvoj momčadi. Naravno, to je možda samo glasina, ali priča se da će ipak dobiti poziv. U slučaju da uistinu ne putuje u Francusku, siguran sam da će jako nedostajati. Pa on je standardni igrač jedne od najboljih engleskih momčadi“, rekao je Pudil.

„Što reći za Hrvate? To su umjetnici s loptom, tehnički sjajno dotjerani, protiv kojih će biti izuzetno teško igrati. Teško je nekoga izdvojiti jer u momčadi imate Modrića, Rakitića, Brozovića, Mandžukića, Kovačića, Srnu… Ali, ustvari, kada bih morao izdvojiti jednog, onda je to definitivno Modrić, koji je vođa i u velikom Realu“, dodao je 30-godišnji lijevi bočni engleskog drugoligaša Sheffield Wednesdaya, koji ima 31 nastup u dresu Češke

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: EURO 2016 - Hrvatska reprezentacija
PostPostano: 15 svi 2016, 10:56 
Offline

Pridružen/a: 16 ožu 2010, 21:38
Postovi: 4368
BBC je napisao/la:
I Štimac i Kovač su bili amateri bez velikog iskustva pa su im dali reprezentaciju.


Je bili su to i Stimac i Kovac cak i Bilic je bio trener pocetnik kad je poceo ali za razliku od Cacica oni svi su imali veliku internacionalnu karijeru kao igraci.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: EURO 2016 - Hrvatska reprezentacija
PostPostano: 15 svi 2016, 10:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58798
Lokacija: DAZP HQ
nije baš da vrvimo dobrim stoperima, ne voditi Lovrena bi bila ekstremna glupost.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: EURO 2016 - Hrvatska reprezentacija
PostPostano: 15 svi 2016, 10:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
dudu je napisao/la:
Ministry of Sound je napisao/la:

OK, to je optimističan scenarij. Sad daj pesimističan i neki prosječni/očekivani.


nije ovo optimističan scenarij, otpimističan bi bio da odigramo na nivou renomea naših najboljih igrača i rutinski dođemo do četvrtfinala.

pesimizma ne nedostaje, nikad slabiji interes za reprezentaciju, vjerojatno mlaka atmosfera na tribinama, očajne igre u zadnjim prijateljskim utakmicama gdje su nam i Mađari uzeli loptu i nismo mogli pošteno sastaviti tri pasa cijelo poluvrijeme.


Nemam više neka očekivanja s obzirom da nismo baš naviknuti na uspjehe a mislim da su i ljudi uvidjeli da ovo nije neki fantasy football u kojem igre dobivaju zvučna imena nego kompaktne i uigrane ekipe (što nikada nismo bili izuzev možda 2007-2008).

Ja ću biti prezadovoljan osminom finala (nije pila naopako), nego realna očekivanja. Četvrtfinale nije nemoguće ali mislim da ne možemo dobiti bilo koju veliku ekipu u knock-out situaciji.

No, sve to na stranu, iznimno sam zadovoljan i zahvalan što nam ova reprezentacija već 20-ak godina poklanja jedan poseban osjećaji veliki gušt skoro svakog drugog ljeta.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: EURO 2016 - Hrvatska reprezentacija
PostPostano: 15 svi 2016, 10:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 36010
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Barem a povede Dudua ako luđak neće Lovrena, Dudu bi nam bio odličan joker s klupe ako zaškripi.

U zadnjih pet kola ukrajinskog prvenstva, pet golova, a ukupno 15. U Europskoj ligi u osam utakmica, tri gola. U ukrajinskom Kupa u pet utakmica dva gola.

Većinu susreta počinjao je s klupe, ali – majstor ostaje majstor. I nakon jedne od najstravičnijih ozljeda u povijesti nogometa, i kad je ušao u 34. godinu života.

Eduardo da Silva prije svega je upravo to. Nogometni majstor i svjetski golgeter. Godine su u ovom slučaju, zapravo, pozitiva. Iskustvo. Svježina je ionako tu jer, kako smo već podsjetili, u nogama nema umora od minutaže, a što sezona više odmiče forma je sve bolja.

Bitno je da Eduardo pogađa, da igra i zabija. Zapravo: ako igra u kontinutetu i ima povjerenje trenera (a morao bi imati jer tu razmišljanja ni ne smije biti) onda su golovi uvijek dolazili k’o plimni val.

Dudu, majstor. Trebalo bi ga na Euru imati među ‘Vatrenima’. Jer…

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: EURO 2016 - Hrvatska reprezentacija
PostPostano: 15 svi 2016, 10:59 
Offline

Pridružen/a: 16 ožu 2010, 21:38
Postovi: 4368
Nevidim problem sa stoperima... Corluku svi podcjenjuju a ostali su ok cesto zaboravimo da Stoperi netrebaju biti tehnicari nego ubojice.
Gledajte kakvim stoperima je Leicester osvojio PL. Mislim prica o Leicesteru je sva cudna. Jod kad bi ipak igrao Lovren (nevjerujem) sta fali tandemu Corluka - Lovren ?? Mene vise brinu bekovi lijevo nemamo nikog a desno je Srna vec zahrdao jedino ako dadne Vrsaljku da igra ali nevjeerujem da neko smije maknit Srnu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: EURO 2016 - Hrvatska reprezentacija
PostPostano: 15 svi 2016, 11:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 36010
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Ćorluka najvjerovatnije ide u Bayern, koji bi to bio stoperski par Ćorluka-Lovren, bokovi Srna-Vrsaljko, to bi bila strava zadnja linija.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: EURO 2016 - Hrvatska reprezentacija
PostPostano: 15 svi 2016, 11:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58798
Lokacija: DAZP HQ
Ministry of Sound je napisao/la:
dudu je napisao/la:

nije ovo optimističan scenarij, otpimističan bi bio da odigramo na nivou renomea naših najboljih igrača i rutinski dođemo do četvrtfinala.

pesimizma ne nedostaje, nikad slabiji interes za reprezentaciju, vjerojatno mlaka atmosfera na tribinama, očajne igre u zadnjim prijateljskim utakmicama gdje su nam i Mađari uzeli loptu i nismo mogli pošteno sastaviti tri pasa cijelo poluvrijeme.


Nemam više neka očekivanja s obzirom da nismo baš naviknuti na uspjehe a mislim da su i ljudi uvidjeli da ovo nije neki fantasy football u kojem igre dobivaju zvučna imena nego kompaktne i uigrane ekipe (što nikada nismo bili izuzev možda 2007-2008).

Ja ću biti prezadovoljan osminom finala (nije pila naopako), nego realna očekivanja. Četvrtfinale nije nemoguće ali mislim da ne možemo dobiti bilo koju veliku ekipu u knock-out situaciji.

No, sve to na stranu, iznimno sam zadovoljan i zahvalan što nam ova reprezentacija već 20-ak godina poklanja jedan poseban osjećaji veliki gušt skoro svakog drugog ljeta.


po igračkoj kvaliteti je veliki jaz između nas s jedne strane i Turaka i Čeha s druge strane, naravno u našu korist, ali to što veliš, ne igraju imena, nego tim. bit će šteta ako ova generacije ne odigra barem jedan veliki turnir, ostat će samo prolaznici.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: EURO 2016 - Hrvatska reprezentacija
PostPostano: 15 svi 2016, 11:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58798
Lokacija: DAZP HQ
VUKsaJUGA je napisao/la:
Nevidim problem sa stoperima... Corluku svi podcjenjuju a ostali su ok cesto zaboravimo da Stoperi netrebaju biti tehnicari nego ubojice.
Gledajte kakvim stoperima je Leicester osvojio PL. Mislim prica o Leicesteru je sva cudna. Jod kad bi ipak igrao Lovren (nevjerujem) sta fali tandemu Corluka - Lovren ?? Mene vise brinu bekovi lijevo nemamo nikog a desno je Srna vec zahrdao jedino ako dadne Vrsaljku da igra ali nevjeerujem da neko smije maknit Srnu.


nema problema sa stoperima ako smo kompletni, dapače, Čarli, Lovren, Vida i Jedvaj su respektabilna 4-orka. međutim, ako nema Lovrena upada Schifo, a to je već veliko unazađivanje kvalitete.

Vrsaljko će krpiti lijevog beka loše, gledali smo to u Brazilu, čovjek je desni bek i samo to može igrati.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: EURO 2016 - Hrvatska reprezentacija
PostPostano: 15 svi 2016, 11:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 36010
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Vodit će Strinića, stvarno šteta za Pivarića, taj lijevi bek nam je stalno ahilova peta.
Sutra izlazi Čačićev popis pa ćemo vidjeti s čime ćemo raspolagati na Euru.

Izbornik priznao: 'Razmišljam o Eduardu'

Ponedjeljak je “dan D”, izbornik Ante Čačić objavljuje popis reprezentativaca za Europsko prvenstvo u Francuskoj. Iako je manje-više sve poznato i ne mogu se očekivati veća iznenađenja, ipak se s nestrpljenjem čeka Čačićeva završna riječ. Može li se ipak dogoditi nešto što nikome nije palo napamet, može li iz Hiltona poletjeti neka neočekivana pozivnica?

Nećemo, naravno, ništa prejudicirati, ali nije zabranjeno špekulirati ako ta špekulacija ima podlogu. Kao da je mnogima promaklo, a većina vjerojatno i ne zna, Ante Čačić je već dva puta bio u Ukrajini i dva puta je razgovarao s - Eduardom da Silvom! To nam je ispijajući jutarnju subotnju kavicu potvrdio i sam izbornik koji je pozorno pratio Eduardove igre u Ukrajini, a njegov je moto uvijek isti:.

“Pod nacionalni nogometni barjak želim zvati sve ono najbolje što Hrvatska ima”.

Zato taj prvi razgovor s Eduardom nije bio točka na “i”. Čačić je opet otputovao u Ukrajinu, jasno, razgovarao je s kapetanom Darijom Srnom, ali se opet sastao i s Eduardom. Bez obzira na onaj prvi razgovor, želio se uvjeriti kako “diše” Dudu.

Nanovo ćemo ponoviti, nije ga nagovarao da se predomisli s obzirom na to da se oprostio, ali u dugom razgovoru pozorno je ispipavao bilo sjajnog golgetera. Zanimljivo, nakon tog drugog razgovora, Eduardo nije druženje s izbornikom završio rečenicom:

“Ja sam se već oprostio!”

Jučer nam je izbornik sasvim otvoreno kazao.

- Eduardo mi je bio u razmišljanjima, Eduardo mi je u razmišljanju, Eduardo je itekako živ igrač!

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: EURO 2016 - Hrvatska reprezentacija
PostPostano: 15 svi 2016, 11:26 
Offline

Pridružen/a: 01 sij 2015, 21:05
Postovi: 2993
Ministry of Sound je napisao/la:
dudu je napisao/la:
potencijal Hrvatske je strašan, imamo širinu, kombinaciju mladosti i iskustva, ali ne dodaju li tome fanatizam i nacionalni ponos ništa od svega.


Pravo pitanje je - daj konkretne primjere i predviđanja zašto će ova reprezentacija igrati radikalno drukčije (i bolje) od one sa SP 2014.

Tada u Brazilu, Hrvatsku je tek preuzeo Niko Kovač koji se nije snašao. Prije toga vodio ju je onaj diletant Štimac koji je zbog loših rezultata Hrvatsku otjerao iz liste top 10 zemalja. Čačić barem za razliku do te dvojice ima iskustvo kao trener. Klima je također drugačija jer je Europljanima teško trčati po tropskoj klimi. Treba im mnogo vremena da se priviknu. Tu još trebamo uzeti u obzir sudački lobby koji nas redovito kradu. Još uvijek je u sjećanju onaj Nišikori koji je dosudio nepostojeći penal Brazilu.

Ipak, ovo je EURO. Na zadnjem EURU 2012. u grupi smo bili sa finalistima Italijom i Španjolskom u grupi. Od Španjolske smo bili pokradeni. Sada imamo znatno lakše protivnike.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: EURO 2016 - Hrvatska reprezentacija
PostPostano: 15 svi 2016, 11:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
De više sa tom hebenom klimom. Njemci, Italijani i Francuzi stalno u polufinalu i finalu.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: EURO 2016 - Hrvatska reprezentacija
PostPostano: 15 svi 2016, 11:39 
Offline

Pridružen/a: 01 sij 2015, 21:05
Postovi: 2993
BBC je napisao/la:
De više sa tom hebenom klimom. Njemci, Italijani i Francuzi stalno u polufinalu i finalu.

Pa sada u Brazilu sve europske reprezentacije s iznimkom Njemačke su podbacile. Španjolska nije ni prošla u knock out fazu. Itallija i Engleska nisu također prošle grupu već ih je Costa Rica, čini mi se izbacila.

No, ipak više se bojim sudačkog lobbyja koji realno uvijek podcjenjuju hrvatsku nogometnu repku pa favoriziraju repke sa imenima. To se vidi isto tako što dobivamo prevelike kazne zbog navijača dok druge za isti incident dobivaju manje. No, ajde nije tema sada.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: EURO 2016 - Hrvatska reprezentacija
PostPostano: 15 svi 2016, 11:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Kao i uvijek sa HR reprezentacijom može biti svakako. Ali tako je i sa drugim reprezentacijama. Sami Englezi imaju oscilacija sa svojom da polude od toga. Sad se malo ustabilili.
Ovaj selektor je za sad pokazao dobar posao.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: EURO 2016 - Hrvatska reprezentacija
PostPostano: 15 svi 2016, 14:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 lis 2010, 13:26
Postovi: 6887
Lokacija: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
Ministry of Sound je napisao/la:
S obzirom da je ovo isti sustav natjecanja ko i SP zaključno sa SP 1994, sjeća li se ko minimalnog broja bodova da bi se prošlo sa 3 mjesta?

Evo pogledao sam SP 1990 i vidim da su sve trećeplasirane ekipe imale samo 3 boda. Na SP 1994 pak 3 boda nije bilo dovoljno (dvije ekipe sa po 6 i dvije sa po 4 su prošle dalje).

4 boda iz susreta sa Češkom i Turskom bi trebalo biti dovoljnu za osminu finala. Ako ne pobijedimo Tursku na otvaranju, nismo se baš proslavili u utakmicama gdje se mora pobijediti.


prema dosadašnjim iskustvima sa ovakvim sustavom natjecanja,4 boda iz skupine su dovoljna za prolaz u 90 posto slučajeva,a bitnu ulogu igra i gol razlika koja bi trebala biti pozitivna...
sa 3 boda bi se već trebalo misliti i gledati u ostale trećeplasirane reprezentacije,kombinirati i strepiti do zadnje utakmice...
sve to naravno pod uvjetom da budemo trećeplasirani minimalno u svojoj skupini jer je 1994. Norveška imala 4 boda,ali je završila na zadnjem mjestu u skupini zbog najmanjeg broja postignutih pogodaka i ispala, a sve repke su imale 4 boda i gol razliku 0.

_________________
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

Glas za HDZ jeste glas za Voju Stanimirovića.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: EURO 2016 - Hrvatska reprezentacija
PostPostano: 16 svi 2016, 11:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 36010
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
OVO JE POPIS 27 VATRENIH ZA EURO

Čačić pozvao čak šest dinamovaca, pogledajte izbornikovu listu!

slika

Izbornik hrvatske nogometne reprezentacije Ante Čačić u ponedjeljak je objavio popis kandidata za predstojeće Europsko prvenstvo u Francuskoj.

Na popisu se nalazi 27 imena, no na EURO će putovati 23 igrača, a rok za prijavu završnog popisa je 31. svibnja.

Okupljanje reprezentacije je 20. svibnja u Zagrebu, dan kasnije 'vatreni' će trenirati na stadionu Maksimir, a od 22. do 26. svibnja slijedi prvi dio priprema u Sv. Martinu na Muri.

U petak, 27. svibnja hrvatska vrsta će imati prvu pripremnu utakmicu protiv Moldavije u Koprivnici, a od ponedjeljka 30. svibnja slijedi drugi dio priprema u Rovinju. Pripreme završavaju 4. lipnja prijateljskom utakmicom protiv San Marina na riječkoj Rujevici.

Zbog klupskih obveza prvi dio priprema propustit će Luka Modrić, Mateo Kovačić, Mario Mandžukić, Darijo Srna i Ivan Rakitić. Luka i Mateo s Real Madridom 28. svibnja imaju finale Lige prvaka i priključit će se reprezentaciji 2. lipnja, Rakitića, Mandžukića i Srnu očekuju finala nacionalnih kupova i oni će se reprezentaciji priključiti 29. svibnja.

Reprezentacija u svoju francusku bazu u Deauvilleu kreće 7. lipnja iz Zagreba.

Prvi nastup na EP-u hrvatska reprezentacija će imati 12. lipnja na pariškom Parku Prinčeva protiv Turske. Pet dana kasnije u Saint Etienneu će odmjeriti snage protiv Češke, a posljednji nastup u skupini D će imati 21. lipnja u Bordeauxu.


Ovo je popis 27 igrača koje je na presici objavio izbornik Ante Čačić:

VRATARI: Danijel Subašić (Monaco), Lovro Kalinić (Rijeka), Ivan Vargić (Rijeka), Dominik Livaković (Zagreb)

OBRANA: Darijo Srna (Šahtar), Šime Vrsaljko (Sassuolo), Vedran Ćorluka (Lokomotiv), Gordon Schildenfeld (Dinamo Zagreb), Tin Jedvaj (Bayer Leverkusen), Domagoj Vida (Dynamo Kijev), Ivan Strinić (Napoli), Duje Ćaleta Car (Red Bull Salzburg)

VEZA: Luka Modrić (Real Madrid), Ivan Rakitić (Barcelona), Ivan Perišić (Inter) Marcelo Brozović (Inter), Mateo Kovačić (Real Madrid), Milan Badelj (Fiorentina), Ante Ćorić (Dinamo Zagreb), Marko Rog (Dinamo Zagreb), Domagoj Antolić (Dinamo Zagreb), Alen Halilović (Sporting Gijon)

NAPADAČI: Mario Mandžukić (Juventus), Nikola Kalinić (Fiorentina), Marko Pjaca (Dinamo Zagreb), Andrej Kramarić (Leicester/Hoffenheim), Duje Čop (Malaga)

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: EURO 2016 - Hrvatska reprezentacija
PostPostano: 16 svi 2016, 12:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 36010
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
slika

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1219 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 49  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 13 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO