HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 20 tra 2024, 00:57.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 3882 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60 ... 156  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Hrvatska nogometna reprezentacija
PostPostano: 29 ruj 2014, 08:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Već sam odgovorio sam sebi na to pitanje jer smo pronašli onaj članak iz Max-a koji je precizirao da je iz KS. No, Hrgota je već pozvan u švedsku repku, samo ne znam je li još odigrao u službenoj utakmici.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska nogometna reprezentacija
PostPostano: 29 ruj 2014, 12:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35314
Lokacija: Gl. grad regije
Kranjčar je jako smršavio, napokon. I nije više "svinja debela", tako da ga se moglo koristiti i za više od 30 minuta.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska nogometna reprezentacija
PostPostano: 29 ruj 2014, 14:31 
Offline

Pridružen/a: 16 ožu 2010, 21:38
Postovi: 4368
Hrgota bi radije igrao za Hrvatsku nego za Svedsku, ali jos ga niko nije pozvao !


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska nogometna reprezentacija
PostPostano: 29 ruj 2014, 15:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 20:35
Postovi: 13034
Lokacija: Zagreb
Junuz Djipalo je napisao/la:
Kranjčar je jako smršavio, napokon. I nije više "svinja debela", tako da ga se moglo koristiti i za više od 30 minuta.

Nije nam potrebno da ugra više, kvalitetan vezni red ionako imamo. S drzge strane, Kranjačar ne trči, on je kao igrač piteza, a ako Kovač nešto mrti onda je to kada se ne trči.

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska nogometna reprezentacija
PostPostano: 11 lis 2014, 14:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
http://www.vecernji.hr/nogomet/jelavic-po-dolasku-u-vukovar-napustio-reprezentaciju-966544

http://www.caportal.info/web/index.php/sport/item/285-capljinac-nikica-jelavic-se-oprostio-od-hrvatske-reprezentacije

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska nogometna reprezentacija
PostPostano: 11 lis 2014, 14:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Pozitivna stvar. Pazi nešto, Kovač ga nikad sam ne bi poslao doma.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska nogometna reprezentacija
PostPostano: 11 lis 2014, 14:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Šteta jer svaki odlazak smanjuje širinu reprezentacije. No dobit je možda ta što će Kramarić dobiti više prilika.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska nogometna reprezentacija
PostPostano: 11 lis 2014, 14:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Besmisleno je držati igrača koji u tuđoj polukontri stalno trči do suca. Igraju sa 10 igrača. Ako ima problema sa živcima HNS nije prava ustanova.
A i bez toga nije Bog zna što pokazivao na terenu.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska nogometna reprezentacija
PostPostano: 11 lis 2014, 16:17 
Offline

Pridružen/a: 30 sij 2012, 17:47
Postovi: 4042
Sad sam pogledao komentare na Večernjaku, prestrašno. Brainwashed Hrvati valjaju fraze naučene od nepismenih sportskih komentatora iz 90-ih, "reprezentacija svetinja", "sveti dres", "nacionalna vrsta :smajl025 mora biti ispred svega"... Seljačka patetika.

Nikici sretno u daljnjoj karijeri, šteta što je otišao, mada ni meni ne bi bio prvi izbor u napadu. Možda se vrati kad se stanje u reprezentaciji i hrvatskom nogometu normalizira.

_________________
(*_*)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska nogometna reprezentacija
PostPostano: 12 lis 2014, 07:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
slika

slika

slika

slika

slika

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska nogometna reprezentacija
PostPostano: 12 lis 2014, 14:37 
Offline

Pridružen/a: 16 ožu 2010, 21:38
Postovi: 4368
Jako losa vijest sto je Nikica otisao, po meni drugi napadac mozda on i Olic djele to mjesto ali Ola ima 34 godine.
Sa pravom se ljuti Nikica pa nije on balavac da ga trener tijekom utakmice salje tri puta na zagrijavanje.
U ostalom da napisem malo nesto i Niki Kovacu. radovao sam se kad je postao izbornik ali da se ja pitam sad bi mu dao otkaz i ako je pobjedio Maltu i Bugarsku. Spomenute pobjede su najmanje njegove zasluge nego razlika u kvaliteti, njegova je zasluga neucinkovitost Moridca i Rakitica u repki, njegova je zasluga da Malta nije primila 5 komada i njegova je zasluga sto sam drugo poluvrijeme protiv Bugarske moro se onoliko znojit i bojat da neprimimo gol i ako je Hrvatska za 2 klase bolja.
Malta se kuci napada sa 2 napadaca ! Zasto je protiv Bugarske napravio tek jednu zamjenu i to u drugom poluvremenu ?
Zasto se gura formacija 4-2-3-1 kad mi nemamo krilne igrace koji imaju brzinu za te zadatke kao sto su to Bale, Robben, Ribery, Alexis Sanchez, itd itd itd da ne nabrajam. Jedini koji odgovara tom profilu igraca je Ivan Perisic ali onda se pitam ko da igra to na drugoj strani (vecinom se gura Ola ali to su mu najlosije utakmice kad igra tu) a gdje su zamjene?
Kovac je promasaj a stvarno sam mnogo oceikvao od njega.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska nogometna reprezentacija
PostPostano: 13 lis 2014, 13:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
Ozračje je narušeno
Bunt u reprezentaciji: Niko nema takta, igrači sve više negoduju!
slika
Njemački dril: Niko ne shvaća da takva stega prema igračima kod kockastih ne prolazi

Lakonski je, nekako olako, Niko Kovač prešao preko odlaska Nikice Jelavića.

– Hvala mu za sve što je dao reprezentaciji Hrvatske. Želim mu sreću u životu – kazao je izbornik.

I okrenuo se na drugu stranu. Naravno, to je čista slika za javnost, Niko Kovač nemirno spava već dulje vrijeme. Vidi se to i po njegovu grču na licu. Odlazak Jelavića samo mu je dodatna potvrda da nešto ne radi kako treba. Kovač je u velikim problemima, koji nisu započeli sada, nisu ni odlaskom Vukojevića i Eduarda. Još otkako je preuzeo reprezentaciju, nije našao pravu kemiju s igračima, među kojima ima dosta onih kojima je bio kapetan. Tada je, što je sasvim logično, bio drukčiji, znao se izboriti i da se nakon večere može popiti čaša vina.

Previše analiza i sastanaka

No, Kovač izbornik dao je drukčiji tonalitet, odaslao je muziku koja ne godi igračima. Često se znamo hvaliti kako ti mladići igraju u ponajboljim svjetskim klubovima, svi imaju masne ugovore koje odrađuju bez pogovora. U svojim klubovima pod stalnim su drilom i kada dođu u reprezentaciju, žele opušteni ritam, žele drukčiji odnos. Naš forte godinama je bilo zajedništvo, borba za Hrvatsku, ostavljanje srca na terenu. Ali, uz prijateljski odnos, obiteljski, drukčiji od onog u drugim reprezentacijama. A Kovač im je ponudio njemačku disciplinu, stalne analize, česte sastanke... I ta stalna uspoređivanja s Njemačkom, toga je svima preko glave. Hrvatske je uvijek bila najbolja kad je bila svoja. Nikada nećemo biti Nijemci, to Kovač mora shvatiti.

– Uvjerio sam se tisuću puta, a nisam glup, koliko je složeno i kompleksno voditi reprezentaciju. Sve to skupa nije nimalo jednostavno, ima milijun detalja na koje treba paziti i koje treba ukomponirati – kaže nam jedan od funkcionara, koji je bio niz godina uz reprezentaciju.

Još se prepričava kako naši na pripremama za SP u Brazilu nisu smjeli nosom proviriti iz kampa. Navodno je u jednom trenutku Mario Mandžukić nazvao prijatelja iz Bayerna Bastiana Schweinsteigera, a razgovor nam je prepričan.

– Daj, reci mi što se kod vas radi, imate li slobodnog vremena – pitao je Mandžo.

– Tu su nam supruge i djevojke, imamo ritam treninga, obveznog vremena, a u slobodno vrijeme smo s njima – odgovorio mu je njemački reprezentativac.

Naravno, Mandžukić se uhvatio za glavu. Ali, bilo je vrijeme SP-a, nije trebalo dizati glas.

Uskoro je uslijedila Kovačeva packa o trkačkim mogućnostima, koja nije dobro sjela među igračima. "Moji dečki", kako im tepa Kovač, bez obzira na to što takvog odnosa nema i ta poštapalica igračima također ide na živce, samo su pognuli glave i mrmljali između sebe: Još jednom im je izbornik javno očitao lekciju. Još gore je dočekana izjava o društvenim mrežama.

– Igrači uopće ne razgovaraju, svi su na Facebooku, Instagramu, Twitteru. Nabiju slušalice i u svom su svijetu – kazao je Kovač.

Nedostatak komunikacije

Naravno, to je sasvim drukčije. U reprezentaciji vlada prijateljstvo, druženja, igrači su, barem oni stariji, stalno na liniji i kada nema reprezentativnih utakmica... Srna, Mandžukić, Olić, Modrić, Ćorluka... Uostalom, navodno je Jelavić reprezentaciju želio napustiti još prije utakmice s Bugarskom, pa su ga baš prijatelji Srna, Olić i Mandžukić nagovorili da ne ode.

Taj nedostatak komunikacije najviše je izražen kod izbornika, kao da je on na Fejsu... Vukojević i Eduardo otišli su zbog njega i odnosa, Pletikosa je to učinio na gospodski način. Sada je stijeg napustio Jelavić. Nema opravdanja za taj potez, za Hrvatsku se mora igrati, jer ne igra se za izbornika. Mogao je to napraviti na drukčiji način, ali i Kovač je mogao i morao to spriječiti. Ako nije znao što se sprema, onda nešto ne štima. Došlo je vrijeme da Niko Kovač porazgovara sam sa sobom, zapita se u čemu je problem, griješi li u čemu... Srećom, prema svim informacijama iz tabora reprezentacije, Jelavićev odlazak je tek pojedinačna reakcija, nema govora o nekakvoj pobuni ili slično. No, nastavi li izbornik ovako, onda je samo pitanje kad će se i to dogoditi. Sve je dobro dok ima rezultata...

http://www.vecernji.hr/nogomet/bunt-u-r ... uju-966701

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska nogometna reprezentacija
PostPostano: 13 lis 2014, 16:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35999
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Nešto ne štima u repki to je evidentno još od SP u Brazilu ali nadam se da će barem ovi mlađi večeras povući da prvi put otvorimo kvalifikacije sa 9 bodova i gotovo osiguramo put u Francusku.
Šteta za Jelevića uvijek dobro dođe i jedan takav balvan u napadu, kako je pošlo uskoro u repki neće biti nikoga starijeg od 30 godina.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska nogometna reprezentacija
PostPostano: 13 lis 2014, 21:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Onaj nas prolaz kontra Islanda raste na vrijednosti. Evo ih tuku Nizozemsku, i na prvom su mjestu grupe ispred Ceske i Nizozemske sa 100% ucinkom.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska nogometna reprezentacija
PostPostano: 13 lis 2014, 22:01 
Offline

Pridružen/a: 16 ožu 2010, 21:38
Postovi: 4368
Neko ce rec "samo Azerbajdzan" ali ne slazem se. Ovo je a svaku pohvalu bilo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska nogometna reprezentacija
PostPostano: 14 lis 2014, 13:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
Citat:
A da je bio u Gradskom vrtu, svjedočio bi još jednoj nevjerojatnoj sinergiji navijača i reprezentativaca, identičnoj onoj prošlogodišnjoj kada je Štimac ovdje vodio vatrene protiv Walesa. Da, Osijek je za reprezentaciju Meka, oaza privrženosti i tolerancije, lječilište od bolnih zagrebačkih zvižduka, melem za uši Modriću i društvu. Hrvatska je deveti put gostovala u Osijeku, u prosjeku je ovdje gleda 15.731 gledatelj i u pravilu gotovo uvijek pobjeđuje. Devet utakmica, sedam čistih pobjeda, dva remija. Uz neponovljivo ozračje na tribinama, potporu kakvu vatreni nemaju nigdje u Hrvatskoj.

Dakle, i ovo je putokaz, ovaj grad i ova regija zaslužuju i više od jedne utakmice po kvalifikacijskom ciklusu. Pitajte igrače, nema im većega gušta nego istrčati u Gradskom vrtu.


Večernji.

Prava je šteta da se u Osijeku ne napravi pravi stadion i da tamo mogu igrati.

Zagreb, sa odnosom kakav je, ne zaslužuje da se skoro sve igra na Maksimiru.

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska nogometna reprezentacija
PostPostano: 14 lis 2014, 14:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 20:35
Postovi: 13034
Lokacija: Zagreb
Zanimljivo da se nigdje ne spominju ustaški povici i pjesme, kojih je bilo u nezanemarivoj količini. Inače se to vuče danima.

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska nogometna reprezentacija
PostPostano: 14 lis 2014, 14:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
Spominje se upravo u tom tekstu ali taj dio nisam htio kopirati.

Za dom!

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska nogometna reprezentacija
PostPostano: 14 lis 2014, 14:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 20:35
Postovi: 13034
Lokacija: Zagreb
doc je napisao/la:
Spominje se upravo u tom tekstu ali taj dio nisam htio kopirati.

Za dom!

Da, upravo sam vidio. Večernji gori od Jutarnjeg i Indexa :kava

U Osijeku je uvijek najbolja atmosfera, nije ni u Rijeci loša, no kantrida odgovara bunkeraškim ekipama. Na Gradskom vrtu smo i u prošlom ciklusu odigrali najbolju utakmicu, protiv Walesa, koja je isto tako mogla završiti ovakvim potopom, no nije bilo sreće.

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska nogometna reprezentacija
PostPostano: 14 lis 2014, 14:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
Ma Slavonija je potpuno nešto drugo što se pozitive tiče glede repke. Baš ono pozitivna atmosfera.

Oni su najviše od svih zaslužili domaćinstvo.

Rijeka je počela sa izgradnjom stadiona. Bilo bi dobro ako bi se u Osijeku mogao izgraditi novi stadion koji sasvim sigurno ne bi bio skup kao Maksimir ili obnova Poljuda.

I repka bi mogla tamo igrati. Ako im odgovara, a odgovara.

Mi Zagrepčani smo razmaženi i otrovni i nema smisla da kvarimo atmosferu ako su drugi bolji domaćini.

A možda kad ne bude svaka u Zagrebu i mi promjenimo pristup.

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska nogometna reprezentacija
PostPostano: 14 lis 2014, 15:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
Žao mi je i zbog Splita jer su njih baš bezobrazno ignorirali što je stvorilo otpor i inat.

Ali da nam Poljud ne leži, ne leži.

Ne znam zašto.

Po meni repka treba odigrati barem jednu tekmu u ciklusu na nekoliko različitih stadiona.

Glupo je da se sve gura u Zagreb. I drugi gradovi u Hrvatskoj zaslužuju vidjeti repku.

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska nogometna reprezentacija
PostPostano: 14 lis 2014, 19:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
Ćorluka: U reprezentaciji nema nikakvog bunta. Atmosfera je odlična
slika

Vedran Ćorluka je nakon visoke pobjede nad Azerbejdžanom u Osijeku poručio da je atmosfera u reprezentaciji odlična.

- Iskreno, smetaju nas i ovi neki novinski napisi u kojima se piše da atmosfera u reprezentaciji nije dobra. Ljudi, to nema nikakve veze s istinom! U ovoj reprezentaciji nema nikakvog bunta ili nezadovoljstva, to su sve ipak isforsirane priče. Naše zajedništvo pokazali smo i protiv Azerbajdžana, na terenu smo bili prava ekipa, vjerujem da ćemo takvi biti i dalje - rekao je Ćorluka za Goal pa najavio utakmicu s Italijom:

- Uh, bit će to veliki gušt za sve nas, pravi derbi ove skupine. Siguran sam da će u Milanu biti pun stadion, ali i mnogo naših navijača. A znate i sami da smo u takvim situacijama najjači. Tu trebamo pokazati koliko zapravo vrijedimo. Italija će nam sigurno biti dobar test u koji srećom ulazimo s maksimalnim učinkom, pa će nam možda biti i nešto lakše igrati. No, svi se veselimo i s nestrpljenjem iščekujemo taj dvoboj.

http://www.vecernji.hr/nogomet/corluka- ... cna-967102

Nadam se da je tako.

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska nogometna reprezentacija
PostPostano: 14 lis 2014, 23:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2010, 22:57
Postovi: 2546
volvoks je napisao/la:
Zanimljivo da se nigdje ne spominju ustaški povici i pjesme, kojih je bilo u nezanemarivoj količini. Inače se to vuče danima.


koje?

_________________
...naši zadržavaju po koju usamljenu zgradu, kao: "Hrvatski dom", hotel "Kalin", jedna zgrada u Gaju... Sva vojska u potpunom okruženju. Takvo nešto ne bih ni ja baba rasporedila.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska nogometna reprezentacija
PostPostano: 15 lis 2014, 10:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 17:27
Postovi: 6018
Lokacija: Generalni konzulat HR HB za Slavoniju i Baranju
pagan je napisao/la:
koje?

ZDS, "Evo zore, evo dana..." i sl.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska nogometna reprezentacija
PostPostano: 15 lis 2014, 11:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2010, 22:57
Postovi: 2546
ako mislis na poklic ZDS, nije ustaska stvar

_________________
...naši zadržavaju po koju usamljenu zgradu, kao: "Hrvatski dom", hotel "Kalin", jedna zgrada u Gaju... Sva vojska u potpunom okruženju. Takvo nešto ne bih ni ja baba rasporedila.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 3882 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60 ... 156  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 31 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO