HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 24 tra 2024, 20:01.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 532 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 22  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Premijer liga - sezona 2015/2016
PostPostano: 01 stu 2015, 10:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 lis 2014, 09:58
Postovi: 2352
Lokacija: Република Српска/Republika Srpska
Odlicna analiza i sto je porazavajuce - nevjerovatno dobro oslikava stanje u fudbalu u RS

_________________
Za dobar zivot nije rodjen svako


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Premijer liga - sezona 2015/2016
PostPostano: 01 stu 2015, 12:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
VUKsaJUGA je napisao/la:
Ministry of Sound je napisao/la:

Dobro, to je taksativno nabrajanje prednosti i nedostataka ali bez tvog zaključka koji je efekt jači.

Je li nepostojanje neke Marsonije u prvom rangu znači da neki talent neće uspjeti, neće biti primjećen? Ili da hoće, ali da se neće htjeti preseliti iz Slavonskog Broda s 16 godina?

Što se tiče derbija, i tu može doći do zasićenja, inače bi mogli reći, a zašto ne lika s 6 klubova koja se igra šestokružno (nije toliko ludo s obzirom da imaš i Lige za Prvaka u Škotskoj i mislim Belgiji).


Pa odluci ti sta je bolje ?
Po izkustvu iz Austrije ALI i Hrvatske, koja je ipak bliza BiH smanjenje lige donosi napredak lige i klubova jer dovodi do koncentracije kvalitete i kao sto sam reko do koncentracije novca.
Pogledaj to ovako... 6 Klubova ispada, u tih 6 klubova imas 2 dobra igraca i 9 drvosjeca koji nemaju veze sa nogometom.
sad ispadne tih 6 klubova, ali ta 2 igraca (x6) ce da uzme onda jedan klub koji onda ima super team. Naravno da nece svi 12 igraca otic u taj jedan team ali valjda shvacas sta ocu rec. U BiH Premijer ligi imas dovoljno kvalitetni igraca za desetak klubova ali ako te igrace podjelis na 16, gdje naravno neki klubovi opet dobiju vise ti igraca a neki manje, onda pate i klubovi i liga.

Za momka od 16 godina koji se seli iz Marsonije zbog nogometa... Naravno da oce ali ko ce to da financira ? Moze ako ce prec da igra za Dinamo. Osijek jedva uspije da placa stanarinu igracima iz prvog tima a kako da plati za neke omladince ?
A ta Marsonija kad igra u drugoj ligi koja je slabija naravno da ce se igraci tu manje razvit.

@kiler u hrvatskoj imas 10 klubova i igra se cetverokruzno, znaci imas 36 kola u prvenstvu.
Trokruzno je neregularno jer onda igramo 2 put kod mene i jednom kod tebe sto donosi neku prednost meni.


A zašto bih ja odlučivao, ta nisam ja vrhovni autoritet.

To o raspodjeli novca ne pije nužno vode, jer ako taj argument dijeljenja iste love na manji broj klubova dovedeš do apsurda, onda zašto ne smanjiti ligu na 2 kluba? Pa valjda i oni koji plaćaju za TV prava između ostalog žele vidjeti ligu koja je regionalno reprezentativna, s velikim brojem gradova koje mogu ponuditi oglašavačima?

Općenito, koliko god se mi igrali s brojem klubova itd ne može se liga otrgnuti od općeg gospodarskog i društvenog stanja.

Istina, ima par šupačkih država s par dobrih klubova koje drže milijarderski tajkuni, ali ne znam koliko je postojanje takvih likova (gdje par oligarha kontroliraju cijelu ekonomiju) pozitivno za društvo.

Imala je i BiH tu fazu gdje su se lokalni moćnici natjecali i gradili instant klubove zbog prestiža. No, to je bio novac koji je otuđen od cijele zajednice, i preusmjeren u ugovore za igrače sa strane (umjesto da je potrošen u lokalnu infrastrukturu i npr školstvo). Na svu sreću, mnogi u Hercegovini su se okanili ćorava posla.

Jedino dugoročno rješenje je ustrojenje vrhunske omladinske škole i prepuštanje proizvodnji i trgovanju igračima. Ali ukoliko je moguće, imati dovoljno stabilnu financijsku konstrukciju da se može preuzeti rizik i mlađeg igrača zadržati barem godinu dvije dulje, kako bi se (kokošarski) transfer od 200.000 EUR pretvorio u 1.000.000 ili više. To je jedino realno u bh. uvjetima, i ako bi se dobro radilo, za 5-10 godina bi se mogao stvoriti klub koji bi bio negdje kvalitete gornjeg doma HNL-a.

Apropos BH Premier Lige, iz nje se može naučiti dosta. Npr. u Hrvatskoj i Srbiji lamentiraju nad monopoliziranjem uspjeha od strane dva (ili čak samo jednog kluba) i zamišljaju scenarije kako bi liga bila super kad bi talent bio malo ravnomjernije raspodijeljen. Pa mogli su komotno zaviriti u BiH gdje smo u zadnjih 15-ak godina imali 10-ak različitih prvaka (neki od njih tavore u drugoj ligi) kako bi vidjeli da to i nije baš tako super.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Premijer liga - sezona 2015/2016
PostPostano: 01 stu 2015, 13:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
Svejedno ne mislim da je problem BiH nemonopoliziranje uspjeha.
To s monopoliziranjem je komunistički princip, ako nemamo para da sve dovedemo u red, napravićemo jedan grad koji će cijediti cijeli zemlju/jedan klub koji će cijediti sav fudbal... vi imate taj Dinamo koji igra LŠ, koliko je od toga koristi vidjela liga?

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Premijer liga - sezona 2015/2016
PostPostano: 01 stu 2015, 13:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Pa to ti kažem - u BiH nema te dominacije 1 ili 2 kluba na koju se žale u Hrvatskoj i Srbiji kao korijen problema u njihovim ligama, i opet ništa. Da postoji korelacije između neizvjesnosti lige i gledatelja na stadionima, Premijer Liga bi bila daleko najposjećenija u EX-YU. Čak uz neizvjesnost ima i dozu nacionalnih tenzija (koji bi navodno trebali povećati gledanost), pa opet ništa.

Možda se čak može zaključiti da je Premijer Liga malo siromašniji preview neke Balkanske Lige.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Premijer liga - sezona 2015/2016
PostPostano: 01 stu 2015, 14:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
Mislim da si i sam gore spomenuo da se ne mogu stvari svoditi na jedan faktor.

Nije problem HR ili SR lige što ima 1 ili 2 jaka kluba već to što ih nema više. Ujednačenost bh. lige je ujednačenost u nekvalitetu i nezanimljivosti. Nezanimljivo je i jedno i drugo.

Dalje, ubijeđen sam da zanimljivost lige zavisi od marketinga. Često utakmica škotske, danske, holandske... pa i njemačke, španske ili italijanske lige bude dosadna kao i neka domaća. Ali vidiš stadion pun li polupun, masa se loži, dolazi, jer imaju taj osjećaj, tu kulturu, da je fudbalska utakmica događaj a ne samo kad Mesi izdribla šeasnestoricu ili kad neko slomije nogu. Fudbal je nekad privlačio gledaoce sam od sebe, i danas ima toga, ali to je jako malo. Imaš gomilu ljudi koji znaju šta je fudbal ali nemaju naviku da jednom u 15 dana dignu dupe i odu na stadion.

Posjeta ne zavisi samo od kvaliteta fudbala, već od izgrađene navike koja mora neprestano da se održava. Baš ono što se uvijek priča, kad u Englesku dođe cijela porodica na stadion kao događaj, mama tata, braco i seka, i svak ima ili kapu ili šal ili dres ...

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Premijer liga - sezona 2015/2016
PostPostano: 01 stu 2015, 14:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 lis 2014, 09:58
Postovi: 2352
Lokacija: Република Српска/Republika Srpska
Da bi stvorili jaci osjecaj pripadnosti stadionu i klubu kao gledaoci, potrebno je ostvariti kontinuitet u uspjesnom radu. Toga u BiH nema i to je ocigledno. Drugi problem su katastrofalne skole fudbala. Treci problem je neuredjena vlasnicka struktura u klubovima (generalno gledano). Mozda i najveci problem su zakonski okviri koji uredjuju ovu oblast (finansiranje, reklamiranje, zakon o sportu ...).l

_________________
Za dobar zivot nije rodjen svako


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Premijer liga - sezona 2015/2016
PostPostano: 01 stu 2015, 14:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Problem s ligama koje si spomenuo je broj stanovnika. Ako je u svakoj državi 2% populacije spremno otići odgledati utakmice prvog i drugog ranga, to ti u Engleskoj daje 1.2 milijuna gledatelja (podijeli to na 10 tekmi u Premiershipu i 12 u Championshipu, i eto te taman na njihovom prosjeku) a u BiH 60.000 (podijeli na 1 i 2 ligu, i to je tu negdje...pogotovo kada uzmeš u obzir stadione u raspadanju).

Evo, baš gledam jaku Portugalsku ligu, 13 klubova od 18 u prvoj ligi imaju posjećenost između 1 i 5 tisuća gledatelja.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Premijer liga - sezona 2015/2016
PostPostano: 01 stu 2015, 15:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 lis 2014, 09:58
Postovi: 2352
Lokacija: Република Српска/Republika Srpska
Sarajevo dobi Slobodu 1:0
U vrhu se zaguzvalo. Razlika izmedju prvog i petog na tabeli samo 5 bodova. Ako nista drugo, zanimljivo je gledati tabelu, ma koliko to jadno zvucalo.

_________________
Za dobar zivot nije rodjen svako


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Premijer liga - sezona 2015/2016
PostPostano: 01 stu 2015, 15:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
Ministry of Sound je napisao/la:
Problem s ligama koje si spomenuo je broj stanovnika. Ako je u svakoj državi 2% populacije spremno otići odgledati utakmice prvog i drugog ranga, to ti u Engleskoj daje 1.2 milijuna gledatelja (podijeli to na 10 tekmi u Premiershipu i 12 u Championshipu, i eto te taman na njihovom prosjeku) a u BiH 60.000 (podijeli na 1 i 2 ligu, i to je tu negdje...pogotovo kada uzmeš u obzir stadione u raspadanju).

Evo, baš gledam jaku Portugalsku ligu, 13 klubova od 18 u prvoj ligi imaju posjećenost između 1 i 5 tisuća gledatelja.


U Italiji 75% navijača navija za pet klubova.
http://gazzettaworld.gazzetta.it/featur ... resh_ce-cp

Lako je moguće da Portugal pati od istog problema, gomila klubova bez identiteta. U Engleskoj je to puno ujednačenije:
http://www.statbunker.com/competitions/ ... omp_id=481

Možda 2% jeste ta cifra, ali nemam utisak da je u BiH urađeno sve što je moguće da se popularišu i sport i klubovi. Uglavnom se to svodi na igračke nekolicine likova iz uprave koji ne samo da ne teže da uključe što više ljudi već vole da imaju što manje svjedoka.

A toliki su idioti da nemaju ni sajt, ni prodaju suvenira, ni organizovane navijače tj navijačke klubove niti su u stanju da odštampaju program utakmice recimo....

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Premijer liga - sezona 2015/2016
PostPostano: 01 stu 2015, 15:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 lis 2014, 09:58
Postovi: 2352
Lokacija: Република Српска/Republika Srpska
Citat:
Posjeta u desetom kolu BHT Premijer lige BiH:

Sarajevo – Slavija 5.000
Drina – Sloboda 1.300
Zvijezda – Vitez 600
Velež – Radnik 500
Mladost – Zrinjski 300
Čelik – Olimpic 400
Borac – Željezničar 4.000
Travnik – Široki Brijeg 500


Prvih 6 kola:

Citat:
Do sada je u šest kola odigrano ukupno 48 utakmica Premijer lige. Tih 48 utakmica je posmatralo 85 450 gledalaca, prema zvaničnim podacima N/FS Bosne i Hercegovine. U prosjeku to je 1,780 gledalaca po utakmici.

Najmanje gledalaca bilo je na posljednjem meču prije prvenstvene pauze, Olimpic-Radnik. Prema podatku iz Saveza utakmicu na stadionu Asim Ferhatović Hase je pratilo 150 gledalaca. Isti stadion dao je i najveću posjetu ove sezone. Domaćin je, naravno, bilo Sarajevo, i u meču četvrtog kola protiv Zrinjskog na tribinama koševskog stadiona bilo je 7000 gledalaca.

Ujedno, ta utakmica Sarajeva i Zrinjskog, iz 4. kola BH Telekom Premijer lige je i jedina utakmica u dosadašnjem dijelu sezone u kojoj je bilo više od 5000 gledalaca na tribinama. SA druge strane, najviše puta na tribinama je bilo između 1000 i 2000 gledalaca, trinaest puta, dok je jednu utakmicu manje gledalo između 500 i 1000 gledalaca.

Gledano po klubovima, najveću posjetu ima FK Sarajevo. “Bordo” tim je na Koševu gledalo 17,500, ili u prosjeku 4,375 gledalaca po utakmici. Iza njih je najveći rival, sarajevski Željezničar. “Plave” je na Grbavici gledalo u prosjeku 3, 500 gledalaca po utakmici. Na drugoj strani te tabele je ubjedljivo posljednji Olimpic sa prosjekom od 250 gledalaca po utakmici. Treba reći da je Olimpic do sada utakmice igrao na dva stadiona. Prvu protiv Čelika na SRC “Slavija” u Istočnom Sarajevu, dok je protiv Slavije i Radnika domaćin bio na stadionu “Asim Ferhatović Hase”. Mjesto ispred njih je upravo Slavija sa 583 gledaoca u prosjeku po utakmici.
Generalno, posjeta na bosanskohercegovačkim stadionima godinama nije na nivou kao u zemljama regiona. Mnogi su mišljenja da će Liga 12 od sljedeće sezone doprinjeti povećanju broja gledalaca na stadionu, ali da li je zapravo tako ?

_________________
Za dobar zivot nije rodjen svako


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Premijer liga - sezona 2015/2016
PostPostano: 01 stu 2015, 15:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Metemma je napisao/la:
Ministry of Sound je napisao/la:
Problem s ligama koje si spomenuo je broj stanovnika. Ako je u svakoj državi 2% populacije spremno otići odgledati utakmice prvog i drugog ranga, to ti u Engleskoj daje 1.2 milijuna gledatelja (podijeli to na 10 tekmi u Premiershipu i 12 u Championshipu, i eto te taman na njihovom prosjeku) a u BiH 60.000 (podijeli na 1 i 2 ligu, i to je tu negdje...pogotovo kada uzmeš u obzir stadione u raspadanju).

Evo, baš gledam jaku Portugalsku ligu, 13 klubova od 18 u prvoj ligi imaju posjećenost između 1 i 5 tisuća gledatelja.


U Italiji 75% navijača navija za pet klubova.
http://gazzettaworld.gazzetta.it/featur ... resh_ce-cp

Lako je moguće da Portugal pati od istog problema, gomila klubova bez identiteta. U Engleskoj je to puno ujednačenije:
http://www.statbunker.com/competitions/ ... omp_id=481

Možda 2% jeste ta cifra, ali nemam utisak da je u BiH urađeno sve što je moguće da se popularišu i sport i klubovi. Uglavnom se to svodi na igračke nekolicine likova iz uprave koji ne samo da ne teže da uključe što više ljudi već vole da imaju što manje svjedoka.

A toliki su idioti da nemaju ni sajt, ni prodaju suvenira, ni organizovane navijače tj navijačke klubove niti su u stanju da odštampaju program utakmice recimo....


Ne znam koliko je uspjeh engleskog Premiershipa rezultat djelovanja samog vodstva lige, a koliko kumulativni efekt marketinga klubova poput 2 Manchestera, Chelsea, Liverpoola, Arsenala itd.

S obzirom da preferiram rješenja koja su oprobana drugdje, mislim da se trik krije u traženju primjera klubova koji u slabim ligama imaju dobru posjećenost i dobar marketing, i pokušati primjeniti njihovu formulu. Na ovim prostorima na pamet padaju Hajduk i Crvena Zvezda, ali opet ne znam koliko od toga je brend građen zadnjih 50 godina, a koliko je riječ o nečemu dobrom što klubovi trenutno rade.

Opet ne zna, gdje tražiti primjere. Imamo zemlje koje su populacijski slične našim prostorima (Portugal, Belgija, Škotska, Austrija, Grčka), ali opet neuporedivo ekonomski jače (izuzev možda Grčke ali njih drži inercija i tajkuni), tako da je npr kopirati neke inicijative Celtica ili Club Bruggea besmisleno. Ne znam, ima li nekih svijetlih primjera u Češkoj, Slovačkoj, Bugarskoj, Mađarskoj?

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Premijer liga - sezona 2015/2016
PostPostano: 01 stu 2015, 15:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Evo, kome se daju tražiti svjetli primjeri, ja ih ne pronađoh nigdje:

http://www.european-football-statistics.co.uk/attn.htm

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Premijer liga - sezona 2015/2016
PostPostano: 01 stu 2015, 15:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 lis 2014, 09:58
Postovi: 2352
Lokacija: Република Српска/Republika Srpska
Kompletirano 14. kolo:

Rudar - Zeljo 1:0
Slavija - Vitez 0:1
Sarajevo - Sloboda 1:0

slika

Raspored do zimske pauze:

slika

Lista 10 najboljih strijelaca:

slika

_________________
Za dobar zivot nije rodjen svako


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Premijer liga - sezona 2015/2016
PostPostano: 01 stu 2015, 15:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
Jebalo majku, na dvije utakmice ne odem i desi se raspad sistema...

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Premijer liga - sezona 2015/2016
PostPostano: 01 stu 2015, 15:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 lis 2014, 09:58
Postovi: 2352
Lokacija: Република Српска/Republika Srpska
Boga mi, Slavija do zime ima "zanimljiv" raspored

_________________
Za dobar zivot nije rodjen svako


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Premijer liga - sezona 2015/2016
PostPostano: 01 stu 2015, 15:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
Ministry of Sound je napisao/la:
Ne znam koliko je uspjeh engleskog Premiershipa rezultat djelovanja samog vodstva lige, a koliko kumulativni efekt marketinga klubova poput 2 Manchestera, Chelsea, Liverpoola, Arsenala itd.

S obzirom da preferiram rješenja koja su oprobana drugdje, mislim da se trik krije u traženju primjera klubova koji u slabim ligama imaju dobru posjećenost i dobar marketing, i pokušati primjeniti njihovu formulu. Na ovim prostorima na pamet padaju Hajduk i Crvena Zvezda, ali opet ne znam koliko od toga je brend građen zadnjih 50 godina, a koliko je riječ o nečemu dobrom što klubovi trenutno rade.

Opet ne zna, gdje tražiti primjere. Imamo zemlje koje su populacijski slične našim prostorima (Portugal, Belgija, Škotska, Austrija, Grčka), ali opet neuporedivo ekonomski jače (izuzev možda Grčke ali njih drži inercija i tajkuni), tako da je npr kopirati neke inicijative Celtica ili Club Bruggea besmisleno. Ne znam, ima li nekih svijetlih primjera u Češkoj, Slovačkoj, Bugarskoj, Mađarskoj?


Mora da ima uticaja i rad lige kao korporacije, ne znam detalje ali ne vjerujem da se baš poklopilo slučajno da 20 klubova dobro radi. To je potrebno i kod nas, organizacije odozgo, jer je bespredmetno čekati da se svi u svakom klubu sjete svega.

Ne znam za slične primjere drugdje, ne znam ni koliko je potrebno baš tražiti neki pa preslikati sve, trebalo bi sastaviti neku listu potrebnih poteza uzetih otamo i ovamo.

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Premijer liga - sezona 2015/2016
PostPostano: 01 stu 2015, 15:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
boksnamnik je napisao/la:
Boga mi, Slavija do zime ima "zanimljiv" raspored


Igra svak sa svakim, kući i na strani.

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Premijer liga - sezona 2015/2016
PostPostano: 01 stu 2015, 19:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 lis 2014, 09:58
Postovi: 2352
Lokacija: Република Српска/Republika Srpska





_________________
Za dobar zivot nije rodjen svako


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Premijer liga - sezona 2015/2016
PostPostano: 01 stu 2015, 19:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 lis 2014, 09:58
Postovi: 2352
Lokacija: Република Српска/Republika Srpska





_________________
Za dobar zivot nije rodjen svako


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Premijer liga - sezona 2015/2016
PostPostano: 01 stu 2015, 20:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 36050
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Zrinja opet preuzeo vrh :zrinjski

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Premijer liga - sezona 2015/2016
PostPostano: 01 stu 2015, 21:51 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23319
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Mogo bi se Željo boriti za opstanak ove godine. Šta su utakmica do sada izgubili.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Premijer liga - sezona 2015/2016
PostPostano: 01 stu 2015, 21:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58884
Lokacija: DAZP HQ
Jel ima šanse da dogodine imamo 4 hrvatska prvoligaša?

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Premijer liga - sezona 2015/2016
PostPostano: 01 stu 2015, 22:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 lis 2014, 09:58
Postovi: 2352
Lokacija: Република Српска/Republika Srpska
Pa imate, realno.
Zrinjski i Siroki se podrazumjevaju. NK Vitez da izbori opstanak (trenutno je na dobrom putu) i da Capljina ili Orasje udju iz Federalne lige (dobro stoje tamo).

_________________
Za dobar zivot nije rodjen svako


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Premijer liga - sezona 2015/2016
PostPostano: 01 stu 2015, 23:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2012, 23:31
Postovi: 1384
Lokacija: Hercegovina
Metalleghe BSI je također hrvatski klub, zvao se NK Maestral Jajce i onda je u klub ušla talijanska kompanija i klub je promijenio ime...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Premijer liga - sezona 2015/2016
PostPostano: 01 stu 2015, 23:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
Fakat glupo ime...

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 532 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 22  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 19 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO