HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 16:26.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 167 post(ov)a ] 
Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sljedeća

Regionalna nogometna liga?
Za 50%  50%  [ 28 ]
Protiv 50%  50%  [ 28 ]
Ukupno glasova : 56
Autor/ica Poruka
 Naslov: Regionalna nogometna liga
PostPostano: 14 srp 2009, 12:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 14:48
Postovi: 3302
Lokacija: Lost Continent of Mu
Jeste li za ili protiv, i zašto ste tog mišljenja?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Regionalna nogometna liga
PostPostano: 14 srp 2009, 12:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 17:27
Postovi: 6018
Lokacija: Generalni konzulat HR HB za Slavoniju i Baranju
Apsolutno protiv. Imamo svoju državu i svoju ligu (hrvatsku), kakva je takva je, draža mi je od bilo kakvih regionalnih liga i sličnih gluposti.
Imamo sličan primjer u košarci koji je po meni posve upropastio hrvatsku košarku i potpuno je promašen potez.
Druga stvar kod nogometa je pitanje gostovanja, skupog osiguranja utakmica i nereda koji bi nadrasli sve dosadašnje i doveli vjerojatno do smrtnih slučajeva.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Regionalna nogometna liga
PostPostano: 14 srp 2009, 12:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 14:48
Postovi: 3302
Lokacija: Lost Continent of Mu
Pessimus dux je napisao/la:
Apsolutno protiv. Imamo svoju državu i svoju ligu (hrvatsku), kakva je takva je, draža mi je od bilo kakvih regionalnih liga i sličnih gluposti.
Imamo sličan primjer u košarci koji je po meni posve upropastio hrvatsku košarku i potpuno je promašen potez.
Druga stvar kod nogometa je pitanje gostovanja, skupog osiguranja utakmica i nereda koji bi nadrasli sve dosadašnje i doveli vjerojatno do smrtnih slučajeva.


Ja sam na skroz drugoj liniji: Što se tiče košarkaške NLB lige, ne bi se složio da je hrvatska košarka upropaštena njom, upravo suprotno. Igrači više napreduju u njoj, konkurencija je bolja, i privlači više publike(Zadar recimo ima pun Višnjik protiv Partizana, Zvezde i naravno Cibone, što je puno veća zarada nego tekme protiv kojekakvih klubva iz raznih zabiti diljem Hrvatske). Također, od iduće sezone još 2 kluba iz regionalne lige idu u kvalifikacije za Euroligu, znači i veća je prohodnost ka eurokupovima. Dokaz da je regionalna košarkaška liga korisna stvar je i to da i Rusi kreću u organizaciju regionalne košarkaške lige.

Glede nogometa, također posjeta na stadionima bi bila drastično bolja, konkurencija jača, zarada od sponzora veća, a i veća bi bila prohodnost ka eurokupovima. Negativna je strana huliganizam, ali ionako imamo nerede non stop, čak i na tekmama gdje gostujućih navijača nema, diljem Ex Yu. Uz dobru organizaciju, nema šanse da bi bilo nekih većih problema.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Regionalna nogometna liga
PostPostano: 14 srp 2009, 13:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 17:27
Postovi: 6018
Lokacija: Generalni konzulat HR HB za Slavoniju i Baranju
Cort0 Maltese je napisao/la:
Ja sam na skroz drugoj liniji: Što se tiče košarkaške NLB lige, ne bi se složio da je hrvatska košarka upropaštena njom, upravo suprotno. Igrači više napreduju u njoj, konkurencija je bolja, i privlači više publike(Zadar recimo ima pun Višnjik protiv Partizana, Zvezde i naravno Cibone, što je puno veća zarada nego tekme protiv kojekakvih klubva iz raznih zabiti diljem Hrvatske).

Ja bih rekao da hrvatska košarka definitivno jest upropaštena njome, a to pokazuju i rezultati, kako klubova, tako i reprezentacije. Uzeo si Zadar kao specifičan primjer. Pogledaj Split ili Cibonu.
Osim toga, 4-5 hrvatskih klubova stvorilo je monopol nad hrvatskom klupskom košarkom, ostali klubovi stagniraju ili se gase, odnosno pretvaraju se u potpuni amaterizam. Kad se samo sjetim da je moj Osijek sredinom devedesetih bio četvrtoplasirani i izborio tadašnji Kup Koraća, koja je to euforija i puna dvorana bila. Uz to se gotovo ravnopravno mogao nositi kod kuće sa svim klubovima. Rijeka je također imala jedno vrijeme dobar klub, zatim Šibenik...Danas ništa od toga, a ni u skoroj budućnosti.
Cort0 Maltese je napisao/la:
Glede nogometa, također posjeta na stadionima bi bila drastično bolja, konkurencija jača, zarada od sponzora veća, a i veća bi bila prohodnost ka eurokupovima. Negativna je strana huliganizam, ali ionako imamo nerede non stop, čak i na tekmama gdje gostujućih navijača nema, diljem Ex Yu. Uz dobru organizaciju, nema šanse da bi bilo nekih većih problema.

Ne vjerujem baš da bi posjeta bila drastično bolja. Prve dvije sezone još možda, i to u međusobnim ogledima tzv. "velike četvorke", ali kasnije bi i tu opao interes, a posebice na manjim utakmicama. Ne vjerujem da bi organizacija mogla biti takva da se spriječe neredi i incidenti većih razmjera, preskupo bi to bilo.
Uglavnom, još jednom, u svakom slučaju mi je draža hrvatska liga, kakva je da je, od bilo kakvih regionalnih liga, iako ima i dio istine u onom što si napisao. :palacgore1


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Regionalna nogometna liga
PostPostano: 14 srp 2009, 13:46 
Offline

Pridružen/a: 05 svi 2009, 19:46
Postovi: 1701
Lokacija: Tamo gdje viori crven-bijeli plavi!
Regionalna liga bi bila dobra za veliku 4 te još par solidnih klubova,ali u globalu bi štetila svim ostalim klubovima.
Slažem se da Cortom da su sadašnje lige u ex yu preslabe i da nema dovoljno konkurencije za napredak.Ali ni regionalna liga nije idealno riješenje,čak donosi i više negativnih stvari nego pozitivnih.

Ako ćemo riskirat propast Osijeka,Rijeke,Zadra,Širokog... radi uspjeha Dinama i Hajduka,onda stvarno ne znam... :neznam

_________________
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Regionalna nogometna liga
PostPostano: 14 srp 2009, 14:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 14:48
Postovi: 3302
Lokacija: Lost Continent of Mu
Pessimus dux je napisao/la:
Ja bih rekao da hrvatska košarka definitivno jest upropaštena njome, a to pokazuju i rezultati, kako klubova, tako i reprezentacije. Uzeo si Zadar kao specifičan primjer. Pogledaj Split ili Cibonu.
Osim toga, 4-5 hrvatskih klubova stvorilo je monopol nad hrvatskom klupskom košarkom, ostali klubovi stagniraju ili se gase, odnosno pretvaraju se u potpuni amaterizam. Kad se samo sjetim da je moj Osijek sredinom devedesetih bio četvrtoplasirani i izborio tadašnji Kup Koraća, koja je to euforija i puna dvorana bila. Uz to se gotovo ravnopravno mogao nositi kod kuće sa svim klubovima. Rijeka je također imala jedno vrijeme dobar klub, zatim Šibenik...Danas ništa od toga, a ni u skoroj budućnosti.


Problem Splita i Cibone je to što imaju lošu politiku dovođenja igrača, previše se oslanjaju na strance i nema kontinuiteta po pitanju strategije i trenera. I svaki klub koji složi dobru ekipu može ući u regionalnu ligu, eto sad je Cedevita prvi put ušla.

Pessimus dux je napisao/la:
Ne vjerujem baš da bi posjeta bila drastično bolja. Prve dvije sezone još možda, i to u međusobnim ogledima tzv. "velike četvorke", ali kasnije bi i tu opao interes, a posebice na manjim utakmicama. Ne vjerujem da bi organizacija mogla biti takva da se spriječe neredi i incidenti većih razmjera, preskupo bi to bilo.
Uglavnom, još jednom, u svakom slučaju mi je draža hrvatska liga, kakva je da je, od bilo kakvih regionalnih liga, iako ima i dio istine u onom što si napisao. :palacgore1

Ima tu više toga od samo međusobne četvorke, oni bi bilo nosioci naravno, ali i ostali klubovi bi profitirali. Osijek i Rijeka bi uz Dinamo i Hajduk predstavljali Hrvatsku u regionalnoj ligi, definitivno, a ovi ostali klubovi u Hrvatskoj ionako nemaju kapaciteta da nešto naprave, možda jedino Varteks i Cibalija još. Svi ti klubovi koji bi igrali regionalnu bi imali puno više zarade, jer nije isto kad Osijeku u goste dođe Međimurje i kad mu dođe Vojvodina. Na svim utakmicama bi bila vrlo dobra posjeta, ne samo na utakmicama velike četvorke, a klubovi velike četvorke bi protiv bilo kojeg kluba iz te lige imali preko 20 000 posjetu. A to odmah privlači i jače sponzore. Glede nereda, vidjeli smo gostovanje Hajduka u Podgorici, gdje je bilo nešto incidenata, ali ništa više nego kad Hajduk ide u goste recimo Osijeku ili Rijeci. Vidjeli smo i najgoru moguću sliku, na utakmici Zrinjskog i Partizana, ali tu je problem u tome što su navijači bili na istoj tribini. Znači ipak bi morali stadioni zadovoljavati neke uvjete, da prostor za gostujuće navijače bude odijeljen od ostatka tribina, bilo da je riječ o zasebnoj tribini ili o kavezu na tribinama. Gostovanje Zvezde u Zaprešiću je recimo odrađeno zadovoljavajuće, bez nekih ekscesnih situacija, dokaz da se može kad se ima volja.

Meni je HNL dosadna, više ni derbiji nemaju neku draž, zbog niske kvalitete nogometa, koja je prouzrokovana slabom konkurencijom tokom sezone.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Regionalna nogometna liga
PostPostano: 14 srp 2009, 14:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 14:48
Postovi: 3302
Lokacija: Lost Continent of Mu
Samo jako! je napisao/la:
Regionalna liga bi bila dobra za veliku 4 te još par solidnih klubova,ali u globalu bi štetila svim ostalim klubovima.
Slažem se da Cortom da su sadašnje lige u ex yu preslabe i da nema dovoljno konkurencije za napredak.Ali ni regionalna liga nije idealno riješenje,čak donosi i više negativnih stvari nego pozitivnih.

Ako ćemo riskirat propast Osijeka,Rijeke,Zadra,Širokog... radi uspjeha Dinama i Hajduka,onda stvarno ne znam... :neznam


Osijek i Rijeka bi igrali tu regionalnu ligu, a i Široki zavisno od plasmana u ligi BiH.
Liga ne bi štetila nikome, jer se ne bi ugasila domaća prvenstva. Znači svi oni klubovi iz kojekavih zabiti bi i dalje imali svoje utakmice sa Dinamom i Hajdukom, ali bi i Dinamo i Hajduk, pa i Rijeka i Osijek imali utakmice na kojima će ipak moći zaraditi, što objketivno gledano i nije moguće protiv Međimurja, Pule, Croatia Sesveta i Inter Zaprešića. :kava


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Regionalna nogometna liga
PostPostano: 14 srp 2009, 18:11 
Offline

Pridružen/a: 05 svi 2009, 19:46
Postovi: 1701
Lokacija: Tamo gdje viori crven-bijeli plavi!
Da ali bi se svi sponzori preselili u tu regionalnu ligu,dok bi nacionalna prvensva postala amaterska.

_________________
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Regionalna nogometna liga
PostPostano: 14 srp 2009, 18:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 17:27
Postovi: 6018
Lokacija: Generalni konzulat HR HB za Slavoniju i Baranju
Samo jako! je napisao/la:
Da ali bi se svi sponzori preselili u tu regionalnu ligu,dok bi nacionalna prvensva postala amaterska.

:palacgore1 Apsolutno, eto prvi primjer košarke gdje se sve svelo na četiri-pet klubova, a ostalo je totalni amaterizam.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Regionalna nogometna liga
PostPostano: 14 srp 2009, 18:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 14:48
Postovi: 3302
Lokacija: Lost Continent of Mu
Samo jako! je napisao/la:
Da ali bi se svi sponzori preselili u tu regionalnu ligu,dok bi nacionalna prvensva postala amaterska.

Ne bi mogla biti amaterska ako bi ti klubovi koji igraju regionalnu i dalje igrali u njima. Zapravo bi to povećalo ulaganja u timove onih koji imaju ambiciju da uđu u regionalnu ligu. A oni koji nemaju nikakve ambicije nisu ni vrijedni da ostali ispaštaju zbog njih. Je li važnije za hrvatski nogomet da Dinamo, Hajduk, Osijek, Rijeka i možda još neki klub budu jaki i stabilni i da ne ovise o prodaji igrača kako bi preživjeli, ili da Inter Zaprešić i Pula budu profesionalni klubovi? :neznam Kad bi bilo recimo 4-5 jakih stabilnih klobuva u 1. HNL-u, onda bi i ti klubovi bili lokomotiva čitave lige, pa bi se i u HNL-u povećala konkurencija i kvaliteta nogometa, te bi bilo više prostora i za napredak ostalih. Jedno vuče drugo za sobom. A kvalitetniji i bolje posjećeni HNL bi privlačio više sponzora od ovakvog 1. HNL-a kakav jest. :kava


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Regionalna nogometna liga
PostPostano: 14 srp 2009, 18:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 14:48
Postovi: 3302
Lokacija: Lost Continent of Mu
Pessimus dux je napisao/la:
Samo jako! je napisao/la:
Da ali bi se svi sponzori preselili u tu regionalnu ligu,dok bi nacionalna prvensva postala amaterska.

:palacgore1 Apsolutno, eto prvi primjer košarke gdje se sve svelo na četiri-pet klubova, a ostalo je totalni amaterizam.


Pa ne može Hrvatska koja je mala zemlja imati 10 ozbiljnih košarkaških klubova, to nema ni velika i bogata Rusija ili Grčka.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Regionalna nogometna liga
PostPostano: 14 srp 2009, 18:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 17:27
Postovi: 6018
Lokacija: Generalni konzulat HR HB za Slavoniju i Baranju
Cort0 Maltese je napisao/la:
Pessimus dux je napisao/la:
:palacgore1 Apsolutno, eto prvi primjer košarke gdje se sve svelo na četiri-pet klubova, a ostalo je totalni amaterizam.


Pa ne može Hrvatska koja je mala zemlja imati 10 ozbiljnih košarkaških klubova, to nema ni velika i bogata Rusija ili Grčka.

Pročitaj ponovno onaj prvi upis koji sam napisao na tu tematiku. :biceovodobro
Ne znam jel namjerno krivo interpretiraš ono što pišem ili jednostavno imaš problem sa shvaćanjem onoga što sam napisao. Ne radi se o tome da treba imati 10 ozbiljnih košarkaških klubova, ne znam odakle ti te nebuloze. Radi se o tome da su istih 4-5 klubova stvorili monopol nad hrvatskom klupskom košarkom, a ostalo se pretvorilo u totalni amaterizam. Hrvatska košarkaška liga početkom i sredinom devedesetih bila je nešto posve drugo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Regionalna nogometna liga
PostPostano: 14 srp 2009, 18:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 17:27
Postovi: 6018
Lokacija: Generalni konzulat HR HB za Slavoniju i Baranju
Cort0 Maltese je napisao/la:
Meni je HNL dosadna, više ni derbiji nemaju neku draž, zbog niske kvalitete nogometa, koja je prouzrokovana slabom konkurencijom tokom sezone.

Tebe HNL ne bi ni trebala previše zanimati, ionako navijaš za klub koji se ne natječe u HNL. :evotigana


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Regionalna nogometna liga
PostPostano: 14 srp 2009, 19:07 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23208
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Koji bi bili kriteriji za ulazak u regionalnu ligu? Ne može se uzeti samo plasman u zadnjoj sezoni. Morali bi barem zadnjih desetak godina uzeti za prosjek.

Kako bi timovi igrali paralelno domaća prvenstva?

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Regionalna nogometna liga
PostPostano: 14 srp 2009, 21:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 14:48
Postovi: 3302
Lokacija: Lost Continent of Mu
lider30 je napisao/la:
Koji bi bili kriteriji za ulazak u regionalnu ligu? Ne može se uzeti samo plasman u zadnjoj sezoni. Morali bi barem zadnjih desetak godina uzeti za prosjek.

Kako bi timovi igrali paralelno domaća prvenstva?

Igralo bi se srijeda-subota, kao što se igra svugdje gdje se nogomet shvaća ozbiljno.
Najbolje bi bilo kad bi se podijelile pozivnice klubovima za prvu sezonu, a za drugu da se neki kriteriji daju. :kava


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Regionalna nogometna liga
PostPostano: 14 srp 2009, 21:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 14:48
Postovi: 3302
Lokacija: Lost Continent of Mu
Pessimus dux je napisao/la:
Cort0 Maltese je napisao/la:

Pa ne može Hrvatska koja je mala zemlja imati 10 ozbiljnih košarkaških klubova, to nema ni velika i bogata Rusija ili Grčka.

Pročitaj ponovno onaj prvi upis koji sam napisao na tu tematiku. :biceovodobro
Ne znam jel namjerno krivo interpretiraš ono što pišem ili jednostavno imaš problem sa shvaćanjem onoga što sam napisao. Ne radi se o tome da treba imati 10 ozbiljnih košarkaških klubova, ne znam odakle ti te nebuloze. Radi se o tome da su istih 4-5 klubova stvorili monopol nad hrvatskom klupskom košarkom, a ostalo se pretvorilo u totalni amaterizam. Hrvatska košarkaška liga početkom i sredinom devedesetih bila je nešto posve drugo.

Ako se ne varam u većini zemalja postoji monopol nekolicine klubova nad klupskom košarkom, i bez regionalne lige. :kava


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Regionalna nogometna liga
PostPostano: 14 srp 2009, 23:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 17:27
Postovi: 6018
Lokacija: Generalni konzulat HR HB za Slavoniju i Baranju
Cort0 Maltese je napisao/la:
Ako se ne varam u većini zemalja postoji monopol nekolicine klubova nad klupskom košarkom, i bez regionalne lige. :kava

I u onima u kojim postoji, postoji relativan, ne apsolutan kao ovdje, niti su ostali klubovi amaterski.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Regionalna nogometna liga
PostPostano: 15 srp 2009, 07:26 
Offline

Pridružen/a: 29 lip 2009, 06:58
Postovi: 144
Lokacija: Capital
Za . Od jedne kvalitetene lige je napravljeno 6 nekvalitetnih liga . Sada bi napravili samo obratno . 5 klubova iz Srbije , 4 iz Hrvatske , 3 iz Bosne , 2 iz Slovenije i po jedan iz Crne Gore i Makedonije . Vrlo kvalitetna Liga 16 :pepam

_________________
FK Željezničar


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Regionalna nogometna liga
PostPostano: 15 srp 2009, 09:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 14:48
Postovi: 3302
Lokacija: Lost Continent of Mu
since1921 je napisao/la:
Za . Od jedne kvalitetene lige je napravljeno 6 nekvalitetnih liga . Sada bi napravili samo obratno . 5 klubova iz Srbije , 4 iz Hrvatske , 3 iz Bosne , 2 iz Slovenije i po jedan iz Crne Gore i Makedonije . Vrlo kvalitetna Liga 16 :pepam


Ja bi Hrvatskoj i Bosni po još 1 klub dao.
Da bude 5 Srbija i Hrvatska, 4 BiH, 2 Slovenija i po 1 CG i MKD. :biceovodobro


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Regionalna nogometna liga
PostPostano: 15 srp 2009, 13:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 15:17
Postovi: 3884
Lokacija: Nanya Lakes
Ja sam glasao "ZA". Znam da smo se borili za hrvatsku državu i za svoju ligu, znam da su Partizan i Zvezda u onoj državi bili privilegirali, ALI...

...nije uopće slučajno da se ponovni uzlet hrvatske košarkaške repke desio par godina nakon početka Jadranske lige. Glavni nositelji igre repke (Popović, Ukić, Planinić i Tomas) su stasali upravo u jadranskoj ligi gdje su uz kontinuitet jakih utakmica i neprijateljske atmosfere jednostavno dostigli jedan visok nivo.

Žao mi je manjih sredina, no ne može hrvatska repka niti elitni klubovi biti taoci želje svakog lokalnog moćnika da ima prvoligaški tim i da im u goste dolazi Dinamo i Hajduk. Uostalom, vjerujem da bi se igralo tempom srijeda-subota, pa bi nacionalno prvenstvo i dalje bilo važno, i motivacija manjim klubovima da daju sve od sebe da se dokopaju regionalne lige. Talenti bi se proizvodili i u manjim sredinama, baš kao u doba Juge.

Naravno, prvih par godina treba svakako zabraniti organizirana gostovanja navijačkih grupa jer nitko ne želi žrtve i materijalne štete.

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Regionalna nogometna liga
PostPostano: 15 srp 2009, 14:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 14:48
Postovi: 3302
Lokacija: Lost Continent of Mu
RajvoSa je napisao/la:
Ja sam glasao "ZA". Znam da smo se borili za hrvatsku državu i za svoju ligu, znam da su Partizan i Zvezda u onoj državi bili privilegirali, ALI...

...nije uopće slučajno da se ponovni uzlet hrvatske košarkaške repke desio par godina nakon početka Jadranske lige. Glavni nositelji igre repke (Popović, Ukić, Planinić i Tomas) su stasali upravo u jadranskoj ligi gdje su uz kontinuitet jakih utakmica i neprijateljske atmosfere jednostavno dostigli jedan visok nivo.

Žao mi je manjih sredina, no ne može hrvatska repka niti elitni klubovi biti taoci želje svakog lokalnog moćnika da ima prvoligaški tim i da im u goste dolazi Dinamo i Hajduk. Uostalom, vjerujem da bi se igralo tempom srijeda-subota, pa bi nacionalno prvenstvo i dalje bilo važno, i motivacija manjim klubovima da daju sve od sebe da se dokopaju regionalne lige. Talenti bi se proizvodili i u manjim sredinama, baš kao u doba Juge.

Naravno, prvih par godina treba svakako zabraniti organizirana gostovanja navijačkih grupa jer nitko ne želi žrtve i materijalne štete.


Sve potpisujem, osim ovog zadnjeg. Nogomet nije košarka pa da navijači ne odu u goste, čak i u košarci se događalo da dođu "undercover". Tko bi spriječio Boyse da bodre Dinamo u Beogradu ili Delije da bodre Zvezdu u Zagrebu, to je neizvedivo. Kad bi se zabranilo, onda bi bilo dosta tih gostovanja navijača u vlastitom aranžmanu umjesto organizirano, i to bi još i doprinijelo incidentima, jer policija ne bi u tom slučaju bila u mogućnosti da spriječi nerede, pošto ne bi mogla spriječiti kontakt između domaćih i gostujućih navijača. :kava


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Regionalna nogometna liga
PostPostano: 15 srp 2009, 14:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 15:17
Postovi: 3884
Lokacija: Nanya Lakes
Cort0 Maltese je napisao/la:
RajvoSa je napisao/la:
Ja sam glasao "ZA". Znam da smo se borili za hrvatsku državu i za svoju ligu, znam da su Partizan i Zvezda u onoj državi bili privilegirali, ALI...

...nije uopće slučajno da se ponovni uzlet hrvatske košarkaške repke desio par godina nakon početka Jadranske lige. Glavni nositelji igre repke (Popović, Ukić, Planinić i Tomas) su stasali upravo u jadranskoj ligi gdje su uz kontinuitet jakih utakmica i neprijateljske atmosfere jednostavno dostigli jedan visok nivo.

Žao mi je manjih sredina, no ne može hrvatska repka niti elitni klubovi biti taoci želje svakog lokalnog moćnika da ima prvoligaški tim i da im u goste dolazi Dinamo i Hajduk. Uostalom, vjerujem da bi se igralo tempom srijeda-subota, pa bi nacionalno prvenstvo i dalje bilo važno, i motivacija manjim klubovima da daju sve od sebe da se dokopaju regionalne lige. Talenti bi se proizvodili i u manjim sredinama, baš kao u doba Juge.

Naravno, prvih par godina treba svakako zabraniti organizirana gostovanja navijačkih grupa jer nitko ne želi žrtve i materijalne štete.


Sve potpisujem, osim ovog zadnjeg. Nogomet nije košarka pa da navijači ne odu u goste, čak i u košarci se događalo da dođu "undercover". Tko bi spriječio Boyse da bodre Dinamo u Beogradu ili Delije da bodre Zvezdu u Zagrebu, to je neizvedivo. Kad bi se zabranilo, onda bi bilo dosta tih gostovanja navijača u vlastitom aranžmanu umjesto organizirano, i to bi još i doprinijelo incidentima, jer policija ne bi u tom slučaju bila u mogućnosti da spriječi nerede, pošto ne bi mogla spriječiti kontakt između domaćih i gostujućih navijača. :kava


A pravo dobro su spriječili sukobe u Mostaru? Nemoj precjenjivati naše pajkane.....ja ne bih dozvolio ništa masovno.

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Regionalna nogometna liga
PostPostano: 15 srp 2009, 15:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 14:48
Postovi: 3302
Lokacija: Lost Continent of Mu
RajvoSa je napisao/la:
Cort0 Maltese je napisao/la:

Sve potpisujem, osim ovog zadnjeg. Nogomet nije košarka pa da navijači ne odu u goste, čak i u košarci se događalo da dođu "undercover". Tko bi spriječio Boyse da bodre Dinamo u Beogradu ili Delije da bodre Zvezdu u Zagrebu, to je neizvedivo. Kad bi se zabranilo, onda bi bilo dosta tih gostovanja navijača u vlastitom aranžmanu umjesto organizirano, i to bi još i doprinijelo incidentima, jer policija ne bi u tom slučaju bila u mogućnosti da spriječi nerede, pošto ne bi mogla spriječiti kontakt između domaćih i gostujućih navijača. :kava


A pravo dobro su spriječili sukobe u Mostaru? Nemoj precjenjivati naše pajkane.....ja ne bih dozvolio ništa masovno.


Kao što rekoh, to je primjer kako ne treba raditi.
Problem je što su navijači bili na istoj tribini, znači da stadion ne zadovoljava uvjete za sprječavanje nereda. I onda logično, takav stadion ne bi mogao biti domaćin utakmica regionalne lige. Ili neka naprave novu tribinu za goste ili neki kavez za goste. :biceovodobro Gostovanje Zvezde u Zaprešiću je primjer kako se to odrađuje. :kava
Ja bi ograničio gostujuće navijače na max. 10% kapaciteta stadiona, kao što je i pravilo. Znači ako Maksimir prima 38 000, ne može biti više od 3 800 gostujućih navijača. A i ne vjerujem da bi bilo više od toga, toliko ni Torcide nema na Maksimiru...

A ako neki navijači naprave nerede u gostima, zna se. Zabrana gostovanja narednih par tekmi, zavisi od težine incidenata... Pa će im biti u interesu da ne prave sranja jer u suprotnom neće moći bodriti klub.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Regionalna nogometna liga
PostPostano: 15 srp 2009, 16:01 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23208
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Cort0 Maltese je napisao/la:

Kao što rekoh, to je primjer kako ne treba raditi.
Problem je što su navijači bili na istoj tribini, znači da stadion ne zadovoljava uvjete za sprječavanje nereda. I onda logično, takav stadion ne bi mogao biti domaćin utakmica regionalne lige. Ili neka naprave novu tribinu za goste ili neki kavez za goste. :biceovodobro Gostovanje Zvezde u Zaprešiću je primjer kako se to odrađuje. :kava
Ja bi ograničio gostujuće navijače na max. 10% kapaciteta stadiona, kao što je i pravilo. Znači ako Maksimir prima 38 000, ne može biti više od 3 800 gostujućih navijača. A i ne vjerujem da bi bilo više od toga, toliko ni Torcide nema na Maksimiru...

A ako neki navijači naprave nerede u gostima, zna se. Zabrana gostovanja narednih par tekmi, zavisi od težine incidenata... Pa će im biti u interesu da ne prave sranja jer u suprotnom neće moći bodriti klub.


Tu bi onda morala biti procedura da gostujući navijači dođu 15 minuta poslije početka utakmice i da napuste stadion 15 minuta prije kraja tekme. Onda se postavlja pitanje, zašto bi netko potegao iz Beograda u Split ili iz Splita u Beograd, radi faktički malo više od pola sata tekme. :neznam

Ja se i ne bojim nereda na tribini, nego taj čitav cirkus kad bude oko stadiona, dolazak navijača, odlazak, cijeli put kad se pređe u drugu državu, pa na kraju moguće dogovorene tučnjave na pustijim mjestima, odmorištima ili negdje općenito u nekoj vukojebini, daleko od osiguranja, policije, kornjača.

Uvjeren sam da bi na stadionima bilo relativno mirno. :biceovodobro Ali uvod i post festum tekmi :smajl004 :smajl006 :smajl025 :smajl041 :smajl042 :smajl008

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Regionalna nogometna liga
PostPostano: 15 srp 2009, 16:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 14:48
Postovi: 3302
Lokacija: Lost Continent of Mu
lider30 je napisao/la:
Cort0 Maltese je napisao/la:

Kao što rekoh, to je primjer kako ne treba raditi.
Problem je što su navijači bili na istoj tribini, znači da stadion ne zadovoljava uvjete za sprječavanje nereda. I onda logično, takav stadion ne bi mogao biti domaćin utakmica regionalne lige. Ili neka naprave novu tribinu za goste ili neki kavez za goste. :biceovodobro Gostovanje Zvezde u Zaprešiću je primjer kako se to odrađuje. :kava
Ja bi ograničio gostujuće navijače na max. 10% kapaciteta stadiona, kao što je i pravilo. Znači ako Maksimir prima 38 000, ne može biti više od 3 800 gostujućih navijača. A i ne vjerujem da bi bilo više od toga, toliko ni Torcide nema na Maksimiru...

A ako neki navijači naprave nerede u gostima, zna se. Zabrana gostovanja narednih par tekmi, zavisi od težine incidenata... Pa će im biti u interesu da ne prave sranja jer u suprotnom neće moći bodriti klub.


Tu bi onda morala biti procedura da gostujući navijači dođu 15 minuta poslije početka utakmice i da napuste stadion 15 minuta prije kraja tekme. Onda se postavlja pitanje, zašto bi netko potegao iz Beograda u Split ili iz Splita u Beograd, radi faktički malo više od pola sata tekme. :neznam

Ja se i ne bojim nereda na tribini, nego taj čitav cirkus kad bude oko stadiona, dolazak navijača, odlazak, cijeli put kad se pređe u drugu državu, pa na kraju moguće dogovorene tučnjave na pustijim mjestima, odmorištima ili negdje općenito u nekoj vukojebini, daleko od osiguranja, policije, kornjača.

Uvjeren sam da bi na stadionima bilo relativno mirno. :biceovodobro Ali uvod i post festum tekmi :smajl004 :smajl006 :smajl025 :smajl041 :smajl042 :smajl008


Pa i sad ti je tako na derbijima. :neznam
A i to što će se huligani polemati negdje Bogu iza nogu nije razlog da se uskrati sve navijače za mogućnost bodrenja kluba... A ako bi gostovanja bila organizirana, pa da ih policija preuzme na granici i doprati ih kad se vraćaju do granice, ne vjerujem da bi bilo problema... :kava


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 167 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 18 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO