HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 tra 2024, 07:08.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 167 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sljedeća

Regionalna nogometna liga?
Za 50%  50%  [ 28 ]
Protiv 50%  50%  [ 28 ]
Ukupno glasova : 56
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Regionalna nogometna liga
PostPostano: 15 srp 2009, 16:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23302
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Cort0 Maltese je napisao/la:


Pa i sad ti je tako na derbijima
. :neznam
A i to što će se huligani polemati negdje Bogu iza nogu nije razlog da se uskrati sve navijače za mogućnost bodrenja kluba... A ako bi gostovanja bila organizirana, pa da ih policija preuzme na granici i doprati ih kad se vraćaju do granice, ne vjerujem da bi bilo problema... :kava



Ma ne znam, .ebiga drukčije je opet Dinamo-Hajduk, nego Dinamo-Zvezda. Ono što si ti govorio dopustiti gostovanje do 10% kapaciteta stadiona, mislim da je puno.

Napraviti neke kvote. Na Maksimir može max do 500 navijača iz drugih država, na Poljud 400, na Marakanu 700 i sl.
To se da kontrolirati. Uslikati ih pojedinačno prije puta, svima kopirati osobne i putovnice i onda sprovesti pod pratnjom i na stadion i sa stadiona. Za veću za.ebanciju drakonske kazne i zatvor.

Ali voditi 2 tisuće, 3 tisuće navijača na gostovanje u ovakvim okolnostima mržnje, eh to se već ne da kontrolirati.


Pa zamisli da dođe 3.800 Delija na Maksimir ili na Poljud. Zamisli da dođu i na Koševo, gdje još imaju bonus domaću infrastrukturu u Republici Srpskoj na nekoliko kilometara do stadiona. :neznam

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Regionalna nogometna liga
PostPostano: 18 srp 2009, 22:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 14:48
Postovi: 3302
Lokacija: Lost Continent of Mu
markozzz je napisao/la:
regionalna liga da, ali uz dva uvjeta:

1. da klubovi preko nje mogu ostvarivati plasman u eurokupove
2. da klubovi mogu ispadati iz te lige, odnosno ulaziti u nju..jer ono s pozivnicama nebi imalo smisla.


bez ova dva uvjeta regionalna liga nebi bila zanimljiva i nebi privukla puno interesenata.
posebno je važan uvjet broj dva, da bi se povećao interes za regionalnu ligu..


i naravno samo klubovi ex-yu bi mogli sudjelovati, jer koga zanima ferencvaros ili ausrija beč...tu nema rivaliteta..


Slažem se uglavnom. Glupo bi bilo da uvijek igraju isti, onda ne bi bilo motiva kod klubova koji ne uđu iz prve u regionalnu da grade ekipu i ulažu u tim. :kava


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Regionalna nogometna liga
PostPostano: 11 lis 2009, 20:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 14:48
Postovi: 3302
Lokacija: Lost Continent of Mu
Michael Jordan u mladim danima, dok je igrao sveučilišnu košarku, u svojoj sobi:

slika

Obratite pažnju na grb, na zidu njegove sobe. :biceovodobro

Velikani europskog nogometa, svjetski poznat klub. :klanjam :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Regionalna nogometna liga
PostPostano: 20 lis 2009, 13:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 14:48
Postovi: 3302
Lokacija: Lost Continent of Mu
http://www.sportal.rs/news.php?id=12359

Citat:
Očekuje se da na „Marakani" ovih dana bude potpisan petogodišnji ugovor, vredan oko 30 miliona evra.


:zubati

Say goodbye to dugovi. :ujko Champions League, here we come. :zivili


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Regionalna nogometna liga
PostPostano: 20 lis 2009, 19:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 kol 2009, 10:00
Postovi: 1736
Lokacija: ...................
:sega :sega , mozda na playstationu, mozda.... :sega

_________________
Cuius regio, eius religio


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Regionalna nogometna liga
PostPostano: 20 lis 2009, 19:33 
Offline

Pridružen/a: 23 lip 2009, 22:34
Postovi: 574
Cort0 Maltese je napisao/la:
Michael Jordan u mladim danima, dok je igrao sveučilišnu košarku, u svojoj sobi:

slika

Obratite pažnju na grb, na zidu njegove sobe. :biceovodobro

Velikani europskog nogometa, svjetski poznat klub. :klanjam :zubati


E znao sam da su američki crnci Srbi, evo par primjera:

1. Kobe Bryant psuje na srpskom


2. Shaquille O'Neal pokazuje 3 prsta i kaže voli Srbiju


3. Chris Webber je izjavio da je on jedini crni Srbin. :smijeh


Što reći nego Srbija do Afrike :ujko


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Regionalna nogometna liga
PostPostano: 03 stu 2009, 15:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 14:48
Postovi: 3302
Lokacija: Lost Continent of Mu
http://www.sportal.rs/news.php?id=13270

Nekome očito gadno smeta jaka Zvezda i ovo što Lukić radi. :kava
Mogu mu samo :evotigana ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Regionalna nogometna liga
PostPostano: 06 stu 2009, 22:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 14:48
Postovi: 3302
Lokacija: Lost Continent of Mu
Citat:
Frontmen benda "Simple Minds", Džim Ker veliki je obožavalac Fudbalskog kluba Crvena zvezda, još od 1991. kada je pobedom nad Olimpikom postala evropski prvak. Upravo iz tog zrazloga, menadžment kluba je odlučio da legendarnom pevaču pokloni Zvezdin dres pred koncert u "Beogradskoj areni" 11. novembra.

- Džim Ker je jednom davno rekao da je posle utakmice sa Olimpikom potražio na mapi Beograd kako bi zapamtio odakle je Zvezda. Tada je bio oduševljen Zvezdinom igrom i postao je fan kluba - objašnjava Miodrag Antonijević, savetnik predsednika Zvezde za "Blic".

Čelnici ovog kluba su stupili u kontakt sa menadžerom "Simple Mindsa" i predložili im da na dan koncerta Ker poseti klub, kada bi mu poklonili dres i još neki prigodan poklon.

- Ukoliko ne bude u prilici da nas poseti, Lukić i ja ćemo predaju dresa upriličiti u "Areni" pre samog koncerta - kaže Antonijević i naglašava da je frontmen "Simple Mindsa" rekao da će vrlo rado posetiti Zvezdu, kao i muzej ovog kluba ukoliko za to bude bilo vremena.

http://www.sportal.rs/news.php?id=13526

:thumbup


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Regionalna nogometna liga
PostPostano: 07 stu 2009, 10:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 15:17
Postovi: 3884
Lokacija: Nanya Lakes
To ti je dobar PR. Da sam ja sad neka ličnost i da idem na koncert ili predstavu u recimo Bukurešt, izmislio bih priču da sam kasnih 80ih gledao kako Steaua osvaja Kup Šampiona i da sam ih od tada počeo pratit. Raja na to lako padne prije koncerta, jer su svi istočni narodi željni pažnje pa makar i minorne osobe sa zapada.

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Regionalna nogometna liga
PostPostano: 07 stu 2009, 15:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:56
Postovi: 9973
Sta je vama ljudi?? Koja crna zajednicka liga u nogometu??? Sta ce nam ponovo poligoni za iskazivanje mrznje??
Delije u ZG?? Pa pobilo bi ih sve sa Cortom zajedno, jeste normalni?

_________________
Serbian are nationalists. It is impossible to argue with Serbians because they are without understanding. Since they respect only force, the same method should be used when dealing with them."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Regionalna nogometna liga
PostPostano: 07 stu 2009, 15:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 17 svi 2009, 10:12
Postovi: 1281
Tulkas je napisao/la:
Sta je vama ljudi?? Koja crna zajednicka liga u nogometu??? Sta ce nam ponovo poligoni za iskazivanje mrznje??
Delije u ZG?? Pa pobilo bi ih sve sa Cortom zajedno, jeste normalni?


Mislim da zajednička liga nije ostvariva, ali bilo bi zanimljivo, kao po običaju Srbi bi se pošli kurčit u ZG, u Split bi došli u malom broju ili uopće nebi došli, Torcide bi na jednom gostovanju u BG bilo više nego kad zajedno zbrojiš brojnost Delija, Grobara i Boysa na gostovanjima u Splitu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Regionalna nogometna liga
PostPostano: 07 stu 2009, 21:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 14:48
Postovi: 3302
Lokacija: Lost Continent of Mu
Tulkas je napisao/la:
Sta je vama ljudi?? Koja crna zajednicka liga u nogometu??? Sta ce nam ponovo poligoni za iskazivanje mrznje??
Delije u ZG?? Pa pobilo bi ih sve sa Cortom zajedno, jeste normalni?


:klanjam :smijeh


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Regionalna nogometna liga
PostPostano: 10 stu 2009, 13:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 14:48
Postovi: 3302
Lokacija: Lost Continent of Mu
Citat:
Eminentni internet sajt specijalizovan za fudbal, Goal.com, objavio je listu od deset najuspešnjih klubova širom planete za mesec oktobar, a Crvena zvezda zauzela je laskavo treće mesto. Najtrofejniji srpski klub nalazi se odmah iza londonskog dvojca, Čelsija i Arsenala, a ispred velikana evropskog i svetskog fudbala poput Milana i Barselone.

Crvena zvezda je ovu poziciju zaslužila zahvaljujući sjajnim rezultatima u domaćem šampionatu u kojem do sada nije doživela nijedan poraz. Nakon 11. odigranih kola u Jelen Superligi, crveno-beli se nalaze na prvom mestu sa učinkom od 10 pobeda i samo jednim nerešenim rezultatom uz gol razliku od 19:2.

Nakon dvogodišnjeg posta i dominacije Partizana, Zvezda je očigledno rešila da učini sve što je u njenoj moći da titula završi na "Marakani". Kako trenutno stvari stoje sva je prilika da će tako i biti, ali pred izabranicima Vladimira Petrovića je još mnogo utakmica i izazova koje moraju uspešno da prebrode.

Kompletna lista 10 najuspešnijih fudbalskih klubova u oktobru:

1. Čelsi (Engleska)
2. Arsenal (Engleska)
3. Crvena zvezda (Srbija)
4. Milan (Italija)
5. Rubin Kazanj (Rusija)
6. Banfild (Argentina)
7. Mazembe (Kongo)
8. Barselona (Španija)
9. Pohang Stilers (Južna Koreja)
10. Liverpul Montevideo (Urugvaj)

Kompletnu vest sa dodatnim objašnjenjima za svaki od deset klubova sa liste možete pročitati ovde.

goal.com


:klanjam


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Regionalna nogometna liga
PostPostano: 10 stu 2009, 14:32 
Offline

Pridružen/a: 25 kol 2009, 12:34
Postovi: 3774
Starfucker226 je napisao/la:
Tulkas je napisao/la:
Sta je vama ljudi?? Koja crna zajednicka liga u nogometu??? Sta ce nam ponovo poligoni za iskazivanje mrznje??
Delije u ZG?? Pa pobilo bi ih sve sa Cortom zajedno, jeste normalni?


Mislim da zajednička liga nije ostvariva, ali bilo bi zanimljivo, kao po običaju Srbi bi se pošli kurčit u ZG, u Split bi došli u malom broju ili uopće nebi došli, Torcide bi na jednom gostovanju u BG bilo više nego kad zajedno zbrojiš brojnost Delija, Grobara i Boysa na gostovanjima u Splitu.


zanimljivo razmišljanje. još kad bi iza mislioca stajalo i poneko gostovanje....

_________________
Šta je PIČKE? Di vam je ponos kojeg zazivate!?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Regionalna nogometna liga
PostPostano: 12 stu 2009, 16:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 14:48
Postovi: 3302
Lokacija: Lost Continent of Mu
RajvoSa je napisao/la:
To ti je dobar PR. Da sam ja sad neka ličnost i da idem na koncert ili predstavu u recimo Bukurešt, izmislio bih priču da sam kasnih 80ih gledao kako Steaua osvaja Kup Šampiona i da sam ih od tada počeo pratit. Raja na to lako padne prije koncerta, jer su svi istočni narodi željni pažnje pa makar i minorne osobe sa zapada.


slika

:aleale :001_tongue


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Regionalna nogometna liga
PostPostano: 12 stu 2009, 17:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 14:48
Postovi: 3302
Lokacija: Lost Continent of Mu
Citat:
Bivši selektor fudbalera Jugoslavije Ivica Osim ocenio je da bi formiranje regionalne lige donelo višestruku korist svim državama nastalim raspadom SFRJ.

Osim je za 'Sportski žurnal' rekao da je, za podizanje kvaliteta fudbala u zemljama bivše Jugoslavije, potrebno i da se što pre reguliše vlasnička struktura klubova.

"Siguran sam da fudbaleri u Srbiji, Hrvatskoj, Bosni i Hercegovini, po svom potencijalu, spadaju u sam evropskih vrh. Ubeđen sam da bi zajednička liga donela mnogo koristi svima. Smeta mi što se narodom na prostoru SFRJ toliko dugo manipulisalo. Međutim, upravo su kvalifikacije za Svetsko prvenstvo u Južnoj Africi pokazale koliko se dobar fudbal igrao u nekadašnjoj Jugoslaviji", istakao je Osim.

On je podsetio na činjenicu da se i u košarci, kao i u vaterpolu već igraju regionalna takmičenja, zbog čega i reprezentacije u tim sportovima beleže dobre rezultate.

"Od takve lige bi i klubovi mnogo više zarađivali prilikom prodaje igrača. Radio sam dugo napolju i znam mnogo trenera koji tvrde da je nekadašnja Jugoslavija rasadnik talenata. U takvu ligu bi ulagali i razni biznismeni u svim zemljama bivše SFRJ. Verujem da bi, posle nekog vremena, i UEFA prvaku tog takmičenja dala mesto u Ligi šampiona", naveo je on.

Osim se složio sa kritikama da bi bezbednost na utakmicama te lige mogla da predstavlja problem, ali ne i nepremostivu prepreku.

"Na Balkanu se, nažalost, godinama mnogo ulagalo u nasilje i nesreću. Previše je onih koji su podržavali ratove, destruktivaca koji su zarađivali na tuđoj bedi i nesreći. Mislim da je vreme tih ljudi prošlo. Dosta je bilo nasilja i gluposti", poručio je Osim.

On je dodao da je trenutno stanje u klubovima bivše SFRJ, gde je nejasna vlasnička struktura, idealna prilika za ljude koji bi u fudbalu da zarade koji dinar, a kojima je taj sport na poslednjem mestu.

"Mora da se zna ko je gazda i koliko novca daje za klub. Bez čistih računa, nema napretka. Bugari i Rumuni su po tom pitanju napravili korak napred i rezultati se jasno vide. Skoro svake godine neki od njihovih klubova igra u Ligi šampiona. Kada bi se i to pitanje regulisalo, uz formiranje jedinstvene lige, fudbal na ovim prostorima bi procvetao", zaključio je Osim.

Osim je sa reprezentacijom Jugoslavije osvojio peto mesto na Mundijalu 1990. godine u Italiji. U trenerskoj karijeri vodio je još sarajevski Željezničar, beogradski Partizan, Šturm iz Graca i selekciju Japana.


http://www.b92.net/sport/fudbal/vesti.php?yyyy=2009&mm=11&dd=12&nav_id=392177


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Regionalna nogometna liga
PostPostano: 19 stu 2009, 22:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 14:48
Postovi: 3302
Lokacija: Lost Continent of Mu
Ne znam gdje bi drugdje ovo stavio, pa ću ovdje.

Zaista velika čast za Dejana Ramba Petkovića, ušao je u Hall of Fame one prave Maracane. :klanjam

http://www.politika.rs/rubrike/Sport/sportske-price/Petkovicu-s-ljubavlju-pismo-iz-Brazila.lt.html

I možda i najveća počast, na tribinama Maracane:
slika

Nijedan europski nogometaš nikad nije ostvario ovako puno u Brazilu. :klanjam


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Regionalna nogometna liga
PostPostano: 01 pro 2009, 20:45 
Offline

Pridružen/a: 29 stu 2009, 20:04
Postovi: 7
Lokacija: Letovanić Hr.
ja sam za regionalnu ligu ali onu na kojoj su radili austrijanci prije par godina znači;hrvatska,slovenija,austrija,slovačka i mađarska ili češka.
to je skoro i krenulo ali je fifa zabranila sve lige izvan njezinog utjecaja.
iako i skandinavci čekaju za svoju regionalnu.
i regionalna liga sjevernog mora (škotska,irska,island).
sve fifa zabranila.
pa kad uskoro krenu regionalne lige(jak je pritisak na uefu)hrvatska sigurno neče igrati u balkanskoj. :smajl047


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Regionalna nogometna liga
PostPostano: 24 pro 2009, 16:36 
Offline

Pridružen/a: 20 lis 2009, 21:15
Postovi: 72
Ja sam načelno za regionalnu ligu i to s područja bivše YU. Zašto? Pa evo nekoliko razloga:

1. Postoji barem 20 jako solidnih klubova u regiji.
2. Veliko je rivalstvo, s tim u svezi i pune tribine.
3. Mogla bi pobuditi zanimanje sponzora, jer liga u kojoj bi igrali Hajduk, Zvezda, Partizan, Dinamo i dr. bi bila liga koja bi imala veliku posjećenost, a tako i mnogo marketinga. Jer, svi ćete se složiti- reklama često prodaje proizvod. A od svih ljudi na punom Poljudu koji gleda u reklamu npr. King Sladoleda (banaliziram, hehe), mnogi će baš poslije utakmice posegnuti za tim sladoledom, jer to je čisto podsvjesna stvar.
4. Ne sa Austrijancima ili Mađarima, jer hajdemo biti realni- zar mislite da bi Austrija Beč ili Debrecen privukli više medija, sponzora i gledatelja od npr Partizana?
5. Znam da je možda malo monopolistički, ali šta će pobogu svakom gradu od 5000 stanovnika prvoligaški klub? Dobro je da ima jakih centara, ali i sad iz Šibenika ili Varteksa kvalitetniji igrači će ići u Dinamo ili Hajduk.. I to je monopol velikih.. Koji će biti i ostati bez obzira na regionalnu ligu.
6. Igrači koji budu igrali u ovoj ligi i budu na njenom vrhu po učinku, prodavat će se za puno veću lovu nego što sad idu zato jer više se vrijednuje gol Zvezdi nego Istri ili Interu iz Zaprešića..
7. BiH ili Makedonija bi imale puno više izgleda u Europi zato jer bi se Široki, Zrinjski ili Vardar navikli na jake utakmice i mnogo bržu igru. Već sad npr. Široki pomalo konkurira Europi, ali na svakom izlasku se vidi koliki je zapravo nedostatak malo jakih utakmica u domaćoj ligi.
8. Prva liga HR sa Slavenom, Varteksom i Cibalijom bi donijela isto solidnu kvalitetu i mjesto za razvoj igrača. Naravno, najbolji bi išli u tu još jaču regionalnu ligu. NAjbolji strijelac te Prve HNL bi zasigurno išao u veći klub u regionalnoj ligi, ali i vani. Nažalost, ne mogu svi igrači biti potencijal za regionalnu ligu.
9. Jača liga nužno povlači za sobom još jednu bitnu stvar- dolazak kvalitetnijih igrača iz inozemstva i povratak domaćih igrača koji igraju u Rusiji ili Belgiji. Jedan razlog za te dolaske ili povratke je jaka liga a druga stvar je što bi klubovi imali veće financijske mogućnosti, a znamo da niko nije imun na veliki novac. Vrhunski igrači iz Bugarske ili Češke rado će doći u ovu ligu. A sadašnji vrhunski domet je dovođenje Slepičke ili Cernata koji su igrači koji više nisu dobri ni za srednje kvalitetan klub u Rumunjskoj ili Češkoj. Došli su u HR samo pokupiti lovu..
10. Kad Varteks ugošćuje Dinamo posjeta je 4000 ljudi, a zamislite kako bi bilo kad bi Dinamo došao u Sarajevo ili Skoplje.. Već sam naveo posjećenost, ali nisam se mogao suzdržati od ovog dodatnog komentara na tu temu.. :)))
11. Ima još dosta razloga, no ovo su neki od bitnijih..

Što se tiče same organizacije, ja sam za to da se na početku zabrane organizirani dolasci gostujućih navijača, a kasnije da ih se pomalo uvodi u tu novu priču uz vrlo veliko osiguranje. Ovo su samo neke stvari koje mi padaju na pamet na početku..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Regionalna nogometna liga
PostPostano: 20 sij 2010, 14:52 
Offline

Pridružen/a: 08 stu 2009, 08:40
Postovi: 42
Ja sam za.
Hrvatska i Srbija po 5 predstavnika, Slovenija, BiH po 3, Crna Gora i Makedonija po 2.

Iako i tu bi vladao samo jedan klub :dinamo1


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Regionalna nogometna liga
PostPostano: 20 sij 2010, 23:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 17:27
Postovi: 6018
Lokacija: Generalni konzulat HR HB za Slavoniju i Baranju
Ivan Cro je napisao/la:
Iako i tu bi vladao samo jedan klub :dinamo1

:rigam


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Regionalna nogometna liga
PostPostano: 30 sij 2010, 23:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58743
Lokacija: DAZP HQ
gonič zmajeva je napisao/la:
ja sam za regionalnu ligu ali onu na kojoj su radili austrijanci prije par godina znači;hrvatska,slovenija,austrija,slovačka i mađarska ili češka.
to je skoro i krenulo ali je fifa zabranila sve lige izvan njezinog utjecaja.
iako i skandinavci čekaju za svoju regionalnu.
i regionalna liga sjevernog mora (škotska,irska,island).
sve fifa zabranila.
pa kad uskoro krenu regionalne lige(jak je pritisak na uefu)hrvatska sigurno neče igrati u balkanskoj. :smajl047


ta bi bila idealna jer bi nas tjerala da se infrastrukturno dignemo na rang ostalih. u balkanskoj bi bili vodeći po infrastrukturi :ucelo a dosta mi je nogometa po ledinama, kravama iz gola, kućama u korneru.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Regionalna nogometna liga
PostPostano: 28 sij 2011, 14:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Citat:

Promocija projekta Balkanfootball

BALKANSKA NOGOMETNA LIGA

Balkanska nogometna liga sa 22 kluba trebalo bi da krene na jesen, ali bez prvoplasiranih timova iz regiona koji igraju u evropskim kupovima, rečeno je u utorak u Beogradu na konferenciji za novinare na kojoj je predstavljen projekat Balkanfootball, kojem je cilj promoviranje, planiranje, organiziranje i razvtak balkanskog nogometa. Balkanska liga i prvenstvo je pouzdana formula za razvoj sporta, ali u njoj neće učestvovati Partizan, Crvena zvezda, Dinamo, Hajduk i ostali najbolji klubovi iz regiona, već klubovi koji su na sredini tabele, rekao je predsjednik Balkanfare, regionalne mreže FARE (Fudbal protiv rasizma u Evropi) Nelko Nelkovski.

On je dodao da su nacionalna prvenstva slaba, da to utiče na kvalitet nogometa, zbog čega većina klubova, osim Partizana, ispadaju u prvom ili drugom krugu evropskih takmičenja. “Naša filozofija je da gradimo najbolje moguće odnose među zemljama Balkana. Danas je neophodna saradnja, a Balkanfootball liga je naš doprinos sportsko-kulturnoj saradnji i zajedničkom iskoraku u budućnost", rekao je Nelkovski.

Organizirano regionalno nogometno takmičenje između klubova iz 11 balkanskih zemalja sastojalo bi se iz Prve i Druge lige, a na kraju prvenstva nagrade bi dobijale prvoplasirane tri ekipe, dok bi finansijske koristi imali svi učesnici lige, rekao je sportski direktor Balkanskog nogometnog prvenstva Filip Jovićević.

On je dodao da će Druga nogometna liga imati četiri regiona - Istočni, Zapadni, Sjeverni i Južni, a da će se u svakom regionu takmičiti po tri kluba iz drugih liga. „Projekat Balkanfootball podrazumijeva i organiziranje Balkanskog nogometnog prvenstva svake četvrte godine, oficijelnog takmičenja nacionalnih nogometnih reprezentacija u godinama kada nema evropskog ili svjetskog nogometnog prvenstva“, rekao je Jovićević. Prema njegovim riječima, Balkanfootball podrazumijeva i stvaranje regionalne reprezentacije, sa kompletnim stručnim štabom na čelu sa selektorom, koja bi jednom godišnje igrala utakmice sa reprezentacijama iz ostalih regiona Evrope i svijeta.

„Velike navijačke grupe u novoj ligi neće imati interesa“, rekao je potpredsjednik Balkanfare Milan Hosta i time potvrdio odsustvo učešća najboljih klubova u regionu.

“Ne želimo nikoga unapred da otpisujemo, ali sigurno nećemo dozvoliti da nešto destruktivno uđe u ovaj sistem. Neka postoje dvije lige, jedna u kojoj se tuku i druga gdje će se ljudi veseliti i sa osmijehom dolaziti na stadione, pa nek' narod bira na koje će ići“, rekao je Hosta. Balkanfootball je formiran na osnivačkoj sjednici 18. i 19. oktobra 2010. godine u Kragujevcu, a registrovan je u Skopju, gdje se nalazi i njegovo sjedište.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Regionalna nogometna liga
PostPostano: 29 sij 2011, 18:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 sij 2010, 18:33
Postovi: 4967
Lokacija: Capica curica kaze Tetovo
Starfucker226 je napisao/la:
Tulkas je napisao/la:
Sta je vama ljudi?? Koja crna zajednicka liga u nogometu??? Sta ce nam ponovo poligoni za iskazivanje mrznje??
Delije u ZG?? Pa pobilo bi ih sve sa Cortom zajedno, jeste normalni?


Mislim da zajednička liga nije ostvariva, ali bilo bi zanimljivo, kao po običaju Srbi bi se pošli kurčit u ZG, u Split bi došli u malom broju ili uopće nebi došli, Torcide bi na jednom gostovanju u BG bilo više nego kad zajedno zbrojiš brojnost Delija, Grobara i Boysa na gostovanjima u Splitu.




T :thumbup oliko istine, u tako kratkom opisu.

_________________
Gospodja ministarka, gdje li sam je vidio...Obozavam tu komediju, osobito kada je Seka Sabljic glumi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Regionalna nogometna liga
PostPostano: 30 sij 2011, 21:27 
Offline

Pridružen/a: 25 kol 2009, 12:34
Postovi: 3774
totem je napisao/la:
Starfucker226 je napisao/la:

Mislim da zajednička liga nije ostvariva, ali bilo bi zanimljivo, kao po običaju Srbi bi se pošli kurčit u ZG, u Split bi došli u malom broju ili uopće nebi došli, Torcide bi na jednom gostovanju u BG bilo više nego kad zajedno zbrojiš brojnost Delija, Grobara i Boysa na gostovanjima u Splitu.




T :thumbup oliko istine, u tako kratkom opisu.


toliko gluposti u jenoj kratkoj rečenici.
totem nadmašuje samoga sebe.ali to je inače obilježje onih koji stadione ne vide ali o zbovanjiam na stadionu pričaju na sav glas.
ćao levati

_________________
Šta je PIČKE? Di vam je ponos kojeg zazivate!?


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 167 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 20 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO