HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 12:21.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 677 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 28  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Crkva protiv Trećeg
PostPostano: 23 vel 2017, 12:51 
Offline

Pridružen/a: 09 vel 2014, 19:07
Postovi: 3022
seherzada_begovica je napisao/la:
Naravno, crkve, dzamije, sinagoge, u svakom gradicu BiH, stare po nekoliko stoljeca, to je sve fatamorgana, to se pricinjava. :D


Ne pričinja ti se, samo što to nije dokaz ničega. Logika ti baš i ne ide. Gradile su se crkve i u komunizmu, međutim to ne znači ništa za činjenicu da je komunistički režim bio poguban za Crkvu. Kad ti hegemon dopusti da izgradiš crkvu to nije život u miru i harmoniji.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Crkva protiv Trećeg
PostPostano: 23 vel 2017, 12:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 stu 2015, 12:44
Postovi: 1113
Primjerice, hipoteticki, kada biste znali da ce ovaj radikalni hrvatski politicki put zelje za prestankom postojanja BiH dovesti do potpunog egzodusa Hrvata iz BiH, pitam se da li biste vi odustali od takve politike i spasili hrvatski korpus u BiH, ili biste nastavili zrtvovati Hrvate u BiH sve dok postoji zelja i nada za raspadom BiH.

Ono, dal vam je zelja za raspadom BiH veca i od same egzistencije hrvatskog puka u BiH.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Crkva protiv Trećeg
PostPostano: 23 vel 2017, 12:54 
Offline

Pridružen/a: 09 vel 2014, 19:07
Postovi: 3022
Citat:
Pitanje koje bih ja sebi postavila, da sam na vasem mjestu


Da sam na tvom mjestu ja bi se zapitao zašto tebe Hrvati ne vole i ne žele živit s tobom, je li tvoj narod možda to uzrokovao nekako.

Citat:
Primjerice, hipoteticki, kada biste znali da ce ovaj radikalni hrvatski politicki put

Cijeli taj politički put je nastao jer je bilo jasno da Hrvatima prijeti fizički nestanak pod unitarističkom muslimanskom čizmom. Imamo konkretne primjere kako bi to izgledalo, ti imaš samo neke hipoteze bez ičega s čime bi ih potkrijepio. Baš ti ide loše nekakvo logičko promišljanje :/.

Da ti pojednostavim, mi možemo podastrt tisuće dokaza da bi nam prijetio fizički nestanak ostanemo li s vama, a ti ne možeš ni jedan za slučaj da se odvojimo od vas. Je li dokazi i indicije znače išta kod muslimana?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Crkva protiv Trećeg
PostPostano: 23 vel 2017, 12:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 lis 2013, 21:41
Postovi: 9853
BBC je napisao/la:
Ne stavljam ovakve stvari da bih se prepucavao sa džamijašima što Crkva misli. Već čisto da im pjenu vadim, sve zaslužuju, svaku kapljicu.

Citat:
Biskupski ordinarijat Mostar: Hrvatsko pitanje riješiti federalizacijom, HNS treba biti središnje mjesto političke borbe

Biskupski ordinarijat Mostar na čelu s biskupom mostarsko-duvanjskim i trebinjsko- mrkanskim Ratkom Perićem uputio je priopćenje u kom navode kako podržavaju rješenja legitimnih političkih predstavnika Hrvata u BiH i nadaju se kako će Hrvati, u političkom okviru kojeg izbore, biti pravno i politički zaštićeni, moći birati svoje legitimne predstavnike u vlasti, imati sredstva informiranja na hrvatskom jeziku i obrazovni sustav po hrvatskom planu i programu.


Santo subito!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Crkva protiv Trećeg
PostPostano: 23 vel 2017, 13:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 vel 2017, 09:23
Postovi: 972
seherzada_begovica je napisao/la:
BAN-2020 je napisao/la:

Vi puno stvari ne uzimate u obzir, pa upravo je trenutak kad stvari idu prema tome da će se svi urotiti protiv vas, protiv muslimana u cijelom svijetu.
Došao Tramp, Putin vas nije nikad volio, ni mama Merkel vas više ne štiti, Kolinda svako malo o islamskom ekstremizmu, ovi na zapadu po malo upijaju i mijenjaju mišljenje.

Samo polako, iliti još malo sabura. :kava


Znas, "islamski ekstremizam" nije konstrukcija napravljena za vase potrebe. Kano sto znas, to je napravljeno za potrebe riktanja npr. Donaldovih 7 zemalja, na cijoj listi nema cak niti Afgana ili Saudijske.

Ali ne bih ja tu da bistrim visoku politiku sa vama, to je isprazno, fantazirati neke mega-kolovrtljaje. Drzimo se mi nase BiH emigracije i imigracije!

Pitanje koje bih ja sebi postavila, da sam na vasem mjestu, je pitanje zasto ste se opsjeli sa hrvatskim radikalnim politickim putem, onim kojim se katolicanstvo zakucava samo u zapadnu Hercegovinu +/-. To je put nebrige o katolicanstvu Bos. Krajine, Posavine, pa sad aktuenlno i srednje Bosne. Ne sumnjam da ce takovi izbor politike dovesti vas i do sudara sa samom katolickom crkvom.

Jbt. sa svima ste se sudarili, ta vasa politicka opcija, ali i dalje istrajavate na tomu, iako vam to nanosi najvecu stetu. Mislim da je tu u pitanju neka vrst psiholoskog poremecaja u smislu "ja cu gurati svoje, pa makar crknuo, makar se sa svima sudario, ja sam ja".

To mi je najzanimljivije... nakon ovoga sto mi je odbojna stetnost koju proizvodite.


Znam da "islamski terorizam" nije nije konstrukcija napravljena za naše potrebe, naravno, ali će nam pomoć i iskoristit ćemo je.
Davno prije Donalda su stvari krenule.........

Držimo se BiH, prije 2-7 god nitko ili rijetko se govorilo o federalizaciji ili trećem entitetu, i odmah svi poklope eventualno spominjanje trećeg.
A što se događa danas, nitko ga više neodbacuje osim naravno vas Bošnjaka. Čak se u EU parlamentu izglasava rezolucija o federalizaciji, znači stvari su se jako okrenule i idu u drugom smjeru.

Samo sabura! :pepam

Nema nikakve razlike između katoličanstva Hercegovine i katoličanstva Bosne, to su samo vaše želje, jako dobro znam, imam poznanike i prijatelje iz raznih krajeva BiH, i svi razmišljamo i želimo isto, i svi znamo što hoćemo.

Ni sa kim se nismo sudarili, to je samo vaše subjektivno mišljenje.

Puno toga što govorite je proicirano iz vaših želja, ali nažalost i iz vaše mržnje, mržnja vam jako šteti, neće vam pomoći.

_________________
Hrvatska politika mora i može bolje
neka uzor bude Izrael.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Crkva protiv Trećeg
PostPostano: 23 vel 2017, 13:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35585
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Biskupski ordinarijat u Mostaru, na čelu s biskupom Ratkom Perićem iznio jasne zahtjeve Hrvata Mostarsko-duvanjske biskupije kakva je jedino biH prihvatljiva:

Citat:
prvo, u kojoj će hrvatski građani birati svoje predstavnike na svim razinama, a ne da ih drugi biraju i nameću;

drugo, gdje će legalno i legitimno izabrani predstavnici moći donositi i provoditi zakone, a ne da nam ih strani dužnosnici po nečijem diktatu donose i nameću;

treće, gdje će Hrvati moći organizirati školstvo i obrazovni sustav po hrvatskom planu i programu, a ne da se to naziva segregacijom;

četvrto, gdje će medijski prostor biti otvoren i za hrvatski jezik, kulturu, tradiciju, misao, kršćanski i katolički nauk i svjetonazor a da se ne poteže institut „zaštite vitalnoga interesa“ pripadnika drugoga naroda;

peto, gdje će se moći uspostaviti porezni i fiskalni sustav u kojem će i hrvatski građani imati koristi od novca hrvatskih poreznih obveznika;

šesto, gdje će se moći organizirati održiv sustav višega i nižega obrazovanja, zdravstva, kulture i drugih slojeva javnoga života, a ne da takve institucije životare i krpare svoj proračun od danas do sutra, bez riješena statusa i financiranja;

sedmo, gdje će gospodarski subjekti moći poslovati slobodno i po zakonima, a ne da strahuju od oduzimanja privatne imovine;

osmo, gdje će birači moći izraziti svoju građansku i političku volju i znati da će se ona poštovati, a ne da nam strani veleposlanici na odlasku poručuju da se mi hrvatski građani moramo „asimilirati ili emigrirati“;

deveto, gdje će svi živjeti u slobodi, sigurnosti i dostojanstvu, uživajući plodove svoga rada i znanja.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Crkva protiv Trećeg
PostPostano: 23 vel 2017, 13:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 stu 2015, 12:44
Postovi: 1113
useless je napisao/la:
Citat:
Pitanje koje bih ja sebi postavila, da sam na vasem mjestu


Da sam na tvom mjestu ja bi se zapitao zašto tebe Hrvati ne vole i ne žele živit s tobom, je li tvoj narod možda to uzrokovao nekako.

Citat:
Primjerice, hipoteticki, kada biste znali da ce ovaj radikalni hrvatski politicki put

Cijeli taj politički put je nastao jer je bilo jasno da Hrvatima prijeti fizički nestanak pod unitarističkom muslimanskom čizmom. Imamo konkretne primjere kako bi to izgledalo, ti imaš samo neke hipoteze bez ičega s čim bi potkrijepio te hipoteze. Baš ti ide loše nekakvo logičko promišljanje :/.


Pa to i jeste paradox vaseg(!) politickog ludila, da sam ja vise zainteresirana za katedralu u Banjaluci, Sarajevu, Sirokom..., kao dijela(!) mog tradicionalnog multikulti bosanskog bica, nego vi koji se kao zalazete za taj vas iskljucivi dio na kojem se bazirate. Vas politicki diskurs interesira samo i samo katedrala u Sirokom.

To upravo i jeste to politicko ludilo koje vi slijedite. U vasoj zelji da generirate iskljucivo katolicku, hrvatsku, zapadnu Hercegovinu +/-, koja ce se u zamisljenom eventualnom raspadu BiH prikljuciti Hrvatskoj, vi ste ti koji su otpisali svoj puk u Krajini, Posavini, sada srednjoj Bosni. Svodi se na to, da "za kg mesa zrtvujete cijelu kravu", a ni taj kg mesa ustvari nije siguran vec zafantazirana zelja.

Znaci za jednu nesigurnu maglovitu nerealnu zelju, u reali se zrtvuje cijeli korpus, i ne samo to, vec njegovu cijelokupnu milenijumsku bh tradiciju.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Crkva protiv Trećeg
PostPostano: 23 vel 2017, 13:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 vel 2017, 09:23
Postovi: 972
seherzada_begovica je napisao/la:
Primjerice, hipoteticki, kada biste znali da ce ovaj radikalni hrvatski politicki put zelje za prestankom postojanja BiH dovesti do potpunog egzodusa Hrvata iz BiH, pitam se da li biste vi odustali od takve politike i spasili hrvatski korpus u BiH, ili biste nastavili zrtvovati Hrvate u BiH sve dok postoji zelja i nada za raspadom BiH.

Ono, dal vam je zelja za raspadom BiH veca i od same egzistencije hrvatskog puka u BiH.


Kod vas se vidi želja za izvrtanjem činjenica, ili biste željeli da su činjenice malo drugačije, da su malo više na vašoj strani, ali nisu.
Ovo nije radikalni hrvatski politički put, već umjereni politički put.
Što se tiče egzodusa, tu stojimo približno jednako, velika je razlika u tome da je naš egzodus završio a još uvjek kontroliramo 30% BiH teritorija. Vaša je katastrofa što se vaš egzodus nastavlja onoliko koliko god dobijete viza, koliko god imate HR putovnica i koliko god dobijete radnih dozvola negdje van.
Pa zamislite što vas čeka kad uđete u EU? Neželim vrijeđati ali dobra usporedba, imate gladno stado u toru i preko ograde skaču pojedine ovčice da se napasu, a kad širom otvorite vrata (ulazak u EU), sve ovce nagrnu van. :kava

_________________
Hrvatska politika mora i može bolje
neka uzor bude Izrael.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Crkva protiv Trećeg
PostPostano: 23 vel 2017, 13:36 
Offline

Pridružen/a: 09 vel 2014, 19:07
Postovi: 3022
seherzada_begovica je napisao/la:
Pa to i jeste paradox vaseg(!) politickog ludila, da sam ja vise zainteresirana za katedralu u Banjaluci, Sarajevu, Sirokom..., kao dijela(!) mog tradicionalnog multikulti bosanskog bica, nego vi koji se kao zalazete za taj vas iskljucivi dio na kojem se bazirate. Vas politicki diskurs interesira samo i samo katedrala u Sirokom.


Katedrala je samo nakupina blokova i cigli. Crkva su vjernici. Koji su protjerani iz muslimanskih područja. Prosto je nevjerojatno da vi još nekom prodajete multikulturalizam, a pogotovo nama ovdje.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Crkva protiv Trećeg
PostPostano: 23 vel 2017, 13:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 stu 2015, 12:44
Postovi: 1113
useless je napisao/la:
Citat:
Pitanje koje bih ja sebi postavila, da sam na vasem mjestu

Da ti pojednostavim, mi možemo podastrt tisuće dokaza da bi nam prijetio fizički nestanak ostanemo li s vama, a ti ne možeš ni jedan za slučaj da se odvojimo od vas. Je li dokazi i indicije znače išta kod muslimana?


Pa nemate dokaz.

Katolici postoje u BiH 1000 godina, 500 godina od toga zajedno sa muslimanima. To je bh tradicija, koja treba da se nastavi. Vi ste ti koji to ne zelite.

Kada je vasa politicka garnitura (ove generacije) pocela spasavati katolike, "slucaj da ih se odvoji", zelje napominjem vaseg politickog diskursa, katolici dozivljavaju najveci egzodus u povijesti.

Pa zato i pitam, pitanje na koje nisi odgovorio, da li bi ti gurao ovaj sada politicki diskurs koji guras, ono sto ti zelis, odvojiti Hrvate iz BiH, cak i ako bi to znacilo u konacnici i potpuni egzodus?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Crkva protiv Trećeg
PostPostano: 23 vel 2017, 13:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 stu 2015, 12:44
Postovi: 1113
useless je napisao/la:
seherzada_begovica je napisao/la:
Pa to i jeste paradox vaseg(!) politickog ludila, da sam ja vise zainteresirana za katedralu u Banjaluci, Sarajevu, Sirokom..., kao dijela(!) mog tradicionalnog multikulti bosanskog bica, nego vi koji se kao zalazete za taj vas iskljucivi dio na kojem se bazirate. Vas politicki diskurs interesira samo i samo katedrala u Sirokom.


Katedrala je samo nakupina blokova i cigli. Crkva su vjernici. Koji su protjerani iz muslimanskih područja. Prosto je nevjerojatno da vi još nekom prodajete multikulturalizam, a pogotovo nama ovdje.


Znas, protjerivanja Hrvata u Sarajevu, Tuzli, Zenici nije bilo. Za sjevernu Hercegovinu da.

No to je sve do 1995.

Posljednjih 22 godine, odgovornost za odlazak je iskljucivo na tvojoj politickoj opciji, a posebice za nepovratak. Ali kako da se vrati neko u Krajinu, Posavinu, srednju Bosnu, ili ostane tamo, kada su ta podrucja tvoji politicari otpisali. :neznam To je ono od cega se vi zelite odvojiti, a sto dalje pokazuje da ti "vasi" ljudi tamo, politici koju vi vodite, su nic drugo do smetnja. :neznam


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Crkva protiv Trećeg
PostPostano: 23 vel 2017, 13:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27098
seherzada_begovica je napisao/la:
Mislim, da mozete unistiti multikullti BiH, ali tako sto unistite sami sebe, pa ono sto preostane da budu monokulti BiH. Na to se svodi cjelokupan vas opus. :neznam I to vas pizdi. :smajl007


Hm, s prostora koje je kontrolirala tzv. ABIH, nestalo (protjerano, izbjeglo, otišlo) najviše nebošnjaka u usporedbi s ostale dvije vojske, kaže zadnji popis. I naravno s HVO daleko najmanje. To sve govori tko šta uništava. Raskrinkao vas je popis u mnogo čemu.

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Crkva protiv Trećeg
PostPostano: 23 vel 2017, 13:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35585
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Šta je s katedralom u Novom Sadu i Kotoru jesu i one žrtvovane radi kile mesa.
Isto tako je dobro i logično da je Zagreb žrtvovao svoj puk dakle 800.000 Hrvata u BiH ali nije logično da "samo" Hercegovci žrtvuju ni 10 000 Hrvata u RS i 40.000 Hrvata u Sarajevu, Tuzli i Zenici radi 450.000 Hrvata Herceg Bosne.
Ti misliš da smo mi debili i da te džamijske logike može uhvatiti europski mozak?

Koliko bi Hrvata živjelo u većinski hrvatskoj federalnoj jedinici u BiH, jel imaš kakve proturgumente na ovo?

Od ukupno 497.883 Hrvata, koliko ih prema popisu stanovništva iz 2013. živi u FBiH, većinski hrvatski entitet obuhvatio bi njih 372.276, koliko ih živi u 24 većinski hrvatske općine, što predstavlja 75 posto hrvatskog stanovništva u Federaciji BiH.
Kada bi se na području Jajca, Travnika, Novog Travnika i Uskoplja, primjerice formirale većinski bošnjačke i većinski hrvatske općine, pri čemu bi ove potonje bile uključene u većinski hrvatski entitet, broj Hrvata koje bi obuhvatila ta federalna jedinica dosegao bi 83 posto ukupnog hrvatskog stanovništva u FBiH.

Nasuprot tim podatcima, sada 100 posto Hrvata živi u većinski srpskom entitetu RS ili većinski bošnjačkom entitetu Federaciji BiH.

Hrvati se bore za ovih 85% sunarodnjaka koji žive u Herceg bosni a ovih 15% mora prihvatiti činjenicu da su danas Bošnjaci nakon etničkog čišćenja ogromna većina u tim sredinama i da im preostaje da tu ostane i bore se manjinska prava u čemu će imati potporu većine sunarodnjaka ili da presele u hrvatsku jedinicu.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Crkva protiv Trećeg
PostPostano: 23 vel 2017, 13:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27098
politika/senzacija-popisa-manje-nestalo-bosnjaka-iz-rs-292-tis-nego-srba-342-tis-gdje-bila-abih-t14372.html

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Crkva protiv Trećeg
PostPostano: 23 vel 2017, 13:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35585
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Multikultura na djelu nema šta, u toj bošnjačkoj jedinici koju je držala harmija ostalo samo 10% nemuslimana.
U hrvatskoj jedinici koju je branila HVO 25% nehrvatskog stanovništva.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Crkva protiv Trećeg
PostPostano: 23 vel 2017, 13:59 
Offline

Pridružen/a: 09 vel 2014, 19:07
Postovi: 3022
seherzada_begovica je napisao/la:
Posljednjih 22 godine, odgovornost za odlazak je iskljucivo na tvojoj politickoj opciji


Na politici HDZ koji nije ni blizu vlasti u Sarajevu, Tuzli i Zenici? hahahaha


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Crkva protiv Trećeg
PostPostano: 23 vel 2017, 14:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 stu 2015, 12:44
Postovi: 1113
daramo je napisao/la:
Šta je s katedralom u Novom Sadu i Kotoru jesu i one žrtvovane radi kile mesa.
Isto tako je dobro i logično da je Zagreb žrtvovao svoj puk dakle 800.000 Hrvata u BiH ali nije logično da "samo" Hercegovci žrtvuju ni 10 000 Hrvata u RS i 40.000 Hrvata u Sarajevu, Tuzli i Zenici radi 450.000 Hrvata Herceg Bosne.
Ti misliš da smo mi debili i da te džamijske logike može uhvatiti europski mozak?

Koliko bi Hrvata živjelo u većinski hrvatskoj federalnoj jedinici u BiH, jel imaš kakve proturgumente na ovo?

Od ukupno 497.883 Hrvata, koliko ih prema popisu stanovništva iz 2013. živi u FBiH, većinski hrvatski entitet obuhvatio bi njih 372.276, koliko ih živi u 24 većinski hrvatske općine, što predstavlja 75 posto hrvatskog stanovništva u Federaciji BiH.
Kada bi se na području Jajca, Travnika, Novog Travnika i Uskoplja, primjerice formirale većinski bošnjačke i većinski hrvatske općine, pri čemu bi ove potonje bile uključene u većinski hrvatski entitet, broj Hrvata koje bi obuhvatila ta federalna jedinica dosegao bi 83 posto ukupnog hrvatskog stanovništva u FBiH.

Nasuprot tim podatcima, sada 100 posto Hrvata živi u većinski srpskom entitetu RS ili većinski bošnjačkom entitetu Federaciji BiH.

Hrvati se bore za ovih 85% sunarodnjaka koji žive u Herceg bosni a ovih 15% mora prihvatiti činjenicu da su danas Bošnjaci nakon etničkog čišćenja ogromna većina u tim sredinama i da im preostaje da tu ostane i bore se manjinska prava u čemu će imati potporu većine sunarodnjaka ili da presele u hrvatsku jedinicu.


Ovo sto si ti napisao, to je jedna zeljena fantazija, zajedno sa natezanjima da tvoja zeljena fantazija uopce moze biti ostvariva. To nije ono sto ce se desiti vec ono sto bi ti zelio da se desi.

No, vodjenje politike zasnovane na toj fantaziji, zelji, nije bezazleno u konkretnim, realnim, stvarima na terenu. To se moze realizirati pozitivno, a moze i negativno. Posljednjih cetvrt stoljeca, politika "odvajanja" se realizirala negativno po hrvatski korpus, nema vise Hrvata u Krajini, Posavini, iz srednje Bosne masovno odlaze, a isti proces na terenu se desava cak i u Hercegovini.

Pa ja se ponovno vracam na osnovno pitanje, da li ste vi spremni gurati tu politiku "odvajanja", zafantazirane zelje, kontra cijelog svijeta, crkve, tradicije, itd itd., cak iako ovi negativni trendovi bi se nastavili i doveli do potpunog egzodusa hrvatskog, katolickog, puka iz BiH?

Jer, ta politika koju vodite konkretno evo recimo u posljednjih 22 godine nije ostvarila na terenu konkretno niti jedan + da mozes reci priblizili smo se toj zelji. Ama bas niti jedan korak naprijed da ste se priblizili, vec stavisi biljezili ste i -. Jedino konkretno sto je imala za posljedicu ta zelja, i politika, jeste masovno iseljavanje Hrvata iz BiH, i nepovratak onih koji su otisli.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Crkva protiv Trećeg
PostPostano: 23 vel 2017, 15:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 stu 2015, 12:44
Postovi: 1113
Nisu vam Bosnjaci, islam, EU, Perecija, USA, MZ, Petrich, Crkva, Vatikan, Meka... krivi, zato sto ne mozete u toj vasoj zafantaziranoj zelji da u reali okrenete sve to za 180 stepeni, i ne samo to, vec i 1000 godina i samih vasih prethodnih generacija... a ceh kojim to placate se naziva egzodus!

Kao kada biste zazeljeli, i vjerovali da ste vi oni koji ce... stajaznam... osloboditi Sibir od Rusa (stavise, lakse bi vam to bilo, nego okrenuti ove gore prethodno pobrojane naopako).

Ali eto, vi mislite da mozete, :D samo bez ljutnje i frustracije na nekog drugog zato sto se vase zelje (mislim zelje vas "odvajaca", onih koji ljube tu politiku) ne ostvaruju. :neznam


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Crkva protiv Trećeg
PostPostano: 23 vel 2017, 15:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 pro 2010, 15:32
Postovi: 6217
Lokacija: Izvan sebe
s one strane dinare je napisao/la:
Pessimus dux je napisao/la:
Marijane Knezoviću, svaka čast na tekstu, svaka ti je na mjestu! :palacgore1


X2

Odlican text. I ja se pridruzujem.

_________________
Da je pravda i demokracija, bila bi Herceg-Bosna a ne Federacija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Crkva protiv Trećeg
PostPostano: 23 vel 2017, 15:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21288
Za "nepovratak", jednostavno nije istina.
HDZ je poticao povratak u općine poput Uskoplja i Fojnice, koji su most prema Lašvi i Lepenici.
HDZ je poticao povratak u Travnik, koji povezuje Jajce s Lašvom.
HDZ je poticao povratak u Bugojno, koje je između Kupresa i Lašve.
A što su muslimani tamo radili i koga su ubijali ?
Uostalom, tko je gradonačelnik Vareša danas unatoč muslimanskom 20+ godišnjem uništavanju općine ?
Prodaj svoje ublehe drugima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Crkva protiv Trećeg
PostPostano: 23 vel 2017, 15:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 pro 2010, 15:32
Postovi: 6217
Lokacija: Izvan sebe
BAN-2020 je napisao/la:
useless je napisao/la:
Mi vam presudimo svemu. Presudili smo Jugoslaviji, pokrali smo Hrvatsku, presudit cemo i vama bez problema, a pokrast cemo Europu.


Ma tako je! Pa već se govori o propasti Evrope (Amerikanci), pa jesmo nedavno ušli i evropa propada, dobro ušla je Hrvatska a zna se tko drži sve u Hrvatskoj.

Mi smo to vec predvidjeli i ovdje na forumu.
Svi nas se moraju cuvati.
Trebamo imati sto vecu drzavu, gdje ce biti svi hrvati i nedati nam da se udruzujemo sa jos nekim.
Zaboravih i nato izgleda polako propada.

_________________
Da je pravda i demokracija, bila bi Herceg-Bosna a ne Federacija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Crkva protiv Trećeg
PostPostano: 23 vel 2017, 15:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 pro 2010, 15:32
Postovi: 6217
Lokacija: Izvan sebe
seherzada_begovica je napisao/la:
useless je napisao/la:
Da ti pojednostavim, mi možemo podastrt tisuće dokaza da bi nam prijetio fizički nestanak ostanemo li s vama, a ti ne možeš ni jedan za slučaj da se odvojimo od vas. Je li dokazi i indicije znače išta kod muslimana?


Pa nemate dokaz.

Katolici postoje u BiH 1000 godina, 500 godina od toga zajedno sa muslimanima. To je bh tradicija, koja treba da se nastavi. Vi ste ti koji to ne zelite.

Kada je vasa politicka garnitura (ove generacije) pocela spasavati katolike, "slucaj da ih se odvoji", zelje napominjem vaseg politickog diskursa, katolici dozivljavaju najveci egzodus u povijesti.

Pa zato i pitam, pitanje na koje nisi odgovorio, da li bi ti gurao ovaj sada politicki diskurs koji guras, ono sto ti zelis, odvojiti Hrvate iz BiH, cak i ako bi to znacilo u konacnici i potpuni egzodus?

Ne nije tacno vasa je ne samo zelja nego i djelovanje da nas se protjera iz bih.
I COVIC je velicanstven treba uvijek samo za njega glasati.
Covjek sa vizijama, posten, dobar i pencilin za druge.
Ubleharu bakiru cesto zajebe plan, koji bi i onako i ovako upropastio sve da se slucajno i ostvari.
Svi za hdz, hdz za nas.

_________________
Da je pravda i demokracija, bila bi Herceg-Bosna a ne Federacija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Crkva protiv Trećeg
PostPostano: 23 vel 2017, 15:29 
Offline

Pridružen/a: 30 sij 2017, 19:42
Postovi: 389
seherzada_begovica je napisao/la:
Graničar Jozo je napisao/la:


oni koji rade u inozemstvu nisu sirota i nemaju potrebe prodavati svoju zemlju za razliku od sirotinje koja ostaje. mislim da je tu jednadžba vrlo jednostavna.

to što teško sakrivaš mržnju i što nisi dovoljno inteligentna da sagledaš stvar u pravom svjetlu i procijeniš učinke do kraja je zapravo stvar administracije i njene inteligencije do kad te misli trpiti.

da ti pojednostavnim, jer nisi kapacitet da pročitat rečenicu do kraja, ili si glupa pa trolaš ili si zlobna.


Moj koncept, i uopce koncept BiH je koncept multikulti BiH, kakva je bila milenijum. Dakle u svakoj njenoj tacki, jedna crkva, druga crkva, dzamija, sinagoga, pa i nesto novo, u krugu od 100 metara.

Zamisli sad koliko ste vi intelEgentni, da ono sto je prethodnih 50 generacia prihvatalo, takovu BiH, da ste vi ta generacija koja to treba da promjeni. Znaci teski seljaci, od zla oca i od gore matere, koji uopce ne pripadaju BiH, tj. samoj njenoj tradiciji.

Ali sto da se radi, breme odlaska katolicke tradicije iz Krajine, Posavine, sada srednje Bosne, nije ni na kome drugome do na vama samima, vi ste izbrali taj put, vasa generacija, ludilom vasih politickih kovrtljaja! :neznam

Znaći, dokaz da nisi seljak je da si za multikulti? :smijeh


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Crkva protiv Trećeg
PostPostano: 23 vel 2017, 16:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 vel 2017, 09:23
Postovi: 972
seherzada_begovica je napisao/la:
useless je napisao/la:
Da ti pojednostavim, mi možemo podastrt tisuće dokaza da bi nam prijetio fizički nestanak ostanemo li s vama, a ti ne možeš ni jedan za slučaj da se odvojimo od vas. Je li dokazi i indicije znače išta kod muslimana?


Pa nemate dokaz.

Katolici postoje u BiH 1000 godina, 500 godina od toga zajedno sa muslimanima. To je bh tradicija, koja treba da se nastavi. Vi ste ti koji to ne zelite.

Kada je vasa politicka garnitura (ove generacije) pocela spasavati katolike, "slucaj da ih se odvoji", zelje napominjem vaseg politickog diskursa, katolici dozivljavaju najveci egzodus u povijesti.

Pa zato i pitam, pitanje na koje nisi odgovorio, da li bi ti gurao ovaj sada politicki diskurs koji guras, ono sto ti zelis, odvojiti Hrvate iz BiH, cak i ako bi to znacilo u konacnici i potpuni egzodus?


Zašto samo Katolici, zašto ne Hrvati?

Nemaš odgovor na to što tvrdim da stalno izvrćeš činjenice i stvari nazivaš krivim imenom?

_________________
Hrvatska politika mora i može bolje
neka uzor bude Izrael.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Crkva protiv Trećeg
PostPostano: 23 vel 2017, 16:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 vel 2017, 09:23
Postovi: 972
daramo je napisao/la:
Šta je s katedralom u Novom Sadu i Kotoru jesu i one žrtvovane radi kile mesa.
Isto tako je dobro i logično da je Zagreb žrtvovao svoj puk dakle 800.000 Hrvata u BiH ali nije logično da "samo" Hercegovci žrtvuju ni 10 000 Hrvata u RS i 40.000 Hrvata u Sarajevu, Tuzli i Zenici radi 450.000 Hrvata Herceg Bosne.
Ti misliš da smo mi debili i da te džamijske logike može uhvatiti europski mozak?

Koliko bi Hrvata živjelo u većinski hrvatskoj federalnoj jedinici u BiH, jel imaš kakve proturgumente na ovo?

Od ukupno 497.883 Hrvata, koliko ih prema popisu stanovništva iz 2013. živi u FBiH, većinski hrvatski entitet obuhvatio bi njih 372.276, koliko ih živi u 24 većinski hrvatske općine, što predstavlja 75 posto hrvatskog stanovništva u Federaciji BiH.
Kada bi se na području Jajca, Travnika, Novog Travnika i Uskoplja, primjerice formirale većinski bošnjačke i većinski hrvatske općine, pri čemu bi ove potonje bile uključene u većinski hrvatski entitet, broj Hrvata koje bi obuhvatila ta federalna jedinica dosegao bi 83 posto ukupnog hrvatskog stanovništva u FBiH.

Nasuprot tim podatcima, sada 100 posto Hrvata živi u većinski srpskom entitetu RS ili većinski bošnjačkom entitetu Federaciji BiH.

Hrvati se bore za ovih 85% sunarodnjaka koji žive u Herceg bosni a ovih 15% mora prihvatiti činjenicu da su danas Bošnjaci nakon etničkog čišćenja ogromna većina u tim sredinama i da im preostaje da tu ostane i bore se manjinska prava u čemu će imati potporu većine sunarodnjaka ili da presele u hrvatsku jedinicu.


Samo da dopunim ovo zadnje, vjerojatno ćeš se složiti, ovih 15% se netrebaju boriti za manjinska prava jer bi se zadržala konstituivnost na cijelom teritoriju, kao i bošnjacima na teritoriju HBa.
Znači oni koji ostanu van HBa neće biti žrtvovani već će ostati u istoj situaciji kao i sada. Osim ako doďe do potpunog razdruženja.

_________________
Hrvatska politika mora i može bolje
neka uzor bude Izrael.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 677 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 28  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: mijat_tomic_is_back, Naša Kvačica, Teuton i 314 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO