HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 25 tra 2024, 17:29.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 8391 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 230, 231, 232, 233, 234, 235, 236 ... 336  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 04 lis 2015, 10:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
OK, dosta više o Švedskoj itd, ovo neka bude tema samo vezana za migrante u tranzitu kroz prostore EX-YU.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 04 lis 2015, 10:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Sve je to isto. Treba razmjenjivati informacije da ljudi u HR ne bi nasjedali na iste podvale.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 04 lis 2015, 10:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Ne hvala, stavljaj na teme o tim zemljama na forumu Svijet, jer od sada ide brisačina.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 04 lis 2015, 10:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Onda ostaje da se prepucavamo sa Srbima. Lijepo.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 04 lis 2015, 11:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2015, 16:38
Postovi: 1757
Lokacija: Novi Sad
BBC je napisao/la:
Onda ostaje da se prepucavamo sa Srbima. Lijepo.


Bez toga nema ništa :biceovodobro

To ti je bre najbolja zamena za seks, platu, penziju, doručak, ručak, večeru, a zdravije je čak i od vožnje bicikla i trčanja :biceovodobro

_________________
[quote="joe enter"]Jeo sam sendvič dok sam forumao , a "bacanje pegle" je ako nisi znao sleng za povraćanje.[/quote]


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 04 lis 2015, 11:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Milanović najavio gradnju ograde i žice na granici. "Ako ga drugi prisile". Što bi "prisila" bila podložno je širokom tumačenju i jako apstraktno. Panika ga hvata pa traži izlaz iz sranja.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 04 lis 2015, 11:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
BBC je napisao/la:
Milanović najavio gradnju ograde i žice na granici. "Ako ga drugi prisile". Što bi "prisila" bila podložno je širokom tumačenju i jako apstraktno. Panika ga hvata pa traži izlaz iz sranja.


Pa još će ispasti da je pametno odigrao, nije popio jezikovu juhu ko Orban, on je htio da ih primi, Austrija, Slovenija i Njemačka neće, Mađarska pravi ogradu... izvinte, mi smo teli, al ne možemo sami... i eto...

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 04 lis 2015, 11:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Pa "pametno" ako imaš muda kao USA i pokriće za takvo laganje i muljanje.
Što ima pametno u tome da najavi žicu da sebi ostavi izlaz iz te situacije, i u istoj izjavi kaže da Hrvati nikad nisu gradili žice kao Mađari. Mislim retardirano. Možda ste vi Srbi spustili letvice za vaše političare, ali nekako mene bude sram da me ovakva budala predstavlja. USA laže i petlja zbog interesa, ovaj laže i petlja bez ikakve koristi. Od prvog dana je mogao sebi ostaviti izlaz i ne se inatiti "nema žice".

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 04 lis 2015, 11:10 
Offline

Pridružen/a: 10 lip 2015, 23:16
Postovi: 6025
Neka tajna veza i neraskidiva nit.
Jak obostrani fluid. Od ljubavi do mržnje je tanka nit.

U Srbiju ulazi više .Preševo više od 5 k. Pojačana kontrola.
Procedura ovi nervozni. Biće zimus pendrecenja.

_________________
Kako smo svi opljackani.Film "Tezina lanaca" https://youtu.be/waEYQ46gH08

Film o propasti imperije duge 1.123 g. Vizantijska lekcija https://youtu.be/_fLuI92iHR4


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 04 lis 2015, 11:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27493
EU ima navodno novi plan. Grci i Turci će zajednički patrolirati u Egejskom moru i migrante vraćati nazad u Tursku gdje planiraju nove prihvatne centre - logore s 2 milijuna ljudi.

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 04 lis 2015, 11:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
Na Al Džaziri izbjeglice u Preševu pljuju Srbiju, hladno je, siromašno, jadno i bijedno, gore od Sirije, nisam ovo htio kad sam dolazio... kraj medenog mjeseca :zubati

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 04 lis 2015, 11:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
novem je napisao/la:
EU ima navodno novi plan. Grci i Turci će zajednički patrolirati u Egejskom moru i migrante vraćati nazad u Tursku gdje planiraju nove prihvatne centre - logore s 2 milijina ljudi.



Jel se vi sjećate mislim prije 5-10 godina kad je Grčka molila EU novac za ogradu na kopnenom dijelu prema Turskoj ?
Tad im je najviše Njemačka moralizirala "rasizam", "nisu EU načela". Sad kad im Grci poslali "goste" mijenja se politika. Grke ovdje nimalo ne treba kriviti za ovo. Ako mogu izvući oprost kredita još bolje za njih. Najbolje da Briselu iznajme jedan veći otok na 10-20 godina za oprost dijela duga, za smještaj svih izbjeglica privremeno. Sretni Grci, sretna EU.

Ista stvar je bila sa Bugarskom. Ako se sjećam dobro nisu im htjeli dati novac i srali im nenormalno, i ovi sagradili ogradu o svom trošku.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 04 lis 2015, 11:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
[*]
BBC je napisao/la:
Pa "pametno" ako imaš muda kao USA i pokriće za takvo laganje i muljanje.
Što ima pametno u tome da najavi žicu da sebi ostavi izlaz iz te situacije, i u istoj izjavi kaže da Hrvati nikad nisu gradili žice kao Mađari. Mislim retardirano. Možda ste vi Srbi spustili letvice za vaše političare, ali nekako mene bude sram da me ovakva budala predstavlja. USA laže i petlja zbog interesa, ovaj laže i petlja bez ikakve koristi. Od prvog dana je mogao sebi ostaviti izlaz i ne se inatiti "nema žice".


Trudim se da kao Srbine ne budem apriori nenaklonjen, ali ok, kad ga slušaš kako priča izgleda ko nečitav.

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 04 lis 2015, 11:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Zašto su Slovenci danas blokirali kamione na jednom prijelazu. Nešto im se ne sviđa što HR policija organizira ?

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 04 lis 2015, 11:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
CNN breaking news: U Hrvatskoj se prepolovio broj tražitelja azila. :laugh

Smiješno ovo stvarno.

Citat:
Svima ponudimo upute na tri jezika. Što se tiče tražitelja azila među izbjeglicama, tu se situacija ne mijenja. Imali smo ih dosad šest, ali je to palo za 50 posto jer su imali dvojno državljanstvo.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 04 lis 2015, 11:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Citat:
Češka predlaže srednjoeuropsku akciju za zaštitu mađarske granice
Autor: Hina
Petak, 02. Listopad 2015. u 18:34

"Naša vlada je spremna pomoći Mađarskoj u zaštiti schengenske granice. Predlažemo zajedničku akciju V4", objavio je češki premijer Bohuslav Sobotka na svom profilu na Twitteru, misleći pritom na Višegradsku skupinu čije su članice Češka, Slovačka, Poljska i Mađarska.

Češka vlada je predložila da tri srednjoeuropske države pošalju stotine vojnika i policajaca u pomoć Mađarskoj da zaštiti svoje granice od priljeva migranata u schengensku zonu, izjavili su u petak dužnosnici.

“Naša vlada je spremna pomoći Mađarskoj u zaštiti schengenske granice. Predlažemo zajedničku akciju V4”, objavio je češki premijer Bohuslav Sobotka na svom profilu na Twitteru, misleći pritom na Višegradsku skupinu čije su članice Češka, Slovačka, Poljska i Mađarska.
Sobotka je rekao da će se ministri unutarnjih poslova tih zemalja sastati 8. listopada kako bi razmotrili tu ideju.
Češka novinska agencija CTK prenijela je izjavu ministra unutarnjih poslova Milana Chovaneca koji je rekao da bi ti planovi mogli uključivati slanje stotina čeških, poljskih i slovačkih vojnika i policajaca na južnu mađarsku granicu na nekoliko mjeseci.
Češka, Slovačka i Mađarska snažno se protive obveznim kvotama za raspodjelu 120.000 tražitelja azila po zemaljama članicama Europske unije .

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 04 lis 2015, 12:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2015, 16:38
Postovi: 1757
Lokacija: Novi Sad
BBC je napisao/la:
Milanović najavio gradnju ograde i žice na granici. "Ako ga drugi prisile". Što bi "prisila" bila podložno je širokom tumačenju i jako apstraktno. Panika ga hvata pa traži izlaz iz sranja.


Nek skoči u dubok bunar :palacgore1

Pomoći će i sebi i drugima :palacgore1

_________________
[quote="joe enter"]Jeo sam sendvič dok sam forumao , a "bacanje pegle" je ako nisi znao sleng za povraćanje.[/quote]


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 04 lis 2015, 12:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2015, 16:38
Postovi: 1757
Lokacija: Novi Sad
Citat:
Preševo: Dnevno stiže 4.000 izbeglica

U Centru za prihvat izbeglica rekli su da poslednjih dana redovno kod njih i u kamp u Miratovcu dnevno stiže od 4.000 do 5.000 izbeglica, koji dolaze iz pravca Makedonije

slika

PREŠEVO - U Centru za prihvat izbeglica u Preševu danas je registrovano oko 2.500, a još oko 1.500 čeka na ulici ispred tog centra na registraciju, rečeno je FoNetu.

U Centru za prihvat izbeglica rekli su da poslednjih dana redovno kod njih i u kamp u Miratovcu dnevno stiže od 4.000 do 5.000 izbeglica, koji dolaze iz pravca Makedonije.

U kampu u Miratovcu trenutno više nema izbeglica.

Ispred prihvatnog centra u Preševu je čitavog dana velika gužva, kao i u samom centru.

Glavan ulica u Preševu, koja vodi pored Centra za prihvat migranata, danas je bila zatvorena za saobraćaj zbog velikog broja izbeglica koji podižu šatore na ulici.

Pojačano je prisustvo pripadnika policije .

Povećan je i broj službenika koji rade na registraciji, a sve službe u prihvatnom centru i Miratovcu rade danonoćno.

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/dr ... -izbeglica


:biceovodobro

Citat:
Hiljade izbeglica stiže u Preševo

Novi talas izbeglica je nastavio da dolazi u Preševo gde je u poslednjih 24 sata obezbeđena pomoć za nekoliko hiljada muškaraca, žena i dece.

slika

Kolona izbeglica iz Sirije, Avganistana, Iraka... Preko miratovačkog polja se tokom prepodneva sliva u Preševo, a aktivsti Crvenog krsta, uz pomoć volontera i predstavnika međunarodnih organizacija uspevaju da podele svima pomoć.

"Mnogo njih i dalje dolazi, a kolona se kreće preko Miratovca tako da je u poslednjih 24 sata stiglo šest do sedam hiljada ljudi, a možda i više", rekao je Tanjugu sekretar lokalnog Crvenog krsta Ahmet Haljimi.

On je istakao i da aktivisti Crvenog krsta uspevaju svima da izađu u suret i pomognu i da je kompletna situacija pod kontrolom.

"Crveni krst je spreman i za zimu i svima ćemo pružziti pomoć kao i do sada, a ušli smo i u program obezbeđivanja kontejnera za smeštaj", rekao je Haljimi.

Do Prihvatnog centra u Preševu izbeglice iz Makedonije stizu preko miratovačkog polja gde je formiran privremeni kamp sa šatorima za smeštaj i pružanje prve pomoći izbeglicama.

Stižu svakodnevno u grupama - od nekoliko desetina do nekoliko stotina, ali se tu zadržavaju kratko - da se registruju i malo odmore, mada ima i onih koji odmah nastavljaju put ka Beogradu i severnim granicama Srbije.

U Preševu su angažovani i aktivisti Crvenog krsta, volonteri i pripadnici raznih međunarodnih organizacija koji kao i pripadnici policije obavljaju veliki posao oko registracije.

Taj Centar je otvoren 8. jula, a izbeglicama je omogućena administrativna podrška za dobijanje privremenih dokumenata, kao i zdravstvena pomoć, mesto za odmor i hrana.

I u Miratovcu, mestu uz makedonsku granicu, udaljenom oko sedam kilometara od Preševa, otvoren je privremeni kamp sa šatorima u kome izbeglice dobijaju prvu pomoć.

Po ranije saopštenim podacima, kroz Privremeni centar u Preševu dnevno prođe više od 1200 osoba iz Sirije, Iraka, Avganistana, ali je dosta njih koji tu uopšte i ne svraćaju već nastavljaju put ka Beogradu.

Izbeglice u Srbiju ulaze i preko srpsko-bugarske granice, uglavnom na područje opština Dimitrovgrad, Negotin i Bosilegrad, ali u znatno manjem broju.

Na putu do severnih granica Srbije, sa Hrvatskom i Mađarskom za izbeglice su otvoreni i privremeni centri u Šidu i Somboru gde dolazi mnogo manje ljudi nego u Prešavo kao i privremeni kamp u Kanjiži.

Krajnji cilj izbeglica su uglavnom Nemačka i skandinavske države do kojih pokušavaju da stignu preko Mađarske i Hrvatske.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php ... id=1046563


:biceovodobro

_________________
[quote="joe enter"]Jeo sam sendvič dok sam forumao , a "bacanje pegle" je ako nisi znao sleng za povraćanje.[/quote]


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 04 lis 2015, 18:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2015, 16:38
Postovi: 1757
Lokacija: Novi Sad
Citat:
Sirijka iz Srbije: Pitaju me da li ti je otac terorista

Zina al Sattaf, devojka koja je izazvala lavinu komentara tekstom na Fejsbuku gde je stala u odbranu migranata, kaže da je bole teške reči koje čuje o njima.

slika

Njen otac, stomatolog, doselio se u Srbiju, gde je upoznao njenu majku. Ova devojka je rođena u Beogradu gde je završila Fakultet dramskih umetnosti. Govori srpski jezik, arapski nikada nije naučila. Uprkos želji da upozna rodni grad svog oca, u Siriju nije otišla.

- Moj otac je 2007. godine otišao u svoj rodni grad, Raku, u želji da život nastavi tamo. Trebalo je da odem kod njega, ali viša sila me je sprečila jer u trenutku kada sam planirala da putujem Siriju je pogodio rat - kaže Zina.

Ova devojka je sve to doživela traumatično. Nije ni slutila da agonija tek počinje i da će preko telefona čuti kako bombe padaju.

- Neverovatan strah sam osetila jednom prilikom kada smo telefonirali. Bomba je pala, čula se eksplozija, a onda tajac. Vikala sam „Halo, da li me čuješ, da li si živ!“ Strašan trenutak nikada neću zaboraviti, iako je to samo jedan u nizu - priseća se Zina.

Ona dodaje da joj je teško kada zna da na trgu rodnog grada njenog oca leže obezglavljeni leševi, mnogo je pogađa strašna slika ISIS organizacije, boli je, kako kaže, lažno predstavljanje vere, a naročito je boli stav „kakve su to izbeglice koje nose ajfone“.

- Šta biste vi poneli kada biste morali da spasavate svoje živote? Telefon sigurno, jer samo tako možete da čujete gde su ostali, da li su živi, hoće li preživeti - priča besno Zina.

Do pre nekoliko meseci niko je nije posmatrao drugačije.

- Čitam svakakve komentare, pitaju me da li mi je otac terorista, zašto ne odem kod „svojih“ - kaže Zina.

Ističe da stalno sluša priče kako su „oni njeni“ Sirijci prljavi i bolesni, prigovaraju joj ljudi „zašto ih ne primiš kod sebe“, a ova mlada devojka bi uradila šta god treba da pomogne narodu, ne samo sirijskog porekla, već svima.

- Ja volim i životinje, ali ne mogu sve da ih stavim u svoj stan. Nemam mogućnosti da pomognem svima. Uradila sam najmanje što sam mogla, to je onaj status na Fejsbuk stranici. Iako je on izazvao lavinu negativnih komentara, nadam se da će doneti i nešto dobro - kaže ona.

Porodica živi u uporištu ISIS-a

Sticajem okolnosti, njen otac morao je da se prilagodi životu u Raki, veri i narodu, kako bi sačuvao živu glavu.

- Morao je da pustio bradu kako ga ne bi ubili. Taj grad je glavno uporište islamskih naroda, te on nije mogao da ode odatle. Bio je prinuđen da ostane - priča ona.

http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/595442 ... -terorista




:biceovodobro

_________________
[quote="joe enter"]Jeo sam sendvič dok sam forumao , a "bacanje pegle" je ako nisi znao sleng za povraćanje.[/quote]


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 05 lis 2015, 13:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2015, 16:38
Postovi: 1757
Lokacija: Novi Sad
Metemma je napisao/la:
Na Al Džaziri izbjeglice u Preševu pljuju Srbiju, hladno je, siromašno, jadno i bijedno, gore od Sirije, nisam ovo htio kad sam dolazio... kraj medenog mjeseca :zubati





_________________
[quote="joe enter"]Jeo sam sendvič dok sam forumao , a "bacanje pegle" je ako nisi znao sleng za povraćanje.[/quote]


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 05 lis 2015, 13:25 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 36050
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Spominje se neki sastanak Mađarske, Srbije i Makedonije o zajedničkoj kontroli granice sa Grčkom, Milanovič naravno o svemu nema pojma kao što nije ni znao da dolaze imigranti dok se nisu pojavili na televiziji u Tovarniku.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 05 lis 2015, 14:19 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 36050
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Previše ih je: Izbjeglice će iz Njemačke vraćati u Hrvatsku.

Njemačka bi se ove godine mogla suočiti s više od 1,5 milijuna izbjeglica, a Thomas de Maiziere, njemački ministar unutarnjih poslova nije isključio mogućnost vraćanja izbjeglica u Sloveniju i Hrvatsku jer u ovim članicama Europske unije, za razliku od Grčke i Mađarske, ne vladaju nehumani uvjeti.

Eto vidite kako se dobro dobrim vraća.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 05 lis 2015, 14:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2015, 16:38
Postovi: 1757
Lokacija: Novi Sad
daramo je napisao/la:
Spominje se neki sastanak Mađarske, Srbije i Makedonije o zajedničkoj kontroli granice sa Grčkom, Milanovič naravno o svemu nema pojma kao što nije ni znao da dolaze imigranti dok se nisu pojavili na televiziji u Tovarniku.


Sve je to presipanje iz šupljeg u prazno :kava

Sve i da makedonci podignu ogradu na granici sa Grčkom, to ništa neće promeniti, samo će ih preusmeriti na albaniju, crnu goru i bih, kao što ih je mađarska ograda preusmerila na hrvatsku :kava

ps: zoki je nebitan, on je svoje odsvirao :palacgore1

_________________
[quote="joe enter"]Jeo sam sendvič dok sam forumao , a "bacanje pegle" je ako nisi znao sleng za povraćanje.[/quote]


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 05 lis 2015, 14:42 
Offline

Pridružen/a: 21 stu 2012, 09:26
Postovi: 3402
Lokacija: Србија
Czechs back Hungary on refugees

slika

A crowd of 500-600 people from Czech civil groups gathered outside the Hungarian embassy in Prague on Monday to support the Hungarian government’s stance in Europe’s migrant crisis. They said the government is trying to preserve Europe and its traditions based on Christianity and GrecoRoman culture. “Hungarians in the past defended Europe from the Ottoman Turks, and were once again among the first to stand up for Europe and its values by trying to stem the flow of illegal migrants onto our continent,” Pavel Skacel, an official at the Institute of Slavonic Strategic Studies, said. Demonstrators chanted “Thank you! Thank you!” and “Orbán! Orbán!”

budapesttimes.hu


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 05 lis 2015, 14:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2015, 16:38
Postovi: 1757
Lokacija: Novi Sad
daramo je napisao/la:
Previše ih je: Izbjeglice će iz Njemačke vraćati u Hrvatsku.

Njemačka bi se ove godine mogla suočiti s više od 1,5 milijuna izbjeglica, a Thomas de Maiziere, njemački ministar unutarnjih poslova nije isključio mogućnost vraćanja izbjeglica u Sloveniju i Hrvatsku jer u ovim članicama Europske unije, za razliku od Grčke i Mađarske, ne vladaju nehumani uvjeti.

Eto vidite kako se dobro dobrim vraća.


Jesu nehumani uslovi, ali ne prema tim "izbeglicama" već prema vlastitim građanima i stanovništvu :kava

_________________
[quote="joe enter"]Jeo sam sendvič dok sam forumao , a "bacanje pegle" je ako nisi znao sleng za povraćanje.[/quote]


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 8391 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 230, 231, 232, 233, 234, 235, 236 ... 336  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 76 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO