HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 24 tra 2024, 00:22.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 1012 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41  Sljedeća

Slažete li se sa izborom generalnog konzula BiH u Chickagu iz reda hrv. naroda?
Da 60%  60%  [ 50 ]
Ne 7%  7%  [ 6 ]
Svejedno mi je samo da nije neko kao Nerkez Arifhodžić 11%  11%  [ 9 ]
Svejedno mi je samo da posjeduje diplomatske vještine 4%  4%  [ 3 ]
Trebalo je izbor prepustiti bošnjačkim strankama 6%  6%  [ 5 ]
Trebalo je izbor prepustiti Jasmili Žbanić i Slavi Kukuću 12%  12%  [ 10 ]
Ukupno glasova : 83
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Ivan Šušnjar novi generalni konzul u Čikagu
PostPostano: 21 vel 2016, 12:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 lis 2011, 15:12
Postovi: 7536
Muhamedaga Ćafirbegović je napisao/la:
Ali ko sam ja da pristajem ili ne pristajem? Nije bitno šta ja želim, već šta se može desiti.


Ako ode OHR može se desiti da bude rat. Ali ispavno je želiti da ode OHR. Ne možemo se odreći ispravnog samo zato što postoji opasnost. Ako nosim novčanik može se desiti da me neko opljačka ali to nije razlog da ne nosim novčanik. Ako žena ima kratku suknju može se desiti da je napadnu neke bradonje ali to nije razlog da se žena pokrije. Za dobro i ispravno se treba boriti pa makar postojala opasnost. Da su ljudi razmišljali kao ti još uvijek bi imali robovlasnički sistem. Naime, borba protiv toga je značila i smrt i stradanja ali za ispravne ideje se treba boriti makar bile opasne. Nezavisnost i suverenost je ideal svakog naroda.

Muhamedaga Ćafirbegović je napisao/la:
Recimo da se promjeni odnos snaga i da na neki način RS dođe do nezavisnosti, bez ispaljenog metka. Šta onda? Jesi li siguran da bi se završilo na tome? Ili bi možda dovelo do nove destabilizacije, novih incidenata i novog rata?


Kao što sam već objasnio, forsiranje da u istoj državi žive narodi koji ne žele da žive u istoj državi je izvor nestabilnosti i ratova širom svijeta. Kada se narodi razgraniče završavaju se sukobi i nastupa mir. Kasnije se ti isti narodi mogu čak i udružiti u neku vrstu unije (vidi germane i romane) ali je preduslov svega da se prvo zna šta je čije.

Ljudi su takvi. Osnovni nagon je nagon za samoodržanjem i on se proteže ne samo na održanje golog života već i sistema vrijednosti. Većina će uvijek težiti da asimilira manjinu i nametne joj svoj sistem vrijednosti a manjina se tome može oduprijeti jedino nekim vidom autonomije (tipa entitet RS ili kantoni). Ali ta autonomija uvijek smeta većini jer je sputava. I tako opet imaš sukob čak i ako im daš autonomiju unutar države. Ako je manjina dovoljno velika da pruži otpor UVIJEK će biti sukoba. Ako manjina nema snage da pruži otpor onda miruje i vremenom se asimilira. Bosna i Hercegovina ima manjine koje imaju snagu da pruže otpor asimiliaciji. I institucionalne snage, i vanjske prijatelje i homogene teritorije i brojčanost (većinski narod je jedva preko 50%)

Nezavisnost RS-a bi rješila većinu problema u BiH. Ostalo bi još malo problema sa Hrvatima ali većina problema bi bilo rješeno. Ali to što ne možeš odjednom rješiti sve probleme ne znači da ne treba rješiti ono što možeš rješiti. Krov ti kisne i treba ti fasada. Sad nemaš para za fasadu ali možeš popraviti krov. Bolje išta nego ništa. Uhar je i krov.

_________________
Podaci ZZO:
https://demografija.blogger.ba/2023/09/07/broj-osiguranih-po-kantonima/


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ivan Šušnjar novi generalni konzul u Čikagu
PostPostano: 21 vel 2016, 12:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 lis 2011, 15:12
Postovi: 7536
Amidza je napisao/la:
Nebula a i mnoge Sarajlije bi rado halalile jer nikoga u istocnoj Hercegovini, Podrinju (i gornjem i donjem) i Krajini nisu izgubili.


Ma izgubio sam ovdje u Sarajevu. Nije to Amidža. Ja sam samo sposoban da gledam stvari objektivno to jest da isključim subjektivno. Niko se nije ubijao i mrzio koliko Germani i Romani. Pa danas zajedno u EU. Prošlost se MORA ostaviti iza sebe i razmišljati SAMO šta je najbolje za budućnost. Mržnja i želja za osvetom nas ubi. Ne daju nam da idemo dalje a to sve dovodi do beznađa i propasti naroda. Đaba ti sva mržnja kad narod masovno napušta zemlju.

_________________
Podaci ZZO:
https://demografija.blogger.ba/2023/09/07/broj-osiguranih-po-kantonima/


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ivan Šušnjar novi generalni konzul u Čikagu
PostPostano: 21 vel 2016, 13:23 
Offline

Pridružen/a: 10 sij 2016, 17:54
Postovi: 59
pa ne baš! unazad dva svjetska rata germani se medjusobno kolju i sa slavenima,romani sa slavenima i uglavnom a neki su i neutralni


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ivan Šušnjar novi generalni konzul u Čikagu
PostPostano: 21 vel 2016, 18:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 lis 2011, 15:12
Postovi: 7536
Muhamedaga Ćafirbegović je napisao/la:
Pusti klince neka se lože malo. Nadajmo se da će se sjetiti da je tema zapravo Šušnjar.


Prvi koji je krenuo off topic si naravno ti:

Muhamedaga Ćafirbegović je napisao/la:
Nisam siguran zašto se toliko priželjkuje odlazak OHR-a i međunarodne zajednice iz države? Mislim, zanimljivo je da se tu slažu desničari iz sva tri naroda, u nadi da će tek tada ostvariti neke političke planove.

Ono kao, "Nemate pojma koliko smo zajebani. Samo sačekajte da iz Sarajeva ode jedan austrijsko-slovenački diplomata vezanih ruku. Ne bojimo se rata, ali bojimo se Inzka."

U pravilu, ljevica je ta koja nema muda. Kod nas ih očito nema ni desnica - junaci koji se boje Inzka a ko fol prizivaju rat i nekakve obračune. Ono, nije vas strah metaka i granata, ali se niste u stanju nositi s par saopštena sa štampu, u kojem će OHR i PIC izraziti duboku zabrinutost radi vaših postupaka.

Šta reći. Kraljevi. :smajl007


I onda kad te se potuče argumentima žališ se da ta priča nije tema :zubati

Ali nisi jedini. Imali smo temu o raspodjeli PDV-a gdje je jedan od moderatora krenuo u off topic sa pričom o junačkoj ulozi HV i HVO protiv Srba to jest o slabašnom učinku ArmijeBiH. Pa kada je potučen argumentima moderatori izbrisaše par zadnjih stranica teme jer je pobogu off topic :zubati

Isto je naravno i na drugim forumima (klix recimo). Zato te je razumijem. Tvoje ponašanje je sasvim normalno. :palacgore1

_________________
Podaci ZZO:
https://demografija.blogger.ba/2023/09/07/broj-osiguranih-po-kantonima/


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ivan Šušnjar novi generalni konzul u Čikagu
PostPostano: 22 vel 2016, 09:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23318
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Vidi Nebule. Ima ipak Europe u Sarajevu. :zubati

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ivan Šušnjar novi generalni konzul u Čikagu
PostPostano: 22 vel 2016, 10:49 
Offline

Pridružen/a: 03 lip 2009, 14:13
Postovi: 1747
Kako se Tito rješavo mladih a kurčevitih kadrova.... :zubati

https://www.youtube.com/watch?v=OIQ8kZShHpg&feature=player_detailpage

_________________
https://youtu.be/sJnJi5tcqxQ


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ivan Šušnjar novi generalni konzul u Čikagu
PostPostano: 22 vel 2016, 11:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23318
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
dr.gog_sarajevo je napisao/la:
Ja plediram da u svom stanu od 38 četvornih metara otvorim ambasadu RS u Federaciji BiH. Time bi Eres dobio teritorij Centra Sarajava izgubljen još onomad kada je Švrakićeva družba raznijela njihove nesretne rezerviste koi su sa Vraca krenuli uz Vrbanju ka Skenderiji.

A ja bih imao diplomatski status kao i Ivan Šušnjar, plus plaću darežljivog laktaškog migreničara.

Sukladno zakonu, RS ima prava na predstavništva. Znači ne može ambasada, ali predstavništvo može.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ivan Šušnjar novi generalni konzul u Čikagu
PostPostano: 22 vel 2016, 13:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2011, 20:26
Postovi: 1431
Nebula je napisao/la:
Muhamedaga Ćafirbegović je napisao/la:
Jednostavno, to nikom nije u interesu, niti iko može biti siguran u ishod.


Svima nam je u interesu da napokon skinemo lance i da normalno živimo kao i svi normalni narodi. Bez etničkih tenzija. Da narod na izborima bira pametne i sposobne a ne da bira na principu etničke mržnje (ko će se bolje boriti protiv anamoonih). Da stranke u predizbornim kampanjama pričaju o ekonomiji a ne o zaštiti nacionalnih interesa. Da nemamo etničke kvote u vlasti (8 bošnjaka, 5 hrvata, 3 srbina i slične glupostiu). Da se ljudi više ne djele po imenima već po znanju.

Ishod kakav god da je bolji je od ovog laganog umiranja. Mladi masovno napuštaju zemlju. Oni koji ostaju okreću se radikalnoj religij tražeći utjehu za prazne stomake. Bošnjaka je oko milion i po i taj broj stalno pada. Federacija nam je i više nego dovoljna. Nema nikakvog smisla da se borimo za više teritorije kad nam više ne treba i kad nam ta borba (rahat patnja) tjera omladinu vani.

Naravno da bi najbolje bilo podjeliti se bez rata. Ali upravo zbog takvih poput tebe to nije moguće. Ti prvi ne pristaješ na mirnu podjelu zar ne? Evo ja sam za to da RS dobije nezavisnost bez rata. Jesi li ti? Ko je onda za rat a ko za mir? Ja ili ti?


Mirna podjela je itekako moguća. Do nje se dolazi popuštanjem centralizma i jačanjem federalizma, uz dodatno usvajanje principa dobrovoljnog teritorijalnog udruživanja. Jednostavno se postave pragovi za uspostavu općina u broju stanovnika, pravila za udruživanje općina u kantone, ukidanje nepotrebne federalne razine vlasti i to je to. Bez rata, bez potresa, na dobrobit svih. Da bi do toga došlo, kod Bošnjaka bi morala postojati svijest da je to proces koji bi i za njih bio koristan. Koliko su od toga daleko, procijeni sam.

_________________
The only true national autonomy is the freedom of the individual against the state and society.

Mises


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ivan Šušnjar novi generalni konzul u Čikagu
PostPostano: 22 vel 2016, 21:51 
Online
Avatar

Pridružen/a: 20 ruj 2014, 12:08
Postovi: 4817
Lokacija: Bosna
Momci, mi smo se podijelili 1991/1992. na državu hrvatskog naroda- Hrvatsku, državu srpskog naroda-Srbiju itd. da ne nabrajam sve republike. Pa tako imamo i BiH.

Prema tome, ko nije baš zadovoljan gdje je pripao ima dovoljno opcija kako je naprijed navedeno. :palacgore1


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ivan Šušnjar novi generalni konzul u Čikagu
PostPostano: 22 vel 2016, 21:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Kao na primjer Anadolija ?

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ivan Šušnjar novi generalni konzul u Čikagu
PostPostano: 22 vel 2016, 22:06 
Online
Avatar

Pridružen/a: 20 ruj 2014, 12:08
Postovi: 4817
Lokacija: Bosna
Ne kontam.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ivan Šušnjar novi generalni konzul u Čikagu
PostPostano: 22 vel 2016, 22:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Pošto ste vi muslimani šovinisti i u svađi sa ostala dva naroda više logike ima da ćete vi tamo završiti. Što misliš, da će vas drugi vječito trpiti.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ivan Šušnjar novi generalni konzul u Čikagu
PostPostano: 22 vel 2016, 23:44 
Offline

Pridružen/a: 15 pro 2014, 18:26
Postovi: 853
Lokacija: Hrvatska Republika Herceg-Bosna
BBC je napisao/la:
Pošto ste vi muslimani šovinisti i u svađi sa ostala dva naroda više logike ima da ćete vi tamo završiti. Što misliš, da će vas drugi vječito trpiti.


Neće trpiti vječno, ali bar dok ti pra-praunuci ne postanu muslimani. Jel ti znaš da je Allah dž.š. rekao da će islam zavladati svijetom i da ćemo svi biti muslimani? Čak je rekao da će dvije države vladati svijetom u hadisima - džennetu pokorna crna i Džibrailu pokorna crvena. Crna je Saudijska Arabija, slavna bila kraljevina i crvena je Osmansko carstvo, sultanat zaštićen pred Bogom Svemogućim.

Mi Bošnjaci nikada nećemo protjerivati kjafire ni Srbe ni Hrvate. Čak ni onda kada se na ove prostore vrati naša matica Turska. Pustite vi ovog gore šta piše. Neka piše. To neće biti tako jer nam tako ni šerijat ne nalaže. Nije nam u krvi da protjerujemo. Samo naplaćujemo veći porez takvima i svi sretni.

_________________
Najljepše ga je sam sebi popušit. Pogotovo ako si crnac pa ti je dovoljno dug. Štrcni sebi u vlastito grlo i najedi se.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ivan Šušnjar novi generalni konzul u Čikagu
PostPostano: 22 vel 2016, 23:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 lis 2013, 21:41
Postovi: 9853
Ovaj Barak je lik ono... :zubati

Javi se za pivo barače... Ja sam ti gotovo svaku večer u Ljubinoj birtiji ođe u Mostaru izuzev večeras. Ako ti vjera dopušta.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ivan Šušnjar novi generalni konzul u Čikagu
PostPostano: 22 vel 2016, 23:52 
Offline

Pridružen/a: 15 pro 2014, 18:26
Postovi: 853
Lokacija: Hrvatska Republika Herceg-Bosna
@Tuta može alkohol naravno, može sve. Može i meza. Samo da nije svinjetina. Pristajem na sve harame osim na svinjetinu. Kada dođem u grad mimara Hajrudina idemo na piće.

Šta će se prije desiti - moja pijanka s Tutom ili oduzimanje diplomatskih dokumenata Šušnjaru? Mislim ovo drugo. I to vrlo brzo inašallah.

_________________
Najljepše ga je sam sebi popušit. Pogotovo ako si crnac pa ti je dovoljno dug. Štrcni sebi u vlastito grlo i najedi se.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ivan Šušnjar novi generalni konzul u Čikagu
PostPostano: 24 vel 2016, 13:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 22751
http://www.klix.ba/vijesti/bih/ivan-sus ... /160224060


Citat:

Ivan Šušnjar: Ne koristim diplomatski pasoš, u Washingtonu se nisam predstavljao kao diplomata

Ivan Šušnjar reagirao je na tekst "Ivan Šušnjar koristi diplomatski pasoš" objavljen na našem portalu demantirajući više navoda iz teksta.


"Naveli ste kako sam se lažno predstavljao u Washingtonu gdje sam pozvan na Nacionalni molitveni doručak od strane Kongresa SAD-a. Tvrdite da sam se predstavljao kao generalni konzul BiH te pri tome izazvao diplomatski skandal što je laž, jer se tako, naprosto, nisam predstavljao. Potom u istom tekstu navodite kako nemate podatke jesam li bio tamo, pozivajući se na izjavu MVP-a. U naslovu teksta sugerirate kako koristim diplomatski pasoš što je opet lažna informacija, jer sve da ga i želim koristiti ne mogu, budući da je on ništavan bez diplomatske vize.

U istom tekstu iznosite trostruku nelogičnost. Prvo tvrdite da nisam diplomata no bez obzira na to u stanju sam izazvati diplomatski skandal. Potom tvrdite da sam taj skandal izazvao u Washingtonu premda niste sigurni jesam li uopće bio tamo.

Dok se autor odluči jesam li ja bio u Washingtonu ili nisam, jesam li diplomat ili nisam, izjavljujem da sam bio u Washingtonu na poziv Kongresa SAD i da nisam izazvao nikakav skandal naročito ne diplomatski.

U Washington sam pozvan kao običan građanin BiH koji je nositelj imenovanja za poziciju generalnog konzula. Ne kao neko ko je preuzeo diplomatsku dužnost. Kao takav sam tamo i govorio. Iz perspektive sarajevskih unitarista neprihatljivo je da sam uopće dobio poziv, pa od svega rade skandal. Ali eto ja jesam dobio poziv.

Poziv koji mi je upućen iz SAD Kongresa 'nestao je' u prostorijama državnih ureda.Tek nakon što su me gospoda iz Kongresa SAD-a osobno kontaktirali s upitom zašto ne potvrđujem dolazak, poslana mi je ponovno pozivnica na moju adresu. Sarajevo, koje se proglasilo državom, tada ustaje i protiv Sjedinjenih Država skrivajući pozive najviših institucija SAD. Spremno je na sve kada treba spriječiti nekog ko nije na političkoj liniji istog tog Sarajeva. Ja sam sretan zbog toga, jer moja država pokazuje prve znake državnosti. Makar joj poriv bio mržnja prema vlastitom građaninu. Još kad bi tako postupali kada neka strana ambasada ospori odluku Predsjedništva države gdje bi bio kraj našoj državnosti...

U tekstu navodite kako sam bio i optužen zbog slanja e-maila Nerkezu Arifhodžiću. Prešućujete da sam i oslobođen. Ne spominjete da je tokom suđenja utvrđeno lažno izjašnjavanje svjedoka Tužilaštva - Nerkeza Arifhodžića. Onomad kad ga je Komšić postavio za šefa hrvatske kvote diplomatije izjasnio se kao Hrvat. Na sudu se izjasnio da nije Hrvat iako je još uvijek obavljao posao ambasadora kao Hrvat. Tvrdeći da sam optužen, čitatelju sugerirate kako sam inkriminiran, što se odlično slaže s tezom da izazivam skandale, dok bi cjelovita informacija vašim čitateljima dala do znanja ko je u cijelom procesu inkriminiran a ko nevin. Svjesno ili ne, ali plasirali ste laž, do kraja neizgovorenom istinom. Istina je također da Komšić i Arifhodžić još nisu niti pod istragom. No, što bi se vaše čitateljstvo zamaralo selektivnim radom Tužilaštva BiH.

Pišete o svemu što sam navodno učinio ja, dok ne navodite niti jedan podatak što je učinjeno meni. U otovorenom medijskom progonu koji doživljavam od dana imenovanja protiv mene je počinjeno nekoliko krivičnih djela od strane državnih institucija i državnih službenika: Povreda ravnopravnosti čovjeka i građanina prema članu 177. KZ FBiH, povreda Poslovnika MVP-a zbog odavanja službene tajne, javni linč i posljedično ugrožavanje fizičke sigurnosti građanina i to iz ureda samog doministra sigurnosti BiH čiji bivši djelatnik umjesto da čeka optužnicu danas čeka kada će mu država uplatiti 'bijeli hljeb'. Niti u jednom od tih slučajeva Tužilaštvo još nije pokrenulo istragu.

'Uglednici' koji su protiv mene potpisali javnu klevetu i danas se nazivaju 'uglednima', iako se neki od njih u međuvremenu dovedeni u vezu s krupnim finansijskim aferama", navodi se u demantiju.

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ivan Šušnjar novi generalni konzul u Čikagu
PostPostano: 24 vel 2016, 13:53 
Offline

Pridružen/a: 09 vel 2014, 19:07
Postovi: 3022
Šokiran sam šta klix prenosi, jel ovo moguće. Da nije neka prijetnja tužbicom.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ivan Šušnjar novi generalni konzul u Čikagu
PostPostano: 29 vel 2016, 16:12 
Offline

Pridružen/a: 15 pro 2014, 18:26
Postovi: 853
Lokacija: Hrvatska Republika Herceg-Bosna
Evo odlična prilika da dotični gospodin Šušnjar koji toliko želi da bude konzul Bosne u Chicagu posjeti i bosansku dijasporu tamo.

Bosanci i Hercegovci u Chicagu proslavili Dan nezavisnosti voljene Bosne.

http://www.klix.ba/vijesti/svijet/najml ... /160229023

Pogledajte slike u članku te divne dječice, pa neka se zna da smo Allahu pokorni od malena hidždžab. Ponosan sam na svoje Bosance iz dubine svoga turskog i bošnjačkog srca. Gospodin Šušnjar bi trebao otići u Bosanski Islamski Centar u Chicagu i proučiti neki ajet iz Kur'ana s ovom dječicom. Svi smo mi zlatni ljiljani.

slika

slika

slika

slika

U Bosanskoj školi, koja djeluje pri organizaciji Bosnian Islamic Cultural Center u Chicagu, proteklog vikenda upriličena je radionica povodom Dana nezavisnosti Bosne i Hercegovine. Tom prilikom učenici su učestvovali u izradi bh zastava i privjesaka sa simbolima BiH.

Proglašeni su i pobjednici literarnog takmičenja pod nazivom ’’Bosna u srcu’’, a za najbolja tri rada proglašeni su radovi Lejle Gutošić, Armina Ćesića i Edine Naherović

Bosanska škola u Chicagu je jedina takve vrste na području Sjeverne Amerike koja djeluje prema programu za dopunsku nastavu Ministarstva civilnih poslova Bosne i Hercegovine, a pohađa je preko stotinu učenika. Vode je stručne osobe, profesorice bosanskog jezika i književnosti Amina Sendić-Mešić i Enisa Omerović, a pokrenuta je 2012.godine. Ove godine djeca sa velikim nestrpljenjem iščekuju svoje prve diplome ovjerene od Ministarstva civilnih poslova BiH, a zasluge za to pripadaju Generalnom konzulatu BiH u Chicagu Murizu Mešiću, imamu navedenog centra.

U Chicagu živi velika bosansko-hercegovačka zajednica, preko 40.000 Bosanaca i Hercegovaca nastanjuje obale jezera Michigen, a ne tako davno su obilježili 100 godišnjicu svoga djelovanja.

_________________
Najljepše ga je sam sebi popušit. Pogotovo ako si crnac pa ti je dovoljno dug. Štrcni sebi u vlastito grlo i najedi se.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ivan Šušnjar novi generalni konzul u Čikagu
PostPostano: 29 vel 2016, 16:56 
Offline

Pridružen/a: 05 lis 2014, 15:40
Postovi: 3307
Lokacija: S forumaššem na sunećenju.
BarackObama je napisao/la:
Evo odlična prilika da dotični gospodin Šušnjar koji toliko želi da bude konzul Bosne u Chicagu posjeti i bosansku dijasporu tamo.

Bosanci i Hercegovci u Chicagu proslavili Dan nezavisnosti voljene Bosne.

http://www.klix.ba/vijesti/svijet/najml ... /160229023

Pogledajte slike u članku te divne dječice, pa neka se zna da smo Allahu pokorni od malena hidždžab. Ponosan sam na svoje Bosance iz dubine svoga turskog i bošnjačkog srca. Gospodin Šušnjar bi trebao otići u Bosanski Islamski Centar u Chicagu i proučiti neki ajet iz Kur'ana s ovom dječicom. Svi smo mi zlatni ljiljani.

slika

slika

slika

slika

U Bosanskoj školi, koja djeluje pri organizaciji Bosnian Islamic Cultural Center u Chicagu, proteklog vikenda upriličena je radionica povodom Dana nezavisnosti Bosne i Hercegovine. Tom prilikom učenici su učestvovali u izradi bh zastava i privjesaka sa simbolima BiH.

Proglašeni su i pobjednici literarnog takmičenja pod nazivom ’’Bosna u srcu’’, a za najbolja tri rada proglašeni su radovi Lejle Gutošić, Armina Ćesića i Edine Naherović

Bosanska škola u Chicagu je jedina takve vrste na području Sjeverne Amerike koja djeluje prema programu za dopunsku nastavu Ministarstva civilnih poslova Bosne i Hercegovine, a pohađa je preko stotinu učenika. Vode je stručne osobe, profesorice bosanskog jezika i književnosti Amina Sendić-Mešić i Enisa Omerović, a pokrenuta je 2012.godine. Ove godine djeca sa velikim nestrpljenjem iščekuju svoje prve diplome ovjerene od Ministarstva civilnih poslova BiH, a zasluge za to pripadaju Generalnom konzulatu BiH u Chicagu Murizu Mešiću, imamu navedenog centra.

U Chicagu živi velika bosansko-hercegovačka zajednica, preko 40.000 Bosanaca i Hercegovaca nastanjuje obale jezera Michigen, a ne tako davno su obilježili 100 godišnjicu svoga djelovanja.



Mash'allah! Allah dž.š im dao svako dobro i ohrabrio ih u borbi protiv asimilacije.

_________________
A nation which makes the final sacrifice for life and freedom does not get beaten.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ivan Šušnjar novi generalni konzul u Čikagu
PostPostano: 29 vel 2016, 17:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
a cirkus!

ljudi jednostavno nekuze da je ljiljan najkrizarskiji simbol poslje kriza samoga!!

ovo mi je uvjek smijesno

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ivan Šušnjar novi generalni konzul u Čikagu
PostPostano: 29 vel 2016, 17:22 
Offline

Pridružen/a: 05 lis 2014, 15:40
Postovi: 3307
Lokacija: S forumaššem na sunećenju.
Heero je napisao/la:
a cirkus!

ljudi jednostavno nekuze da je ljiljan najkrizarskiji simbol poslje kriza samoga!!

ovo mi je uvjek smijesno



Pa ako jeste, neće vam biti teško prihvatiti za zastavu i grb BiH. Pored toga što je "križarski" simbol, simbol je hrvatsko-katoličke dinastije Kotromanića i prijedlog HDZ - a za zastavu i grb i BiH. Ali opet se nešto nećkate. Eto vam onda varte, jebla vas ona.

_________________
A nation which makes the final sacrifice for life and freedom does not get beaten.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ivan Šušnjar novi generalni konzul u Čikagu
PostPostano: 29 vel 2016, 17:32 
Offline

Pridružen/a: 15 pro 2014, 18:26
Postovi: 853
Lokacija: Hrvatska Republika Herceg-Bosna
Heero je napisao/la:
a cirkus!

ljudi jednostavno nekuze da je ljiljan najkrizarskiji simbol poslje kriza samoga!!

ovo mi je uvjek smijesno


Mi smo itekako toga svjesni, to je naše srednjovjekovno predislamsko nasljeđe. Jeste li vi kršćani svjesni kršćanske simbolike ljiljana? Bojim se da niste jer non-stop pljujete po zastavi s ljiljanima. A zbog vas i Srba nam je zastava u obliku Varta zastave. Ipak ja lično ljiljane poštujem ali mi nisu toliko srcu bliski ko polumjesec i zvijezda na crvenom ili zelenom platnu. Svejedno. Treba biti iskren.

_________________
Najljepše ga je sam sebi popušit. Pogotovo ako si crnac pa ti je dovoljno dug. Štrcni sebi u vlastito grlo i najedi se.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ivan Šušnjar novi generalni konzul u Čikagu
PostPostano: 29 vel 2016, 18:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 ruj 2010, 19:45
Postovi: 4623
Lokacija: Kamenjarski krš
BarackObama je napisao/la:

Pogledajte slike u članku te divne dječice, pa neka se zna da smo Allahu pokorni od malena hidždžab..


Još malo pa ne bu

slika


:zubati :zubati :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ivan Šušnjar novi generalni konzul u Čikagu
PostPostano: 29 vel 2016, 18:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58874
Lokacija: DAZP HQ
viđu talibana, pozdravljam da se još udupla populacija nindži u Čikagu, ravno iz BIH.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ivan Šušnjar novi generalni konzul u Čikagu
PostPostano: 29 vel 2016, 18:41 
Offline

Pridružen/a: 05 lis 2014, 15:40
Postovi: 3307
Lokacija: S forumaššem na sunećenju.
Koga boli qurac sta ti podrzavas iz Agrama?

_________________
A nation which makes the final sacrifice for life and freedom does not get beaten.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1012 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: mirusvijetu, Robbie MO i 196 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO