HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 tra 2024, 11:25.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 8511 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132 ... 341  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Milorad Dodik
PostPostano: 12 stu 2014, 20:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19705
Ministry of Sound je napisao/la:
Stavio sam na onu temu o koaliciji, ali nek se nađe i ovdje:


Citat:
Dodik: Narod izdaju ne prašta

Potpisivanjem sporazuma SDS-a i PDP-a sa SDA i DF-om završen je period institucionalne stabilnosti RS, rekao je u intervjuu za "Nezavisne" Milorad Dodik, predsjednik RS.

Dodik je rekao da će sada doći do definisanja novih pristupa i politika, te da će on i novi saziv Vlade RS, koju će činiti SNSD, DNS i SP, ostati na pozicijama stabilnosti i jačanja RS.

Dodik tvrdi da su SDS, PDP i NDP pristali da prenesu nadležnosti RS na nivo BiH i da će njihovi postupci biti dalekosežno politički štetni za RS.

"Nisam ja siguran da mnogi koji su glasali za SDS i PDP, osim Bošnjaka koji su glasali za Mladena Ivanića, podržavaju to što oni rade. Srpski narod je jedinstven u očuvanju RS. Narod nekad može biti doveden u neku vrstu zablude. Ali narod izdaju ne prašta", rekao je Dodik.

NN: Kada očekujete konstituisanje Narodne skupštine i polaganje zakletve za drugi mandat predsjednika RS?

DODIK: Procjenjujem u prvoj sedmici nakon 20. ovog mjeseca.

NN: Da li očekujete da se neko pridruži koaliciji SNSD - DNS - SP koju ste dosad vodili?

DODIK: Najvažnije je da mi imamo većinu s kojom možemo izaći da se izabere skupštinsko rukovodstvo, a nakon toga da pristupimo izboru vlade.

NN: Da li imate plan B u slučaju da opozicija uspije da prikupi većinu, s obzirom na to da oni, barem u javnosti, tvrde da će imati većinu?

DODIK: Nema potrebe da komentarišem opoziciju. Ono što smo mi rekli je kako stvari zaista stoje. Naša koalicija ima sigurna 42 potpisa. Oni šire taj javni diskurs laži kako oni imaju neku većinu sa 36 i da to predstavlja više nego 42, a sad se pokazuje da nemaju čak ni tih 36. To je šizofrena situacija, na koju ste i Vi nasjeli kada na takav način postavljate pitanje.

NN: Šta u slučaju ako bude bila asimetrična vlast, pa da u RS vlast ima SNSD sa svojim partnerima, a na nivou BiH učestvuje opozicija iz RS?

DODIK: Period institucionalne stabilnosti RS je, nažalost, završen. Period od proteklih osam godina će biti napisan kao najbolji i najstabilniji period Republike. Ne samo u institucionalnom nego, usuđujem se reći, i u političko-ekonomskom i socijalnom smislu. RS je pokazala da je, kada vodi svoje autentične poslove i brani svoje autentične interese i na nivou RS i BiH, onda najuspješnija. Mnogi su u proteklih osam godina nastojali da to promijene pa čak i čujem floskulu da je to bio "zastoj" u proteklih osam godina. To nije bio zastoj! Zastoj je bio u nastojanju da se prenesu nadležnosti na nivo BiH i da se razvlasti RS, a mi smo to zaustavili. Da li nam se to sad vraća kroz ovo što sad vidimo na političkoj sceni ne mogu da kažem. Ali ja imam namjeru da kao predsjednik nastavim borbu za status Republike.

NN: Šta se to, po Vašem mišljenju, trenutno dešava na političkoj sceni? Koje vrste političkih aranžmana na nivou države se sada prave?

DODIK: Dakle, ključan je bazični sporazum SDA i Željka Komšića na nivou BiH. Njega treba pročitati. Na bazi toga i znajući s čime nastupaju i Bakir Izetbegović i Željko Komšić prema RS, data su velika obećanja da bi zajedno za sto doveli SDS i PDP da to s njima potpišu. U samom tom sporazumu ima niz diskutabilnih stvari u vezi sa statusom Republike. Recimo, za vojnu imovinu. Podvaljena je jedna floskula - ili svjesno prihvaćena od strane SDS-a, PDP-a i Čavića - da treba uknjižiti vojnu imovinu. Da je to moglo, bila bi uknjižena dosad. To ne zavisi od zajedničkih institucija nego od sporazuma entiteta. Upravo nedostatak sporazuma entiteta po tom pitanju nije mogao dovesti ni do donošenja zakona koji je ranije tražen, niti do uknjiženja. Oni su olako pristali na to i time se zadire u jednu od najvažnijih stvari za RS i njenu svojinu. Moraćemo javnost upoznati veoma precizno o čemu se ovdje radi. Drugo važno pitanje je prihvatanje njemačko-britanske inicijative, bjanko, bez detalja. Ja sam razgovarao s njima (ambasadorima Velike Britanije i Njemačke) principijelno, naravno. Oni su tada rekli da nema detalja. Ali to nije smetalo ovima da to prihvate. A sada, kada dođu detalji, onda će se narod hvatati za glavu. Napisano je tamo da će doći do kompletnih promjena u zapošljavanju i mnogo čega drugog. Sve su oni to potpisali, a sada u euforičnoj atmosferi tvrde kako oni ne prenose nadležnosti, potpisivanjem oko imovine. A šta je to nego prenošenje nadležnosti?

NN: Kakva je, prema Vašem mišljenju, pozadina toga? Kakvi su motivi?

DODIK: Ja sam imao mogućnost da se s njima (SDA, DF) vidim nekoliko dana prije. I mi smo dobili sličan papir koji su ovi potpisali. Čak i nešto mekši nego ovaj. Naravno, kada počnete da pričate o politikama dobijete mogućnost da prihvatite ili odbijete. Na pet njihovih zahtjeva kad smo došli bukvalno u poziciju da se izjasnimo sa "da" ili "ne", mi smo rekli "ne"! Sada je očigledno da su im PDP i SDS rekli "da".

NN: Šta se nalazilo u tom papiru?

DODIK: To je politika koju Bakir Izetbegović i SDA već duže vrijeme provode, politika destabilizacije RS. Čujem ih sad kako govore da smo i mi s njima razgovarali. Da, mi jesmo razgovarali, ali smo mi rekli "ne" takvim politikama. Oni klimaju glavom i govore "da". Oni prodaju priču, eto, bio je i SNSD u tim razgovorima, zašto i mi ne bismo? Naravno da i oni mogu da razgovaraju. Ja ne mislim da je to nezakonito što su oni uradili. Ali to politički jeste štetno i neodrživo za RS. Vidjeli smo kako je SDS preko Šarovića vršio nadležnost ministra spoljne trgovine koju je dobio tamo. Čak i Tadić dok je bio predsjedavajući Doma naroda. Nigdje ga nije bilo kad je trebalo da se zaštiti RS. No, ovdje su sada moguće dugoročne analize. To se odnosi na činjenicu da je i prije izbora bilo poznato potpisivanje sporazuma SDS-a i SDA da se sprema proces koji ide za tim. Nismo mi bili naivni, i mi kad smo išli u Sarajevo znali smo da se išlo za tim. Znali smo i tada da će SDS izabrati lošiju stvar za RS, a najbolju za BiH. Oni imaju namjeru da prave neku BiH. Kako će to uspjeti i kako će se postaviti i oni koji ne žele takvu BiH, vidjećemo. To je sad stvar procesa. A kad tome dodate oduševljenje međunarodnog faktora ovakvim sporazumom, onda zaključite da i oni stoje iza toga. Sad će, naravno, opet neko da kaže da mi umišljamo. Ali nevjerovatno je da se samo na jednom sastanku složi s tako ogromnim setom političkih pitanja - a da pritom nije bilo ukazivanja ili priprema da se tako nešto sprema. Ali odgovornost za RS ostaje u izabranom predsjedniku Republike i Vladi, koja će vrlo brzo biti izabrana u Skupštini. Prema tome, sve zavisi od nas. Ja mislim da je Bosić na sve to pristao jer nema drugog izbora. On mora da pristane da dobije bilo kakvu poziciju, jer ako ne, onda odlazi s mjesta predsjednika stranke. Oni vjerovatno razmišljaju "ko šiša RS, važno je da mi njih okrivimo tamo". I to smo mi mogli da vidimo kod rješenja koja su prihvatili u sporazumu koji su potpisali. Kad tome dodate još ono što su Izetbegović i Komšić dogovorili za BiH, a to je da se stvore dva nova ministarstva poljoprivrede i obrazovanja i da se uspostavi nova instanca Suda BiH - sve ono što smo odbijali prethodnih godina i što će se sigurno staviti na dnevni red SDS-u i PDP-u, i sve ono ostalo što su im rekli da sad ne stave na papir, a sa čime su se oni unaprijed složili da se sprovede - kad sve to stavite, bojim se da imamo veoma traumatične političke procese. Na moju žalost i svih ljudi ovdje - period institucionalne stabilnosti RS je završen. Sada ćemo morati da definišemo neke naše nove pristupe i politike i naš novi odnos prema tim pitanjima. Ali mi ostajemo na pozicijama stabilnosti RS i njenog jačanja.

NN: Da li se plašite da je došlo do podjele srpskog korpusa, s obzirom na tako suprotstavljene političke stavove dva srpska bloka?

DODIK: Znate šta, nisam ja siguran da mnogi koji su glasali za SDS i PDP, osim Bošnjaka koji su glasali za Mladena Ivanića, podržavaju to što oni rade. Srpski narod je jedinstven u očuvanju RS. Narod nekad može biti doveden u neku vrstu zablude. Ali narod izdaju ne prašta. A iz samog SDS-a sve više imamo glasove onih koji to kažu i ljudi koji su ranije bili viđeni članovi SDS-a. Ali nemam namjeru da se bavim njima. Njihova organizacija je njihov problem.

NN: Dragan Čović, predsjednik HDZ BiH, ranije je potpisao onu deklaraciju narodnjačkih stranaka sa SDA i SDS-om. Ali danas je rekao da ostaje privržen dogovoru sa SNSD-om. Kako će se, prema Vašem mišljenju, HDZ ponašati?

DODIK: Potpisali smo i mi sporazum sa Socijalističkom internacionalom i sarađivali sa gospodinom Čovićem. Pa šta? To ništa ne mijenja.

Dotični gospodin iz citiranog teksta je živi dokaz da naslov ovog članka bi trebao da zvuči sasvim obrnuto. :zubati

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Milorad Dodik
PostPostano: 25 stu 2014, 11:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 vel 2010, 19:22
Postovi: 5990
NEDODIRLJIVI DODIKOV NACIONALIZAM NASTAVLJA DOMINACIJU?

http://www.orbus.be/aktua/2014/aktua3959.htm

_________________
Neki Fadil


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Milorad Dodik
PostPostano: 27 stu 2014, 19:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
Milorad Dodik za Glas Srpske

http://www.glassrpske.com/novosti/vijes ... 68825.html

RS jedino ima destabilizovanu opoziciju. Srpska je stabilna i to je pokazalo zasjedanje Narodne skupštine. Opozicija pravi privid nereda u RS. Ono što su pokazali je njihova ozlojeđenost, nemogućnost i nesposobnost da prihvate poraz i realnost izbora. Svako ko je racionalan i pored silne galame, medijske hajke i uplitanja stranaca može da potvrdi da je u Narodnoj skupštini većina ostala stabilna. Kako neko može da vjeruje da je većina sa 44 poslanika nestabilna kada je očuvana pod snažnim pritiskom sa različitih strana. Mi smo razuvjerili mnoge koji tvrde da je RS nestabilna, da je skupštinska većina labava, a biće prilike da ojačamo strukturu podrške u Narodnoj skupštini u narednom vremenu. Što se tiče opozicije, dovoljno su rekli sami o sebi, sve je viđeno. Poslanici SDS-a, NDP-a i PDP-a su od deset časova zasjedanja Narodne skupštine sami govorili više od šest časova u nastojanju da narodu zgade politiku, omalovaže Skupštinu, naprave zastoj i blokadu. Snaga RS i jeste u tome što ni famozni probosanski orijentisani opozicionari nisu uspjeli da blokiraju izbor skupštinskog rukovodstva. Pokazalo se da Srpska ima snagu i jačinu. Onaj ko to ne vidi je u još jednoj zabludi.

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Milorad Dodik
PostPostano: 27 stu 2014, 19:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 sij 2013, 13:46
Postovi: 8149
Lokacija: Republic of Srpska
Dodik će morati kao čovjek koji je ponovo dobio povjerenje najvećeg dijela Srba Republike Srpske napraviti nekoliko bitnih zaokreta u svojoj politici i posvetiti se praktičnom zapošljavanju i dizanju privrede iz ove trenutne očajne situacije.

_________________
[img]https://oi39.tinypic.com/f21vf4.jpg[/img]


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Milorad Dodik
PostPostano: 27 stu 2014, 19:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 stu 2014, 21:01
Postovi: 1588
Kum Bečo je napisao/la:
NEDODIRLJIVI DODIKOV NACIONALIZAM NASTAVLJA DOMINACIJU?

http://www.orbus.be/aktua/2014/aktua3959.htm

Dodik nije nikakav nacionalista. Kakav je to nacionalista koji kaže da navija za hrvatsku reprezentaciju i koji često podržava Hrvate ?

Ali jeste borac protiv islamskog terorizma i islamske propagande i zato BiH nije priznala islamsku terorističku državu Palestinu, kao i RS.
Njegov savetnik je Jevrejin i gaji odlične veze sa Izraelom, to je daleko od nekog nacionalizma.

Muslimani ... možete samo da ga mrzite, jer Banja Luka je mala za njega, on bi trebalo da vlada RS iz Beograda ... ali to kada se ujedinimo.

_________________
Република Српска & Herceg Bosna against Mordor.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Milorad Dodik
PostPostano: 18 sij 2015, 18:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19705
Citat:
Dodik treba da podnese ostavku

Polazeći od sljedećih činjenica:

· Da sam bez riječi podnio ostavku kada je Dodik poslao visoku delegaciju da to traži od mene, ne želeći da u godini izbora nanosim štetu Stranci,

· Da sam prihvatio veliko poniženje da se ja, koji sam upravljao mnogim operacijama koje obuhvataju 160.000 članova, povlačim pred plaćenim drkadžijom koji, megafonom, upravlja sa 160 demonstranata,

· Da je nedopustivo da se Velika Politička Stranka na taj način povlači pred manipulantima minorne političke težine,

· Da se više od 1o godina na razne načine bavim gradnjom stranačke organizacije, još od vremena kad sam bio portparol Stranke nezavisnih socijaldemokrata, dakle, pola radnog života proveo sam u radu u Esenesdeu i za Esenesde, a ostalo na TVSA i u ratu,

· Da nikada od Stranke nisam tražio bilo kakvu poziciju, ni izbornu ni imenovanu a da sam bio Ministar Informacija samo zato što to niko drugi nije htio da prihvati,

· Da sam došao na dužnost Izvršnog sekretara kada je stranaka imala 70.000 članova a da danas broji 170.000,

· Da sam projektovao i proveo akciju 2000 mjesnih odbora što je bio veliki organizacioni skok,

· Da sam osmislio i ostvario projekt Info portala i uz njega potpunu hardversku i softversku nezavisnost,

· Da sam organizovao široku stranačku izdavačku djelatnost,

· Da sam oformio Trening centar za pripremu organizacije za izbore

· Da sam omogućio, tehnički i kreativno, da u kampanji svaki kandidat, bilo na lokalnim ili na opštim izborima, ima odštampan dovoljan broj ličnih letaka – u stranačkom kreativnom i produkcijskom aranžmanu,

· Da sam samostalno vodio nekoliko pobjedničkih kampanja, bez Glavnog izbornog štaba i marketinških agencija,

· Da sam projektovao Stratešku članarinu i tako u posljednjih nekoliko godina omogućio finansijsku stabilnost,

· Da sam kupio zemljište u centru Banjaluke i sve pripremio za gradnju Stranačkog Centra što nikada nije razmatrano i pokrenuto,

· Da sam angažovao stručnjake za analitiku, bazu članstva, intranet i finansijsko poslovanje,

· Da je stranka u silaznoj izbornoj putanji od 2010e, na šta sam pisanim analizama upozoravao i te i 2012e godine,

· Da je izborni rezultat Predsjednika Stranke takođe u padu,

· Da izbore 2014e treba tretirati kao poraz,

· Da sam pokušao, sa drugima, odmah nakon pobjede 2006e da podignem organizacionu platformu Stranke na nivo njenog političkog značaja (tzv. Trebinjski zaključci) a da je taj projekt opstruisan,

· Da sam konstantno zahtijevao da se usvoje stranačka Pravila i procedure, što nikada nije prihvaćeno,

· Da sam inicirao formiranje stranačke Kadrovske komisije koja je nestala stalnom opstrukcijom Vlade i Predsjednika Stranke

· Da ne postoji sistematska Kadrovska Politika Esenesdea,

· Da u godini izbora, 20214oj, nije bilo ni jedne rečenice rasprave na Glavnom odboru niti na Izvršnom odboru,

· Da je najvažnija kampanja za Stranku, 2014e, organizovana potpuno anarhično, destruktivno i amaterski,

· Da je ova godina godina u kojoj treba održati Izborni Sabor Saveza nezavisnih socijaldemokrata,

· Da je formirana skupštinska većina i Vlada,

· Da sam kreirao tri bitne odrednice politike SNSD (Troravnopravnost u BiH, poznatiju kao Treći entitet,Otpor neustavnim zajedničkim institucijama kojeg sam prvi demonstrirao, u slučaju bh televizije, i zbog toga podnio ostavku, i Otpor OHR-u i Međunarodnoj zajednici u BiH zbog njenog unitarizma gdje sam, takođe prvi, ušao u javni sukob sa njima),

Potpuno svjesno i savjesno iznosim zahtjev da se Milorad Dodik povuče sa mjesta Predsjednika Saveza nezavisnih socijaldemokrata i preuzme mjesto Počasnog Predsjednika.

Taj zahtjev je utemeljen potrebom da se Dodik mora odvojiti od Organizacije i od Kadrovske politike.
Savez nezavisnih socijaldemokrata je liderska stranka koja je nadrasla taj oblik organizovanja i nadrasla ulogu svog Predsjednika.

Dodik je zbog toga počeo da depresira Stranku, njenu organizaciju, primjenjujući metode stare deset godina, kao što su raspuštanje opštinskih odbora, čak i u godini izbora, potpunim voluntarizmom u kandidatskom procesu i u sklapanju ministarskog mozaika, čime je Stranka i Organizacija onemogućena da konzumira plodove svog rada i izbornog rezultata. U 2014oj SNSD je pao ispod 46% imenovanih i konkursnih mjesta koja drži u Vladi i vladinoj administraciji.

Dodika smo kandidovali za Predsjednika Republike, u prvom mandatu, nastojeći da ga odvojimo od praktičnih poslova Vlade i Stranke. Nismo u tome uspjeli. Sad je to moguće učiniti jedino na ovaj način a Dodika već sada projektovati kao Člana Predsjedništva BiH od 2018e jer pretpostavljam da će Ivanić dotle značajno devastirati tu poziciju i oslabiti poziciju Republike Srpske u tom zajedničkom organu na nivou BiH. Dodik je omogućio nepodnošljiv nivo Eksterne Moći i Eksternog Uticaja u Stranci, na svim nivoima i procesima.

U kandidatski i izborni mozaik, kao i u stranačku organizaciju uveo je feudalno-menadžerske profile ličnosti koji nisu došli iz organizacije i koji nisu osposoboljeni da organizaciono djeluju.

Feudalno-menadžerski sindrom doveo je do toga da Esenesde ne drži ni jedan od tri velika gradska biračka aglomerata – Prijedor, Doboj i Bijeljinu.

I da će, prema sadašnjem stanju imati dalje gubitke na lokalnim izborima uz potpunu mogućnost poraza na Opštim izborima 2018e.

2012e Dodik je onemoućio organizacionu konsolidaciju Stranke, ne uvažavajući ni moja prethodna upozorenja da neki kandidati za načelnike ne mogu proći na izborima gdje smo već držali vlast. Set zaključaka koji je usvojio Izvršni odbor, poslije tih Lokalnih izbora, nikad nije primijenjen a zamijenjen je neartikulisanim organizacionim Predsjedničkim Voluntarizmom.

Savez nezavisnih socijaldemokrata je postao poligon za individualno političko okorištavanje bez organizacionog pokrića i soliter sa sobama punim promaje.

Sve organizacione odluke Predsjednika Stranke u posljednje tri godine bile su pogrešne.

SNSD je sada prazan skup članstva i invalidnih opštinskih odbora koji nemaju validnost u izborima.

Već dvije godine SNSD je u javnoj defanzivi. Stavovi Dodika ne mogu zamijeniti stavove Stranke.

Svi ovi i drugi trendovi nastali su godinama unazad.

2010e sam načinio internu analizu za samo četiri imena u rukovodstvu stranke. Samo je jedan od njih koristio analizu a nikada ništa nije poduzeto.

Stoga je ovdje donosim, u skraćenom tekstualnom obliku i vez nekoliko stotina tabela i grafikona U prethodnom tekstu na ovom Blogu).

ŠTA DA SE RADI

Esenesde se mora transformisati u Stranku Socijalnog Saveza. Tako će više i obuhvatnije zastupati Najšire Slojeve Stanovništva jer se Socijaldemokratija pokazala kao nesposobna i upotrebljiva od Neoliberalista a u našim uslovima nema mogućnost da ostvari sve svoje pretpostavke.

To znači da se Esenesde mora da se organizuje tako da ostvari sljedeće trendove:

· Povratak ljudima

· Najbliži kontakt sa biračima

· Maksimalno uvažavanje članova i aktivista

KONKRETNO:

· Izvršni odbor treba da se sastane i da:

o Analizira, ozbiljno i detaljno, rezultate Opštih izbora 2014e,

o Da formira radne grupe za pripremu izbornog i statutarnog Sabora, za izradu novog Statuta, za izradu dokumenta Pravila i procedure, za kreiranje izbornog procesa za Predsjednika stranke, za temeljnu reorganizaciju koja će se naći i u novom Statutu,

o Da se izborni i statutarni Sabor organizuje najkasnije tokom maja mjeseca 2015e

o Da svaki mjesni odbor na Sabor delegira dvoje aktivista koji će jedini imati pravo glasa (niko drugi neće imati pravo glasa što uključuje članove staro GO, poslanike, itd.) i da glasanje bude tajno

o Kandidovanje za Predsjednika Stranke mora da bude slobodno pošto su opštinske organizacije u većini slučajeva neizabrane, manipulativne i podložne pritiscima i one se ne mogu pojaviti kao predlagači ili verifikatori kandidature,

o Na opštinskom nivou objediniti organizaciju, bez posebnih MSD i AŽ a na republičkom nivou zadržati samo manje Aktive MSD i ŽSD, od po oko 30 članova

o Uvesti pravilo da se Predsjednik stranke mijenja nakon svakih četiri godine, odnosno pravilo neobnavljanja mandata,

o Uvesti Operativni odbor Izvršnog odbora koji će se sastajati nedjeljno a izuzetno jednom u dvije nedjelje.

o Izvršni odbor treba da donese odluku o održavanju organizacionih izbora odmah po održavanju Sabora i usvajanju Izbornih pravila. I to od mjesnih odbora, opštinskih odbora do Glavnog odbora i njegovih organa. Izbore treba završiti u ovoj godini da bi se moglo krenuti u pripremu lokalnih izbora.

o Eliminisati mogućnost kooptiranja na bilo kom nivou.

o Za lokalne izbore zadužiti i poslanike. Poslanik u čijoj opštini ne pobijedi SNSD za načelnika (na osnovu ozbiljnih i usvojenih analiza), vraća mandat.

Ovaj moj javni koncept, prijedlog i zahtjev motivisan je isključivo reorganizacijom stranke i uvažavanjem njene terenske organizacione snage, odnosno uvažavanjem svakog člana stranke istvaranjem organizacije koja će njemu i biraču, dati najveću važnost.

Prijedlog i zahtjev iznosim samostalno, bez lobiranja, grupašenja ili vrbovanja bilo koga za ove stavove.

Imao sam zahtjeve za razgovore sa pripadnicima izvjesnih zvaničnih stranih krugova koji djeluju u BiH a koje nisam prihvatio.

Da bih odbacio bilo kakvu insinuaciju da radim za nekoga mogu da kažem da sam spreman i da se kandidujem za Predsjednika SNSD bez obzira na rezultat. Radim, dakle, samo za Stranku i u svoje ime.

Izvor: http://vasicrajko.blogspot.com/

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Milorad Dodik
PostPostano: 18 sij 2015, 18:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19705
Citat:
Nakon Vasića, oglasio se i Radojičić: "Dodik treba da ide"

Rajko Vasić iznio je javno jasan i nedvosmislen stav da „Dodik više ne treba da bude predsjednik Saveza nezavisnih socijaldemokrata!"

U sažetoj i sistematičnoj analizi stanja i djelovanja SNSD-a, koju je objavio na svom blogu, Vasić je hirurški precizno otvorio sva kancerogena tkiva stranke i dijagnostikovao da je Dodik primarni tumor. Koji treba odmah otkloniti, kako ne bi čitav organizam doživio fatalan kraj.

Rajko Vasić nije bilo ko u SNSD-u: on je jedan od najzaslužnijih funkcionera koji su tu stranku digli do neslućenih visina, ugrađujući u nju kompletan život - energiju, znanje, iskustvo i ogroman rad. Vasić je jedna od ključnih osovina koja pokreće SNSD, ali koja nikada nije bila u prvom planu i koja je, nerijetko, lomljena od javnosti, jer je na sebe preuzimala odgovornost drugih dijelova tog mehanizma.

SNSD je zamisliv bez Dodika, ali bez Vasića je nezamisliv, ma šta ko o njemu mislio i na osnovu toga iznosio zaključke u javnoj sferi. Kada taj i takav Rajko Vasić, koji je za SNSD stavljao glavu, tamo gdje drugi nisu htjeli da idu sa najnovijim tenkom, javno saopšti da Dodik više ne treba da bude predsjednik SNSD-a, onda je to znak svijesti da je ta stranka došla do trenutka kada se mora odlučiti da li se opredjeljuje za politički život, a uslov je žrtvovanje Dodika, ili za fatalizam i nestanak, koji podrazumijeva istrajavanje na Dodikovoj antipolitici, koja je pod njegovim vođstvom “postala poligon za individualno političko okorištavanje bez organizacionog pokrića i soliter sa sobama punim promaje”.

“Ovo je najbolja, sistematična analiza stanja u SNSD ikad napisana”, ocijenio je na svom tviter profilu Igor Radojičić Vasićev tekst. Učinio je to brzo, čak prebrzo, netom nakon objavljivanja analize, da bi se tu moglo raditi o pukom komplimentiranju stranačkom drugu, sa kojim baš i nije bio u ljubavi svih prethodnih godina.

Dva Barona SNSD-a, što Vasić i Radojičić jesu, tako su javno pozvali Dodika da odstupi. Dva Barona, što je vrlo značajno za cijelu ovu kompleksnu priču, predstavljaju dva krila Saveza nezavisnih socijaldemokrata, koja su nerijetko unutar stranačkog mehanizma bili u sukobu. Vasić predstavlja Stranku nezavisnih socijaldemokrata, a Radojičić Demokratsku socijalističku partiju, koje zajedno čine Savez.

Za ova Dva Barona, što je najvažnije, nikada se nisu vezale niti se vežu bilo kakve kriminalne afere. Svijest u oba krila Saveza da Dodik mora da ode, notorno je svjedočanstvo da je SNSD već u agregatnom stanju truleži, koje obećava brzi kraj toj stranci poput onog koji je doživjela Demokratska stranka Borisa Tadića.

Sasvim je drugo pitanje koliko je pravovremena akcija Vasića i Radojičića (on se nakon izbora potpuno distancirao od Dodika). Usudio bih se reći da je veoma veoma zakašnjela i da se spasavanje SNSD-a odvija na matrici – spasi što se spasit može. A ne može puno.

Naravno, pitanje je i Radojičićeve i Vasićeve odgovornosti za stanje u kojem su SNSD i cijela Republika Srpska, jer su godinama uzmicali pred Dodikovom privatizacijom svega postojećeg u ovom entitetu. I samog entiteta i SNSD-a. Međutim, to sada nije tema i ona će se nametnuti u vremenu koje dolazi, sama od sebe.

Klučan je zaključak Barona da je Dodik najveća prijetnja i opasnost po SNSD i glavni uzrok skorog nestanka te stranke sa političke mape. I ne samo stranke, već i entiteta, jer je u proteklih devet godina Dodik uspio da Republiku Srpsku izjednači sa SNSD-om i oba subjekta uruši do granice nestanka.Dodik nije samo prijetnja SNSD-u i RS, on je regionalna smetnja i najveći srpski nacionalni problem.

Zato nije dovoljno da se on povuče sa čela SNSD-a, već je minimum da se odmah povuče sa svih funkcija, kako stranačkih, tako i entitetske. Samo u toj situaciji, može se očekivati zaustavljanje daljeg rastakanja i SNSD-a i RS i srpskog nacionalnog bića.

Dodik je od istorijskog vođe SNSD-a došao do pozicije istorijske smetnje i nikakva počasna mjesta i pozicije tu smetnju ne mogu ublažiti. Bilo bi to kao privijanje bokvice na dekapitirano tijelo, u očekivanju da glava ponovo nikne.

Jasno je to i Vasiću i Radojičiću!

Izvor: http://slobodanvaskovic.blogspot.com/2015/01/bitka-za-opstanak-snsd-rajko-vasic.html

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Milorad Dodik
PostPostano: 18 sij 2015, 20:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 tra 2012, 19:51
Postovi: 1490
Vladimir RUS je napisao/la:




Citat:
ЗАШТО НЕМА МОГА РАЈКА
:zubati

Prekrasni su mu nazivi (naslovi) što se tiče umjetničkih djela.

p.s.

Ako ovaj komentar smeta, možete slobodno izbrisati. Neću se ljutiti.
Hvala! :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Milorad Dodik
PostPostano: 18 sij 2015, 21:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 lis 2013, 21:41
Postovi: 9853
Vladimir RUS je napisao/la:
Citat:
Nakon Vasića, oglasio se i Radojičić: "Dodik treba da ide"

Rajko Vasić iznio je javno jasan i nedvosmislen stav da „Dodik više ne treba da bude predsjednik Saveza nezavisnih socijaldemokrata!"

U sažetoj i sistematičnoj analizi stanja i djelovanja SNSD-a, koju je objavio na svom blogu, Vasić je hirurški precizno otvorio sva kancerogena tkiva stranke i dijagnostikovao da je Dodik primarni tumor. Koji treba odmah otkloniti, kako ne bi čitav organizam doživio fatalan kraj.

Rajko Vasić nije bilo ko u SNSD-u: on je jedan od najzaslužnijih funkcionera koji su tu stranku digli do neslućenih visina, ugrađujući u nju kompletan život - energiju, znanje, iskustvo i ogroman rad. Vasić je jedna od ključnih osovina koja pokreće SNSD, ali koja nikada nije bila u prvom planu i koja je, nerijetko, lomljena od javnosti, jer je na sebe preuzimala odgovornost drugih dijelova tog mehanizma.

SNSD je zamisliv bez Dodika, ali bez Vasića je nezamisliv, ma šta ko o njemu mislio i na osnovu toga iznosio zaključke u javnoj sferi. Kada taj i takav Rajko Vasić, koji je za SNSD stavljao glavu, tamo gdje drugi nisu htjeli da idu sa najnovijim tenkom, javno saopšti da Dodik više ne treba da bude predsjednik SNSD-a, onda je to znak svijesti da je ta stranka došla do trenutka kada se mora odlučiti da li se opredjeljuje za politički život, a uslov je žrtvovanje Dodika, ili za fatalizam i nestanak, koji podrazumijeva istrajavanje na Dodikovoj antipolitici, koja je pod njegovim vođstvom “postala poligon za individualno političko okorištavanje bez organizacionog pokrića i soliter sa sobama punim promaje”.

“Ovo je najbolja, sistematična analiza stanja u SNSD ikad napisana”, ocijenio je na svom tviter profilu Igor Radojičić Vasićev tekst. Učinio je to brzo, čak prebrzo, netom nakon objavljivanja analize, da bi se tu moglo raditi o pukom komplimentiranju stranačkom drugu, sa kojim baš i nije bio u ljubavi svih prethodnih godina.

Dva Barona SNSD-a, što Vasić i Radojičić jesu, tako su javno pozvali Dodika da odstupi. Dva Barona, što je vrlo značajno za cijelu ovu kompleksnu priču, predstavljaju dva krila Saveza nezavisnih socijaldemokrata, koja su nerijetko unutar stranačkog mehanizma bili u sukobu. Vasić predstavlja Stranku nezavisnih socijaldemokrata, a Radojičić Demokratsku socijalističku partiju, koje zajedno čine Savez.

Za ova Dva Barona, što je najvažnije, nikada se nisu vezale niti se vežu bilo kakve kriminalne afere. Svijest u oba krila Saveza da Dodik mora da ode, notorno je svjedočanstvo da je SNSD već u agregatnom stanju truleži, koje obećava brzi kraj toj stranci poput onog koji je doživjela Demokratska stranka Borisa Tadića.

Sasvim je drugo pitanje koliko je pravovremena akcija Vasića i Radojičića (on se nakon izbora potpuno distancirao od Dodika). Usudio bih se reći da je veoma veoma zakašnjela i da se spasavanje SNSD-a odvija na matrici – spasi što se spasit može. A ne može puno.

Naravno, pitanje je i Radojičićeve i Vasićeve odgovornosti za stanje u kojem su SNSD i cijela Republika Srpska, jer su godinama uzmicali pred Dodikovom privatizacijom svega postojećeg u ovom entitetu. I samog entiteta i SNSD-a. Međutim, to sada nije tema i ona će se nametnuti u vremenu koje dolazi, sama od sebe.

Klučan je zaključak Barona da je Dodik najveća prijetnja i opasnost po SNSD i glavni uzrok skorog nestanka te stranke sa političke mape. I ne samo stranke, već i entiteta, jer je u proteklih devet godina Dodik uspio da Republiku Srpsku izjednači sa SNSD-om i oba subjekta uruši do granice nestanka.Dodik nije samo prijetnja SNSD-u i RS, on je regionalna smetnja i najveći srpski nacionalni problem.

Zato nije dovoljno da se on povuče sa čela SNSD-a, već je minimum da se odmah povuče sa svih funkcija, kako stranačkih, tako i entitetske. Samo u toj situaciji, može se očekivati zaustavljanje daljeg rastakanja i SNSD-a i RS i srpskog nacionalnog bića.

Dodik je od istorijskog vođe SNSD-a došao do pozicije istorijske smetnje i nikakva počasna mjesta i pozicije tu smetnju ne mogu ublažiti. Bilo bi to kao privijanje bokvice na dekapitirano tijelo, u očekivanju da glava ponovo nikne.

Jasno je to i Vasiću i Radojičiću!

Izvor: http://slobodanvaskovic.blogspot.com/2015/01/bitka-za-opstanak-snsd-rajko-vasic.html


Zanimljivo kretanje u SNSD-u. Moguće da Dodik i ode. I dalje će biti predsjednik, a eto mu prilika da podigne i svoj ugled u RS-u kao političar koji zna reć - dosta.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Milorad Dodik
PostPostano: 18 sij 2015, 23:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Blitz je napisao/la:
Kum Bečo je napisao/la:
NEDODIRLJIVI DODIKOV NACIONALIZAM NASTAVLJA DOMINACIJU?

http://www.orbus.be/aktua/2014/aktua3959.htm

Dodik nije nikakav nacionalista. Kakav je to nacionalista koji kaže da navija za hrvatsku reprezentaciju i koji često podržava Hrvate ?

Ali jeste borac protiv islamskog terorizma i islamske propagande i zato BiH nije priznala islamsku terorističku državu Palestinu, kao i RS.
Njegov savetnik je Jevrejin i gaji odlične veze sa Izraelom, to je daleko od nekog nacionalizma.

Muslimani ... možete samo da ga mrzite, jer Banja Luka je mala za njega, on bi trebalo da vlada RS iz Beograda ... ali to kada se ujedinimo.


Šta čekate eto vam vaši Srbi džabe. Ali opet će oni ostati Bosanci u vašim očima.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Milorad Dodik
PostPostano: 18 sij 2015, 23:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 stu 2010, 10:05
Postovi: 1660
Lokacija: Herceg-Bosna
Citat:
Nakon Vasića, oglasio se i Radojičić: "Dodik treba da ide"



slika

_________________
Sveti Ante platit ću ti misu, samo reci koji naši nisu !


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Milorad Dodik
PostPostano: 19 sij 2015, 10:59 
Offline

Pridružen/a: 22 ožu 2011, 00:44
Postovi: 1618
Lokacija: big shit
Tuta je napisao/la:

Zanimljivo kretanje u SNSD-u. Moguće da Dodik i ode. I dalje će biti predsjednik, a eto mu prilika da podigne i svoj ugled u RS-u kao političar koji zna reć - dosta.



SNSD jednako Dodik ,bez Dodika nema SNSDa

ajmo realno da nema Dodika ko bi za njih glasao,SNSD nebi presao ni cenzus

_________________
Potpisi Alija neka je ko avlija!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Milorad Dodik
PostPostano: 19 sij 2015, 11:30 
Offline

Pridružen/a: 22 ožu 2011, 00:44
Postovi: 1618
Lokacija: big shit
Blitz je napisao/la:
Kum Bečo je napisao/la:
NEDODIRLJIVI DODIKOV NACIONALIZAM NASTAVLJA DOMINACIJU?

http://www.orbus.be/aktua/2014/aktua3959.htm

Dodik nije nikakav nacionalista. Kakav je to nacionalista koji kaže da navija za hrvatsku reprezentaciju i koji često podržava Hrvate ?

Ali jeste borac protiv islamskog terorizma i islamske propagande i zato BiH nije priznala islamsku terorističku državu Palestinu, kao i RS.
Njegov savetnik je Jevrejin i gaji odlične veze sa Izraelom, to je daleko od nekog nacionalizma.

Muslimani ... možete samo da ga mrzite, jer Banja Luka je mala za njega, on bi trebalo da vlada RS iz Beograda ... ali to kada se ujedinimo.


Dodikov SNSD je produkt stranaca kao i sam Dodik.Stranci su ih gurali kako bi rusili tadasnji tvrdolinijaski nacionalisticki SDS.U tu stranku su ulazili svi oni kojima se gadio srpski nacionalizam,djeca mjesanih brakova,banjalucki hrvati,jugosloveni,strani agenti i agitatori itd
Evo ovaj Rajko Vasic to je Natasa Kandic RS,dok su Srbi ratovali i ginuli stvarajuci RS on ja kao placenik zapadnih sluzbi rovario i suberzivno djelovao iznutra...svi slicni su usli u Snds...ali spletom okolnosti Dodik okrece kormilo i nastavlja politiku koju je vodio nacionalisticki tvrdolinijaski SDS koga je sa zapadom rusio...


Sigurno je da u SNSD postoje dve struje ,jedna struja od onih starih i prvih clanova SNSD,uz crnogorca Radojicica i Radmanovica,Vasica i ostalih anacionalnih tipova,jugoslovena i svih onih koji preziru Srpski nacionalizam koji trenutno sute jer ucestvuju u pljacki budzeta .
I druga struja su ovi nacionalisti koji su se prikljucili SNSD poslje koje predvodi Dodik..a sam Dodik je anacinalni lik i politiku starog SDS koristi kako bi opstao na vlasti.

I dok su u vlasti i dok je pljen budzet i fotelje oni kohabitiraju ali kad SNSD padne puknuce po tim linijama

_________________
Potpisi Alija neka je ko avlija!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Milorad Dodik
PostPostano: 19 sij 2015, 13:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 vel 2012, 03:56
Postovi: 687
Vladimir RUS je napisao/la:
Citat:
Dodik treba da podnese ostavku

Polazeći od sljedećih činjenica:

· Da sam bez riječi podnio ostavku kada je Dodik poslao visoku delegaciju da to traži od mene, ne želeći da u godini izbora nanosim štetu Stranci,

· Da sam prihvatio veliko poniženje da se ja, koji sam upravljao mnogim operacijama koje obuhvataju 160.000 članova, povlačim pred plaćenim drkadžijom koji, megafonom, upravlja sa 160 demonstranata,

· Da je nedopustivo da se Velika Politička Stranka na taj način povlači pred manipulantima minorne političke težine,

· Da se više od 1o godina na razne načine bavim gradnjom stranačke organizacije, još od vremena kad sam bio portparol Stranke nezavisnih socijaldemokrata, dakle, pola radnog života proveo sam u radu u Esenesdeu i za Esenesde, a ostalo na TVSA i u ratu,

· Da nikada od Stranke nisam tražio bilo kakvu poziciju, ni izbornu ni imenovanu a da sam bio Ministar Informacija samo zato što to niko drugi nije htio da prihvati,

· Da sam došao na dužnost Izvršnog sekretara kada je stranaka imala 70.000 članova a da danas broji 170.000,

· Da sam projektovao i proveo akciju 2000 mjesnih odbora što je bio veliki organizacioni skok,

· Da sam osmislio i ostvario projekt Info portala i uz njega potpunu hardversku i softversku nezavisnost,

· Da sam organizovao široku stranačku izdavačku djelatnost,

· Da sam oformio Trening centar za pripremu organizacije za izbore

· Da sam omogućio, tehnički i kreativno, da u kampanji svaki kandidat, bilo na lokalnim ili na opštim izborima, ima odštampan dovoljan broj ličnih letaka – u stranačkom kreativnom i produkcijskom aranžmanu,

· Da sam samostalno vodio nekoliko pobjedničkih kampanja, bez Glavnog izbornog štaba i marketinških agencija,

· Da sam projektovao Stratešku članarinu i tako u posljednjih nekoliko godina omogućio finansijsku stabilnost,

· Da sam kupio zemljište u centru Banjaluke i sve pripremio za gradnju Stranačkog Centra što nikada nije razmatrano i pokrenuto,

· Da sam angažovao stručnjake za analitiku, bazu članstva, intranet i finansijsko poslovanje,

· Da je stranka u silaznoj izbornoj putanji od 2010e, na šta sam pisanim analizama upozoravao i te i 2012e godine,

· Da je izborni rezultat Predsjednika Stranke takođe u padu,

· Da izbore 2014e treba tretirati kao poraz,

· Da sam pokušao, sa drugima, odmah nakon pobjede 2006e da podignem organizacionu platformu Stranke na nivo njenog političkog značaja (tzv. Trebinjski zaključci) a da je taj projekt opstruisan,

· Da sam konstantno zahtijevao da se usvoje stranačka Pravila i procedure, što nikada nije prihvaćeno,

· Da sam inicirao formiranje stranačke Kadrovske komisije koja je nestala stalnom opstrukcijom Vlade i Predsjednika Stranke

· Da ne postoji sistematska Kadrovska Politika Esenesdea,

· Da u godini izbora, 20214oj, nije bilo ni jedne rečenice rasprave na Glavnom odboru niti na Izvršnom odboru,

· Da je najvažnija kampanja za Stranku, 2014e, organizovana potpuno anarhično, destruktivno i amaterski,

· Da je ova godina godina u kojoj treba održati Izborni Sabor Saveza nezavisnih socijaldemokrata,

· Da je formirana skupštinska većina i Vlada,

· Da sam kreirao tri bitne odrednice politike SNSD (Troravnopravnost u BiH, poznatiju kao Treći entitet,Otpor neustavnim zajedničkim institucijama kojeg sam prvi demonstrirao, u slučaju bh televizije, i zbog toga podnio ostavku, i Otpor OHR-u i Međunarodnoj zajednici u BiH zbog njenog unitarizma gdje sam, takođe prvi, ušao u javni sukob sa njima),

Potpuno svjesno i savjesno iznosim zahtjev da se Milorad Dodik povuče sa mjesta Predsjednika Saveza nezavisnih socijaldemokrata i preuzme mjesto Počasnog Predsjednika.

Taj zahtjev je utemeljen potrebom da se Dodik mora odvojiti od Organizacije i od Kadrovske politike.
Savez nezavisnih socijaldemokrata je liderska stranka koja je nadrasla taj oblik organizovanja i nadrasla ulogu svog Predsjednika.

Dodik je zbog toga počeo da depresira Stranku, njenu organizaciju, primjenjujući metode stare deset godina, kao što su raspuštanje opštinskih odbora, čak i u godini izbora, potpunim voluntarizmom u kandidatskom procesu i u sklapanju ministarskog mozaika, čime je Stranka i Organizacija onemogućena da konzumira plodove svog rada i izbornog rezultata. U 2014oj SNSD je pao ispod 46% imenovanih i konkursnih mjesta koja drži u Vladi i vladinoj administraciji.

Dodika smo kandidovali za Predsjednika Republike, u prvom mandatu, nastojeći da ga odvojimo od praktičnih poslova Vlade i Stranke. Nismo u tome uspjeli. Sad je to moguće učiniti jedino na ovaj način a Dodika već sada projektovati kao Člana Predsjedništva BiH od 2018e jer pretpostavljam da će Ivanić dotle značajno devastirati tu poziciju i oslabiti poziciju Republike Srpske u tom zajedničkom organu na nivou BiH. Dodik je omogućio nepodnošljiv nivo Eksterne Moći i Eksternog Uticaja u Stranci, na svim nivoima i procesima.

U kandidatski i izborni mozaik, kao i u stranačku organizaciju uveo je feudalno-menadžerske profile ličnosti koji nisu došli iz organizacije i koji nisu osposoboljeni da organizaciono djeluju.

Feudalno-menadžerski sindrom doveo je do toga da Esenesde ne drži ni jedan od tri velika gradska biračka aglomerata – Prijedor, Doboj i Bijeljinu.

I da će, prema sadašnjem stanju imati dalje gubitke na lokalnim izborima uz potpunu mogućnost poraza na Opštim izborima 2018e.

2012e Dodik je onemoućio organizacionu konsolidaciju Stranke, ne uvažavajući ni moja prethodna upozorenja da neki kandidati za načelnike ne mogu proći na izborima gdje smo već držali vlast. Set zaključaka koji je usvojio Izvršni odbor, poslije tih Lokalnih izbora, nikad nije primijenjen a zamijenjen je neartikulisanim organizacionim Predsjedničkim Voluntarizmom.

Savez nezavisnih socijaldemokrata je postao poligon za individualno političko okorištavanje bez organizacionog pokrića i soliter sa sobama punim promaje.

Sve organizacione odluke Predsjednika Stranke u posljednje tri godine bile su pogrešne.

SNSD je sada prazan skup članstva i invalidnih opštinskih odbora koji nemaju validnost u izborima.

Već dvije godine SNSD je u javnoj defanzivi. Stavovi Dodika ne mogu zamijeniti stavove Stranke.

Svi ovi i drugi trendovi nastali su godinama unazad.

2010e sam načinio internu analizu za samo četiri imena u rukovodstvu stranke. Samo je jedan od njih koristio analizu a nikada ništa nije poduzeto.

Stoga je ovdje donosim, u skraćenom tekstualnom obliku i vez nekoliko stotina tabela i grafikona U prethodnom tekstu na ovom Blogu).

ŠTA DA SE RADI

Esenesde se mora transformisati u Stranku Socijalnog Saveza. Tako će više i obuhvatnije zastupati Najšire Slojeve Stanovništva jer se Socijaldemokratija pokazala kao nesposobna i upotrebljiva od Neoliberalista a u našim uslovima nema mogućnost da ostvari sve svoje pretpostavke.

To znači da se Esenesde mora da se organizuje tako da ostvari sljedeće trendove:

· Povratak ljudima

· Najbliži kontakt sa biračima

· Maksimalno uvažavanje članova i aktivista

KONKRETNO:

· Izvršni odbor treba da se sastane i da:

o Analizira, ozbiljno i detaljno, rezultate Opštih izbora 2014e,

o Da formira radne grupe za pripremu izbornog i statutarnog Sabora, za izradu novog Statuta, za izradu dokumenta Pravila i procedure, za kreiranje izbornog procesa za Predsjednika stranke, za temeljnu reorganizaciju koja će se naći i u novom Statutu,

o Da se izborni i statutarni Sabor organizuje najkasnije tokom maja mjeseca 2015e

o Da svaki mjesni odbor na Sabor delegira dvoje aktivista koji će jedini imati pravo glasa (niko drugi neće imati pravo glasa što uključuje članove staro GO, poslanike, itd.) i da glasanje bude tajno

o Kandidovanje za Predsjednika Stranke mora da bude slobodno pošto su opštinske organizacije u većini slučajeva neizabrane, manipulativne i podložne pritiscima i one se ne mogu pojaviti kao predlagači ili verifikatori kandidature,

o Na opštinskom nivou objediniti organizaciju, bez posebnih MSD i AŽ a na republičkom nivou zadržati samo manje Aktive MSD i ŽSD, od po oko 30 članova

o Uvesti pravilo da se Predsjednik stranke mijenja nakon svakih četiri godine, odnosno pravilo neobnavljanja mandata,

o Uvesti Operativni odbor Izvršnog odbora koji će se sastajati nedjeljno a izuzetno jednom u dvije nedjelje.

o Izvršni odbor treba da donese odluku o održavanju organizacionih izbora odmah po održavanju Sabora i usvajanju Izbornih pravila. I to od mjesnih odbora, opštinskih odbora do Glavnog odbora i njegovih organa. Izbore treba završiti u ovoj godini da bi se moglo krenuti u pripremu lokalnih izbora.

o Eliminisati mogućnost kooptiranja na bilo kom nivou.

o Za lokalne izbore zadužiti i poslanike. Poslanik u čijoj opštini ne pobijedi SNSD za načelnika (na osnovu ozbiljnih i usvojenih analiza), vraća mandat.

Ovaj moj javni koncept, prijedlog i zahtjev motivisan je isključivo reorganizacijom stranke i uvažavanjem njene terenske organizacione snage, odnosno uvažavanjem svakog člana stranke istvaranjem organizacije koja će njemu i biraču, dati najveću važnost.

Prijedlog i zahtjev iznosim samostalno, bez lobiranja, grupašenja ili vrbovanja bilo koga za ove stavove.

Imao sam zahtjeve za razgovore sa pripadnicima izvjesnih zvaničnih stranih krugova koji djeluju u BiH a koje nisam prihvatio.

Da bih odbacio bilo kakvu insinuaciju da radim za nekoga mogu da kažem da sam spreman i da se kandidujem za Predsjednika SNSD bez obzira na rezultat. Radim, dakle, samo za Stranku i u svoje ime.

Izvor: http://vasicrajko.blogspot.com/


Ako politika Troravnopravnosti i dalje ostane odrednica politike SNSD-a, onda nam je svejedno bio Dodik na čelu/u stranci ili ne. Srpska posla... Valjda će bit bolji za nas od Ivanića (koji stalno nešto kenjka) i njegove stranke u svakom slučaju.

_________________
[url]http://www.youtube.com/watch?v=8BhSmd5ZWkw[/url]


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Milorad Dodik
PostPostano: 19 sij 2015, 20:03 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24635
Lokacija: Heartbreak Hotel


30:25 :zubati =))

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Milorad Dodik
PostPostano: 19 sij 2015, 20:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Bobovac je napisao/la:


30:25 :zubati =))


"Dođe komesar EU na sastanak a Bakir ode klanjat." =))


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Milorad Dodik
PostPostano: 19 sij 2015, 20:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19705
Bakir klanja, Dodik kenja. :zubati

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Milorad Dodik
PostPostano: 19 sij 2015, 21:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58763
Lokacija: DAZP HQ
Dodik u formi vidim, pametno zbori sve skupa.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Milorad Dodik
PostPostano: 19 sij 2015, 21:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Vladimir RUS je napisao/la:
Bakir klanja, Dodik kenja. :zubati

Odgledao sam sada celu emisiju i ne mogu da nađem ni jednu jedinu sitnicu sa kojom se ne slažem. Mislim da si ipak ti taj koji kenja...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Milorad Dodik
PostPostano: 19 sij 2015, 21:59 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23303
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Bobovac je napisao/la:


30:25 :zubati =))


Kralj. :klanjam Tako jasne misli i jednostavnost iznošenja stava.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Milorad Dodik
PostPostano: 19 sij 2015, 22:11 
Offline

Pridružen/a: 27 pro 2014, 16:41
Postovi: 118
Dodo je Americki igrac.Samo igra rolu nacionaliste.Narod mu gladan,bedan,bos.Sirotinja raja.U CG se radja vise od 8.000 dece,a u njegov privatni rajh posed,feud.ni 8500 Srba. Pa to zapadno od Broda ce se stopiti,devastirati. Preuzece to braca Hrvati protokom vremena.On bitno da lapa veliku lovu. Dodu u aps.Vara i sibicari prostu raju vec 8 god.na disoluciju,koja je nemoguca ,bez globalnog sukoba.
Zali boze poginulih,dok je Dodo radio "biznis".

Evo kako ce se stopiti zapadna RS u Hrv. http://www.vecernji.hr/svijet/ostvaruje ... timedia/p1

Moze se i to dobiti samo posle velikog rata..http://www.nspm.rs/savremeni-svet/da-li ... orije.html

Но, шта ће бити са Србима, верујем да се наглас питају они малобројни који су стигли да прочитају крај овог текста. Већини распамећених Срба, готово да је свеједно, да ли ће свет изгорети у атомском огњу. Србима је свега преко главе, ако и свет пропадне није и нека штета. Они су већ пелцовани осиромашеним уранијумом, тако да им обогаћени неће пуно шкодити. За све оне који брину "шта ће бити са кућом", ево симулације тог могућег рата, али из пера Семјуела Хантингтона тј. из његове књиге „Сукоб цивилизација“ (стр. 350, 351)

„У међувремену, Сједињене Државе покушавају да добију пуну подршку својих европских савезника. Мада пружају дипломатску и економску помоћ, они нису склони да постану умешани у рат. Кина и Иран страхују да ће се западне земље евентуално окупити око Сједињених Држава, као што су Сједињене Државе подржале Британију и Француску у два светска рата. Да би то спречили, они тајно користе нуклеарне ракете средњег домета у Босни и Алжиру и упозоравају европске силе да остану изван рата. Као што је то скоро увек био случај са кинеским напорима да заплаше друге земље сем Јапана, та акција има за последице управо оно што је супротно кинеским жељама. Обавештајна служба Сједињених Држава примећује и извештава о коришћењу ракета, а савет НАТО-а објављује да оне одмах морају да буду уклоњене, Ипак, пре него што НАТО може да делује, Србија, желећи да поврати своју историјску улогу заштитника хришћанства од Турака, напада Босну. Хрватска се придружује и две земље заузимају и деле Босну, заплењују ракете и настављају са напорима да доврше етничко члшћење које су били приморани да прекину деведесетих. Албанија и Турска покушавају да помогну Босанцима; Грчка и Бугарска нападају европски део Турске и у Истанбулу избија паника када Турци почињу да беже преко Босфора. У мећувремену, ракета с нуклеарном бојевом главом, послата из Алжира, експлодира изван Марсеја и НАТО врши одмазду жестоким ваздушним нападима на циљеве у северној Африци.

Тако су Сједињене Државе, Европа, Русија и Индија постали ангажовани у заиста глобалној борби против Кине, Јапана и већине исламских земаља.“


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Milorad Dodik
PostPostano: 19 sij 2015, 22:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 sij 2013, 13:46
Postovi: 8149
Lokacija: Republic of Srpska
Bošnjačka briga za srpski narod u Srpkoj je najveći stepen licemjerstva u regionu.

U svakom slučaju, očekujem konkretne mjere od predsjednika, nemamo vremena za čekanje.

_________________
[img]https://oi39.tinypic.com/f21vf4.jpg[/img]


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Milorad Dodik
PostPostano: 19 sij 2015, 23:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
lider30 je napisao/la:

Kralj. :klanjam Tako jasne misli i jednostavnost iznošenja stava.

Precizan i brz govor, bez imalo muljanja. Izdominirao je emisiju, skidanje kape.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Milorad Dodik
PostPostano: 20 sij 2015, 07:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58763
Lokacija: DAZP HQ
al kad za Bakira kaze, 'ta ce on, on bolan ne shvaca, gleda te i vidis mu u ocima da ne konta (malo parafraziram). :D

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Milorad Dodik
PostPostano: 20 sij 2015, 07:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 lis 2013, 21:41
Postovi: 9853
Ne znam meni su Dodik i Čović dvije najveće povijesne ličnosti postdejtonske BiH. Naravno, poslije Alije, koji je eto bio i ratni vožd svih mumina.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 8511 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132 ... 341  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Hagresor, mrnjav, Naša Kvačica, Tomba17, VBA2024 i 514 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO