HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 20 tra 2024, 12:28.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 152 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Mirsad Kebo - svjetlo u kotlini ili političke igre moći
PostPostano: 18 sij 2015, 12:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Objašnjavajući zašto je otišao na RTVRS da prvo govori o ovom slučaju, jer mu se to zamjera, kazao je kao je bio u apsolutnoj medijskoj blokadi, te da su ga jedino sa te televizije zvali.

Na pitanje ko mu prijeti, podpredsjednik Federacije BiH je rekao:

- Vidite da u SDA ima jedna grupacija ljudi kriminogenog klana, koji prate moju djecu, snimaju ih. I to sam prijavio. Međutim, te me prijetnje neće zaustaviti, idem do kraja. Ja se ne bojim.

Dodaje da se u dokumentima nalaze i informacije o ubistvu Joze Leutara, zamjenika ministra unutrašnjih poslova FBiH, o kome se godinama ništa nije radilo. Pominje se i ubistvo Ugljena i sada je jasno zašto je on ubijen. Trebalo je ukoniti sve one koji su bili svjedoci nečaga što nije trebalo znati.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mirsad Kebo - svjetlo u kotlini ili političke igre moći
PostPostano: 18 sij 2015, 13:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 ožu 2011, 16:41
Postovi: 748
Evo Alije na Vozući, gdje je i arapska ekipa.



Na kraju je i obavezno tekbiranje.

Multietničko.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mirsad Kebo - svjetlo u kotlini ili političke igre moći
PostPostano: 18 sij 2015, 13:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27395
Kad ne može Kebo na javni emiter u većem entitetu, može jedan od njega prozvanih, i to skoro pola sata u udarno vrijeme, dan kasnije nakon nove objave. To toliko.

http://www.youtube.com/watch?v=I7AFuUH_R_M

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mirsad Kebo - svjetlo u kotlini ili političke igre moći
PostPostano: 18 sij 2015, 13:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23309
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Kakva cenzura u Sarajevu, majko mila. Samo mislim da je ovo u Hrvatskoj objavljeno, cijela zemlja bi se tresla iz temelja i sve strukture države bi bili uzdrmane. :neznam

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mirsad Kebo - svjetlo u kotlini ili političke igre moći
PostPostano: 18 sij 2015, 14:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Zapadna diplomacija i tajne službe će se morati tim problemom ozbiljnije pozabaviti i bošnjačke lidere za muda uhvatiti. Oni sami taj problem neće riješiti jer simpatiziraju sa tim radikalnim majmunima.
Kažem vam ja oni su spremni za novi rat i osvete, i takvi manijaci im trebaju. Tako oni razmišljaju.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mirsad Kebo - svjetlo u kotlini ili političke igre moći
PostPostano: 18 sij 2015, 15:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
Mirsad Kebo: Islamska država ima svoje ljude u BiH



Intervju s gospodinom Mirsadom:

http://poskok.info/wp/?p=128526


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mirsad Kebo - svjetlo u kotlini ili političke igre moći
PostPostano: 18 sij 2015, 17:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19705
Citat:
Kebo: Uskoro dokazi da je Izetbegović doveo mudžahedine u BiH

Potpredsjednik Federacije BiH Mirsad Kebo najavio je da će uskoro iznijeti dokaze da je nekadašnji predsjednik Predsjedništva BiH Alija Izetbegović doveo mudžahedine u BiH.

slika

Kebo, koji je dosad iznio niz dokaza koji povezuju mnoge bošnjačke političare sa ratnim zločinima, rekao je da već neko vrijeme trpi razne vrste pritisaka u Sarajevu, kao i da je dobijao brojne prijetnje, uglavnom pisanih i preko posrednika, i to od onih koji su obuhvaćeni dokaznim materijalom koji je predao Tužilaštvu BiH.

On je za "Pres Republika Srpska" istakao da je to dokaz da je "otvorio stvari koje su jedna od najvećih afera" poslije Dejtonskog sporazuma u BiH.

- Potpuno odgovorno kažem da je instalirana politička, vjerska, teroristička i medijska mafija koja ne bira sredstva da se obračuna sa protivnicima, iako dugo nisam vjerovao da je to tako - naglasio je Kebo.

On je napomenuo da je do sada iznio mnogo ozbiljnih dokaza, da šest hiljada dokumenata "nije malo", od kojih mnogi nose oznaku originalnosti, jer su došli iz Haškog tribunala, a dobio ih je od povjerljivih izvora.

Upitan da li misli da bi i njega Tužilaštvo BiH moglo da optuži za odgovornost za prikrivanje dokaza, Kebo je rekao da se nada da je to nemoguće, ali da će sigurno biti političkih pritisaka i da, ako se to desi, postoji Međunarodni sud pravde.

On je istakao da će, ukoliko odgovorne osobe ne budu procesuirane, slati pisma u UN, američki Kongres, da će ići u Brisel pred EU, ali i ličnom prijatelju japanskom caru da bi se demontiralo "tajkunsko-političko jezgro koje je pustilo svoje pipke svugdje, pa tako i u pravosuđu".

Izvor: http://lat.rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=134163

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mirsad Kebo - svjetlo u kotlini ili političke igre moći
PostPostano: 18 sij 2015, 19:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23309
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Ovo nije normalno. Već je trebalo i Tužiteljstvo i policija i SIPA biti na nogama. :rigam Iz MUP-a ga još nitko ne zove. :ucelo

Citat:
Na pitanje kako to da on kao praktično drugi dužnosnik po važnost u Bošnjaka u državi nema utjecaj na rad onima kojima bi trebao biti šef, rekao je:

Meni se nitko ne javlja. Evo danas sam zvao Federalni MUP kako bi dobio odgovore na neka pitanja koja sam postavio, a tiču se moje sigurnosti, i nitko mi se ne javlja. Potpuno me ignoriraju. To znači da su dio jednog vrlo moćnog političkog, sudbenog i nekog drugog lobija koji vlada Bosnom i Bošnjacima, na čelu s gospodinom Bakirom Izetbegovićem.

Objašnjavajući zašto je otišao na RTRS da prvo govori o ovom slučaju, jer mu se to zamjera, kazao je kao je bio u apsolutnoj medijskoj blokadi, te da su ga jedino sa te televizije zvali.

Na pitanje tko mu prijeti, podpredsjednik Federacije BiH je rekao:

– Vidite da u SDA ima jedna grupacija ljudi kriminogenog klana, koji prate moju djecu, snimaju ih. I to sam prijavio. Međutim, te me prijetnje neće zaustaviti, idem do kraja. Ja se ne bojim.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mirsad Kebo - svjetlo u kotlini ili političke igre moći
PostPostano: 18 sij 2015, 19:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Čekaju da ga netko ubije pa da jave o tom "malom incidentu".

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mirsad Kebo - svjetlo u kotlini ili političke igre moći
PostPostano: 18 sij 2015, 19:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27395
Večeras imao interview na srpskoj atv. Koji dan prije na RSE (http://www.youtube.com/watch?v=t0s9kBcXM9U).
Kaže da mu je pretučeni imam iz VK poslao podršku.

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mirsad Kebo - svjetlo u kotlini ili političke igre moći
PostPostano: 18 sij 2015, 19:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23309
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Kakva omerta u goebbels kotlini. Ovo je strašno. Pizdek Inzko ne smije ni promoliti nosa, a zna se javiti i suspendirati odluku SIP-a.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mirsad Kebo - svjetlo u kotlini ili političke igre moći
PostPostano: 18 sij 2015, 19:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69052
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Nevjerojatno je da rezimski kotlinski Klix niti FTV nisu prenijeli tu aferu.

Isto kao sto ignoriraju Tuzlansku inicijativu.

Sarajevski kanton = Sjeverna Koreja.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mirsad Kebo - svjetlo u kotlini ili političke igre moći
PostPostano: 18 sij 2015, 19:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Nešto su pisali vidio sam, ali vidljivo blago i isticali nebitne stvari. Ni blizu kao Avaz ne prenose.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mirsad Kebo - svjetlo u kotlini ili političke igre moći
PostPostano: 18 sij 2015, 19:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69052
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
BBC je napisao/la:
Nešto su pisali vidio sam, ali vidljivo blago i isticali nebitne stvari. Ni blizu kao Avaz ne prenose.


Google pretraznik za zadnjih 7 dana ne daje nista sa klixa, osim temu na forumu.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mirsad Kebo - svjetlo u kotlini ili političke igre moći
PostPostano: 18 sij 2015, 19:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Kad ukucaš "Kebo" u njihovoj tražilici. Ima par članaka. O Kebi konkretno staro 10 dana, sve ti je jasno koliko od toga bježe.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mirsad Kebo - svjetlo u kotlini ili političke igre moći
PostPostano: 18 sij 2015, 20:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Samo blokiraj Dodo, dok im se boje ne rastope.

Citat:
Dodik: Nećemo odustati od smjene Džaferovića
Objavljeno: 18. 01. 2015 - 18:21 Novosti » Iz minute u minutu A A A Times Arial 0

Predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik, gostujući danas na televiziji OBN, poručio je da Šefik Džaferović, zbog svoje ratne biografije, ne može biti predsjedavajući Predstavničkog doma Parlamentarne skupštine BiH.

Dodik, koji je i lider SNSD-a, napomenuo je da je nesumnjivo da je Džaferović tokom rata bio načelnik Centra bezbjednosti Zenica na čijem području su se desili mnogi zločini i snosi komandnu odgovornost za to.

"Mi, kao partija, nećemo odustati od njegove smjene i ako on ne bude smijenjen mi ćemo svaki put izlaziti sa sjednica parlamenta", rekao je Dodik za OBN televiziju, dodavši da u SDA postoje ljudi koji mogu biti na čelu parlamenta BiH, a nemaju nikakve mrlje iz rata.

Dodik je naglasio da je očito da se ovako na scenu vraćaju ratni kadrovi SDA.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mirsad Kebo - svjetlo u kotlini ili političke igre moći
PostPostano: 18 sij 2015, 21:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2011, 22:11
Postovi: 7986


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mirsad Kebo - svjetlo u kotlini ili političke igre moći
PostPostano: 19 sij 2015, 19:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23309
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Eh da vidimo Tužiteljstvo sada.
Citat:

Potpredsjednik Federacije BiH Mirsad Kebo danas je predao Tužiteljstvu BiH novih 1500 stranica dokaznog materijala za predmete koje je već pokrenuo, kao i CD sa video snimcima, navodi se u priopćenju iz Kabineta potpredsjednika FBiH Mirsada Kebe.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mirsad Kebo - svjetlo u kotlini ili političke igre moći
PostPostano: 19 sij 2015, 19:55 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:32
Postovi: 11675
Lokacija: Varta drzava
Kebo je fasista i hizdajnik. Komsic je patrijota i pravi Hrvat.

_________________
Prvo i najbitnije!!! Kupuj Janu, i kupi je u Konzumu!!!
Život je tvoje igralište
Pretpostavka je majka svih zajeba
Svi mi prdimo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mirsad Kebo - svjetlo u kotlini ili političke igre moći
PostPostano: 19 sij 2015, 20:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19705
Citat:
Kebo Tužilaštvu BiH dostavio dodatnih 1.500 dokumenata

Potpredsjednik Federacije BiH Mirsad Kebo potvrdio je da je Tužilaštvu BiH danas dostavio novih 1.500 dokumenata, kao i video-kasete o ratnim zločinima nad srpskim stanovništvom.

slika

U ovim dokumentima, kao i prethodnim, naveo je Kebo, najviše se govori o odgovornosti ratnog komandanta Trećeg korpusa takozvane Armije BiH Sakiba Mahmuljina, koji je imao apsolutnu kontrolu nad odredom "El mudžahid", kao i tadašnjeg načelnika službi bezbjednosti Šefika DŽaferovića, koji je danas predsjedavajući Predstavničkog doma parlamenta BiH.



"Dokazi se odnose i na ubistva u zoni centra bezbjednosti, koja je pobrojao kantonalni tužilac Muriz Hadžiselimović 2000. godine, zatim da su mudžahedini bili pod kontrolom ratnog komandanta Trećeg korpusa Armije BiH Sakiba Mahmuljina, kao i na glavnog obavještajca odreda 'El mudžahid' koji danas živi u Zenici, a koji je učestovovao u napadu na Vozuću", rekao je on.

Na adresu potpredsjednika FBiH je stiglo i pismo podrške bivših pripadnika Vojne policije Trećeg korpusa Armije BiH, koje će uskoro objaviti.

U pismu se, kako je rekao, potvrđuje da su stravične zločine nad Srbima činili mudžahedini, koji su, uz znanje nekadašnjeg predsjednika Predsjedništva BiH Alije Izetbegovića, došli u BiH.

Kebo je najavio da će dati na uvid i mnoge poruke podrške pojedinaca, među kojima je i efendije Selvedina Beganovića iz Velike Kladuše koji je napadnut prije desetak dana, jer je govorio istinu, kao i jednog građanina Zenice koji je posvjedočio da je policija hapsila ugledne Zeničane, zatvarala ih u logore i slala u radne vodove gdje su ginuli.

Kebo je rekao da će preduzeti i druge pravne radnje, te proširiti spisak pojedinaca i ponovo pokrenuti pitanje pravne odgovornosti svih onih koji se mogu na bilo koji način dovesti u vezu sa političkim ubistvima.

"Danas ću od Tužilaštva BiH tražiti odgovor koji sam pokrenuo prije dvije i po godine zašto se ne otkrivaju politička ubistva, ko je ubijao visoke zvaničnike Nedžada Ugljanina, Јozu Leotara, generala Šantića, ali i kriminalce koji su izvršavali naloge iz političkog vrha", naglasio je on.

Kebo je dodao da će ponovo pokrenuti pitanje izvještaja o utrošenom novcu od humanitarne pomoći upućenoj BiH, a pretpostavlja se da je riječ o 2,5 milijardi dolara.

On je naglasio da "javnost mora da zna ko je taj novac zloupotrijebio i gdje ga je usmjerio".

Keboje rekao da se odlučio na ovaj korak "na zahtjev mnogih gladnih i nezaposlenih boraca čiju su poštenu borbu mnogi zloupotrijebili za neosnovanu političku promociju i enormno bogaćenje kroz pljačku".

Što se tiče prijetnji njemu i njegovoj porodici, Kebo je istakao da je spreman na sve posljedice i da ima povjerenje u legalne institucije zaštite.

Izvor: http://lat.rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=134287

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mirsad Kebo - svjetlo u kotlini ili političke igre moći
PostPostano: 19 sij 2015, 20:52 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:32
Postovi: 11675
Lokacija: Varta drzava
Kebo se osvecuje. Nista vise. Znao je on to odavno kao i SDA garnitura.

_________________
Prvo i najbitnije!!! Kupuj Janu, i kupi je u Konzumu!!!
Život je tvoje igralište
Pretpostavka je majka svih zajeba
Svi mi prdimo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mirsad Kebo - svjetlo u kotlini ili političke igre moći
PostPostano: 20 sij 2015, 15:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
http://www.vecernji.hr/svijet/bih-minis ... ima-985123

Citat:
Objava: 20.1.2015 | 11:40
'država je bure baruta'
BiH ministar: Teroristi su ušli u institucije BiH i stanuju u njima!


Imali smo precizne podatke o tome da dio ekstremista ima za osnovni cilj ulazak u vlast u BiH. Oni su svoj cilj ostvarili, a da vlasti gotovo nisu maknule prstom kako bi to spriječile, tvrdi Sredoje Nović

Autor:
Tatjana Lisjak

Ministar civilnih poslova BiH i bivši dužnosnik jugoslavenske obavještajne službe Sredoje Nović kazao je da se u političkim strukturama u BiH pozicionirao određeni broj ljudi koji, ne samo da podržava, već je direktno uključen u strukture potencijalnih terorista.

U današnjem intervjuu Pressu RS Nović je istaknuo da postojeći zakoni u BiH omogućuju takvo stanje.

– Prije pet-šest, pa možda i deset godina, imali smo precizne podatke o tome da dio ekstremista ima za osnovni cilj ulazak u vlast u BiH. Oni su svoj cilj ostvarili, a da vlasti gotovo nisu mrdnule prstom kako bi to spriječile! Problem je što naše sigurnosne službe strahuju od ljudi koji su se infiltrirali u vlast, a koji jednim okom stalno namiguju na režime i zemlje iz kojih se regrutiraju teroristi. Zato čelni ljudi OBA, SIPA i još nekih sigurnosnih agencija, kada trebaju informirati civilnu vlast, stanu na pola puta, jer shvate da te informacije ne smiju dati pojedincima u političkim strukturama – upozorio je Nović. Kazao je da je nužno osmisliti sasvim drukčiji način borbe protiv terorizma koja treba biti, tvrdi ministar, zajednička i politička.

Za nastalu situaciju ''okrivljuje'' zakone o prebivalištu i boravištu građana koji su potencijalnim teroristima, "spavačima" i obavještajcima iz islamskih zemalja omogućili ''doslovno da stanuju u Predsjedništvu BiH ili nekim drugim institucijama, odnosno da kao adresu prebivališta prijave adresu neke od državnih ili vjerskih institucija''.

– Tada se stalno govorilo kako se gaze ljudska prava povratnika i slično, što je najobičnija farsa. Sada je jasno kako je borba protiv tog zakona u stvari bila borba da se onemogući utvrđivanje gdje su teroristi koji su tijekom rata odsijecali glave nedužnim ljudima o kojima posljednjih dana govori i potpredsjednik FBiH Mirsad Kebo. Nažalost, one koji su oštro bili protiv tog zakona, nisam čuo da su oštro osudili teroristički akt u Parizu, a oštrije su reagirali protiv Mirsada Kebe – pojasnio je Nović. Smatra da je BiH marginalna zemlja u odnosu na brojna pitanja pa i kada je riječ o terorizmu.

– Brojna upozorenja, poput nekoliko puta ponavljane izjave direktora OBA Almira Džuve da u BiH postoji 3000 potencijalnih terorista, upućuje na to da je BiH bure baruta kada se govori o terorizmu. U BiH, ovakvoj kakva jest, jednostavno nije moguće kontrolirati toliki broj potencijalnih terorista i plašim se da će se BiH vrlo brzo suočiti s veoma ozbiljnim problemima – zaključio je Nović.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mirsad Kebo - svjetlo u kotlini ili političke igre moći
PostPostano: 20 sij 2015, 17:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19705
Citat:
Dokazi o zločinima nad bosanskim Srbima i na video-trakama

Mirsad Kebo potvrdio "Novostima" da je dostavio još 1.500 dokumenata. Uzalud mi prete, neću da ćutim i idem u Tužilaštvo uzdignuta čela

slika

Novih 1.500 dokumenata, kao i video-kasete o ratnim zločinima nad srpskim stanovništvom dostavio sam Tužilaštvu BiH. A spremam još dokumentacije koja će biti šokantna za sve u BiH, izjavio je za "Novosti" Mirsad Kebo, potpredsednik Federacije BiH. On kaže da ga neće ućutkati i da nastavlja sa dostavljanjem dokumentacije Tužilaštvu.

- U sredu ću da idem u Tužilaštvo BiH u svojstvu svedoka i spreman sam da govorim o dokumentima koje sam poslao. Idem uzdignuta čela jer radim po zakonu i ono što bi svaki građanin BiH trebalo da radi. Neće me ućutkati. Spremam još dokumentacije i neću odustati - kaže Kebo za naš list.

O poslednjim dokumentima i video-kasetama koje je dostavio kaže da najviše govori o odgovornosti ratnog komandanta Trećeg korpusa takozvane Armije BiH Sakiba Mahmuljina, koji je imao apsolutnu kontrolu nad odredom "El mudžahid", kao i tadašnjeg načelnika službi bezbednosti Šefika Džaferovića, koji je sada predsedavajući Predstavničkog doma parlamenta BiH.

Takođe, on kaže da je od pripadnika Trećeg korpusa takozvane Armije BiH dobio pismo podrške za rasvetljavanje ratnih zločina.

- U pismu se potvrđuje da su stravične zločine nad Srbima činili mudžahedini, koji su, uz znanje nekadašnjeg predsednika Predsedništva BiH Alije Izetbegovića, došli u BiH - kaže Kebo.

VERUJEM OBEZBEĐENjU

MIRSAD Kebo o pritiscima i pretnjama koje dobija neće puno da govori.

- Ja kao potpredsednik FBiH imam obezbeđenje koje me čuva 24 sata i verujem u te momke. Sve pretnje i pritisci koje dobijam su uzaludni jer idem do kraja - kaže Kebo.

Izvor: http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/dosije/aktuelno.292.html:529772-Dokazi-o-zlocinima-nad-bosanskim-Srbima-i-na-video-trakama

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mirsad Kebo - svjetlo u kotlini ili političke igre moći
PostPostano: 20 sij 2015, 17:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Kebo pravi prijatelj Bosne. Vrijeme je da Bošnjaci dožive katarzu za takozvanu "armiju bih".

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mirsad Kebo - svjetlo u kotlini ili političke igre moći
PostPostano: 20 sij 2015, 17:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27395
Citat:
Poznata imena ubijenih Hrvata i Srba kod Zavidovića, ali optužnica nema

Objavljeno 20.01. - 16:33
Šefik Džaferović- u vrijeme počinjenih zločina bio načelnik Centra sigurnosti Zenica

Imena ubijenih i mučenih Srba i Hrvata u Vozući kod Zavidovića i zeničkoj regiji su poznata, ali u arhivama Višeg javnog tužiteljstva i Okružnog vojnog tužiteljstva u Zenici ne postoje ti predmeti, jer nitko nije želio naložiti procesuiranje tih ratnih zločina.

Navedeno je to u dopisu Tužiteljstva Zeničko-dobojske županije, koji je dostavljen Tužiteljsvu Haškog tribunala u listopadu 2006. Haško tužiteljstvo je te podatke, koji se odnose na razdoblje od 1993. do 1996, tražilo za potrebe suđenja zapovijedniku Armije RBiH Rasimu Deliću, koji je u Haagu osuđen na dvije godine zatvora zbog ratnih zločina počinjenih u tom području.

Dokument, koji je u posjedu “Glasa Srpske”, potpredsjednik FBiH Mirsad Kebo je među tisućama drugih proslijedio Tužiteljstvu BiH kao dokaz da su ratni načelnik Centra sigurnosti Zenica Šefik Džaferović i zapovijednik Trećeg korpusa Armije RBiH Sakib Mahmuljin znali za zločine nad Srbima, ali da ih nisu spriječili, niti su ih, kasnije, procesuirali.

“U naznačenim arhivama ne postoje predmeti ili drugi dokumenti koji bi upućivali na činjenicu da je izvršen prijam krivičnih prijava, zahtijevane istrage, ili podizani optužni akti vezano za ubojstva i maltretiranje 62 ratna zarobljenika, pripadnika Vojske RS na području Kestena, odnosno u Kamenici, općina Zavidovići, u razdoblju od 11. do 29. rujna 1995″, piše u dopisu koji je potpisao Haris Hadžiselimović, glavni tužitelj zeničkog županijskog tužiteljstva.

Navedeno je da nema prijava, istraga, ni optužnica u slučaju ubojstava i maltretiranja tri ratna zarobljenika, pripadnika Vojske RS na području sela Livade, odnosno u Kamenici u razdoblju od 21. do 24. srpnja 1995. Riječ je o Momiru Mitroviću, Predragu Kneževiću i Gojku Vujičiću.

“Krivičnih prijava, zahtijevanih istraga ni podignutih optužnica nema ni za ubojstvo 25 civila hrvatske nacionalnosti 8. lipnja 1993. u selu Maline/Bikoši”, naveo je Hadžiselimović.

U prilogu dopisa, adresiranog na tužitelja Tužiteljstva Haškog tribunala Rut Frolik, dostavljeni su popisi poznatih žrtava, ubijenih i mučenih zarobljenika.

Kebo je jučer Tužiteljstvu dostavio novih 1.500 dokumenata i video kasete o ratnim zločinima počinjenim nad srpskim stanovništvom u zoni odgovornosti Trećeg korpusa Armije RBiH i CSS Zenica./Srna/HMS/

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 152 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Patriota i 216 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO