HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 lis 2024, 02:48.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 176 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Novi grb F BiH, RS i BiH...
PostPostano: 04 ožu 2012, 14:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 vel 2012, 11:14
Postovi: 36
Bagulin je napisao/la:


neumljanine ... ako hoćeš, a kad odradim posavce i komušinu, mogu ti u corelu napravit grb, i dodamo nešto što će dodatno ukazivati na hrvatski karakter ... ima mogućnosti.

a stil bi otprilike bio ovakav..

Privitak:
KNEZOVI KRČKI.png
[/quote]

ne trebas se mucit :)...maher sam u photoshopu i dosta 3d programa, kvaliteta rada mi ovisi samo o ulozenom vremenu i trudu...

mozes samo dat neki prijedlog i usmjerenje sto se tice povijesne "ispravnosti"...i ne zelim pod svaku cijenu "pohrvatiti" grb, ne mora biti niti jedna crveno bijela kockica niti kriz

_________________
slika

*u fazi smisljanja pametne fraze za metnit ođe*


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi grb F BiH, RS i BiH...
PostPostano: 04 ožu 2012, 14:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 sij 2012, 13:18
Postovi: 1140
Lokacija: Res Publica Croatia - Unio Europaea
neumljanin je napisao/la:

ne trebas se mucit :)...maher sam u photoshopu i dosta 3d programa, kvaliteta rada mi ovisi samo o ulozenom vremenu i trudu...

mozes samo dat neki prijedlog i usmjerenje sto se tice povijesne "ispravnosti"...i ne zelim pod svaku cijenu "pohrvatiti" grb, ne mora biti niti jedna crveno bijela kockica niti kriz



uh .... nisam znao. isprika.

sam grb u izvornom obliku je heraldički potpuno ispravan tako da se nema što dodat. jedino promjenit malo stil recimo ptica na kacigi je pretpostavljam orao ... pa da ga se učini prepoznatljivijim i tako to ..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi grb F BiH, RS i BiH...
PostPostano: 04 ožu 2012, 23:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 vel 2012, 11:14
Postovi: 36
Bagulin je napisao/la:
uh .... nisam znao. isprika.

sam grb u izvornom obliku je heraldički potpuno ispravan tako da se nema što dodat. jedino promjenit malo stil recimo ptica na kacigi je pretpostavljam orao ... pa da ga se učini prepoznatljivijim i tako to ..


isprika nepotrebna ;)

nije orao, sigurniji sam da je neka mocvarna ptica iz doline neretve, a ima i druga verzija s bikom, mislim da je tu kao simbol svetog luke, koji se vise u nas ne slavi kao obiteljska slava...ja sam u svojoj verziji ubacio poskoka koji tvori slovo S, kao prvo slovo prezimena...mada mi je to umetanje simbola bez nekog dubljeg razloga...zbog toga sam te pitao za savjet...u kojoj mjeri nesto novo ubaceno u grb mora biti potkrijepljeno?

_________________
slika

*u fazi smisljanja pametne fraze za metnit ođe*


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi grb F BiH, RS i BiH...
PostPostano: 05 ožu 2012, 02:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 sij 2012, 13:18
Postovi: 1140
Lokacija: Res Publica Croatia - Unio Europaea
neumljanin je napisao/la:
Bagulin je napisao/la:
uh .... nisam znao. isprika.

sam grb u izvornom obliku je heraldički potpuno ispravan tako da se nema što dodat. jedino promjenit malo stil recimo ptica na kacigi je pretpostavljam orao ... pa da ga se učini prepoznatljivijim i tako to ..


isprika nepotrebna ;)

nije orao, sigurniji sam da je neka mocvarna ptica iz doline neretve, a ima i druga verzija s bikom, mislim da je tu kao simbol svetog luke, koji se vise u nas ne slavi kao obiteljska slava...ja sam u svojoj verziji ubacio poskoka koji tvori slovo S, kao prvo slovo prezimena...mada mi je to umetanje simbola bez nekog dubljeg razloga...zbog toga sam te pitao za savjet...u kojoj mjeri nesto novo ubaceno u grb mora biti potkrijepljeno?


mora bit potkrijepljeno u tvojem razmišljanju i ničim drugim kod nas. mi nažalost nismo očuvali tijela (to je u hrvatskoj posljednja zapravo imala austrijska vladarska kuća za vrijeme A-U) odnosno službeno tijelo pri austrijskoj vladarskoj kući koje se bavilo dodjelom ili izmjenama grbova zarad braka ili sličnih i inih događaja tj. izdavanjem grbovnica. ne znam točno kako se zvalo to tijelo.

dakle, ti si, barem koliko ja znam, slobodan staviti u svoj obiteljski grb što hoćeš ... možeš ga i mijenjati ... ne polažeš ikomu račune niti ga tebi itko mora potvrditi ... za razliku od npr. UK ili neke druge države koja to uređuje što se tiče obiteljskih grbova i titula.

naravno, očekuje se da poštuješ tradiciju i heraldička pravila i da promjene grba budu u suglasju sa stvarnim događajima ili tvojim svjetonazorom ili čim već ... čisto da zapravo ne uništiš svoj grb i njegovu povijest ....malen je broj ljudi danas u rh i hb koji imaju još uvijek takve veze sa svojim predcima koji su bili nositelji grba, a time i nekog statusa u tadašnjem društvu.

:wink


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi grb F BiH, RS i BiH...
PostPostano: 22 vel 2013, 21:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 lip 2009, 13:19
Postovi: 5890
Lokacija: Croatia Alba; site:hercegbosna.org/forum
I grbovi u Federaciji trebali bi na provjeru

Iako FBiH nema ni himnu ni grb, a u pojedinim općinama u ovom entitetu, također, postoje grbovi u kojima se ne vidi postojanje drugih naroda, to pitanje nitko ne pokreće...

Autor: Srna Četvrtak, 21. veljače 2013. 20:32

BANJA LUKA - Predsjednik Narodne skupštine Republike Srpske Igor Radojičić izrazio je nadu da će biti pokrenuto i pitanje ustavnosti grbova u općinama u Federaciji BiH koji ne sadrže elemente identiteta svih naroda.

Radojičić je izjavio novinarima da je odluka Ustavnog suda Republike Srpske da grbovi Banja Luke i Nevesinja nisu u suglasnosti s Ustavom Republike Srpske, odnosno Zakonom o lokalnoj samoupravi, nastavak odluka koje je ovaj sud donosio i o drugim općinama u Republici Srpskoj.

"Iako FBiH nema ni himnu ni grb, a u pojedinim općinama u ovom entitetu, također, postoje grbovi u kojima se ne vidi postojanje drugih naroda, to pitanje nitko ne pokreće. Nadam se da će netko iz Republike Srpske pogledati i u drugo dvorište, to jest u FBiH i pokrenuti ovo pitanje", istaknuo je Radojičić.

Podsjećamo, Ustavni sud Republike Srpske odlučio je da grbovi Banja Luke i Nevesinja nisu u suglasnosti s Ustavom Republike Srpske, odnosno Zakonom o lokalnoj samoupravi, jer sadrže elemente vjerskog i nacionalnog identiteta samo srpskog naroda.

S obzirom na to da simboli lokalnih zajednica moraju odražavati tradiciju i kulturno i povijesno nasljeđe svih građana koji u njoj žive, ovakvim propisivanjem, prema ocjeni Ustavnog suda, druga dva konstitutivna naroda i pripadnici ostalih dovedeni su u neravnopravan položaj.

slika

Kod:
http://www.dnevno.ba/vijesti/bih/78168-i-grbovi-u-federaciji-trebali-bi-na-provjeru.html


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi grb F BiH, RS i BiH...
PostPostano: 23 vel 2013, 17:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 sij 2013, 13:28
Postovi: 520
Upozorenja: -1
Glazbenik je napisao/la:
I grbovi u Federaciji trebali bi na provjeru

Iako FBiH nema ni himnu ni grb, a u pojedinim općinama u ovom entitetu, također, postoje grbovi u kojima se ne vidi postojanje drugih naroda, to pitanje nitko ne pokreće...

Autor: Srna Četvrtak, 21. veljače 2013. 20:32

BANJA LUKA - Predsjednik Narodne skupštine Republike Srpske Igor Radojičić izrazio je nadu da će biti pokrenuto i pitanje ustavnosti grbova u općinama u Federaciji BiH koji ne sadrže elemente identiteta svih naroda.

Radojičić je izjavio novinarima da je odluka Ustavnog suda Republike Srpske da grbovi Banja Luke i Nevesinja nisu u suglasnosti s Ustavom Republike Srpske, odnosno Zakonom o lokalnoj samoupravi, nastavak odluka koje je ovaj sud donosio i o drugim općinama u Republici Srpskoj.

"Iako FBiH nema ni himnu ni grb, a u pojedinim općinama u ovom entitetu, također, postoje grbovi u kojima se ne vidi postojanje drugih naroda, to pitanje nitko ne pokreće. Nadam se da će netko iz Republike Srpske pogledati i u drugo dvorište, to jest u FBiH i pokrenuti ovo pitanje", istaknuo je Radojičić.

Podsjećamo, Ustavni sud Republike Srpske odlučio je da grbovi Banja Luke i Nevesinja nisu u suglasnosti s Ustavom Republike Srpske, odnosno Zakonom o lokalnoj samoupravi, jer sadrže elemente vjerskog i nacionalnog identiteta samo srpskog naroda.

S obzirom na to da simboli lokalnih zajednica moraju odražavati tradiciju i kulturno i povijesno nasljeđe svih građana koji u njoj žive, ovakvim propisivanjem, prema ocjeni Ustavnog suda, druga dva konstitutivna naroda i pripadnici ostalih dovedeni su u neravnopravan položaj.

slika

Kod:
http://www.dnevno.ba/vijesti/bih/78168-i-grbovi-u-federaciji-trebali-bi-na-provjeru.html


Dakako da podržavam ovu "akciju", no ako će biti bez podmetanja i ucjena.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi grb F BiH, RS i BiH...
PostPostano: 27 tra 2014, 22:45 
Offline

Pridružen/a: 11 sij 2012, 15:03
Postovi: 7
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi grb F BiH, RS i BiH...
PostPostano: 27 tra 2014, 22:48 
Offline

Pridružen/a: 11 sij 2012, 15:03
Postovi: 7
Mada, možda je bolje da se za Srbe koristi samo nešto ovako, da bi se razlikovalo od grba Srbije:

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi grb F BiH, RS i BiH...
PostPostano: 27 tra 2014, 22:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 17 lip 2012, 00:09
Postovi: 15560
Vizuelno u ovakav grb puno bolje staje krst sa četiri ocila nego čitav orao. Kao u grb SHS npr ili kao u štitu srpskog grba:

slika

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi grb F BiH, RS i BiH...
PostPostano: 28 tra 2014, 14:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 13:12
Postovi: 23870
koska je napisao/la:
slika

Ljiljan bi ovdje trebao biti plavo-bijeli, a ne zeleno žuti, a šahovnica "malo veća".
Što se zastave tiče, crta je glupa.
Nešto slično ovome,
https://hr.wikipedia.org/wiki/Datoteka: ... i_grba.jpg
a možda i bez grbova, samo s nečim za muslimane;
https://hr.wikipedia.org/wiki/Datoteka: ... tisans.svg


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi grb F BiH, RS i BiH...
PostPostano: 30 tra 2014, 18:04 
Offline

Pridružen/a: 11 sij 2012, 15:03
Postovi: 7
slika

Grb Bosne i Hercegovine (BiH) - predlog 2 :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi grb F BiH, RS i BiH...
PostPostano: 30 tra 2014, 18:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 11:47
Postovi: 38913
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Pa grb BiH ako vec treba imati etnicke elemente onda treba biti podijeljen ravnopravo na 3 dijela, i da ime neke "temu" hrvatski grb bi trebao biti lijevo na zapadu a srpski desno na istoku, i izbaciti element stita bolje da je unutar kvadrata, ovo gore nije lose samo probaj po ovome mome da ima neku logicnost, zasto plavo bijeli pa to nije muslimanski nek oni sami izabru kakva ce biti a to su i uradili na grbu FBiH.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi grb F BiH, RS i BiH...
PostPostano: 30 tra 2014, 18:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 12:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
Zanimljivi radovi gospodine Koska, mada su meni kao Bosancu i Hercegovcu dragi i sadašnji grb i zastava naše države jer se i u njima zrcali naše zajedništvo :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi grb F BiH, RS i BiH...
PostPostano: 30 tra 2014, 18:51 
Offline

Pridružen/a: 11 sij 2012, 15:03
Postovi: 7
daramo je napisao/la:
Pa grb BiH ako vec treba imati etnicke elemente onda treba biti podijeljen ravnopravo na 3 dijela, i da ime neke "temu" hrvatski grb bi trebao biti lijevo na zapadu a srpski desno na istoku, i izbaciti element stita bolje da je unutar kvadrata, ovo gore nije lose samo probaj po ovome mome da ima neku logicnost, zasto plavo bijeli pa to nije muslimanski nek oni sami izabru kakva ce biti a to su i uradili na grbu FBiH.


Heraldičko levo je "naše" desno... ali, hvala na sugestijama, pokušaću i tako...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi grb F BiH, RS i BiH...
PostPostano: 30 tra 2014, 19:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 11:47
Postovi: 38913
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Ovako je kopija grba Kraljevine Jugoslavije tako da ne moze proci kod Hrvata i Bosnjaka.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi grb F BiH, RS i BiH...
PostPostano: 30 tra 2014, 22:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 sij 2013, 16:27
Postovi: 1676
Lokacija: Srbija Beograd
mario_cro je napisao/la:
NoviSeer je napisao/la:
Ovaj orao na grbu RS više podsjeća na onog poljskog nego na srpskog orla.


Meni to izgledao kao roda. :zubati

slika
A ovaj ? :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi grb F BiH, RS i BiH...
PostPostano: 12 svi 2014, 15:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 13:12
Postovi: 23870
koska je napisao/la:
slika
Grb Bosne i Hercegovine (BiH) - predlog 2 :D

To je već bolje :D
@Daramo, nisu ni ljiljani muslimanski. Ako gledaš samo to, onda bi išao polumjesec i zvijezda.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi grb F BiH, RS i BiH...
PostPostano: 12 svi 2014, 17:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109214
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Dovoljno je nakaradno i bez tog grba.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi grb F BiH, RS i BiH...
PostPostano: 12 svi 2014, 20:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2011, 21:26
Postovi: 1431
Priča o simbolima može djelovati neozbiljno, ali nije. Sadašnji simboli BiH odražavaju unitaristička nastojanja, simboli RS separatistička. U nekom budućem dogovoru koji bi BiH reformirao po europskom federativnom modelu, valjalo bi mijenjati i simbole tako da odražavaju strukturu BiH, zajednice triju nacija.
Unitarizam u FBiH doveo je do ukidanja njenih simbola koji su odražavali njenu planiranu bit. Slični bi trebali biti simboli cijele BiH, prikazivati federalizam, a ne unitarizam.

_________________
The only true national autonomy is the freedom of the individual against the state and society.

Mises


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi grb F BiH, RS i BiH...
PostPostano: 26 ruj 2014, 16:36 
Offline

Pridružen/a: 11 sij 2012, 15:03
Postovi: 7
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi grb F BiH, RS i BiH...
PostPostano: 26 ruj 2014, 16:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109214
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Kakvo je to sranje.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi grb F BiH, RS i BiH...
PostPostano: 26 ruj 2014, 20:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 17:10
Postovi: 15123
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Ceha je napisao/la:
koska je napisao/la:
slika
Grb Bosne i Hercegovine (BiH) - predlog 2 :D

To je već bolje :D
@Daramo, nisu ni ljiljani muslimanski. Ako gledaš samo to, onda bi išao polumjesec i zvijezda.


Zelena boja?

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi grb F BiH, RS i BiH...
PostPostano: 26 ruj 2014, 20:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 17:10
Postovi: 15123
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Vidiđ da si dva polumjeseca i mač u sredi taj ljiljan.
:D

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi grb F BiH, RS i BiH...
PostPostano: 26 ruj 2014, 20:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 17:10
Postovi: 15123
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Vidiđ da si dva polumjeseca i mač u sredi taj ljiljan.
:D

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi grb F BiH, RS i BiH...
PostPostano: 26 ruj 2014, 20:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 17:10
Postovi: 15123
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Vidiš da si dva polumjeseca i mač u sredi taj ljiljan.
:D

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 176 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: Hagresor, Perun_Velež i 65 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO