HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 23 tra 2024, 21:35.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 174 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeća

Za koga ćete glasati na izborima 2014. godine
SDA 35%  35%  [ 7 ]
SDP 5%  5%  [ 1 ]
SBB 10%  10%  [ 2 ]
Stranka za BiH 0%  0%  [ 0 ]
Naša Stranka 5%  5%  [ 1 ]
Demokratska fronta 10%  10%  [ 2 ]
Narodna stranka Radom za Boljitak 0%  0%  [ 0 ]
BHPS - Sefer Halilović 10%  10%  [ 2 ]
Netko drugi 25%  25%  [ 5 ]
Ukupno glasova : 20
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Opći izbori 2014 u BiH - bošnjačka komponenta FBiH
PostPostano: 16 lis 2014, 11:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Nikad ja ne podcjenjujem Avaz, najprodavanije tiskane novine kod Bošnjaka. Radončiću treba par mudrih urednika da sve u svoju korist okrene.
Ali ne može Avaz dotjerati koliko Fahro sjebe politikom. Kako ga Zlaja kupio i nasadio jednom foteljom da dobije Avaz na svoju stranu. Za anale i učenje u školama.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Opći izbori 2014 u BiH - bošnjačka komponenta FBiH
PostPostano: 16 lis 2014, 17:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
BBC je napisao/la:
Hadžiomerović i danas "urednik" na FTV i cucla proračun. E Bošnjaci, ovce male i veće.


Sve lijepo. Ali "zaboravio" objasniti kako može biti urednik državne TV kuće, dizati dobru plaću i član SDP stranke i uz to kandidat za člana predsjedništva. Muslimanske ublehe u svoj svojoj veličanstvenosti.

Citat:
Bakir Hadžiomerović odgovorio FTV-u: Niste mi dozvolili da radim svoj posao!

Nakon što se Federalna televizija obratila donedavnom uredniku Bakiru Hadžiomeroviću pismom koje je potpisalo Poslovodstvo RTV Federacije BiH i generalni direktor Džemal Šabić, Hadžiomerović je odgovorio na njihov zahtjev za raskid ugovora o radu.

Bakir Hadžiomerović odgovorio FTV-u: Niste mi dozvolili da radim svoj posao! Bakir Hadžiomerović, Foto: Arhiv/Klix.ba
"Nakon što je Bakir Hadžiomerović dobio otkaz ugovora o radu izvršena je resistematizacija radnih mjesta i radno mjesto na koje je on vraćen sudskom odlukom privremenog karaktera više ne postoji. Prema tome, on se nije bavio svojim poslom, jer mu nisu dali i ni na koji način nije utjecao na uredništvo javne televizije, prema tome ti navodi Federalne televizije nisu tačni", rekao je za Klix.ba Nedim Ademović, pravni zastupnik Bakira Hadžiomerovića.

Hadžiomerović se obratio generalnom direktoru RTV Federacije BiH Džemalu Šabiću, a pismo prenosimo u cjelosti:

Poštovani gdine Šabiću,

"S obzirom da ste mi se javno objavljenim pismom obratili u ime Poslovodstva, osjećam potrebu da Vam javno i odgovorim. Moj odgovor sastojat će se samo od činjenica koju javnost treba da zna. Nakon otkaza sa radnog mjesta Urednika TV programa i multimedije pokrenuo sam postupak pred Općinskim sudom u Sarajevu smatrajući isti apsolutno nezakonitim.

Općinski sud u Sarajevu je pravosnažno, znači u dvije sudske instance, između ostalog, utvrdio ugrožavanje mojih prava u radnopravnom postupku od strane tužene Federalne televizije, zbog čega je naloženo mjerom osiguranja da se vratim na moju poziciju koju sam obavljao.

Ova pravosnažna odluka nikada nije izvršena jer je Federalna televizija, u međuvremenu, novom sistematizacijom radnih mjesta, ukinula moje radno mjesto! Od dana otkaza do danas, zbog takvog poteza Federalne televizije, niste mi dozvolili da radim svoj posao. Time nisam imao ni teoretsku ni faktičku mogućnost da utičem na uređivačku politiku, a što je apsolutno nezakonito. I dan-danas Federalna televizija ne poštuje pravosnažnu sudsku odluku.

Samim tim, Vi objasnite javnosti kako je moguće da kršite osnovne postulate pravne države, a istovremeno apelirate na "spasavanje moje časti i ugleda!.
I, na kraju, a s obzirom da se ovo tiče mog radnopravnog spora sa tuženom Federalnom televizijom, dužan sam da Vam kažem da se korespondencija između parničnih strana vrši isključivo preko zastupnika, a ne direktno, a još manje javno. To su osnovni postulati procesne etike! Slijedeće ročište zakazano je za 28. 10. 2014. godine", napisao je Hadžiomerović u pismu upućenom direktoru FTV-a.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Opći izbori 2014 u BiH - bošnjačka komponenta FBiH
PostPostano: 16 lis 2014, 21:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Citat:
EKSKLUZIVNO: Sponzorski ugovori Emira Suljagića!

Trećeplasirani kandidat za mjesto člana Predsjedništva BiH iz reda Bošnjaka Emir Suljagić naglasio je da ni jedna stranka nakon Dejtonskog mirovnog sporazuma u BiH, nakon godinu i po dana, nije postigla ono što je uspjela Demokratska fronta – Željko Komšić. „Demokratska fronta – Željko Komšić je postigla historijski uspjeh“, rekao je Suljagić za kojeg je glasalo preko 100 hiljada birača. Međutim, ono o čemu Emir Suljagić ne želi pričati jeste njegovo političko putešestvije od vođe SDP-ove predizborne kampanje 2010. godine, obnašanje funkcije ministra kulture i sporta u Vladi Kantona Sarajevo, preko osnivanja nevladine organizacije Prvi mart, do kandidature za bošnjačkog člana Predsjedništva BiH u ime Demokratske fronte. Političko putešestvije Suljagića pratila je i privatna drama, odnosno razvod braka sa sada već bivšom suprugom Belmom Selimović.

Emir Suljagić je desetak dana prije održavanja općih izbora svojoj bivšoj supruzi Belmi Selimović, preko advokatske kancelarije Ešrefa Gracića, isplatio 10.500 eura, iako joj je navodno ostao dužan oko 400 hiljada eura. Naime, u pismu koje posjeduje Slobodna Bosna, Belma Selimović advokatskoj kancelariji Gracić šalje posljednju opomenu pred tužbu u kojoj je, između ostalog, navedeno: “U vremenskom razdoblju od 29. jula 2005. do 30. juna 2012. godine, a na osnovu uvida u račune, Vaš klijent Emir Suljagić je mene, izravno i neizravno, koštao oko 400 hiljada eura. Unatoč tome, simboličan iznos duga od 10.500 eura zasniva se isključivo na direktnim molbama Emira Suljagića za pozajmice i tvrdnjama da će mi novac vratiti. Ostatak sume, oko 390 hiljada eura, Vaš klijent može, što se mene tiče, mirno tumačiti kao velikodušnu pomoć žrtvi genocida, ili žrtvi uopće”, napisala je Belma Selimović u opomeni pred tužbu.

“Molim te, dok ne počnem raditi kod Adnana Terzića (Suljagić je prije 10-ak godina bio savjetnik Adnana Terzića, tadašnjeg predsjedavajućeg Vijeća ministara BiH, op.a.) pozajmi mi 500 eura – vratit ću ti”, jedna je od dvadesetak tačaka navedenih u pismu kojim Belma Selimović traži povrat sredstava “investiranih” u svog bivšeg supruga Suljagića. Jedna od tačaka je i restoran Danielli, „ručak Alija Behmen i delegati 155 eura“ – „Plati ti, molim te, vratit ću ti od dnevnica“. Također, Belma Selimović tražila je i povrat sredstava za plaćene aviokarte Suljagiću, zubne implantate 1.000 eura, sređivanje kuće u Doglodima oko 4.000 eura… Jedan u nizu performansa, napisala je Selimovićka, kao dokaz da nad suprugom nije izvršio nasilje, bio je ručak u restoranu Kibe sa konzumentima Reufom Bajrovićem, Darkom Brkanom i Farukom Borićem, koji je koštao 150 eura. Neplanirana večera u stanu Belme Selimović za Suljagićeve svjedoke nakon policijskog uviđaja (prijetnja – metak u koverti) od 55 eura. “Suljagić će razumjeti da mi princip ne dozvoljava toviti nadobudne, ionako debele NGO-vce”, napisala je Belma Selimović u pismu upozorenja upućenom na adresu advokata svog bivšeg supruga Suljagića.

(Cijeli tekst možete pročitati u novom broju Slobodne Bosne koji je u prodaji od četvrtka, 16. listopada)

Slobodna Bosna

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Opći izbori 2014 u BiH - bošnjačka komponenta FBiH
PostPostano: 17 lis 2014, 11:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Emiraga će sad postati poznat i austrijskoj javnosti. Nego, jel ovaj siledžija bio izbor broj 1. za Emt ?

Citat:
Bivša supruga Emira Suljagića i njena sestra primile ozbiljne prijetnje!
Objavljeno 17.10. - 0:23
Belma bivša supruga Emira Suljagića

Tekst o Emiru Suljagiću, kandidatu Demokratske fronte za člana Predsjedništva na netom završenim izborima, objavljen u posljednjem broju ‘Slobodne Bosne’, još nije ni ugledao svjetlo dana, a njegova bivša suprugu Belma Selimović i njena rodbina koja živi u Sarajevu dobili su prve prijetnje, objavljeno je na portalu Slobodne Bosne.

Belma Selimović primila je više telefonskih poziva sa nepoznatih bh. telefonskih brojeva i jednu SMS poruku sljedećeg sadržaja:

“Belma Selimović? Ti kontaš… otisla… hmmm… ho’š da ti kažem gdje stanuješ?…. Broj kuće 134, je l’ tako? Jel Gumpendorferstrasse, aha… gotova si… nema ti spasa… Znaš li šta ćemo malom raditi…”, jedan je od razgovora kojeg je Belma Selimović vodila sa NN osobom.

U SMS poruci koju je primila doslovno je stajalo:

“Kurvo ispaštat će drugi”

Tu drami, kako piše Slobodna Bosna, nije kraj, jer je Belma Selimović u jučerašnjim poslijepodnevnim satima primila poziv od svoje sestre koja je također primila poziv s nepoznatog broja, a NN osoba joj je rekla da će joj zbog sestre (Belme op.a.) nastradati sin.

Belmina sestra je nakon toga prijetnju prijavila policiji, a dežurni inspektor konsultirao je tužiteljicu Emelu Bukvić.

Nakon tog incidenta i sama Belma Selimović se za pomoć obratila austrijskoj policiji. Navodno je austrijska policija započela opsežnu istragu, a prijava je proslijeđenja i Austrijskom tužiteljstvu.

Budući da je i sestra Belme Selimović u Sarajevu prijavila prijetnju očekuje se se suradnja i koordinacija austrijskih i bh. policijskih agencija i nadležnih tužiteljstava dvije zemlje.

Tekst nakon kojeg je bivša supruga kandidata Suljagića dobila prijetnje govorio je, između ostalog, o pismu koje posjeduje Slobodna Bosna. Belma Selimović odvjetničkom uredu Gracić šalje posljednju opomenu pred tužbu u kojoj je, između ostalog, navedeno:

“U vremenskom razdoblju od 29. srpnja 2005. do 30. lipnja 2012. godine, a na osnovu uvida u račune, Vaš klijent Emir Suljagić je mene, izravno i neizravno, koštao oko 400 tisuća eura. Unatoč tome, simboličan iznos duga od 10.500 eura zasniva se isključivo na izravnim molbama Emira Suljagića za pozajmice i tvrdnjama da će mi novac vratiti. Ostatak sume, oko 390 tisuća eura, Vaš klijent može, što se mene tiče, mirno tumačiti kao velikodušnu pomoć žrtvi genocida, ili žrtvi uopće”, napisala je Belma Selimović u opomeni pred tužbu, navodi Slobodna Bosna.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Opći izbori 2014 u BiH - bošnjačka komponenta FBiH
PostPostano: 17 lis 2014, 19:36 
Offline

Pridružen/a: 25 lip 2012, 07:32
Postovi: 2506
Lokacija: United States Of Balkan
Meni taj lik od pocetka nije sjeo..Jednostavno mi je odbojno- odvratan i citav ljigav.

_________________
Israel


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Opći izbori 2014 u BiH - bošnjačka komponenta FBiH
PostPostano: 17 lis 2014, 21:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 sij 2013, 13:46
Postovi: 8149
Lokacija: Republic of Srpska
pošto nemam pojma gdje tema o genocidima, nije na odmet... oprez oprez oprez :zubati ćetnićke podvale

slika

_________________
[img]https://oi39.tinypic.com/f21vf4.jpg[/img]


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Opći izbori 2014 u BiH - bošnjačka komponenta FBiH
PostPostano: 18 lis 2014, 01:26 
Offline

Pridružen/a: 18 lis 2014, 01:22
Postovi: 14


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Opći izbori 2014 u BiH - bošnjačka komponenta FBiH
PostPostano: 20 lis 2014, 07:45 
Offline

Pridružen/a: 23 srp 2013, 14:48
Postovi: 1102
BBC je napisao/la:
Za DF sam se prevario u prognozama. Mislio sam da će ih Bošnjaci potopiti.

kao dokaz vaše sjebanosti "glede" Komše i vaše blesave opterećenosti da se za njega glasalo kao za člana Predsjedništva da bi se "napakostilo" hrvatima (na drugoj temi je neko spomenuo da je malo falilo i Gojeru da isto napravi 1998.g., kao još jedan dokaz da vaše Muslimani veze s mozgom nema, nego je čist rezultat popularnosti SDP hrvatskog kandidata...e sad je druga stvar što oni kandiduju hrvata, ali izborni zakon to ne sprečava....problem sjedić-finci)

eto, nit je bio sad kandidat za predsjedništvo, nit rezultat njegove stranke može imat ikakav uticaj na hrvate
čak šta više, po nekima, više šteti Bošnjacima, jer je "odvukao" bošnjačke glasove od "pravih" bošnjačkih stranaka tipa SDA ili i samog SBB

ali Komšo je car, da nisam glaso za SBB on bi bio opcija
samo da ostane dosljedan, a vjerujem da hoće

ovdje me je ovom reakcijom definitivno "kupio", pored alijice koji ko *** šuti

Citat:
Željko Komšić: Neće biti ni mirnog ni nasilnog otcjepljenja RS-a
Verbalni "rat" političara iz Republike Srpske i predsjedavajućeg Predsjedništva BiH Željka Komšića nastavio se i danas.

Podsjećamo da je nedavno Željko Komšić izjavio "da će svako kome je stalo do BiH uzeti oružje i braniti državu ukoliko bi se RS pokušala od nje otcjepiti".

Na današnjoj konferenciji za medije Nebojša Radmanović, član Predsjedništva BiH je rekao kako je to "prijetnja iznutra".

"Pitanje je koga to Komšić poziva da se naoruža i kojim oružjem. Znamo da je pronađena ogromna količina skrivenog oružja kod Tešnja. Pitam i novinare, zašto se za samo jedan dan prestalo pisati o tome i da li je iko imao odgovor kome je trebalo da posluži to oružje. Znamo da se njime moglo ili naoružati nekoga ili švercovati. Pozivam Komšića da povuče svoj poziv građanima da se naoružavaju, jer neće biti shvaćen onako kako bih ja to želio", naveo je Radmanović.

Na ovu izjavu je reagovao i Komšić koji je rekao da se nada da će konačno političari iz SNSD-a shvatiti težinu priča o otcjepljenju i samostalnosti te eventualne posljedice, kao što je njemu jasno da nema nasilnog ili mirnog ukidanja RS-a, posebno mimo volje ljudi koji tu žive.

"Nema i neće biti ni nasilnog ni 'mirnog' otcjepljenja RS-a. Ja sam samo rekao na glas ono što svi znaju i čega se svi plaše u ovoj zemlji. Po ne znam koji put ponavljam, misliti da se mogu ostvariti nečiji nerealizovani ratni ciljevi 'mirnim' putem je zloslutno i neodgovorno, prije svega prema svom narodu ali i prema drugim narodima kao i prema svima koji zive u BiH. Od takvih ambicija svi ćemo imati štetu", rekao je Komšić.

Komšić je zato rekao da je bolje da se zaborave priče o otcjepljenju, ukidanju, daljim podjelama, nametanjima, političkim prevarama i da se svi posvete pravom poslu.

"U ovom trenutku to je, prije svega, borba protiv bijede, siromaštva i nepravde svake vrste koju osjećaju gotovo svi naši građani", rekao je Komšić.

slika
http://www.klix.ba/vijesti/bih/zeljko-k ... /130821093

_________________
pregled izgradnje auto-puteva u BH

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Opći izbori 2014 u BiH - bošnjačka komponenta FBiH
PostPostano: 20 lis 2014, 07:51 
Offline

Pridružen/a: 23 srp 2013, 14:48
Postovi: 1102
a ovo je vrh


_________________
pregled izgradnje auto-puteva u BH

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Opći izbori 2014 u BiH - bošnjačka komponenta FBiH
PostPostano: 20 lis 2014, 08:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Ne, samo se BBC zajebao, mi ostali smo mu predviđali borbu sa SDA za prvo mjesto na izborima. I dalje se fura na patriJotizam i oštru retoriku, i to Bošnjacima jako godi. Na svakim izborima se potrefi neka nova inačica Silajdžićeve 100% Bosne. Valjda će se i Sejdo K uvući u vlast kako bi se i on kompromitirao.

Loš rezultat Suljagića i dalje sugerira da je ogroman broj glasača koji su glasali za Komšića prvenstveno imao motivaciju da ga se "metne" Hrvatima. Taj broj glasača je konstanta a ima ih najmanje 50-70 tisuća. 50 tisuća je broj Bošnjaka koji su glasali za Raguža, a 70 tisuća je razlika između glasova za SDP 2010. i glasova za Komšića.

2018. će vjerojatno iskočiti neka nova verzija "100% Bosne", a ako ne dođe do implementacije Sejdić-Finci, Komšić će se opet kandidirati za hrvatskog člana predsjedništva i opet dobiti preko 300.000 glasova.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Opći izbori 2014 u BiH - bošnjačka komponenta FBiH
PostPostano: 20 lis 2014, 08:13 
Offline

Pridružen/a: 23 srp 2013, 14:48
Postovi: 1102
đeš bolan poredit Suljagića i Komšića, Komšo je imo karizmu kao i danas, Suljagić, maltene nepoznat većini, dobro je još prošo..odlično, bolji od H.Omerovića

o 100% unitarnoj Bosni prdi samo Sefer i BPS i eto kako je prošao
SDA nije na toj frekvenciji, a svoju pobjedu može zahvalit samo krahu SDP i nekoj vrsti "inata" i glasanja protiv sdp vlasti
o "popularnosti" SDA govori činjenica da je to 200.000 glasača a to je tek 12-13% od bošnjačke sveukupne populacije
dok je HDZ dobija 20-25 % glasova hrvatske populacije, pa ti vidi

ja se takođe zalažem za uvođenje nekog mehanizma koji će onemogućiti "Muslimani" hrvatima...ali o nekoj trećoj izbornoj jedinici nema govora
ne znam koliko je ostvarivo da na biračkom spisku uz sve podatke stoji i nacionalna pripadnost
pa kad vidi da je hrvat, daš mu samo zaseban listić sa imenima hrvatskih kandidata, i obrnuto za bošnjake

_________________
pregled izgradnje auto-puteva u BH

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Opći izbori 2014 u BiH - bošnjačka komponenta FBiH
PostPostano: 20 lis 2014, 08:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Nema teorije o uvođenju različitih glasačkih listića za različite nacionalnosti jer će to potopiti i NVO scena i SAD i EU. Iako bi to bilo djelotvorno, lako je napasti jer djeluje previše "torovski".

Ja imam model koji rješava Sejdić-Finci i problem nametanja Hrvatima, a koji u sebi nema crtanja izbornih jedinica, ne sadrži nabrajanje kantona, i svaki glas vrednuje isto. No nije za javnost :D

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Opći izbori 2014 u BiH - bošnjačka komponenta FBiH
PostPostano: 20 lis 2014, 08:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24666
Lokacija: Heartbreak Hotel
Bošnjo demografski mag je napisao/la:
đeš bolan poredit Suljagića i Komšića, Komšo je imo karizmu kao i danas,


Jadan ste vi narod kad takvi šibicari kod vas imaju karizmu.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Opći izbori 2014 u BiH - bošnjačka komponenta FBiH
PostPostano: 20 lis 2014, 08:46 
Offline

Pridružen/a: 23 srp 2013, 14:48
Postovi: 1102
ustani kad spomeneš Komšu kralja

_________________
pregled izgradnje auto-puteva u BH

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Opći izbori 2014 u BiH - bošnjačka komponenta FBiH
PostPostano: 20 lis 2014, 09:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Samo vi zadržite Komšića, sad Hrvatima nije bitan. Sve demokratski. Nema poslije kukanja kao za Silajdžića.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Opći izbori 2014 u BiH - bošnjačka komponenta FBiH
PostPostano: 20 lis 2014, 09:29 
Offline

Pridružen/a: 23 srp 2013, 14:48
Postovi: 1102
Komšo je car...ne bi ga dali ni zašta

_________________
pregled izgradnje auto-puteva u BH

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Opći izbori 2014 u BiH - bošnjačka komponenta FBiH
PostPostano: 20 lis 2014, 09:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Car haustora, je. No dobro, to vam plafon bolje ne možete.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Opći izbori 2014 u BiH - bošnjačka komponenta FBiH
PostPostano: 20 lis 2014, 09:35 
Offline

Pridružen/a: 23 srp 2013, 14:48
Postovi: 1102
da su bogdom drugi upola ko on

_________________
pregled izgradnje auto-puteva u BH

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Opći izbori 2014 u BiH - bošnjačka komponenta FBiH
PostPostano: 20 lis 2014, 09:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 svi 2009, 13:12
Postovi: 5635
Lokacija: sisak
Bošnjo demografski mag je napisao/la:
đeš bolan poredit Suljagića i Komšića, Komšo je imo karizmu kao i danas, Suljagić, maltene nepoznat većini, dobro je još prošo..odlično, bolji od H.Omerovića

o 100% unitarnoj Bosni prdi samo Sefer i BPS i eto kako je prošao
SDA nije na toj frekvenciji, a svoju pobjedu može zahvalit samo krahu SDP i nekoj vrsti "inata" i glasanja protiv sdp vlasti
o "popularnosti" SDA govori činjenica da je to 200.000 glasača a to je tek 12-13% od bošnjačke sveukupne populacije
dok je HDZ dobija 20-25 % glasova hrvatske populacije, pa ti vidi

ja se takođe zalažem za uvođenje nekog mehanizma koji će onemogućiti "Muslimani" hrvatima...ali o nekoj trećoj izbornoj jedinici nema govora
ne znam koliko je ostvarivo da na biračkom spisku uz sve podatke stoji i nacionalna pripadnost
pa kad vidi da je hrvat, daš mu samo zaseban listić sa imenima hrvatskih kandidata, i obrnuto za bošnjake


jedine iole normalne višenacionalne države su federacije nacionalnih teritorijalnih jedinica(kako god ih zvali), sve ostalo, može na silu, nametanjem, a obično završi u tragediji, sve ostalo, su bedastoće.....

_________________
Ne postoje vječni prijatelji i vječni neprijatelji!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Opći izbori 2014 u BiH - bošnjačka komponenta FBiH
PostPostano: 20 lis 2014, 13:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24666
Lokacija: Heartbreak Hotel
Bošnjo demografski mag je napisao/la:
Komšo je car...ne bi ga dali ni zašta


Ne bojte se, nitko ga ni neće osim vas, sigurni ste.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Opći izbori 2014 u BiH - bošnjačka komponenta FBiH
PostPostano: 20 lis 2014, 13:03 
Offline

Pridružen/a: 23 srp 2013, 14:48
Postovi: 1102
bez sumnje, niste vi mentalnim sklopom nacionalista ni DORASLI takvoj gromadi

_________________
pregled izgradnje auto-puteva u BH

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Opći izbori 2014 u BiH - bošnjačka komponenta FBiH
PostPostano: 20 lis 2014, 14:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 tra 2012, 18:37
Postovi: 3926
Lokacija: Τριβαλλοί
Već 20 godina bošnjo-muslimanski nacionalisti optužuju srpske i hrvatske nacionaliste da su nacionalisti :D

Hebo lud zbunjenog....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Opći izbori 2014 u BiH - bošnjačka komponenta FBiH
PostPostano: 20 lis 2014, 15:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Lako za to. Već što oni i dalje misle da će im to dati neke rezultate poželjne iz bošnjačke perspektive.
Doduše zadnjih godina je to više inercija koja služi za lizanje rana.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Opći izbori 2014 u BiH - bošnjačka komponenta FBiH
PostPostano: 20 lis 2014, 15:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58872
Lokacija: DAZP HQ
kolko je to kod Bosnjaka sve ludo kad se ovaj Bosnjo ne smatra nacionalistom, a bit cu blag ako kazem da je lik nacionalist-sovinist kakvog je tesko pronaci na ovom forumu medju drugim narodima.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Opći izbori 2014 u BiH - bošnjačka komponenta FBiH
PostPostano: 20 lis 2014, 15:27 
Offline

Pridružen/a: 23 srp 2013, 14:48
Postovi: 1102
dudu je napisao/la:
kolko je to kod Bosnjaka sve ludo kad se ovaj Bosnjo ne smatra nacionalistom, a bit cu blag ako kazem da je lik nacionalist-sovinist kakvog je tesko pronaci na ovom forumu medju drugim narodima.

da si ti kao i drugi bogdom "nacionalista" kao ja
bio bi ti sretan čovjek, a i Bosna s vama
ali karina, znaš ti dobro ko je šovinist, samo džaba prdiš

_________________
pregled izgradnje auto-puteva u BH

slika


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 174 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Hagresor, iprodano i 229 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO