HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 12:51.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 413 post(ov)a ] 
Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Sljedeća

Za koga ćete glasovati na Općim izborima 12.10.2014.?
HDZ 54%  54%  [ 28 ]
HDZ1990 6%  6%  [ 3 ]
HSS 2%  2%  [ 1 ]
HRS 23%  23%  [ 12 ]
HSP 4%  4%  [ 2 ]
Neka druga stranka iz HNS-a 2%  2%  [ 1 ]
Neka druga stranka izvan HNS-a 10%  10%  [ 5 ]
Ukupno glasova : 52
Autor/ica Poruka
 Naslov: Opći izbori 2014 u BiH - hrvatska komponenta FBiH
PostPostano: 05 kol 2014, 22:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23208
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
ZA koga glasovati i kakve su vaše prognoze za izborne rezultate.

Da podsjetim, na općim izborima 2010. godine HDZ je dobio 112.115 glasova, a HDZ 1990 je te godine osvojio 49.549. Sve ostale stranke su imale minoran učinak. NAjveći učinak HDZ-a je bio 362.855 glasa 1990. godine.

Može li HDZ opet iznad 130 k glasova, što je redovito bio prije 2006. godine? Ima li potencijalnih iznenađenja ove godine na hrvatskom političkom tržištu? Ima li HRS ili HSS snage za imalo značajniji rezultat (iznad 10 k glasova)?

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Opći izbori 2014 u BiH - hrvatska komponenta
PostPostano: 05 kol 2014, 22:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23208
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Anketa se odnosi za federalni parlament.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Opći izbori 2014 u BiH - hrvatska komponenta
PostPostano: 05 kol 2014, 23:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 ruj 2010, 19:45
Postovi: 4623
Lokacija: Kamenjarski krš
Evo ga, smanjih u anketi HDZ sa 100% na 66%!

:zubati

Pojma nisam imao da je omjer HDZ-ova bio 112:50.

Nadam se da će na ovim izborima 90-ka dostići HDZ.

Ja ne znam kakav mentalni sklop glasača mora biti da u glasačku kutiju ubaci glas za HDZ.
Stranka koja ni za milimetar nije popravila položaj BIH Hrvata evo već 24 godinu.
Ja ne znam koliko Mostarci šetaju uz Radobolju, ali kad prođu tom šetnicom uz Radobolju i vide onaj Čovićev kompleks uživo, ja ne znam kakav taj čovjek mora biti pa glasati za tog Čovića!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Opći izbori 2014 u BiH - hrvatska komponenta
PostPostano: 05 kol 2014, 23:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
Ima nas dosta koji smo alergični na Dragana, i na HDZ.

Ali, glas stranci koja ne prijeđe prag je glas vodećoj stranci u FBiH, dakle SDA, SBB ili SDP. HDZ je bolji :D

Glas nekom drugom a ne Draganu za člana predsjedništva je nastavak imanja nehrvata na mjestu koje nam priprada. Dragan je bolji od tih.

Sve znam što Viperu muči ali Ameri nam ne daju alternative.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Opći izbori 2014 u BiH - hrvatska komponenta
PostPostano: 05 kol 2014, 23:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 ruj 2010, 19:45
Postovi: 4623
Lokacija: Kamenjarski krš
Junuz Djipalo je napisao/la:
Ima nas dosta koji smo alergični na Dragana, i na HDZ.

Ali, glas stranci koja ne prijeđe prag je glas vodećoj stranci u FBiH, dakle SDA, SBB ili SDP. HDZ je bolji :D

Glas nekom drugom a ne Draganu za člana predsjedništva je nastavak imanja nehrvata na mjestu koje nam priprada. Dragan je bolji od tih.

Sve znam što Viperu muči ali Ameri nam ne daju alternative.



Imaš Raguža, ako ti se ne sviđa imaš i drugog Raguža.
Imaš i HSS!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Opći izbori 2014 u BiH - hrvatska komponenta
PostPostano: 05 kol 2014, 23:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
vipera ammodytes je napisao/la:
Junuz Djipalo je napisao/la:
Ima nas dosta koji smo alergični na Dragana, i na HDZ.

Ali, glas stranci koja ne prijeđe prag je glas vodećoj stranci u FBiH, dakle SDA, SBB ili SDP. HDZ je bolji :D

Glas nekom drugom a ne Draganu za člana predsjedništva je nastavak imanja nehrvata na mjestu koje nam priprada. Dragan je bolji od tih.

Sve znam što Viperu muči ali Ameri nam ne daju alternative.



Imaš Raguža, ako ti se ne sviđa imaš i drugog Raguža.
Imaš i HSS!


Osobno mi je HSS (Karamatićev) na srcu i olovci ali...
Nemaš. Jedino na kantonalnoj razini imaš pravo izbora.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Opći izbori 2014 u BiH - hrvatska komponenta
PostPostano: 06 kol 2014, 08:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 lis 2013, 21:41
Postovi: 9853
Nepravedno se mladi Republikanci nalaze u anketi. Da su u mojoj županiji na listi dao bih glas za njih, ovako ne mogu, pa sam i u anketi glasovao za HDZ.

Osjećam da će HRS bit istinska oporba u ZHŽ-u i HNŽ-u, a d'o Bog i šire za koju godinu. Ne treba nam bolesna oporba koja služi kao instrument Sarajeva za dekonstituiranje Hrvata, kao nekad NHI, danas 90-ka.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Opći izbori 2014 u BiH - hrvatska komponenta
PostPostano: 06 kol 2014, 09:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24534
Lokacija: Heartbreak Hotel
Gdje su nam sada oni HSP-ovci od prije 4 godine? :D

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Opći izbori 2014 u BiH - hrvatska komponenta
PostPostano: 06 kol 2014, 10:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 srp 2009, 01:57
Postovi: 1410
Lokacija: Hrvatska republika Herceg Bosna
Slazem se sa anlizom NDI-ja

Citat:
Od hrvatskih stranaka prema istraživanju NDI, u Federalni parlament ući će samo HDZ BiH za kojeg bi glasalo 7 posto ispitanika, dok HDZ 1990 s 2 posto podrške birača neće prijeći izborni prag, koji iznosi 3 posto.


90 ce imati par zastupnika u nekim zupanijama i to je maksimum kojeg ce doseci. Kada samo pogledamo na kolicinu ljudi koji su napustili stranku, a da ne govorimo i o bitnim imenima.

Ono sto cekam jeste da vidim HRS kakve ce rezultate poluciti, volio bih ih vidjeti ako ne na federalnom nivou barem u zupanija sa zastupnicima a sto se tice HNZ mislim da ce biti jaci od 90.

_________________
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Opći izbori 2014 u BiH - hrvatska komponenta
PostPostano: 06 kol 2014, 14:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 lis 2010, 13:26
Postovi: 6803
Lokacija: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
Mene samo zanima kako će izgledati facijalne ekspresije i što će govoriti đeneral Živko i Martin Raguž nakon što im izbace cifre koliko je ljudi za njih glasovalo i kad vide da nisu prešli ni izborni prag.
Također treba kupiti kokice i gledati poslije izbora kako im članovi odlaze od njih i stranke nestaju kao ProENS Jadranka Prlića ili NHI Krešimira Zubaka.
Nadam se samo da neće više biti pozivani ni na FTV ni bilo koju drugu TV kuću u BiH.
A gdje nam je nestao Plamenko iz Posavske stranke? :D

_________________
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

Glas za HDZ jeste glas za Voju Stanimirovića.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Opći izbori 2014 u BiH - hrvatska komponenta
PostPostano: 06 kol 2014, 14:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 svi 2009, 09:57
Postovi: 9486
Lokacija: HR HB
Za hadezeje neću, nejma šamse,... dosta ih je više bilo, ali sam se zajebao pa sam kliknuo "za neke iz HNS", a mislio sam na HRS u nadi da su to "neki novi klinci" koje svi čekamo, a čini mi se da jesu, a razlog mi baš i ne treba,...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Opći izbori 2014 u BiH - hrvatska komponenta
PostPostano: 06 kol 2014, 14:57 
Offline

Pridružen/a: 08 srp 2014, 11:56
Postovi: 167
bumbar92 je napisao/la:
Za hadezeje neću, nejma šamse,... dosta ih je više bilo, ali sam se zajebao pa sam kliknuo "za neke iz HNS", a mislio sam na HRS u nadi da su to "neki novi klinci" koje svi čekamo, a čini mi se da jesu, a razlog mi baš i ne treba,...


Kao da mi misli čitaš. Nisam previše pratio HRS, ali ovo što sam upratio potpisujem! Novi ljudi mislim da je vrijeme za njih. Čova za predsjednika jer je najmanje loša opcija, a HDZ1990 neće praga preći i s toga na žalost što se federalne razine i državne moralo bi se glasovati za HDZ Bih. Opet plaćamo cijenu hrvatskog nejedinstva.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Opći izbori 2014 u BiH - hrvatska komponenta
PostPostano: 06 kol 2014, 15:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
bumbar92 je napisao/la:
Za hadezeje neću, nejma šamse,... dosta ih je više bilo, ali sam se zajebao pa sam kliknuo "za neke iz HNS", a mislio sam na HRS u nadi da su to "neki novi klinci" koje svi čekamo, a čini mi se da jesu, a razlog mi baš i ne treba,...


Nažalost za HRS nećeš moći glasati ovog puta jer su kao nova stranka koja je formirana tik pred izbore izgradili infrastrukturu samo u HNŽ i ZHŽ, pa će imati kandidate samo za kantonalne (nije greška, preferiram naziv kanton u odnosu na županije) skupštine.

Najbolja alternativa za federalnu i državnu razinu ti je Karamatićev HSS.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Opći izbori 2014 u BiH - hrvatska komponenta FBiH
PostPostano: 06 kol 2014, 16:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 20:35
Postovi: 13033
Lokacija: Zagreb
Ne znam koliko smisla ima glasati za njih ako trenutno imaju 416 lajkova na fejsu, odnosno nisu široko prepoznati u narodu. Dobro, na ovim izborima nije takav problem baciti glas u ZHŽ-u, no u budućnosti bi to mogao biti glas za SDA.

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Opći izbori 2014 u BiH - hrvatska komponenta FBiH
PostPostano: 06 kol 2014, 16:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
volvoks je napisao/la:
Ne znam koliko smisla ima glasati za njih ako trenutno imaju 416 lajkova na fejsu, odnosno nisu široko prepoznati u narodu. Dobro, na ovim izborima nije takav problem baciti glas u ZHŽ-u, no u budućnosti bi to mogao biti glas za SDA.


Ovoga puta nisu na listi HNS-a, jer su se kasno prijavili, no treba ljudima objasniti da glas za bilo koju stranku (odnosno kandidata) na listi HNS-a, nije bačen glas, jer iako taj kandidat ne prođe, glasovi ostaju unutar liste (koalicije) pa Hrvati ne gube mandat.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Opći izbori 2014 u BiH - hrvatska komponenta FBiH
PostPostano: 06 kol 2014, 16:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27098
Kao što se vidi, glasuje se za koaliciju navedenih stranaka, ne pojedinačno. HDZ nastupa samostalno samo za Predsjedništvo.

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Opći izbori 2014 u BiH - hrvatska komponenta
PostPostano: 06 kol 2014, 16:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
kiler je napisao/la:
Mene samo zanima kako će izgledati facijalne ekspresije i što će govoriti đeneral Živko i Martin Raguž nakon što im izbace cifre koliko je ljudi za njih glasovalo i kad vide da nisu prešli ni izborni prag.
Također treba kupiti kokice i gledati poslije izbora kako im članovi odlaze od njih i stranke nestaju kao ProENS Jadranka Prlića ili NHI Krešimira Zubaka.
Nadam se samo da neće više biti pozivani ni na FTV ni bilo koju drugu TV kuću u BiH.
A gdje nam je nestao Plamenko iz Posavske stranke? :D


Nije tako jednostavno. HDZ je nekako preživio 4 godine bez pristupa novčanim tokovima što se tiče Federacije i javnih poduzeća, no stvorila se klika ljudi među platformašima kojima maltene život (i sloboda) ovisi od plaće i sudjelovanja u vlasti.

Martin i klika oko njega grca u dugovima i on financijski neće moći podnijeti izostanak iz vlasti. Upustio se u prevelik projekt, i da prostiš najeo toliko govana (kadrovski uništio stranku) da bi to propustio financijski valorizirati.

Živku Budimiru očajnički treba i imunitet, i plaća na koju se navikao kao preCjednik jer on drugih izvora prihoda nema.

Tu je i Lijanović, a i slijepcu je jasno po pisanju Dnevnog Lista, da se te tri opcije razumiju.

HSP vjerojatno neće ništa probati jer YUrišić financijski ne ovisi od vlasti. Nepoznanica je što će napraviti veliki ustaša Čamber, Krajina, te ona skupina oko Perića iz HBŽ.

Imamo temu o "platformi u pripremi", i ono što ja očekujem je da će HDZ 1990, SPP i Lijanovići kroz kantonalne skupštine uspjeti provući 4-5 Hrvata u hrvatski klub Doma Naroda.

Sa tih 4-5 će otići SDP-u ili SDA (koji će imati i svojih 2-3 Hrvata u hrvatskom klubu Doma Naroda) i ponuditi im da formiraju Federalnu Vladu. Iz hrvatske ministarske kvote od 5 ministara bi namirili 2 iz HDZ-a 1990, 1 iz SPP-a (vjerojatno Budimir), a Lijanović bi dobio poljoprivredu. Zadnje hrvatsko ministarstvo bi prepustili SDP-u (koji ne mora biti dio muslimanske komponente).

Tu su onda u igri opet i EP HZHB, HT, HP, Lutrije, razne direkcije, odbori, Razvojne Banke kurci i palci.

U igri je preko 500 (100ak elitnih) jako dobrih radnih mjesta.

Nemam ni najmanju sumnju da će pokušati nešto tako, i da će učešće HDZ-a u Federalnoj Vladi (neovisno o tome što će lista HNS-a pokupiti više od 80% glasova Hrvata) ovisiti o volji SDA da ovoga puta ne napravi glupost sa nestabilnom vlašću koja nije usklađena na svim razinama.

Nažalost, hebe nas ta trećina od 17, vrlo lako ju je probiti sa trenutnim rasporedom, i što bi se reklo, ne ovisi sve o nama. Treba reći da se platformašenje financijski isplati za stranke koje su voljne stupiti u tu igru sa obzirom na radna mjesta, na kontrolu nad novčanim tokovima itd. Bez obzira koliko narod bio homogen, pa čak i kad bi gro stranki zbio redove, uvijek ćeš imati određen broj ljudi koji će odabrati "financijski paket" koji je tijekom te četiri godine težak nekoliko desetina milijuna KM (možda preko i 100-ak m), bez ozbiljnijih posljedica. Fali li danas nešto Zubaru, Mudimiru, Lijanoviću?

Tako će biti dok ne dođe do ozbiljnije reforme Ustava FBiH, a ono što je predloženo u prvom paketu bi najvećim dijelom zatvorilo ove rupe.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Opći izbori 2014 u BiH - hrvatska komponenta
PostPostano: 06 kol 2014, 16:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27098
Ministry of Sound je napisao/la:
Najbolja alternativa za federalnu i državnu razinu ti je Karamatićev HSS.


Ministre, možda je, možda nije, samo samostalno nigdje neće stajati, kao gore navedeno.

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Opći izbori 2014 u BiH - hrvatska komponenta
PostPostano: 06 kol 2014, 16:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
novem je napisao/la:
Ministry of Sound je napisao/la:
Najbolja alternativa za federalnu i državnu razinu ti je Karamatićev HSS.


Ministre, možda je, možda nije, samo samostalno nigdje neće stajati, kao gore navedeno.


Nadam se da se ne obraćaš meni jer mi objašnjenja ne trebaju. Jednostavno neka zaokruže kandidata HSS-a na listi HNS-a za razinu koja im odgovara.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Opći izbori 2014 u BiH - hrvatska komponenta
PostPostano: 06 kol 2014, 16:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27098
Ministry of Sound je napisao/la:
Živku Budimiru očajnički treba i imunitet, i plaća na koju se navikao kao preCjednik jer on drugih izvora prihoda nema.
HSP vjerojatno neće ništa probati jer YUrišić financijski ne ovisi od vlasti. Nepoznanica je što će napraviti veliki ustaša Čamber, Krajina, te ona skupina oko Perića iz HBŽ.


ŽiFko će ući u F. Parlament, je se oko sebe okupio Bošnje s dovoljno glasova (2010.), što će mu biti dosta.
Zubar je definitivno najveći gubitnik, jer nije uspio ni s kim ozbiljnim koaliciju i nema ga u Federalnom p.
Promašaj je i Perić sa svojom listom, s kojom izlazi samo u ZHŽ (za žup. skupštinu), a ne u HBŽ odakle djeluje.

Dakle, tri (dva bivša) HSP-ca u tri različite stranke.

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Opći izbori 2014 u BiH - hrvatska komponenta
PostPostano: 06 kol 2014, 17:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27098
Ministry of Sound je napisao/la:
novem je napisao/la:

Ministre, možda je, možda nije, samo samostalno nigdje neće stajati, kao gore navedeno.


Nadam se da se ne obraćaš meni jer mi objašnjenja ne trebaju. Jednostavno neka zaokruže kandidata HSS-a na listi HNS-a za razinu koja im odgovara.


Zanima me, bude stajala ovdje stranačka pripadnost kandidata, doista se pitam?

Citat:
Zastupnički dom Parlamenta F BiH - Lista kandidata HNS-a predvođena HDZ-om BiH
Izborna jedinica 401 - bira se 9 članova: 1., Jelena Baković, 2. Drago Šantić, 3. Sanja Sokač, 4. Stipe Prša, 5. Frano Jurić, 6. Ivan Jelić, 7. Ljubomir Jurić, 8. Katarina Majstorović, 9. Antonela Mihić, 10. Darko Rukavina, 11. Ante Mihić, 12. Iva Dejanović, 13. Hrvoje Prša, 14. Vesna Savić.

Izborna jedinica 402 - bira se 5 članova: 1. Blaž Župarić, 2. Ankića Gudeljević, 3. Dragutin Živković, 4. Ljilja Pejić, 5. Nikola Andačić, 6. Julijana Ćubela, 7. Mato Prgomet, 8. Jelena Nikić, 9. Katica Stanković, 10. Marko Lukač.

Izborna jedinica 403 - bira se 7 članova: 1. Zvonimir Banović, 2. Jasminka Mijatović, 3. Josip Tomić, 4. Anica Grgić, 5. Zoran Banović, 6. Ivana Grgić.

Izborna jedinica 404 - bira se 4 člana: 1. Drago Jakić, 2. Marija Pavić, 3. Bojan Tadić.

Izborna jedinica 405 - bira se 8 članova: 1. Josip Martić, 2. Branko Karać, 3. Jozo Grgić, 4. Dajana Šupuković, 5. Nevenko Grlić, 6. Marko Ciganović, 7. Gordana Ćurić, 8. Nikola dadić, 9. Anđelka Marić, 10. Oliver Radoš, 11. Paulina Jozinović, 12. Vedran Lovrić, 13. Anita Anić.

Izborna jedinica 406 - bira se 4 člana: 1. Slaven Katičić, 2. Robertina Šokić, 3. Zdravko Marošević, 4. Nataša Stijepić, 5. Igor Šimić.

Izborna jedinica 407 - bira se 6 članova: 1. Željko Filipović, 2. Nataša Andrić, 3. Vesna Marić, 4. Ivan Gubić, 5. Mario Prka.

Izborna jedinica 408 - bira se 9 članova: 1. Marinko Čavara, 2. Zdenka Džambas, 3. Boris Marjanović, 4. Jozo Budeš, 5. Ana Tolo, 6. Ljilja Nakić, 7. Ivica Žuljević, 8. Katica Čerkez, 9. Igor Vrljić, 10. Mirjana Medić, 11. Jakov Gavran, 12. Gordana Vidović, 13. Josip Tolo, 14. Slavica Josipović.

Izborna jedinica 409 - bira 8 članova: 1. Mladen Bošković, 2. Ljilja Zovko, 3. Josip Grubeša, 4. Marin Barbarić, 5. Sanja Bijakšić, 6. Ivan Rogić, 7. Ružica Biloš, 8. Ivan Musa, 9. Darijana Katić, 10. Antonio Matešković, 11. Maja Lasić, 12. Miljenko Miloš,

Izborna jedinica 410 - bira se 3 člana: 1. Radoslav Luburić, Gordana Iličić, 3. Ivica Pavković, 4. Anita Markić, 5. Dario Knezović, 6. Katarina Kraljević Primorac, 7. Mario Karamatić, 8. Milijan Nakić.

Izborna jedinica 411 - bira se 7 članova: 1. Zorka Pudar, 2. Boris Barbić, 3. Miroslava Miličević, 4. Jozo Perić.

Izborna jedinica 412 - bira se 3 člana: 1. Jozo Bagarić, 2. Draga Krešo, 3. Boris Barun, 4. Mario Bagarić, 5. Jadranka Lovrenović, 6. Velimir Čečura, 7. Anđelka Buljan, 8. Mario Lovrić.

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Opći izbori 2014 u BiH - hrvatska komponenta FBiH
PostPostano: 06 kol 2014, 17:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Nažalost neće biti istaknuta imena stranke, ako se nešto nije promjenilo, evo primjerka glasačkog listića iz 2010. Možete vidjeti da nema diferencijacije između HDZ-1990 i HSP-a unutar koalicijske liste.

slika

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Opći izbori 2014 u BiH - hrvatska komponenta FBiH
PostPostano: 06 kol 2014, 17:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27098
Pa to cijelo vrijeme i mislim, jedino ako netko poznaje kandidata.

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Opći izbori 2014 u BiH - hrvatska komponenta FBiH
PostPostano: 06 kol 2014, 17:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27098
Dakle, tko želi Marija Karamatića iz HSS-a u F. Parlamentu, može ga i birati u ZHŽ, br. 7.
Bio bi sigurno dobro osvježenje. :palacgore1

Ako promatramo izbore 2010. za treće mjesto koje ga tamo vodi, trebalo bi mu jedno cca. 3500 glasova!

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Opći izbori 2014 u BiH - hrvatska komponenta
PostPostano: 06 kol 2014, 17:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 ruj 2010, 19:45
Postovi: 4623
Lokacija: Kamenjarski krš
Ministry of Sound je napisao/la:
kiler je napisao/la:
Mene samo zanima kako će izgledati facijalne ekspresije i što će govoriti đeneral Živko i Martin Raguž nakon što im izbace cifre koliko je ljudi za njih glasovalo i kad vide da nisu prešli ni izborni prag.
Također treba kupiti kokice i gledati poslije izbora kako im članovi odlaze od njih i stranke nestaju kao ProENS Jadranka Prlića ili NHI Krešimira Zubaka.
Nadam se samo da neće više biti pozivani ni na FTV ni bilo koju drugu TV kuću u BiH.
A gdje nam je nestao Plamenko iz Posavske stranke? :D


Nije tako jednostavno. HDZ je nekako preživio 4 godine bez pristupa novčanim tokovima što se tiče Federacije i javnih poduzeća, no stvorila se klika ljudi među platformašima kojima maltene život (i sloboda) ovisi od plaće i sudjelovanja u vlasti.

Martin i klika oko njega grca u dugovima i on financijski neće moći podnijeti izostanak iz vlasti. Upustio se u prevelik projekt, i da prostiš najeo toliko govana (kadrovski uništio stranku) da bi to propustio financijski valorizirati.

Živku Budimiru očajnički treba i imunitet, i plaća na koju se navikao kao preCjednik jer on drugih izvora prihoda nema.

Tu je i Lijanović, a i slijepcu je jasno po pisanju Dnevnog Lista, da se te tri opcije razumiju.

HSP vjerojatno neće ništa probati jer YUrišić financijski ne ovisi od vlasti. Nepoznanica je što će napraviti veliki ustaša Čamber, Krajina, te ona skupina oko Perića iz HBŽ.

Imamo temu o "platformi u pripremi", i ono što ja očekujem je da će HDZ 1990, SPP i Lijanovići kroz kantonalne skupštine uspjeti provući 4-5 Hrvata u hrvatski klub Doma Naroda.

Sa tih 4-5 će otići SDP-u ili SDA (koji će imati i svojih 2-3 Hrvata u hrvatskom klubu Doma Naroda) i ponuditi im da formiraju Federalnu Vladu. Iz hrvatske ministarske kvote od 5 ministara bi namirili 2 iz HDZ-a 1990, 1 iz SPP-a (vjerojatno Budimir), a Lijanović bi dobio poljoprivredu. Zadnje hrvatsko ministarstvo bi prepustili SDP-u (koji ne mora biti dio muslimanske komponente).

Tu su onda u igri opet i EP HZHB, HT, HP, Lutrije, razne direkcije, odbori, Razvojne Banke kurci i palci.

U igri je preko 500 (100ak elitnih) jako dobrih radnih mjesta.

Nemam ni najmanju sumnju da će pokušati nešto tako, i da će učešće HDZ-a u Federalnoj Vladi (neovisno o tome što će lista HNS-a pokupiti više od 80% glasova Hrvata) ovisiti o volji SDA da ovoga puta ne napravi glupost sa nestabilnom vlašću koja nije usklađena na svim razinama.

Nažalost, hebe nas ta trećina od 17, vrlo lako ju je probiti sa trenutnim rasporedom, i što bi se reklo, ne ovisi sve o nama. Treba reći da se platformašenje financijski isplati za stranke koje su voljne stupiti u tu igru sa obzirom na radna mjesta, na kontrolu nad novčanim tokovima itd. Bez obzira koliko narod bio homogen, pa čak i kad bi gro stranki zbio redove, uvijek ćeš imati određen broj ljudi koji će odabrati "financijski paket" koji je tijekom te četiri godine težak nekoliko desetina milijuna KM (možda preko i 100-ak m), bez ozbiljnijih posljedica. Fali li danas nešto Zubaru, Mudimiru, Lijanoviću?

Tako će biti dok ne dođe do ozbiljnije reforme Ustava FBiH, a ono što je predloženo u prvom paketu bi najvećim dijelom zatvorilo ove rupe.


Moram priznati da me stvarno zanima šta će napraviti 90-ka.
da li će se pri sastavljanju vlade prikloniti SPP/SDP/NSRZB ili HDZ-u.

NAravno , svi parametri ovise koliko će tko dobiti glasova na izborima!


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 413 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: crni_bombarder, Naša Kvačica, Teuton i 288 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO