HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 23:24.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 413 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Sljedeća

Za koga ćete glasovati na Općim izborima 12.10.2014.?
HDZ 54%  54%  [ 28 ]
HDZ1990 6%  6%  [ 3 ]
HSS 2%  2%  [ 1 ]
HRS 23%  23%  [ 12 ]
HSP 4%  4%  [ 2 ]
Neka druga stranka iz HNS-a 2%  2%  [ 1 ]
Neka druga stranka izvan HNS-a 10%  10%  [ 5 ]
Ukupno glasova : 52
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Opći izbori 2014 u BiH - hrvatska komponenta FBiH
PostPostano: 06 kol 2014, 17:44 
Offline

Pridružen/a: 10 srp 2013, 17:55
Postovi: 215
Da li se Evlira kandidirala? Na kojoj listi? Ima kave sanse?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Opći izbori 2014 u BiH - hrvatska komponenta FBiH
PostPostano: 06 kol 2014, 17:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
habsburg je napisao/la:
Da li se Evlira kandidirala? Na kojoj listi? Ima kave sanse?


Predsjednica Laburističke Stranke (istupila iz DNZ-a, koji je u koaliciji sa Budimirom). Ne djeluje u "hrvatskom prostoru", i zamolio bih da se ovdje ne razgovara previše o Babi i općenito Krajini, nevažno je za temu, pa će ići metla ako neki geostratezi ili još gore, kartaši, budu dosađivali.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Opći izbori 2014 u BiH - hrvatska komponenta FBiH
PostPostano: 06 kol 2014, 17:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27121
Ministry of Sound je napisao/la:
habsburg je napisao/la:
Da li se Evlira kandidirala? Na kojoj listi? Ima kave sanse?


Predsjednica Laburističke Stranke (istupila iz DNZ-a, koji je u koaliciji sa Budimirom). Ne djeluje u "hrvatskom prostoru", i zamolio bih da se ovdje ne razgovara previše o Babi i općenito Krajini, nevažno je za temu, pa će ići metla ako neki geostratezi ili još gore, kartaši, budu dosađivali.


Djeluje, tj. nastupa u SBŽ, a to je hrvatski prostor.

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Opći izbori 2014 u BiH - hrvatska komponenta FBiH
PostPostano: 06 kol 2014, 17:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
novem je napisao/la:
Ministry of Sound je napisao/la:

Predsjednica Laburističke Stranke (istupila iz DNZ-a, koji je u koaliciji sa Budimirom). Ne djeluje u "hrvatskom prostoru", i zamolio bih da se ovdje ne razgovara previše o Babi i općenito Krajini, nevažno je za temu, pa će ići metla ako neki geostratezi ili još gore, kartaši, budu dosađivali.


Djeluje, tj. nastupa u SBŽ, a to je hrvatski prostor.


Valjda je jasno da ne mislim na geografski prostor nego politički.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Opći izbori 2014 u BiH - hrvatska komponenta FBiH
PostPostano: 06 kol 2014, 18:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27121
Ministry of Sound je napisao/la:
novem je napisao/la:

Djeluje, tj. nastupa u SBŽ, a to je hrvatski prostor.


Valjda je jasno da ne mislim na geografski prostor nego politički.


Dodatak "politički" je posve jasan.

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Opći izbori 2014 u BiH - hrvatska komponenta FBiH
PostPostano: 06 kol 2014, 18:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27121
habsburg je napisao/la:
Da li se Evlira kandidirala? Na kojoj listi? Ima kave sanse?


Ako dobije 60tak% koliko je 2010. imao DNZ - ima šanse da bude gdje je.

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Opći izbori 2014 u BiH - hrvatska komponenta FBiH
PostPostano: 06 kol 2014, 23:35 
Offline

Pridružen/a: 29 ožu 2013, 06:32
Postovi: 6304
Ne mogu da vidim rezultate a neću da glasam.Kako da vidim rezultate?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Opći izbori 2014 u BiH - hrvatska komponenta
PostPostano: 07 kol 2014, 06:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
vipera ammodytes je napisao/la:
Ministry of Sound je napisao/la:

Nije tako jednostavno. HDZ je nekako preživio 4 godine bez pristupa novčanim tokovima što se tiče Federacije i javnih poduzeća, no stvorila se klika ljudi među platformašima kojima maltene život (i sloboda) ovisi od plaće i sudjelovanja u vlasti.

Martin i klika oko njega grca u dugovima i on financijski neće moći podnijeti izostanak iz vlasti. Upustio se u prevelik projekt, i da prostiš najeo toliko govana (kadrovski uništio stranku) da bi to propustio financijski valorizirati.

Živku Budimiru očajnički treba i imunitet, i plaća na koju se navikao kao preCjednik jer on drugih izvora prihoda nema.

Tu je i Lijanović, a i slijepcu je jasno po pisanju Dnevnog Lista, da se te tri opcije razumiju.

HSP vjerojatno neće ništa probati jer YUrišić financijski ne ovisi od vlasti. Nepoznanica je što će napraviti veliki ustaša Čamber, Krajina, te ona skupina oko Perića iz HBŽ.

Imamo temu o "platformi u pripremi", i ono što ja očekujem je da će HDZ 1990, SPP i Lijanovići kroz kantonalne skupštine uspjeti provući 4-5 Hrvata u hrvatski klub Doma Naroda.

Sa tih 4-5 će otići SDP-u ili SDA (koji će imati i svojih 2-3 Hrvata u hrvatskom klubu Doma Naroda) i ponuditi im da formiraju Federalnu Vladu. Iz hrvatske ministarske kvote od 5 ministara bi namirili 2 iz HDZ-a 1990, 1 iz SPP-a (vjerojatno Budimir), a Lijanović bi dobio poljoprivredu. Zadnje hrvatsko ministarstvo bi prepustili SDP-u (koji ne mora biti dio muslimanske komponente).

Tu su onda u igri opet i EP HZHB, HT, HP, Lutrije, razne direkcije, odbori, Razvojne Banke kurci i palci.

U igri je preko 500 (100ak elitnih) jako dobrih radnih mjesta.

Nemam ni najmanju sumnju da će pokušati nešto tako, i da će učešće HDZ-a u Federalnoj Vladi (neovisno o tome što će lista HNS-a pokupiti više od 80% glasova Hrvata) ovisiti o volji SDA da ovoga puta ne napravi glupost sa nestabilnom vlašću koja nije usklađena na svim razinama.

Nažalost, hebe nas ta trećina od 17, vrlo lako ju je probiti sa trenutnim rasporedom, i što bi se reklo, ne ovisi sve o nama. Treba reći da se platformašenje financijski isplati za stranke koje su voljne stupiti u tu igru sa obzirom na radna mjesta, na kontrolu nad novčanim tokovima itd. Bez obzira koliko narod bio homogen, pa čak i kad bi gro stranki zbio redove, uvijek ćeš imati određen broj ljudi koji će odabrati "financijski paket" koji je tijekom te četiri godine težak nekoliko desetina milijuna KM (možda preko i 100-ak m), bez ozbiljnijih posljedica. Fali li danas nešto Zubaru, Mudimiru, Lijanoviću?

Tako će biti dok ne dođe do ozbiljnije reforme Ustava FBiH, a ono što je predloženo u prvom paketu bi najvećim dijelom zatvorilo ove rupe.


Moram priznati da me stvarno zanima šta će napraviti 90-ka.
da li će se pri sastavljanju vlade prikloniti SPP/SDP/NSRZB ili HDZ-u.

NAravno , svi parametri ovise koliko će tko dobiti glasova na izborima!


Ima nas nekoliko koji smo se iskreno ponadali da će Martin izgraditi jaku alternativu Čoviću, i koji će sa proeuropskom retorikom (iako je u politici već 30 godina, još nije bio lider stranke) svugdje biti dočekan, i postići puno bolje rezultate.

I platformašenje i prejak HDZ su jako opasne stvari, jer samo HDZ bez konkurencije može vladati bahato i potpisivati katastrofalna rješenje poput travanjskog paketa.

U budućim ustavnim pregovorima je bolje imati 2 jakih lidera na istom fonu, nego samo jednog (naspram 3 ili 4 lidera muslimanskih stranke i 2 srpskih).

No, nažalost sve što smo čuli o Martinu od ljudi koje smatram prijateljima, i koji me još nisu slagali je jako loše. Lik je dopustio infiltraciju ahdnamaša Luke Markešića (HNV) u samu vrhušku stranke (pogledaj biografije i članstva novih članova predsjedništva 90-ke koji su iz NHI-ja).

Ne treba ni ignorirati činjenicu da su Budimir, Lijanović i Slavo Kukić poprilično prijateljski raspoloženi prema Martinu, te da ga promoviraju platformaški mediji i Dnevni List.

Postoji možda nekih 10-20% mogućnosti da je Martin i dalje "naš", i da je sve ovo neka mimikrija, no to nije realno.

Da je ostao u krilu HNS-a i liste, mogao je imati doslovno sve, vjerojatno i predsjedničku nominaciju i dobre pozicije na listama i stranku koja je kadrovski jaka i sa perspektivom da kroz sljedeći ciklus-dva i prestigne HDZ. No, jednostavno je odnekle dobio "naređenje" da spasi Zubaka i NHI, i da im preda trećinu stranke (što je desetak puta više nego što su zaslužili jačinom NHI-ja koji je praktički bio pred gašenjem).

Kritizirao sam i HDZ zbog loših postupaka prema 90-ki u HBŽ i kasnije HNŽ, no mislim da Martin nema dobre namjere.

U partijskom sistemu koji se dobrim dijelom bazira na klijentelizmu, je li moguće da je Martin odbacio jake pozicije unutar HNS-a i kadrovski dobro uništio stranku sve zarad nekih principa i zaštite hrvatskog naroda?

Ili mu je jednostavno iz američke ili engleske rečeno da se ne može praviti nova platforma bez barem neke prividno hrvatske stranke sa solidnim rezultatima. Pa iako 90-ka stalno trubi da neće ići protiv hrvatske izborne volje, svi znamo da se moguće igrati kreativne matematike. Pa i 2010. je HSP objašnjavao da oni imaju mandat i legitimitet hrvatskog naroda i da su zajedno sa Lijanovićima imali isti broj glasova koliko i 2 HDZ-a.

Raguž će muslimanskim strankama definitivno ponuditi nešto u paketu sa Budimirom i Lijanovićem, a to se vrlo lako može izvesti ako SDA ili SDP to žele. Jedini odgovor HDZ-a na to je što će pokušati spojiti neke neformalne predizborne koalicije sa SDA, DF i SBB (a te 3 stranke zajedno će sigurno imati dvije trećine M glasova).

Stvarno šteta ako HDZ 1990 totalno propadne, a još veća šteta ako se upuste u neku platformu. Niko sretniji od mene ako se profiliraju u jaku alternativu i korektiv HDZ-u. No izglednije je da će HSS i HRS izrasti u to do sljedećih izbora.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Opći izbori 2014 u BiH - hrvatska komponenta
PostPostano: 07 kol 2014, 07:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 svi 2009, 09:57
Postovi: 9486
Lokacija: HR HB
Ministry of Sound je napisao/la:
bumbar92 je napisao/la:
Za hadezeje neću, nejma šamse,... dosta ih je više bilo, ali sam se zajebao pa sam kliknuo "za neke iz HNS", a mislio sam na HRS u nadi da su to "neki novi klinci" koje svi čekamo, a čini mi se da jesu, a razlog mi baš i ne treba,...


Nažalost za HRS nećeš moći glasati ovog puta jer su kao nova stranka koja je formirana tik pred izbore izgradili infrastrukturu samo u HNŽ i ZHŽ, pa će imati kandidate samo za kantonalne (nije greška, preferiram naziv kanton u odnosu na županije) skupštine.

Najbolja alternativa za federalnu i državnu razinu ti je Karamatićev HSS.


da hss, znači ipak "neko iz HNSa".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Opći izbori 2014 u BiH - hrvatska komponenta FBiH
PostPostano: 07 kol 2014, 07:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
chat nick je napisao/la:
Ne mogu da vidim rezultate a neću da glasam.Kako da vidim rezultate?


Odjavi se pa udji u temu kao anonimac.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Opći izbori 2014 u BiH - hrvatska komponenta FBiH
PostPostano: 07 kol 2014, 13:56 
Offline

Pridružen/a: 29 ožu 2013, 06:32
Postovi: 6304
Junuz Djipalo je napisao/la:
chat nick je napisao/la:
Ne mogu da vidim rezultate a neću da glasam.Kako da vidim rezultate?


Odjavi se pa udji u temu kao anonimac.

Hvala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Opći izbori 2014 u BiH - hrvatska komponenta
PostPostano: 07 kol 2014, 14:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27121
Ministry of Sound je napisao/la:
vipera ammodytes je napisao/la:

Moram priznati da me stvarno zanima šta će napraviti 90-ka.
da li će se pri sastavljanju vlade prikloniti SPP/SDP/NSRZB ili HDZ-u.

NAravno , svi parametri ovise koliko će tko dobiti glasova na izborima!


Ima nas nekoliko koji smo se iskreno ponadali da će Martin izgraditi jaku alternativu Čoviću, i koji će sa proeuropskom retorikom (iako je u politici već 30 godina, još nije bio lider stranke) svugdje biti dočekan, i postići puno bolje rezultate.

I platformašenje i prejak HDZ su jako opasne stvari, jer samo HDZ bez konkurencije može vladati bahato i potpisivati katastrofalna rješenje poput travanjskog paketa.

U budućim ustavnim pregovorima je bolje imati 2 jakih lidera na istom fonu, nego samo jednog (naspram 3 ili 4 lidera muslimanskih stranke i 2 srpskih).

No, nažalost sve što smo čuli o Martinu od ljudi koje smatram prijateljima, i koji me još nisu slagali je jako loše. Lik je dopustio infiltraciju ahdnamaša Luke Markešića (HNV) u samu vrhušku stranke (pogledaj biografije i članstva novih članova predsjedništva 90-ke koji su iz NHI-ja).

Ne treba ni ignorirati činjenicu da su Budimir, Lijanović i Slavo Kukić poprilično prijateljski raspoloženi prema Martinu, te da ga promoviraju platformaški mediji i Dnevni List.

Postoji možda nekih 10-20% mogućnosti da je Martin i dalje "naš", i da je sve ovo neka mimikrija, no to nije realno.

Da je ostao u krilu HNS-a i liste, mogao je imati doslovno sve, vjerojatno i predsjedničku nominaciju i dobre pozicije na listama i stranku koja je kadrovski jaka i sa perspektivom da kroz sljedeći ciklus-dva i prestigne HDZ. No, jednostavno je odnekle dobio "naređenje" da spasi Zubaka i NHI, i da im preda trećinu stranke (što je desetak puta više nego što su zaslužili jačinom NHI-ja koji je praktički bio pred gašenjem).

Kritizirao sam i HDZ zbog loših postupaka prema 90-ki u HBŽ i kasnije HNŽ, no mislim da Martin nema dobre namjere.

U partijskom sistemu koji se dobrim dijelom bazira na klijentelizmu, je li moguće da je Martin odbacio jake pozicije unutar HNS-a i kadrovski dobro uništio stranku sve zarad nekih principa i zaštite hrvatskog naroda?

Ili mu je jednostavno iz američke ili engleske rečeno da se ne može praviti nova platforma bez barem neke prividno hrvatske stranke sa solidnim rezultatima. Pa iako 90-ka stalno trubi da neće ići protiv hrvatske izborne volje, svi znamo da se moguće igrati kreativne matematike. Pa i 2010. je HSP objašnjavao da oni imaju mandat i legitimitet hrvatskog naroda i da su zajedno sa Lijanovićima imali isti broj glasova koliko i 2 HDZ-a.

Raguž će muslimanskim strankama definitivno ponuditi nešto u paketu sa Budimirom i Lijanovićem, a to se vrlo lako može izvesti ako SDA ili SDP to žele. Jedini odgovor HDZ-a na to je što će pokušati spojiti neke neformalne predizborne koalicije sa SDA, DF i SBB (a te 3 stranke zajedno će sigurno imati dvije trećine M glasova).

Stvarno šteta ako HDZ 1990 totalno propadne, a još veća šteta ako se upuste u neku platformu. Niko sretniji od mene ako se profiliraju u jaku alternativu i korektiv HDZ-u. No izglednije je da će HSS i HRS izrasti u to do sljedećih izbora.


Sve si dobro rekao. Ipak se nadam da će nova koalicija imati osnovu SDA s DF, HDZ i SBB. Od Raguža sam davno digao ruke. Tip je jednostavno nepredvidiv, nedorečen i spreman na velike ustupke. Kako je se pokazao u svojoj stranci samo par mjeseci nakon što je se uzdigao na tron, tako bi rasturio i sve ono čemu težimo, da mu se za to pruži prilika. Šteta za 90tku, ali sami su krivi, ipak ih je 3/4 glasovalo za njega. Treba jednostavno podržati HSS i HRS, a u 90tku nema pouzdanja, bar ne dok Martin kolo vodi, a taj neće tek tako otići. Još ako doživi izborni debakl, srednjoročno im se piše sudbina NHI-a.

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Opći izbori 2014 u BiH - hrvatska komponenta FBiH
PostPostano: 20 kol 2014, 20:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Kompenzacijski mandati se dodjeljuju strankama koje su na razini Federacije ostvarili određen broj glasova (iznad praga), a koje su na neki način bile zakinute raspodjelom mandata u izbornim jedinicama.

Ovo su u biti najsigurniji mandati, jer sami kandidati sa ovih lista ne moraju ostvariti nikakav rezultat u svojim izbornim jedinicama - oni samo unovče višak glasova za stranku ili listu koji su se prosuli u izbornim jedinicama.

Kompenzacijska lista HNS-a za Zastupnički Dom FBiH, za očekivati je da će upasti 2-3.

Citat:
01743 HDZ BIH, HSS, HKDU BIH, HSP DR.ANTE STARČEVIĆ, HSP HERCEG-BOSNE

1 MUSA IVAN
2 DŽAMBAS ZDENKA
3 BARUN BORIS
4 ZOVKO LJILJA
5 MARTIĆ JOSIP
6 MIJATOVIĆ JASMINKA
7 KARAMATIĆ MARIO
8 FILIPOVIĆ ŽELJKO
9 GUDELJEVIĆ ANKICA


Kompenzacijska lista 90-ke za Zastupnički Dom FBiH

Citat:
00769 HDZ 1990 HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA

1 BABIĆ SANJA
2 PRANJIĆ VJEKOSLAV
3 LUČIĆ JOZO
4 KUZMAN ZDRAVKO
5 HERCEG LUKENDA BORKA
6 MEDO ANA
7 PRANJIĆ ANTO
8 ZORIĆ ANTE
9 JERKOVIĆ IVONA
10 BLAŽEVIĆ IVO
11 JAKUPOVIĆ IRVANA
12 KARAČIĆ MARINKO
13 RAŠIĆ MARIJA
14 ILIČIĆ MATO
15 HERCEG LJUBAN
16 BULJAN SUZANA
17 RADIĆ IVICA
18 NEDIĆ ANA
19 ŠUTALO STJEPAN
20 SPAJIĆ ZVONIMIR
21 TOMAZOVIĆ BLAŽENKA
22 ŠARIĆ FILIP
23 MILANOVIĆ TANJA
24 ŽIŽAK IVICA
25 DAMJANOVIĆ PEJO


Kompenzacijska lista HNS-a za Zastupnički Dom PS BiH, za očekivati je da će upasti 1-2

Citat:
01743 HDZ BIH, HSS, HKDU BIH, HSP DR.ANTE STARČEVIĆ, HSP HERCEG-BOSNE

1 KRIŠTO BORJANA
2 LOVRINOVIĆ NIKOLA
3 PINJUH VESNA
4 ŠIMIĆ MARIJAN
5 KOŽUL PREDRAG
6 PENDEŠ MARINA
7 MERDŽO JOSIP
8 RADOVANOVIĆ IGOR


Kompenzacijska lista 90-ke za Zastupnički Dom PS BiH, nisam siguran da će uopće preći prag (30.000), pa možda ostanu bez zastupnika (osim ako nešto ne ulove u izbornoj jedinici koja sadrži ZHŽ ili HBŽ).

Citat:
00769 HDZ 1990 HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA

1 ZELENIKA DIANA
2 DŽAMBAS DRAGO
3 ERCEG ZDRAVKO
4 BAOTIĆ KATA
5 HRGIĆ ROBERT
6 ŠANTIĆ ŽARKO
7 GREBENAR IVONA
8 ŠANTIĆ TANJA

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Opći izbori 2014 u BiH - hrvatska komponenta FBiH
PostPostano: 20 kol 2014, 20:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Baj d vej, SDP opet nešto kemija. Za skupštinu BPK su opet na visoko 3 mjesto stavili Vesnu Nemec-Klisuru (doslovno jedina nemuslimanka od njih 27), koju će kao i prošli put ubaciti u hrvatski klub federalnog Doma Naroda. Pregledat ćemo i ostale kantone da vidimo spremaju li neki inženjering.

Citat:
00008 SDP-SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA BIH

1 FRAŠTO EMIR
2 MUJKOVIĆ DŽEVIDA
3 NEMEC-KLISURA VESNA

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Opći izbori 2014 u BiH - hrvatska komponenta FBiH
PostPostano: 20 kol 2014, 21:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
SDP će se definitivno opet igrati kombinatorike sa famoznom trećinom (samo ovoga puta im neće trebati matematičar Inzko).

U BPK imaju Hrvaticu na 3 poziciji na listi.
U USK Hrvatica na 2 mjestu
U TK Hrvat na 3 i 5 mjestu
U KS Hrvatica na 5 mjestu i famozni Dubravko Lovrenović (koji je pak sam izjavio da se izjasnio kao Bosanac, možda ćemo ga trebati tužiti ako se pokuša ugurati u hrvatski klub) na 7 mjestu.

Znači vjerojatno 4 Hrvata od 17, a vjerojatno će pokušati progurati nekoga i iz ZDK, i onda dodati nekog Lijanovog ili Raguževog da doguraju do željenih 6 od 17.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Opći izbori 2014 u BiH - hrvatska komponenta FBiH
PostPostano: 21 kol 2014, 00:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27121
I Džerko je sebe stavio, sigurno je sigurno, te nekog svog rođu. Ova druga mu je kćer, čini se. Od direktnog nema očigledno ništa.Tako da ga dosta vjerojatno ponovno vidimo, ako ne nastupi nešto neplanirano. Svih 5 u ovom sazivu i jesu dobili samo kompenzacijske mandate za Zast. dom Federacije.

Kandidati 2014.

Citat:
00502 NARODNA STRANKA RADOM ZA BOLJITAK

1IVANKOVIĆ-LIJANOVIĆ JERKO
2ALPEZA MATEA
3IVANKOVIĆ-LIJANOVIĆ JOSIP
4SMAJLOVIĆ INDIRA
5ŠAKIĆ STIPE
...



http://www.javno.ba/bih/najmlaa-vijenic ... krvom.html

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Opći izbori 2014 u BiH - hrvatska komponenta FBiH
PostPostano: 21 kol 2014, 06:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
@mini

Imas 2x HNS s razlicitim imenima. Nesto tu nije dobro.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Opći izbori 2014 u BiH - hrvatska komponenta FBiH
PostPostano: 21 kol 2014, 08:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Junuz Djipalo je napisao/la:
@mini

Imas 2x HNS s razlicitim imenima. Nesto tu nije dobro.


Prva je kompenzacijska lista za Federalni parlament, a druga za državni.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Opći izbori 2014 u BiH - hrvatska komponenta FBiH
PostPostano: 21 kol 2014, 08:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
Jos sam pokusavao skuzit gdje su razlike... :D Naglasi takve stvari.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Opći izbori 2014 u BiH - hrvatska komponenta FBiH
PostPostano: 21 kol 2014, 08:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Pa napisano je bilo, možda sam trebao podvući ili povećati font :D

Čujem da su liste 90-ke krcate NHI kadrom i platformašima.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Opći izbori 2014 u BiH - hrvatska komponenta FBiH
PostPostano: 21 kol 2014, 09:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27121
:HVO

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Opći izbori 2014 u BiH - hrvatska komponenta FBiH
PostPostano: 21 kol 2014, 09:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
novem je napisao/la:
Ministry of Sound je napisao/la:
U KS Hrvatica na 5 mjestu i famozni Dubravko Lovrenović (koji je pak sam izjavio da se izjasnio kao Bosanac, možda ćemo ga trebati tužiti ako se pokuša ugurati u hrvatski klub) na 7 mjestu..


Gledam baš gdje je D.L., ali ga ne vidim.


Citat:
209 SKUPŠTINА KANTONA 9 / СКУПШТИНА КАНТОНА 9

00008 SDP-SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA BIH

1 BEČIREVIĆ DŽEVAD
2 SRNA BAJRAMOVIĆ SEGMEDINA
3 ŠUĆUR SLAVIŠA
4 HAJDAREVIĆ HADŽEM
5 VITEŠKIĆ SMILJANA
6 KURTEŠ PREDRAG
7 LOVRENOVIĆ DUBRAVKO


http://www.izbori.ba/Documents/OpciIzbori2014/Kandidatske_liste_2014.pdf

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Opći izbori 2014 u BiH - hrvatska komponenta FBiH
PostPostano: 21 kol 2014, 09:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27121
Ministry of Sound je napisao/la:
novem je napisao/la:

Gledam baš gdje je D.L., ali ga ne vidim.


Citat:
209 SKUPŠTINА KANTONA 9 / СКУПШТИНА КАНТОНА 9

00008 SDP-SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA BIH

1 BEČIREVIĆ DŽEVAD
2 SRNA BAJRAMOVIĆ SEGMEDINA
3 ŠUĆUR SLAVIŠA
4 HAJDAREVIĆ HADŽEM
5 VITEŠKIĆ SMILJANA
6 KURTEŠ PREDRAG
7 LOVRENOVIĆ DUBRAVKO


http://www.izbori.ba/Documents/OpciIzbori2014/Kandidatske_liste_2014.pdf


Da, da upravo sam ga isto našao.

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Opći izbori 2014 u BiH - hrvatska komponenta FBiH
PostPostano: 21 kol 2014, 09:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27121
Ministry of Sound je napisao/la:
SDP će se definitivno opet igrati kombinatorike sa famoznom trećinom (samo ovoga puta im neće trebati matematičar Inzko).

U BPK imaju Hrvaticu na 3 poziciji na listi.
U USK Hrvatica na 2 mjestu
U TK Hrvat na 3 i 5 mjestu
U KS Hrvatica na 5 mjestu i famozni Dubravko Lovrenović (koji je pak sam izjavio da se izjasnio kao Bosanac, možda ćemo ga trebati tužiti ako se pokuša ugurati u hrvatski klub) na 7 mjestu.

Znači vjerojatno 4 Hrvata od 17, a vjerojatno će pokušati progurati nekoga i iz ZDK, i onda dodati nekog Lijanovog ili Raguževog da doguraju do željenih 6 od 17.



Biti će da Zlaja nije džaba odbijao sva rješenja oko presude. Ovakvim plasiranjem samo nastavlja gdje je stao.

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Opći izbori 2014 u BiH - hrvatska komponenta FBiH
PostPostano: 21 kol 2014, 10:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 lis 2010, 13:26
Postovi: 6802
Lokacija: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
Ministry of Sound je napisao/la:
SDP će se definitivno opet igrati kombinatorike sa famoznom trećinom (samo ovoga puta im neće trebati matematičar Inzko).

U BPK imaju Hrvaticu na 3 poziciji na listi.
U USK Hrvatica na 2 mjestu
U TK Hrvat na 3 i 5 mjestu
U KS Hrvatica na 5 mjestu i famozni Dubravko Lovrenović (koji je pak sam izjavio da se izjasnio kao Bosanac, možda ćemo ga trebati tužiti ako se pokuša ugurati u hrvatski klub) na 7 mjestu.

Znači vjerojatno 4 Hrvata od 17, a vjerojatno će pokušati progurati nekoga i iz ZDK, i onda dodati nekog Lijanovog ili Raguževog da doguraju do željenih 6 od 17.


A ako SDA i DF odluče izbaciti SDP iz vlasti,tj. da te dvije stranke uđu u vlast ispred Bošnjaka,znači li to da plan SDP-a u potpunosti propada?Da ti SDP Hrvati gube moć u Domu naroda?

_________________
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

Glas za HDZ jeste glas za Voju Stanimirovića.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 413 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: crni_bombarder, h0fer, mijat_tomic_is_back, Naša Kvačica i 289 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO