HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 29 ožu 2024, 13:13.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 1536 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 58, 59, 60, 61, 62

Za koga ćete glasati na izborima 2014. godine?
SNSD 65%  65%  [ 28 ]
SDS 14%  14%  [ 6 ]
PDP 0%  0%  [ 0 ]
DNS 0%  0%  [ 0 ]
DP 0%  0%  [ 0 ]
SDP BiH 9%  9%  [ 4 ]
Netko drugi 12%  12%  [ 5 ]
Ukupno glasova : 43
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Opći izbori 2014 u BiH - RS/srpska komponenta
PostPostano: 11 pro 2014, 22:49 
Offline

Pridružen/a: 15 sij 2014, 23:38
Postovi: 1165
storaB je napisao/la:
Interesantno je Vlado kako zaobilaziš vijest da se neki Srbi iz SDS-a zarad funkcija izjašnjavaju kao Hrvati... :neznam

Isto tako, jedini čovjek koji je priznao poraz,odmah nakon zatvaranja biračkih mjesta je itekako bitna faca u SDS-u... Nisi ga pominjao, čudi me...

slika
:zubati

Ovo je onaj direktor bolnice u Bijeljini,sposoban valjda covjek.Dok njegova bolnica duguje 774 000 za porez,sto je fazi reprograma,BL Klinicki centar duguje blize 250 miliona.Sve Dodini iskusni stranacki ljudi.
Inaca KV Dom zdravlja je bio sa dugom od samo 2000 maraka dok je bio doktor Gajanin direktor,sada je ja mislim slicno.Nista se i nije promijenilo znacajno u ovih par mjeseci.

_________________
Pozovi i pomozi,budi covjek,ne mlati praznu slamu,djeluj.
BH Telekom 090-231-032
Mtel 1458
HT Eronet 092-890-830
Za pomoc RS iz Srbije 2161
Srbija 1003
Hrvatska 060-90-11


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Opći izbori 2014 u BiH - RS/srpska komponenta
PostPostano: 11 pro 2014, 22:53 
Offline

Pridružen/a: 15 sij 2014, 23:38
Postovi: 1165
strelica je napisao/la:
Kako to oni koji nemaju skupštinsku većinu u Republici Srpskoj da učestvuju u formiranju vlasti u BiH?
Sad bi i SIPU da otmu pa da nekim montiranim optužnicama ucenjuju Dodika da ne koči rastakanje RS.
Pa fino.Neko se ovde uželeo rata i da dobije preko gubice.

Montriranim..pa ti nisi sav svoj..jel treba nabrajati sve afere. :neznam :neznam
Ja se onako rekreativno bavim vocarenjem,sve dobro poznajem..Ali ja jos nisam upoznao milionera,multimilionera sa vocarskim zanatom.

_________________
Pozovi i pomozi,budi covjek,ne mlati praznu slamu,djeluj.
BH Telekom 090-231-032
Mtel 1458
HT Eronet 092-890-830
Za pomoc RS iz Srbije 2161
Srbija 1003
Hrvatska 060-90-11


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Opći izbori 2014 u BiH - RS/srpska komponenta
PostPostano: 12 pro 2014, 18:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19704
storaB je napisao/la:
Interesantno je Vlado kako zaobilaziš vijest da se neki Srbi iz SDS-a zarad funkcija izjašnjavaju kao Hrvati... :neznam

Šta ćeš, neki Srbi se samo izjašnjavaju kao Hrvati, dok drugi su ratovali u hrvatskim redovima (drug Zenga koji je danas u Dodikovim redovima).

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Opći izbori 2014 u BiH - RS/srpska komponenta
PostPostano: 12 pro 2014, 18:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19704
Citat:
Hoće li Igor Radojičić biti isključen iz SNSD-a?

Jastrebovi Crne Frakcije u Savezu nezavisnih socijaldemokrata, koju predvodi Milorad Dodik, zahtijevaju od svog šefa da iz stranke isključi Igora Radojičića.

slika

Tu grupaciju predvodi Draško Ilić, član Gradskog odbora SNSD Banjaluka i odbornik u gradskoj Skupštini, koji je odavno suprotstavljen Radojičiću i koristi sve prilike da mu nanese političku štetu.

Glavni razlog zbog kojeg Ilić traži Radojičićevu eliminaciju iz SNSD-a je to što sebe vidi na mjestu gradonačelnika Banjaluke, a Radojičić mu je objektivna prepreka za dostizanje tog cilja.

Dodik je Iliću obećao da će, nakon što sa pozicije gradonačelnika ukloni Slobodana Gavranovića, njega kandidovati za gradonačelnika. S obzirom da je Igor Radojičić predsjednik GO Banjaluka, taj plan ne može ići kao po loju i zato Ilić traži Radojičićevo izbacivanje iz SNSD-a.

Iliću je jako bitno da ima uticaj na donošenje odluka gradske administracije, jer njegova firma EKO EURO TIM ima brojne poslove koji se plaćaju iz gradskog budžeta.

Moji izvori iz te stranke tvrde da se Dodik ozbiljno bavi mišlju da Radojičića isključi iz stranke, ali navode da će najvjerovatnije sačekati glasanje o izboru nove Vlade RS, da vidi da li će Radojičić podržati Željku Cvijanović i njen kabinet.

“Dodik će se prije ili kasnije odlučiti na taj potez. Naravno, ako prije toga sam Radojičić ne napusti stranku i sa sobom povede ljude koji su nezadovoljni Dodikovim vođenjem SNSD-a”, naveo je isti izvor.

Izvor: http://www.rtvbn.com/327052/Hoce-li-Igor-Radojicic-biti-iskljucen-iz-SNSD-a

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Opći izbori 2014 u BiH - RS/srpska komponenta
PostPostano: 16 pro 2014, 18:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19704
Citat:
Načelnik I.N.Sarajevo podnio ostavku u SNSD-u

Predsjednik Opštinskog odbora SNSD Istočno Novo Sarajevo Ljubiša Ćosić podnio je ostavku na tu poziciju. Ćosić je ostavku podnio 15.12. ove godine, nakon teških uvreda i fizičkih prijetnji koje su mu uputili ljudi od povjerenja Staše Košarca, visokog funkcionera SNSD.

slika

Sastanak OO SNSD Istočno Novo Sarajevo, koji je održan 15.12., zamalo nije završen tučom. Ljubiša Ćosić, koji je i načelnik opštine Istočno Novo Sarajevo, sukobio se sa Košarcem oko prodaje zemljišta Agenciji za istrage i zaštitu (SIPA). Zemljište treba da proda opština i namijenjeno je za streljanu, ali to ne dozvoljava Košarac.

Ćosić je za prodaju zemlje, jer je opština u teškoj finansijskoj situaciji, ali mu Košarac ne da, pa je sve zakuvao preko Srpka Damjanovića i Mladena Mrde, svojih igrača unutar OO SNSD.

Ćosić ima namjeru da proda dvije parcele SIPI, (jedna je 45.966m2, a druga 27.813m2), za 445.982 KM. Očito je da u tom poslu “nema” Košarca, pa je izbio sukob.

Košarac je na Ćosića ustremio svoje pulene - Mrdu i Damjanovića, koji su predsjednika OO SNSD nazivali kriminalcem i prijetili da će ga protjerati sa teritorije opštine Istočno Novo Sarajevo.

“Ćosiću ti si kriminalac kao i Bojo Gašanović i odmah se kupi na Buloge”, rekao je Mrda Ćosiću.

(Bojo Gašanović je SDS-ov načelnik opštine Istočni Stari Grad, a Bulozi su dio te opštine, Ćosić je rođen na Bulozima; op.aut.).

Damjanović i Mrda su vozači.

Košarac je ovim činom demonstrirao da je on glavni "tata", da mora da se pita za sve i da njegova mora biti zadnja. Ćosić, kao predsjednik OO SNSD Istočno Novo Sarajevo, nema uticaj ama baš ni na šta.

SNSD i dalje tone kao kamen.

Izvor: http://www.rtvbn.com/327392/Nacelnik-INSarajevo-podnio-ostavku-uSNSD-u

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Opći izbori 2014 u BiH - RS/srpska komponenta
PostPostano: 16 pro 2014, 18:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 sij 2013, 13:46
Postovi: 8149
Lokacija: Republic of Srpska
Vladimir RUS je napisao/la:
storaB je napisao/la:
Interesantno je Vlado kako zaobilaziš vijest da se neki Srbi iz SDS-a zarad funkcija izjašnjavaju kao Hrvati... :neznam

Šta ćeš, neki Srbi se samo izjašnjavaju kao Hrvati, dok drugi su ratovali u hrvatskim redovima (drug Zenga koji je danas u Dodikovim redovima).



I jedno i drugo je neprihvatljivo. Ali što je najgore lično poznajem Srbina iz SDS-a koji se izjasnio da je Hrvat... Šta politika radi... lik nije šovinista nikada bio, ali je ponosni četnički prdonja i sekund neracionalnosti i et... izdaja. :zubati

_________________
[img]https://oi39.tinypic.com/f21vf4.jpg[/img]


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Opći izbori 2014 u BiH - RS/srpska komponenta
PostPostano: 19 pro 2014, 20:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19704
Citat:
Zlatkovićeva napustila socijaliste

Bivša ministarka pravde Republike Srpske Gorana Zlatković napustila je Socijalističku partiju, i tako potvrdila informacije koje su se pojavile zadnjih dana u medijima.

slika

Ona kaže da nije ljuta zbot toga što je ostala bez ministarske fotelje, već što je njena dojučerašnja partija nije pitala za mišljenje.

“Bio je osnovni red da me pozovu kao ministra pravde što sam bila ispred Socijalističke partije, da mi saopšte koji su to razlozi. Nisam povrijeđena što nisam jedan od kandidata SP u Vladi Republike Srpske, ali sam povrijeđena tim ljudskim odnosom partije prema svom članu koji je osnivač Socijalističke partije u Brodu od 1994. godine”, rekla je Gorana Zlatković.

Izvor: http://www.rtvbn.com/327755/Zlatkoviceva-napustila-socijaliste

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Opći izbori 2014 u BiH - RS/srpska komponenta
PostPostano: 21 pro 2014, 22:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 sij 2013, 13:46
Postovi: 8149
Lokacija: Republic of Srpska
I Vladika ko će formirati vlast? :)

_________________
[img]https://oi39.tinypic.com/f21vf4.jpg[/img]


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Opći izbori 2014 u BiH - RS/srpska komponenta
PostPostano: 06 sij 2015, 10:07 
Offline

Pridružen/a: 22 ožu 2011, 00:44
Postovi: 1618
Lokacija: big shit
panteri je napisao/la:
Montriranim..pa ti nisi sav svoj..jel treba nabrajati sve afere. :neznam :neznam
Ja se onako rekreativno bavim vocarenjem,sve dobro poznajem..Ali ja jos nisam upoznao milionera,multimilionera sa vocarskim zanatom.


Vocarstvom se svakako moze zaraditi ogroman novac.Ali ozbiljnim bavljenjem vocarstvom a to podrzaumjeva ogromene povrsine pod zasadima,navodnjavanje,protiv gradnu zastitu,potrebnu mehanizaciju,hladnjace itd

Na stranu sto ovim politicarima te vocarske firme koje posjeduju sluze samo za pranje ukradenog novca iz budzeta.
Ukradeni novac prikazuju kao profit tih svojih firmi i tako ga peru odnosno ubacuju u legalne tokove

_________________
Potpisi Alija neka je ko avlija!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Opći izbori 2014 u BiH - RS/srpska komponenta
PostPostano: 12 sij 2015, 16:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Niije ovo da se objavi vijest, sve poznato Hrvatima i Srbima. Samo stavljam da muslimani pjene.

Citat:
Na svečanoj akademiji povodom godišnjice RS-a
Ivanić: Nadam se da će institiucije RS-a jačati u ekonomskom i političkom smislu

Objavljeno: 09. 01. 2015 - 14:29 Novosti » Iz minute u minutu A A A Times Arial 0

Na današnjoj svečanoj akademiji povodom godišnjice RS-a, član Predsjedništva BiH, Mladen Ivanić, rekao je u svojoj izjavi u Banjoj Luci da u narednim godinama očekuje da će institiucije RS-a jačati u ekonomskom i političkom smislu.

- Danas je 23 godine RS-a. Ona je institucija koja jednostavno mora biti uvažena. Uvjeren sam da je to institucija koja jest garancija da će srpski narod na ovim prostorima biti stabilan i siguran. Nju treba čuvati, jačati ekonomski, težiti boljem životu i razvoju i uvjeren sam da će godine koje dolaze to i pokazati - naglasio je Ivanić.

Hrvatski član Predsjedništva BiH, Dragan Čović, rekao je da je pravo pitanje kako se svi mi danas osjećamo u RS-u i kako sebe vidimo u RS-u.

- Ja sam uvjeren da će biti bolje nego što je danas, da ćemo sa mnogo više radosti i mladosti gledati narednih 10 ili 15 godina u BiH, pa i ovdje, u RS-u. Mislim da je jako loše i politički, a vi mladi to najbolje znate jer nema posla i teško se živi. To su stvari koje trebamo mijenjati, to je zadatak svima nama na svim nivoima vlasti u BiH. Ova godina i naredna je godina iskušenja, koja treba pokazati jesmo li spremni provesti bolje vrijeme, ne samo u smislu evropskih integracija, već i ekonomski i socijalno - dodao je Čović.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Opći izbori 2014 u BiH - RS/srpska komponenta
PostPostano: 17 vel 2015, 01:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68263
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Klub Bošnjaka u Vijeću naroda RS zaustavlja zakon o cenzuri u RS


http://www.tv1.ba/vijesti/bosna-i-herce ... -u-rs.html

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1536 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 58, 59, 60, 61, 62

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Eradicator, Tomba17 i 418 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO