HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 tra 2024, 20:26.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 2945 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69 ... 118  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Praljak i šestorka
PostPostano: 10 lis 2013, 11:02 
Offline

Pridružen/a: 27 lip 2012, 01:19
Postovi: 2148
Citat:
Praljku oduzeta i obrana, mora vratiti 3,3 milijuna eura sudu

Od sve šestorice bivših dužnosnika Hrvatske republike Herceg-Bosne u najtežoj pravnoj i financijskoj situaciji nalazi se bivši zapovjednik HVO-a general Slobodan Praljak.

Oduzeta mu obrana

On je na ovotjednoj statusnoj konferenciji Haaškog suda u emotivnom nastupu priopćio kako je pred drugostupanjsku i konačnu presudu ostao bez oba odvjetnika i još mora vratiti sudu tri milijuna eura koje su mu dali za tu istu obranu. “Ja tvrdim ovdje pred javnosti da se od tajništva protiv mene vodi complot (urota), bez dokaza, bez provjere, nikad me nije nitko saslušao, nema kontrolnog mehanizma da se istraži...”, izjavio je Praljak tvrdeći kako je nalaz da može vratiti 3,3 milijuna eura troškova svoje obrane sudu – netočan. General Slobodan Praljak je zatražio i da se zbog cijele situacije s odvjetnicima privremeno obustavi žalbeni postupak dok ne dobije prijevode sa suđenja na jezik kojim govori, kako bi mogao spremiti žalbu. On je odlučio da se u žalbenom postupku brani sam, budući da mu tajništvo suda više ne želi plaćati odvjetnike, nakon što je utvrđeno istragom da posjeduje dovoljno sredstava da to učini sam, što on negira, najavljujući da će objaviti izvješće o imovini “gradu i svijetu”. Tijekom statusne konferencije Berislav Pušić se jedini požalio na uvjete u pritvorskoj jedinici, i to u vezi hrane “koja je jednolična i ispod svake razine konzumiranja”, zbog čega on i ostali moraju kupovati vlastitu hranu. “Mi nismo došli ovdje svojom voljom”, požalio se pritom Pušić žalbenom sucu Theodoru Meronu koji je potom naredio tajništvu suda da ispita navode o lošoj prehrani”, prenosi agencija SENSA-e.

Čeka se novo suđenje

Bivši predsjednik vlade Herceg Bosne Jadranko Prlić nepravomoćno je osuđen potkraj svibnja na 25 godina zatvora, bivši ministar obrane Bruno Stojić i bivši načelnici Glavnog stožera HVO-a Slobodan Praljak i Milivoj Petković na po 20 godina zatvora, bivši zapovjednik vojne policije Valentin Ćorić na 16, a načelnik Ureda za razmjenu zarobljenika Berislav Pušić na 10 godina zatvora za zločine koje su osmislili u sklopu užeg oblika udruženog zločinačkog pothvata. Sudsko vijeće Međunarodnoga kaznenog suda za bivšu Jugoslaviju izreklo je potkraj svibnja prvostupanjske presude bivšim čelnicima Herceg Bosne optuženima za zločine nad muslimanskim stanovništvom, i to devet godina nakon dobrovoljne predaje šestorice bosanskohercegovačkih Hrvata. Sudac Jean-Claude Antonetti tada je pročitao sažetak zaključaka vijeća u kojem se prati kronologija sukoba u BiH. Presuda je bila napisana na 2629 stranica.


http://www.vecernji.hr/vijesti/praljku- ... nak-625728


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Praljak i šestorka
PostPostano: 12 lis 2013, 15:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 15 pro 2011, 17:04
Postovi: 711
Lokacija: Hercegovina
Budimo realni, BIH Hrvati su pijuni. Bili i ostali.

Čim je Gotovina oslobođen, bilo je očito da će Hrvatska morati žrtvovati jednog pijuna da bi umirila uzburkane strasti. Žao mi je Praljka i ekipe, ali ne možemo tu ništa promijeniti. Nekad mi se čini da je sve unaprijed određeno te kako je sva ova pompa obična predstava za sitnu raju.

Svaki je narod na ovim prostorima, u određenom smislu, i osuđen i oslobođen. Samo što sad očekujem da se i bošnjačko-islamska strana osudi za svoj udio u minulom ratu. Dokumenti koje je CIA poput kosti bacila među nas lagano nam daju do znanja da će ovdje još biti nekih "veselih" saznanja.

_________________
It iz aj.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Praljak i šestorka
PostPostano: 12 lis 2013, 17:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
orleanski je napisao/la:
Budimo realni, BIH Hrvati su pijuni. Bili i ostali.

Čim je Gotovina oslobođen, bilo je očito da će Hrvatska morati žrtvovati jednog pijuna da bi umirila uzburkane strasti. Žao mi je Praljka i ekipe, ali ne možemo tu ništa promijeniti. Nekad mi se čini da je sve unaprijed određeno te kako je sva ova pompa obična predstava za sitnu raju.

Svaki je narod na ovim prostorima, u određenom smislu, i osuđen i oslobođen. Samo što sad očekujem da se i bošnjačko-islamska strana osudi za svoj udio u minulom ratu. Dokumenti koje je CIA poput kosti bacila među nas lagano nam daju do znanja da će ovdje još biti nekih "veselih" saznanja.


Čim je Gotovina oslobođen stvorila se mogućnost da se na drugostupanjskoj oslobodi i ove druže. Samo se treba usukladiti sa interesima jedne male prijateljske zemlje, a ne lizati guzicu otoku i bodulima kao dosada. Osim toga RH ne može nikoga žrtvovati kad realno ni nema neki utjecaj na sudu, već može isključivo lobirati kod država koje imaju. Potonje se pokazalo efektivno u slučaju Gotovine, ako se ista taktika primijeni i ovdje imat ćemo ponovno iste rezultate.

I ne treba očekivati nove optužnice od strane tužiteljstva ICTYa jer mu uskoro ističe vijek trajanja, odnosno vrijeme je prekratko za bilo kakav novi postupak.

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Praljak i šestorka
PostPostano: 12 lis 2013, 17:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 15 pro 2011, 17:04
Postovi: 711
Lokacija: Hercegovina
Zadar1993 je napisao/la:
orleanski je napisao/la:
Budimo realni, BIH Hrvati su pijuni. Bili i ostali.

Čim je Gotovina oslobođen, bilo je očito da će Hrvatska morati žrtvovati jednog pijuna da bi umirila uzburkane strasti. Žao mi je Praljka i ekipe, ali ne možemo tu ništa promijeniti. Nekad mi se čini da je sve unaprijed određeno te kako je sva ova pompa obična predstava za sitnu raju.

Svaki je narod na ovim prostorima, u određenom smislu, i osuđen i oslobođen. Samo što sad očekujem da se i bošnjačko-islamska strana osudi za svoj udio u minulom ratu. Dokumenti koje je CIA poput kosti bacila među nas lagano nam daju do znanja da će ovdje još biti nekih "veselih" saznanja.


Čim je Gotovina oslobođen stvorila se mogućnost da se na drugostupanjskoj oslobodi i ove druže. Samo se treba usukladiti sa interesima jedne male prijateljske zemlje, a ne lizati guzicu otoku i bodulima kao dosada. Osim toga RH ne može nikoga žrtvovati kad realno ni nema neki utjecaj na sudu, već može isključivo lobirati kod država koje imaju. Potonje se pokazalo efektivno u slučaju Gotovine, ako se ista taktika primijeni i ovdje imat ćemo ponovno iste rezultate.

I ne treba očekivati nove optužnice od strane tužiteljstva ICTYa jer mu uskoro ističe vijek trajanja, odnosno vrijeme je prekratko za bilo kakav novi postupak.


Ne mislim nužno na Haag, nego na kolektivno nametanje krivnje za sve ono što je prošlo. Nitko nije kriv - nitko nije nevin. Svi u istom sosu.

_________________
It iz aj.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Praljak i šestorka
PostPostano: 12 lis 2013, 18:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
orleanski je napisao/la:
Zadar1993 je napisao/la:

Čim je Gotovina oslobođen stvorila se mogućnost da se na drugostupanjskoj oslobodi i ove druže. Samo se treba usukladiti sa interesima jedne male prijateljske zemlje, a ne lizati guzicu otoku i bodulima kao dosada. Osim toga RH ne može nikoga žrtvovati kad realno ni nema neki utjecaj na sudu, već može isključivo lobirati kod država koje imaju. Potonje se pokazalo efektivno u slučaju Gotovine, ako se ista taktika primijeni i ovdje imat ćemo ponovno iste rezultate.

I ne treba očekivati nove optužnice od strane tužiteljstva ICTYa jer mu uskoro ističe vijek trajanja, odnosno vrijeme je prekratko za bilo kakav novi postupak.


Ne mislim nužno na Haag, nego na kolektivno nametanje krivnje za sve ono što je prošlo. Nitko nije kriv - nitko nije nevin. Svi u istom sosu.


Sumnjam da će se dogoditi revizija u psihi svjetske javnosti uloge muslimana u ratu u BiH, mada bi to za nas politički bila itekako oportuna stvar.
Ali ionako su već izgubili sve "bonuse" koje su imali nakon rata, prvenstveno zbog nametanja Komšića, Alijanse i ove nelegalne nazovi Bože Federalne Vlade.

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Praljak i šestorka
PostPostano: 16 lis 2013, 09:32 
Offline

Pridružen/a: 18 srp 2009, 14:14
Postovi: 5261
Lokacija: Na dženazi BiH
Dinko Pejčinović: Udruženi zločinački pothvati
Haški sud izvorno je zamišljen kao institucija koja potiče pomirbu i kažnjava krivce za ratne zločine na prostoru bivše Jugoslavije, s posebnim naglaskom na zemlju koja je najviše stradala u proteklom ratu – Bosnu i Hercegovinu. U tako zamišljenom dijeljenju pravde najbolje su prošli Muslimani-Bošnjaci, koji su uglavnom amnestirani za ratne zločine (Sefer Halilović), ili dobili simbolične kazne (Rasim Delić, Enver Hadžihasanović).

S obzirom na „količinu“ zločina dobro su prošli i Srbi, kao što pokazuju nedavne oslobađajuće presude Momčilu Perišiću, Jovici Stanišiću i Franku Simatoviću. Najveća ljaga bačena je na beha Hrvate, najmanji i najusamljeniji narod; u odnosu na svoj minorni udjel u ratnim zločinima Hrvati su „prekomjerno“ optuživani i kažnjavani ne samo u Nizozemskoj, nego i pred domaćim sudovima u BiH i Hrvatskoj. Reviziji povijesti i nametanju nove „hrvatske krivnje“ najuspješnije se suprotstavio u Haagu zatočeni general Praljak, koji je zbog toga postao žrtvom sofisticiranog pravnog nasilja: „Bivši načelnik Glavnog stožera HVO-a Slobodan Praljak najavio je u Haagu kako će, nakon što je odlukom Međunarodnog kaznenog suda za bivšu Jugoslaviju ostao bez branitelja jer je tajništvo suda utvrdilo da može sam plaćati troškove obrane, objaviti podatke o svojoj imovini unatoč tomu što ih je ICTY proglasio tajnima.“ (wwwhkv.hr, 8.10.2013.) „Ja tvrdim ovdje pred javnosti da se od tajništva protiv mene vodi urota, bez dokaza, bez provjere, nikad me nije nitko saslušao, nema kontrolnog mehanizma da se istraži...“, izjavio je Praljak tvrdeći kako je nalaz da može vratiti 3,3 milijuna eura troškova svoje obrane sudu – netočan. (poskok, 10.10.2013.)

>>ŠOKANTNO: Hrvatske institucije proglasile šundom dokumentaciju o Domovinskom ratu i od generala Praljka traže 628.726,64 kuna na ime PDV-a

Slične probleme Praljak je imao i u Hrvatskoj, kad mu je ministarstvo kulture knjige o Domovinskom ratu proglasilo šundom na koji treba platiti golemi porez. Mogu li se ti događaji smatrati slučajnošću ili urotom? Praljak je tijekom maratonskog suđenja u Haagu objavio na internetu tone i tone povjerljivih dokumenata koji uspješno raskrinkavaju protuhrvatsku propagandu, bez obzira dolazila ona iz Sarajeva, Zagreba, Pariza ili Londona. Najveći uspjeh postigao je razotkrivanjem sumnjivih okolnosti rušenja Starog mosta u Mostaru. Nije stoga nikakvo čudo što se neugodnog generala nastoji ušutkati svim sredstvima (baš kao i globalno poznatijeg Juliana Assangea, osnivača WikiLeaksa). Razmotrimo sada malo širi kontekst urote!

Presuda Herceg-Bosancima

Prošla su već četiri mjeseca od kako je Haški sud donio prvostupanjsku presudu šestorici Hrvata, vojnih i političkih dužnosnika Herceg-Bosne, koji su zbog tzv. udruženog zločinačkog pothvata (UZP) osuđeni na ukupno 111 godina zatvora. Nekima se i ta kazna učinila premalenom; stanoviti dr. Rasim Muratović iz „Instituta za istraživanje zločina protiv čovječnosti i međunarodnog prava“ Univerziteta u Sarajevu izjavio je na federalnoj televiziji voditeljici Lemani Rašić: „Očekivao sam minimalno 40 godina za svakog optuženog. Moj lični stav je da ni smrtna kazna za ovakve vrste zločina nije mala...“ (FTV, 29.5.2013.) Razumljivo je da su mnogi Muslimani s odobravanjem dočekali presudu Herceg-Bosancima, od koje se nadaju velikoj političkoj koristi (u smislu daljnjeg podjarmljivanja Hrvata u Federaciji). No, koliko je ta euforija opravdana i činjenično utemeljena? Za odgovor na ovo pitanje možemo se poslužiti dijelovima haške presude koji su javno pročitani u sudnici! (Budući da čitava presuda obuhvaća nevjerojatnih 2629 stranica koje još nisu prevedene, njome se zasada nećemo baviti.)

Prema haškim sucima, za zločine počinjene na prostoru Herceg-Bosne najveću odgovornost imaju četvorica preminulih čelnika hrvatskog naroda – Franjo Tuđman, Gojko Šušak, Janko Bobetko i Mate Boban, te šestorica živih krivaca (Jadranko Prlić, Slobodan Praljak, Milivoj Petković, Bruno Stojić, Valentin Čorić, Berislav Pušić), koji su „postigli međusobni dogovor iz kojeg proizlazi da su se organi, strukture i ljudstvo HVO-a koristili radi ostvarivanja različitih vidova zločinačkog cilja. Udruženi zločinački pothvat je počeo sredinom siječnja 1993. godine – iseljavanjem muslimanskog i ostalog nehrvatskog stanovništva iz Hercegovine. Ovo nije napravila šačica nediscipliniranih vojnika, to je bio plan onih koji su sudjelovali u pothvatu kako bi protjerali muslimansko stanovništvo iz Herceg-Bosne, kazao je predsjednik sudskog vijeća..“ (dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/haag-donosi-presudu-za-herceg-bosnu-u-optuznici-spomenut-i-tudzman---288231.html) Zaustavimo se trenutak na rečenici u kojoj se navodi da je UZP počeo sredinom siječnja 1993. iseljavanjem Muslimana iz Hercegovine! Kako se to slaže s opće poznatom činjenicom da su hrvatsko-muslimanski sukobi u Hercegovini započeli tek krajem ožujka i početkom travnja 1993. u Jablanici i Konjicu, gdje su višestruko nadmoćnije muslimanske snage napale i protjerale 12.000 Hrvata? (Naravno, za haško tužiteljstvo to nije nikakav zločin!) „Sredinom siječnja 1993.“ jedini sukobi Armije RBiH i HVO-a zabilježeni su u središnjoj Bosni, pedesetak kilometara sjevernije; na tom prostoru opkoljeni Hrvati bili su izrazito brojčano i vojnički inferiorni u odnosu na Muslimane, pa su haški suci vjerojatno smatrali oportunim UZP jednostavno prebaciti u Hercegovinu, gdje u to vrijeme nije bilo nikakvih sukoba, ali je HVO bio snažniji. Treba li ikome dokazivati da početkom 1993. nikakvi Muslimani u Hercegovini (a također i u Bosni) nisu stradavali kao žrtve ratnih zločina? Po svemu sudeći, u Haagu su namjerno pobrkali datume i lokacije da bi dokazali zadanu tezu o hrvatskoj krivnji. Postoji još jedna mogućnost, a to je da uvaženi suci nakon sedam godina suđenja nisu u stanju razlikovati Hercegovinu od Bosne?! (Ali barem su naučili u kojem smjeru teče Neretva!)

Trojica sudaca tvrde da je, uz Muslimane, iseljeno i „ostalo nehrvatsko stanovništvo“, a da pritom nije jasno na koga se misli – Srbe, Jugoslavene, Sejdića i Fincija...?! Spomenute etničke skupine doista su mogle nastradati, ali ne 1993. nego znatno ranije, 1992., u vrijeme vojnih operacija za oslobađanje doline Neretve od JNA i četnika. Dakle, datumi se opet ne slažu! Osim toga, zar u Haagu ne znaju da je tijekom čitavog rata u zapadnom Mostaru, pod hrvatskim nadzorom, ostalo živjeti 8-10 tisuća „nehrvata“, to jest Srba i Muslimana, dok je istočni dio grada, pod nadzorom Armije BiH, bio potpuno etnički očišćen od „nemuslimana“?! Nije nikakva tajna da je HVO spasio mnoge srpske civile od muslimanskog divljanja i osvete, primjerice, u Konjicu i srednjoj Bosni, što je u uvjetima velikosrpske agresije bio izuzetan podvig. No, čini se da humanost i povijesna istina u Haagu nemaju nikakvu težinu!

Etničko čišćenje u brojkama

Istina je da su tijekom rata 1993./1994. Hrvati protjerali 50-60 tisuća Muslimana s prostora pod nadzorom HVO-a, i to nitko ne osporava. (Caritasovi podaci govore o 52.000 prognanika.) Ako se zna da je ukupan broj Muslimana (danas Bošnjaka) prema posljednjem popisu stanovništva iznosio 1.902.956 pripadnika, to znači da je hrvatska strana odgovorna za etničko čišćenje koje je obuhvatilo tri posto (3%) muslimanske populacije u BiH. Možemo to danas osuđivati koliko hoćemo ali, u ondašnjim okolnostima, bilo bi smiješno očekivati da će se jedino Hrvati u vučjem čoporu ponašati kao ovce. Razmotrimo stoga drugu stranu medalje o kojoj u Haagu ne žele ni čuti!

Muslimanska vojska, tzv. Armija RBiH protjerala je tijekom spomenutog sukoba dva do tri puta veći broj Hrvata. Procjene se razlikuju – od minimalnih 128.000 (prema wikipediji) do realnijih 152.000 (prema podacima Ivice Mlivončića). Tomo Vukšić navodi Caritasovo istraživanje po kojemu su Muslimani protjerali 170.000 Hrvata. Etničko čišćenje nastavilo se i nakon rata, onemogućavanjem povratka hrvatskih prognanika na prostore pod muslimanskim nadzorom, te zastrašivanjem preostalog pučanstva. Budući da je 1991. u BiH popisano 760.852 Hrvata, po tome ispada da je multietnička Armija BiH protjerala jednu petinu (20%) hrvatskog stanovništva, što znači da su Muslimani bili znatno učinkovitiji od Hrvata u međusobnom etničkom čišćenju. Drugu petinu Hrvata protjerala je srpska vojska, tako da je najmanji narod u BiH brojčano gotovo prepolovljen. Islamistima 20% protjeranih nije bilo dovoljno, pa su tijekom sukoba nastojali eliminirati Hrvate iz čitave središnje Bosne i doline Neretve. Da su uspjeli u svojim mračnim namjerama, Muslimani bi protjerali polovicu cjelokupnog hrvatskog naroda u BiH, pa bi tako od trećeg konstitutivnog naroda na kraju ostali samo Hrvati u Tuzli i Sarajevu kao nekakav multietnički ukras. Mogu li se tako opsežni zločinački ciljevi nazvati pukim etničkim čišćenjem, ili zaslužuju neku težu kvalifikaciju? Zbog ratnih okolnosti i velikosrpske okupacije u Hrvatskoj o tome se do sada šutjelo; nakon 20 godina vrijeme je da se konačno kaže istina o hrvatsko-muslimanskom ratu!

>>Pred popis pučanstva u BiH: Hrvati opstali samo na područjima pod nadzorom HVO-a

Kako se u Haagu nose s ovim podacima? Vrlo jednostavno – suci su zaključili da je hrvatsko vodstvo smišljeno potaknulo iseljavanje Hrvata s ratom zahvaćenih prostora (npr. Vareša) kako bi uništilo multietničku BiH i stvorilo etničku čistu Banovinu Hrvatsku. I tako su žrtve postale agresori na sebe same! Jesu li se časni suci u toj odluci rukovodili primjerom Alije Izetbegovića, koji je navodno žrtvovao Srebrenicu? Ili možda Miloševića, koji je ostavio „Krajinu“ na cjedilu? Bilo kako bilo, Hrvati će u sudskim analima ostati zabilježeni kao jedini narod koji je sam sebe etnički očistio!

Dva premijera

Među osuđenim Hrvatima najveću kaznu – 25 godina zatvora – dobio je Jadranko Prlić, bivši predsjednik vlade Hrvatske Republike Herceg-Bosne, za kojega se navodi: „Kao jedan od glavnih članova udruženog zločinačkog pothvata imao je namjeru ostvariti zajednički zločinački cilj protjerivanja muslimanskog stanovništva.“ (dnevnik.hr...) Prliću se najviše zamjera stradavanje civila u Mostaru i zatočenih Muslimana u hercegovačkim logorima, poput Dretelja i Heliodroma. Međutim, ako je Prlić stvarno zaslužio tolike godine zatvora, koliku tek kaznu treba dobiti njegov ratni kolega, premijer Bosne i Hercegovine Haris Silajdžić, koji je odgovoran za daleko veći broj zločina? Prema svjedočenju Edhema Žilića, upravitelja muslimanskog logora u Konjicu, „Međunarodni crveni križ imao je pravo pristupa logoru samo uz odobrenje koje je posebno potpisivao Haris Silajdžić“. Ovu tvrdnju potkrepljuje i Hrvatska udruga logoraša Domovinskog rata u BiH: „Iste nadležnosti gospodina Silajdžića bile su i za logore u KP Domu i Glazbenoj školi u Zenici, Termoelektrani Čatići u Kaknju, Staroj tvrđavi i Mehurićima u Travniku, sportskoj dvorani, Gimnaziji i MUP-u Bugojno, Silosu u Tarčinu, školi u Čelebićima kod Konjica, Muzeju u Jablanici, župnoj crkvi u Drežnici kod Mostara, školama u Bijelom Polju kod Mostara, Četvrtoj osnovnoj školi, SDK-u u Razvitku u Mostaru te drugim mjestima gdje su Hrvati bili žrtve nečovječnog i okrutnog postupanja. Svakako da je gospodin Silajdžić, sukladno funkcijama koje je tada obnašao, odgovoran za organiziranje logora i za ono što se u njima događalo.“ (Ivica Mlivončić: „Muslimanski logori za Hrvate u BiH...“, str. 58/59) Po analogiji s Jadrankom Prlićem, Silajdžić je odavno trebao završiti u zatvoru! Da podsjetimo, u muslimanskim logorima smrtno su stradala 632 hrvatska zatočenika, i za taj zločin do danas nitko nije primjereno odgovarao. Broj ubijenih Srba zasigurno je još veći; samo u mudžahedinskom logoru u Kamenici, u jesen 1995., likvidirana su 52 zarobljena srpska vojnika! Presuda haškog suda za zločin u Kamenici (wikipedija-Rasim Delić-sažetak presude) posebno je zanimljiva ako je usporedimo s presudom šestorki. Naime, general Rasim Delić je kao načelnik Generalštaba ARBiH dobio samo tri godine zatvora za taj užasni zločin, jer se smatralo da nad nediscipliniranim mudžahedinima nije imao efektivni nadzor. (Ostali zločini muslimanske vojske u Delićevom „mandatu“ potpuno su zanemareni, baš kao i odgovornost službenog Sarajeva.) I tako dolazimo do čudesnog zaključka da je muslimanski vojni i politički vrh (Delić, Silajdžić, Izetbegović) koncem rata 1995. godine imao slabiji nadzor nad svojim vojnicima nego što su ga u ratnom kaosu 1993. imali Prlić, Praljak i Petković nad pripadnicima HVO-a?! Tko to može povjerovati?

„Naši ljudi u HVO-u“

2. svibnja 1993. komandant 4. korpusa Armije BiH Arif Pašalić sastavio je u Mostaru „Izvještaj o stanju i dogadjanjima u 42. b.br.“ u kojem se, između ostalog, navodi: „Na sastanku održanom dana 17.04.1993. u 22,00 sati usmeno je od strane k-danta 42.bbr. rečeno slijedeće:

- ne otpočinjati dejstva bez naredbe,

- izvršeno je uvezivanje sa našim ljudima u HVO-u

- manjim snagama posjednuti su: most u Žitomislićima, dvije dominantne kote koje dominiraju Bunom, položaji prema Domanovićima... (itd.)

- Ljudstvo iz HVO Čapljina ima zadatak da zauzme s. Tasovčiće i most u Čapljini s ciljem da ne dozvoli dovodjenje snaga iz Metković.

- sela su maximalno obezbijedjena i uvezana kurirskom vezom

- zauzimanje grada Stolac sa našim ljudima u HVO-u ...“

Ovaj izvještaj upućen je Štabu vrhovne komande Oružanih snaga RBiH.

slika

Tko su ti „naši ljudi u HVO-u“ koje na nekoliko mjesta spominje Arif Pašalić? Iz dokumenta, ali i događaja na terenu, vidljivo je da se radi o pripadnicima HVO-a muslimanske nacionalnosti; malo je vjerojatno da bi zapovjednik 4. korpusa Armije BiH u tako osjetljivoj stvari poklonio povjerenje nekoj drugoj etničkoj skupini. Važni zadaci koje su Arif Pašalić i komandant 42. brigade povjerili „našim ljudima u HVO-u“, poput zauzimanja mosta u Čapljini i grada Stoca, navode na zaključak da nije riječ o malobrojnim ubačenim pojedincima, nego o stotinama neprijateljskih vojnika u redovima HVO-a. Tadašnja zbivanja u Hercegovini pokazuju da je muslimanska peta kolona uspješno odradila svoj posao. U izvješću načelnika GS HVO od 30. lipnja 1993. stoji: „Jutros u 03,00 muslimanske snage napale su vojarnu sjeverni logor i postrojbe HVO u Bijelom Polju. Muslimanske snage u Bijelom Polju do sada su bile skupa sa HVO i u ranijim sukobima u Mostaru nisu učestvovale... Odnos snaga na prostoru Bijelog polja je 60:40 u korist Muslimana, a odnos stanovništva je 80:20 u korist Muslimana. Snage HVO u vojarni, oko 90 ljudi, zbog okruženja (vojarna je na lijevoj obali) morali smo izvući. Točnih podataka o poginulim vojnicima i civilima još uvijek nemamo. Glavna zadaća je spriječiti uvezivanje muslimanskih snaga Jablanice i Mostara. U svim postrojbama poduzete su mjere da se iz HVO odstrane Muslimani.“ No, tada je već bilo prekasno! Muslimanski vojnici u postrojbama HVO odradili su domaću zadaću i povezali Jablanicu s Mostarom. Izdaja nije uspjela jedino na području Stoca i Čapljine; tamošnji Hrvati, poučeni prijašnjim događajima, nisu dopustili prijetvornim jaranima da ih uhvate na spavanju. Zbog tog „zločina“ danas im se sudi u Mostaru. Tužiteljstvo BiH tereti Veselka Raguža, bivšeg zapovjednika Četvrte bojne brigade „Knez Domagoj“ HVO-a i Ivu Raguža, bivšeg pripadnika te brigade, da su u srpnju i kolovozu 1993. sudjelovali u zatvaranju i zlostavljanju civila iz Stoca i Čapljine. „Obrana Veselka Raguža prezentirala je dokaze kojima nastoji pokazati da su mještani, bošnjački civili, bili naoružani i da su imali utvrđene vojne ciljeve. Branitelj Branko Karadeglić je kao dokaze uveo izvještaje Prve brigade „Knez Domagoj“ HVO-a, kojima želi dokazati organizirano djelovanje muslimanskih vojnika odbjeglih iz HVO-a.“ (wwwbljesak.info, 21.8.2013.) No, kakve to ima veze sa šestoricom dužnosnika Herceg-Bosne?

„Podsjetimo, tužitelji su optužene teretili za primjenu sile, zastrašivanje i teror provođenjem masovnih uhićenja bosanskih Muslimana koji su nakon toga bili ubijani, premlaćivani, seksualno napadani i na druge načine zlostavljani... U optužnici stoji i da su otvarani objekti u kojima su zatočavani bosanski Muslimani, među kojima su bili žene, djeca i starije osobe koji su često držani u užasnim uvjetima, a uskraćivane su im osnovne ljudske potrepštine, kao što su odgovarajuća prehrana, voda i zdravstvena njega.“ (dnevnik.hr...) Kao što vidimo, u optužnici protiv „šestorke“ nije napravljena nikakva razlika između stvarnih civila (žene, djeca, starci), naoružanih „civila“ i odmetnutih pripadnika HVO-a; svi su oni strpani u jedinstvenu skupinu „zatočenih bosanskih Muslimana“. Nasuprot tome, iz izvještaja Arifa Pašalića vidljivo je da su mnogi zatočenici zapravo bili „naši ljudi u HVO-u“ - izdajnici, dezerteri, špijuni i pobunjenici koji bi u svim vojskama svijeta bili osuđeni na smrt „po kratkom postupku“. Isto načelo vrijedi i za tobožnje civile koji se u blizini bojišnice zateknu sa (skrivenim) oružjem. I Hrvatska ima dosta iskustva sa srpskim pobunjenicima koje se lažno predstavljalo kao civile (poznati slučaj babe mitraljesca u Medačkom džepu!), ali je začuđujuće da jedan međunarodni sud nije upoznat s osnovnim ratnim zakonima, odnosno Konvencijom o ratnim zarobljenicima (v. Mlivončić, o.c., str. 35.) Muslimanima-Bošnjacima nitko ne može osporiti pravo da se, u ratnim vremenima, bore protiv Hrvata, Srba ili Crnogoraca, ali isključivo u redovima svoje vojske (Armije BiH, JNA, Teritorijalne obrane, Patriotske lige, El mudžahida...) Međutim, ako je riječ o odmetnutim pripadnicima Hrvatskog vijeća obrane, u slučaju zarobljavanja oni nemaju nikakva prava, to jest može ih se smatrati izdajnicima i u skladu s tim postupati. „Naši ljudi u HVO-u“ mogu biti sretni što su u datim okolnostima uopće izvukli živu glavu!



Dinko Pejčinović
http://www.hrsvijet.net/index.php?optio ... Itemid=100


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Praljak i šestorka
PostPostano: 13 stu 2013, 13:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27394

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Praljak i šestorka
PostPostano: 14 stu 2013, 07:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 srp 2009, 01:57
Postovi: 1410
Lokacija: Hrvatska republika Herceg Bosna
Po svaku cijenu pokusavaju da nas usutkaju, no kao sto uvjek biva pravda ce pobjediti.

Citat:
PRALJAK TRAŽI OBUSTAVU POSTUPKA

Praljak traži obustavu postupka dok mu se "na jeziku koji razumije" ne dostavi sva relevantna dokumentacija, uključujući presudu iz maja ove godine i svi transkripti sa suđenja njemu i ostaloj petorici bivših lidera Herceg Bosne koje je počelo u aprilu 2006. godine. To je neophodno pošto druge jezike, osim bosanskog-srpskog-hrvatskog ne razumije, a planira da se ubuduće sam zastupa jer navodno nema para da plati svoje advokate

Slobodan Praljak traži obustavu postupka dok mu se "na jeziku koji razumije" ne dostave sljedeći dokumenti: presuda izrečena njemu i ostaloj petorici bivših čelnika Herceg Bosne 29. maja ove godine, najava žalbe na tu presudu koju su uložili njegovi advokati dok ih je plaćao Tribunal, najava žalbe tužilaštva i drugi podnesci strana u žalbenom postupku, kao i kompletan transkript suđenja od aprila 2006. godine.

Praljak se poziva na Statut Tribunala, odluke Evropskog suda za ljudska prava i druge akte koji propisuju da optuženi ima pravo da mu se relevantni dokumenti dostave na jeziku koji razumije, osim u slučaju kada ga zastupa advokat koji razumije jezik koji se koristi u postupku. A Praljak je, kako navodi, ostao bez stručne pravne pomoći nakon što mu je u julu ove godine uskraćeno dalje finansiranje troškova odbrane iz budžeta Tribunala.

Finansiranje Praljkove odbrane je, podsjetimo, obustavljeno nakon što je Sekretarijat suda utvrdio da optuženi nije slabog imovnog stanja kakvim se predstavljao. U višegodišnjoj istrazi je, naime, utvrđeno da je Praljak "vrijedan" najmanje 6 miliona i 456 hiljada eura. Sekretarijat mu je, stoga, naložio da vrati 3 miliona i 293 hiljade eura koliko je u proteklih osam godina iz fonda pravne pomoći isplaćeno timu njegove odbrane. Odluku je potvrdio i predsjednik Meron, odbacujući Praljkovu žalbu i nalažući mu da Tribunalu vrati dug.

Praljak, međutim, i dalje tvrdi da "nema para", te je sa svojim advokatima Nikom Pinter i Natašom Favo/Fauveau Ivanović postigao dogovor da ga izvjesno vrijeme zastupaju "pro bono", to jest besplatno, ali samo u vezi sa proceduralnim pitanjima. To znači da će Praljak u žalbenom postupku zastupati samog sebe, i da će se lično baviti rješavanjem ključnih pitanja svoje odbrane, uključujući i pripremu žalbenog podneska. Problem mu predstavlja to što, kako tvrdi, osim BCS (bosanski-srpski-hrvatski) ne govori zvanične jezike Tribunala - engleski i francuski - na kojima su pisane presude, podnesci i sudske odluke i na kojima se vode transkripti suđenja. Pa, zato, traži obustavu postupka dok mu se sve to ne prevede na jezik koji razumije. Presuda Praljku i ostalim bivšim čelnicima Herceg Bosne napisana je na 2.629 stranica, a transkript suđenja dosegao je čak 21.000 stranica.

Istovremeno sa zahtjevom za obustavu postupka, Praljak je podnio i zahtjev da mu se u skladu sa pravilom 45ter, u interesu pravde nametne branilac o trošku Tribunala. To pravilo se odnosi na optužene koji žele da se sami zastupaju, ali to nisu u stanju ili samozastupanje koriste kako bi ometali postupak, pa im se u interesu pravde može nametnuti branilac. Praljak se u tom zahtjevu poziva i na zakone Hrvatske i BiH prema kojima optuženi mora imati profesionalnog branioca ukoliko se tereti za djela za koja mu se može izreći kazna od 10 ili više godina zatvora. A Praljak je, podsjetimo, prvostepenom presudom osuđen na 20 godina zatvora.


slika


Citat:
PRALJAK "ŽRTVA ZAVJERE"

Na prvoj statusnoj konferenciji nakon izricanja presude Slobodan Praljak se požalio da Sekretarijat suda protiv njega vodi "komplot". Zamjera što se dokumenti koji se odnose na njegovo imovno stanje vode kao "tajni", traži njihovo objelodanjivanje i obećava da će ih, ukoliko se njegov zahtjev ne ispuni, u odbranu svog dostojanstva objaviti "urbi et orbi"

Na prvoj statusnoj konferenciji nakon izricanja presude šestorici bivših lidera Herceg Bosne Slobodan Praljak se požalio sudiji Teodoru/Theodor Meronu da Sekretarijat suda protiv njega vodi "komplot", odnosno zavjeru. Navodna zavjera se ogleda u nalogu Praljku da vrati dug od tri miliona i 293 hiljade eura koliko je iz tribunalovog fonda pravne pomoći do sada isplaćeno timu njegove odbrane.

Praljak se pozvao na svoj raniji zahtjev za preispitivanje odluka Sekretarijata o njegovom imovnom stanju. U proteklih osam godina, rekao je, s njim niko o tome nije razgovarao, a "činjenice" koje je napisao u podnesku na 103 stranice, tvrdi, nisu prevedene i uzete u obzir. Sve je, po njemu, počelo "bez ikakvih dokaza i provjere". "Ja tvrdim ovdje javno… da tajništvo protiv mene vodi ‘komplot’, nešto što je potpuno pravno neutemeljeno, što nije civilizacijski", rekao je danas Praljak.

Praljku, između ostalog, smeta i to što se dokumenti koji se odnose na njegovo imovno stanje "proglašavaju tajnim".Zatražio je skidanje oznaka povjerljivosti s tih dokumenata i, ukoliko se njegov zahtjev ne ispuni, obećao je da će ih on "u obranu svog dostojanstva i istine objaviti urbi et orbi", to jest "gradu i svijetu", kao što rimske pape objavljuju svoje praznične poslanice.

Praljak je, očito, imao namjeru da još ponešto kaže o navodnoj zavjeri Sekretarijata, ali ga je sudija Meron prekinuo rekavši mu da je to pitanje već riješeno i pozvao optuženog da pročita njegovu odluku od 7. oktobra. Tom odlukom predsjednik suda je, naime, odbio Praljkov zahtjev za preispitivanje odluke Sekretarijata, uz obrazloženje da optuženi nije iznio nikakve nove činjenice koje bi to opravdale.
Bivši lideri Herceg Bosne, inače, nisu imali primjedbi na uslove u Pritvorskoj jedinici, izuzev Berislava Pušića koji se požalio na "jednoličnu ishranu" koja je "ispod svake razine", tako da su zatvorenici prisiljeni da kupuju namirnice. Osim toga, Pušić vodi borbu sa svojim zdravstvenim stanjem, kao i Valentin Ćorić koji je u posljednje vrijeme pod "intenzivnim nadzorom" ljekara zbog srčanih tegoba. Jadranko Prlić, Milivoj Petković i Bruno Stojić nisu imali nikakvih pritužbi.


_________________
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Praljak i šestorka
PostPostano: 16 stu 2013, 00:51 
Offline

Pridružen/a: 20 pro 2011, 19:02
Postovi: 8531

_________________
Oj Hrvati, svi na desno krilo....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Praljak i šestorka
PostPostano: 16 stu 2013, 01:04 
Offline

Pridružen/a: 20 pro 2011, 19:02
Postovi: 8531
Tendenciozna emisija, pojavljuje se ''genij'' Kuljis.

_________________
Oj Hrvati, svi na desno krilo....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Praljak i šestorka
PostPostano: 17 stu 2013, 02:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 ožu 2011, 16:41
Postovi: 748


Čini mi se da se Praljak nije nimalo umorio ni pokolebao


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Praljak i šestorka
PostPostano: 25 stu 2013, 22:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 sij 2010, 18:56
Postovi: 5403
Theodor Meron posjetio je masovnu grobnicu Tomašica u Bosni!

The area of Prijedor was a site of severe crimes against humanity committed by Christian Orthodox Serbs against Muslim Bosniaks and Catholic Croats.
Prijedor i okolina, je mjesto vise zločina koji su učinjeni od strane ortodoksnih Srba prema muslimanskim Bošnjacima i katoličkim Hrvatima.

Ova posjeta za Theodora Merona, koji je preživio Holocaust, bila je vrlo bolna jer ga je potsjetila na Kalisz u Poljskoj, gdje mu je mama ubijena u sličnoj situaciji!

https://www.google.ca/url?sa=t&rct=j&q= ... 7890,d.aWM

A Sud u Haagu još nije završio ...


Privitak/ci:
Opaska: Bolna uspomena na nastradalu mamau!
Meron na masovnoj grobnici, Tomašica.jpg
Meron na masovnoj grobnici, Tomašica.jpg [ 138.17 KiB | Pogledano 6766 put/a. ]

_________________
MIR da, ali ne kao u Macelju, Ovčari i Hudim jamama!
Komunisti nude bolju budućnost, neuspješni u sadašnjosti, a razlog je uvijek u prošlosti!
Želiš stvoriti neprijatelja – spasi ga od genocida!
Vrh
   
 
 Naslov: Re: Praljak i šestorka
PostPostano: 26 stu 2013, 00:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ruj 2013, 18:29
Postovi: 377
Lokacija: Mostar
Lijepo od njega. Da bar ti stranci pokažu ljudsko lice.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Praljak i šestorka
PostPostano: 03 pro 2013, 16:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
Uskok je napisao/la:
slika


Neka se sretno vrati u domovinu kao slobodan čovjek. :zivili

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Praljak i šestorka
PostPostano: 03 pro 2013, 17:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Uvijek heroj.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Praljak i šestorka
PostPostano: 03 pro 2013, 17:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
BBC je napisao/la:
Uvijek heroj.


Praljak je baš prava faca.

Volio bi ga vidjeti jednog dana u Saboru. Baš bi nam trebao takav čovjek.

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Praljak i šestorka
PostPostano: 03 pro 2013, 17:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Čim smeta islamistima i bošnjačkom nacionalnom toru mora biti dobar čovjek.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Praljak i šestorka
PostPostano: 03 pro 2013, 17:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
Istina.

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Praljak i šestorka
PostPostano: 03 pro 2013, 21:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 lip 2010, 18:12
Postovi: 669
Lokacija: Trokutistan
pavelic i luburic = ustaske vodje
Muslimani, takozvani bosnjaci = ustase
Muslimani, takozvani bosnjaci --> slave pavelica i luburica kao heroji


"...dedo, babo, dajdza, amdza"


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Praljak i šestorka
PostPostano: 04 pro 2013, 01:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
Uskok je napisao/la:
slika


Bobo luđače šta ju potičeš...

Praljak. :001_cool

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Praljak i šestorka
PostPostano: 11 pro 2013, 15:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 lis 2011, 03:29
Postovi: 2574
Lokacija: Glavni stan
Praljak je stvarno ljudina. Kad su na sud išli njemu u korist govoriti ljudi iz Sunje, Siska i to, gdje je bio na početku rata, jedan musliman je napisao esej o njemu, a jedan Srbin ga hvalio kako ih je štitio i da je preostalim Srbima bilo bolje dok je bilo Praljka. Jednom je na ratištu i prekinuo svirku zbog ustašluka, jer zapadni mediji su znali doći, intervjuirati njega i ostale zapovijednike koji sve normalno govore, a na kraju od svega u svjetsku javnost puste par pijanih debila koji mjere kukuruz u susjednom selu. Uglavnom, Praljak je sve shvaćao prije nego većina ljudi, i sve što mu se u momentu moglo smatrati spornim, na kraju se pokazalo kao ispravno.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Praljak i šestorka
PostPostano: 19 pro 2013, 23:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 srp 2010, 12:57
Postovi: 2360
Ove godine "Hrvatski svjetski kongres" ne šalje čestitke u Haag bar do sada nisu ništa objavili. Svake godine su se čestitke djelile ispred crkve. Zna li netko razlog?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Praljak i šestorka
PostPostano: 21 pro 2013, 17:11 
Offline

Pridružen/a: 22 vel 2012, 14:13
Postovi: 349
Ovaj tomić je opsjednut praljkom, ne znam koji mu je put da piše o njemu, evo danas članak u yutarnjem o tome kako se bivša babićeva žena(nekog tipa koji se stavio na raspolaganje miloševiću 90-tih) udala za praljka, jel zna netko nešto više o tome??


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Praljak i šestorka
PostPostano: 26 pro 2013, 01:06 
Offline

Pridružen/a: 13 svi 2009, 23:53
Postovi: 168
evo naiđoh ovdje nakon dugo vremena i vidim da nema zadnjeg posta kojeg sam ostavio ovdje.
Ne shvaćam zašto ga sad nema.
Pitanje je bilo, ako je "hiljade i hiljade vojnika HV-a slano u BiH u borbu protiv Muslimana", kako to da haško tužiteljstvo u ova četri najbitnija procesa (Blaškić, Kordić-Čerkez, Naletilić-Martinović i sad šestorka) na svjedočenje nije izvelo niti jednog jedinog.
Paztite, ono što vi možda znate ili ne znate krajnje je nebitno, jer je bitno samo ono što se može dpkazati na sudu.
A oni ne mogu nikad dokazati na sudu da je samo jedan jedini pripadnik HV-a, po zapovjedi i mimo svoje volje upućen u rat s Muslimanima.
A to se ne može dokazati iz jednostavnog razloga jer se nikad nije dogodilo, pa ako mi je post izbrisan zbog nečijeg dojma da ja ne znam što pričam, to onda vama na čast.
Ja tvrdim da je sve do jedan pripadnik HV-a koji je otišao u rat protiv Saracena i Maura to učinio dragovoljno, bez da ga itko tjerao, i da je tamo bio u sastavu HVO-a i potčinjen GS-u HVO-a.

I može li meni netko objasniti tu razliku između vas Hercegovaca, između ta neka dva klana gdje jednom vodi Poskok a drugog hrvatski integralisti,aka Zirdum vs Inkvizitor i zašto su oba dva klana nabrijana na mene, kad ja samo želim pomoći Hrvatima iz BiH i želim da se ova presuda sruši, i želim to više nego što sam želio da padne onaj drugi UZP za Oluju, i to iz razloga jer mislim da je ovaj predmet mali milijun puta važniji od onog koji u slučaju osuđujuće presude ne bi imao ni izbliza takve političke implikacije kakve će imati ova presuda ako ostane ovakva.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Praljak i šestorka
PostPostano: 26 pro 2013, 14:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 stu 2013, 13:16
Postovi: 962
Ti vidiš teorije zavjere u svemu, nije ti to baš dobro za mentalno zdravlje.

Btw. forum je imao problema sa serverom tamo krajem 10. i početkom 11. mjeseca, i svi postovi iz toga tjedna su nestali.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 2945 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69 ... 118  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Aquinas_, Marko80, mirusvijetu, Naša Kvačica, Teuton, Tomba17 i 500 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO