HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 29 ožu 2024, 14:21.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 2939 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70 ... 118  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Praljak i šestorka
PostPostano: 30 pro 2013, 23:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 sij 2010, 18:56
Postovi: 5403
marasovac je napisao/la:
evo naiđoh ovdje nakon dugo vremena i vidim da nema zadnjeg posta kojeg sam ostavio ovdje.
Ne shvaćam zašto ga sad nema.
Pitanje je bilo, ako je "hiljade i hiljade vojnika HV-a slano u BiH u borbu protiv Muslimana", kako to da haško tužiteljstvo u ova četri najbitnija procesa (Blaškić, Kordić-Čerkez, Naletilić-Martinović i sad šestorka) na svjedočenje nije izvelo niti jednog jedinog.
Paztite, ono što vi možda znate ili ne znate krajnje je nebitno, jer je bitno samo ono što se može dpkazati na sudu.
A oni ne mogu nikad dokazati na sudu da je samo jedan jedini pripadnik HV-a, po zapovjedi i mimo svoje volje upućen u rat s Muslimanima.
A to se ne može dokazati iz jednostavnog razloga jer se nikad nije dogodilo, pa ako mi je post izbrisan zbog nečijeg dojma da ja ne znam što pričam, to onda vama na čast.
Ja tvrdim da je sve do jedan pripadnik HV-a koji je otišao u rat protiv Saracena i Maura to učinio dragovoljno, bez da ga itko tjerao, i da je tamo bio u sastavu HVO-a i potčinjen GS-u HVO-a.

I može li meni netko objasniti tu razliku između vas Hercegovaca, između ta neka dva klana gdje jednom vodi Poskok a drugog hrvatski integralisti,aka Zirdum vs Inkvizitor i zašto su oba dva klana nabrijana na mene, kad ja samo želim pomoći Hrvatima iz BiH i želim da se ova presuda sruši, i želim to više nego što sam želio da padne onaj drugi UZP za Oluju, i to iz razloga jer mislim da je ovaj predmet mali milijun puta važniji od onog koji u slučaju osuđujuće presude ne bi imao ni izbliza takve političke implikacije kakve će imati ova presuda ako ostane ovakva.

Citat:
Crni Božo: Ti vidiš teorije zavjere u svemu, nije ti to baš dobro za mentalno zdravlje.
Btw. forum je imao problema sa serverom tamo krajem 10. i početkom 11. mjeseca, i svi postovi iz toga tjedna su nestali.

Zar imamo nekoga na ovom Forumu, kome bi odgovaralo da neki vrijedni hrvatski postovi nestanu???

Može se to upitati Administraciju ili Vlasnika ovog Portala?

_________________
MIR da, ali ne kao u Macelju, Ovčari i Hudim jamama!
Komunisti nude bolju budućnost, neuspješni u sadašnjosti, a razlog je uvijek u prošlosti!
Želiš stvoriti neprijatelja – spasi ga od genocida!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Praljak i šestorka
PostPostano: 31 pro 2013, 07:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ožu 2012, 07:39
Postovi: 1695
Naravno da nije nikom u interesu, no problemi sa serverom su stvari koje se događaju.

_________________
Neću NATO
Hoću na te


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Praljak i šestorka
PostPostano: 31 pro 2013, 11:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 svi 2009, 09:57
Postovi: 9486
Lokacija: HR HB
Sumnjam da bi netko od admina ili modova brisao Marasove postove...a još manje razlog zašto bi se nabrijavao neko od njih na njega.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Praljak i šestorka
PostPostano: 02 sij 2014, 12:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Nek se nađe ovdje:

Citat:
UN 27.5.1994

The reports reviewed alleged a total of 677 camps within BiH. Among those camps, 333 (49.2 per cent) were alleged to have been controlled by Bosnian Serbs; 83 (12.2 per cent) by Bosnian Muslims; 51 (7.5 per cent), by Croats; 31 (4.6 per cent) by both Croats and Muslims; 5 (.7 per cent), by private parties; and 174 (25.7 per cent) by unidentified forces.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Praljak i šestorka
PostPostano: 06 sij 2014, 00:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27123
Ovo mi se čini dosta BITNO.

slika

http://www.slobodanpraljak.com/MATERIJA ... IH/135.pdf

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Praljak i šestorka
PostPostano: 06 sij 2014, 02:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27123
slika

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Praljak i šestorka
PostPostano: 06 sij 2014, 02:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27123
slika
slika

http://www.slobodanpraljak.com/MATERIJA ... IH/138.pdf

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Praljak i šestorka
PostPostano: 07 sij 2014, 14:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27123
Iz presude:

Citat:
Znatan doprinos u udruženom zločinačkom pothvatu imao je i general Milivoj Petković jer je planirao vojne operacije u općini Gornji Vakuf, rukovodio akcijama u općini Jablanica te ometao pristup međunarodnim snagama i promatračima, rekao je sudac. Vijeće je Petkoviću izreklo 20-godišnju zatvorsku kaznu.


slika

http://www.slobodanpraljak.com/MATERIJA ... .g/356.pdf

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Praljak i šestorka
PostPostano: 07 sij 2014, 15:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27123
”Za sukobe u svim gradovima HZ Herceg Bosna je preuranjeno, mada je i ta opcija predviđena”

slika



http://www.slobodanpraljak.com/MATERIJA ... 01/271.pdf

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Praljak i šestorka
PostPostano: 08 sij 2014, 22:17 
Offline

Pridružen/a: 13 svi 2009, 23:53
Postovi: 168
Ja dugujem sad ovdje jednu veliku ispriku. Naime, bit će da je problem bio kod mene, odnosno da sam ja na opciji ispod posta stisnuo tipku "poništi" umjesto tipke "pošalji".
To će biti najprije, jer nema nikakve logike da je bilo bilo što drugo.
O ovom drugom, načelno to je s jedne strane ova svađa oko poskokovaca i neposkokovaca, ili teze "Tuđman nas je zajebo s jedne" i "Tuđman nije imao izbora" s druge strane, to je dakle natezanje oko teze. To je u svezi s poskokom.
U svezi s integralistima Inkvizitor je na forum,hr pod nickom "sedan", taj me iznapadao i izvrijeđao na pasja kola na temi o Anti Gotovini.
Na facebook profilu Hrvatskla Republika Herceg-Bosna, koji ima 115 tisuća lajkova, svatko može komentirati osim mene, a taj mi je dio najnejasniji.

Bilo kako bilo, poanta mog upisa kojeg sam najverovatnije sam izbrisao bila je u tezi Muslimana kako su protiv njih ratovale "hiljade i hiljade" vojnika HV-a, a moje pitanje je bilo, ako je vojnika HV-a u toj borbi bilo "hiljade i hiljade" kako je moguće da u 4 procesa pred sudom nije izveden niti jedan jedini?

Pa onda možemo malo za trenutak skočiti ne recimo presudu Kordić-Čerkez:

http://www.icty.org/x/cases/kordic_cerk ... 010226.pdf
Paragraf 100.
Kaže:

Citat:
100. U novinama Oslobođenje od 6. februara 1994. objavljen je članak o hrvatskom vojniku Ivici
Jegeru kojeg je ABiH zarobila u Bosni i Hercegovini. G. Jeger, pripadnik Pete domobranske
pukovnije iz Osijeka, opisao je kako su on i drugi hrvatski vojnici odvedeni protiv svoje volje da se
bore u Prozoru u Bosni i Hercegovini. On je rekao da je plata hrvatskih vojnika bila oko 200 DEM
mjesečno.
98
Taj dokaz potkrepljuje svjedočenje Džemala Merdana, komandanta u ABiH, koji je
naveo da je on jednom prilikom između januara i aprila 1993. oslobodio grupu zarobljenih vojnika
HVO-a u Gornjem Vakufu od kojih je jedan “rekao daje iz Osijeka i daje pripadnik Hrvatskevojske”.
99


Dakle, "dokazi" su članak u sarajevskom "Oslobođenju" i svjedočenju Đemala Merdana. A pitanje je, zašto taj Ivica Jeger nije pozvan na sud i nije ispričao svoju stranu priče.

Ja znam da postoji video.


Ali to nije dokaz. Razmislite, vi ste načelnik Glavnog stožera HV-a, trebate poslati pomoć na Uskoplje i Prozor, zar bi vi, u uvjetima i kojima se stvari odvijaju, uzeli jednu postrojbu, i k tome domobransku, i dovlačili je iz Slavonije do Zagreba, pa vlakom na Rijeku, pa brodom do Splita, pa onda odatle preko Tomislavgrada put Prozora? Ili bi umjesto 5. domobranske pukovnije iz Osijeka, kad već šaljete domobrane, poslali 6. domobransku pukovniju iz Splita, ili 126. iz Sinja?
Prije će biti da je točna ona druga verzija, da je Arkan ratovao, ali i trgovao sa svojim neprijeteljima kako s hrvatske, tako i s muslimanske strane. A kod Arkana sve je na prodaju. Pa usput dok crpi naftu iz Đeletovaca, pošalje par svojioh pripadnika srpske dobrovoljačke garde koja je dominantna postrojba u ondosu na postrujbu kakva je 5. domobranska pukovnija iz Osijeka, da ulete tamo na neki rov na kojem naši domobrani drže straže, i da zarobi par komada, jerbo su Muslimani naručili par da ih pokažu na televiziji kako oni "ratuju protiv Bosne".

Zar se nisu sve ove kontroverze mogle razbiti pozivanjem Jegera da svjedoči? Ako su mogli zvati predsjednike, premijere, veleposlanike, ministre, i ne samo da svjedoče nego ih sjedati i na optuženičku klupu, što nisu našli ovog golju, ili nekog drugog, koji će na sudu jednostavno, pod prisegom reći: "Ja sam bio Hrvatski vojnik ja sam bio u BiH, ja sam ratovao protiv Muslimana, a nisam bio dragovoljac nego sam išao po zapovjedi".
Znate zašto se to nije dogodilo? Zato što takvi ljudi ne postoje, odnosno postoje samo u glavama raznih Mesića, Nobila, Halilovića, Silajdžića i sličnog smeća.

I sad se vraćamo na ovaj slučaj, na svjedočenje generala Praljka od 15. srpnja 2009. godine i djela koji je po meni ključan u cijeloj ovoj priči. Transkript ću staviti sa stranice suda, a na generalovim stranicama imate i video.


Dakle, 14. i 15. srpnja je tema 5. gardijske brigade (ne brkati s 5. domobranskom pukovnijom, jer je ovo puno jača postrojba, ove Arkanovci ne bi mogli tek tako zarobljavati) pretresena od vrha do dna.
Tužitelj Stringer služi se nekim dokumentima u kojem Kapular traži čizme, streljivo i ostale logističke potrepštine, i tom prilikom navodi više ljudi nego što ih je tamo bilo ( a to je nažalost bila praksa u HV-u koja nam se ovdje obija o glavu).
General Praljak mu suprostavlja izvješće s terena koje mu šalje Vinko Mažar (čovjek kojeg nisam slučajno toliko puta spomenuo početku ove teme negdje na 5 ili 6. stranici gdje sam pisao o tome zašto je Fred Matić u "sadejstvu" sa Zukanom Helezom pokrenuo onaj informacijski rat protiv HVO-a. Alio neću sad o Matiću, koga zanima nek čita.
Uglavnom, teza generala Praljka je da to što iz 5. gardijske brigade bilo ovdje da je to sve bilo dragovljno, dok tužitelj tvrdi kako su oni tu bili po zapovjedi. Ali Praljak je uporan, i ne popušta, tvrdi da su svi ovdje bili dragovoljno, i da ih je većina ili iz BiH ili porijeklom iz BiH, a da su s njima došli, također dragovoljno, i neki ljudi koji su Hrvati iz Hrvatske i nisu ni podrijetlom iz BiH, ali su tu došli boriti se sa svojim suborcima za svoj narod, dragovoljno, kao što su to došli za Muslimani boriti se Abu Maali, Abu-Hamza, Abu-Prdnemtiuoko itd.

Za suca Antonettija tvrdim da je to bez ikakve konkurencije najbolji sudac na haaškom sudu, briljantna inteligencija, prati sve, zanima ga kontekst, uvijek postavlja pitanja i traži da se svaka stvar razriješi do kraja.
Lukav, zna nanjušiti kad ga netko laže, ili kad nešto miriše na laž. Evo jedan primjer:



Znači imamo u sudnici Muslimana, svjedoka koji je negdje s područja Zvornika i koji u sudnici laže. Antonetti ga je odmah skuži kako laže, jer događaj iz 1990. godine želi translatirati u 1992. godinu (što je u presudama protiv Hrvata iz BiH u Haagu prošlo nebrijeno puta, na primjer kad je sudac May u presudi Kordiću Ashdownovu salvetu iz 1995. godine translatirao u 1991. godinu kako bi njegova presuda "imala više smisla). Međutim, takve stvari kod Antonettija ne prolaze. Osim toga, Antonetti je sudac u čijoj presudi nakon 18 godina sudovanja konačno piše točan datum sastanka Tuđmana i Miloševića u Karađorđevu.

I sad, ja teška srca moram to priznati, ali sam pokušao napraviti eksperiment i lišen svih emocija staviti se u kožu suca Antonettija u ovoj raspravi generala Praljka i tužitelja Stringera, i zaključio da bih i ja na njegovu mjestu pomislio da Praljak laže. Ali Antonetti, kao u ovom slučaju gore u videu sa slučaja Šešelj ne trči pred rudo, i neće reći svjedoku "vi lažete" nego mu daje šansu da promjeni iskaz, dopušta sebi da se svjedok ne sjeća ili da se loše sjeća, dopušta sebi da je jednostavno svjedok pomješao datume, ili da je nešto krivo shvatio pa krivo prenosi.
I stoga on reže tu raspravu između generala Praljka i Stringera i postavlja pitanje generalu Praljku.

Transkript od 15. srpnja 2009. stranica 11122, redak 19.

Citat:
JUDGE ANTONETTI: [Interpretation] General Praljak, you are testifying under oath. You are supposed to tell the whole truth. When you claim that the 5th Brigade was not there, you may be right about it, maybe it's not the truth. I have nothing to make any finding whatsoever.
However, you know that the Prosecution has a lot of means available by September. For instance, they can launch investigations to trace back Kapular. I don't know whether he's still alive; to try and find
Major Zeko; to try and find all those who were in the 5th Brigade, in the
5th Guards Brigade. And the Prosecution can, end of August, early
September, come back with all those statements, saying that, Throughout
that time, we all were in the Republic of Bosnia and Herzegovina, under
Kapular's command. So, you see, technically it is feasible for them.
And if the Prosecution decides to do so, what would you do then, what
would you say?
You, yourself, of course, with your investigators, can do the
same thing.


http://www.icty.org/x/cases/prlic/trans/en/090715IT.htm

Znači njega ovdje Antonetti hvata na trzaj, (pogledajte video obavezno) govori mu kako, u slučaju da ne govori istinu, tužiteljstvo ima još vremena u raspravnom postupku, i da može pred sud izvesti te svjedoke za koje Praljak tvrdi da su došli dragovoljno, i ako dokažu da nisu došli dragovoljno nego po zapovjedi da mu to može potkopati obranu. Kurtoazije radi on njemu kaže da može učiniti istu stvar da bi dokazao da su ovi došli dragovoljno, a koliko je meni poznato (nek netko slobodno javi ako ima drugačiju info) general Praljak to nije učinio, a trebao je učiniti, dovesti ih i da kažu jedan po jedan. On to vjerovatno nije učinio vodeći se mišlju da tužitelj treba dokazati krivnju a ne on nevinost i da ih tužitelj treba zvati.

Međutim, činjenica je da ih tužitelj nije zvao. A nije ih zvao zato što je čak i tužitelju jasno što bi se dogodilo.

I prema tome moje pitanje je legitimno i ima smisla. I dalje tvrdim da nema nikakvih dokaza za tezu o međunarodnom sukobu ako uzmemo u obzir uvjete postavljene u predmetu Tadić koji se moraju ispuniti da bi se sukob proglasio međunarodnim. Oni mogu samo konsatirati da je Hrvatska slala Hrvatima u BiH logističku potporu, što nije dovoljno da bi se dosudio međunarodni sukob. Za međunarodni sukob prema uvjetima postavljenima u predmetu Tadić, oni bi morali dokazati li mdirektnu intervenciju HV-a, ili da je HV, odnosno Glavni Stožer HV-a pripremao, planirao i provpdio operacije koje je izvodio HVO. A mi svi znamo da te poslove nije radio GS HV-a već GS HVO-a, jer u protivnom, ako je sve radio Hv, koji *** onda Praljak ili Petković koji su bili u Glavnom stožeru HVO-a imaju uopće raditi u haškom kazamatu?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Praljak i šestorka
PostPostano: 08 sij 2014, 22:27 
Offline

Pridružen/a: 13 svi 2009, 23:53
Postovi: 168
Crni Božo je napisao/la:
Ti vidiš teorije zavjere u svemu, nije ti to baš dobro za mentalno zdravlje.

Btw. forum je imao problema sa serverom tamo krajem 10. i početkom 11. mjeseca, i svi postovi iz toga tjedna su nestali.


Ne vidim nigdje teoriju zavjere. Znam da sam napisao post, i znam da ga sad nema. Najverovatnije je riječ o mojoj grešci, a kod ovog drugog stojim. Nije nikakva teroija zavjere, ali je činjenica da od 115 tisuća ljudi valjda samo ja nemam pravo komentirati na facebook profilu HR HB.

Što se tiče onog bitnog, onog o čemu je tema, što češ mi dati ako ti dokažem van svake sumnje da je protiv Hrvata iz BiH počinjena urota u Haagu? Dakle ne teorija, nego urota,bez riječi "teorija"?

Što češ mi dati ako ti dokažem van svake sumnje da je Nobilo sabotirao obranu Blaškića, kako bi ga kasnije "spasio" i onda sva svoja izmišljena *** pretovario i Kordiću i Čerkezu i Tuti i Šteli i šestorki, i Gotovini i kompaniji?

Što češ mi dati ako ti dokažem, služeći se samo i isključivo linkovima s haškog suda, da je ovo urota koju su nahranili hrvatski udbaši kako bi sebi kupili vrijeme, jer bez toga bi im se sve ovo što im se sad događa, događalo puno ranije?

Kad sam ja govorio da je Perković bio taj koji je izmanipulirao Gojka Šuška koji je već bio u poodmaklom stadiju raka da uvali Nobila u Blaškjićevu obranu, isto su mi se smijali i optuživali da sijem teorije urote. A danas?

http://www.vecernji.hr/hrvatska/stara-v ... eno-913815

Danas se priča pokriva oznakom "premium" :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Praljak i šestorka
PostPostano: 08 sij 2014, 22:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Zamaraš se glupostima. Hrvatskim generalima ne sude zbog toga.
Nedavna presuda Perišiću jasno ukazuje da nije kažnjivo pomagati vojskom i naoružanjem svojoj subraći u BiH. Čak i taj blesavi sud u Haagu je to jasno dao do znanja. Da postoji neka urota sud u Haagu to nikad ne bi napisao i objavio. Drugim riječima time su dali odriješene ruke i Hrvatskoj i Srbiji da u eventualnom budućem ratu na sve načine pomognu svom narodu u BiH.
Samo da se drže pomoći i ne podsticanja svoje subraće na kršenje konvencija.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Praljak i šestorka
PostPostano: 08 sij 2014, 22:38 
Offline

Pridružen/a: 13 svi 2009, 23:53
Postovi: 168
Jesam li vam ispričao priču o Stanku Posavcu iz Uskoplja?

http://www.forum.hr/showpost.php?p=4553 ... count=5835

A o tome kako se Operativna zona Sjeverozapadna Hercegovina malo prijevodom a malo alkemijom pretvara u Operativnu zonu Srednja Bosna?

http://www.forum.hr/showpost.php?p=4553 ... count=5839

Ovdje su sad samo dva primjera a reći ću i ovo. U tri presude, znači Blaškić, Kordić-Čerkez i Naletilić-Martinović, ima preko sto paragrafa koji se odnose na međunarodni sukob. I znate što? Tvrdim, i to kategorički, da niti jedan jedini paragaraf tu ne štima, nijedan ne šljaka, nijedan ne drži vodu. To je takva nakupina masnih lažiu i slojevitih i teško-bolesnih konstrukcija da je to normalnom čovjeku jednostavno neshvatljivo. A tih preko 100 paragrafa su vam baza za ovu optužnicu i ovakvu nepravomoćnu presudu.

I vi kad uzmete činjenicu da Nobilo u žalbi za Blaškića nije išao obarati međunarodni sukob sve vam je jasno. To je diverzija samo takva. Jer, ti zaključci u toj presudi su toliko maloumni, da bi to srušilo djete koje ide u drugi razred osnovne škole.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Praljak i šestorka
PostPostano: 08 sij 2014, 22:45 
Offline

Pridružen/a: 13 svi 2009, 23:53
Postovi: 168
BBC je napisao/la:
Zamaraš se glupostima. Hrvatskim generalima ne sude zbog toga.
Nedavna presuda Perišiću jasno ukazuje da nije kažnjivo pomagati vojskom i naoružanjem svojoj subraći u BiH. Čak i taj blesavi sud u Haagu je to jasno dao do znanja. Da postoji neka urota sud u Haagu to nikad ne bi napisao i objavio. Drugim riječima time su dali odriješene ruke i Hrvatskoj i Srbiji da u eventualnom budućem ratu na sve načine pomognu svom narodu u BiH.
Samo da se drže pomoći i ne podsticanja svoje subraće na kršenje konvencija.


Nigdje ja nisam napisao da je haški sud upleten u urotu, Tvrdim da postoji urota koja ide odavde i da je haški sud doveden u zabludu. Ajde ti pročitaj malo svjedočenje Mesića, Paddya Ashdowna i Đure Degana u predmetu Blaškić, pa pogledaj kako je Nobilo odradio protuispitivanje, pa onda pogledaj kako su navodi ta tri svjedoka složeni u presudi.
Ovo što ti izvlačiš iz presude Perišiću nije ništa novo, jer već od predmeta Tadić, kad je "unaprijeđen" presedan Nikaragva, stoji da logistička potpora nije dovoljna za utvrđivanje međunarodnog sukoba.
A međunarodni sukob je uvjet za aktiviranje članka 2. statuta, jer bez odrednice o međunarodnom sukobu ne može se suditi za kršenje ženevske konvencije iz 1949. godine predviđene člankom 2. haškog statuta, a to u prijevodu znači da kad bi Praljak srušio tezu o međunarodnom sukobu automatski bi mu otpalo pola robije.

Jesi li ti siguran da ja ne znam o čemu pričam?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Praljak i šestorka
PostPostano: 03 vel 2014, 23:00 
Offline

Pridružen/a: 18 srp 2009, 14:14
Postovi: 5261
Lokacija: Na dženazi BiH
Praljak: Nemam milijune eura za obranu

BIVŠI načelnik Glavnog stožera HVO-a Slobodan Praljak u ponedjeljak je, na statusnoj konferenciji pred Međunarodnim kaznenim sudom za bivšu Jugoslaviju (ICTY) u Haagu, kazao kako "nema novaca" koje od njega traži tajništvo suda na ime troškova obrane.

Tajništvo haškoga suda 20. siječnja 2014. zatražilo je da Praljak vrati 2,8 milijuna eura sudu na ime troškova koje je ICTY isplatio za njegovu obranu.

Praljak je u ponedjeljak kazao kako se radi o "besprizornoj kampanji tajništva s nevjerojatnom količinom laži" te da je čitav postupak koji se povodom troškova njegove obrane vodi nepravedan jer se ne uzimaju u obzir njegovi argumenti.

Praljkove pro bono odvjetnice Nika Pinter i Nataša Fauveau-Ivanović u podnesku kojim su odgovorile na zahtjev tužiteljstva istaknule su kako se od Praljka prvo tražilo gotovo 3,3 milijuna eura na ime troškova obrane a nakon što je sudsko vijeće tajništvu naložilo da taj iznos specificira po stavkama on se smanjio za čak pola milijuna eura odnosno na 2.807.611,10 eura.

"Obrana je ekstremno zabrinuta zbog pogreške u izračunu koja doseže gotovo pola milijuna eura", navodi se u tom podnesku u kojem se i novi iznos smatra spornim.

Tajništvo ICTY-ija u kolovozu 2012. objavilo je da je višegodišnjom istragom utvrdilo da Praljak raspolaže dostatnom osobnom imovinom za pokrivanje troškova obrane, dok je Praljak odgovorio da ne raspolaže dostatnim sredstvima.

Haški je sud u svibnju prošle godine šestoricu bivših čelnika Herceg-Bosne osudio na kazne od 10 do 25 godina zatvora zbog zločina nad muslimanima tijekom rata u BiH osmišljenih u okviru udruženog zločinačkog pothvata.

Bivši predsjednik vlade Herceg Bosne Jadranko Prlić nepravomoćno je osuđen na 25 godina zatvora, bivši ministar obrane Bruno Stojić i bivši načelnici Glavnog stožera HVO-a Slobodan Praljak i Milivoj Petković na po 20 godina zatvora, bivši zapovjednik vojne policije Valentin Ćorić na 16, a načelnik Ureda za razmjenu zarobljenika Berislav Pušić na 10 godina zatvora.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Praljak i šestorka
PostPostano: 03 vel 2014, 23:03 
Offline

Pridružen/a: 18 srp 2009, 14:14
Postovi: 5261
Lokacija: Na dženazi BiH
baš su sad u Studio 4 gostovali Višnja Starešina i Ivo Lučić, iz Haaga se javila odvjetnica Brune Stojića Senka Nožica.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Praljak i šestorka
PostPostano: 05 vel 2014, 16:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
Croat je napisao/la:
baš su sad u Studio 4 gostovali Višnja Starešina i Ivo Lučić, iz Haaga se javila odvjetnica Brune Stojića Senka Nožica.


Da ne znam što je to bilo taj dan.

Prvo su Petirka i neki HDZ-ovac rastavili Marinu na proste čimbenike, onda ovo dvoje brani Hrvate BiH iz petnih žila, pa šlag na kraju sa Pack i Stierom koji opet miluju uši glede BiH...

Neki nacionalni dan se potrefio i prošao mimo cenzure...

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Praljak i šestorka
PostPostano: 06 vel 2014, 07:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ožu 2012, 07:39
Postovi: 1695
Bila je statusna konferencija u slučaju Prlić et.al. zato su ovo dvoje bili na HRT-u.

_________________
Neću NATO
Hoću na te


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Praljak i šestorka
PostPostano: 15 vel 2014, 12:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 16:45
Postovi: 5808
limpus je napisao/la:
Bila je statusna konferencija u slučaju Prlić et.al. zato su ovo dvoje bili na HRT-u.


Dobro-jesam li ja krivo informiran ?

Nisam gledao tu emisiju s Lučićem i Starešinom, no čujem da je definitivno
odlučeno da je drugostupanjska presuda tek kroz 2 godine, 2016.
Znam da je o tom prije bilo razgovora, no to nije bilo službeno.

Ovako, ako je službeno- to je vrhunska svinjarija i urota, ako već hoćete.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Praljak i šestorka
PostPostano: 15 vel 2014, 12:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
2 godine života da izgube...strašno...

Vidjeli smo na slučaju Gotovine, Markača, Čermaka, skoro 10 godina u zatvoru, a nevini.

I po pravdi Boga i na kraju po presudi suda.

Svinjarija je to međunarodno pravo.

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Praljak i šestorka
PostPostano: 15 vel 2014, 15:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 16:45
Postovi: 5808
doc je napisao/la:
2 godine života da izgube...strašno...

Vidjeli smo na slučaju Gotovine, Markača, Čermaka, skoro 10 godina u zatvoru, a nevini.

I po pravdi Boga i na kraju po presudi suda.

Svinjarija je to međunarodno pravo.


Pa evo da i ja, koji se "idejno" borim protiv
simplicističkih uroromana, reknem koju.
Haag je, očito, urota.

Pod tim mislim da je u njemu operativno društvo- ili njih
nekoliko - koje ustrajno rade na političkim presudama e da
bi preko njih prekrajali povijest i sadašnjost.

Da to nije tako, ne bi uopće bilo suđenja Gotovini i drugima, jer
je sama zamisao o prekomjernom granatiranju i o nekim
demonskim planovima apsurdna, već time što je gro Srba zbrisao
i prije kontakta s HV i HVO.

O Praljku i HB da ne govorimo, jer čovjek je iznio
na tone materijala koje i neupućenomu Zambijcu pokazuju
što je što. Neutralni Kunta Kinte bi oslobodio praktički svu
tu šestoricu od bar 80-90% dijelova optužnice.

To što nije tako, i što je presuda o HB odgođena na dvije godine-
pa jasno je da čekaju rasplet u BiH, i to tako da
idu protiv BH Hrvata, jer bi uz sve ovo presuda, uz mikron
mozga, morala biti oslobađajuća- a to bi bio službeni znak
da je hrvatska jedinica u BH posve legitimna.

Posljednje- a možda i ne bi moralo biti tako. Jer,
oslobađanje srpskih dužnosnika ne mora, nužno, biti presudno.
Taj je sud pogazio logiku n puta. I da im se ukaže da, recimo,
presuda Praljku nije u skladu s oslobađajućim presudama
raznim ostalima- što bi bilo ? Ništa. Gadovi bi pravili
blesavi i nijemi. Za njih ne vrijede zakoni logike.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Praljak i šestorka
PostPostano: 19 vel 2014, 00:36 
Offline

Pridružen/a: 07 sij 2014, 18:54
Postovi: 25
Croat je napisao/la:
Praljak: Nemam milijune eura za obranu

BIVŠI načelnik Glavnog stožera HVO-a Slobodan Praljak u ponedjeljak je, na statusnoj konferenciji pred Međunarodnim kaznenim sudom za bivšu Jugoslaviju (ICTY) u Haagu, kazao kako "nema novaca" koje od njega traži tajništvo suda na ime troškova obrane.

Tajništvo haškoga suda 20. siječnja 2014. zatražilo je da Praljak vrati 2,8 milijuna eura sudu na ime troškova koje je ICTY isplatio za njegovu obranu.

Praljak je u ponedjeljak kazao kako se radi o "besprizornoj kampanji tajništva s nevjerojatnom količinom laži" te da je čitav postupak koji se povodom troškova njegove obrane vodi nepravedan jer se ne uzimaju u obzir njegovi argumenti.

Praljkove pro bono odvjetnice Nika Pinter i Nataša Fauveau-Ivanović u podnesku kojim su odgovorile na zahtjev tužiteljstva istaknule su kako se od Praljka prvo tražilo gotovo 3,3 milijuna eura na ime troškova obrane a nakon što je sudsko vijeće tajništvu naložilo da taj iznos specificira po stavkama on se smanjio za čak pola milijuna eura odnosno na 2.807.611,10 eura.

"Obrana je ekstremno zabrinuta zbog pogreške u izračunu koja doseže gotovo pola milijuna eura", navodi se u tom podnesku u kojem se i novi iznos smatra spornim.

Tajništvo ICTY-ija u kolovozu 2012. objavilo je da je višegodišnjom istragom utvrdilo da Praljak raspolaže dostatnom osobnom imovinom za pokrivanje troškova obrane, dok je Praljak odgovorio da ne raspolaže dostatnim sredstvima.

Haški je sud u svibnju prošle godine šestoricu bivših čelnika Herceg-Bosne osudio na kazne od 10 do 25 godina zatvora zbog zločina nad muslimanima tijekom rata u BiH osmišljenih u okviru udruženog zločinačkog pothvata.

Bivši predsjednik vlade Herceg Bosne Jadranko Prlić nepravomoćno je osuđen na 25 godina zatvora, bivši ministar obrane Bruno Stojić i bivši načelnici Glavnog stožera HVO-a Slobodan Praljak i Milivoj Petković na po 20 godina zatvora, bivši zapovjednik vojne policije Valentin Ćorić na 16, a načelnik Ureda za razmjenu zarobljenika Berislav Pušić na 10 godina zatvora.


Ovaj cirkus sa potraživanjem love od Praljka je dokaz da urota ne dolazi samo "odavde". Britanci su iskusni i superturbocharged pokvareni lisci.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Praljak i šestorka
PostPostano: 22 vel 2014, 15:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27123

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Praljak i šestorka
PostPostano: 22 vel 2014, 16:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27123
limpus je napisao/la:
Bila je statusna konferencija u slučaju Prlić et.al. zato su ovo dvoje bili na HRT-u.





_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Praljak i šestorka
PostPostano: 11 ožu 2014, 12:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ruj 2013, 18:29
Postovi: 377
Lokacija: Mostar
Vidi ovo podvučeno oko Predsjedništva BiH. Pa znalo se da RBiH vodi Alija Izetbegović, a da je ostalih koliko ono članova predsjedništva u funckiji fikusa i šminke. Ništa novo. Samo ne znam kako to može pomoći ovim generalima. BI-jevci priču okreću na udar na RBiH što je nevažno u cijeloj priči jer je ova ''država'' i dan danas na aparatima. Nije stvar u cilju, nego načinu ostvarenja tog cilja.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 2939 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70 ... 118  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 403 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO