HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 tra 2024, 01:53.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 2945 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81 ... 118  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Praljak i šestorka
PostPostano: 26 tra 2016, 14:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 lis 2010, 13:26
Postovi: 6883
Lokacija: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
slučajno ili ne,danas je baš 18. godišnjica pogibije Arifa Pašalića ,u prometnoj nezgodi kod Jablanice...

_________________
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

Glas za HDZ jeste glas za Voju Stanimirovića.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Praljak i šestorka
PostPostano: 26 tra 2016, 14:56 
Offline

Pridružen/a: 16 tra 2016, 07:52
Postovi: 201
kiler je napisao/la:
slučajno ili ne,danas je baš 18. godišnjica pogibije Arifa Pašalića ,u prometnoj nezgodi kod Jablanice...

a ta prometna je kažu vrlo sumnjiva


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Praljak i šestorka
PostPostano: 26 tra 2016, 15:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 lis 2010, 13:26
Postovi: 6883
Lokacija: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
juanpablom je napisao/la:
kiler je napisao/la:
slučajno ili ne,danas je baš 18. godišnjica pogibije Arifa Pašalića ,u prometnoj nezgodi kod Jablanice...

a ta prometna je kažu vrlo sumnjiva


apsolutno,zato sam to i napisao...

http://forum.klix.ba/arif-pasalic-saobr ... 65997.html

vijest od prije 7 godina

http://www.vecernji.hr/svijet/general-p ... nta-865814

i još ovo gore što je @bumbar napisao o osobinama tenkovskh zrna i Boforsu ,mozaik se lagano slaže... :biceovodobro

_________________
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

Glas za HDZ jeste glas za Voju Stanimirovića.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Praljak i šestorka
PostPostano: 26 tra 2016, 15:15 
Offline

Pridružen/a: 16 tra 2016, 07:52
Postovi: 201
kiler je napisao/la:
juanpablom je napisao/la:
a ta prometna je kažu vrlo sumnjiva


apsolutno,zato sam to i napisao...

http://forum.klix.ba/arif-pasalic-saobr ... 65997.html

vijest od prije 7 godina

http://www.vecernji.hr/svijet/general-p ... nta-865814

i još ovo gore što je @bumbar napisao o osobinama tenkovskh zrna i Boforsu ,mozaik se lagano slaže... :biceovodobro

nema se tu što slagati. most je srušilo nešto ispod vode. tko ima oči nek ih koristi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Praljak i šestorka
PostPostano: 26 tra 2016, 15:19 
Offline

Pridružen/a: 11 tra 2016, 16:17
Postovi: 7949
Lokacija: Сарај Чадор
Srušio ga amfibni Arif Pašalić. =))

_________________
Skidanje okova je imperativ.

Takozvana "rs" je genocidna tvorevina.

The so-called "republic of srpska" is a genocidal ramshackle pseudo-state.

Ko je zrinyia na sigetu posjek'o..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Praljak i šestorka
PostPostano: 25 svi 2016, 05:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ožu 2012, 07:39
Postovi: 1695
Bravo za Šprlju.
Citat:
Rekao je kako su bili iznenađeni njegovim posjetom jer, kaže, dosadašnje vlasti nisu bile zainteresirane za slučaj. Ministar Šprlje smatra da im se treba pružiti sva pravna i stručna pomoć i puno toga učiniti kako bi se istina iznijela na čistac. Potvrdio je da je Hrvatska tražila status prijatelja suda. Udruženi zločinački pothvat kako je postavljen u optužnici nije postojao i to se mora jasno reći sudu, istaknuo je ministar.


http://vijesti.hrt.hr/336396/ministar-s ... ne-zlocine

_________________
Neću NATO
Hoću na te


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Praljak i šestorka
PostPostano: 25 svi 2016, 14:08 
Offline

Pridružen/a: 20 pro 2011, 19:02
Postovi: 8531
U Haagu se sudi cijelom narodu, cijelom pokretu i cijeloj ideji, a ne pojedincima!



Pravomoćnu presudu u najdužem haškom sudskom procesu, onom koji se bavi krivnjom ili nevinosti hercegbosanske šestorke ni u 2016. godini nećemo dočekati. Iako u suđenju, za razliku od drugih slučajeva, uglavnom nije bilo otežavajućih okolnosti, sud već godinama ne uspijeva slučaj privesti kraju. U međuvremenu je optužnica mijenjana što je u najmanju ruku jako čudno za međunarodno pravo. To dobiva dodatnu težinu ako znamo da je Haški sud jedini sud na svijetu koji ne isplaćuje odštetu. Slučaj je bio takav i s generalima Gotovinom, Markačom i Čermakom koji nisu dobili nikakvu naknadu iako su nedužni u pritvoru proveli godine. Norme u međunarodnom pravu koje bi postavile rokove vezane za dužinu trajanja procesa nažalost ne postoje.

_____________ piše: Marijan Knezović / Moj Kamen

Prvostupanjska presuda iz 2013. godine prema kojoj su Jadranko Prlić, Slobodan Praljak, Milivoj Petković, Valentin Ćorić, Bruno Stojić i Berislav Pušić osuđeni na ukupno 111 godina zatvora izazvala je mnoge polemike u društvu, prvenstveno o načinu na koji se vodilo suđenje. Suđenje dužnosnicima HRHB pretvorilo se tako u suđenje cijelom narodu, onom hrvatskom u Bosni i Hercegovini. Isti je to narod koji je jednoglasno na referendumu podržao neovisnost BiH, a sve to očito kako bi mu se i godinama nakon rata apostrofirala stigma o udruženom zločinačkom poduhvatu s ciljem svojevrsne etničke denominacije BiH. Isti je to narod koji je zajedno sa svojim vojnicima branio teritorij Bosne i Hercegovine još dok je tadašnji predsjednik Alija Izetbegović govorio kako «ovo nije naš rat.» Agresija na BiH bila je prisutna, no to nije bila agresija na tadašnje muslimansko stanovništvo već na Hrvate pa se od tadašnjeg državnog vrha nije okarakteriziralo kao nešto protiv čega treba ustati. To bi svakako mogli nazvati udruženim političko – kukavičkim poduhvatom.

Suđenje koje zasada nije ništa doli trivijalno uspjelo je tako generalu Slobodanu Praljku apriori postaviti spomenik zločinca odnosno «nečastivog Goeringa» jer je «postojao udruženi zločinački poduhvat protjerivanja muslimanskog stanovništva s teritorija u granicama nekadašnje Banovine Hrvatske, kako bi se omogućilo ponovno ujedinjenje hrvatskog naroda.» Dva suca su praktički preglasala predsjedavajućeg suca i jedinog stalnog suca, Jeana Claudea Antonettija koji je i pri izricanju prvostupanjske presude izjavio kako «nije bilo udruženog zločinačkog poduhvata.» Budući da su od trojice sudaca njih dvojica imali isto mišljenje, možemo reći kako je sud u Haagu 66.6 % siguran kako je presuda ispravna. To je očito postotak koji daje moralni legitimitet za izricanje presude od 111 godina i praktično proglašavanje dvije države etničkim čistačima. Ovo je povijesno pitanje, a suđenju nije cilj odredit povijesnu istinu. Konačan ishod analize bi trebao biti individualna odgovornost, no ono što se potencira nikako nije individualna već narodno kolektivna krivnja. Krivnja svih onih koju su mislili kako se trebaju braniti jer je to bio, nažalost, i njihov rat.

Vijeće je većinom glasova odlučilo da je sukob između HVO-a i Armije BiH bio međunarodni. Kažu kako su se vojnici HV-a zajedno borili s vojnicima HVO-a. Zanimljiva je ta opskurna logika. U ratu između Hrvata, Srba i Muslimana valjda bi se, po njihovom mišljenju, Srbi trebali boriti s Hrvatima, Hrvati sa Srbima, Muslimani s Hrvatima i tako u krug. Praljak je jasno objasnio ironiju «udruženog zločinačkog poduhvata s ciljem etničkog čišćenja» kada je rekao kako «nikada u povijesti ratovanja jedan narod nije tako i toliko pomogao drugi narod i onda kada su potonji okrenuli svoju vojsku, Armiju BiH, protiv Hrvata, HVO-a u BiH. Nikada u povijesti ratovanja zapovjednik jedne vojske, HVO-a, nije propuštao konvoje oružja drugoj vojsci i onda kada je ta vojska to oružje i ostalo koristila za napade na one koji su joj to propustili. A što je s referendumom Hrvata za BiH koji je preduvjet za postojanje te države, priznanje BiH od RH, imenovanje veleposlanika RH u BiH, potpisivanje svih prijedloga međunarodne zajednice o unutarnjem uređenju BiH, a prvi koji su potpisivali bili su predstavnici Hrvatske zajednice Herceg-Bosne i RH. »

Najgorči okus ipak ostavlja nezainteresiranost vladajućih garnitura u BiH kao i u RH za ovaj slučaj. Deklarativno, političko vodstvo Hrvata u BiH podržava optužene dužnosnike te im nudi pomoć, no izostaju konkretne mjere. Primjerice, takav je slučaj bio kada je generalu Praljku oduzeta obrana te je odlučeno kako sudu mora vratiti više od tri milijuna eura. Također, inzistiranje bošnjačke politike na riješavanju gnjusnog zločina u Ahmićima je logično. No, ono što nije logično je pasivnost hrvatskih političara u BiH koji to isto ne čine s mnogim slučajevima kao što su Križančevo Selo ili Uzdol gdje za pokolje nad Hrvatima do dana današnjega nije nitko osuđen jer je svojevremeno klao i ubijao kako vojnike, tako i civile. Takva politika sigurno treba naići na osudu hrvatskog puka u BiH. Što se politike u Hrvatskoj tiče, ona tek nominalno «sudjeluje» u procesu. Tako je bilo za vrijeme Ive Sanadera i Jadranke Kosor čija je pasivnost bila i više nego začuđujuća, a kulminiralo je predsjednikovanjem Ive Josipovića koji je gotovo jedva dočekao osuđujuću prvostupanjsku presudu pa je izjavio «kako je on već govorio da je hrvatska politika prema BiH bila ambivalentna.» Ostati će upamćen kao jedan od rijetkih predsjednika koji su se veselili osuđivanju vlastite države za udruženi zločinački poduhvat. Skandal koji je predsjednik Josipović prouzrokovao svojom mahinalnom percepcijom ondašnje stvarnosti lijepo je demistificiran od strane dr. Ive Lučića u emisiji «Otvoreno» emitiranoj 15. travnja 2010.

Iako je u to teško povjerovati s obzirom na euroatlantski put, odnosno početak puta Bosne i Hercegovine, za Republiku Hrvatsku teret eventualnog potvrđivanja presude protiv Prlića, Stojića, Praljka, Petkovića, Ćorića i Pušića mogao bi biti financijski razarajući. Tada bi Bosna i Hercegovina imala osiguravajuću pozadinu te bi mogla tražiti odštetu od Republike Hrvatske. No, iako je takav scenarij malo vjerojatan, stigma koju bi dobili Hrvati u BiH u slučaju da drugostupanjska presuda ostane slična prvostupanjskoj je zabrinjavajuća. Najveći utisak mogla bi ostaviti na vanjskopolitičko lobiranje za ravnopravnost Hrvata, koje nažalost jedva postoji. Ipak, kao što je nebrojeno puta viđeno, pravomoćna presuda itekako može biti oslobađajuća. Individualnu krivnju, ukoliko se utvrdi da ona postoji, svakako treba sankcionirati. No, ako se nastavi sotonizirati pokret tadašnjeg hrvatskoga naroda kao i dvije tadašnje hrvatske države, «osuđeni» će biti i kolektiv i ideja, što na dugoročnom planu može postati samo destabilizirajući faktor već dovoljno destabiliziranog hercegbosanskog identiteta. Presude, bile one oslobađajuće ili osuđujuće, nikada nisu utjecale na nečiji status «heroja.» Tako će primjerice general Slobodan Praljak, bio on osuđen ili oslobođen, uvijek ostati upisan zlatnim slovima u povijest individua koji se poistovjećuju s hercegbosanskim idealom, no ako bude osuđen, možemo očekivati ideološku barijeru između pojedinaca i kolektiva koji je odavno u kaosu. Nadajmo se kako se neće potvrditi ona Platonova po kojoj pravednost nije ništa drugo doli korist jačega.

http://poskok.info/wp/u-haagu-se-sudi-c ... jedincima/

_________________
Oj Hrvati, svi na desno krilo....


Vrh
   
 
 Naslov: Praljak..
PostPostano: 13 sij 2017, 16:38 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 16:45
Postovi: 5890
Ne da mi se tražiti po arhivama, stoga- kad će biti drugostupanjska presuda u slučaju Praljka i ostalih ?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Praljak..
PostPostano: 13 sij 2017, 20:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 lis 2013, 21:41
Postovi: 9853
Trebao je biti studeni 2017., ali mi se čini da je nešto pomaknuto...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Praljak..
PostPostano: 14 sij 2017, 15:12 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 16:45
Postovi: 5890
Tuta je napisao/la:
Trebao je biti studeni 2017., ali mi se čini da je nešto pomaknuto...


Studeni, i još pomaknuto.
Ne znam ima li ijedan primjer (h)agovanja toga tipa ... :rigam


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Praljak i šestorka
PostPostano: 14 sij 2017, 20:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 lis 2013, 21:41
Postovi: 9853
Svi, izuzev Jadranka Prlića, su odslužili 2/3 kazne iz prvostupanjske presude. Nakon presude bi trebali izać vani, posebno uzimajući u obzir da će im kazne u pravomoćnoj presudi vjerojatno biti manje, pa bi i Prle mogo na slobodu.

Od svih, jedino mi Prle nije žao... On se pokazo s ProENS-om. Mislim da mu je kćerka glavna drmačica u SDP-u u Mostaru. Ili u DF-u... Nisam siguran više.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Praljak i šestorka
PostPostano: 14 sij 2017, 20:29 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 16:45
Postovi: 5890
Tuta je napisao/la:
Svi, izuzev Jadranka Prlića, su odslužili 2/3 kazne iz prvostupanjske presude. Nakon presude bi trebali izać vani, posebno uzimajući u obzir da će im kazne u pravomoćnoj presudi vjerojatno biti manje, pa bi i Prle mogo na slobodu.

Od svih, jedino mi Prle nije žao... On se pokazo s ProENS-om. Mislim da mu je kćerka glavna drmačica u SDP-u u Mostaru. Ili u DF-u... Nisam siguran više.


Da, no.... rušenje presude je bitno i za njih, a i za budućnost Hrvata u BH.
Ne će biti isto u pregovorima o preustroju ako presuda o "udruženom" ostane ili ne.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Praljak i šestorka
PostPostano: 14 sij 2017, 21:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27386
Hroboatos je napisao/la:
Tuta je napisao/la:
Svi, izuzev Jadranka Prlića, su odslužili 2/3 kazne iz prvostupanjske presude. Nakon presude bi trebali izać vani, posebno uzimajući u obzir da će im kazne u pravomoćnoj presudi vjerojatno biti manje, pa bi i Prle mogo na slobodu.

Od svih, jedino mi Prle nije žao... On se pokazo s ProENS-om. Mislim da mu je kćerka glavna drmačica u SDP-u u Mostaru. Ili u DF-u... Nisam siguran više.


Da, no.... rušenje presude je bitno i za njih, a i za budućnost Hrvata u BH.
Ne će biti isto u pregovorima o preustroju ako presuda o "udruženom" ostane ili ne.


UZP i uloga HR otpadaju.

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Praljak i šestorka
PostPostano: 14 sij 2017, 22:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 lis 2010, 13:26
Postovi: 6883
Lokacija: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
Tuta je napisao/la:
Svi, izuzev Jadranka Prlića, su odslužili 2/3 kazne iz prvostupanjske presude. Nakon presude bi trebali izać vani, posebno uzimajući u obzir da će im kazne u pravomoćnoj presudi vjerojatno biti manje, pa bi i Prle mogo na slobodu.

Od svih, jedino mi Prle nije žao... On se pokazo s ProENS-om. Mislim da mu je kćerka glavna drmačica u SDP-u u Mostaru. Ili u DF-u... Nisam siguran više.


nije njegova kćerka,nego nećakinja...
od njegovog brata kćerka...
u SDP-u...

_________________
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

Glas za HDZ jeste glas za Voju Stanimirovića.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Praljak i šestorka
PostPostano: 14 sij 2017, 22:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 lis 2013, 21:41
Postovi: 9853
novem je napisao/la:
Hroboatos je napisao/la:

Da, no.... rušenje presude je bitno i za njih, a i za budućnost Hrvata u BH.
Ne će biti isto u pregovorima o preustroju ako presuda o "udruženom" ostane ili ne.


UZP i uloga HR otpadaju.


Obraduj nas pa nam objasni. Za HR me zaboli ona stvar oće bit agresor ili ne će na nešto što je jedva država...

Zanimljivo kako nas je jedini 'branio' 'sudija' Antoaneti, kojeg su u Hrvatskoj dočekali drvljem i kamenjem nakon oslobođenja Šešelja.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Praljak i šestorka
PostPostano: 15 sij 2017, 00:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27386
Tuta je napisao/la:
novem je napisao/la:

UZP i uloga HR otpadaju.


Obraduj nas pa nam objasni. Za HR me zaboli ona stvar oće bit agresor ili ne će na nešto što je jedva država...

Zanimljivo kako nas je jedini 'branio' 'sudija' Antoaneti, kojeg su u Hrvatskoj dočekali drvljem i kamenjem nakon oslobođenja Šešelja.


Pročitao sam još davno Izvojeno mišljenje sudije Antonettia, zapravo cijeli tom od preko 500 stranica. Tijekom suđenja najviše je postavljao dodatna pitanja, tako da je je bilo uočljivo da želi ući u srž svega. Antonetti je jasno napisao svoje mišljnje o tzv. UZP. Na temi o Praljku ima dosta izvoda glede toga. Mišljenja sam da se u žalbenom postpuku teško može ignorirati to izdovojeno mišljenje, mada zbog sastava sudija se nikad naravno ne zna. Isto tako, mislim da je Meron dosta utjecao na rad suda, posebice glede nekoliko zadnjih odluka, tako da postoje razlozi za optimizam. Što se tiče same presude, i tu je Antonetti iznio jasan stav, i to u vidu tablice. Zaključak je da, ako to kroz ovo izdvojeno mišljenje promatramo, da presuda neće biti oslobađajuća, nego spekuliram da bi mogli dobiti toliko da već ove godine svi budu vani, zbog 2/3 što su već odslužili, tj. u drugostupanjskoj trebali dobiti. Sve u svemu, svoj optimizam temeljim na Izdvojenom mišljenju sudca Antonettia, koji je napisao nešto što vjerojatno obrana nije mogla ni sanjati da će tako nešto kvalitetno i obrazloženo dobiti.

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Praljak i šestorka
PostPostano: 15 sij 2017, 00:56 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 16:45
Postovi: 5890
novem je napisao/la:
Tuta je napisao/la:

Obraduj nas pa nam objasni. Za HR me zaboli ona stvar oće bit agresor ili ne će na nešto što je jedva država...

Zanimljivo kako nas je jedini 'branio' 'sudija' Antoaneti, kojeg su u Hrvatskoj dočekali drvljem i kamenjem nakon oslobođenja Šešelja.


Pročitao sam još davno Izvojeno mišljenje tog sudije Antonettia, zapravo cijeli tom od preko 500 stranica, moglo bi se reći. I doista, kod tog sudije stekao se dojam da uvažava samo činjenice. Tijekom suđenja najviše je postavljao dodatna pitanja, tako da je je bilo uočljivo da želi ući u srž svega. Antonetti je jasno napisao svoje mišljnje o tzv. UZP. Na temi o Praljku ima dosta izvoda glede toga. Mišljenja sam da se u žalbenom postpuku teško može ignorirati to izdovojeno mišljenje, mada zbog sastava sudija se nikad ne zna. Isto tako, mislim da je Meron dosta utjecao na rad suda, posebice glede nekoliko zadnjih odluka, tako da postoje razlozi za optimizam. Što se tiče same presude, i tu je Antonetti iznio jasan stav, i to u vidu tablice. Zaključak je da, ako to kroz ovo izdvojeno mišljenje promatramo, da presuda neće biti oslobađajuća, nego spekuliram da bi mogli dobiti toliko da već ove godine svi budu vani, zbog 2/3 što su već odslužili, tj. u drugostupanjskoj trebali dobiti. Sve u svemu, svoj optimizam temeljim na


Pratio sam suđenje i mogu reći da je Antoinetti doista imao izdvojeno mišljenje o nizu tema, no nisam stekao dojam da
se bitno razišao od ostalih- npr. da kaže da je RH podupirala BH (Muslimane) koji bez nje ne bi opstali i sl.

Antoinetti je više ostavljao dojam kultivirane i racionalne osobe, dok su druga dvojica bili kao uličari. No, ta presuda, kao i Šešelj, samo je pridonijela mom stavu da su svi oni korumpirani, provode svoje državne politike i da se nikom ne može vjerovati da će fair obaviti posao.

Konačno je u studenom, prvo u ožujku, potvrda je na hkv.hr

I ništa manje od totalnog oslobođenja nije zadovoljavajuće, uz duboki naklon Hrvatskoj što je spasila sve te muslimanske guzice. To je prava priča, ostalo su samo ti ljigavi britanski muljatori.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Praljak i šestorka
PostPostano: 15 sij 2017, 02:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27386
Hroboatos je napisao/la:
novem je napisao/la:

Pročitao sam još davno Izvojeno mišljenje tog sudije Antonettia, zapravo cijeli tom od preko 500 stranica, moglo bi se reći. I doista, kod tog sudije stekao se dojam da uvažava samo činjenice. Tijekom suđenja najviše je postavljao dodatna pitanja, tako da je je bilo uočljivo da želi ući u srž svega. Antonetti je jasno napisao svoje mišljnje o tzv. UZP. Na temi o Praljku ima dosta izvoda glede toga. Mišljenja sam da se u žalbenom postpuku teško može ignorirati to izdovojeno mišljenje, mada zbog sastava sudija se nikad ne zna. Isto tako, mislim da je Meron dosta utjecao na rad suda, posebice glede nekoliko zadnjih odluka, tako da postoje razlozi za optimizam. Što se tiče same presude, i tu je Antonetti iznio jasan stav, i to u vidu tablice. Zaključak je da, ako to kroz ovo izdvojeno mišljenje promatramo, da presuda neće biti oslobađajuća, nego spekuliram da bi mogli dobiti toliko da već ove godine svi budu vani, zbog 2/3 što su već odslužili, tj. u drugostupanjskoj trebali dobiti. Sve u svemu, svoj optimizam temeljim na


Pratio sam suđenje i mogu reći da je Antoinetti doista imao izdvojeno mišljenje o nizu tema, no nisam stekao dojam da
se bitno razišao od ostalih- npr. da kaže da je RH podupirala BH (Muslimane) koji bez nje ne bi opstali i sl.

Antoinetti je više ostavljao dojam kultivirane i racionalne osobe, dok su druga dvojica bili kao uličari. No, ta presuda, kao i Šešelj, samo je pridonijela mom stavu da su svi oni korumpirani, provode svoje državne politike i da se nikom ne može vjerovati da će fair obaviti posao.

Konačno je u studenom, prvo u ožujku, potvrda je na hkv.hr

I ništa manje od totalnog oslobođenja nije zadovoljavajuće, uz duboki naklon Hrvatskoj što je spasila sve te muslimanske guzice. To je prava priča, ostalo su samo ti ljigavi britanski muljatori.


Je, imao je. U svom Izdvojenom mišljenju je jasan. Nema UZP nego se radi o klasičnom unutrašnjem sukobu. Krivac za Stari most nije utvrđen. Uloga ZG je sporna...

Naravno da bi oslobađajuća presuda bila vrhunac, no problem je prije svega u ogromnoj optužnici Tužiteljstva, 26 točki i čak, ako se ne varam 4 vida UZP-a. Jedan od razloga, zašto sve ovako u nedogled traje.

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Praljak i šestorka
PostPostano: 15 sij 2017, 18:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 lis 2013, 21:41
Postovi: 9853
Hroboatos je napisao/la:
Konačno je u studenom, prvo u ožujku, potvrda je na hkv.hr


Šta prvo u ožujku?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Praljak i šestorka
PostPostano: 15 sij 2017, 20:50 
Offline

Pridružen/a: 25 stu 2016, 17:24
Postovi: 698
Amiđa je napisao/la:
Srušio ga amfibni Arif Pašalić. =))



=))

_________________
BBC u obrani okcidentalnih tekovina > https://www.youtube.com/watch?v=XOteEdeW9ME


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Praljak i šestorka
PostPostano: 08 ožu 2017, 12:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27386
Citat:
Žalbeni pretres u predmetu Prlić i drugi počinje 20. marta 2017.

Žalbeni pretres u poslednjem i najvećem predmetu pred Žalbenim većem Međunarodnog suda zakazan je za ponedjeljak, 20. mart, i trajaće do utorka, 28. marta 2017.

Ovaj predmet se odnosi na šestoricu visokih zvaničnika Herceg-Bosne, entiteta bosanskih Hrvata, koji je postojao za vrijeme rata, i Hrvatskog vijeća obrane (HVO). Pretresno vijeće II Međunarodnog suda osudilo je Jadranka Prlića, Brunu Stojića, Slobodana Praljka, Milivoja Petkovića, Valentina Ćorića i Berislava Pušića za zločine protiv čovječnosti, kršenja zakona ili običaja ratovanja i teške povrede Ženevskih konvencija počinjene od 1992. do 1994. godine.

Žalbeni pretres će početi uvodnim napomenama predsjedavajućeg sudije u ponedjeljak, 20. marta. Prvih šest dana pretresa biće određeni za žalbe svakog od optuženih, nakon čega će posljednjeg dana uslijediti žalba Tužilaštva. Na kraju pretresa, u utorak, 28. marta, svaki od šestorice žalilaca imaće priliku da se lično obrati Žalbenom vijeću. Zakazano je da pretresi počinju u 9:30 sati svakog dana, s tim da će pretres posljednjeg dana početi u 9:00 sati. Sve rasprave će se održavati u sudnici I Međunarodnog suda. Za cijeli spisak rasporeda molimo vas da pogledate Nalog za pripremu žalbenog pretresa (na engleskom).

Predmet Prlić i drugi jedan je od najdužih i najkomplikovanijih predmeta vođenih pred Međunarodnim sudom. Suđenje je počelo 26. aprila 2006. godine. Tužilaštvo je završilo izvođenje svojih dokaza 24. januara 2008. nakon što je predstavilo dokaze 249 svjedoka. Izvođenje dokaza odbrane počelo je 5. maja 2008. i završeno je 17. maja 2010. nakon što su predstavljeni dokazi 77 svjedoka. Bilo je ukupno 465 dana suđenja, a završne riječi su iznošene od 7. februara do 2. marta 2011. Presuda Pretresnog vijeća, izrečena 29. maja 2013, sadrži vise od 2.600 strana, uključujući i izdvojena i djelimično suprotna mišljenja sudija Antonettija i Trechsela.

Žalbeni pretres biće prenošen s odgodom od 30 minuta na websiteu Međunarodnog suda na adresi http://www.icty.org/en/cases/live-feed/courtroom-1.

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Praljak i šestorka
PostPostano: 20 ožu 2017, 12:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27386
Citat:
Žalbeni postupak u slučaju šestorice bh. Hrvata


Pred žalbenim vijećem Međunarodnog kaznenog suda za bivšu Jugoslaviju (ICTY) u Haagu u ponedjeljak je počela sedmodnevna rasprava o žalbama koje su na prvostupanjsku presudu podnijela šestorica bosanskohercegovačkih Hrvata osuđenih za ratne zločine u BiH te o žalbi tužiteljstva.

Haški je sud šestoricu bosanskohercegovačkih Hrvata u svibnju 2013. nepravomoćno osudio na kazne od 10 do 25 godina zatvora zbog zločina nad muslimanima tijekom rata u BiH osmišljenih u okviru udruženog zločinačkog pothvata. Bivši predsjednik vlade Herceg Bosne Jadranko Prlić nepravomoćno je tada osuđen na 25 godina zatvora, bivši ministar obrane Bruno Stojić i bivši načelnici Glavnog stožera HVO-a Slobodan Praljak i Milivoj Petković na po 20 godina zatvora, bivši zapovjednik vojne policije Valentin Ćorić na 16, a načelnik Ureda za razmjenu zarobljenika Berislav Pušić na 10 godina zatvora.

Raspravno vijeće je većinom glasova, uz suprotno mišljenje predsjedavajućeg suca Jeana Claudea Antonettija, tada zaključilo da je sukob između HVO-a i Armije BiH 1993.-94. godine bio međunarodni sukob te da je većina zločina nad muslimanskim stanovništvom Herceg-Bosne za koje su se teretili optuženi počinjena u okviru udruženog zločinačkog pothvata u kojem je sudjelovao i dio političkog i vojnog vodstva Republike Hrvatske, uključujući i predsjednika Franju Tuđmana. Cilj toga udruženog zločinačkog pothvata, prema zaključcima presude, bio je uspostava hrvatskog entiteta u granicama Banovine Hrvatske iz 1939. godine i njegovo pripajanje Hrvatskoj kako bi se ponovo ostvarilo ujedinjenje hrvatskog naroda u slučaju raspada BiH, odnosno da on postane neovisna država unutar BiH tijesno povezana s Hrvatskom.

Žalbeno vijeće je u pozivu za žalbenu raspravu pozvalo strane u postupku da se posebno osvrnu na neke pravne aspekte zaključaka prvostupanjskog vijeća vezane uz stanje okupacije, zaštitu koju pružaju ženevske konvencije, kvalifikacije razaranja starog mosta u Mostaru. Također žalbeno je vijeće zatražilo da se strane osvrnu na zaključke presude o napadu HVO-a početkom 1993. i utjecaj odbacivanja zaključaka prvostupanjskog vijeća u tom dijelu presude na pitanje udruženog zločinačkog pothvata i odgovornosti šestorke u okviru tog pothvata.

Žalbeno vijeće također je tražilo da se strane izjasne o ispravnosti zaključaka presude da su razaranja tijekom napada HVO-a bila vojno neopravdana te, ukoliko se takav zaključak poništi kako bi to utjecalo na zaključak o ekstenzivnosti tih napada.

Također, žalbeno vijeće traži da se strane izjasne i utvrđuju li dokazi da je general Slobodaan Praljak znao da UNPROFOR traži pristup Stupnom dolu nakon zločina u tom mjestu te je li spriječio pristup međunarodnim snagama, je li znao za razmjere zločina u logorima Dretelj i Gabela iz čega bi proizlazio zaključak o njegovoj odgovornosti. Vijeće je pozvalo strane i da se izjasne je li presudom dobro utvrdilo kod bosanskohercegovačke šestorke njihovu namjeru da šire teror među civilima, prenosi Hina.

Odvjetnica generala Praljka Nika Pinter objasnila je kako žalbeno vijeće očito traži očitovanje strana o tome radi li se o nedostatnom utvrđenju činjenica u presudi iz čega proizlazi pogrešna primjena prava.

Obrane šestorice Hrvata u žalbama su tražile da se zbog pogrešnih zaključaka u presudi o postojanju udruženog zločinačkog pothvata te o sudjelovanju šestorke u tom pothvatu njihovi branjenici oslobode ili da se predmet vrati na ponovno suđenje. Alternativno tražili su značajno smanjenje izrečenih kazni.

Haško tužiteljstvo u žalbi na prvostupanjsku presudu zatražilo je da ih se proglasi krivima i po drugim oblicima odgovornosti po kojima je to propustilo učiniti raspravno vijeće te da se izreknu “značajno veće” zatvorske kazne. Tužiteljstvo je poručilo da je raspravno vijeće počinilo pravnu pogrešku izricanjem “očigledno nedostatne kazne optuženima” te nije “na odgovarajući način procijenilo težinu zločina za koje su optuženi osuđeni kao i njihovu ulogu u njima”.

Tužiteljstvo je navelo da je raspravno vijeće u presudi počinilo više pogrešaka među kojima su i propuštanje donošenja osuđujuće presude po zapovjednoj odgovornosti te po trećem i najširem obliku udruženog zločinačkog pothvata po kojem postoji odgovornost i za zločine koji su bili predvidiva posljedica provođenja ciljeva udruženog zločinačkog pothvata.

Tijekom žalbenoga postupka Hrvatska je zatražila da se u svojstvu “prijatelja suda” uključi u postupak s obzirom na to da su prvostupanjskom presudom najviši hrvatski dužnosnici – bivši predsjednik Franjo Tuđman, bivši ministar obrane Gojko Šušak i bivši načelnik glavnog stožera HV-a general Janko Bobetko proglašeni sudionicima udruženog zločinačkog pothvata u svrhu etničkog čišćenja dijelova BiH.

Hrvatska je u svom podnesku navela da je prvostupanjsko vijeće 2013. u presudi utvrdilo da su tri preminula najviša hrvatska dužnosnika bili članovi udruženog zločinačkog pothvata te su smislili i proveli navodni zajednički zločinački cilj promjene etničkog sastava teritorija koji je trebao ući u sastav hrvatske republike Herceg-Bosne tako što su navodno naređivali i koordinirali događaje na terenu kako bi počinili zločine koji su bili rezultat plana trajnog uklanjanja muslimanskog stanovništva s područja Herceg-Bosne.

Hrvatska je ocijenila da vijeće u presudi napisanoj na više od dvije tisuće stranica nije ponudilo nijedan dokaz koji bi podupro zaključak da su Tuđman, Šušak i Bobetko te zločine počinili ili namjeravali da se oni počine kao i da je takvim zaključkom da su bili članovi udruženog zločinačkog pothvata vijeće prekršilo europsku konvenciju o ljudskim pravima jer je tako dovelo u pitanje presumpciju nevinosti preminulih hrvatskih dužnosnika.

Haški suci odbili su taj zahtjev Hrvatske.

Tijekom sedmodnevne rasprave obrane šestorice Hrvata dobile su svaka po jedan dan i tužiteljstvo jedan dan. Na kraju žalbene rasprave odvojeno je po deset minuta za svakog od šestorice Hrvata ukoliko odaberu osobno se obratiti žalbenome vijeću.

Pravomoćna presuda žalbenoga vijeća kojim predsjeda sudac Carmel Agius očekuje se koncem godine.

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Praljak i šestorka
PostPostano: 20 ožu 2017, 12:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27386
Citat:
Prlić: Hrvati su jedina strana u BiH koja je pristala na sve mirovne planove, HRHB izraz mirovnih planova

Piše: Jurica Gudelj
dnevnik.ba


U dokumentima HZHB nigdje se ne spominje 'Banovina Hrvatska', premještanje stanovništva, bilo kakav oblik diskriminacije, ništa u suprotnosti sa Ženevskim konvencijama. Svi javni nastupi i diskusije, interni sastanci bili su posvećeni punom poštivanju međunarodnog humanitarnog prava i da se na sve utječe da ih poštivaju.

Udruženi zločinački pothvat - jednostavno osudi svakoga

Hrvati prihvatili sve mirovne planove i to oni su jedina strana u ratu u BiH koja je to učinila, no sudsko vijeće to nije uvažilo rekao je Jadranko Prlić pred žalbenim vijećem Međunarodnog kaznenog suda za bivšu Jugoslaviju (ICTY).

Naime, u Haagu je u ponedjeljak je počela sedmodnevna rasprava o žalbama koje su na prvostupanjsku presudu podnijela šestorica bosanskohercegovačkih Hrvata osuđenih za ratne zločine u BiH te o žalbi tužiteljstva.

Haški je sud šestoricu bosanskohercegovačkih Hrvata u svibnju 2013. nepravomoćno osudio na kazne od 10 do 25 godina zatvora zbog zločina nad muslimanima tijekom rata u BiH osmišljenih u okviru udruženog zločinačkog pothvata. Bivši predsjednik vlade Herceg Bosne Jadranko Prlić nepravomoćno je tada osuđen na 25 godina zatvora, bivši ministar obrane Bruno Stojić i bivši načelnici Glavnog stožera HVO-a Slobodan Praljak i Milivoj Petković na po 20 godina zatvora, bivši zapovjednik vojne policije Valentin Ćorić na 16, a načelnik Ureda za razmjenu zarobljenika Berislav Pušić na 10 godina zatvora.

"U dokumentima HZHB nigdje se ne spominje 'Banovina Hrvatska', premještanje stanovništva, bilo kakav oblik diskriminacije, ništa u suprotnosti sa Ženevskim konvencijama. Svi javni nastupi i diskusije, interni sastanci bili su posvećeni punom poštivanju međunarodnog humanitarnog prava i da se na sve utječe da ih poštivaju. Nije bilo govora o premještanju stanovništva. Svi humanitarni konvoji su propuštani", rekao je Prlić te dodao kako Vijeće nije uzelo u obzir čitav niz dokaza koji obaraju teze o udruženom zločinačkom poduhvatu.

"Svaki od planova je imao ista načela - očuvanje BiH i nepriznavanje bilo kakvih pomjeranja stanovništva Sve je bilo bazirano na cenzusu iz 1990. g. Na svemu tomu je nastala FBiH. Svima koji su napustili domove, a to Vijeće nije primijetilo, za vrijeme mog djelovanja u vladama u BiH je osiguran povrat svima", istaknuo je između odtaloga Prlić.

Službena je politika bila, dodao je, da svi ostanu u svojim domovima.

"Evakuacije su vršene zbog potencijalnih humanitarnih katastrofa i napada Armije RBiH, potpomognutih mudžahedinima. Herceg Bosna je jamčila povratak imovine pravim vlasnicima i usvojene su mjere da se svi moraju vratiti u domicilna mjesta. U Herceg Bosni je bio zabranjen promet nepokretnosti uopće", rekao je Prlić.

Također, naglasio je kako je formiranje Hrvatske Republike Herceg Bosne bio izraz prilagođavanjamirovnom planu o uniji triju republika.

"Ne primijećuje se ni dogovor Muslimana sa srpskom stranom o raspadu BiH i o tomu kako su oni proglasili Muslimansku Republiku Bosnu", rekao je Prlić.

Podsjećamo, Raspravno vijeće je većinom glasova, uz suprotno mišljenje predsjedavajućeg suca Jeana Claudea Antonettija, tada zaključilo da je sukob između HVO-a i Armije BiH 1993.-94. godine bio međunarodni sukob te da je većina zločina nad muslimanskim stanovništvom Herceg-Bosne za koje su se teretili optuženi počinjena u okviru udruženog zločinačkog pothvata u kojem je sudjelovao i dio političkog i vojnog vodstva Republike Hrvatske, uključujući i predsjednika Franju Tuđmana. Cilj toga udruženog zločinačkog pothvata, prema zaključcima presude, bio je uspostava hrvatskog entiteta u granicama Banovine Hrvatske iz 1939. godine i njegovo pripajanje Hrvatskoj kako bi se ponovo ostvarilo ujedinjenje hrvatskog naroda u slučaju raspada BiH, odnosno da on postane neovisna država unutar BiH tijesno povezana s Hrvatskom.

Žalbeno vijeće je u pozivu za žalbenu raspravu pozvalo strane u postupku da se posebno osvrnu na neke pravne aspekte zaključaka prvostupanjskog vijeća vezane uz stanje okupacije, zaštitu koju pružaju ženevske konvencije, kvalifikacije razaranja starog mosta u Mostaru. Također žalbeno je vijeće zatražilo da se strane osvrnu na zaključke presude o napadu HVO-a početkom 1993. i utjecaj odbacivanja zaključaka prvostupanjskog vijeća u tom dijelu presude na pitanje udruženog zločinačkog pothvata i odgovornosti šestorke u okviru tog pothvata.

Žalbeno vijeće također je tražilo da se strane izjasne o ispravnosti zaključaka presude da su razaranja tijekom napada HVO-a bila vojno neopravdana te, ukoliko se takav zaključak poništi kako bi to utjecalo na zaključak o ekstenzivnosti tih napada.

Pravomoćna presuda žalbenoga vijeća kojim predsjeda sudac Carmel Agius očekuje se koncem godine.

Dnevnik.ba

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Praljak i šestorka
PostPostano: 20 ožu 2017, 13:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27386
Odvjetnik Prlića "Presudu baciti u smeće"


_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Praljak i šestorka
PostPostano: 20 ožu 2017, 13:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27386


Citat:
Odvjetnik Karnavas: Hrvati su ispali krivima jer su najmalobrojniji, UZP je smiješna kvalifikacija
...
http://www.dnevnik.ba/dogadaji/odvjetni ... e-smijesna


_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 2945 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81 ... 118  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 377 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO