HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 25 tra 2024, 03:25.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 344 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 10, 11, 12, 13, 14
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Promjena granica općina
PostPostano: 06 sij 2011, 09:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58886
Lokacija: DAZP HQ
TG-B.B.B je napisao/la:
Citat:
Takav mozak kao što ga ti imaš je razlog zašto ljudi glasnije doživljavaju kuknjavu od 10 multietniĆara (što im se džamija nelegalna srušila u livanjskom selu od 2000 hrvata )
nego zahtijev od 12 000 travničkih hrvata za vlastitom općinom.



Pa oce i 35% bosnjaka stoca svoju opcinu i 30% bosnjaka u rami isto tako, hoće li je dobit??? nije problem u mojoj glavi, problem je sto sam ja klasa realist a ti klasa fantazist


nije usporedivo. Nova Bila kao dio općine Travnik i danas je centralni dio Hrvata Lašvanske doline s obzirom da se tu nalazi bolnica i porodilište, koje je u 2010. imalo 792 rođena ili 80 više nego u 2009. :palacgore1

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Promjena granica općina
PostPostano: 07 sij 2011, 09:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21673
Stecak je napisao/la:
Ceha je napisao/la:
http://img153.imageshack.us/f/bihethnicmap1991.jpg/
Evo, bijelom crtom su označene nove općine.
Za Jajce i Žepče se vjerojatno svi slažu sa crtom, izbaciti muslimanski jug, Žepče povećati na sjeveru.
Soli i Vareš-Sutiska su također već svi vidjeli.
Usora je postojeća općina.
Sjever Srebrenika i istok Gradačca (dio Ravne Brčko koji je ostao izvan distrikta) bi mogao biti nova općina.
Za Busovaču je linija poznata, izbaciti Kaćune, prekinuti liniju s Kiseljakom i malo sa sjevera uzeti (da li bi istok općine Busovača) ova 2 sela mogle potpasti pod Kiseljak?
Fojnica su Gojkovići, dakle istočni dio općine, pojačati crte koje je ostavio HVO.
Uskoplje bi se vjerojatno trebalo proširiti na Sebešić i zapad Fojnice a izbaciti rubna muslimanska naselja. Kakva je šansa za to? Većina sjevera Uskoplja je bila okupirana u prošlom ratu, koliko se ljudi vratilo?
Neka rubna sela od Bugojna bi isto bila plus.
Linije za Travnik su manje više one o kojima smo raspravljali na temi o Travniku.
Općina Novi Travnik bi se ovim podjelila na 3 djela (to mi malo SF), jug bi pripao Uskoplju, sredina ide muslićima u Bugojno (s Kalinskom) a sjever i par bugojanskih rubnih sela čine novu općinu.
Par rubnih zeničkih sela sam pripojio Vitezu.
Da li imamo kakve šanse sa zapadom Bugojna? Da li se tu što vratilo naših po selima?
Zapad Jablanice-Doljani su isto jasno ucrtani, manje više je to HVO teritorij, možda malo povećan.
Konjička sela su nula bodova i to je šteta. Ovaj dio kod grada je držao cijelo vrijeme rata HVO, a sad :crying
Možda povećati Ramu za neka sela sa sjevera Konjica (Klis, Kostajnica i slično) ?

Ceha kada si već spomenuo povećanje općine Rame ima li smisla da ga proširimo na zapadnog dijela Jablanice umjesto da tamo napravimo općinu?

Taj zapad Jablanice je i bio dio Rame do (mislim nisam siguran) 1963.
Tako da :zivili


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Promjena granica općina
PostPostano: 07 sij 2011, 09:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21673
vipera ammodytes je napisao/la:
Ceha je napisao/la:
Konjička sela su nula bodova i to je šteta. Ovaj dio kod grada je držao cijelo vrijeme rata HVO, a sad :crying
Možda povećati Ramu za neka sela sa sjevera Konjica (Klis, Kostajnica i slično) ?

Nije nula bodova.
Konjičani nam drže vagu u Mostaru

Ok je to sve, međutim neka od tih sela smo držali (Turija-Zabrđe) na kraju rata.
Ovisno o stanju imovine to bi i mogli tražiti natrag (barem rubna područja).
Vikendice u najgorem slučaju, Mostar je naš o tome se ne treba niti pregovarati....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Promjena granica općina
PostPostano: 07 sij 2011, 09:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21673
sinik je napisao/la:
Ako uzmemo da su entitetske granice u ovom trenutku nepromjenjive,a da se u Bosni i Hercegovini danas sve ujedinjuje na etnickom principu,mogle bi se formirati sledece nove opstine.
RS
1.Kozarac i okolna bosnjacka sela
2.Hambarine i okolna bosnjacka sela
2.Janja
4.Zepa sa okolnim bosnjackim selima
5.Opstina sa hrvatskom vecinom od dijelova opstina Derventa i Doboj
FBiH
1.Od srpskih dijelova opstine S. Most i Kljuc jedna opstina
2.Od srpskih dijelova Bosnaske Krupe i Bihaca druga opstina
3.Srpska sela iz livanjeske opstine prikljuciti Grahovuom hrvatskom vecinom.
4.Od srpskih dijelova Lukavca,Banovica,Zavidovica i Maglaja moze se formirati opstina
5.Od dijelova opstina Vares i Kakanj moze se formirati opstina sa znatn
slika

Iskreno, muslimansko-srpsko razgraničenje nas previše ne interesira, a karta ti je loša (npr. ova naša enklava oko Kotor Varoša je nepostojeća).
Ili crtaj linije na kartama iz 91 ili ih nemoj crtati uopće (poluinformacije nisu dobrodošle).
Širenje Bosanskog Grahova na livanjska sela ti je mission impossible, prije da će cijela ta općina postati dio (nacionalni park) u općini Livno.
Jako malo stanovnika, zabit kraj.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Promjena granica općina
PostPostano: 07 sij 2011, 10:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21673
dudu je napisao/la:
TG-B.B.B je napisao/la:
Pa oce i 35% bosnjaka stoca svoju opcinu i 30% bosnjaka u rami isto tako, hoće li je dobit??? nije problem u mojoj glavi, problem je sto sam ja klasa realist a ti klasa fantazist

nije usporedivo. Nova Bila kao dio općine Travnik i danas je centralni dio Hrvata Lašvanske doline s obzirom da se tu nalazi bolnica i porodilište, koje je u 2010. imalo 792 rođena ili 80 više nego u 2009. :palacgore1

Nije nikako usporedivo.
Muslimani u Stocu nikako ne mogu dobiti općinu, svi su zgruvani u grad, a tamo su manjina.
Muslimani u Rami bi možda mogli dobiti neka sela na istoku općine, a u tom slučaju mi komotno možemo tražiti sela od Rame do Kreševa (dakle niti to im nije u interesu(ne znam kakvo je stanje u samom gradu).
Problem je u tome što Muslimani o tome stalno pričaju, kao što kaže vipera; ako 3 njihova čovjeka traže općinu, oni odmah razmišljaju o nepravdi i kako im se to treba dat (pa sjetitie se što je bilo s autocestom V5 kod Počitelja, jedinog muslimanskog sela u cijeloj zapadnoj Hercegovini), a naše se konstatno ušutkava.
Ono debela defenziva; i u tom slučaju Vipera (iako je malo preoštar) ima pravo.
Muslimani su u ratu uzeli puno više našeg teritorija nego mi njihovog, tako da smo mi ti kojima ne odgovara status quo, a ne oni.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Promjena granica općina
PostPostano: 07 sij 2011, 23:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 ruj 2010, 19:45
Postovi: 4623
Lokacija: Kamenjarski krš
dudu je napisao/la:
nije usporedivo. Nova Bila kao dio općine Travnik i danas je centralni dio Hrvata Lašvanske doline s obzirom da se tu nalazi bolnica i porodilište, koje je u 2010. imalo 792 rođena ili 80 više nego u 2009. :palacgore1


Đe Bosanac udari tu trava ne raste
:zubati :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Promjena granica općina
PostPostano: 07 sij 2011, 23:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2010, 14:59
Postovi: 1500
dudu je napisao/la:
nije usporedivo. Nova Bila kao dio općine Travnik i danas je centralni dio Hrvata Lašvanske doline s obzirom da se tu nalazi bolnica i porodilište, koje je u 2010. imalo 792 rođena ili 80 više nego u 2009. :palacgore1


To je nešto manje rođenih od cijeloga grada Zadra. Kak to da je toliki porast u godinu dana i koji sve gradovi koriste tu bolnicu?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Promjena granica općina
PostPostano: 08 sij 2011, 00:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58886
Lokacija: DAZP HQ
Grunf je napisao/la:
dudu je napisao/la:
nije usporedivo. Nova Bila kao dio općine Travnik i danas je centralni dio Hrvata Lašvanske doline s obzirom da se tu nalazi bolnica i porodilište, koje je u 2010. imalo 792 rođena ili 80 više nego u 2009. :palacgore1


To je nešto manje rođenih od cijeloga grada Zadra. Kak to da je toliki porast u godinu dana i koji sve gradovi koriste tu bolnicu?


ne znam kakve veze Zadar ima? :zubati porađa se cijela Lašvanska dolina, a postoji i porodilište u Travniku, ono je za Bošnjake. jedino nisam na čistu gdje se porađaju Kiseljak i Kreševo, to bolje znaju bosanci.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Promjena granica općina
PostPostano: 08 sij 2011, 00:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2010, 14:59
Postovi: 1500
dudu je napisao/la:
ne znam kakve veze Zadar ima? :zubati porađa se cijela Lašvanska dolina, a postoji i porodilište u Travniku, ono je za Bošnjake. jedino nisam na čistu gdje se porađaju Kiseljak i Kreševo, to bolje znaju bosanci.


Pa uzeo sam neki grad da bi mogao predočiti približan broj Hrvata na tom području. Znači da od Travnika do Busovače živi nekih 70 tisuća Hrvata. Super. :zivili


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Promjena granica općina
PostPostano: 08 sij 2011, 00:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58886
Lokacija: DAZP HQ
Grunf je napisao/la:
dudu je napisao/la:
ne znam kakve veze Zadar ima? :zubati porađa se cijela Lašvanska dolina, a postoji i porodilište u Travniku, ono je za Bošnjake. jedino nisam na čistu gdje se porađaju Kiseljak i Kreševo, to bolje znaju bosanci.


Pa uzeo sam neki grad da bi mogao predočiti približan broj Hrvata na tom području. Znači da od Travnika do Busovače živi nekih 70 tisuća Hrvata. Super. :zivili


u Lašvanskoj dolini živi malo preko 50.000 Hrvata, tako da...Zadrani, up yours! :biceovodobro

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Promjena granica općina
PostPostano: 08 sij 2011, 00:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2010, 14:59
Postovi: 1500
dudu je napisao/la:
Grunf je napisao/la:

Pa uzeo sam neki grad da bi mogao predočiti približan broj Hrvata na tom području. Znači da od Travnika do Busovače živi nekih 70 tisuća Hrvata. Super. :zivili


u Lašvanskoj dolini živi malo preko 50.000 Hrvata, tako da...Zadrani, up yours! :biceovodobro


Možda se u Novoj Bili rađaju i Bošnjaci?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Promjena granica općina
PostPostano: 08 sij 2011, 00:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 stu 2010, 12:35
Postovi: 2762
Lokacija: Zadar
U Srednjoj Bosni sve skupa oko 95 000 Hrvata? Nije loše, dapače, taman da uzmemo dio SBŽ :D

_________________

K tebi lete naših želja jata,
naša radost tvojoj se veseli,
naša tuga tvojoj pomoć želi.
Herceg-Bosno, - kol'jevko Hrvata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Promjena granica općina
PostPostano: 08 sij 2011, 00:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58886
Lokacija: DAZP HQ
Grunf je napisao/la:
dudu je napisao/la:

u Lašvanskoj dolini živi malo preko 50.000 Hrvata, tako da...Zadrani, up yours! :biceovodobro


Možda se u Novoj Bili rađaju i Bošnjaci?


vjerojatno, ipak je to nova bolnica financirana od vlade RH. budem sutra saznao, možda Novoj Biloj gravitira veći broj Hrvata. stvarno ne znam gdje se porađaju Jajčani, Uskopljani itd.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Promjena granica općina
PostPostano: 08 sij 2011, 00:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2010, 14:59
Postovi: 1500
dudu je napisao/la:
Grunf je napisao/la:

Možda se u Novoj Bili rađaju i Bošnjaci?


vjerojatno, ipak je to nova bolnica financirana od vlade RH. budem sutra saznao, možda Novoj Biloj gravitira veći broj Hrvata. stvarno ne znam gdje se porađaju Jajčani, Uskopljani itd.


Vjerojatno je određeni broj Bošnjaka koji su se rađali u Travniku prešao u tu bolnicu, ako su bolji uvjeti. To bi svaki roditelj napravio.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Promjena granica općina
PostPostano: 08 sij 2011, 00:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58886
Lokacija: DAZP HQ
Bog-i-Hrvati je napisao/la:
U Srednjoj Bosni sve skupa oko 95 000 Hrvata? Nije loše, dapače, taman da uzmemo dio SBŽ :D


to je Ultrasova procjena, moja je nešto konzervativnija, oko 85.000 stalno nastanjenih.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Promjena granica općina
PostPostano: 08 sij 2011, 00:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58886
Lokacija: DAZP HQ
Grunf je napisao/la:
dudu je napisao/la:

vjerojatno, ipak je to nova bolnica financirana od vlade RH. budem sutra saznao, možda Novoj Biloj gravitira veći broj Hrvata. stvarno ne znam gdje se porađaju Jajčani, Uskopljani itd.


Vjerojatno je određeni broj Bošnjaka koji su se rađali u Travniku prešao u tu bolnicu, ako su bolji uvjeti. To bi svaki roditelj napravio.


ne bih znao stvarno, budem istražio malo.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Promjena granica općina
PostPostano: 08 sij 2011, 00:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2010, 14:59
Postovi: 1500
dudu je napisao/la:
Grunf je napisao/la:

Vjerojatno je određeni broj Bošnjaka koji su se rađali u Travniku prešao u tu bolnicu, ako su bolji uvjeti. To bi svaki roditelj napravio.


ne bih znao stvarno, budem istražio malo.


Ok


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Promjena granica općina
PostPostano: 08 sij 2011, 00:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2010, 14:59
Postovi: 1500
dudu je napisao/la:
Bog-i-Hrvati je napisao/la:
U Srednjoj Bosni sve skupa oko 95 000 Hrvata? Nije loše, dapače, taman da uzmemo dio SBŽ :D


to je Ultrasova procjena, moja je nešto konzervativnija, oko 85.000 stalno nastanjenih.


To je ok. Nek sad krenu poklapat Bošnje natalitetom. Za 10 godina ih mora biti za pola više nego sad. :herceg_bosna


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Promjena granica općina
PostPostano: 08 sij 2011, 10:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58886
Lokacija: DAZP HQ
dudu je napisao/la:
Grunf je napisao/la:

Vjerojatno je određeni broj Bošnjaka koji su se rađali u Travniku prešao u tu bolnicu, ako su bolji uvjeti. To bi svaki roditelj napravio.


ne bih znao stvarno, budem istražio malo.


našao sam da se u kantonalnoj bolnici Travnik prosječno ima od 1400 do 1500 poroda, dakle duplo više od Nove Bile. kad zbrojiš te dvije bolnice dobiješ približan broj rođenih u cijelom kantonu, iako se vjerojatno jedan dio porađa i u Zenici i Sarajevu.

u istočnom Mostaru (RMC Safet Mujić) imaju pak oko 600 poroda godišnje, a u zapadnom (SKB Mostar) oko 1800.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 344 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 10, 11, 12, 13, 14

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 486 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO