HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 24 tra 2024, 10:11.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 236 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Turcin se ulizuje Srbima
PostPostano: 13 lis 2017, 19:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
Pa vidio čovjek kako je izgradnja autoputeva prema selima dovela do iseljavanja sa sela u gradove... do Crne Trave, šest traka, do Kalinovika, osam...

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turcin se ulizuje Srbima
PostPostano: 13 lis 2017, 19:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Metemma je napisao/la:
Vladimir RUS je napisao/la:
Pa kad su preko loseg puta dosli, zamisli samo koliko bih ih doslo da su imali put koji neki im prizeljkuju. :zubati


Tocilo - tocilo ...

Ali provali koliko je to tvrdoglavo. Meni ako neko dokaže argumentima nešto, ja to prihvatim i priznam da nisam bio u pravu. Ovaj magarac će da tera svoje gluposti čak i kad sam shvati da priča gluposti.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turcin se ulizuje Srbima
PostPostano: 13 lis 2017, 20:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19705
Metemma je napisao/la:
Vladimir RUS je napisao/la:
Pa kad su preko loseg puta dosli, zamisli samo koliko bih ih doslo da su imali put koji neki im prizeljkuju. :zubati


Tocilo - tocilo ...

Takav si sta mislis. =))

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turcin se ulizuje Srbima
PostPostano: 13 lis 2017, 20:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19705
Carmello Šešelj je napisao/la:
Vladimir RUS je napisao/la:
Pa kad su preko loseg puta dosli, zamisli samo koliko bih ih doslo da su imali put koji neki im prizeljkuju. :zubati

Ni manje, ni više. Neće sigurno da žive u BiH, a rade u Pazaru, pa da moraju svaki dan tim putem. Doseljavanje je put u jednom pravcu, jednom se ide njim, i na odluku o seljenju ni najmanje ne utiče da li je auto put ili magistrala. Auto put nema nikakve veze sa doseljavanjem, shvati to više.

Nece sigurno da zive u Sarajevu, samo sto pola Sarajeva cine Sandzaklije. :zubati

Vidi se da vi u BG (pojedinci) ste naivni kao, sto bi BBC rekao u istoj ovoj situaciji, samo sa drugim akterima, pereci ili tako nesto tj. u prijevodu, naivci i to nevidjeni.

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turcin se ulizuje Srbima
PostPostano: 13 lis 2017, 20:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19705
Carmello Šešelj je napisao/la:
Metemma je napisao/la:

Tocilo - tocilo ...

Ali provali koliko je to tvrdoglavo. Meni ako neko dokaže argumentima nešto, ja to prihvatim i priznam da nisam bio u pravu. Ovaj magarac će da tera svoje gluposti čak i kad sam shvati da priča gluposti.

Upravo si opisao (i) sebe i svoje (tvrdoglave) stavove.

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turcin se ulizuje Srbima
PostPostano: 13 lis 2017, 20:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Odustajem...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turcin se ulizuje Srbima
PostPostano: 13 lis 2017, 20:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19705
Carmello Šešelj je napisao/la:
Odustajem...

Konacno neka pametna od tebe. Posto si prvi poceo (da me vrijedjas) prvi i odustani.

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turcin se ulizuje Srbima
PostPostano: 13 lis 2017, 21:29 
Offline

Pridružen/a: 27 pro 2016, 23:52
Postovi: 790
Vladimir RUS je napisao/la:
ludi mujo je napisao/la:
Turska je tu, u svakom smislu i to ce biti sve jaca veza.
Brezik i Potocari ce se urbanizovati a stanovnistvo doseliti zbog bolje ceste. Sinko ti si kreten sa genetskom greskom. Putevi se grade radi investicija, a one i kad dolaze dolaze od Bosnjaka. Posto nezz da te uputim. U B.Polju Bosnjak iz Sarajeva gradi farmu bikova od pola miliona km, Bosnjaci grade farmu peradi 25 000 po turnusu i to tek za pocetak. Bajra je otvorila poslovnicu, kupljena je farma kapaciteta 1000 bikova. Bosnaplod zasadjuje hektare i hektare voca, kupljene su susnice, sve u rukama Bosnjaka, Bemamionix gradi objekat za koji je dobio 2 miliona km podsticaja i to sve zadnjih godinu dvije. Svi ti objekti su na trasi obilaznice. A bit ce ih jos. Uskoro slijedi biznis forum za jos poslovnog uvezivanja. Obilaznica prolazi pored industrijske zone u rukama Bosnjaka. Kroz B.Polje, Omerbegovacu,Brod, te se direktno nadovezuje na Brodusu,Klanac i put za velika i bogata sela na jugu ,dakle sve velika Bosnjacka mjesta. Raspitaj se ko kupuje zemlju u sve napustenijem Lipovcu, Bukovcu, Vitanovicima,Bukviku znaci naseljima u kojima Bosnjaci nisu vecina. Ti si sinak glup, o Brckom i stanju u Brckom znas ko moja stara o avionima.

Bosnjo, vi Bosnjaci u Brckom ste manjina uzmemo li u obzir i sistem 4/4/2 (Srbi/Bosnjaci/Hrvati) sto znaci da je hriscanska, nemuslimanska komponenta jaca od muslimanske.

Dobro ludi Mujo, raspitacu se ko je sve u posljednje vrijeme otvorio cevabdzinice u Brckom. :sega

A taj dio sto najvise spominjes zove se industrijska zona. To ti je vecinski srpski dio grada. ;)

Koji dio spominjem konju glupi. Nabrojao sam sve dijelove gdje su Bosnjaci i gdje se sve vise novca ulaze. Ti spominjes Brezik gdje je sve manje naroda. Koliko si glup ni tvoji te ne podrzavaju. Koga boli *** hoces li se ti raspitivat, kakve mi koristi imamo od toga da jednom cobanu nesto dokazujemo. Samo vi svoj poso.
p.s. dodaj i Rome samo da vas neko bude vise u Brckom. 6 500 ljakse je razlika i sve nas je vise. Iduci popis ovim tempom 10 000 vise.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turcin se ulizuje Srbima
PostPostano: 13 lis 2017, 21:42 
Offline

Pridružen/a: 27 pro 2016, 23:52
Postovi: 790
Treba izbrisati moj komentar o doseljavanju. Rus je toliko glup da nista ne povezuje.
Sinak autoput je psiholoski plus, asocijacija na povezanost Bosne Sandzaka i dalje Turske. Rijeci padisaha kako je Turska komsiluk sve potvrdjuju. Putevi ljude spajaju. A ovaj bi zelenu transferzalu vratio u zivot. Svejedno mi smo win win.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turcin se ulizuje Srbima
PostPostano: 14 lis 2017, 08:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35317
Lokacija: Gl. grad regije
seherzada_begovica je napisao/la:
novovrijeme je napisao/la:

Kao prvo ne postoji nikakva administrativna jedinica pod nazivom Sandzak.
Kao drugo autoput kroz Srbiju ide od Cacka do Visegrada, Novi Pazar je bar 100 km južnije.
Kao trece to sto postoji autoput ne znaci da se bilo ko sa njim "spaja" nego prolazi kroz RS i time nam puni kasu. Sto veca frekvencija nama bolje.

slika


Da su Srbeki bili pametni, mogli su imati CG, Mkd, i KiM u sastavu Srbije, kano sto su to imali i 1912. Sve ste to mogli asimilirati u srbeke-pravoslavce, a tamo dje fali, podebljati krajisnicima.

Ali sto je najbolje, vec tri puta strateski gubite, i opet i cetvrti put bez ikakve analize gonite istim putem. :ucelo Cetvrti put, eliminacija vojne krajine u BiH, tzv. RS, i novi teritorijalni gubici na jugu, a sto ce biti Sandzak.


To sam i ja vazda govorio, problem je što im se pošmiga ono što je bolje od onoga što imaju. Oteli bi i opljačkali tuđe. Turska posla. Previše im liče, doduše i Bošnje nisu daleko od toga. Recimo, mogu steći pametnom politikom pola BiH kao Srbi pola Yu opisano u primjeru ali malo im.

Završit će slično.

S druge strane, a to se sve više vidi, više nije važan teritorij nego ljudi. Tu mislim da svi gubimo.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turcin se ulizuje Srbima
PostPostano: 14 lis 2017, 16:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19705
ludi mujo je napisao/la:
Vladimir RUS je napisao/la:
Bosnjo, vi Bosnjaci u Brckom ste manjina uzmemo li u obzir i sistem 4/4/2 (Srbi/Bosnjaci/Hrvati) sto znaci da je hriscanska, nemuslimanska komponenta jaca od muslimanske.

Dobro ludi Mujo, raspitacu se ko je sve u posljednje vrijeme otvorio cevabdzinice u Brckom. :sega

A taj dio sto najvise spominjes zove se industrijska zona. To ti je vecinski srpski dio grada. ;)

Koji dio spominjem konju glupi. Nabrojao sam sve dijelove gdje su Bosnjaci i gdje se sve vise novca ulaze. Ti spominjes Brezik gdje je sve manje naroda. Koliko si glup ni tvoji te ne podrzavaju. Koga boli *** hoces li se ti raspitivat, kakve mi koristi imamo od toga da jednom cobanu nesto dokazujemo. Samo vi svoj poso.
p.s. dodaj i Rome samo da vas neko bude vise u Brckom. 6 500 ljakse je razlika i sve nas je vise. Iduci popis ovim tempom 10 000 vise.

Mujo ti si o samom sebi i svom mentalnom stanju rekao sve kroz svoj nik, a narocito kroz prvi dio istog, s tim da taj dio je veoma vidljiv.

Mujo najvece mjesne zajednice u Brckom su Grcica, Donji Brezik, a najgusce naseljena Potocari. To su sve srpske i vecinski srpske mjesne zajednice tako da to sto i vi ulazete u industrijsku zonu koja je zajednicko vlasnistvo svih to okaci macku o rep u kontekstu investicija kada najveci investitor u istoj nije ni Srbin ni Bosnjak vec Hrvat (Ilija Studen - vlasnik Bimala , secerane i brcanskog Zitoprometa sto ga cini fakticki kraljem brcanske pa cak i bh. poljoprivrede. Samo u seceranu ulozeno je 80 miliona KM dok uljara je i veca). Mujo dok se mi svadjamo drugi tj. treci cini izvozne podvige i do Kine i tjera dalje. Vi Bosnje imate proizvodjaca dobrih i jeftinih eksera (Po-Ne), a mi Srbi drzimo medijsku scenu (RTV HIT), dok vi Bosnje ste dobri u kovacko-zanatskim poslovima, a Hrvati u poljoprivtednoj industriji.

Bosnjo Romi su i vasi koliko su nasi, cak vise vasi jer vi pored bosnjackih Roma racunate i allbanske Rome, kao i druge muslimanske Rome pod Bosnjake, a tu su i ljudi iz mijesanih brakova koji se dominatno deklarisu kao Bosnjaci, a tu je i dijaspora koja je dominantno vasa. Uprkos svemu tome, niste uspjeli da nas presisate. Dijaspora se ne vazi jer oni su izgubili kontakt sa maticom.

Za 10 godina Brka kao najvece bosnjacko mjesto u Brckom bice pusto posto EU je bukvalno pred nosom.

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turcin se ulizuje Srbima
PostPostano: 14 lis 2017, 16:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19705
ludi mujo je napisao/la:
Treba izbrisati moj komentar o doseljavanju. Rus je toliko glup da nista ne povezuje.
Sinak autoput je psiholoski plus, asocijacija na povezanost Bosne Sandzaka i dalje Turske. Rijeci padisaha kako je Turska komsiluk sve potvrdjuju. Putevi ljude spajaju. A ovaj bi zelenu transferzalu vratio u zivot. Svejedno mi smo win win.

Obicno oni koji zapocnu svaku pricu sa uvredama pokazuju da im argumenti slaba strana. Da se vratimo na temu, Erdogan moze da gradi u Srbiji gdje hoce, to njegova stvar, kao i unutrasnja stvar Srbije prije svega. Sto se tice RS, dalje nece moci jer znam koliko Dodik voli Erdogana. Lud je za njim. :zubati

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turcin se ulizuje Srbima
PostPostano: 14 lis 2017, 23:37 
Offline

Pridružen/a: 27 pro 2016, 23:52
Postovi: 790
Vladimir RUS je napisao/la:
ludi mujo je napisao/la:
Koji dio spominjem konju glupi. Nabrojao sam sve dijelove gdje su Bosnjaci i gdje se sve vise novca ulaze. Ti spominjes Brezik gdje je sve manje naroda. Koliko si glup ni tvoji te ne podrzavaju. Koga boli *** hoces li se ti raspitivat, kakve mi koristi imamo od toga da jednom cobanu nesto dokazujemo. Samo vi svoj poso.
p.s. dodaj i Rome samo da vas neko bude vise u Brckom. 6 500 ljakse je razlika i sve nas je vise. Iduci popis ovim tempom 10 000 vise.

Mujo ti si o samom sebi i svom mentalnom stanju rekao sve kroz svoj nik, a narocito kroz prvi dio istog, s tim da taj dio je veoma vidljiv.

Mujo najvece mjesne zajednice u Brckom su Grcica, Donji Brezik, a najgusce naseljena Potocari. To su sve srpske i vecinski srpske mjesne zajednice tako da to sto i vi ulazete u industrijsku zonu koja je zajednicko vlasnistvo svih to okaci macku o rep u kontekstu investicija kada najveci investitor u istoj nije ni Srbin ni Bosnjak vec Hrvat (Ilija Studen - vlasnik Bimala , secerane i brcanskog Zitoprometa sto ga cini fakticki kraljem brcanske pa cak i bh. poljoprivrede. Samo u seceranu ulozeno je 80 miliona KM dok uljara je i veca). Mujo dok se mi svadjamo drugi tj. treci cini izvozne podvige i do Kine i tjera dalje. Vi Bosnje imate proizvodjaca dobrih i jeftinih eksera (Po-Ne), a mi Srbi drzimo medijsku scenu (RTV HIT), dok vi Bosnje ste dobri u kovacko-zanatskim poslovima, a Hrvati u poljoprivtednoj industriji.

Bosnjo Romi su i vasi koliko su nasi, cak vise vasi jer vi pored bosnjackih Roma racunate i allbanske Rome, kao i druge muslimanske Rome pod Bosnjake, a tu su i ljudi iz mijesanih brakova koji se dominatno deklarisu kao Bosnjaci, a tu je i dijaspora koja je dominantno vasa. Uprkos svemu tome, niste uspjeli da nas presisate. Dijaspora se ne vazi jer oni su izgubili kontakt sa maticom.

Za 10 godina Brka kao najvece bosnjacko mjesto u Brckom bice pusto posto EU je bukvalno pred nosom.

Nabrojat cu samo neke gluposti koje si napisao, necu upotrijebiti tezi opis. I sa tim prekidam diskusiju o Brckom jer rekao si koliko znas.
1. Grcica nije najveca industrijska zona,tu su uglavnom trgovine zanatske radnje, saloni sl.
2.Brezik velika mjesna zajednica?
3.Potocari najgusce naseljena?
4.Studen nije jedini vlasnik Bimala vec je to novac Austrijskih dionicara i Bog zna koga sve, pogledaj ko su neki od direktora
5.Bimal kralj bh.poljoprivrede? Ljudi uvoze sve i samo pakuju, nema vlastitih zasada.
6. Sam Bosnaplod je u zadnjih 2-3 god ulozio 15-20 km. A bili su bankrot.A u vlasnistvu ima zemlje koja tek treba da se sadi. Prosetaj nekad do Binga i potrazi sok Kulin, pa vidi kvalitet.
7.Maocanka komerc ima opremu i hladnjace kakve imaju najsavremenije evropske firme u tom poslu. Raspitaj se gdje izvoze sljivu.Gdje se voze garniture Malagic, koji ima 350-400 radnika.I td i td.
8.Brka najvece Bosnjacko mjesto?
9.O popisu bi tek mogao, koliko ste popisali mrtvih, koliko ste prijavili onih koji zive u Srbiji...
Nije tebi lahko. Al ne krivim te, ne znas, a tvrdoglav si i onda lupas, a ljudi ti se smiju. Niko ne kaze da ne trebas komentarisat ali ne nuzno ono u sta nisi upucen. Vremenom se uci.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turcin se ulizuje Srbima
PostPostano: 14 lis 2017, 23:41 
Offline

Pridružen/a: 27 pro 2016, 23:52
Postovi: 790
Vladimir RUS je napisao/la:
ludi mujo je napisao/la:
Treba izbrisati moj komentar o doseljavanju. Rus je toliko glup da nista ne povezuje.
Sinak autoput je psiholoski plus, asocijacija na povezanost Bosne Sandzaka i dalje Turske. Rijeci padisaha kako je Turska komsiluk sve potvrdjuju. Putevi ljude spajaju. A ovaj bi zelenu transferzalu vratio u zivot. Svejedno mi smo win win.

Obicno oni koji zapocnu svaku pricu sa uvredama pokazuju da im argumenti slaba strana. Da se vratimo na temu, Erdogan moze da gradi u Srbiji gdje hoce, to njegova stvar, kao i unutrasnja stvar Srbije prije svega. Sto se tice RS, dalje nece moci jer znam koliko Dodik voli Erdogana. Lud je za njim. :zubati

RS-u investicije ne trebaju, vas svi zaobilaze. Vama bi bolje bilo da ste pod Turskom okupacijom nego sluga rezimu Miletovom. Jos jedno 5 godina i sami cete se istrijebiti. Mileta za predsjednika jos dugo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turcin se ulizuje Srbima
PostPostano: 15 lis 2017, 10:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
Vladimir RUS je napisao/la:
allbanske Rome


Počeo i ovaj dva L pisat?

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turcin se ulizuje Srbima
PostPostano: 15 lis 2017, 17:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 stu 2015, 12:44
Postovi: 1113
Citam ovu temu, i likove koji pisu na njoj, i padam od smijeha... :sega

Mislim da bi naj opcija autoputa koji fali bila opcija Gradiska-Banjaluka-Doboj-Sarajevo-Foca-Pljevlja-Pec-Skoplje. To bi bio najkraci put za Makedonce, Kosovare, Crnogorce ka zapadu.

A i tim putem bi krajiski-Srbeki najbrze mogli doci do kolevki! :neznam


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turcin se ulizuje Srbima
PostPostano: 16 lis 2017, 07:30 
Offline

Pridružen/a: 27 pro 2016, 23:52
Postovi: 790
Samo Sarajevo-Sandzak-Kosovo-MK i dalje Istanbul.Mi cemo TZ spojit sredstvima iz federalnog budzeta.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turcin se ulizuje Srbima
PostPostano: 16 lis 2017, 18:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19705
Carmello Šešelj je napisao/la:
Vladimir RUS je napisao/la:
Nesto se ne sjeca da zagovaram povezivanje sa Sandzak. To je je tvoja blistava ideja. :zubati

A što pa da i ne idu u Sarajevo, može da ih bude i milijarda tamo, dok su u rezervatu, nema brige.

Nego, kako su se tolike sandže do sada doselile u Sarajevo. Ovi ostali čekaju auto put, pa će tek tada da se dosele? Razmisli malo, jebem mu mater glupu.

150000 Sandzaklija, u slucaju odlaska u BiH mogu da budu ogroman statisticki problem jer to je 10 posto vise Bosnjaka nego sada sto ih ima u BiH, a samim tim i manje Srba i Hrvata u statistickom smislu, a statistika u (nakaradnoj) zemlji kakva je BiH je sve. Ocigledno nisi upoznat sa nekim lokalnim pitanjima u BiH.

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turcin se ulizuje Srbima
PostPostano: 16 lis 2017, 18:17 
Offline

Pridružen/a: 11 tra 2016, 16:17
Postovi: 7949
Lokacija: Сарај Чадор
Realno, autoput što se tog dijela tice je potrebniji i korisniji Goraždu (zbog privrednog kapaciteta i potencijala) nego tim mjestima na koje pojedini insistiraju (Višegrad, Rogatica)a slijepa su crijeva bili i ostali.

Treba i Tuzlu spojiti krakom na 5C i povezati Brčko i dalje prema Bijeljini i BG.

_________________
Skidanje okova je imperativ.

Takozvana "rs" je genocidna tvorevina.

The so-called "republic of srpska" is a genocidal ramshackle pseudo-state.

Ko je zrinyia na sigetu posjek'o..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turcin se ulizuje Srbima
PostPostano: 16 lis 2017, 18:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Pa svakako će ići na par kiilometara od Goražda, isti ***. Što se tiče povezivanja gradova u FBiH auto putevima, to sami rešavajte, napravite finansijsku konstrukciju, pa zidajte do mile volje, ali svojim pozajmljenim parama.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turcin se ulizuje Srbima
PostPostano: 16 lis 2017, 18:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19705
ludi mujo je napisao/la:
Vladimir RUS je napisao/la:
Mujo ti si o samom sebi i svom mentalnom stanju rekao sve kroz svoj nik, a narocito kroz prvi dio istog, s tim da taj dio je veoma vidljiv.

Mujo najvece mjesne zajednice u Brckom su Grcica, Donji Brezik, a najgusce naseljena Potocari. To su sve srpske i vecinski srpske mjesne zajednice tako da to sto i vi ulazete u industrijsku zonu koja je zajednicko vlasnistvo svih to okaci macku o rep u kontekstu investicija kada najveci investitor u istoj nije ni Srbin ni Bosnjak vec Hrvat (Ilija Studen - vlasnik Bimala , secerane i brcanskog Zitoprometa sto ga cini fakticki kraljem brcanske pa cak i bh. poljoprivrede. Samo u seceranu ulozeno je 80 miliona KM dok uljara je i veca). Mujo dok se mi svadjamo drugi tj. treci cini izvozne podvige i do Kine i tjera dalje. Vi Bosnje imate proizvodjaca dobrih i jeftinih eksera (Po-Ne), a mi Srbi drzimo medijsku scenu (RTV HIT), dok vi Bosnje ste dobri u kovacko-zanatskim poslovima, a Hrvati u poljoprivtednoj industriji.

Bosnjo Romi su i vasi koliko su nasi, cak vise vasi jer vi pored bosnjackih Roma racunate i allbanske Rome, kao i druge muslimanske Rome pod Bosnjake, a tu su i ljudi iz mijesanih brakova koji se dominatno deklarisu kao Bosnjaci, a tu je i dijaspora koja je dominantno vasa. Uprkos svemu tome, niste uspjeli da nas presisate. Dijaspora se ne vazi jer oni su izgubili kontakt sa maticom.

Za 10 godina Brka kao najvece bosnjacko mjesto u Brckom bice pusto posto EU je bukvalno pred nosom.

Nabrojat cu samo neke gluposti koje si napisao, necu upotrijebiti tezi opis. I sa tim prekidam diskusiju o Brckom jer rekao si koliko znas.
1. Grcica nije najveca industrijska zona,tu su uglavnom trgovine zanatske radnje, saloni sl.
2.Brezik velika mjesna zajednica?
3.Potocari najgusce naseljena?
4.Studen nije jedini vlasnik Bimala vec je to novac Austrijskih dionicara i Bog zna koga sve, pogledaj ko su neki od direktora
5.Bimal kralj bh.poljoprivrede? Ljudi uvoze sve i samo pakuju, nema vlastitih zasada.
6. Sam Bosnaplod je u zadnjih 2-3 god ulozio 15-20 km. A bili su bankrot.A u vlasnistvu ima zemlje koja tek treba da se sadi. Prosetaj nekad do Binga i potrazi sok Kulin, pa vidi kvalitet.
7.Maocanka komerc ima opremu i hladnjace kakve imaju najsavremenije evropske firme u tom poslu. Raspitaj se gdje izvoze sljivu.Gdje se voze garniture Malagic, koji ima 350-400 radnika.I td i td.
8.Brka najvece Bosnjacko mjesto?
9.O popisu bi tek mogao, koliko ste popisali mrtvih, koliko ste prijavili onih koji zive u Srbiji...
Nije tebi lahko. Al ne krivim te, ne znas, a tvrdoglav si i onda lupas, a ljudi ti se smiju. Niko ne kaze da ne trebas komentarisat ali ne nuzno ono u sta nisi upucen. Vremenom se uci.

Mujo, ne znam da li si kao Mujo iz viceva, ali sve mi se cini da jesi i to jos gluplji jer nista ne kontas.

Nisam spomenuo Grcicu u kontekstu industrijske zone vec najveceg naselja u Brckom.

Donji Brezik (a i Gornji Brezik) nije najveca, ali nije ni.mala mjesna zajednica kao sto bi ti zelio da jeste.

Da, Potocari najgusce naseljena mjesna zajednica u Brckom po kvadratnom kilometru.

Direktori nije isto sto i vlasnistvo. Uvoze sirovine, preradjuju, pakuju, zaposljavaju radnike, placaju poreze, prodaju, izvoze, samo toliko. Nisu oni krivi sto domaci proizvodjaci suncokreta i secerne repe ne mogu da podmire ni 10 odsto Bimalove i seceranine potrebe za tim sirovinama pa isti su primorani da uvoze da bi izvozili.

Bosnaplod je do juce bila propala firma sa ogromnim zastarjelim kapacitetima, a sada je mala firma s obzirom da sada ima samo 7000 kvadrata proizvodnog prostora u sta je ulozeno 7 miliona KM sto je daleko i od kapaciteta i od velicine investicije koju ti pominjes. To ti je stari kapacitet. Arapin vas je zajebao ako vam je toliko obecao, a masine za proizvodnju su iz Srbije tako da hvala mu sto nam puni dzepove i drzi fabriku u vecinski srpskom dijelu.

Ostalo nebi komentarisao, nemam vremena, a i ponavljas se kao pokvarena ploca.

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turcin se ulizuje Srbima
PostPostano: 16 lis 2017, 18:34 
Offline

Pridružen/a: 11 tra 2016, 16:17
Postovi: 7949
Lokacija: Сарај Чадор
Carmello Šešelj je napisao/la:
Pa svakako će ići na par kiilometara od Goražda, isti ***. Što se tiče povezivanja gradova u FBiH auto putevima, to sami rešavajte, napravite finansijsku konstrukciju, pa zidajte do mile volje, ali svojim pozajmljenim parama.



Govoriš o tom autoputu i insistiraš na tu trasu kao da će te ju vi financirati i graditi a ne Turci i strani konzorciji. Niste ništa dogovorili s Turcima, ne laži narod.

Sto puta je perspektivnija i izvedljivija trasa koja ide Tuzla-Brčko-Bijeljina nego gudure Rogatice i Višegrada od kojih i Srbi dižu ruke nakon što su već protjerali većinsko bošnjačko stanovništvo.

_________________
Skidanje okova je imperativ.

Takozvana "rs" je genocidna tvorevina.

The so-called "republic of srpska" is a genocidal ramshackle pseudo-state.

Ko je zrinyia na sigetu posjek'o..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turcin se ulizuje Srbima
PostPostano: 16 lis 2017, 18:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19705
ludi mujo je napisao/la:
Vladimir RUS je napisao/la:
Obicno oni koji zapocnu svaku pricu sa uvredama pokazuju da im argumenti slaba strana. Da se vratimo na temu, Erdogan moze da gradi u Srbiji gdje hoce, to njegova stvar, kao i unutrasnja stvar Srbije prije svega. Sto se tice RS, dalje nece moci jer znam koliko Dodik voli Erdogana. Lud je za njim. :zubati

RS-u investicije ne trebaju, vas svi zaobilaze. Vama bi bolje bilo da ste pod Turskom okupacijom nego sluga rezimu Miletovom. Jos jedno 5 godina i sami cete se istrijebiti. Mileta za predsjednika jos dugo.

U Federaciji se manje grade putevi negoli u Republici Srpskoj.

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turcin se ulizuje Srbima
PostPostano: 16 lis 2017, 18:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19705
Metemma je napisao/la:
Vladimir RUS je napisao/la:
allbanske Rome


Počeo i ovaj dva L pisat?

Pisem sa mobilnog.

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turcin se ulizuje Srbima
PostPostano: 16 lis 2017, 19:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Vladimir RUS je napisao/la:
Carmello Šešelj je napisao/la:
A što pa da i ne idu u Sarajevo, može da ih bude i milijarda tamo, dok su u rezervatu, nema brige.

Nego, kako su se tolike sandže do sada doselile u Sarajevo. Ovi ostali čekaju auto put, pa će tek tada da se dosele? Razmisli malo, jebem mu mater glupu.

150000 Sandzaklija, u slucaju odlaska u BiH mogu da budu ogroman statisticki problem jer to je 10 posto vise Bosnjaka nego sada sto ih ima u BiH, a samim tim i manje Srba i Hrvata u statistickom smislu, a statistika u (nakaradnoj) zemlji kakva je BiH je sve. Ocigledno nisi upoznat sa nekim lokalnim pitanjima u BiH.

To se svakako neće desiti, a i ako se, nekim čudom i desi, to je samo win za Srbe. Umesto tri fleke, imaćemo dve. A sandže u Bakiristanu mogu da se nabijaju u Sarajevo do mile volje. Dok ih nema u RS i dok RS ima status kakav ima, etnički sastav koji ima, mogu da nas povuku za tuki.

A i šta si se usrao od 150k muslimana, koji iovako neće ni blizu toliko da dođu, a pogotovo im auto put neće biti faktor da li će dolaziti ili ne. Što se mene tiče, neka svi odu u KS.

Jel vi zaboravljate da imate etniči čistu republiku, preko 90% Srba. Od čega si se onda usrao, pameti mamina?


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 236 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: mrnjav, Ronaldinho i 215 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO