HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 29 ožu 2024, 12:39.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 15 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Hercegovina rasadnik mladih košarkaša
PostPostano: 13 sij 2013, 03:17 
Online
Avatar

Pridružen/a: 04 lis 2010, 16:57
Postovi: 736
Večeras Široki tuka Partizana. grad od 30 000 stanovnika, tj cijela općna, dobila klub iz dvomilijunskog grada. Istu noć Posušje, općina od 15 000 stanovnika, dobila klub iz Sarajeva, i bivšeg europskog prvaka. Znamo i da Partizan i Bosna imaju jake sponzore naspram ova dva kluba.

Tu su još Čapljina u prvoj ligi, te Zrinjski. Kada vidimo koliko talenata ide iz Hercegovine dalje igrati košarku, pa to je fenomen. Zašto je tome tako i kako to iskoristiti u budućnosti još bolje.

Široki sa svojim mladićima dobilo Partizana, isto tako Posušje Bosnu. Pa Hercegovina je "La Masia" košarke. :kk_siroki :zrinjski :HercegBosanac :zadar: :herceg_bosna


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hercegovina rasadnik mladih košarkaša
PostPostano: 13 sij 2013, 04:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Sad je Igokea još veći hit, mada se može reći da je to ipak Banja Luka a ne Aleksandrovci ili Laktaši, iako je to većim dijelom klub - projekt koji ima novca za skupe igrače sa strane :)

Koliki je % domaćih igrača u Širokom i Posušju, ako je oko 50% ili više, to su zdravi temelji, koji se neće urušiti ako presuše financije.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hercegovina rasadnik mladih košarkaša
PostPostano: 13 sij 2013, 09:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 sij 2012, 16:01
Postovi: 12319
Igrači sarajevske Bosne kao nemaju šta jesti , kakvi sponzori. Imaju dug od 9 miliona, ne zna se šta će biti sa klubom, igraju im juniori, mijenjaju trenera i upravu svaka 2 mjeseca.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hercegovina rasadnik mladih košarkaša
PostPostano: 13 sij 2013, 10:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Kao bivšem pioniru (ili kako li se već taj uzrast zvao) KK Bosne, žao mi je promatrati agoniju tog kluba i nije mi jasno tko je dozvolio da padne na ove grane.

Apropos Hercegovine, zanimljivo je da su doslovni svi poznati hrvatski košarkaši iz BiH zapravo Hercegovci. Ako sam zaboravio nekog Bosanca, slobodno me podsjetite. Ili je Hercegovina uvijek imala tu košarkašku tradiciju, ili su Hrvati selidbom u Bosnu u zadnjih nekoliko stoljeća počeli gubiti svoju visinu?!

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hercegovina rasadnik mladih košarkaša
PostPostano: 14 sij 2013, 00:30 
Online
Avatar

Pridružen/a: 04 lis 2010, 16:57
Postovi: 736
Nisam znao za Bosnu da je u problemima, ali se pisalo prije kako je bogata i kako joj sponzori daju lovu, a Širokom ništa, a bolji od nje.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hercegovina rasadnik mladih košarkaša
PostPostano: 14 sij 2013, 00:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58281
Lokacija: DAZP HQ
šta tek onda reći za Crnogorce, koji imaju uvjerljivo najjaču centarsku liniju u Europi, dva od četiri iz te linije su u NBA-u, a jedan (Peković) je trenutno ponajbolji centar NBA lige uopće.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hercegovina rasadnik mladih košarkaša
PostPostano: 21 ruj 2013, 11:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 lip 2009, 12:19
Postovi: 5376
Lokacija: Croatia Alba; site:hercegbosna.org/forum
Ministry of Sound je napisao/la:
Kao bivšem pioniru (ili kako li se već taj uzrast zvao) KK Bosne, žao mi je promatrati agoniju tog kluba i nije mi jasno tko je dozvolio da padne na ove grane.

Apropos Hercegovine, zanimljivo je da su doslovni svi poznati hrvatski košarkaši iz BiH zapravo Hercegovci. Ako sam zaboravio nekog Bosanca, slobodno me podsjetite. Ili je Hercegovina uvijek imala tu košarkašku tradiciju, ili su Hrvati selidbom u Bosnu u zadnjih nekoliko stoljeća počeli gubiti svoju visinu?!


Hrvatska 2013, Jasmin Repeša (Čapljina)

Damir Markota (Sarajevo)
Bojan Bogdanović (Mostar)
Dontaye Draper (Baltimore, MD)
Ante Tomić (Dubrovnik)
Lukša Andrić (Dubrovnik)
Ante Delaš (Solin)
Mario Delaš (Split)
Roko-Leni Ukić (Split)
Dario Šarić (Šibenik)
Luka Žorić (Zadar)
Damjan Rudež (Zagreb)
Krunoslav Simon (Zagreb)

BiH 2013, Aleksandar Petrović (Šibenik)

Hercegovina
Nemanja Gordić (Mostar)
Andrija Stipanović (Mostar)
Mirza Teletović (Mostar)

Bosna
Edin Bavčić (Foča)
Nihad Đedović (Višegrad)
Elmedin Kikanović (Tuzla)
Ante Mašić (Tomislavgrad)
Dalibor Peršić (Tuzla)
Muhamed Pašalić (Sarajevo)
Nedžad Sinanović (Zavidovići)

Ostalo
Marko Šutalo (Bačka Topola)
Zackary Wright (Austin, TX)

U reprezentaciji BiH odnos Bosna : Hercegovina je 2.33x u korist Bosne, a po popisu 1991. u Hercegovini je živjelo samo 9.99% stanovništva BiH, dakle Bosna je imala 9.02x veću populaciju od Hercegovine, ali Hercegovci imaju 3.87x veći udio u reprezentaciji BiH u odnosu na udio u stanovništvu.

Kad bi se Hercegovcima dodao i Šutalo, ako su mu oboje roditelja iz Hercegovine, odnos bi bio još povoljniji.

BiH
http://fiba.com/pages/eng/fe/14/wcm/team/p/sid/8720/tid/2602/profile.html
Hrvatska
http://fiba.com/pages/eng/fe/14/wcm/team/p/sid/8720/tid/2168/profile.html

P.S: Pretpostavljam da je Markotin otac Bosanac, a ne Hercegovac.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hercegovina rasadnik mladih košarkaša
PostPostano: 21 ruj 2013, 12:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 17:27
Postovi: 6018
Lokacija: Generalni konzulat HR HB za Slavoniju i Baranju
Glazbenik je napisao/la:
P.S: Pretpostavljam da je Markotin otac Bosanac, a ne Hercegovac.

Markotina majka je Hercegovka i on nosi njezino prezime, a otac mu je (pretpostavljam) Bosanac, neki Osmanhodžić. :wink


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hercegovina rasadnik mladih košarkaša
PostPostano: 21 ruj 2013, 12:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 lip 2009, 12:19
Postovi: 5376
Lokacija: Croatia Alba; site:hercegbosna.org/forum
Pessimus dux je napisao/la:
Glazbenik je napisao/la:
P.S: Pretpostavljam da je Markotin otac Bosanac, a ne Hercegovac.

Markotina majka je Hercegovka i on nosi njezino prezime, a otac mu je (pretpostavljam) Bosanac, neki Osmanhodžić. :wink


Omerhodžić.

Znam, zato sam i napisao da prepostavljam da je otac Bosanac, jer prezime Markota upućuje na Hercegovca.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hercegovina rasadnik mladih košarkaša
PostPostano: 21 ruj 2013, 14:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 17:27
Postovi: 6018
Lokacija: Generalni konzulat HR HB za Slavoniju i Baranju
Glazbenik je napisao/la:
Omerhodžić.

Znam, zato sam i napisao da prepostavljam da je otac Bosanac, jer prezime Markota upućuje na Hercegovca.

Tako je, Omerhodžić, ne znam šta mi bi da sam fulao prezime... :palacgore1


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hercegovina rasadnik mladih košarkaša
PostPostano: 21 kol 2016, 17:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lip 2011, 14:09
Postovi: 2373
Lokacija: HR
Malo da osvježimo temu...

Na ovoj olimpijadi vođa Hrvatske je bio Mostarac Bojan Bogdanović. Trenutačno najbolji hrvatski košarkaš, potekao u Zrinjskom. Dovest će nas do medalje na idućem Eurobasketu.

Onda na mala vrata je ušao otkazivanjem 5 drugih centara, momak 90' godište iz Ljutog Doca kraj Širokog, Darko Planinić, oduševio je košarkašku javnost, jako dobre role u napadu i obrani, precizan s linije slobondih bacanja, čvrst kao stijena.

Marko Arapović, rođen u Zagrebu, sin Franje Arapovića koji je iz sela Slipčići s juga Mostara. Igrač Cedevite, bez minutaže na turniru al očekuju se velike stvari od njega u budućnosti.

Željko Šakić spomenut ću i njega, majka Širokobriježanka, nosi njeno prezime, otac Palestinac koji je došao u Zagreb jako davno i tu ostao živjeti. Član je Cibone, al u budućnosti se ne očekuje puno od njega, čak ni da će ga zvat opet. Najstariji debitant Hrvatske, s 28 godina je debitirao.

Onda slijedi plejada Hercegovaca koji u novom ciklusu postaju reprezentatici.. to su:
Dragan Bender iz Čapljine, visok 216cm, 97 godište. 4.pick Drafta 2016 uzeli ga Phoenix Sunsi. Stručnjaci kažu najveći talent u povijesti Hrvatske, očekuje se da bude jedan od najboljih Europljana u NBA.

Ivica Zubac iz Čitluka od ovog ljeta je novi član Lakersa. Snažan centar, krađa godine na Draftu..

U većim klubovima su još Marin Rozić u Ciboni iz Mostara, Domagoj Bošnjak Cibona iz Širokog, Boris Barać u Zadru iz Širokog, Toni Katić Cedevita Široki Brijeg, Ivan Karačić iz Širokog mladi Hr reprezentativac uskoro prelazi u neki zagrebački klub...
:herceg_bosna


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hercegovina rasadnik mladih košarkaša
PostPostano: 21 kol 2016, 18:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 lis 2010, 13:26
Postovi: 6802
Lokacija: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
neretvanin je napisao/la:
Marko Arapović

Željko Šakić spomenut ću i njega, majka Širokobriježanka, nosi njeno prezime, otac Palestinac koji je došao u Zagreb jako davno i tu ostao živjeti. Član je Cibone, al u budućnosti se ne očekuje puno od njega, čak ni da će ga zvat opet. Najstariji debitant Hrvatske, s 28 godina je debitirao.




nisam siguran,ali mi je ostalo da je Davor Kus imao skoro 29 godina kad je debititrao za reprezentaciju...

_________________
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

Glas za HDZ jeste glas za Voju Stanimirovića.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hercegovina rasadnik mladih košarkaša
PostPostano: 22 kol 2016, 17:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 17:27
Postovi: 6018
Lokacija: Generalni konzulat HR HB za Slavoniju i Baranju
neretvanin je napisao/la:
U većim klubovima su još Marin Rozić u Ciboni iz Mostara, Domagoj Bošnjak Cibona iz Širokog, Boris Barać u Zadru iz Širokog, Toni Katić Cedevita Široki Brijeg, Ivan Karačić iz Širokog mladi Hr reprezentativac uskoro prelazi u neki zagrebački klub...
:herceg_bosna

+ Filip Kraljević (Široki Brijeg) potpisao za Zaragozu, a prije toga odigrao jako dobru sezonu u Zadru...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hercegovina rasadnik mladih košarkaša
PostPostano: 22 kol 2016, 20:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2016, 15:19
Postovi: 285
Ne znam zašto se pod hercegovačke košarkaše računaju Marko Arapović i Željko Šakić, koji su purgeri par excellence. Da ne spominjem da je Šakić i jadnik par excellence, ne znam ima li gorih ljudi od onih koji se srame svog porijekla, ma kakvo ono bilo. :kava

Inače, Toni Katić je iz Splita, samo je nakon niza teških ozlijeda došao u HKK Široki da rehabilitira karijeru, i donekle je u tome i uspio.

Svaka čast Bogdanoviću, Zubcu i Benderu koji bez imalo problema prevale preko jezika da su redom iz Mostara, Čitluka i Čapljine. Nek' u SAD-u i za nas čuju, sportaši su jedina komparativna prednost koju imamo u odnosu na ostatak svijeta. :palacgore1

_________________
Ori svoju njivu najbolje što možeš!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hercegovina rasadnik mladih košarkaša
PostPostano: 30 kol 2016, 13:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2016, 15:19
Postovi: 285
Dokaz da Hercegovci imaju izvrsne predispozicije za košarku je i francusko istraživanje visine adolescenata koje je provedeno 2001.-2003. na području srednje i južne Dalmacije, te Hercegovine (ili kako oni kažu, na području Dinarida), koje je pokazalo da na tom području žive najviši ljudi na svijetu sa prosjekom od 185,6 cm.

J.-C. Pineau et al., C. R. Biologies 328 (2005) je napisao/la:
This study contributes to an update of average heights among European populations. Our investigation covering 2705 boys and 2842 girls aged 17 years, shows that, contrary to the general belief, adolescents of the Dinaric Alps are, on average, the tallest in Europe. With an average height of 185,6 cm, they are taller than Dutch adolescents (184 cm on average). Above all, the density of very tall subjects appears to be characteristic of the Dinaric Alps, since 28% measure 190 cm or more in height, as opposed to only 20% in Holland and 1.5% in France. Although our information is not complete, adolescent girls in the Dinaric Alps, with an average height of 171 cm come a close second to girls in Holland.

Dvije najvažnije teze su iznesene u gornjem sažetku, najveći prosjek visine i gustoća visokih pojedinaca, ali se u radu također spominje da je moguće da su na visinu utjecali stres i lošija prehrana uslijed rata, pa bi prosječna visina današnjih adolescenata mogla biti i veća...

Izdvojit ću jednu rečenicu iz rada:
"This density of very tall subjects makes the Dinaric Alps a sanctuary for giants."

Ovo bi mogao biti moto buduće turističke zajednice Herceg-Bosne. :zubati

_________________
Ori svoju njivu najbolje što možeš!


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 15 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO