HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 tra 2024, 16:12.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 14 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Sekularizam i islam
PostPostano: 22 ruj 2016, 00:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 lis 2013, 21:41
Postovi: 9853
Šta mislite kakav će ishod bit na kraju? Hoće li Europa uspjet sekularizirat muslimane ili će muslimani uspjet u svrgavanju sekularizma? Govorim o dalekoj budućnosti, ali nije na odmet malo uprazno, kafanski diskutirat.

Moje mnijenje je takvo da Europa više nije kršćanski kontinent. O tome ne može bit govora. Čak i ako uzmemo ovu deklarativnu kršćansku većinu na razmatranje, lako ćemo uočit da se radi o vrlo ireligioznim ili kulturološkim kršćanima. Jedan turski ministar je rekao da kršćanstvo nije religija već kultura. Ja mu vjerujem. (Mada, meni osobno je još religija, ali razumijem da ogromnoj većini ljudi nije).

Glavna vrijednost Europe postao je sekularizam, religija je postala strogo privatna stvar. Umjesto stoljetne borbe između kršćanstva i islama, dobili smo borbu sekularizma i islama. Dok je Europa bila kršćanska, neprijatelj je bio jasno definiran i postojala je jasna strategija protiv njega. Kod islamskog svijeta još uvijek je tako.

Međutim, sekularna Europa ne zna kako da se postavi prema islamu/muslimanima. Dokle prezire islamske vrijednosti, dotle mora prihvatit da uključi muslimane, nastojat da ih sekularizira. Naravno, tu se javljaju periferne ideologije "nacionalističkih" sekularista kao onaj blond tip iz Nizozemske, Geert Wilders. Međutim, oni su negacija sami sebi.

Ima li sekularizam dovoljno kohezije i ideološke snage da se bori s islamom?

Šta cijenite kako će se stvari odigrat?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sekularizam i islam
PostPostano: 22 ruj 2016, 00:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 06 pro 2015, 22:50
Postovi: 684
Lokacija: Okupirani teritorij
Tuta je napisao/la:
Naravno, tu se javljaju periferne ideologije "nacionalističkih" sekularista kao onaj blond tip iz Nizozemske, Geert Wilders. Međutim, oni su negacija sami sebi.


Zasto ?

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=yBEVC-YZTVU
pax tibi marce evangelista meus

Non bene pro toto libertas venditur auro!

Srbi RAUS!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sekularizam i islam
PostPostano: 22 ruj 2016, 02:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Ah ovih salonskih nabrajanja. Tuti to dobro ide.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sekularizam i islam
PostPostano: 22 ruj 2016, 02:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 lis 2013, 21:41
Postovi: 9853
BBC je napisao/la:
Ah ovih salonskih nabrajanja. Tuti to dobro ide.


U salonima se revolucije dižu. Mada, cijeli forum je sažet od salonskih rasprava, ja to bar javno istaknem da nema dvojbi. Čitaj naslove tema na podforumu politika, i zamisli gdje je prikladnije da se te teme raspravljaju - na skupu intelektualaca ili na skupu polu-pijanih krkana. Je li tako?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sekularizam i islam
PostPostano: 22 ruj 2016, 04:25 
Offline

Pridružen/a: 15 pro 2014, 18:26
Postovi: 853
Lokacija: Hrvatska Republika Herceg-Bosna
Problem je što još uvijek ima među našim Europljanima onih desničara koji su nabrijani na križarske ratove, na priču kako je Europa kršćanska i kako te vrijednosti treba zaštitit. Da nije tako da smo svi zajedno ujedinjeni u borbi za sekularnu Europu lako bi mi pomeli ove islamiste i kozojebe. Problem je što mi nismo jedinstveni. Imamo ove liberalne ljevičare duginih boja koji se bore da žene imaju pravo da nose burkini (pred veleposlanstvom Francuske u Londonu, vidjeli smo) i koji govore "Dobrodošle izbjeglice". Imamo onda ne raznorazne PEGID-e koje se bore za neku kršćansku Europu. Nama treba jak europski sekularni pokret prožet umjerenim desničarskim idejama i zdravim nacionalizmom, pa dobro čak i umjerenim ljevičarskim idejama, što da ne. Svi skupa ujedinjeni u cilju da porazimo islamofašizam. Trebamo da zaštitimo europske vrijednosti koje su se kroz povijest stvarale, a pogotovo od doba renesanse i Da Vincija pa na ovamo. Pogotovo za te sekularne vrijednosti.

Islam i sekularizam nisu spojivi. Bojim se da se muslimanima loše piše ako se ne odluče reformirati kao što su to kršćani uradili pa makar po cijenu da mijenjaju neke dogme svoje religije, nije me briga. Ili će se promjeniti ili ćemo na kraju svi uzeti puške pa pobiti tu stoku. To je jedini rat u kojem bi ja ratovao kad bi istinski zaprijetili i kad bi pokušali nešto svoje šerijatsko u Europi da nametnu. Naime prema islamu oni čekaju rat u kojem će osvojiti Rim. Ne znam koliko ste upoznati sa islamom, ali oni čekaju vojskovođu Mehdija koji će ih povesti u rat protiv nemuslimana. Tako njihova predskazanja kažu. Službena islamska predskazanja. Oni to čekaju. I to nije nimalo ohrabrujuće da će se stvari diplomatski završiti.

_________________
Najljepše ga je sam sebi popušit. Pogotovo ako si crnac pa ti je dovoljno dug. Štrcni sebi u vlastito grlo i najedi se.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sekularizam i islam
PostPostano: 22 ruj 2016, 10:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Tuta je napisao/la:
BBC je napisao/la:
Ah ovih salonskih nabrajanja. Tuti to dobro ide.


U salonima se revolucije dižu. Mada, cijeli forum je sažet od salonskih rasprava, ja to bar javno istaknem da nema dvojbi. Čitaj naslove tema na podforumu politika, i zamisli gdje je prikladnije da se te teme raspravljaju - na skupu intelektualaca ili na skupu polu-pijanih krkana. Je li tako?


Mislio sam na to da čitav kontinent doživljavaš statički, kao da se ništa promijenilo nije od 1973. godine.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sekularizam i islam
PostPostano: 22 ruj 2016, 12:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 06 pro 2015, 22:50
Postovi: 684
Lokacija: Okupirani teritorij
BarackObama je napisao/la:
I to nije nimalo ohrabrujuće da će se stvari diplomatski završiti.


Citat:
Now you know why Winston Churchill called Islam ‘the mostretrograde force in the world’, and why he compared Mein Kampf to theQuran.


Mislim da smo imali priliku promatrati deevoluciju bosanskih muslimana u islamozombije u zadnjih 30-ak godina.

Step1: Prestane jest svinjetinu
Step2: Pocinje slavit bajram
Step3: Prestaje pit alkohol
Step4: Pocinje ic na dzumu
Step5: Ide pet puta dnevno u dzamiju

I na step 5 je tek usao na vrata islama, tj prije toga je "vjernik na baterije", tek onda pocinje bit pravi musliman i bavi se stvarima tipa kratke pantalone, serijat, burka, jihad itd.

SFRJ je imala jednostavan odgovor na ovo - zabrana. Gert Wilders nudi takodjer recept zabrane. Sto god muslimanima das oni to okarakteriziraju kao tvoju slabost, oni poznaju samo otimanje. To sto bi neki pod okriljem borbe protiv islamofasista krenuli ateizirati cijelu Europu sa nesagledivim posljedicama je druga prica. Ne znam cemu bashing gospon Wildersa (napustio RKC jos u 80-im) koji nudi jedino ispravno rjesenje, njegovo rjesenje nece uticati ninasta drugo u Europi.

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=yBEVC-YZTVU
pax tibi marce evangelista meus

Non bene pro toto libertas venditur auro!

Srbi RAUS!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sekularizam i islam
PostPostano: 22 ruj 2016, 14:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 lis 2013, 21:41
Postovi: 9853
BBC je napisao/la:
Tuta je napisao/la:

U salonima se revolucije dižu. Mada, cijeli forum je sažet od salonskih rasprava, ja to bar javno istaknem da nema dvojbi. Čitaj naslove tema na podforumu politika, i zamisli gdje je prikladnije da se te teme raspravljaju - na skupu intelektualaca ili na skupu polu-pijanih krkana. Je li tako?


Mislio sam na to da čitav kontinent doživljavaš statički, kao da se ništa promijenilo nije od 1973. godine.


Ovo već nema smisla, al ajde.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sekularizam i islam
PostPostano: 24 ruj 2016, 00:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 lis 2013, 21:41
Postovi: 9853
cvv35 je napisao/la:
Tuta je napisao/la:
Naravno, tu se javljaju periferne ideologije "nacionalističkih" sekularista kao onaj blond tip iz Nizozemske, Geert Wilders. Međutim, oni su negacija sami sebi.


Zasto ?


Oni su antiislamisti, dok im ideologija nema forcu da se odupre islamu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sekularizam i islam
PostPostano: 25 ruj 2016, 13:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 ožu 2013, 10:16
Postovi: 1254
Tuta je napisao/la:
cvv35 je napisao/la:

Zasto ?


Oni su antiislamisti, dok im ideologija nema forcu da se odupre islamu.


O, plašim se da će force biti i suviše ako uistinu desnica preuzme vlast u nekoliko europskih zemalja, koje su, kako i sam znaš na najboljem putu, da se to i dogodi i da se na taj način odupru islamu čija ideologija je terorizam, dakle, radikalnom islamu i svim manifestacijama agresivnog islamskog nastupa u Europi, radi čega je Britanija u konačnom i izstupila iz EU.
Wilders nije na vlasti u Nizozemskoj, kao ni Le Pen u Francuskoj, ali uz zemlje Višegrada, pad Merkelovke, koja se sad kaje što je dopustila ulazak u Deutchland bez kontrole , stanje u Europi će se početi mijenjati, kažem nažalost i prema ljudima koji su fakat u potrebi i koji su izbjegli sa ratom zahvačenih područja Sirije, upravo radi suviška "force".
Uz jačanje desnice, što je evidentno da je trend političkih kretanja u Europi, o "forci", kako je kontekstiraš je besmisleno i kontraproduktivno govoriti kao o nemoći EU ili bilo koje njene članice... :kava

_________________
I svjetlost sviječe je jača od potpune tame...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sekularizam i islam
PostPostano: 26 ruj 2016, 02:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 lis 2013, 21:41
Postovi: 9853
vezista je napisao/la:
Tuta je napisao/la:

Oni su antiislamisti, dok im ideologija nema forcu da se odupre islamu.


O, plašim se da će force biti i suviše ako uistinu desnica preuzme vlast u nekoliko europskih zemalja, koje su, kako i sam znaš na najboljem putu, da se to i dogodi i da se na taj način odupru islamu čija ideologija je terorizam, dakle, radikalnom islamu i svim manifestacijama agresivnog islamskog nastupa u Europi, radi čega je Britanija u konačnom i izstupila iz EU.
Wilders nije na vlasti u Nizozemskoj, kao ni Le Pen u Francuskoj, ali uz zemlje Višegrada, pad Merkelovke, koja se sad kaje što je dopustila ulazak u Deutchland bez kontrole , stanje u Europi će se početi mijenjati, kažem nažalost i prema ljudima koji su fakat u potrebi i koji su izbjegli sa ratom zahvačenih područja Sirije, upravo radi suviška "force".
Uz jačanje desnice, što je evidentno da je trend političkih kretanja u Europi, o "forci", kako je kontekstiraš je besmisleno i kontraproduktivno govoriti kao o nemoći EU ili bilo koje njene članice... :kava


Bez kršćanske podloge, te sekularno-nacionalističke partije će kad-tad propast.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sekularizam i islam
PostPostano: 26 ruj 2016, 11:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 06 pro 2015, 22:50
Postovi: 684
Lokacija: Okupirani teritorij
Tuta je napisao/la:
Bez kršćanske podloge, te sekularno-nacionalističke partije će kad-tad propast.


Cim obave svoju antiislamsku misiju neka i propadnu. Brinu me jedino pojedini lobiji koji se kace na taj vlak, poput onog za izgradnju vise nuklearni elektrana :dots

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=yBEVC-YZTVU
pax tibi marce evangelista meus

Non bene pro toto libertas venditur auro!

Srbi RAUS!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sekularizam i islam
PostPostano: 26 ruj 2016, 12:27 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24635
Lokacija: Heartbreak Hotel
Mislim da je prikladnije promatrati Europu kroz tri sloja. 1. odumirući kršćanski sloj, 2. Građansko-nacionalni i 3. Liberalno ljevičarski.

Građansko-nacionalni kao najpogodniji za Europu je pod velikim udarom nakon uspostave EU i početka amerikanizacije europskog društva. Taj raskol i njihove međusobne borbe iskorištava najogavnija od svih ideologija - islam.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sekularizam i islam
PostPostano: 26 ruj 2016, 12:40 
Offline

Pridružen/a: 15 pro 2014, 18:26
Postovi: 853
Lokacija: Hrvatska Republika Herceg-Bosna
Tuta je napisao/la:
vezista je napisao/la:

O, plašim se da će force biti i suviše ako uistinu desnica preuzme vlast u nekoliko europskih zemalja, koje su, kako i sam znaš na najboljem putu, da se to i dogodi i da se na taj način odupru islamu čija ideologija je terorizam, dakle, radikalnom islamu i svim manifestacijama agresivnog islamskog nastupa u Europi, radi čega je Britanija u konačnom i izstupila iz EU.
Wilders nije na vlasti u Nizozemskoj, kao ni Le Pen u Francuskoj, ali uz zemlje Višegrada, pad Merkelovke, koja se sad kaje što je dopustila ulazak u Deutchland bez kontrole , stanje u Europi će se početi mijenjati, kažem nažalost i prema ljudima koji su fakat u potrebi i koji su izbjegli sa ratom zahvačenih područja Sirije, upravo radi suviška "force".
Uz jačanje desnice, što je evidentno da je trend političkih kretanja u Europi, o "forci", kako je kontekstiraš je besmisleno i kontraproduktivno govoriti kao o nemoći EU ili bilo koje njene članice... :kava


Bez kršćanske podloge, te sekularno-nacionalističke partije će kad-tad propast.


Naravno da neće.

_________________
Najljepše ga je sam sebi popušit. Pogotovo ako si crnac pa ti je dovoljno dug. Štrcni sebi u vlastito grlo i najedi se.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 14 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 17 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO