HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 16 tra 2024, 15:45.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 9799 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173 ... 392  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra...
PostPostano: 06 ruj 2016, 07:53 
Offline

Pridružen/a: 08 lis 2012, 15:49
Postovi: 1565
kiler je napisao/la:
Čestitke Kosovu na prvom bodu i prvom povijesnom golu u službenim utakmicama koji je dao Valon Berisha.

Najlepse hvalla kiler.Mi znamo da nam futball nije jaka strana.Mi se nadamo nekakvom uspjehu u medjunarodnim takmicenjima jedino u boksu i hrvanju.Ali vazhno je ucestvovati i pokazati jak sportski duh.Jos jednom hvala na ljepe reci


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra...
PostPostano: 06 ruj 2016, 10:17 
Offline

Pridružen/a: 10 lip 2015, 23:16
Postovi: 6025
Vidi se tko su braća na Helmu. Još kutije banana da im pošaljete ko nekoć rudarima u Ajvaliji i Starom trgu kad strajkase glađu. Za potpuni ugođaj.

_________________
Kako smo svi opljackani.Film "Tezina lanaca" https://youtu.be/waEYQ46gH08

Film o propasti imperije duge 1.123 g. Vizantijska lekcija https://youtu.be/_fLuI92iHR4


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra...
PostPostano: 07 ruj 2016, 08:12 
Offline

Pridružen/a: 22 sij 2014, 15:14
Postovi: 161
sokoli je napisao/la:
kiler je napisao/la:
Čestitke Kosovu na prvom bodu i prvom povijesnom golu u službenim utakmicama koji je dao Valon Berisha.

Najlepse hvalla kiler.Mi znamo da nam futball nije jaka strana.Mi se nadamo nekakvom uspjehu u medjunarodnim takmicenjima jedino u boksu i hrvanju.Ali vazhno je ucestvovati i pokazati jak sportski duh.Jos jednom hvala na ljepe reci

nisi sokole u pravu kad kažeš da fudbal nije jača strana ...
danas u evropi ima na stotine momaka koji su poreklm sa kosova koji igraju dobar fudbal i uz dobru organizaciju može se napraviti sasvim solidna ekipa čak i bez ovih zvezda koje igraju za Švajcarsku i Albaniju
naravno da je skoro pa nemoguće da osvoje neko prvenstvo ali ne bi me iznenadilo da na slećem EP za 4 godine Kosovo bude na završsnom turniru
Neće ubuduće ti klinci igrati za mlade reprezentacije švajcarske,švedske,Nemačke,Norveške,Austrije,Makedonije pa i Albanije
samo treba vam malo bolji trener od ovog Bunjakua

ti izgleda priznaješ samo borilačke sportove :smajl004

_________________
Braća su se vratila na Krim
daće bog i mi ćemo na Bistricu i Drim


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra...
PostPostano: 07 ruj 2016, 10:37 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35888
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Morate poraditi na nogometnom brandu i privlačiti dijasporce da igraju za Albaniju, imali bi reprezentaciju u rangu Hrvatske.
Od Kosova napravite B sastav sa kaljenje mladih igrača, samo morate zaustaviti da vam drugi krađu igrače.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra...
PostPostano: 16 ruj 2016, 18:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 stu 2014, 21:01
Postovi: 1588
Priština: Zastava Islamske države se vijorila sa semafora
Priština -- Kosovska policija je tokom redovne patrole pronašla zastavu Islamske države okačenu na jednom od gradskih semafora, piše prištinski portal Zeri.

slika

Zastava je, kako se navodi, pronađena u "ulici Braća Fazliu" u četvrtak ujutru, a prema policijskoj izveštaju, sačinjenom nakon pregleda kamera sa obližnjih objekata, utvrđeno je da su zastavu ID tu ostavile tri muške osobe.

Snimak sa kamera su pregledali pripadnici policijske jedinice za borbu protiv terorizma.

Do sada, međutim, niko nije uhapšen, navodi Zeri.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php ... id=1177480

_________________
Република Српска & Herceg Bosna against Mordor.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra...
PostPostano: 20 ruj 2016, 10:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2015, 16:38
Postovi: 1757
Lokacija: Novi Sad
Citat:
Како је Весли Кларк постао косовски рудар



Упоредо са косовским ратним плановима генерала НАТО-а Веслија Кларка, изгледа да су настајали и пословни планови о искоришћавању рудног богатства наше јужне покрајине.

Тако се Кларк, из униформе америчког генерала са четири звездице, преко ноћи пресвукао у америчко-косовског јапија и основао компанију „Енвидити”. Управо ова канадска фирма чека зелено светло косовске скупштине за испитивање трећине територије Косова у потрази за угљем.

Парламентарни одбор за економски развој Косова требало би ове недеље да одлучи да ли ће одобрити Кларкову пословну понуду.

Седница одбора била је заказана за прошлу среду, али је одложена због недостатка кворума, а косовска влада аминовала је овај посао на седници одржаној 25. августа.

Уколико „Енвидити” добије зелено светло да трага за угљем, према важећим косовским законима, та компанија може стећи ексклузивно право за експлоатацију руде, известио је ОЦЦРП (Пројекат за извештавање о организованом криминалу и корупцији).

Захтев за ову дозволу Кларк је чекао од 2012. године, али у том периоду косовска скупштина није чекала – усвојила је измене законских одредби о рударству. А нова правила омогућила су да овај посао буде обављен без расписивања тендера.

План генерала и његове компаније јесте да од угља производи синтетичку нафту, и то два милиона литара дневно. Ова нафта може се користити и за стартовање ратних авиона, а Кларкова компанија је, наводно, заинтересована и за изградњу термоелектране. Фирма „Енвидити“ понудила је косовској влади трећину прихода од ископаног угља.

http://www.politika.rs/scc/clanak/36389 ... vski-rudar


Žločinac se uvek vraća na mesto zločina :kava

_________________
[quote="joe enter"]Jeo sam sendvič dok sam forumao , a "bacanje pegle" je ako nisi znao sleng za povraćanje.[/quote]


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra...
PostPostano: 21 ruj 2016, 09:30 
Offline

Pridružen/a: 08 lis 2012, 15:49
Postovi: 1565
To srpski novinari samo melju bez veze.Klark jeste da je angazhiran u rudnim bogatstvima kosova ali ne u ugalj i takva sranja.Ugalj ce ostati rezerva bondstila koja u nedaj bozhe troshenja svetskih naftnih rezervi i nedostatku alternativnih energenata americka ce avijacija koristiti ugalj za proizvodnju nafte i ostalih derivata.To ce dobiti klark i njegova kompanija za interese americke i NATO vojske.
Za ove usluge NATO paktu klark ce dobiti rudnike i rudnu zhillu iz kopaonika do starog trga.Bitce promjene u sistemu eksploatacije.Icice se na povrshinsko iskopavanje tako sta ce se izbjeci zagube u sigurnosnim stubovima medju etazhama.Investicije za otkopavanje povrshinskog ne profitabillne kolicine zemlje ce stici na 16 miliardi evra.To je ogromna kapitalna investicija, i josh rasplamsanje srpskog sna o podjeli severa kosova.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra...
PostPostano: 22 ruj 2016, 10:04 
Offline

Pridružen/a: 22 sij 2014, 15:14
Postovi: 161
koji je tu interes građana Kosova?
umesto zlih Srba lova će ići u ruke američkih bosova, možda je to sokoliju OK ali sumnjam da će ovi iz VV to olako prihvatiti

_________________
Braća su se vratila na Krim
daće bog i mi ćemo na Bistricu i Drim


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra...
PostPostano: 22 ruj 2016, 16:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2015, 16:38
Postovi: 1757
Lokacija: Novi Sad
sokoli je napisao/la:
To srpski novinari samo melju bez veze.Klark jeste da je angazhiran u rudnim bogatstvima kosova ali ne u ugalj i takva sranja.Ugalj ce ostati rezerva bondstila koja u nedaj bozhe troshenja svetskih naftnih rezervi i nedostatku alternativnih energenata americka ce avijacija koristiti ugalj za proizvodnju nafte i ostalih derivata.To ce dobiti klark i njegova kompanija za interese americke i NATO vojske.
Za ove usluge NATO paktu klark ce dobiti rudnike i rudnu zhillu iz kopaonika do starog trga.Bitce promjene u sistemu eksploatacije.Icice se na povrshinsko iskopavanje tako sta ce se izbjeci zagube u sigurnosnim stubovima medju etazhama.Investicije za otkopavanje povrshinskog ne profitabillne kolicine zemlje ce stici na 16 miliardi evra.To je ogromna kapitalna investicija, i josh rasplamsanje srpskog sna o podjeli severa kosova.


Naravučenije, sva lova i profit idu u američke džepove, vi dobijate *** do grkljana. Pa ono, nemam ništa protiv, sami ste odabrali svoj put, sami se i izborite sa posledicama vlastitog izbora. Na dobrom ste putu da postanete isti kao i oni nesrećnici u Avganistanu, Jemenu, Iraku, Siriji, Libiji, Ukrajini itd. :kava

Uživajte u demokratiji :biceovodobro

_________________
[quote="joe enter"]Jeo sam sendvič dok sam forumao , a "bacanje pegle" je ako nisi znao sleng za povraćanje.[/quote]


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra...
PostPostano: 22 ruj 2016, 21:45 
Offline

Pridružen/a: 08 lis 2012, 15:49
Postovi: 1565
Divanjol je napisao/la:
koji je tu interes građana Kosova?
umesto zlih Srba lova će ići u ruke američkih bosova, možda je to sokoliju OK ali sumnjam da će ovi iz VV to olako prihvatiti

Ko pita vv.Sta se meine tice meni je trenutno ok.Mozhe puno bolje ali i ovako nije lose.U makedoniju je prosecna plata 355 evra.U srbiji je 367 evra.Na kosovu je prosecna plata 397 evra.To nikada nije billo.Kad vidimo komsije u kakvom su stanju a nasledili su sve iz bivse YU ondak mi smo stvarno super


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra...
PostPostano: 22 ruj 2016, 21:51 
Offline

Pridružen/a: 08 lis 2012, 15:49
Postovi: 1565
BahamutNS je napisao/la:
sokoli je napisao/la:
To srpski novinari samo melju bez veze.Klark jeste da je angazhiran u rudnim bogatstvima kosova ali ne u ugalj i takva sranja.Ugalj ce ostati rezerva bondstila koja u nedaj bozhe troshenja svetskih naftnih rezervi i nedostatku alternativnih energenata americka ce avijacija koristiti ugalj za proizvodnju nafte i ostalih derivata.To ce dobiti klark i njegova kompanija za interese americke i NATO vojske.
Za ove usluge NATO paktu klark ce dobiti rudnike i rudnu zhillu iz kopaonika do starog trga.Bitce promjene u sistemu eksploatacije.Icice se na povrshinsko iskopavanje tako sta ce se izbjeci zagube u sigurnosnim stubovima medju etazhama.Investicije za otkopavanje povrshinskog ne profitabillne kolicine zemlje ce stici na 16 miliardi evra.To je ogromna kapitalna investicija, i josh rasplamsanje srpskog sna o podjeli severa kosova.


Naravučenije, sva lova i profit idu u američke džepove, vi dobijate *** do grkljana. Pa ono, nemam ništa protiv, sami ste odabrali svoj put, sami se i izborite sa posledicama vlastitog izbora. Na dobrom ste putu da postanete isti kao i oni nesrećnici u Avganistanu, Jemenu, Iraku, Siriji, Libiji, Ukrajini itd. :kava

Uživajte u demokratiji :biceovodobro

Autoput Ibrahim Rugova se priblizhava kraju.Povezacemo vam nis sa lukom drac.Isto i drugi autoput prema skoplju je pri kraju.Daj ne serite nego probijajte taj jebeni autoput u grdelicku klisuru ako zelite da zaradite neki euro.Inace ako se pusti u upotrebu jonsko jadranska magistralla ondak ce vam postati taj autoput promasena investicija kao feni iz kavadarca.Allbanci ce putovati kroz hrvatsku i crnu goru.Nece ostavljati novac u srbiji.To ce biti Problem za vas


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra...
PostPostano: 23 ruj 2016, 02:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2015, 16:38
Postovi: 1757
Lokacija: Novi Sad
sokoli je napisao/la:
Autoput Ibrahim Rugova se priblizhava kraju.Povezacemo vam nis sa lukom drac.Isto i drugi autoput prema skoplju je pri kraju.Daj ne serite nego probijajte taj jebeni autoput u grdelicku klisuru ako zelite da zaradite neki euro.Inace ako se pusti u upotrebu jonsko jadranska magistralla ondak ce vam postati taj autoput promasena investicija kao feni iz kavadarca.Allbanci ce putovati kroz hrvatsku i crnu goru.Nece ostavljati novac u srbiji.To ce biti Problem za vas


Polako sokole, nema potrebe da menjaš temu, uostalom taj auto put nigde neće pobeći :kava

A kako stvari stoje, možda i bude odložen zbog ove "izbegličke krize" :kava

_________________
[quote="joe enter"]Jeo sam sendvič dok sam forumao , a "bacanje pegle" je ako nisi znao sleng za povraćanje.[/quote]


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra...
PostPostano: 23 ruj 2016, 19:57 
Offline

Pridružen/a: 08 lis 2012, 15:49
Postovi: 1565
BahamutNS je napisao/la:
sokoli je napisao/la:
Autoput Ibrahim Rugova se priblizhava kraju.Povezacemo vam nis sa lukom drac.Isto i drugi autoput prema skoplju je pri kraju.Daj ne serite nego probijajte taj jebeni autoput u grdelicku klisuru ako zelite da zaradite neki euro.Inace ako se pusti u upotrebu jonsko jadranska magistralla ondak ce vam postati taj autoput promasena investicija kao feni iz kavadarca.Allbanci ce putovati kroz hrvatsku i crnu goru.Nece ostavljati novac u srbiji.To ce biti Problem za vas


Polako sokole, nema potrebe da menjaš temu, uostalom taj auto put nigde neće pobeći :kava

A kako stvari stoje, možda i bude odložen zbog ove "izbegličke krize" :kava

Nisam menjo temu nego ti sllabo kapirash buraz.Rekao si da nam ga jenki uteraju do grla (za koju vulgarnost je trebalo vec da te oteram u PM) a ja ti Kazem da nam je lepse pod jenkijima nego pod ruskim satelitom zvana srbija.Da nije billo usa kada bi Kosovo izgradio autoput.Vi ste sve dobili na tacnu od kumrovackog bravara ostalo vam je 40 kilometara autoputa i nikako da uspijete da to zavrsite.I gledaj ti sad gde ste vi a gde smo mi.Nama je super.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra...
PostPostano: 24 ruj 2016, 15:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2015, 16:38
Postovi: 1757
Lokacija: Novi Sad
sokoli je napisao/la:
Nisam menjo temu nego ti sllabo kapirash buraz.Rekao si da nam ga jenki uteraju do grla (za koju vulgarnost je trebalo vec da te oteram u PM) a ja ti Kazem da nam je lepse pod jenkijima nego pod ruskim satelitom zvana srbija.Da nije billo usa kada bi Kosovo izgradio autoput.Vi ste sve dobili na tacnu od kumrovackog bravara ostalo vam je 40 kilometara autoputa i nikako da uspijete da to zavrsite.I gledaj ti sad gde ste vi a gde smo mi.Nama je super.


Opet, polako sokole. Nisam napisao da vam ga jenki uteraju do grla, već da dobijate *** do grkljana, ali nebitno.

A sad ozbiljno, bez zezanja, psovanja itd. Kokilo je vama sa amerima lepo, to vi mnogo bolje od nas zate, i upravo je vama jasno, da se svaka podrška, i svaki vid pomoći, debelo plaća i još deblje naplaćuje. Ništa ameri ne rade za džabe, a i ako odrade, to će pre ili kasnije papreno naplatiti :kava Ako ne veruješ, pitaj ovog sa mog avatara. I on je kao i vi idrao onako kako su ameri svirali, a onda su procenili da je došlo vreme da ga se ratosiljaju. A to vrlo lako može i vama da se dogodi :kava

Kad si već zapeo za taj auto put, trebalo bi da znaš da je samo u 2015 preko 500.000 ljudi iz afrike i bliskog istoka protutnjalo kroz Srbiju. Za razliku od pojedinih, Srbija je otvorila centre i kampove za njih, i ti si o tome pisao, o kampu u Preševu. Misliš da je to besplatno, dati svakom od njih odeću, medicinski pregled, lekove, hranu da ne nabrajam dalje. I eu i usa nisu poslale ni prebijene pare, samo par lepih reči. A sve to što sam nabrojao košta. To nisu male pare, već desetine miliona evra mesečno. I zato taj put nije završen, a kako stvari stoje, neće ni biti u skorije vreme jer te izbeglice samo pristižu bez prestanka, eno u turskoj najavljuju da će još par stotina hiljada poslati u eu :kava

I kad već pominjem izbeglice, nisi mi odgovorio kada sam te na temi o migrantima pitao, zašto se albanci masovno šlepaju uz njih :kava

http://www.dw.com/sr/ako-se-albanci-i-p ... a-18747631
http://www.blic.rs/vesti/drustvo/albanc ... cu/8gseswm
http://www.blic.rs/vesti/drustvo/seoba- ... va/gjvnbml
http://www.blic.rs/vesti/drustvo/ogorce ... ma/1w8h7gk

Toliko za sada, taman da malo unormalimo diskusiju, jer valjda je i tebi jasno da svađanjem ništa nećemo postići :smajl034

_________________
[quote="joe enter"]Jeo sam sendvič dok sam forumao , a "bacanje pegle" je ako nisi znao sleng za povraćanje.[/quote]


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra...
PostPostano: 25 ruj 2016, 18:34 
Offline

Pridružen/a: 08 lis 2012, 15:49
Postovi: 1565
BahamutNS je napisao/la:
sokoli je napisao/la:
Nisam menjo temu nego ti sllabo kapirash buraz.Rekao si da nam ga jenki uteraju do grla (za koju vulgarnost je trebalo vec da te oteram u PM) a ja ti Kazem da nam je lepse pod jenkijima nego pod ruskim satelitom zvana srbija.Da nije billo usa kada bi Kosovo izgradio autoput.Vi ste sve dobili na tacnu od kumrovackog bravara ostalo vam je 40 kilometara autoputa i nikako da uspijete da to zavrsite.I gledaj ti sad gde ste vi a gde smo mi.Nama je super.


Opet, polako sokole. Nisam napisao da vam ga jenki uteraju do grla, već da dobijate *** do grkljana, ali nebitno.

A sad ozbiljno, bez zezanja, psovanja itd. Kokilo je vama sa amerima lepo, to vi mnogo bolje od nas zate, i upravo je vama jasno, da se svaka podrška, i svaki vid pomoći, debelo plaća i još deblje naplaćuje. Ništa ameri ne rade za džabe, a i ako odrade, to će pre ili kasnije papreno naplatiti :kava Ako ne veruješ, pitaj ovog sa mog avatara. I on je kao i vi idrao onako kako su ameri svirali, a onda su procenili da je došlo vreme da ga se ratosiljaju. A to vrlo lako može i vama da se dogodi :kava

Kad si već zapeo za taj auto put, trebalo bi da znaš da je samo u 2015 preko 500.000 ljudi iz afrike i bliskog istoka protutnjalo kroz Srbiju. Za razliku od pojedinih, Srbija je otvorila centre i kampove za njih, i ti si o tome pisao, o kampu u Preševu. Misliš da je to besplatno, dati svakom od njih odeću, medicinski pregled, lekove, hranu da ne nabrajam dalje. I eu i usa nisu poslale ni prebijene pare, samo par lepih reči. A sve to što sam nabrojao košta. To nisu male pare, već desetine miliona evra mesečno. I zato taj put nije završen, a kako stvari stoje, neće ni biti u skorije vreme jer te izbeglice samo pristižu bez prestanka, eno u turskoj najavljuju da će još par stotina hiljada poslati u eu :kava

I kad već pominjem izbeglice, nisi mi odgovorio kada sam te na temi o migrantima pitao, zašto se albanci masovno šlepaju uz njih :kava

http://www.dw.com/sr/ako-se-albanci-i-p ... a-18747631
http://www.blic.rs/vesti/drustvo/albanc ... cu/8gseswm
http://www.blic.rs/vesti/drustvo/seoba- ... va/gjvnbml
http://www.blic.rs/vesti/drustvo/ogorce ... ma/1w8h7gk

Toliko za sada, taman da malo unormalimo diskusiju, jer valjda je i tebi jasno da svađanjem ništa nećemo postići :smajl034

Ok ja sam uvijek spreman za pristojan razgovor pa i kad se uopste ne slazhem sa nekim ili sa njegovim misljenjem.Ali ne volim uvrede i banalna izrazhavanja to me nervira.
Sta se jenkija tice je da oni naplacuju ali ne kao srbi.Nesto uzimaju nesto ostave i tako Dok srbi su sve uzimali pa cak i ono sta smo zaradjivali u inostranstvo i na kraju josh nas i ubijali.Da nije bilo tako danas bi polla kosova govorilo srpskim jezikom a ne engleski i njemacki.
Za onoga cija slika stoji na tvoj avatar to je americki igrac.Ups izvini çifutsko americki igrac.Prvo ako nisi izraelski igrac ne mozes se podici u politici u turskoj.Isto ako nisi na platnom spisku makedonske tajne sluzbe ne mozes se podici kao albanski politicar u makedoniju.
Imam ti toliko familije u turskoj da u ovo sta tvrdim cvrsto sam uvjeren.Islamska drzhava nije vec ostala.Sirija libija Irak egipat sve ode u trista djavola.Nijedna od tih ne moze postati lider islamskog svijeta.Iran ne prihvacaju ostali muslimani jer oni su shiiti.Znaci ostaju Saudi arabija i turska.Ako erdogan ne igra ulogu antiamerikanaca ne moze pridobiti one ludake iz pustinja pa ce vodstvo preuzeti Saudi arabija.To judama i jenkima ne odgovara.Vise im odgovara erdogan.Njega ce jenki da sjebaju ako on ne uspije u misiji da pridobije sve muslimane oko sebe.Tada ce oni trazhiti drugog igraca.
Sta se autoputa tice i troskovima sa izbjeglicama, to je ausrede.Za svakog izbeglicu srbija kasira.Ne da nista nisu trosili nego dobijali su kes novca za njih.Polazeci od Toga samo da ne izgube fondove makedonska drzava drzi permanenntno 50-60 izbjeglica na granici.Koliko dollaze novih toliko pustaju za srbiju.jer ako puste sve ondak nema novaca u ime izbeglica.
Auto put kasni samo radi nedostatka novca.Novac i sredstava dobijena za autoput od europske unije srbija je potroshilla na penzije za penzionere.Raste vam broj penzionera smanjuje se broj radne omlladine koja ce da puni kasu penzijskog osiguranja i to je to.
Kosovo izgradjuje autoputeve al joj to oduzima najveci deo budzheta.Nedostatak investicija i normalno kosovu trebaju svake godine sto hiljada novih radnih mesta.To pridonosi stvaranju osjecaja bezperspektivnosti.Toliko vovih radnih mesta ne moze nei svicarska da otvori a za Kosovo da ne govorimo.Pa tako mlladi bjeze idu vani.Jos sada ce njemacka dozvoliti sezonske radne vize jos puno njih ce legalno otici, i treba da otidnu.Kosovo nije vojvodina.Kosovo je dovoljno za 1.5 miliona zitelja.Sve sta je vise od Toga je prenaseljenost


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra...
PostPostano: 25 ruj 2016, 21:02 
Offline

Pridružen/a: 10 lip 2015, 23:16
Postovi: 6025
Za KiM je dovoljno 100 tisuća Srba upravljača i 500 tisuća šipki koji bi bili radnici i seljaci. Sve drugo je prenaseljenost.

_________________
Kako smo svi opljackani.Film "Tezina lanaca" https://youtu.be/waEYQ46gH08

Film o propasti imperije duge 1.123 g. Vizantijska lekcija https://youtu.be/_fLuI92iHR4


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra...
PostPostano: 25 ruj 2016, 22:36 
Offline

Pridružen/a: 08 lis 2012, 15:49
Postovi: 1565
KiM je napisao/la:
Za KiM je dovoljno 100 tisuća Srba upravljača i 500 tisuća šipki koji bi bili radnici i seljaci. Sve drugo je prenaseljenost.

Ali na zalost tvoje zelje ostaju samo zelje. Kosovo je i ostace sa deset hiljada jenkija i zapadnjaka koji ce biti tu vecite gazde, 1.7 do 1.8 miliona allbanaca kao normallan prosecan narod i 50-70 hiljada srba koji ce stajati kao demaklov mac nad glavama albanaca da albanci kojim slucajem ne bi zaboravili ko je gazda i ko ich je oslobodio.Ta srpska manjina na kosovu ce igrati ullogu boshnjaka u bosni i u cijellom ballkanu.
A sta se tice apartheida u Evropi, pa nemoj biti smesan kime.Danas se sluzbeno osudjuje genocid iz proslosti ti hoces u 21 veku da izvedes genocid.E to je najveci srpski Problem.Vi mentalno ste jos uvijek u vrijeme kralja i pasica a oni odavno mrtvi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra...
PostPostano: 25 ruj 2016, 23:02 
Offline

Pridružen/a: 10 lip 2015, 23:16
Postovi: 6025
Otrant je 80km širok. Vi volite jug It. Sicilijanci vam rođaci isti dnk fis i mafijasko plemenska struktura.
It treba beli lepi ljudi. Vi bolje nego nigrosi. 4 milijuna kao demografska infuzija za ostarelu čizmu je Božji dar.

Tko pominje genocide Bog ga ubio. Pomeri se smesta. Ti su bili u službi Londona.

_________________
Kako smo svi opljackani.Film "Tezina lanaca" https://youtu.be/waEYQ46gH08

Film o propasti imperije duge 1.123 g. Vizantijska lekcija https://youtu.be/_fLuI92iHR4


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra...
PostPostano: 26 ruj 2016, 18:33 
Offline

Pridružen/a: 08 lis 2012, 15:49
Postovi: 1565
KiM je napisao/la:
Otrant je 80km širok. Vi volite jug It. Sicilijanci vam rođaci isti dnk fis i mafijasko plemenska struktura.
It treba beli lepi ljudi. Vi bolje nego nigrosi. 4 milijuna kao demografska infuzija za ostarelu čizmu je Božji dar.

Tko pominje genocide Bog ga ubio. Pomeri se smesta. Ti su bili u službi Londona.

Italija i grcka slabo stoje ekonomski nisu u nasu sferu interesa.Ko ima pasosh dobro. Dolazi u schwizi i u njemacku.Ko nema pravac sever.Neki usput i ostaju po serbiji.Prije mesec dana prodjoh vojvodinom do subotice i dalje za horgosha.I nisam na gulash u segedinu nego sam levo u horahalomu.I gle cuda i tamo se govori allbanski.Slladoled i kolaci.Gostivarski burek.Al ti znas da nas svugde ima nego vidjaj ti buraz napravite nesto sa tim izbeglicama.Oni pretezhno su sa grada alepo u siriji.A to je 70% albanski grad.Vi ste ich otjerali zapad vam ich vraca natrag.Oni su zhitelji niskog sandzaka.samo kad se ucvrste pa vam tresnu tapije ispred nosa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra...
PostPostano: 30 ruj 2016, 17:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2015, 16:38
Postovi: 1757
Lokacija: Novi Sad
sokoli je napisao/la:
Ok ja sam uvijek spreman za pristojan razgovor pa i kad se uopste ne slazhem sa nekim ili sa njegovim misljenjem.Ali ne volim uvrede i banalna izrazhavanja to me nervira.


Nigde ja sokole nisam vređao, već sam samo napisao onako kako jeste. E sad druga je stvar što sam to na malo grublji način napisao, jebiga tako je kako je. Izeš čoveka koji nijednom nije opsovao :biceovodobro

sokoli je napisao/la:
Sta se jenkija tice je da oni naplacuju ali ne kao srbi.Nesto uzimaju nesto ostave i tako Dok srbi su sve uzimali pa cak i ono sta smo zaradjivali u inostranstvo i na kraju josh nas i ubijali.Da nije bilo tako danas bi polla kosova govorilo srpskim jezikom a ne engleski i njemacki.


Ovo nije tačno i mnogi hrvati to koliko god im bilo mrsko, mogu da potvrde. Kosovo je jos za vreme SFRJ vazilo kao nerazvijeno podrucje i veoma se lose zivelo dole. Kosovo i Metohija su još za vreme SFRJ bile najnerazvijenija kao područja i tamo se veoma loše živelo. Sve republike, a najviše Srbija su izdvajale i slale novac, hranu, lekove... e druga je stvar kako je to dostavljano i deljeno. Čak je i pokojni rugova javno kritikovao mnoge šiptare koji su se zahvaljujući malverzacijama / kriminalu enormno obogatili, zidali kućerine na kojima bi im i engleski lordovi pozavideli i slali decu u inostranstvo na školovanje. Školovanje je bilo besplatno, zdravstvo takođe. Imali ste ono što su šiptari pod hodžom enverom mogli samo da sanjaju. A njega je boleo *** za sve, umesto da razvija privredu, on je gradio bunkere, širio ateizam i ćaskao sa kinezima, dok su desetine hiljada šiptara bežale u Grčku, Italiju i tursku u potrazi za poslom i hlebom :biceovodobro

A sad imate amere koje realno, kao i hodžu zabole *** za sve. klarkovi gangsteri iskopavaju rude, olbrajtova je u telekomu, voker gradi puteve i tunele... da ne nabrajam dalje, znaš ti to vrlo dobro :kava Oni nikoga ne pitaju, oni nikome ne podnose račun. Rade kako žele i kako im se ćefi :kava

Jebiga, skupa je demokratija, a nekako treba preživeti, malo švercovati drogu, cigare, oružje, gorivo da ne nabrajam dalje, a neki za pare popunjavaju redove isis/isil. Demokratija je to :kava

sokoli je napisao/la:
Za onoga cija slika stoji na tvoj avatar to je americki igrac.Ups izvini çifutsko americki igrac.Prvo ako nisi izraelski igrac ne mozes se podici u politici u turskoj.Isto ako nisi na platnom spisku makedonske tajne sluzbe ne mozes se podici kao albanski politicar u makedoniju.
Imam ti toliko familije u turskoj da u ovo sta tvrdim cvrsto sam uvjeren.Islamska drzhava nije vec ostala.Sirija libija Irak egipat sve ode u trista djavola.Nijedna od tih ne moze postati lider islamskog svijeta.Iran ne prihvacaju ostali muslimani jer oni su shiiti.Znaci ostaju Saudi arabija i turska.Ako erdogan ne igra ulogu antiamerikanaca ne moze pridobiti one ludake iz pustinja pa ce vodstvo preuzeti Saudi arabija.To judama i jenkima ne odgovara.Vise im odgovara erdogan.Njega ce jenki da sjebaju ako on ne uspije u misiji da pridobije sve muslimane oko sebe.Tada ce oni trazhiti drugog igraca.


Bio je dok se nije previše približio Rusima, Irancima, ugovorio mir sa Kurdima, primio +2 miliona izbeglica iz Sirije, potpisao garancije za Azerbejdžan (kad su pre neki mesec imali sukobe sa Jermenima) da ne nabrajam dalje... E onda su odlučili da ga uklone. Prošao bi on kao Sadam/Gadafi, da nije na vreme odigrao pametno i tako je uspeo da izvuče živu glavu :kava U kom će pravcu turska krenuti, teško je reći, jer bez obzira da to što je dotični svaki drugi dan sa Rusima, još uvek ima nato/usa za vratom, a i Kurdi su ponovo u pojedinim regionima otkazali poslušnost... biće zanimljivo :kava

sokoli je napisao/la:
Sta se autoputa tice i troskovima sa izbjeglicama, to je ausrede.Za svakog izbeglicu srbija kasira.Ne da nista nisu trosili nego dobijali su kes novca za njih.Polazeci od Toga samo da ne izgube fondove makedonska drzava drzi permanenntno 50-60 izbjeglica na granici.Koliko dollaze novih toliko pustaju za srbiju.jer ako puste sve ondak nema novaca u ime izbeglica.
Auto put kasni samo radi nedostatka novca.Novac i sredstava dobijena za autoput od europske unije srbija je potroshilla na penzije za penzionere.Raste vam broj penzionera smanjuje se broj radne omlladine koja ce da puni kasu penzijskog osiguranja i to je to.
Kosovo izgradjuje autoputeve al joj to oduzima najveci deo budzheta.Nedostatak investicija i normalno kosovu trebaju svake godine sto hiljada novih radnih mesta.To pridonosi stvaranju osjecaja bezperspektivnosti.Toliko vovih radnih mesta ne moze nei svicarska da otvori a za Kosovo da ne govorimo.Pa tako mlladi bjeze idu vani.Jos sada ce njemacka dozvoliti sezonske radne vize jos puno njih ce legalno otici, i treba da otidnu.Kosovo nije vojvodina.Kosovo je dovoljno za 1.5 miliona zitelja.Sve sta je vise od Toga je prenaseljenost


Ovo nije tačno. Kakvi crni fondovi i lova za izbeglice ? Pa zašto su englezi organizovali bregzit. Misliš da je njima bilo jako lepo da bacaju pare u briselski bunar ? Najviše love od eu fondova su dobijali poljaci, baltičke republike i nešto malo grci, rumuni i bugari itd. to se lako da proveriti :kava Sad baš čitam da je eu dala Srbiji 40 miliona evra za izbeglice

http://novaekonomija.rs/vesti-iz-zemlje ... -izbeglice

A kad pogledaš na šta sve troše lovu, jasno je da se tu neko debelo ugradio

Citat:
Više od 9,4 miliona evra utrošeno je za plate 273 zaposlenih građana Srbije, koordinatora, prevodilaca, administrativnog pomoćnog osoblja i zaposlenih na održavanju u Subotici, Šidu, Preševu, Negotinu, Dimitrovgradu, Zaječaru, Krnjači, Banji Koviljači, Tutinu, Sjenici i Beogradu.


Svaki od tih "koordinatora, prevodilaca itd." prima u proseku 34432 evra. Ako to nije kriminal, mi nemamo o čemu više raspravljati :kava

Uostalom, da na trenutak ostavimo Srbiju po strani. Uzmi npr. hrvatsku. Kao eu članica, oni su dobili i povukli mnogo više love za izbeglice, kredite, bespovratnu pomoć itd. od Srbije i gde su sad te pare ? Pitaj bilo kog hrvata da ti odgovori na ta pitanja, a onome koji ti bez psovanja odgovori, svaka čast.

Drugo, neće ni nemačka moći još dugo da ovim tempom prima sve i svašta, pre ili kasnije moraće da uvedu restrikcije, a to će se obiti o glavu onima koji su najmanje krivi. I da se ne lažemo, ne napuštaju ni Srbia ni šiptari balkan da bi tamo negde u belom svetu rintali i rmbačili par meseci, već da bi se trajno nastanili i zadržali, jer ovde jedva krpe kraj s krajem. A to je priča za neku drugu temu tipa ekonomija, sociologija, migracije, politika itd. :kava

_________________
[quote="joe enter"]Jeo sam sendvič dok sam forumao , a "bacanje pegle" je ako nisi znao sleng za povraćanje.[/quote]


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra...
PostPostano: 30 ruj 2016, 20:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 stu 2014, 21:01
Postovi: 1588
"Reći ću jasno, nema promena, ne priznajemo Kosovo"
Novoizabrana ambasadorka Izraela u Srbiji Alona Fišer Kam poručila je da Izrael nije promenio stav o nepriznavanju jednostrano proglašene nezavisnosti Kosova.
Foto Tanjug/S. Radovanović, arhiva
FOTO TANJUG/S. RADOVANOVIĆ, ARHIVA
Ona je istakla da se radi na dodatnom unapređivanju odnosa sa Srbijom, posebno u ekonomiji.
"Reći ću vrlo jasno: naša pozicija se nije promenila, a to je nepriznavanje Kosova", rekla je Fišer Kamova za "Blic".
Na pitanje da li se mogu dodatno unaprediti odnosi Srbije i Izraela, ona je rekla da je ideja kako da se, kako je rekla, "sjajni odnosi" pretvore u konkretne korake, koji će doneti dobro obema zemljama.
"Na prvom mestu je ekonomija i mislim da je potencijal zaista veliki. Pokušavamo da odredimo koje su to najbolje oblasti za istraživanje i saradnju - inovacije, razmena znanja, poljoprivreda i tehnologija", rekla je Fišer Kamova.
Kao još jednu važnu oblast za Izrael, ona je istakla turizam, navodeći da bi ta zemlja volela da je više turista posećuje i izrazivši zadovoljstvo što će neke izraelske čarter kompanije uvesti direktan let za Beograd.
Upitana da li Srbija može, poput Izraela, da održava dobre odnose i sa Moskvom i sa Vašingtonom ili će morati da izabere jednu stranu, amabasadorka kaže da ne misli da države moraju da se odluče za jednu ili drugu stranu navodeći kao "odličan primer" upravo Izrael.
"Imamo dobre odnose sa Rusijom, Kinom, SAD, Evropom...Ima mnogo izazova koje delimo, već pomenuta borba protiv terorizma i druge vrednosti i probleme koji iziskuju koordinaciju. Drago mi je da sve više država razume posebne izazove koje ima Izrael i da treba da ima jasnu poziciju u svetu", rekla je Fišer Kamova.
Govoreći o borbi protiv terorizma, ona je poručila da u nju moraju da se uključe sve države.
"Nije to samo stvar Izraela, Srbije ili Francuske. Pokušavamo da promovišemo saradnju Srbije i Izraela na svim nivoima i to je bio jedan od segmenata, da izrazimo važnost međunarodne globalne borbe protiv terorizma i radikalizacije generalno", navodi ambasadorka Fišer Kam.
Upitana da li ima posebne saradnje srpskih i izraelskih obaveštajaca, ambasadorka kaže da ne može da govori o specifičnoj saradnji, ali da "svakako sve vreme postoje kanali sa Srbijom i svim drugim prijateljskim državama".
Ambasadorka nije želela da prokomentariše da li vidi Srbiju u EU, ali je poručila da joj, kao diplomata, želi mnogo uspeha koju god stazu da izabere.
Izvor: tanjug

http://www.prva.rs/vesti/info/103244/re ... osovo.html

_________________
Република Српска & Herceg Bosna against Mordor.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra...
PostPostano: 01 lis 2016, 10:04 
Offline

Pridružen/a: 08 lis 2012, 15:49
Postovi: 1565
BahamutNS je napisao/la:
sokoli je napisao/la:
Ok ja sam uvijek spreman za pristojan razgovor pa i kad se uopste ne slazhem sa nekim ili sa njegovim misljenjem.Ali ne volim uvrede i banalna izrazhavanja to me nervira.


Nigde ja sokole nisam vređao, već sam samo napisao onako kako jeste. E sad druga je stvar što sam to na malo grublji način napisao, jebiga tako je kako je. Izeš čoveka koji nijednom nije opsovao :biceovodobro

sokoli je napisao/la:
Sta se jenkija tice je da oni naplacuju ali ne kao srbi.Nesto uzimaju nesto ostave i tako Dok srbi su sve uzimali pa cak i ono sta smo zaradjivali u inostranstvo i na kraju josh nas i ubijali.Da nije bilo tako danas bi polla kosova govorilo srpskim jezikom a ne engleski i njemacki.


Ovo nije tačno i mnogi hrvati to koliko god im bilo mrsko, mogu da potvrde. Kosovo je jos za vreme SFRJ vazilo kao nerazvijeno podrucje i veoma se lose zivelo dole. Kosovo i Metohija su još za vreme SFRJ bile najnerazvijenija kao područja i tamo se veoma loše živelo. Sve republike, a najviše Srbija su izdvajale i slale novac, hranu, lekove... e druga je stvar kako je to dostavljano i deljeno. Čak je i pokojni rugova javno kritikovao mnoge šiptare koji su se zahvaljujući malverzacijama / kriminalu enormno obogatili, zidali kućerine na kojima bi im i engleski lordovi pozavideli i slali decu u inostranstvo na školovanje. Školovanje je bilo besplatno, zdravstvo takođe. Imali ste ono što su šiptari pod hodžom enverom mogli samo da sanjaju. A njega je boleo *** za sve, umesto da razvija privredu, on je gradio bunkere, širio ateizam i ćaskao sa kinezima, dok su desetine hiljada šiptara bežale u Grčku, Italiju i tursku u potrazi za poslom i hlebom :biceovodobro

A sad imate amere koje realno, kao i hodžu zabole *** za sve. klarkovi gangsteri iskopavaju rude, olbrajtova je u telekomu, voker gradi puteve i tunele... da ne nabrajam dalje, znaš ti to vrlo dobro :kava Oni nikoga ne pitaju, oni nikome ne podnose račun. Rade kako žele i kako im se ćefi :kava

Jebiga, skupa je demokratija, a nekako treba preživeti, malo švercovati drogu, cigare, oružje, gorivo da ne nabrajam dalje, a neki za pare popunjavaju redove isis/isil. Demokratija je to :kava

sokoli je napisao/la:
Za onoga cija slika stoji na tvoj avatar to je americki igrac.Ups izvini çifutsko americki igrac.Prvo ako nisi izraelski igrac ne mozes se podici u politici u turskoj.Isto ako nisi na platnom spisku makedonske tajne sluzbe ne mozes se podici kao albanski politicar u makedoniju.
Imam ti toliko familije u turskoj da u ovo sta tvrdim cvrsto sam uvjeren.Islamska drzhava nije vec ostala.Sirija libija Irak egipat sve ode u trista djavola.Nijedna od tih ne moze postati lider islamskog svijeta.Iran ne prihvacaju ostali muslimani jer oni su shiiti.Znaci ostaju Saudi arabija i turska.Ako erdogan ne igra ulogu antiamerikanaca ne moze pridobiti one ludake iz pustinja pa ce vodstvo preuzeti Saudi arabija.To judama i jenkima ne odgovara.Vise im odgovara erdogan.Njega ce jenki da sjebaju ako on ne uspije u misiji da pridobije sve muslimane oko sebe.Tada ce oni trazhiti drugog igraca.


Bio je dok se nije previše približio Rusima, Irancima, ugovorio mir sa Kurdima, primio +2 miliona izbeglica iz Sirije, potpisao garancije za Azerbejdžan (kad su pre neki mesec imali sukobe sa Jermenima) da ne nabrajam dalje... E onda su odlučili da ga uklone. Prošao bi on kao Sadam/Gadafi, da nije na vreme odigrao pametno i tako je uspeo da izvuče živu glavu :kava U kom će pravcu turska krenuti, teško je reći, jer bez obzira da to što je dotični svaki drugi dan sa Rusima, još uvek ima nato/usa za vratom, a i Kurdi su ponovo u pojedinim regionima otkazali poslušnost... biće zanimljivo :kava

sokoli je napisao/la:
Sta se autoputa tice i troskovima sa izbjeglicama, to je ausrede.Za svakog izbeglicu srbija kasira.Ne da nista nisu trosili nego dobijali su kes novca za njih.Polazeci od Toga samo da ne izgube fondove makedonska drzava drzi permanenntno 50-60 izbjeglica na granici.Koliko dollaze novih toliko pustaju za srbiju.jer ako puste sve ondak nema novaca u ime izbeglica.
Auto put kasni samo radi nedostatka novca.Novac i sredstava dobijena za autoput od europske unije srbija je potroshilla na penzije za penzionere.Raste vam broj penzionera smanjuje se broj radne omlladine koja ce da puni kasu penzijskog osiguranja i to je to.
Kosovo izgradjuje autoputeve al joj to oduzima najveci deo budzheta.Nedostatak investicija i normalno kosovu trebaju svake godine sto hiljada novih radnih mesta.To pridonosi stvaranju osjecaja bezperspektivnosti.Toliko vovih radnih mesta ne moze nei svicarska da otvori a za Kosovo da ne govorimo.Pa tako mlladi bjeze idu vani.Jos sada ce njemacka dozvoliti sezonske radne vize jos puno njih ce legalno otici, i treba da otidnu.Kosovo nije vojvodina.Kosovo je dovoljno za 1.5 miliona zitelja.Sve sta je vise od Toga je prenaseljenost


Ovo nije tačno. Kakvi crni fondovi i lova za izbeglice ? Pa zašto su englezi organizovali bregzit. Misliš da je njima bilo jako lepo da bacaju pare u briselski bunar ? Najviše love od eu fondova su dobijali poljaci, baltičke republike i nešto malo grci, rumuni i bugari itd. to se lako da proveriti :kava Sad baš čitam da je eu dala Srbiji 40 miliona evra za izbeglice

http://novaekonomija.rs/vesti-iz-zemlje ... -izbeglice

A kad pogledaš na šta sve troše lovu, jasno je da se tu neko debelo ugradio

Citat:
Više od 9,4 miliona evra utrošeno je za plate 273 zaposlenih građana Srbije, koordinatora, prevodilaca, administrativnog pomoćnog osoblja i zaposlenih na održavanju u Subotici, Šidu, Preševu, Negotinu, Dimitrovgradu, Zaječaru, Krnjači, Banji Koviljači, Tutinu, Sjenici i Beogradu.


Svaki od tih "koordinatora, prevodilaca itd." prima u proseku 34432 evra. Ako to nije kriminal, mi nemamo o čemu više raspravljati :kava

Uostalom, da na trenutak ostavimo Srbiju po strani. Uzmi npr. hrvatsku. Kao eu članica, oni su dobili i povukli mnogo više love za izbeglice, kredite, bespovratnu pomoć itd. od Srbije i gde su sad te pare ? Pitaj bilo kog hrvata da ti odgovori na ta pitanja, a onome koji ti bez psovanja odgovori, svaka čast.

Drugo, neće ni nemačka moći još dugo da ovim tempom prima sve i svašta, pre ili kasnije moraće da uvedu restrikcije, a to će se obiti o glavu onima koji su najmanje krivi. I da se ne lažemo, ne napuštaju ni Srbia ni šiptari balkan da bi tamo negde u belom svetu rintali i rmbačili par meseci, već da bi se trajno nastanili i zadržali, jer ovde jedva krpe kraj s krajem. A to je priča za neku drugu temu tipa ekonomija, sociologija, migracije, politika itd. :kava


Ok prijatelju potrudicu se da ti odgovorim nekakvim redosledom jer citat za citatom postace post kilometrima dug.
Tvrdis da je Kosovo i za vreme jugosllavije vazhillo za nerazvijeno podrucje.Pa kako to?
Iz drugog svetskog rata nijedna republika i nijedna pokrajina nije izasla razvijena sa kompjuterskim centrovima, tramvajima, zheleznicom ubanom ibanom nasa centrima itd.Izasle su kao nerazvijene.I sve se razvijaju Kosovo ne.Kako to objasnjavash.
I danas kada ta jebena tvorevina zvana jugosllavija propalla, mi napredujemo dok vi tapkate na mesto.Nama je lepo ovako.Bolje nego u jugosllaviju.Prishtina i Kosovo Polje je jedno.Za 15 godina prishtina se proshirilla do Kosovo polja.I ovakvim tempom za 20 godina aerodrom adem jashari ce biti usred grada.Tvrdish da ni hrvati ne mogu da poricu da se kosovu najvishe dallo kao nerazvijena pokraina.Tvrditi i napraviti to su dva razlicite stvari.
Kao prvo gde su te pare.Ako su ich pokrali ko ich je pokrao?
Pa nije li cijello vreme aleksa leka rankovic bio ministar policije.Mogao je i da zatvara i da likvidira i fadilja hodzhu, ali shukriju, kol shiroku.Ali eto to nije uradio.Opet ne razumem neke stvari.
Trepca je radilla, Kosovo je koristila tada celu jugosllaviju, kosovska i hrvatska dijaspora tada najace i na kosovu su dollazille devize suhe devize iz diaspore.A Kosovo nerazvijeno.
Danas krade olbrajtova, krade klark ma kradu svi a Kosovo bolje stoji nego pod jugosllavijom.
Prijatelju hocesh priznaj hocesh ne.Raspadom jugosllavije najvishe je dobilla slovenija koja i trenutno ima odlike drzhave,Hrvatska,crna gora i Kosovo.Tu imash najvishe promjena.Makedonija i srbija su na dnu bosna tu i tamo.Vojvodinu srbija vuce na dno jer trenutno jedino vojvodinu moze srbija eksploatirati.Al nece jos dugo.Brat za brat sir za pare.
Sta se sverca nafte droge oruzhja cigara.Toga je u komunizmu bilo i vise al su to radili sinovi politicara.Dok u demokratiju jaki delikventi.U komunizmu u vezi Toga se nije smelo zucnuti dok se u demokratiji od Toga napravi spektakal.U tome je razlika.Za bjezanje pa njemci koji proizvode man i Mercedes otidnu u privremeni rad u dansku i samo prosle godine njih je doslo 130 hiljada samo u Kanton cirichu, a ti pricas za ballkance.Toga ce biti sve dok se pllata ballkana ne priblizhi onoj iz züricha i berlina.

Za erdogana tvrdish da je bio americki igrac dok se nije priblizhio rusima.Jel ti to stvarno tako mislish? Ondak prijatelju ti si u zabludi.Ako se sjecash ekscesa medju turskog i izraelskog premijera.Erdogan ustaje i optuzhuje çifuta:Ti si ubica. ti ubijash neduzhnu palestinsku decu. Svi ustanu na nogama joj shta je ovaj sulltan rekao judama.Cijeli je muslimanski svijet to govorio.Nije proshllo dvije nedelje jevrejska je tajna sluzhba otkrilla oxhalana uhapsilla i turcima ga dovelli kao konzervu.Mislish ti da judama (Koji kontrolishu cijeli svijet pa i samu ameriku) je svejedno za istambull. Mislish da bi jude ostavilli najveci trgovski grad izmedju evrope i istoka u tudjim rukama.Ne mozhe turçin da napravi politicku karieru ako nije deo jahudiskog llobija.Taipa su jude podigli, njima sluzhi, i njima ce i dalje da sluzhi.On je njihov covek.A ako josh sa druge strane ti je jasno da je Amerika jevrejska okupirana teritorija ondak je sve jasno.Taip sluzhi jenkima, indirektno çifutima.
Kazhesh taip se priblizhio rusima.Jer ti to stvarno mislish.Pa juce je rusima oborio dva aviona.O kojoj ljubavi ti to pricash.

Kazhesh da niste dobili dovoljno pomoci za izbeglice.Kao prvo izbeglice su u makedoniju i u srbiju bili u transitu.Oni kada su mogli nisu ostajali ni jedan jedini dan u srbiji.Spominjete 40 miliona.Automatski josh dva put toliko su ushle u srbiju sa humanitarnim organizacijama.
Prevodioce i personal placaju strane humanitarne organizacije a ne drzhava srbija od sume pridobite od EU.To automatski znaci + 9 i neshto miliona za srbiju.
Kazhesh da hrvati su uzeli puno vise.To je normalno.Uclanite se u EU dobicete i vi.Vi volite putina.Nek vam Putin da novca.
Kada kazhesh da balkanci ne otidnu na zapad za mjesec dva ili pet.To je fakt.Sve dok ne bude postalla prosecna ballkanska pllata bar priblizhno tako visoka kao zapadnjacka imace tih migracija.
Njemacka moze sutra da zatvori granice.Ali stari joj stanovnishtvo i hoce nece mora da primi mllade za posao.Jer mlladi pune isprazhnjene pensione kase.Nedostatak stanovnishtva popunjavaju migracijom.Svake godine trebaju cijelli milion stanovnishtva


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra...
PostPostano: 01 lis 2016, 10:26 
Offline

Pridružen/a: 10 lip 2015, 23:16
Postovi: 6025
Sokoli je pogodio za cifute migrante Njemacku. Sve 1/1. Bravo.

Samo za KiM spinuje. 1 milijun usd dnevno je federacija slala. Dok ste orali zemlju sas bivoljicu.

Sudbina vam je Otrant i nato brodovi da vas evakuišu u Italiju.

Tako je zapisano uklesano u civutski kamen.

Bosnje u Anatoliju Redzi i ostaju 2 krscanske vjere.

_________________
Kako smo svi opljackani.Film "Tezina lanaca" https://youtu.be/waEYQ46gH08

Film o propasti imperije duge 1.123 g. Vizantijska lekcija https://youtu.be/_fLuI92iHR4


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra...
PostPostano: 01 lis 2016, 17:37 
Offline

Pridružen/a: 08 lis 2012, 15:49
Postovi: 1565
KiM je napisao/la:
Sokoli je pogodio za cifute migrante Njemacku. Sve 1/1. Bravo.

Samo za KiM spinuje. 1 milijun usd dnevno je federacija slala. Dok ste orali zemlju sas bivoljicu.

Sudbina vam je Otrant i nato brodovi da vas evakuišu u Italiju.

Tako je zapisano uklesano u civutski kamen.

Bosnje u Anatoliju Redzi i ostaju 2 krscanske vjere.

Ma mislim da si u pravo.Tacno toliko su uzimali srbi od hrvata i slovenaca za nerazvijene.I taj novac je ullazio u jarinje i izllazio u merdare.Radi Toga su oni rekli vama tschyyyyyys i vi ste propali.prosecna vam je pllata nizha od bugarske i albanije.35 hiljada srba ti je svake godine manje.I josh 60-70 tiho iseljavaju se vani to je sto hiljada godishnje.Broj cete nadoknaditi posle boshnjacke oluje.Doci ce vam jedan milion.Posle ce ti doci albanci u nishu.tako da za pucanstvo necete oskudjevati.
Za te planove o otrantu i sta ti ja znam.Sta da ti kazhem.Idi leci se.nisu uspjeli nas istrijebiti rimljani.Nisu uspjeli turci.Pa cete vi.Daj kim uzmi tablete redovno covece.Zasto se ne lecis covece.Jel ti nije jasno da svetskim mocnicima ne interesuje vjera.Njih boli kurec za veru.Njih interesuje novac.Ti novca nemas snage nemas.Omladine nemas da mocnicima nudis radnu snagu.Ti nista nemas.
Znas sa tim sovinistickim zahtjevima srpske mase ste ostali na nulu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra...
PostPostano: 03 lis 2016, 18:08 
Offline

Pridružen/a: 08 lis 2012, 15:49
Postovi: 1565
referendum srpske republike i poseti dodika u moskvi stizhe odgovor.
http://www.pressonline.rs/svet/balkan/2 ... aniji.html
http://mondo.rs/a943597/Info/Srbija/Has ... nijom.html
http://www.bh-index.com/referenduma-u-v ... ece-biti/#
Pa kazhemop dacicu tom prilikom dvostruki standardi su nemoguci.Ako ima pravo da se odvoji republika srpska, ondak je to jedno neprikosnoveno pravo da nezavisna drzhava Kosovo referendumom reshi sa kim ce u buducnosti u zajednicku drzhavu.Kosovo je nezavisna drzhava.Srpska republika to nije.To je politicka tvorevina koja je u sastavu republike bosne i hercegovine.Ako ta regija ima pravo na otcepljenje to isto pravo imaju i sandzhak pa i preshevska dolina.I ove dvije regije su imali referendum o samoopredelenju i pripojenju maticnih drzhava.Znaci treba da se samo ti isti referendumi i izvrshe


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 9799 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173 ... 392  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 29 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO