HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 23 tra 2024, 16:47.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 7091 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182 ... 284  Sljedeća

Koga podržavate u sirijskom konfliktu?
Assada i vladine snage 66%  66%  [ 118 ]
Pobunjenike 2%  2%  [ 4 ]
Nikoga, nijedni mi nisu simpatični i ne pratim 13%  13%  [ 24 ]
Samo gledam, da se Kurdi odvoje od Sirije 9%  9%  [ 16 ]
Sirija se treba raspasti na više država 9%  9%  [ 16 ]
Ukupno glasova : 178
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Rat u Siriji
PostPostano: 06 ruj 2016, 13:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 sij 2016, 11:05
Postovi: 38

Kao suradnik "Komsomoljskaje Pravde" Robert Valdec je boravio u Siriji u Damasku, Homsu, Palmiri i Alepu. Dan po povratku priča o situaciji u toj ratom razrušenoj zemlji.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Siriji
PostPostano: 06 ruj 2016, 14:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Ma to dosadno. Bezveze nešto priča.
Uopće mu nije poznata činjenica da svaka vojska ima smjene. On to zamišlja kao da su svi muškarci stalno na crti.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Siriji
PostPostano: 08 ruj 2016, 07:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 sij 2016, 11:05
Postovi: 38
Zapravo uopće nije treba gledati do kraja poprilično zanimljivo!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Siriji
PostPostano: 08 ruj 2016, 09:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Pogledam jednom čitav. Dobar je čovjek, samo zato. I velika je stvar uopće otići tamo u posjetu. Teško da može išta šokantno reći pored svih mrtvih i unakaženih viđenih na Twitter.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Siriji
PostPostano: 08 ruj 2016, 14:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 06 pro 2015, 22:50
Postovi: 684
Lokacija: Okupirani teritorij
http://www.faz.net/aktuell/politik/ausland/raqqa-erdogan-will-gemeinsam-mit-den-amerikanern-den-is-vertreiben-14425049.html

Citat:
Erdogan will gemeinsam mit den Amerikanern den IS vertreiben


Aham .. sad bi turci dokazivali da su bolji partneri u borbi protiv IS-a nego Kurdi .. a do jucer tamo neki turski kamioni isli po IS naftu .. dakle turci vracaju koridor do IS nafte koji su ugrozili Kurdi.

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=yBEVC-YZTVU
pax tibi marce evangelista meus

Non bene pro toto libertas venditur auro!

Srbi RAUS!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Siriji
PostPostano: 11 ruj 2016, 13:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
51. rođendan, čovjek je u naponu snage.

slika

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Siriji
PostPostano: 11 ruj 2016, 14:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Ah eto, ovo je drugi put ovakva legenda u sličnoj varijaciji dolazi od anonimnog vojnog izvora (ne ova iz Libije). Čini mi se da nemaju nikakva posla pa da opravdaju bačen novac i korištenje vojnika.
Možda je, možda nije....do potvrde big zijeeeeeev.

Citat:
SAS sniper hero 'killed an ISIS terror leader who was about to incinerate hostages with a flame thrower by shooting its fuel tank from 1,500m'
A top ISIS executioner was moments away from burning 12 hostages alive
The SAS marksman fired a single 50. round at the flame thrower's fuel tank
Bullet caused explosion which killed the feared ISIS leader and henchmen
Rescue operation took place in village near Raqqa, Syria earlier this month
By ALEXANDER ROBERTSON FOR MAILONLINE
PUBLISHED: 10:49 GMT, 11 September 2016 | UPDATED: 11:07 GMT, 11 September 2016

A British sniper took out a feared ISIS executioner as he prepared to murder several hostages by shooting a fuel tank on his back and incinerating him.
The SAS marksman fired a single round from his Barrett .50 calibre sniper rifle at the terrorist, who was about to use a flame thrower to kill 12, from 1,500m.
The bullet hit the flame thrower's fuel tank and caused a huge fireball, also killing three other ISIS members who were ready to film the execution.

A source told the Daily Star Sunday how the rescue operation took place in a tiny village near Raqqa, Syria, earlier this month.
Shortly after the explosion, the prisoners - thought to be civilians - were freed by British and US special forces.

The ISIS executioner killed in the mission is said to have been on a US 'kill list' for several months, due to his method of slaughtering prisoners by burning them alive.
The source told the newspaper: “The SAS team moved into an overwatch position above a village where they were told the execution was going to take place.

“Up to 12 civilians were going to be murdered – eight men and four women. They were suspected of being spies.
“The executioner gave some sort of rambling speech over a loud hailer then when he finished the SAS sniper opened fire.'

The rescue comes a few months after another SAS sniper took out two ISIS car bombers with a single shot when they were driving towards their target in Libya.
The heroic sharpshooter saved hundreds of lives by hitting the driver in the head with a deadly shot from 1,000m.
The bullet went through the driver's skull and lodged in the passenger's neck, killing them both.
The jihadis were transporting a massive bomb to Tripoli where they planned to detonate it in a packed market, intelligence revealed.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Siriji
PostPostano: 11 ruj 2016, 15:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21622
Brijem si da oko ovog primirja (koje svatko tumači na svoj način :D) počinje malo jače s*anje.
Turci opet nekaj spremaju Kurdima;
http://syria.liveuamap.com/en/2016/11-s ... all-border


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Siriji
PostPostano: 13 ruj 2016, 13:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2015, 16:38
Postovi: 1757
Lokacija: Novi Sad
KRVAVI BAJRAM Isis objavio dosad najbrutalniji video pogubljenja

ISIS je obeležio najveći muslimanski praznik Kurban bajram, islamski praznik prinošenja žrtve, na najbrutalniji mogući način koji su prikazali u najnovijem videu u kojem možemo videti zatvorenike koji poput polutki mesa vise s kuka naglavačke prilikom čega su preklani.

U jednoj od scena u videu koji je snimljen u klanici u Deir ez-Zoru u Siriji, vidimo kako ljudima koje su optužili za špijunažu pripadnici ISIS-a presecaju grkljan, nakon čega potiče krv.

U većini komentara na svetskim medijima može se čuti da ovakva brutalnost "dosad nije viđena".

slika
slika
slika
slika

Video je nazvan "Stvaranje iluzije" i objavljen je prvog dana Bajrama, a potpuno bizarna je činjenica da se u videu pojavljuju inserti iz filma "Nemoguća misija" sa Tomom Kruzom i Sajmonom Pegom u glavnim ulogama. Po mnogim reakcijama ovo je najbrutalniji video ISIS-a jer u njemu "ljude kolju kao životinje". Video traje 12. minuta i u njemu se nalaze i inserti terorističkih akcija Islamske države, uključujući i napade u Parizu i Nici, piše Dejli mejl.

http://www.blic.rs/vesti/svet/krvavi-ba ... en/9e8pj47

:biceovodobro

_________________
[quote="joe enter"]Jeo sam sendvič dok sam forumao , a "bacanje pegle" je ako nisi znao sleng za povraćanje.[/quote]


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Siriji
PostPostano: 15 ruj 2016, 12:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32143
Alep uživo sa ruskih dronova:


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Siriji
PostPostano: 15 ruj 2016, 12:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Koliko bolnica tamo gdje su "pobunjenici".

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Siriji
PostPostano: 20 ruj 2016, 08:59 
Offline

Pridružen/a: 16 ožu 2010, 21:38
Postovi: 4370
Zavrseno primirje, idemo dalje...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Siriji
PostPostano: 21 ruj 2016, 10:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Izgleda Rusi bombardirali ovaj konvoj sa humanitarnom pomoći kao osvetu i upozorenje što su Amerikanci nedavno ubili Assadove vojnike.
Kažu Amerikanci "to je za Haaga, ne mere to tako ljudi, nije fer". :laugh

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Siriji
PostPostano: 22 ruj 2016, 18:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2015, 16:38
Postovi: 1757
Lokacija: Novi Sad
Prokrijumčareni dnevnik otkriva kako izgleda život pod Isisom

Kada je Islamska država juna 2014. upala u Mosul, “Ahmed” je bio student mašinstva.

Od tada se sve promenilo. Univerzitet je zatvoren, a život je postao svakodnevna borba za opstanak. Ovog leta, dve godine kasnije, Ahmed je uspeo da pobegne, a u nedeljama pre bekstva, izlažući se opasnosti, u tajnosti je vodio dnevnik o životu pod vlašću islamskih ekstremista. Bi-bi-si je ekskluzivno objavio delove dnevnika.

slika

Ponedeljak: “Ubijaju svakog”

Danas sam upoznao krijumčara. Nadam se da ću u narednih nekoliko dana pobeći. Malo se bojim, jer put nije 100 odsto bezbedan. Ako bismo naišli na pripadnika Islamske države bili bismo u velikoj nevolji. Ali imamo ljude koji će nam dati znak kada put bude bezbedan. Poželi mi sreću!

Život pod Isisom uopšte nije dobar. Muškarci ne smeju da se briju i moraju da skrate pantalone. Ne bismo smeli da pušimo. Žene moraju da nose nikab i pokriju ruke. Osim toga, zabranili su internet u kući i telefoniranje.

slika

Ne daju nam da gledamo televiziju, a tvrde da je to zato što je većina satelitskih kanala protiv muslimana. Svi znaju da zapravo žele da sakriju gubitke. Oni koji prekrše pravila dobiju batine, ili idu u zatvor. Moraš da platiš da bi izašao.

Kada je 2014. Isis preuzeo kontrolu nad Mosulom, niko nije znao ko su oni. Mislili smo da su plemenski borci koji pružaju otpor zbog patnji koje je izazvala iračka vojska. Onda su proglasili kalifat i počeli da nameću stroge zakone i nezadovoljstvo je počelo da se širi.

Danas svi znaju ko su. Zanimaju ih samo lični interesi. Ubijaju svakog ko se protivi njihovim idejama. Uništili su istorijske spomenike u gradu. Narod ih je odbacio i čeka da ga oslobodi iračka armija.

slika

Utorak: “Nema posla, nema plate”

Moj prijatelj je jutros izašao u prodavnicu i video kada je Isis pogubio trojicu zato što su razgovarali o gubicima. Takve vesti su zaista šokantne. Lišavaju ljude života iz trivijalnih razloga. Izvrću Božju reč u vlastitom interesu.

Ranije sam s prijateljima izlazio u kafiće, igrali smo fudbal i zajedno učili. Sada je većina mesta gde smo izlazili zatvorena. Kada izađem, trudim se da budem oprezan i da se ne udaljavam previše, ne odlazim na javna mesta zato što tamo nije bzbedno.

slika

Danas nam je majka napravila divne kolače. Ponekad kupimo sastojke na pijaci, ali su veoma skupi. Ljudi ovde žive od lokalnih proizvoda koje sami gaje. Prilično lako dolazimo do povrća, ali je veoma teško nabaviti brašno, šećer i pirinač, zato što su skupi. Ljudi nemaju novca. Nema posla, pa nema ni plata.

Sreda: “Uzimaju nam kuće”

Danas sam osetio koliko mi nedostaje fakultet. Tamo sam sretao prijatelje. Kada je došao Isis, sve se promenilo. To je sada mesto na kome njihove vođe održavaju sastanke. Laboratorije i skladišta su koristili za proizvodnju i čuvanje “bombi zamki”. Kao posledica toga koalicione snage bombardovale su sve glavne zgrade i od univerziteta su ostale samo ruševine. Bio sam veoma tužan toga dana.

Isis je konfiskovao kuće čiji su vlasnici otišli. Dali su ih borcima. Zloupotrebljavaju prisustvo civila kako ih koalicioni avioni ne bi gađali.

slika

Koalicione snage su bombardovale mnoge kuće nakon što su ih je zaposela Islamska država. Ljudi su zbog toga zabrinuti i očajni. Islamska država ne mari za narod. Naprotiv, priželjkuju vazdušne napade koalicije kako bi podbunili ljude protiv koalicije. Ali narod to zna.

Četvrtak: Sakrivanje telefona

Militanti idu od kuće do kuće i pretresaju ih u potrazi za mobilnim telefonima. Žele da saznaju ko je u kontaktu s koalicijom. Uhapsili su jednog čoveka zato što su mu džepu našli telefon.

Preduzeo sam mere kako bih sakrio telefon na tajnom mestu. Ne osećamo se bezbedno ni kod kuće. Ako ti nađu telefon u džepu, mrtav si čovek. Ako nosiš telefon u džepu, imaš osećaj kao da nosiš nuklearno oružje.

slika

Petak: “Zaista napeta situacija”

Danas sam bio u džamiji. Isis je pokušavao da vrbuje ljude, ali nikome nije stalo. Danas sam bio u dilemi. Da li da ostanem ovde i sačekam iračke snage, ili da rizikujem i pobegnem od Isisa?

Želim da pobegnem, ali mi neće biti mnogo bolje, jer će me iračke snage strpati u kamp. Niko ne sme da napusti kamp, osim ako nema sponzora - Kurda ili nekoga iz vlade.

Situacija je sada zaista veoma napeta. Nadam se da će u narednih nekoliko dana put biti bezbedan i da ću uspeti da pobegnem od Isisa jer više ne mogu da izdržim.

http://www.blic.rs/vesti/svet/ponedelja ... od/h681wk7

:biceovodobro

_________________
[quote="joe enter"]Jeo sam sendvič dok sam forumao , a "bacanje pegle" je ako nisi znao sleng za povraćanje.[/quote]


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Siriji
PostPostano: 24 ruj 2016, 16:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2015, 16:38
Postovi: 1757
Lokacija: Novi Sad
Hacker from Kosovo, Ardit Ferizi gets 20 years in US for helping ISIS militants

slika

WASHINGTON (REUTERS) - A Kosovo citizen was sentenced to 20 years in prison on Friday (Sept 23) for hacking the personal data of more than 1,000 US military and government personnel and passing the information to Islamic State in Iraq and Syria (ISIS) militants, the US Department of Justice said.

Ardit Ferizi, 20, who was also known as Th3Dir3ctorY, was arrested in Malaysia last year and extradited to the United States, where he pleaded guilty in a Virginia federal court in June.

"This case represents the first time we have seen the very real and dangerous national security cyber threat that results from the combination of terrorism and hacking," Assistant Attorney-General Carlin said in a Justice Department statement.

Ferizi hacked the computer server of a US online retailer last year and stole the personal and contact details of about 1,300 US military personnel and federal officials, according to court documents.

He provided the list to British hacker Junaid Hussain, "a now-deceased ISIL recruiter and attack facilitator," the Justice Department said, using an alternative acronym for ISIS.

In August last year, the statement said, Hussain posted a tweet that contained the information about the military and government personnel and said: "We are in your emails and computer systems, watching and recording your every move, we have your names and addresses."

http://www.straitstimes.com/world/unite ... -militants

Malo je 20 godina za teroristu, poslati pseto preko reda u Gvantanamo :biceovodobro

_________________
[quote="joe enter"]Jeo sam sendvič dok sam forumao , a "bacanje pegle" je ako nisi znao sleng za povraćanje.[/quote]


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Siriji
PostPostano: 25 ruj 2016, 23:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Jako krvavo u Siriji zadnji tjedan. Nitko se tako slatko ne ubija kao muslimani između sebe.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Siriji
PostPostano: 27 ruj 2016, 21:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 lis 2013, 21:41
Postovi: 9853
Žestoka armijska ofenziva u Alepu. Mediji javljaju da je armija zauzela četvrt Farafiru u Starom Gradu (u središtu Alepa). Izgleda da armija pokušava prepolovit pobunjenike koji se već nalaze u okruženju. Oslobodit će i Alepo uskoro, i to će označit konačnog pobjednika ovog petogodišnjeg rata.

Tu kod Starog Grada vidi se ispupčenje, i to je otprilike pravac ofenzive.


Privitak/ci:
Rif_Aleppo2.svg.png
Rif_Aleppo2.svg.png [ 229.71 KiB | Pogledano 2584 put/a. ]
Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Siriji
PostPostano: 29 ruj 2016, 20:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Jako krvavo u Aleppo. Alawiti će ga uzeti brzo sa ovakvim napadima. Rusi tuku nemilice. U Afghanistanu su ubili oko milijun ljudi.

A ovi "pobunjenici" idu na neku stvar. U svakoj ulici imaju jednu bolnicu, bar ako je vjerovati njihovoj propagandi. I mogli bi krenuti sklanjati civile i djecu sa crte borbenih aktivnosti. Nije Aleppo toliko mal. Namjerno ih guraju tamo da mogu pokazivati svijetu. Sve u stilu, nek ginu allah će ih nagraditi u drugom životu.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Siriji
PostPostano: 29 ruj 2016, 21:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 20:35
Postovi: 13036
Lokacija: Zagreb
https://mobile.twitter.com/Partisangirl ... 88/video/1
Zanimljiv video. Pentagon je još normalan, CIA u rukama neokonzervativnih think-tankova.

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Siriji
PostPostano: 29 ruj 2016, 21:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Pentagonu puna kita Obame. Kad se stvori prilika on se sjeti svoje nobelove nagrade. Kad apsolutno ne postoji prilika on džihadistima šalje toplotne rakete za rušenje putničkih zrakoplova.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Siriji
PostPostano: 30 ruj 2016, 01:05 
Offline

Pridružen/a: 15 pro 2014, 18:26
Postovi: 853
Lokacija: Hrvatska Republika Herceg-Bosna
Podržavao sam Assada do nedavno, ali sad opet ne znam. Mislim da malo pretjeruje s granatiranjem civila u Aleppu. Opet volio bih da se ovaj rat što prije završi uz poraz sunitskih ekstremista, Al Nusre, ISIL, "umjerenih" pobunjenika i da se nekako USA, Rusija i Assad nagode.

_________________
Najljepše ga je sam sebi popušit. Pogotovo ako si crnac pa ti je dovoljno dug. Štrcni sebi u vlastito grlo i najedi se.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Siriji
PostPostano: 01 lis 2016, 17:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
US administracija (anonimno novinarima) daje Aleppu max 2 tjedna do pada. Ako se nastavi ovakva silina napada.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Siriji
PostPostano: 01 lis 2016, 17:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 ruj 2016, 18:10
Postovi: 1624
Bitno da kurdski Pijemont Rojava ostvari što samostalniji status kako bi mogao započeti proces ujedinjenja. Turska je u tom slučaju vezana da se bavi vlastitim problemima na dulji rok. Vanjskopolitičke fantazije odstranjene.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Siriji
PostPostano: 04 lis 2016, 07:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Džihadisti čekali Amerikance križare u Dabiq da se ispuni islamsko proročanstvo i dođe kraj svijeta. Dočekali turske tenkove, turske vojnike i druge džihadiste. Jest taj islam kurva, nikako da pogodi ispravno.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Siriji
PostPostano: 04 lis 2016, 08:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Rusi su i danas bombardirali 5 pobunjeničkih bolnica, jučer 3. Jedna je bila opremljena aparatima za liječenje tumora i Švicarci su do nedavno u nju dolazili liječiti se.
Što su Amerikanci nemoćniji ratna propaganda sve luđa i smiješnija.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 7091 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182 ... 284  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 36 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO