HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 17:54.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 98 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Bitka za Kupres 1992.
PostPostano: 05 ožu 2010, 15:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 sij 2010, 11:36
Postovi: 1136
Betandwin je napisao/la:
Hrvatski_Zrinjski je napisao/la:
Kupres je Hercegovački Vukovar!

SERVI SU GA NAPADALI 42 I 92...
...tamo gdje je Kupres, gdje su sokolovi. Tamo gdje se domovina najviše volii...

sto mi ides na zivce i ti i ovi tvoji SERVI



Iskreno mi o mišljenju Jugosslavena i Serva o meni nije stalo, tako da vam mogu ići do mile volje na živce. Kao čovik iz završja znam jako dobro o Kupresu tokom rata, to što se vi niste sa Servima borili već dangubuili je vaš problem.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=X22yhleS ... re=related


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bitka za Kupres 1992.
PostPostano: 05 ožu 2010, 23:13 
Offline

Pridružen/a: 14 lip 2009, 15:27
Postovi: 490
Hrvatski_Zrinjski je napisao/la:
Betandwin je napisao/la:
sto mi ides na zivce i ti i ovi tvoji SERVI



Iskreno mi o mišljenju Jugosslavena i Serva o meni nije stalo, tako da vam mogu ići do mile volje na živce. Kao čovik iz završja znam jako dobro o Kupresu tokom rata, to što se vi niste sa Servima borili već dangubuili je vaš problem.



daj stvarno kad god čitam tvoj post i vidim to servi okrene mi se želudac ja stvarno ne shvaćam sta ti želiš postići sa tim koji ti je cilj prekini više nisi zanimljiv :thumbdown


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bitka za Kupres 1992.
PostPostano: 05 ožu 2010, 23:42 
Offline

Pridružen/a: 07 svi 2009, 12:19
Postovi: 596
Točno to. Baš je naporon lik. Ja sam to već par puta htjeo napisati, ali nisam se htjeo miješati, jer vidim da je lik ustrajan u svojoj gluposti.
Prestani sa time ;)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bitka za Kupres 1992.
PostPostano: 07 ožu 2010, 18:35 
Offline

Pridružen/a: 08 stu 2009, 13:17
Postovi: 322
neo je napisao/la:
prema slici nebih znao reci najvjerojatnije je "tunel" , ali velika Kupreska vrata su to sto zelis da ti kazem .


nebi ste vi nikada sami mogli uzeti Kupres bez barem 500 poginulih
nebi ste nikada poslali izvidjace u grad ,da nije HVO razjebao srbe iz pravca Tomislavgrada
nebi Hrvati tada niti krenuli na Kupres da niste vi prvi poceli udarati
uz tolike vojne snage i dovlacenje novih jedinica

ono bajno spominjanje da je Alagic (crko je :smajl007 ) isao u TG ,nuditi Kupres na pladnju nakon premoci abih
objesi macku o rep
dosao je traziti pomoc da se zavrsi akcija jer ste gro snaga morali povuci na to podrucje

koliko je sa vase strane bilo angazirano vojnika ?
sa nase par stotina :HVO



ABiH je oslobodila teren od Bugojna do Kupreskih Vrata koji je daleko tezi i duzi nego teren od Kupreskih Vrata do grada Kupresa tako da je ovo tvoje "sta bi bilo kad bi bilo " je cista fantazija bez ikakvih osnova. Srbi su vec 1992 znali ono sto su znali i 1994 : " Kupres se gubi/osvaja na Kupreskim Vratima" a sti ste vi 1992 naucili i to tako dobro da niste smjeli 1994 da krenete sve dok se Srbi nisu sami povukli jer ih je ABIH rasturila . Zato su se i poceli da povlace kad su izgubili dominanten polozaje iznad grada i zato vam nije bilo potrebno vise od par stotina vojnika da usetate u vec prazan grad jer su ga vec napustili.

Vidim da moderator dozvoljava vrijedzenje mrtvih pa bi onda mogao komotno da se isto tako i ja radujem jer su Boban i Susak crkli ali necu da se spustam na taj nivo. Necu da ismijavam mrtve pa cu ti reci samo ovo:
Nas je general umro u kuci kod familije i prijatelja a vaseg generala sada kara*u u zatvoru kao osudzenog ratnog zlocinaca :smajl007


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bitka za Kupres 1992.
PostPostano: 07 ožu 2010, 18:45 
Offline

Pridružen/a: 17 lip 2009, 20:01
Postovi: 13387
Lokacija: ZG
Nećeš se spuštat na nivo vrijeđanja a onda staviš ovakav upis :

oliver je napisao/la:

Vidim da moderator dozvoljava vrijedzenje mrtvih pa bi onda mogao komotno da se isto tako i ja radujem jer su Boban i Susak crkli ali necu da se spustam na taj nivo. Necu da ismijavam mrtve pa cu ti reci samo ovo:

Nas je general umro u kuci kod familije i prijatelja a vaseg generala sada kara*u u zatvoru kao osudzenog ratnog zlocinaca :smajl007


Ajde sad lijepo banirajte debila , ili najbolje baniraj se sam ... :ucelo

_________________
Muslimane ko je kleo, nije dangubio.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bitka za Kupres 1992.
PostPostano: 07 ožu 2010, 18:49 
Offline

Pridružen/a: 08 stu 2009, 13:17
Postovi: 322
Mar-kan je napisao/la:
oliver je napisao/la:

Slabo te nesto memorija sluzi . Prvo " zaboravis " sta pises na drugim forumima pa sad zaboravljas sta pises ne samo na ovom forumu vec i na ovoj temi.

Mar-kan je napisao/la:
Ja im postavim uvijek jedno pitanje (armijašima)-zašto nisu napali i uzeli Donji Vakuf kad su već "mogli" i Kupres?


Znaci prvi si potegao pitanje Kupres 1994 i sada se pravis da nemas pojma a mene moderator opominje jer ko ja skrecem sa teme :ucelo


-------------------------------------------------------------------------------------
DaniKU je napisao/la:
Bitka za Kupres iz usta bošnjačkih zapovjednika.

Ratni intervju 9. novembra 1994., Ljiljan



Jes skontao ovaj post?Ako jesi,ajmo dalje,jes skontao ovaj ispod?

Tulkas je napisao/la:
A j..o mater svoju sto ga nalaga Alaga..
Usli bi oni davno da su mogli u Kupres, al valjalo je jos sa Srbima udarat prsa u prsa.. Cekali su dok HVO ne dogura puno, puno tezim putem.. E kad su se Srbi poceli povlacit od HVO-a i HV-a, tada su talibani htjeli da ulete, ali (znam jer cesto sjednem sa starosjediocima Kupresa pa razmjenjujemo iskustva) opaljen je jedan plotun iz vbr-a cisto da im se kaze da im je tunel zadnja tocka prodora i da ne izigravaju budale..


E,ako si uspio skontati ovo gore,onda ćeš i ovaj dole...


Mar-kan je napisao/la:
Ja im postavim uvijek jedno pitanje (armijašima)-zašto nisu napali i uzeli Donji Vakuf kad su već "mogli" i Kupres?


Jel ti išta jasnije u kojem kontekstu je išla priča?Opet te pitam-zašto niste prvo napali Donji Vakuf koji je bliži Bugojnu,dolinom Vrbasa lakši prodor,a vi (abih) krenuli šumom prema Kupresu!?Zašto uopće niste napali Donji Vakuf prije se uključio HV/HVO?

To je bilo jasno komandi Abih,i bilo kome tko se razumije u vojnu strategiju,jel i tebi sad jasnije?

Pogledajte teren kuda nastupa ABiH,bokove i sl.Pogledajte teren prema Donjem Vakufu,samo fali autoput.Naravno,i na bokovima fali HV/HVO...

slika



Kupres uopste nije bio prvobitni cilj vec D.Vakuf prije te operacije. ABIH je bas planirala da krene prema D. Vakufu oktobra 1994 kao nastavak akcije koja je izvedena augusta te godine kad su oslobodili vazne polozaje ali su izvidzaci primjetili da su Srbi bili skoncetrisali snage bas na planiranom pravcu ali da su isto tako snage koje su tu prebacili dovukli sa Kupreskog pravca i tako je i pocela akcija. Ubacene su jedinice u prostor koji je tako oslabljen i tako su i zauzete prve linije koje su bile i najbolje ukopane. Poslije nisu mogli da stabilizuju liniju jer tih prvih dana nisu bili sigurni da li je operacija prema Kupresu "navlakusa" i kad su poceli da vracaju jedinice na taj pravac vec je bilo kasno. Znaci razlog je to sto je u tom trenutku Kupres bio oslabljen jer su mislili da ce ABIH da krene prema D. Vakufu a prica kako je poljem teze da se dodze do Kupresa nego svim onim brdima od Bugojna i D. Vakufa pokazuje zasto na jednom forumu tvrdis jedno a ovdje drugo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bitka za Kupres 1992.
PostPostano: 07 ožu 2010, 19:04 
Offline

Pridružen/a: 17 lip 2009, 20:01
Postovi: 13387
Lokacija: ZG
Pobogu čovječe , ne namjeravam ti se objašnjavat , jednako kao što ti ne namjeravam objašnjavat naše stavove i mišljenja o vašim "zapovjednicima i generalima" koji su umrli i stradali u prometnim nesrećama , a našem narodu su nanijeli toliko zla da za to treba poseban topic ... Njihova "nevinost i čistoća" je možda sveto pismo za vas , za nas nije sigurno . Jasno obratno je jednako apropos vašeg mišljenja o našima ... Dakle ako ćeš vrijeđat vrijeđaj i očekuj ban.
Ako nećeš onda se normalno ponašaj , al nemoj mi izvodit neke finte i pravit se mutav ...

_________________
Muslimane ko je kleo, nije dangubio.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bitka za Kupres 1992.
PostPostano: 07 ožu 2010, 19:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32057
oliver je napisao/la:
Nas je general umro u kuci kod familije i prijatelja a vaseg generala sada kara*u u zatvoru kao osudzenog ratnog zlocinaca :smajl007


Inače,taj general je čestitao svojim borcima ulazak i oslobadzanje Viteza 93. :ucelo

Kao i Kupresa,Donjeg Vakufa...krenulo ga.

Naravno,nije stigao do Haga,a stigao bi...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bitka za Kupres 1992.
PostPostano: 07 ožu 2010, 19:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009, 20:30
Postovi: 462
Lokacija: desno kod placa
oliver je napisao/la:
neo je napisao/la:
prema slici nebih znao reci najvjerojatnije je "tunel" , ali velika Kupreska vrata su to sto zelis da ti kazem .


nebi ste vi nikada sami mogli uzeti Kupres bez barem 500 poginulih
nebi ste nikada poslali izvidjace u grad ,da nije HVO razjebao srbe iz pravca Tomislavgrada
nebi Hrvati tada niti krenuli na Kupres da niste vi prvi poceli udarati
uz tolike vojne snage i dovlacenje novih jedinica

ono bajno spominjanje da je Alagic (crko je :smajl007 ) isao u TG ,nuditi Kupres na pladnju nakon premoci abih
objesi macku o rep
dosao je traziti pomoc da se zavrsi akcija jer ste gro snaga morali povuci na to podrucje

koliko je sa vase strane bilo angazirano vojnika ?
sa nase par stotina :HVO



ABiH je oslobodila teren od Bugojna do Kupreskih Vrata koji je daleko tezi i duzi nego teren od Kupreskih Vrata do grada Kupresa tako da je ovo tvoje "sta bi bilo kad bi bilo " je cista fantazija bez ikakvih osnova. Srbi su vec 1992 znali ono sto su znali i 1994 : " Kupres se gubi/osvaja na Kupreskim Vratima" a sti ste vi 1992 naucili i to tako dobro da niste smjeli 1994 da krenete sve dok se Srbi nisu sami povukli jer ih je ABIH rasturila . Zato su se i poceli da povlace kad su izgubili dominanten polozaje iznad grada i zato vam nije bilo potrebno vise od par stotina vojnika da usetate u vec prazan grad jer su ga vec napustili.

Vidim da moderator dozvoljava vrijedzenje mrtvih pa bi onda mogao komotno da se isto tako i ja radujem jer su Boban i Susak crkli ali necu da se spustam na taj nivo. Necu da ismijavam mrtve pa cu ti reci samo ovo:
Nas je general umro u kuci kod familije i prijatelja a vaseg generala sada kara*u u zatvoru kao osudzenog ratnog zlocinaca :smajl007


Srbi se upce nisu poceli povlaciti iz samoga grada ,sve dok nije krenuo HVO.
Karta za drzanje Kupreskog polja i jesu Kupreska vrata.
Ali zaboravljas da ili ne zelis priznati da srbi nisu slomljeni pod vasim snagama
vec tek kad je krenuo HVO.

Ono tvoje pisanje o taktickim zamkama i neznanju srba ,gdje vi udarate su smijesne.
Dva tjedna je ogromni period za prebacivanje snaga iz Grcke a kamoli za taj dio bosne.

Crko vam je alagic ,*** prosrpsko i neka se przi sa svojim lojavim prosrbinom alijom.
Svaki koji je ratovao protiv mojeg naroda je za mene *** as pogotovo onaj koji
je javno tvrdio da ratuje protiv fasista u sluzbi JNA protiv Hrvata.

Crko je ko pasce . :HVO
jedino sto je valjda od njih ostalo kao pozitivno su im nisani.

:HVO :HercegBosanac :dinamo

_________________
Gotovina i Markač Hrvatski heroji domovinskog rata, p.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bitka za Kupres 1992.
PostPostano: 07 ožu 2010, 20:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32057
Demirovac npr. kota koja ima ulaz u tunel iz pravca Bugojna kao na dlanu,u rukama VRS,sve dok nisu krenule operacije 95. sa naše strane.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bitka za Kupres 1992.
PostPostano: 07 ožu 2010, 20:50 
Offline

Pridružen/a: 06 svi 2009, 13:27
Postovi: 104
Mar-kan je napisao/la:
oliver je napisao/la:
Nas je general umro u kuci kod familije i prijatelja a vaseg generala sada kara*u u zatvoru kao osudzenog ratnog zlocinaca :smajl007


Inače,taj general je čestitao svojim borcima ulazak i oslobadzanje Viteza 93. :ucelo

Kao i Kupresa,Donjeg Vakufa...krenulo ga.

Naravno,nije stigao do Haga,a stigao bi...


Imas pravo Alagic je poznat jos i po interview-u onom stranom novinaru , kad ga je on upitao zasto je pucao po Dubrovniku a on odgovara da je pucao na Ustase i tada novinar njemu odgovara da je on bio u Dubrovniku i nije vidio nijednog Ustasu :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bitka za Kupres 1992.
PostPostano: 07 ožu 2010, 20:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009, 20:30
Postovi: 462
Lokacija: desno kod placa
Mar-kan je napisao/la:
Demirovac npr. kota koja ima ulaz u tunel iz pravca Bugojna,u rukama VRS,sve dok nisu krenule operacije 95. sa naše strane.


pokusali su je uzeti ali su dobili po tamburi ??
imas li neki link ?

_________________
Gotovina i Markač Hrvatski heroji domovinskog rata, p.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bitka za Kupres 1992.
PostPostano: 08 ožu 2010, 09:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 18:19
Postovi: 4466
Mar-kan je napisao/la:
oliver je napisao/la:
Nas je general umro u kuci kod familije i prijatelja a vaseg generala sada kara*u u zatvoru kao osudzenog ratnog zlocinaca :smajl007


Inače,taj general je čestitao svojim borcima ulazak i oslobadzanje Viteza 93. :ucelo

Kao i Kupresa,Donjeg Vakufa...krenulo ga.

Naravno,nije stigao do Haga,a stigao bi...



ne bi Markane ne bi. Kao ni Delić i Seferović.

np pustimo se toga, držimo se teme.

demirovac, navodno su muslimani pokušali x puta da ga uzmu ali su uvijek izginuli uzalud.

što se tiče Kupresa 94-te. Muslimani jeus došli do kupreških vrata ali gore su imali velike gubitke tako da njihova priča kako su prepustili Kupres HVO je samo djelom.
točna.

Oni nisu smjeli ući u Kupres jer još nisu imali dobro topništvo niti oklopništvo i dole bi ih Srbi potaracali. Nije isto gonjati se sa Srbima po Koprivnnici i po polju. I oni su to znali. Zato i jesu najveće gubitke imali kad su se počeli spuštati prema Kupresu. I tu su stali.

Dakle, držimo se teme a pustimo psovanje i ko je gdje umro/ crko.

_________________
VUKOVAR=MARIUOPOLJ
SLAVA HRVATSKOJ- UKRAJINI SLAVA

Zbog Eline i bokala vina
zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
da ja nisam dolazio džaba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bitka za Kupres 1992.
PostPostano: 08 ožu 2010, 09:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32057
Inkvizitor je napisao/la:
ne bi Markane ne bi. Kao ni Delić i Seferović.

np pustimo se toga, držimo se teme.

demirovac, navodno su muslimani pokušali x puta da ga uzmu ali su uvijek izginuli uzalud.

što se tiče Kupresa 94-te. Muslimani jeus došli do kupreških vrata ali gore su imali velike gubitke tako da njihova priča kako su prepustili Kupres HVO je samo djelom.
točna.

Oni nisu smjeli ući u Kupres jer još nisu imali dobro topništvo niti oklopništvo i dole bi ih Srbi potaracali. Nije isto gonjati se sa Srbima po Koprivnnici i po polju. I oni su to znali. Zato i jesu najveće gubitke imali kad su se počeli spuštati prema Kupresu. I tu su stali.

Dakle, držimo se teme a pustimo psovanje i ko je gdje umro/ crko.


Zato sam i napisao da bi stigao do Haga,a sad da li bi ga sudili kao i ove,vjerovatno...Naš jal standardni...A pošto je tema 92.,idemo dalje...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bitka za Kupres 1992.
PostPostano: 10 tra 2010, 09:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 11:13
Postovi: 567
Lokacija: Hrvatska; Osijek, Zadar
18. je godišnjica kako je hrvatski gradić Kupres pao u srpske ruke. Sjetimo se svih hrvatskih branitelja koji dadoše svoje živote u toj borbi.

slika

_________________
VIVE LA LIBERTE!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bitka za Kupres 1992.
PostPostano: 10 tra 2010, 10:29 
Offline

Pridružen/a: 14 lip 2009, 15:27
Postovi: 490
vječna im slava i hvala


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bitka za Kupres 1992.
PostPostano: 11 tra 2010, 19:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009, 20:30
Postovi: 462
Lokacija: desno kod placa
TomislavM je napisao/la:
18. je godišnjica kako je hrvatski gradić Kupres pao u srpske ruke. Sjetimo se svih hrvatskih branitelja koji dadoše svoje živote u toj borbi.

slika


:HVO :HercegBosanac

_________________
Gotovina i Markač Hrvatski heroji domovinskog rata, p.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bitka za Kupres 1992.
PostPostano: 11 tra 2010, 21:33 
Offline

Pridružen/a: 09 vel 2010, 10:03
Postovi: 281
Lokacija: Svugdje
Sjetimo se junaka iz Vukovar zvanih Zuti Mravi a kako pjeva Ivo Fabijan,branili su Kupres bojovnici prave Vukovarske legende zvani Žuti Mravi.

_________________
Nikad više brat na brata.Rame uz rame,brat uz brata.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bitka za Kupres 1992.
PostPostano: 18 tra 2010, 14:48 
Offline

Pridružen/a: 16 tra 2010, 15:21
Postovi: 3
mi iz 3 gmtbr smo sestoricu ****** otresli kada su posli da se spustaju prema kupresu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bitka za Kupres 1992.
PostPostano: 06 pro 2010, 17:42 
Offline

Pridružen/a: 06 pro 2010, 17:24
Postovi: 1
neo je napisao/la:
Mar-kan je napisao/la:

Jeste vi iz Studentske imali kakvu obuku i sl. , jeste znali u šta idete ?



Obuka sto je to ? Imali smo je jedno 30 dana nakon svega gore navedenog. :smajl043
Naravno da sam znao u sto idem ali bas da ce biti tolko akcije :ucelo :ucelo .
Iskreno onaj koji nas je poslao gore a da mu pola vojnika nezna rastaviti pusku je kreten .

Kad je sve to zavrsilo bio sam pravi Rambo. :pistolji


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bitka za Kupres 1992.
PostPostano: 17 pro 2010, 12:01 
Offline

Pridružen/a: 17 pro 2010, 11:54
Postovi: 1
Zna li netko informaciju tko je od srpskih zapovjednika naredio ubojstva hrvatskih civila koji su ostali u svojim domovima odmah nakon okupacije Kupresa?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bitka za Kupres 1992.
PostPostano: 07 tra 2011, 20:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009, 20:30
Postovi: 462
Lokacija: desno kod placa
hahaaa


joj kako mnei u glavi da je danas 09.04 .


frendu brisi poruku :gun_bandana

_________________
Gotovina i Markač Hrvatski heroji domovinskog rata, p.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bitka za Kupres 1992.
PostPostano: 07 tra 2011, 20:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 11:02
Postovi: 8044
Lokacija: Banovina Usora
Oke neo, desi se :palacgore2


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bitka za Kupres 1992.
PostPostano: 10 tra 2011, 13:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009, 20:30
Postovi: 462
Lokacija: desno kod placa
Cast i slava , palim braniteljima Kupresa !!!

_________________
Gotovina i Markač Hrvatski heroji domovinskog rata, p.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bitka za Kupres 1992.
PostPostano: 22 stu 2011, 10:01 
Offline

Pridružen/a: 22 stu 2011, 09:39
Postovi: 1
Ja znam dosta toga o ratu na Kupresu . ono sto kaze "cakara" nije tacno da smo sakrivali tenkove u sijeno "bumbar92"je u pravu nije tenk sibica. VRS je dobila naredbu da se povuce kako bi zastitila Sipovo, Mrkonjic Grad,Banja Luku i ostale gradove. Tako da sve vase informacije o sakrivanju tenkova su lazne.Ja to znam jer je moj tata bio na ratistu na Kupresu a kum i komsija jedan su bili tenkiste na Kupresu tank :)


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 98 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 19 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO