HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 29 ožu 2024, 07:47.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 167 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Regionalna nogometna liga?
Za 50%  50%  [ 28 ]
Protiv 50%  50%  [ 28 ]
Ukupno glasova : 56
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Regionalna nogometna liga
PostPostano: 04 kol 2016, 13:46 
Offline

Pridružen/a: 30 lip 2016, 11:39
Postovi: 139
daramo je napisao/la:
I to purgerima skupo, pa toliko je i cijena ulaznica za Zrinjski u PL.
To je jeftinije nego ulaznice kod nas protiv Legie 10km/80kn.

U takvoj regionalnoj ligi bi srpski klubovi financijski ojačali a hrvatski životarili kao Cibona i Zadar.

Rekao sam da je skupo u proljeće za Hajduk za istok dati 70 kn i to još drugu kartu za dijete od 7 godina. i stojim iza toga.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Regionalna nogometna liga
PostPostano: 04 kol 2016, 15:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58278
Lokacija: DAZP HQ
master_mind_ je napisao/la:
zagrebonline je napisao/la:

Kažem, regionalna liga da, ali da prvak ima izravan plasman u Ligu prvaka i onda bi bilo gledatelja :kava

Ja sam nedavno išao na utakmicu Dinamo protiv gruzijskog imenjaka. Ulaznice su koštale 10, 20 i 30 kn. Hajduk je prije toga igrao protiv Iasija, ulaznice su koštale 100, 80 i 120 kn. Hajduk je k tome imao više gledatelja. Te činjenice govore dovoljno o tvojem mentalitetu.

Ja kažem, čak niti uz to da prvak ima izravan plasman u LP, čak ni tada Regionalna liga jer hr klubovi gube osigurana mjesta u Europi. I ne bi bilo više gledatelja, eto zašto više ne idete na Cibonu? Bilo bi prvih 1 ili 2 sezone puno gledatelja no dugoročno bi to splasnulo. Uz to Srbi bi zadominirali tom ligom. tako da vi četnici trebate konačno odjebati od hrvatskog sporta jer ljudi u RH ne žele regionalnu ligu.


pa samo ti se govori da niti je problem cijena (bile su i besplatne karte), niti je problem nezainteresiranost za Dinamo i nogomet (što je notorna glupost). riba smrdi od Glave kao što PCM napisa i dok je Glave, navijača neće biti. onog trenutka kad stvarno padne, e to će biti fešta i pun stadion godinu dana. dio toga se vidio lani u ovo doba kad se igrao derbi s Hajdukom i kad su Mamići bili u zatvoru, bilo je +25000 ljudi k`o iz šale, u roku dan se napunio kad je Mamić privremeno maknut. ko razumije, shvatit će, tko ne, njemu ni crtanje ne bi pomoglo.

slika

slika

slika

ali evo i crtat ću. :D

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Regionalna nogometna liga
PostPostano: 04 kol 2016, 19:40 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
čekamo zabu :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Regionalna nogometna liga
PostPostano: 04 kol 2016, 22:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 13:41
Postovi: 6079
Ma ne da mi se raspravljati o glupostima, od regionalne lige nema ništa niti će je biti, HNL je dovoljan sam sebi, HNL odkad je Šuker na čelu saveza, odnosno odkad je preuzet od Štimca koji je imao apsolutnu podršku izmanipulirane javnosti, grabi snažno naprijed,Šuker je preuzeo ligu na 27. mjestu ,a sada je liga 15. i skoro su osigurana dva predstavnika u europskoj jesni, hrvatski nogomet proživljava rezultatsku i organizacijsku renesansu, unatoč politčkom i svekolikom progonu, što je nevjerovatan uspjeh.
Ukoliko se antidržavna politka makne od nogometa možemo očekivati dugoročnu stabilniost hr nogometa tako da nikakve reginalne llige neće biti uopće potrebne.

Jednako tako nema potrebe komentirati ni bedastoće kako će biti bolje onda kada se makne upravo onaj ko je najzaslužniji za renesansu hr nogometa, a tek nema potrebe davati komnetare o povratku na stadion kad kad ovaj završi u ztvoru, ustvari to i treba prokomentirati jer taj događaj njabolje opisuje kolika je to zabluda i kako je ta posjeta isključivo rezultat kampanje koja se odvijala tih dana od svih dnevnika, preko svih portala pa do slavnih osoba, a kad je taj isti otišao drugi put u zatvor na malo duži period,a kampanja se ispuhala prvi put, zbog čega odlazak na utakmicu nije bio IN kao prvi put, a što je za ZG presudno i rezultat je bio da niti je bilo poznatih, a jednako tako ni anonimnih, a tek najgorih navijača na svijetu BBB , njih bolje da ni ne spominjem, sve se vratilo na dvadestpetdesetljetnu zg normalu, unatoč Mamiću u zatvoru na Makismiru je bio standrdan broj navijača.

Dakle sve je jasno onome ki ima oči i ko išta razumije, posjeta Maksimiru ima isključivo veze sa trendom , kao i većina stvari u ZG, a koji su do sada najviše krojili neprijatelji države pa je logično da su napravili negativan trend prema superuspješnom vodstvu Dinama i HNLa, a vjerovati kako bi Dinamo imao bolju posjetu kad bi bio na razini Hajduka i europu završavao oko gospojine , samo da nema Mamića , je više nego maloumno.

Već sam pisao da će ove godine u lp maksimir biti ispunjen ukoliko karte budu povoljne, odnosno ukoliko policija to bude omogućila neutralizacijom huligana, međutim opet imamo ministra neprijatelja koji ootvoreno potiče huligane da unište hr nogomet pa su preskupe karte opet izvjesne jer je to nažalost jedini nači da se klub izbori protiv huliganske masovnosti i prijatnji izbacivanjem.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Regionalna nogometna liga
PostPostano: 11 kol 2016, 08:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35609
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
slika :evotigana

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Regionalna nogometna liga
PostPostano: 11 kol 2016, 13:27 
Offline

Pridružen/a: 19 kol 2015, 11:38
Postovi: 3881
Split je možda lud za nogometom, ali najmanje poštovanja prema svojim vrhunskim sportašima imaju upravo Splićani. Kad recimo Toni Kukoč hoda po Americi svi ga obožavaju i traže autogram, a kad hoda po splitskoj rivi pola grada priča : "vidi smrada koliko para ima, a nije nikad ni kavu platio", a druga polovica : "ja bi bio bolji od njega samo da sam trenirao".

A što se tiče nogometa, meni je klupski nogomet dosadio nakon što je nastala inflacija utakmica i došlo do odvajanja na superbogate i ostatak svijeta.

Nekad kad su 1997. igrali Dinamo - Partizan to se gledalo ne samo zato što je bio Partizan s druge strane nego se znalo da Dinamo ima ekipu, u ondašnjem odnosu snaga i sustavu natjecanja, koja može ući u četvrtfinale lige prvaka, kao što je bio i Hajduk. Danas je to nemoguće i regionalna liga bi bila samo malo prošireni HNL što se tiče atraktivnosti i kvalitete.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Regionalna nogometna liga
PostPostano: 11 kol 2016, 14:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23208
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Kaftanzoglio je napisao/la:
Split je možda lud za nogometom, ali najmanje poštovanja prema svojim vrhunskim sportašima imaju upravo Splićani. Kad recimo Toni Kukoč hoda po Americi svi ga obožavaju i traže autogram, a kad hoda po splitskoj rivi pola grada priča : "vidi smrada koliko para ima, a nije nikad ni kavu platio", a druga polovica : "ja bi bio bolji od njega samo da sam trenirao".

A što se tiče nogometa, meni je klupski nogomet dosadio nakon što je nastala inflacija utakmica i došlo do odvajanja na superbogate i ostatak svijeta.

Nekad kad su 1997. igrali Dinamo - Partizan to se gledalo ne samo zato što je bio Partizan s druge strane nego se znalo da Dinamo ima ekipu, u ondašnjem odnosu snaga i sustavu natjecanja, koja može ući u četvrtfinale lige prvaka, kao što je bio i Hajduk. Danas je to nemoguće i regionalna liga bi bila samo malo prošireni HNL što se tiče atraktivnosti i kvalitete.


To je problem cijele Europe. Skoro pa 5-6 top europskih ekipa može jako dobre ekipe nakantati po 5-6 golova razlike (primjerice Bayern Romu u Rimu prije 2 godine - i da nisu stali ima osjećaj da su im mogli 10 komada uvaliti).

Razlika u kvaliteti i bogatstvu postaje opći problem u europskom nogometu. U cijeloj regiji nitko ne može napraviti budžet za ekipu preko 20 milijuna Eura i to postaje veliki problem. Znači da nema kluba, koji u Europi može išta predstavljati - barem neki srednji nivo europskog nogometa.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Regionalna nogometna liga
PostPostano: 13 kol 2016, 13:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 lip 2015, 15:01
Postovi: 1643
u splitu je puno droge, pa se nadrogiraju kreteni i onda seru gde stignu i divljaju. Uvek ce biti provincija za zagreb pa s tim teretom se tesko nose. nista osim droge im nije preostalo...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Regionalna nogometna liga
PostPostano: 13 kol 2016, 13:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35609
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Na kakvim si ti tek onda drogama.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Regionalna nogometna liga
PostPostano: 06 ruj 2016, 10:47 
Offline

Pridružen/a: 30 lip 2016, 11:39
Postovi: 139
dudu je napisao/la:
master_mind_ je napisao/la:
Ja sam nedavno išao na utakmicu Dinamo protiv gruzijskog imenjaka. Ulaznice su koštale 10, 20 i 30 kn. Hajduk je prije toga igrao protiv Iasija, ulaznice su koštale 100, 80 i 120 kn. Hajduk je k tome imao više gledatelja. Te činjenice govore dovoljno o tvojem mentalitetu.

Ja kažem, čak niti uz to da prvak ima izravan plasman u LP, čak ni tada Regionalna liga jer hr klubovi gube osigurana mjesta u Europi. I ne bi bilo više gledatelja, eto zašto više ne idete na Cibonu? Bilo bi prvih 1 ili 2 sezone puno gledatelja no dugoročno bi to splasnulo. Uz to Srbi bi zadominirali tom ligom. tako da vi četnici trebate konačno odjebati od hrvatskog sporta jer ljudi u RH ne žele regionalnu ligu.


pa samo ti se govori da niti je problem cijena (bile su i besplatne karte), niti je problem nezainteresiranost za Dinamo i nogomet (što je notorna glupost). riba smrdi od Glave kao što PCM napisa i dok je Glave, navijača neće biti. onog trenutka kad stvarno padne, e to će biti fešta i pun stadion godinu dana. dio toga se vidio lani u ovo doba kad se igrao derbi s Hajdukom i kad su Mamići bili u zatvoru, bilo je +25000 ljudi k`o iz šale, u roku dan se napunio kad je Mamić privremeno maknut. ko razumije, shvatit će, tko ne, njemu ni crtanje ne bi pomoglo.

slika

slika

slika

ali evo i crtat ću. :D

Pa na ovoj utakmici čiju si sliku stavio bilo je 25 000 ljudi jer je cijena za sjever bila 10 kn, a za istok i zapad nešto popularnije cijene. Bio sam na toj utakmici i čekao sam u redu od 16.30 do 18.50h jer su otvorene samo 2-3 blagajne. Katastrofalna organizacija(čujem nije prvi put). U 18.50 kada sam htio otići, dolazi tip i nudi mi 3 karte beplatno i kaže to je od Domagoja Antolića. Valjda je vidio dijete sa mnom pa baš mene izabrao u 100 metara dugom redu.

Kad maknu Mamiće, biti će fešta 2-3 kola i onda, nakon toga, opet neće biti više od 5-6 000 ljudi po utakmici. Takva je euforija bila i kada je vraćeno ime Dinamo i potrajalo je tek mjesec dana.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Regionalna nogometna liga
PostPostano: 13 pro 2016, 13:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35609
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Ovo se nešto ozbiljno kuha, oživljava se ex-yu liga u punom sjaju.
24 kluba od Triglava do Vardara

Od jeseni 2018. UEFA svakom klubu regionalne lige daje 800.000 eura za sudjelovanje, plus dodatne nagrade po plasmanu.

Već sljedeće kreće probna liga za mlađe uzraste.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Regionalna nogometna liga
PostPostano: 13 pro 2016, 13:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 svi 2009, 22:03
Postovi: 1446
Oduvijek sam smatrao da one koji zagovaraju bilo kakve ex-yu regionalne lige treba suditi kao veleizdajnike i kazniti maksimalnom kaznom od 40 godina zatvora.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Regionalna nogometna liga
PostPostano: 13 pro 2016, 14:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 stu 2013, 13:16
Postovi: 962
Index.yu, kao i yutarnji list (odnosno njihova filijala SN), bacaju probne balone, a "somovi se vataju na dudurbak".

No kako god bilo, nema se šta razmišljati o ovome bez 5 hrvatskih predstavnika (4 iz RH, te 1 iz BiH), koji bi imali fiksno i bezuvjetno mjesto u ligi.
Zašto to govorim, jer je hrvatski nogomet jedan potpuno drugi nivo od ostalih država u "regijonu".

Također, rekao bih da raznorazni nogometni "menadžeri", odnosno zakulisna bagra, ovime pokušava na neki drugi način izvući novac iz nogometa s obzirom da im UEFA lagano zatvara vrata, odnosno elitizira kontinentalna nogometna natjecanja poput LP i EL, gdje će biti povećan broj klubova iz financijskih moćnih liga petice, a smanjena protočnost siromašnim i slabim klubovima iz manjih liga.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Regionalna nogometna liga
PostPostano: 13 pro 2016, 15:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35609
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Regionalna liga za mlađe uzraste je stvaran projekt i u realizaciji, dakle materijaliziran probni balon za oživljavanje ex-yu lige.
Ako uefa dadne zeleno svjetlo to je gotova stvar a vidimo da s novim vodstvom ide elitizacija europskih natjecanja a manjim zemljama se bacaju kosti da glođu.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Regionalna nogometna liga
PostPostano: 21 pro 2016, 08:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Citat:
Davor Šuker, predsjednik Hrvatskog nogometnog saveza (HNS) i član Izvršnog odbora UEFA-e, prilikom današnje posjete Aleksandera Čeferina, predsjednika UEFA-e, Hrvatskoj kazao je da se "HNS u svemu slaže sa UEFA-om pa i po pitanju neformiranja regionalne lige na prostoru bivše Jugoslavije"

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Regionalna nogometna liga
PostPostano: 21 pro 2016, 08:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23208
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Po meni sve ide prema regionalnoj ligi.
Skraćivanje liga svih zemalja EX YU koje postupno traje zadnjih godina, puštanje probnih balona u medije već nekoliko godina, što već daje efekta (prije 10 godina bi se sve diglo na noge, trenutno su otpori sve blaži i blaži i ljudi se navikavaju na činjenicu regionalne lige), UEFA kao krovna institucija mislim da je blagonaklona prema ideji.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Regionalna nogometna liga
PostPostano: 23 pro 2016, 01:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 17:27
Postovi: 6018
Lokacija: Generalni konzulat HR HB za Slavoniju i Baranju
Suluda ideja, ako bi podrazumijevala EX-YU države.

Kada bi se ostvarila, neredi bi se udeseterostručili (bilo bi i mrtvih glava), kao i izdvajanja za sigurnost, a kvaliteta se ne bi sama od sebe pretjerano digla, kao ni interes publike (eventualno bi prve sezone bio zamah, a kasnije bi se sve svodilo na par derbija) i infrastruktura, dok bi manje nogometne sredine bile osuđene na propadanje.

Dobar dio toga vidljiv je i na primjeru košarke.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 167 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 11 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO