HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 16 tra 2024, 09:59.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 55 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Josip Pejaković
PostPostano: 29 stu 2010, 14:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10750
Ministry of Sound je napisao/la:
joe enter je napisao/la:

Što skrećem temu?! , ti reče da je njegova naknadna pamet , a ja kažem da je i vaša!

Kažeš manje zlo?! , samo zato što niste hteli ni pod koju cenu sa Srbijom a Srbe ko jebe u BiH jer vi Hrvati i Muslimani ste bili zajedno većina pa ih preglasali!

I danas se oslanjate na te iste Srbe koje ste zajedno sa Alijom preglasali i pdržavate ih samo da bi dobili ono što niste hteli kad ste glasali za bosansku celovitost!

E ko je danas licemer tu?! , ja mislim da ste to vi , a Josip je daleko manje licemer od vas!

Kako je lako pljuvati po čoveku a svoje *** ne pojesti koje je izasrano!


Dosadan si bre čoveče i govoriš o 2 stvari koje su neusporedive.

1. Ostanak u krnjoj Jugoslaviji pod Miloševićem ili otisnut brod u maglovite, ali slobodne vode nezavisnosti
2. Josip Pejaković koji se stavio u službu neprijatelja Hrvata tijekom rata ABiH-HVO.

Neusporedivo.


Čuj maglovite ali slobodne vode nezavisnosti?! , koja poetska upakovanost hipokrizije!

Pa kažem ja da je licemerje ovo , jer ovim upisom potvrđuješ da ste izigrali Bošnjake i ono za čega ste glasali , jer se nešto ne sećam da ste se dogovarali sa Alijom da podelite Bosnu i da imate entitet!
Znači laž i prevara vas prema Bošnjama!

Kako na kraju uvek ispadnete naivni i dobri jer eto niste znali da Alija nije multikulti pa ste glasali nedvosmisleno za CELOVITOST!

A danas se oslanjate na Srbe protiv Bošnjaka , na one iste Srbe koje ste zajedno sa njima preglasali!
Pa ko je ovde lud jbt?!

Daj budu mali pošten pa priznaj licemerje!

Josip je naivan jer nije računao na vaše i bošnjačko licemerje , već išao pošteno punim srcem!

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Josip Pejaković
PostPostano: 29 stu 2010, 14:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
joe enter je napisao/la:
Ministry of Sound je napisao/la:

Dosadan si bre čoveče i govoriš o 2 stvari koje su neusporedive.

1. Ostanak u krnjoj Jugoslaviji pod Miloševićem ili otisnut brod u maglovite, ali slobodne vode nezavisnosti
2. Josip Pejaković koji se stavio u službu neprijatelja Hrvata tijekom rata ABiH-HVO.

Neusporedivo.


Čuj maglovite ali slobodne vode nezavisnosti?! , koja poetska upakovanost hipokrizije!

Pa kažem ja da je licemerje ovo , jer ovim upisom potvrđuješ da ste izigrali Bošnjake i ono za čega ste glasali , jer se nešto ne sećam da ste se dogovarali sa Alijom da podelite Bosnu i da imate entitet!
Znači laž i prevara vas prema Bošnjama!

Kako na kraju uvek ispadnete naivni i dobri jer eto niste znali da Alija nije multikulti pa ste glasali nedvosmisleno za CELOVITOST!

A danas se oslanjate na Srbe protiv Bošnjaka , na one iste Srbe koje ste zajedno sa njima preglasali!
Pa ko je ovde lud jbt?!

Daj budu mali pošten pa priznaj licemerje!

Josip je naivan jer nije računao na vaše i bošnjačko licemerje , već išao pošteno punim srcem!


Od dva zla se bira manje, kaj ne?

Jedan od uvjeta međunarodnog priznanja bješe etnička kantonizacija BiH po Cutilierovom planu.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Josip Pejaković
PostPostano: 29 stu 2010, 14:36 
Offline

Pridružen/a: 03 lip 2009, 14:13
Postovi: 1747
Hrvati su primarno glasovali protiv ostanka u jugi a kao nuspojava pojavljuje se BIH za koju se nije znalo šta će biti s njom sve do potpisa u Daytonu.

_________________
https://youtu.be/sJnJi5tcqxQ


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Josip Pejaković
PostPostano: 29 stu 2010, 14:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10750
Ministry of Sound je napisao/la:

Od dva zla se bira manje, kaj ne?

Jedan od uvjeta međunarodnog priznanja bješe etnička kantonizacija BiH po Cutilierovom planu.


OK , znači fige u džepu , i sasvim je jasno da ste slagali Musliće! , a danas se ližete sa Dodikom! , toliko o poštenju!

Tako da onda niko prava nema ništa prigoviriti Josipu , jer on nije ništa slagao niti je koga prevario , niti se odrekao principa već je samo razočaran na sve a najviše na Bošnje jer tamo živi!

Nije fer pljuvati po njemu , on je barem istinitiji u svojim stavovima nego hrvatska politika u BiH !

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Josip Pejaković
PostPostano: 29 stu 2010, 22:50 
Offline

Pridružen/a: 17 lip 2009, 20:01
Postovi: 13446
Lokacija: ZG
Seratoru jesu li Hrvati glasali za unitarno-mudžahedinsku Bosnu i Hercegovinu ?
Kako je glasilo referendumsko pitanje ?

E pa onda ne seri ...

_________________
Muslimane ko je kleo, nije dangubio.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Josip Pejaković
PostPostano: 29 stu 2010, 23:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 17:27
Postovi: 6018
Lokacija: Generalni konzulat HR HB za Slavoniju i Baranju
Al' ga ovaj Đoko izlupeta, Bog da te sačuva...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Josip Pejaković
PostPostano: 30 stu 2010, 12:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10750
Pessimus dux je napisao/la:
Al' ga ovaj Đoko izlupeta, Bog da te sačuva...


Neka si mi rekao svaka ti čast!
Primetio sam da nikad ne daješ odgovor niti objašnjavaš stvari samo kažeš "Nemoj da lupaš" i to je sve!

Ja ovde namerno govorim o hrvatskoj podršci nezavosnosti BiH i licemerju Hrvata iz BiH , jer svi su nasrnuli na Josipa Pejakovića da je Alijin multikulti , i da danas ima naknadnu pamet jer je uvideo da u Sarajevu nema života !

Eto zbog toga sam to pisao! , jer danas berete plodove podrške Aliji i nezavisnosti BiH jer ćete teško dobiti ono šta vam je sada želja , a još se oslanjate na Srbe što je još licemernije!

Treba malo da vidite sebe iz drugog ugla , a ne samo ono što vam pada na pamet , a još da kenjate po Pejakoviću!

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Josip Pejaković
PostPostano: 30 stu 2010, 12:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35314
Lokacija: Gl. grad regije
Pa, i ja sam za aboliciju raznih Pejakovića...

Vidio sam na svoje oči kako ljudi pod utjecajem ratnih okolnosti drastično mijenjaju osobnost.

To su naprosto izvanredni uvjeti pri kojima se kod ljudi ovisno o okolnostima svakakva ponašanja javljaju.

No, Joe, zar nakon svega misliš da smo trebali ostat u krnjoj Jugi?

Doista mislim da se nisu tad sve mogućnosti iscrpile, primjerice od Alije i sl. nije stigao recimo dobar prijedlog kantonizacije, tj. decentralizacije države, kao odgovor na srpski opravdani strah od preglasavanja. Mada je pitanje bi li i to spriječilo rat ali nije se ni pokušalo.

Pejaković je doista pokušao zajedno sa Radom zaustavit rat. Bar je pokušao...

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Josip Pejaković
PostPostano: 30 stu 2010, 13:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10750
Junuz Djipalo je napisao/la:
Pa, i ja sam za aboliciju raznih Pejakovića...

Vidio sam na svoje oči kako ljudi pod utjecajem ratnih okolnosti drastično mijenjaju osobnost.

To su naprosto izvanredni uvjeti pri kojima se kod ljudi ovisno o okolnostima svakakva ponašanja javljaju.

No, Joe, zar nakon svega misliš da smo trebali ostat u krnjoj Jugi?

Doista mislim da se nisu tad sve mogućnosti iscrpile, primjerice od Alije i sl. nije stigao recimo dobar prijedlog kantonizacije, tj. decentralizacije države, kao odgovor na srpski opravdani strah od preglasavanja. Mada je pitanje bi li i to spriječilo rat ali nije se ni pokušalo.

Pejaković je doista pokušao zajedno sa Radom zaustavit rat. Bar je pokušao.
..


Šta je fora oko BiH?! , ona je nastala tako da bude u Jugoslaviji , ona van nje nema smisla čega smo danas svedoci!
Hrvatska je pogrešila što se odcepila , tj.požurila je i time dala krila Miloševiću da divlja , a Alija i Hrvati BiH su se poveli njome i sebi zapečetili sudbinu da ova BiH nikad neće biti država , Hrvati se nikad kao i Srbi neće osećati dobro u toj državi!
A Hrvati su naivno poslušali Tuđmana da bi na kraju bili ostavljeni i danas se neke jade batrgaju da izbore sebi nešto , mada mrka kapa će od toga biti jer su previše mali a Hrvatska nema snage niti ih zapravo hoće direktno podržati!

I na kraju da kažem , da! , bolje bi bilo da su ostali u krnjoj Jugoslaviji barem još jedno vreme dok se stvari ne poslože , i da ne daju Miloševiću i njegovim zlikovcima priliku da krenu u rat!
Naivno se misli da je ostala krnja Jugoslavija danas to bila tzv.Velika Srbija , jer to niko ne bi dozvolio kao što i nije , a Milošević bi sam od sebe pao jer ne bi imalo šta da ga drži!

Pejaković i sad predlaže savez neki između SR,HR i BiH , i to isključivo zbog tri naroda u BiH , jer se ovako samo trenira i priprema za novi rat koji će u BiH krenuti!

Ne znam zapravo šta da mislim , ali jedno je sigurno , da BiH neće opstati niti bi trebalo da opstane ovakva sa utripovanim Bošnjama na čelu !

Meni je odlična ona priča da Srbi i Hrvati naprave Federaciju BiH a vamo Bošnjaci RB-Republika bošnjačka , i onda Srbi i Hrvati sa centrom u BL i Mostaru nabacuju svoja pravila i teraju tempo tako da RB non-stop preti da se odvoji iz BiH , i na kraju Srbi i Hrvati samo pristanu , i rešena stvar! :zubati

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Josip Pejaković
PostPostano: 30 stu 2010, 14:12 
Offline

Pridružen/a: 03 lip 2009, 14:13
Postovi: 1747
joe enter je napisao/la:
Junuz Djipalo je napisao/la:
Pa, i ja sam za aboliciju raznih Pejakovića...

Vidio sam na svoje oči kako ljudi pod utjecajem ratnih okolnosti drastično mijenjaju osobnost.

To su naprosto izvanredni uvjeti pri kojima se kod ljudi ovisno o okolnostima svakakva ponašanja javljaju.

No, Joe, zar nakon svega misliš da smo trebali ostat u krnjoj Jugi?

Doista mislim da se nisu tad sve mogućnosti iscrpile, primjerice od Alije i sl. nije stigao recimo dobar prijedlog kantonizacije, tj. decentralizacije države, kao odgovor na srpski opravdani strah od preglasavanja. Mada je pitanje bi li i to spriječilo rat ali nije se ni pokušalo.

Pejaković je doista pokušao zajedno sa Radom zaustavit rat. Bar je pokušao.
..


Šta je fora oko BiH?! , ona je nastala tako da bude u Jugoslaviji , ona van nje nema smisla čega smo danas svedoci!
Hrvatska je pogrešila što se odcepila , tj.požurila je i time dala krila Miloševiću da divlja , a Alija i Hrvati BiH su se poveli njome i sebi zapečetili sudbinu da ova BiH nikad neće biti država , Hrvati se nikad kao i Srbi neće osećati dobro u toj državi!
A Hrvati su naivno poslušali Tuđmana da bi na kraju bili ostavljeni i danas se neke jade batrgaju da izbore sebi nešto , mada mrka kapa će od toga biti jer su previše mali a Hrvatska nema snage niti ih zapravo hoće direktno podržati!

I na kraju da kažem , da! , bolje bi bilo da su ostali u krnjoj Jugoslaviji barem još jedno vreme dok se stvari ne poslože , i da ne daju Miloševiću i njegovim zlikovcima priliku da krenu u rat!
Naivno se misli da je ostala krnja Jugoslavija danas to bila tzv.Velika Srbija , jer to niko ne bi dozvolio kao što i nije , a Milošević bi sam od sebe pao jer ne bi imalo šta da ga drži!

Pejaković i sad predlaže savez neki između SR,HR i BiH , i to isključivo zbog tri naroda u BiH , jer se ovako samo trenira i priprema za novi rat koji će u BiH krenuti!

Ne znam zapravo šta da mislim , ali jedno je sigurno , da BiH neće opstati niti bi trebalo da opstane ovakva sa utripovanim Bošnjama na čelu !

Meni je odlična ona priča da Srbi i Hrvati naprave Federaciju BiH a vamo Bošnjaci RB-Republika bošnjačka , i onda Srbi i Hrvati sa centrom u BL i Mostaru nabacuju svoja pravila i teraju tempo tako da RB non-stop preti da se odvoji iz BiH , i na kraju Srbi i Hrvati samo pristanu , i rešena stvar! :zubati


Ti si neki romantičar, i naivan, mada mi ne djeluješ tako.

_________________
https://youtu.be/sJnJi5tcqxQ


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Josip Pejaković
PostPostano: 30 stu 2010, 16:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 17:27
Postovi: 6018
Lokacija: Generalni konzulat HR HB za Slavoniju i Baranju
joe enter je napisao/la:
Neka si mi rekao svaka ti čast!

Neka sam, svaka mi čast, i ja kažem! :smajl007 :HercegBosanac
joe enter je napisao/la:
Primetio sam da nikad ne daješ odgovor niti objašnjavaš stvari samo kažeš "Nemoj da lupaš" i to je sve!

Tvoji komentari na ovoj temi nisu vrijedni odgovora, odnosno toliko su nesuvisli da to svatko i sam može uvidjeti, pa ne zahtijevaju neko dodatno pojašnjenje. Gdje bih ja stigao kad bih se naprezao da argumentirano odgovaram na svaku bedastoću koju pročitam na forumima, još k tome nekome za koga unaprijed imam dojam, na temelju iskustva (vlastitog i drugih), da ne želi prihvatiti razumne argumente. Tako bih morao cijeli život provesti na forumima, bez spavanja.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Josip Pejaković
PostPostano: 05 pro 2010, 13:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 srp 2009, 01:57
Postovi: 1410
Lokacija: Hrvatska republika Herceg Bosna



_________________
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Josip Pejaković
PostPostano: 05 pro 2010, 13:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 pro 2010, 13:21
Postovi: 5
Junuz Djipalo je napisao/la:
Kada je Ćiro došao u Bosnu na pitanje je li on Bosanac ili Hrvat odgovorio je:

Bosanci su najveći Hrvati!

Samo se većina nas ne kurči time. Mi znamo ko smo, imamo svoju povijest i ljude koja je dio i hrvatske i kakvu nijedna druga hrvatska regija nema, i ne pada mi napamet je se odreći zato što nekom u Eranu to smeta jer on misli da se tako prestaje bit Hrvatom.

Ponekad se pitam a to je ujedno jedan od uzroka animoziteta dijela Zagreba prema dijelu Hercegovaca poput tebe Ilirka:

Ko je tebi ili ljudima oko tebe darovao mjerač hrvatstva i brojač krvnih zrnaca pa ti znaš ko je Hrvat i koliko?

Budite ono što jeste Hercegovci, Hrvati i to vam niko ne može oduzet osim vi sami sebi. Ne vidim razloga za strah.

Inače su Hrvati Bosne najbrojnija regionalna skupina Hrvata samo što smo rasuti po svijetu.

Zato mislim da nam u Bosni treba nešto slično onome što je Mostar danas a ne mora bit ni u Hrvatskoj a ni u Trećem entitetu taj grad da bi bio "stolni" Hrvata iz Bosne.

Recimo Josipov Travnik.

:smijeh
al ste opasni vi iz bosne upm
inače nisam odavno vidio drugove
što sam ih učio plivati kad su došli iz bosne
ko zna di su sad......


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Josip Pejaković
PostPostano: 09 pro 2010, 06:23 
Offline

Pridružen/a: 13 svi 2010, 21:47
Postovi: 2
Uskok je napisao/la:





Vrlo inteligentno.
Emotivac s puno idealizma i euforije - normalno za umjetnika - ali sve na mjestu! Raznose ga emocije pa je čas pun ideja i entuzijazma, čas je razočaran do očajanja i sve bi napstio i mrzio. Sve je to potpuno prirodno za kreativca njegovog kalibra. Za ove koji misle kako je Josip nekako naprasno počeo da razmišlja kao "čoban", da su mu se "otvorile oči" te sad gleda hrvatskim očima na hrvatski svijet, moraju "još pure" da pojedu da bi shvatili poentu.
Bistro


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Josip Pejaković
PostPostano: 09 pro 2010, 08:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 svi 2009, 09:57
Postovi: 9535
Lokacija: HR HB
Znao je on to oduvijek, ali je teško bilo priznati sebi i prestati lagati druge...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Josip Pejaković
PostPostano: 09 pro 2010, 09:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35314
Lokacija: Gl. grad regije
Zanimljiv je interview vrlo...

Razotkrio je Bosna uber alles spiku, javno, naglas...

U biti odgovara Hrvatima BiH zazivanje obnove "Juge", kao što sam već govorio, mi bi najmanje trebali biti protiv ujedinjavanja "regije" a mi najglasniji... No Josip se gubi kasnije, EU je dovoljna, već da sve tri navale da uđu EU to bi bilo dovoljno, zasad BiH uopće ne pokazuje volju...

Zanimljiv je i taj pogled iz Sarajeva po kojem oni misle da se cijeli svijet vrte oko njih, i Josip ga ima...

On ne razumije da najava posjeta Josipovića BiH potroši jedan kvadratić od 3 cm na 6 stranici JL ili VL.

Ne vjerujem da je i u Srbiji puno drukčije.

Učili su nas 15 godina u RH i Srbiji da nas treba bolit k. za BiH, a sad kad je otišlo sve k vragu se očekuje veće konstruktivno sudjelovanje...

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Josip Pejaković
PostPostano: 09 pro 2010, 13:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 kol 2010, 15:16
Postovi: 74
Lokacija: Herceg Bosna
PoLgasol je napisao/la:
Junuz Djipalo je napisao/la:
Kada je Ćiro došao u Bosnu na pitanje je li on Bosanac ili Hrvat odgovorio je:

Bosanci su najveći Hrvati!

Samo se većina nas ne kurči time. Mi znamo ko smo, imamo svoju povijest i ljude koja je dio i hrvatske i kakvu nijedna druga hrvatska regija nema, i ne pada mi napamet je se odreći zato što nekom u Eranu to smeta jer on misli da se tako prestaje bit Hrvatom.

Ponekad se pitam a to je ujedno jedan od uzroka animoziteta dijela Zagreba prema dijelu Hercegovaca poput tebe Ilirka:

Ko je tebi ili ljudima oko tebe darovao mjerač hrvatstva i brojač krvnih zrnaca pa ti znaš ko je Hrvat i koliko?

Budite ono što jeste Hercegovci, Hrvati i to vam niko ne može oduzet osim vi sami sebi. Ne vidim razloga za strah.

Inače su Hrvati Bosne najbrojnija regionalna skupina Hrvata samo što smo rasuti po svijetu.

Zato mislim da nam u Bosni treba nešto slično onome što je Mostar danas a ne mora bit ni u Hrvatskoj a ni u Trećem entitetu taj grad da bi bio "stolni" Hrvata iz Bosne.

Recimo Josipov Travnik.

:smijeh
al ste opasni vi iz bosne upm
inače nisam odavno vidio drugove
što sam ih učio plivati kad su došli iz bosne
ko zna di su sad......


Otplivali kad su vidjeli ko ih je ucio plivati. :smajl034

_________________
Bog i Hrvati !


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Josip Pejaković
PostPostano: 02 sij 2013, 09:10 
Offline

Pridružen/a: 25 lip 2012, 07:32
Postovi: 2505
Lokacija: United States Of Balkan
Josip Pejakovic je legenda,a njegov bratic Zlatko,takodjer :zubati

_________________
Israel


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Josip Pejaković
PostPostano: 11 sij 2013, 12:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 16:45
Postovi: 5842
bumbar92 je napisao/la:
Znao je on to oduvijek, ali je teško bilo priznati sebi i prestati lagati druge...


Jah....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Josip Pejaković
PostPostano: 20 vel 2014, 07:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Još jedna bijedna lutka za muslimanske trbuhozborce, - "On meni nema Bosne..."

Citat:
U IME NARODA: Kako zaposliti snahu

Radno mjesto tajnice federalnog Ministarstva za pitanja branitelja, i prije završetka konkursa, rezervirano za Tatjanu Pejaković, snahu glumca Josipa Pejakovića

Iako procedura imenovanje novog tajnika (tajnice) federalnog Ministarstva za pitanja branitelja formalno još nije završena, gotovo je posve sigurno da izbor najbolje kandidatkinje neće proći bez još jednog političkog skandala.

Javni natječaj za radno mjesto rukovodećeg državnog službenika u Ministarstvu raspisan je sredinom decembra 2013., dvije godine nakon ostavke bivšeg tajnika Mate Lončara, ali su imena najbolje plasiranih kandidatkinja tek nedavno objavljena. Prva se na listi našla Tatjana Pejaković s maksimalnim brojem osvojenih bodova, dok je druga kandidatkinja koja je ušla u najuži izbor Marija Čelan.

No, osim što se ubrzo ispostavilo da je najbolje plasirana kandidatkinja već radi u Ministarstvu za pitanja branitelja Federacije BiH, gdje je odranije angažirana po ugovoru o djelu, protivljenje postavljenju Tatjane Pejaković već su najavile i udruge HVO-a. Predstavnici Koordinacija udruga proizašlih iz Domovinskog rata još su prije mjesec i pol dana, kada je javni natječaj raspisan, upozorili na važnost funkcije tajnika Ministarstva i tražili da se na tu dužnost imenuje „kompetentan Hrvat koji će se zauzeti za jednakopravnost hrvatskih branitelja.“

Istodobno su čelnici udruga HVO-a upozorili da aktualni federalni ministar za pitanja branitelja Zukan Helez ima samo jednog pomoćnika Hrvata - Martina Frančeševića, dok su preostalih šest pomoćnika i savjetnika, kao i glavni inspektor bošnjačke nacionalnosti.

Međutim, suprotno dosadašnjoj praksi da se zbog specifičnosti federalnog Ministarstva za pitanja branitelja na dužnost tajnika imenuju ratni pripadnici HVO-a ili MUP-a (Zdravko Skočibušić, Mate Lončar), predložena je kandidatkinja Tatjana Pejaković, kada je rat počeo, imala samo deset godina.

Tatjana Pejaković, mlada pravnica bez ikakvog radnog iskustva, u Ministarstvu za pitanja branitelja angažirana je po preporuci njezinog puno poznatijeg svekra, glumca Josipa Pejakovića. Josip Pejaković je, podsjetimo, kao dugogodišnji član Narodne stranke Radom za boljitak najprije povukao svoje političke veze kako bi snahu Tatjanu, udatu za njegovog sina Sašu Pejakovića, najprije bez konkursa, prema ugovoru o djelu, privremeno zaposlio u Ministarstvu.

Potom se, prema tvrdnjama Tatjaninih radnih kolega, približio i stranačkim kolegama ministra Zukana Heleza, u namjeri da dobije podršku SDP-a, što mu je, sudeći prema rezultatima natječaja, i uspjelo. Činjenica da njegova snaha Tatjana u federalnom Ministarstvu za pitanja branitelja zasigurno ne bi bila angažirana bez intervencija svekra i da je samo uz jaku političku preporuku mogla biti predložena na jednu od najodgovornijih funkcija, nije zasmetala Josipu Pejakoviću da se proteklih dana nađe među prosvjednicima ispred Predsjedništva BiH.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Josip Pejaković
PostPostano: 20 vel 2014, 21:15 
Offline

Pridružen/a: 30 sij 2012, 17:47
Postovi: 4042
Sandi je napisao/la:
Uskok je napisao/la:





Vrlo inteligentno.
Emotivac s puno idealizma i euforije - normalno za umjetnika - ali sve na mjestu! Raznose ga emocije pa je čas pun ideja i entuzijazma, čas je razočaran do očajanja i sve bi napstio i mrzio. Sve je to potpuno prirodno za kreativca njegovog kalibra. Za ove koji misle kako je Josip nekako naprasno počeo da razmišlja kao "čoban", da su mu se "otvorile oči" te sad gleda hrvatskim očima na hrvatski svijet, moraju "još pure" da pojedu da bi shvatili poentu.
Bistro


Jel to veliki mislilac Sandi Blagonić navratio i počastio nas svojim umotvorinama? :smajl015

_________________
(*_*)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Josip Pejaković
PostPostano: 12 lis 2014, 16:55 
Offline

Pridružen/a: 01 srp 2014, 00:03
Postovi: 388
Gostovao danas kod Stankovića.

http://www.hrt.hr/enz/nedjeljom-u-dva/


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Josip Pejaković
PostPostano: 09 sij 2017, 03:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68808
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
post1039735.html#p1039735

_________________
Bošnje kontroliraju 5% prostora Ex Yu
Vojni proračun im je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Josip Pejaković
PostPostano: 30 sij 2019, 23:35 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24610
Lokacija: Heartbreak Hotel
Pejaković uskoro prelazi u višu dimenziju.

slika



Doajen bh. glumišta Josip Pejaković već neko vrijeme boravi u Münchenu na liječenju, a u proteklih nekoliko dana špekuliralo se da bi danas mogao biti podvrgnut i operativnom zahvatu.
Još ranije je objavljeno da je Josip Pejaković najprije imao složeni operativni zahvat u predjelu abdomena, što je kasnije dovelo do kardiovaskularnih problema.


https://poskok.info/josip-pejakovic-zbo ... yrRFTtY3To

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Josip Pejaković
PostPostano: 30 sij 2019, 23:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 22751
znaci stigao je u minken ? zapeo je negdje kod klagenfurta, prije 30 godina??

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 55 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 10 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO