HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 18 tra 2024, 01:23.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 60 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Dubravko Lovrenović
PostPostano: 05 lip 2014, 12:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
novem je napisao/la:
Gledam baš za "Alijin muzej", koji je u nadležnosti KS. Tu nema krize, preko 200 tis. KM godišnje dobiju.

http://skupstina.ks.gov.ba/sites/skupstina.ks.gov.ba/files/Izvjestaj%20A%20izetbegovic.pdf


Pozitivna stvar. Poslije neka se natežu sa onima koji se poliju benzinom ispred parlamenta.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dubravko Lovrenović
PostPostano: 01 ruj 2014, 14:17 
Offline

Pridružen/a: 06 tra 2014, 16:38
Postovi: 261
Bošnje ga ne mogu smislit. Njima je D. Lovrenović "rigidni velikohrvatski nacionalista" i "ustaša", jer je "kroatizirao stećke". A to zbog zajedničke nominacije: "BiH i Hrvatska predaju zajedničku nominaciju stećaka za UNESCO"
http://www.klix.ba/vijesti/kultura/bih- ... #k_4439365

Džaba Dubravku pričat da je Bosanac. Za Bošnje je on ustaša i dušman.
I opet ta na brzinu sklepana novokomponovana bošnjačka opsjednutost sa starom bosanskom državom. Jer nemaju veze sa istinskom Bosnom. Njihova domovina je Otomansko carstvo. Zato se i uvlače u Erdoganovu guzicu. Jer je njihov veliki baja oduvijek sjedio u Stambulu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dubravko Lovrenović
PostPostano: 23 ruj 2014, 12:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
DOsadni ovi Junuzi, pale sa 20 godina zakašnjenja. Trebat će mu još 20 godina da skuži da je problem islamizacija Bosne.

Citat:
Akademik Dubravko Lovrenović: Federalizam je jedina istinska opcija za Bosnu i Hercegovinu
Objavljeno 21.09. - 18:08

Bosna i Hercegovina još uvijek nije propala država, ali je država bez vlastitog suvereniteta, političkog, financijskog, medijskog i obrazovnog, izjavio je prof. dr Dubravko Lovrenović, na redovnoj nedeljnoj sesiji “Kruga 99″ o temi “BiH: Propala država ili propale politike”, prenosi Hrvatski Medijski Servis, pozivajući se na izviješće agencije Anadolija

Lovrenović je kazao kako je Daytonski mirovni sporazum suspendirao državu BiH i nametnuo joj institucije bez stvarnih nadležnosti, međunarodnog kredibiliteta i samodrživosti.

“Pored svih strategija i proklamiranih principa, BiH se u praktičkom smislu institucionalno raspala, a reforme nisu dale bilo kakve pozitivne rezultate. S obzirom na katastrofalno stanje što su ga proizvele sve politike, domaće etnopolitike koje su na vlasti od 1991. i međunarodne, jasno da su one kao takve također propale i da zemlju ne mogu izvesti iz postojećeg stanja”, kazao je on.

Lovrenović smatra kako su Bosni i Hercegovini ponuđene najprimitivnije društvene i historijske prakse od strane onih koji su svijetu rušeći Berlinski zid obećavali kraj podjela i kraj ideologija.

“Naš ustav, naše institucije, naše elite, naša svakodnevnica je kazna koju smo proizveli, istina, uz pomoć vanjskih činovaca”, poručio je.
Prema riječima Lovrenovića, radikalizacija kao jedan od najpogodnijih instrumenata prikrevene kontrole, ima za cilj održavanje gramzive vlasti nestabilnom, neautentičnom, slabom i posve nesposobnom. Ona treba održavati cijelu regiju nestabilnomm te je na taj način paralizirati u uspostavljanju bilo kakvog funkcionalnog političkog sustava.

“Svjedočimo radikaliciji svake dvije godine na izborima, a domaće etnonacionalne političke elite uglavnom čine ‘korisni idioti’. Ta se klasa razvila u ratu i nju čine novi politički moćni bogataši koji u sprezi s vjerskim i crkvenim elitama određuju pravila za čitavo društvo”, kazao je akademik Lovrenović.

“Da bismo nanovo izgradili federalizam kao jedinu istinsku političku opciju za BiH mora doći do temeljnog i odlučnog nacionalnog izmirenja, do denacifikacije, a to ćemo morati uraditi sami. -Zapad nam neće pritome pomoći, on je preslab da kreira, ali zastrašujuće je dovoljno jak da destabilizira sve ono što smatra svojom političkom periferijom, kazao je akademik mLovrenović, koji se odnedavno izjašnjava kao Bosanac, a ne Hrvat.

Prisutnima na današnjoj redovnoj nedeljnoj sesiji “Kruga 99″, zbog nemogućnosti dolaska u Sarajevo, putem Skypea se obratio i prof. dr. Anis Bajraktarević, profesor međunarodnog prava i globalnih političkih studija./AA/HMS/

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dubravko Lovrenović
PostPostano: 17 sij 2017, 11:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27379
Preminuo akademik Dubravko Lovrenović.

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dubravko Lovrenović
PostPostano: 17 sij 2017, 11:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
Jebote, mlad čovjek...

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dubravko Lovrenović
PostPostano: 17 sij 2017, 11:37 
Offline

Pridružen/a: 09 vel 2014, 19:07
Postovi: 3022
Žalostan kraj. Ode ti sin prije tebe na onakav način...šta imaš pozitivno za taj zadnji uzdah, samo gorčinu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dubravko Lovrenović
PostPostano: 17 sij 2017, 12:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 lis 2013, 21:41
Postovi: 9853
novem je napisao/la:
Preminuo akademik Dubravko Lovrenović.


Šteta... Počivao u miru.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dubravko Lovrenović
PostPostano: 17 sij 2017, 13:05 
Offline

Pridružen/a: 25 stu 2016, 17:24
Postovi: 698
Steta. Odlican medijavelist. A mlad..

Imam dvije njegove knjige u regalu.

Ne kontam zasto ljudi umiru tako mladi. Hajde da je to bio neki rudar, neko ko je radio teske fizicke poslove...

Nikad ne znas kad ce te strefiti.

_________________
BBC u obrani okcidentalnih tekovina > https://www.youtube.com/watch?v=XOteEdeW9ME


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dubravko Lovrenović
PostPostano: 17 sij 2017, 13:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
telaad je napisao/la:
Steta. Odlican medijavelist. A mlad..

Imam dvije njegove knjige u regalu.

Ne kontam zasto ljudi umiru tako mladi. Hajde da je to bio neki rudar, neko ko je radio teske fizicke poslove...

Nikad ne znas kad ce te strefiti.


Gen.
A i moderna medicina, grubo zvuči, ali nekad bi biološki slabiji primjerci umrli još kao djeca, danas prežive ali kad tad ih nešto iz genetike sustigne.

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dubravko Lovrenović
PostPostano: 17 sij 2017, 13:47 
Offline

Pridružen/a: 25 stu 2016, 17:24
Postovi: 698
Mozda. A mozda je i sikirancija. Zato jedi zdravo, bavi se sportom, i GLEDAJ da se sto manje sikiras (mene ovo zadnje najvise brine)...Treba cuvati jetru i chuku.

_________________
BBC u obrani okcidentalnih tekovina > https://www.youtube.com/watch?v=XOteEdeW9ME


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dubravko Lovrenović
PostPostano: 17 sij 2017, 13:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
telaad je napisao/la:
Mozda. A mozda je i sikirancija. Zato jedi zdravo, bavi se sportom, i GLEDAJ da se sto manje sikiras (mene ovo zadnje najvise brine)...Treba cuvati jetru i chuku.


Ono što čovjeka plaši su primjeri iz okoline, ljudi koji su živjeli nevjerovatno zdravo, sportski, čitav život, a odu prije pijanaca i debelih...

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dubravko Lovrenović
PostPostano: 17 sij 2017, 14:09 
Offline

Pridružen/a: 25 stu 2016, 17:24
Postovi: 698
Onda je to nekakva sikirancija i ta genetika sto kazes. Ja fakat zesce mlad izgledam, tj. mladji nego sto jesam, ali sam pravo slab sa zivcima i stalno nekakva sikirancija..tako da me fakat prpa bude kad vidim neke primjere..danas tu, sutra ga vec nema...a ono..sve normala do tad..evo lik iz mog komsiluka nekidan preminuo u pedesetinekoj, dusa od covjeka, nista mu nije falilo sem eto sto je bio maaaalo deblji..

_________________
BBC u obrani okcidentalnih tekovina > https://www.youtube.com/watch?v=XOteEdeW9ME


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dubravko Lovrenović
PostPostano: 17 sij 2017, 14:10 
Offline

Pridružen/a: 25 stu 2016, 17:24
Postovi: 698
A vidis zene opet..metuzalemi..

_________________
BBC u obrani okcidentalnih tekovina > https://www.youtube.com/watch?v=XOteEdeW9ME


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dubravko Lovrenović
PostPostano: 17 sij 2017, 18:18 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 16:45
Postovi: 5869
Šokantno. Možda je tomu pridonijela sekiracija oko samoubojstva posinka...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dubravko Lovrenović
PostPostano: 17 sij 2017, 18:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58668
Lokacija: DAZP HQ
PCM je napisao/la:
Biologija ce to otpuhat... iste dosadne mutljavine ponavlja godinama i nitko ga ne slusa. Nit Hrvati nit Bosnjaci... Tih par sarajevskih "hrvatskih" "intelektualaca" su odavno vec sami sebi svrha... Izgubljeni u vremenu i prostoru.


RIP

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dubravko Lovrenović
PostPostano: 18 sij 2017, 12:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 17:27
Postovi: 6018
Lokacija: Generalni konzulat HR HB za Slavoniju i Baranju
Prilično iznenađujuća, gotovo šokantna vijest.

Odličan stručnjak (medievist), nažalost identitetski pogubljen i politički iskorištavan.

Počivao u miru.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dubravko Lovrenović
PostPostano: 18 sij 2017, 14:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32122
Metemma je napisao/la:
telaad je napisao/la:
Mozda. A mozda je i sikirancija. Zato jedi zdravo, bavi se sportom, i GLEDAJ da se sto manje sikiras (mene ovo zadnje najvise brine)...Treba cuvati jetru i chuku.


Ono što čovjeka plaši su primjeri iz okoline, ljudi koji su živjeli nevjerovatno zdravo, sportski, čitav život, a odu prije pijanaca i debelih...

Garant.Narodne medicinske legende...
Šteta, relativno je mlad čovjek.Počivao u miru.

Btw, nedavno sam razgovarao sa jednim liječnikom, veli da mu od 10 slučajeva 9 dolazi zbog stresa...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dubravko Lovrenović
PostPostano: 18 sij 2017, 15:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Otrovan zrak, otrovna sredina, stres, frustracije.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dubravko Lovrenović
PostPostano: 18 sij 2017, 17:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68926
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Nije mi jasno zasto se Napredak javlja priopcenjem, s obzirom da Lovrenovic nije Hrvat.

Zasto se Napredak ne javlja povodom smrti raznih Bosnjaka ili Srba?

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dubravko Lovrenović
PostPostano: 18 sij 2017, 17:27 
Online

Pridružen/a: 17 lip 2009, 20:01
Postovi: 13471
Lokacija: ZG
Upravo to ko ga jebe. Ne predstavlja mi apsolutno ništa u životu niti meni niti Hrvatima kao kolektivu da bi ovi iz Napretka imali to nešto specijalno obilježavat i oglašavat se ... Al znamo tko su im financijeri i upravljačka struktura pa je sve jasno da i Napredak mora voditi "graDŽansku politiku ba" makar u ovim velikim bošnjačkim gradovima...

_________________
Muslimane ko je kleo, nije dangubio.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dubravko Lovrenović
PostPostano: 18 sij 2017, 17:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10750
Čistao sam ga i mislim da je sasvim dobar istoričar bio , a i kao čovek sa svojim stavovima je bio dobar , zaista mi ga je žao , mlad jbt.

Citat:
Nije mi jasno zasto se Napredak javlja priopcenjem, s obzirom da Lovrenovic nije Hrvat.

Zasto se Napredak ne javlja povodom smrti raznih Bosnjaka ili Srba?


On jeste bio Hrvat , tj.jedan od onih Hrvata koji se nije odricao ovih drugih da bi svoje hrvatstvo potvrdio.

Biti Hrvat nije monolitna stvar , bar ja to tako doživljavam , jer i sam sam Srbin koji nije u srpskom nacionalnom mainstreamu već mislim da su kulturno i jezički ova druga dva naroda deo mene hteo to ja ili ne.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dubravko Lovrenović
PostPostano: 18 sij 2017, 17:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 lis 2013, 21:41
Postovi: 9853
Lovrenović je bio redovni profesor na Filozofskom fakultetu u Sarajevu i Hrvat, kakav-takav. U sedištu Sarajeva je rušio bošnjačke nacionalističke mitove i na sebe navukao gnjev idiota tipa Muhamed Filipović i slični. U tom pogledu zaslužuje respekt, a njegovo mjesto će popunit neki SDA-ov ilirčić i bogumil.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dubravko Lovrenović
PostPostano: 18 sij 2017, 17:37 
Offline

Pridružen/a: 25 stu 2016, 17:24
Postovi: 698
Onaj gore ne moze ni mrtvog covjeka da ispostuje a da ne izjavi neko politicko njesra.

Cuj otrovan zrak, otrovna sredina...

Svasta.

Leci se bre.

_________________
BBC u obrani okcidentalnih tekovina > https://www.youtube.com/watch?v=XOteEdeW9ME


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dubravko Lovrenović
PostPostano: 19 sij 2017, 14:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68926
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Citat:
Dubravko Lovrenović, dopisni član Akademije nauka Bosne i Hercegovine, izjavio je da je on za sebe riješio “hrvatsko pitanje” izjašnjavajući se kao Bosanac, što se desilo i prilikom zadnjeg popisa stanovništva.


Dakle Lovrenovic je smatrao da Hrvati mogu ravnopravnost postici ako - prestanu biti Hrvati.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dubravko Lovrenović
PostPostano: 19 sij 2017, 15:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68926
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Ne rezumije, zasto netko misli da bi sada odjednom trebali imati bolje misljenje o Lovrenovicu nego sto smo ga imali prije 5 dana, samo zato sto je umro?

Otkada to smrt popravlja karakter osobe ili ispire grijehe?

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 60 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 12 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO